Menu Forum

RD Rýmařov a zkušenosti s nimi?

9. pro 2016  • 
 Přidej příspěvek
fotoportrét
fotoportrét
dejvi
28
Registroval se 24. září 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 330 příspěvků. Má 25 přátel. Region Praha.
  • Již bydlím v domě
    Region Praha
fotoportrét
fotoportrét
dejvi
28
Registroval se 24. září 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 330 příspěvků. Má 25 přátel. Region Praha.
  • Již bydlím v domě
    Region Praha
 @lenulka05 Bude to největší místnost v patře, ale protože je orientována na sever, bude to naše ložnice. Vstup z garáže do ní není, ten je tam pokud nebudujete obytnou místnost a je to pak takový další sklad. Mísnotst nad garáží je za příplatky, ve standardu je tam ten otvor z garáže. U nás je ta místnost ale taky velká proto, že máme za garáží technickou místnost navíc a tak je to vlastně obytná místnost nad garáží a technickou místností.
10. únor 2013 ve 22:58  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jitule23
106
Registrovala se 19. října 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 997 příspěvků a 7 alb. Má 25 přátel.
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
jitule23
106
Registrovala se 19. října 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 997 příspěvků a 7 alb. Má 25 přátel.
  • Již bydlím v domě
 @lenulka05 My také máme za garáží kotelnu, tím pládem je nad garáží a kotelnou velká místnost, kterou my využíváme jako štanu, takže v domě nemáme skříně, jen v dětských pokojích. Fotky mám v blogu. Sice ji ještě nemáme úplně doladěnou, ale už slouží. Bydlíme od 2010
11. únor 2013 v 06:19  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
lenulka05
Registrovala se 4. listopadu 2012 na modrastrecha.cz. Přidala 46 příspěvků. Má 4 přátele. Region Beroun.
  • Stavím dům
    Region Beroun
fotoportrét
fotoportrét
lenulka05
Registrovala se 4. listopadu 2012 na modrastrecha.cz. Přidala 46 příspěvků. Má 4 přátele. Region Beroun.
  • Stavím dům
    Region Beroun
 @jitule23 Dekuji za odpoved poduvam se.Kazda rada zlata.
11. únor 2013 v 09:04  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
alecram66
33
Registrovala se 12. března 2012 na modrastrecha.cz. Přidala 63 příspěvků. Má 16 přátel. Region Jablonec nad Nisou.
fotoportrét
fotoportrét
alecram66
33
Registrovala se 12. března 2012 na modrastrecha.cz. Přidala 63 příspěvků. Má 16 přátel. Region Jablonec nad Nisou.
 @lenulka05 Máme taky místnost nad garáží. Je to velká místnost, otočená na východ (výhled na Krkonoše), a protože nemám ráda střešní okna, okno je pouze ve štítě. Využívám pro "své" práce a pro příležitostné spaní návštěv. Podél jedné zkosené stěny jsme nechali udělat úložný prostor, který si nemůžu vynachválit. Sice jsme museli dost připlatit, ale nelitujeme.
11. únor 2013 v 16:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
vinoraci
4
Registrovala se 16. prosince 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 105 příspěvků. Má 4 přátele. Region Praha.
fotoportrét
fotoportrét
vinoraci
4
Registrovala se 16. prosince 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 105 příspěvků. Má 4 přátele. Region Praha.
 @novaci >>Potřeboval bych poradit. Přitopení elektrokotlem jsem nastavil ekvitermní regulaci na krivku č. 7 a posunul teplotu výchozího bodu z 2Ost. na 24st. Topíme na 24,6 na termostatu. Můžete mi někdo poradit jak vlastně ta ekvitermní regulace funguje a jestli není lepší ekvitermní regulaci vypnout a nastavit na kotli max teplotu třeba na 60st. Máme rádi teplo, ale také bych chtěl využít kotel co nejefektivněji. Děkuji.

Jednou větou ekvitermní křivka upravuje maximální teplotu otopné vody v daný moment podle venkovní teploty emoticon

Výsledkem by mělo být omezení aktuálního výkonu kotle, studenější voda v topení a relativně konstatní pokojová teplota. Je však nutné počítat s delší dobou počátečního nahřátí resp je nutné topit po mnohem delší dobu (díky automatickému omezení teploty na menší výkon). Vyplatí se to teplotním komfortem hlavně přes víkend nebo pokud je někdo doma celý den. Nevím jak u klasických radiátorů, ale u podlahového topení je to příjemné kvůli dlouhé reakci a střídání teplo/zima. U klasických radiátorů by možná stálo za to vyzkoušet nastavení správné otopné soustavy (střední/ rychlá) a "inteligentní regulace" na termostatu - u přenosného Siemensu nastavením dip přepínačů zezadu. Každopádně je nutné nastavit termostat v závislosti na nastavení kotle a naopak...
12. únor 2013 ve 14:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
vinoraci
4
fotoportrét
fotoportrét
vinoraci
4
 Máte někdo s Locusem 119 na střeše zarážky na sníh resp jaké jsou s nimi vaše zkušenosti? Nám byly u KS rozmluveny, že je lepší nechat sníh padat dolů častěji a v menším množství než čekat až se to jednou utrhne i přes zarážky celé.

Jakmile teploty venku vyletí nad nulu, tak je docela o život chodit okolo domu nebo se jen zastavit před vchodem. Jak je Locus vysoký, tak na jedné straně není z pozemku na střechu vůbec vidět a rychlost pádu je odhadem 3s. Zatím nám nepadal led, ale i tak je mokrý sníh z těch cca 5m výšky pěkná šupa a nedovedu si představit mít tam zastřešenou terasu.
12. únor 2013 ve 14:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
locus
22
Registroval se 10. března 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 216 příspěvků. Má 16 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
locus
22
Registroval se 10. března 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 216 příspěvků. Má 16 přátel.
 @vinoraci Haky proti snehu na strese nemame i kdyz jsem o nich uvazoval, ale muselo by se to dat v urcitem schematu podle mnozstvi napadaneho snehu v dane oblasti a stejne to nema dostatecny efekt. A proc si nechavat na strese snih kdyz muze popadat. Kdyz se urve tak spadne vetsinou cely nanos najednou, samozrejme zalezi podle krytiny. Podel jedne strany domu mame zastresenou terasu s polykarbonatem 10mm a bez problemu vydrzelo jak padajici led tak nanos snehuz cele strechy. Snih neresim emoticon
12. únor 2013 ve 14:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
alecram66
33
fotoportrét
fotoportrét
alecram66
33
 @vinoraci máme Novu 101 a zarážky proti sněhu nám u KS rozmluvili - sníh si popadává průběžně a střecha je brzy čistá. V domě naproti nám zarážky mají a sníh tam zůstává dlouho (i na střešním okně).
12. únor 2013 v 19:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
123abc
23
Registrovala se 10. února 2012 na modrastrecha.cz. Přidala 77 příspěvků a 2 alba. Má 11 přátel. Region Přerov.
fotoportrét
fotoportrét
123abc
23
Registrovala se 10. února 2012 na modrastrecha.cz. Přidala 77 příspěvků a 2 alba. Má 11 přátel. Region Přerov.
 @vinoraci Taky nemáme zarážky na sníh, ale uvažujeme, že je tam dodatečně dáme. Raději nedomýšlet, co by se stalo, kdyby celá masa sněhu nebo ledu někomu spadla na hlavu...
13. únor 2013 v 16:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
machja
30
Registrovala se 29. července 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 104 příspěvků a 1 album. Má 48 přátel. Region Vyškov.
fotoportrét
fotoportrét
machja
30
Registrovala se 29. července 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 104 příspěvků a 1 album. Má 48 přátel. Region Vyškov.
 My taky zarážky na sníh nemáme, ale minule, jak byl na střeše led a pak to spadlo dolů, tak to teda byla šupa, kdyby byl někdo pod tím,tak si myslím, že by mu to ublížilo emoticon ani nedomýšlet. I auto jsme parkovali raději kousek dál. Ale ten sklon střechy nad garáží je celkem v pohodě, nejvíc to padalo nad oknem vedle vchodových dveří emoticon

Malá aknteta: Kolik stupnů máte v zádveří? My 13st., což je šílené. Nebo je to normální?
13. únor 2013 ve 20:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
novaci
Registrovala se 18. října 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 28 příspěvků. Má 1 přítele.
fotoportrét
fotoportrét
novaci
Registrovala se 18. října 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 28 příspěvků. Má 1 přítele.
 @vinoraci No tak teď už tomu vůbec nerozumím. Co je myšleno tou inteligentní regulací na termostatu. Také nevím co je myšleno nastavením správné otopné soustavy (střední/rychlá). Máme klasické radiátory. Jde mi o to, že když nastavím teplotu na termostatu tak kotel zapne několikrát málo během dne, ale kotel ohřívá vodu v radiátorech z teploty cca 30 st. na teplotu třeba 70 st a jede na celých 9 kW. Jestli by nebylo efektivnější, aby kotel ohříval vodu v rozpětí třeba 40 až 60 st. Topil by třeba delší dobu, ale teplotu vody by udržoval pouze sepnutím 1,5 nebo 3 kW. Nevím zda je smysluplné využívat ekvitermní regulaci nebo ji vypnout a nechat topit pouze podle termostatu Siemens.
13. únor 2013 ve 20:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
ps273877
18
Registroval se 21. října 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 101 příspěvků. Má 10 přátel. Region Louny.
fotoportrét
fotoportrét
ps273877
18
Registroval se 21. října 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 101 příspěvků. Má 10 přátel. Region Louny.
 Opět pokládám dotaz, zdali se Vám kteří už bydlíte tvoří na zatepleném soklu základové desky nějaké mokré fleky ve směru od konce stěny domu? Dnes jsem měl doma na reklamaci chlapy z Rýmařova, kteří zkontrolovali zdali není špatně napojený sifon pod vanou jelikož fleky se dělají pouze pod koupelnou, ale sifon byl v pořádku a voda nikde neteče. Takže na nic nepřišli, jelikož v době jejich příjezdu žádný flek zrovna nebyl. Mokré fleky se dělají nepravidelně. Dle mého názoru je nikde špatně slepená parozábrana a někde ve stěně nebo mezi zatepleným soklem a stěnou domu se kondenzuje voda. Prosím Vás o příspěvek, zdali máte někdo podobnou zkušenost.
13. únor 2013 ve 21:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
bramborak
19
Registroval se 25. května 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 121 příspěvků. Má 10 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
bramborak
19
Registroval se 25. května 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 121 příspěvků. Má 10 přátel.
 @machja normální:(
13. únor 2013 ve 21:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petrsv1000
230
Registroval se 11. srpna 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 4235 příspěvků. Má 32 přátel. Region Mladá Boleslav.
  • Zařizuji dům
    Mnichovo Hradiště
fotoportrét
fotoportrét
petrsv1000
230
Registroval se 11. srpna 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 4235 příspěvků. Má 32 přátel. Region Mladá Boleslav.
  • Zařizuji dům
    Mnichovo Hradiště
 @machja tak my tam teď máme 17st dal sem tam teploměr ve 20.00, topení tam je puštěné na dvojku, od pěti do sedmi topilo, uvidíme ráno, ale mám tam dveře do garáže a v ní je kolem nuly, takže chlad projde více do zádveří než těm co tam dveře nemají.
13. únor 2013 ve 21:38  •  zařizuje dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
lenulka05
  • Stavím dům
    Region Beroun
fotoportrét
fotoportrét
lenulka05
  • Stavím dům
    Region Beroun
 Hezky večer,chtela bych se zeptat tech kdo Maji 2 koupelny jednu dole a nahoře.Kterou používáte víc?Děkuji emoticon
13. únor 2013 ve 21:50  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petrsv1000
230
  • Zařizuji dům
    Mnichovo Hradiště
fotoportrét
fotoportrét
petrsv1000
230
  • Zařizuji dům
    Mnichovo Hradiště
 @lenulka05 tu horní emoticon spodní jen na wc když sem dole emoticon
13. únor 2013 ve 22:14  •  zařizuje dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
tomikno
44
Registroval se 2. listopadu 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 161 příspěvků. Má 29 přátel. Řevničov, Region Rakovník.
  • Zařizuji dům
    Řevničov, Region Rakovník
fotoportrét
fotoportrét
tomikno
44
Registroval se 2. listopadu 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 161 příspěvků. Má 29 přátel. Řevničov, Region Rakovník.
  • Zařizuji dům
    Řevničov, Region Rakovník
 @lenulka05 @petrsv1000 Tu spodní, horní jen na WC, když jsem nahoře emoticon.
Záleží co chceš získat za informace. Odpovědi tohoto stylu tě asi nikam neposunou, ačkoli jsou obě pravdivé emoticon.
14. únor 2013 v 00:09  •  zařizuje dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pavelcent
35
Registroval se 7. února 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 1043 příspěvků. Má 13 přátel.
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
pavelcent
35
Registroval se 7. února 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 1043 příspěvků. Má 13 přátel.
  • Již bydlím v domě
 U nás využíváme obě dvě stejně. emoticon Někdy , většinou ráno, by se hodilo ještě jedno WC emoticon
14. únor 2013 v 06:56  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petrsv1000
230
  • Zařizuji dům
    Mnichovo Hradiště
fotoportrét
fotoportrét
petrsv1000
230
  • Zařizuji dům
    Mnichovo Hradiště
 @tomikno
@pavelcent emoticon tak nevím zda jsme ji pomohly emoticon
@machja tak ráno v 8.00 tam bylo 16,5st, ale od pěti do sedmi běželo topení.
14. únor 2013 v 09:25  •  zařizuje dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
lenulka05
  • Stavím dům
    Region Beroun
fotoportrét
fotoportrét
lenulka05
  • Stavím dům
    Region Beroun
 Diky,asi jsem to spatne napsala.Premyslime porad jestli do horni koupelny vany i sprchac ale nevim jestli nezabere az moc mista.Je to u 101.Jeste jsme 2 koupelny nemeli tak premyslime kterou vyuzijeme vice ale jde spis emoticon o to mistmisto
14. únor 2013 v 09:57  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
dejvi
28
  • Již bydlím v domě
    Region Praha
fotoportrét
fotoportrét
dejvi
28
  • Již bydlím v domě
    Region Praha
 @lenulka05 A co třeba nechat projekt jak je, tj. v horní koupelně vana a v dolní sprchový kout, ale v horní koupelně dát na vanu zástěnu - není to totéž co sprcháč, ale je to takové kompromisní řešení, o kterém do budoucna uvažujeme my (zatím máme vanu bez zástěny a uvidíme, zda ji časem přidáme).
14. únor 2013 v 10:56  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petrsv1000
230
  • Zařizuji dům
    Mnichovo Hradiště
fotoportrét
fotoportrét
petrsv1000
230
  • Zařizuji dům
    Mnichovo Hradiště
 @lenulka05 jinak my tedy mám v horní koupelně velkou rohovou vanu a sprchuje se v ní krásně emoticon Dole máme klasickej sprcháč emoticon
14. únor 2013 v 10:58  •  zařizuje dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
vinoraci
4
fotoportrét
fotoportrét
vinoraci
4
 @novaci Efektivita (cena) v celkovém výsledku bude skoro stejná, ale ekvitermní regulace je příjemnější vzhledem k udržování rovnoměrné vnitřní teploty . U klasických radiátorů, které se rozehřejí rychle to nemá až takový vliv a držel bych se toho na jaký teplotní spád to máte navržené, případně použil pokročilou regulaci termostatu viz níže.

U teplovodního podlahového topení, kdy nahřátí je v rámci hodin je situace o dost jiná. U nás byla ekvitermní křivka napsaná jako malá poznámka na jednom z výkresů od RD, které jsme dostali při předání domu. Tuším u nastavení rozdělovače z podrobného projektu topení, ale máme teplovodní podlahové vytápění. Při stavbě ekviterm nastavený nebyl a v pokročilém nastavení termostatu i kotle se nikdo nevyznal. Všichni nám doporučovali ekviterm nechat vypnutý, ale zatím máme víceméně pozitivní zkušenosti emoticon

Na termostatu REV24RF je "Regulační algoritmus" DIP přepínače 4 a 5; "Optimalizace času zapnutí" DIP přepínače 7 a 8; a v servisním režimu i "Spínací hystereze". Popis je dost strohý viz stránky 23-25 https://www.cee.siemens.com/web/cz/cz/corporate/portal/home/infrastructure-cities/IBT/mereni_a_regulace/regulatory/programovatelne_termostaty/Documents/48966_G2206xx$REV24RF.pdf.
14. únor 2013 v 11:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
vinoraci
4
fotoportrét
fotoportrét
vinoraci
4
 @novaci K tomu půvpdnímu dotazu, ekviterm je určitě lepší než nastavení nějaké konstatní maximální teploty na kotli, které vám pomůže jen do jisté míry. Musel byste si hlídat venkovní teplotu a to maximum průbežně měnit. Např. těch zmíněných 60st vám při velkých mrazech nemusí dostatečně vytopit dům a na jaře to zase bude příliš a kotel opět zapne pouze 1-2 denně. Ekivterm vs.pokročilou regulaci na termostatu nedokážu posoudit emoticon
14. únor 2013 v 11:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
locus
22
fotoportrét
fotoportrét
locus
22
 @lenulka05 Zalezi ktery dum budete stavet, je to jen o dispozicich koupelen. Dole mame sprchac 100x100, pracku, susicku, sprchac pouzivame jen na koupani psa. Horni koupelna vana, sprchac 120x90, zachod, bidet. Zalezi kde budete mit loznici tak podle toho budete pouzivat koupelku, je to jen o pohodli.
14. únor 2013 v 11:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
hop23
26
Registroval se 26. května 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 273 příspěvků. Má 37 přátel. Region Beroun.
fotoportrét
fotoportrét
hop23
26
Registroval se 26. května 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 273 příspěvků. Má 37 přátel. Region Beroun.
 @ps273877 naštěstí nic takového jsem nevypozoroval, jediné fleky na soklu mi vyrobil můj pes emoticon
14. únor 2013 v 11:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
am760
1
Registrovala se 11. prosince 2012 na modrastrecha.cz. Přidala 164 příspěvků. Region Tábor.
fotoportrét
fotoportrét
am760
1
Registrovala se 11. prosince 2012 na modrastrecha.cz. Přidala 164 příspěvků. Region Tábor.
 @lenulka05 Tohle jsme řešili také. Teď jsme v bytě, kde máme vanu a k tomu zástěnu, která tu vanu pokryje tak ze 2/3. Pro dospělýho v pohodě, pro děti už tak ne - dokáží nastříkat opravdu všude. Takže jsem chtěla sprcháč a vanu nahoře, dole sprcháč. Nakonec to tak máme + jsme si nechali udělat samostatné wc.
14. únor 2013 ve 12:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
wenigh
21
Registroval se 20. prosince 2010 na modrastrecha.cz. Přidal 361 příspěvků a 1 album. Má 7 přátel. Region Praha - východ.
fotoportrét
fotoportrét
wenigh
21
Registroval se 20. prosince 2010 na modrastrecha.cz. Přidal 361 příspěvků a 1 album. Má 7 přátel. Region Praha - východ.
 @ps273877
nám také nic nevlhne, sokl není ani zároveň s deskou, tak si to nedokážu ani představit
14. únor 2013 ve 13:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petovi
93
Registrovala se 29. července 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 246 příspěvků. Má 19 přátel. Region Brno.
fotoportrét
fotoportrét
petovi
93
Registrovala se 29. července 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 246 příspěvků. Má 19 přátel. Region Brno.
 @lenulka05 My využíváme víc horní s vanou, mame Rosu bez zasteny. Spodní sprcháč slouží spíš na umývání psa. Nechce se nám, hlavně v zimě chodit kvůli umývyání přes celý dům + přitápět v další koupelně. Dole využíváme hlavně wc a dali jsme si umyvadlo místo umývátka (občas v tom něco přeperu, na umývání rukou z venku je to taky pohodlnější).
14. únor 2013 ve 13:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petovi
93
fotoportrét
fotoportrét
petovi
93
 @machja 13 je brutus, ale od toho je zádveří. My ho dodatečně dodělávali, aby nám nešla zima od dveří rovnou do domu. Z firmy odkud máme plastové dveře jsme dostali pochvalu, že je to pro ně lepší, když je teplotní rozdíl menší. Je fakt, že loni jsme dveře nechávali v zimě seřizovat kvůli táhnutí a letos je to ok a na chodbě konečně rozumně teplo...no jo, tohle, nás, děti z paneláku, nenapadlo. emoticon
14. únor 2013 ve 13:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš