Menu Forum

RD Rýmařov a zkušenosti s nimi?

9. pro 2016  • 
 Přidej příspěvek
fotoportrét
fotoportrét
petrsv1000
230
Registroval se 11. srpna 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 4235 příspěvků. Má 32 přátel. Region Mladá Boleslav.
  • Zařizuji dům
    Mnichovo Hradiště
fotoportrét
fotoportrét
petrsv1000
230
Registroval se 11. srpna 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 4235 příspěvků. Má 32 přátel. Region Mladá Boleslav.
  • Zařizuji dům
    Mnichovo Hradiště
 @romoz a už máte naceněné koupelny ? tam sme taky dost dopláceli, pak na oknech , dávall jsme francouzské dveře nahoru, vevnitř dvoje zašupovačky, nějaké prosklené, datové zásuvky, více vývodů pro světla, věstavěná nika na chodbě pak ten komín, vrata, hlavní dveře..... no bylo toho finančně dost....
@pavelcent super tabulka emoticon no koukák, že vám spotřeba TUV hezky kolísá, čekal bych že bude tak trochu podobná, jasně v létě o něco menší, ale takové výkyvy třeba září - listopad ? emoticon
1. bře 2013 ve 12:21  •  zařizuje dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pavelcent
35
Registroval se 7. února 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 1043 příspěvků. Má 13 přátel.
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
pavelcent
35
Registroval se 7. února 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 1043 příspěvků. Má 13 přátel.
  • Již bydlím v domě
 @petrsv1000
No , nevidím v tom nic divného. V září ještě dost pracovaly soláry na ohřev vody, v říjnu již méně, a v listopadu již nejspíš vůbec.
Byl bych rád, kdyby někdo kdo má, 101 model 2011, nebo velikostně podobný dům a má jiný systém vytápění ( el . kotel, plyn. kotel, radiátory, vodní podlahovka) zveřejnil své náklady na provoz domu, aby jsme tu měli srovnání více systémů. Také by to chtělo napsat jaké byly pořizovací náklady na daný systém vytápění ( rozdíl od standardu RDR) včetně třeba plyn. přípojky, komínu atp. Mám dojem , že takovéto srovnání reálného provozu je neocenitelné pro ty, kteří se nemohou rozhodnout , jaký systém zvolit, co bude nejlepší a nejekonomičtější.
1. bře 2013 ve 12:37  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
beropa
2
Registroval se 20. srpna 2012 na modrastrecha.cz. Přidal 119 příspěvků. Má 1 přítele. Region Beroun.
fotoportrét
fotoportrét
beropa
2
Registroval se 20. srpna 2012 na modrastrecha.cz. Přidal 119 příspěvků. Má 1 přítele. Region Beroun.
 @pavelcent Jsme na tom po ročním vyúčtování u ČEZu zhruba stejně, jen máme sice taktéž dřevostavbu, avšak od jiného dodavatele a taky o dost větší (těleso domu z uličního pohledu širší o necelý 1m + zateplená garáž temperovaná radiátorem s obytným podkrovím širší o více než 1m + zimní zahrada) a taky ještě nemáme do kotle zavedenu signalizaci Vysokého tarifu, což ale na druhé straně asi zase trochu kompenzuje instalační předstěna mezi třívrstvými sendvičovými vnitřními povrchy obvodových stěn + trojskla i v zimní zahradě, takže teoretická "výpočtová" tepelná ztráta celého takto velkého a vybaveného domu činí při -20 stupních Celsia cca 7,5 kW.

Žádné soláry, žádná rekuperace, větráme "normálně", v 6kW krbu topíme jen "náladově", tj. velmi málo a krátce, neboť by se jím jinak velmi rychle přetopil celý barák. Topení je teplovodní s podlahovkou v přízemí a radiátory v patře (které jsme tam zvolili z důvodu snažší regulace a možností budoucích dispozičních změn, neboť příplatek za podlahovku byl v našem případě velmi přijatelný), topí elektrokotel Rejnok, TUV ohřívá 200l bojler Dražice, neb barák obývají 2 dospělí pracující doma + 3 malé děti, co se koupou obden.

Suma sumárum - i když máme v "antoníčku" i přípojku plynu a barák připraven na instalaci tepelného čerpadla, nic z toho zatím nedává ekonomicky smysl, což je patrně charakteristické pro všechny nízkoenergetické domy. V případě dalšího prudkého růstu cen elektřiny pak spíše než na tepelné čerpadlo samotné dojde na instalaci "kombajnu" integrujícího TČ pro topení i ohřev vody s rekuperací a klimatizací, až na tomto poli vzroste konkurence a výrobci těchto zařízení (Nilan, Stiebel) budou nuceni slevit ze svých obrovských marží navýšených ještě navíc o "zelené dotace".

Takže namísto ještě důslednějšího řešení tepelných ztrát doporučuji všem zájemcům o patrové NEDy (= "nizkoenergetické domy" dle příslušných norem) s malými dětmi investovat raději do vícevrstvého tlumení kročejových hluků v patře a ev. zvážení investice do nějakého samonosného betonového schodiště, neboť anhydrid, který máme v patře v rámci standardu, je sice skvělý z hlediska průzvučnosti, avšak ani v kombinaci s koberci nedokáže dusot bandy dětí včetně kamarádů ze sousedství a jejich skoky z postelí či paland výrazněji utlumit.
1. bře 2013 ve 13:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petovi
93
Registrovala se 29. července 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 246 příspěvků. Má 19 přátel. Region Brno.
fotoportrét
fotoportrét
petovi
93
Registrovala se 29. července 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 246 příspěvků. Má 19 přátel. Region Brno.
 @pavelcent Nam prislo vyuctovani za rok na nejakych 23 tis Kc komplet (vytapeni+ bezny provoz, vse na elektriku, bez krbu). Mame klasicke radiatory a elektrokotel , ktery spina na nizky tarif+ solary na vodu. Topime na 21,5 v obyvaku pres den, v noci je to tusim na 19. Je to za 2 clennou domacnost, ale je v tom uz i lonska zima, kdy uz jsem byla s potomkem doma na MD. Mame Novu 101, loni jeste bez zadveri (na letosek uz jsme si ho dodelali). Investovali jsme navic do trojskel (vlastni dodavatel oken), jinak standardni Nova.
Jeste dodam viz prispevek vyse, ze ze zvukove izolacnich vlastnosti jsem lehce zklamana, at se jedna o podlahu v patre nebo steny.
1. bře 2013 ve 13:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petrsv1000
230
  • Zařizuji dům
    Mnichovo Hradiště
fotoportrét
fotoportrét
petrsv1000
230
  • Zařizuji dům
    Mnichovo Hradiště
 @pavelcent jo asi sem nějak přéhled ty soláry... pak mi to je jasné emoticon Já budu mít vyučtování 101čky cca do měsíce. Topíme poze radiátory, na 22-23st nic navíc nemáme. Tak sem sám zvědav emoticon
1. bře 2013 ve 13:51  •  zařizuje dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pavelcent
35
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
pavelcent
35
  • Již bydlím v domě
 @petovi
Super spotřeba , já jen podotknu , že ta naše spotřeba je za fakturační období 1.3.2012-26.2.2013.
1. bře 2013 ve 13:52  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petovi
93
fotoportrét
fotoportrét
petovi
93
 @pavelcent Ta nase o rok driv, letos jeste vyuctovani nemame, bude az v cervenci. Jsem zvedava, jak se promitne zadveri a vetsi topeni v detskem pokoji.
1. bře 2013 ve 13:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jitule23
106
Registrovala se 19. října 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 997 příspěvků a 7 alb. Má 25 přátel.
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
jitule23
106
Registrovala se 19. října 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 997 příspěvků a 7 alb. Má 25 přátel.
  • Již bydlím v domě
 @pavelcent Na vaši žádost uvádím pro srovnání:
Nova 101 model 2010, se zádveřím, místnost nad garáží, jinak standar, jsme 4 členná rodina 2 dospívající děti. Ohřev vody a topení do radiátorů, v kuchyni podlahovka teplovodní - plyn (kondenzační kotel). Vyúčtování bylo za období únor 2012 - únor 2013 náklady 21 600,- Kč. Topíme tak na 22 stupňů. Žádný jiný zdroj tepla nemáme ani soláry. Elektrika - všechny spotřebiče v domácnosti včetně indukční varné desky za období červen 2011 - červen 2012 18 300,- Kč. Je nutno vzít v úvahu změny cen.
1. bře 2013 ve 14:36  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
beropa
2
fotoportrét
fotoportrét
beropa
2
 @petovi My máme naštěstí i ve všech příčkách 2x25mm sendvič SDK+OSB symetricky z obou stran a mezitím 100mm vyplněných zvukotlumící vatou (což není samozřejmost, neb někteří dodavatelé šetří a dávají i do tlustých příček vrstvu vaty tenčí nebo dokonce vysloveně podvádějí a oproti specifikacím tam nedávají nic). Z hlediska tlumení zvuku je to skvělé mezi pokoji (oproti jednovrstvým stěnám s povrchy jen z 8mm SDK je útlum lepší až o 8dB, což je hodně) i mezi patry, takže třeba ždímající pračka v technické místnosti v přízemí je i v noci slyšet jen při pozotevíraných dveřích v celém baráku (takže až našetříme, přibude i ještě hlučnější sušička).

Ale stejně mě mrzí, že mi včas nedošlo to, co jsem se dočetl později a co by náš dodavatel asi taky zvládl i bez příplatků - tj. že by při výrobě stěnových panelů použil z jedné strany namísto sendviče 12,5mm + 12,5mm kombinaci tenčí OSB-desky a tlustšího SDK (nebo naopak podle toho, která kombinace je levnější, neboť jinak je to vcelku jedno), což by zvukovou neprůzvučnost ještě zlepšilo - a v podstatě zadarmo! No a taky dispozice kuchyně bych asi řešil jinak, tj. tak, aby digestoř byla na obvodové zdi a ještě k tomu uchycena nějakým hluktlumícím způsobem, neboť její hukot holt přenáší přímo konstrukce stěn, stejně jako je tomu v případě kročejových hluků dětí hopkajících schválně po patách po schodišti (na rozdíl od něj se ale naštěstí digestoř alespoň v noci moc nepoužíváemoticon.

Zatímco i schodiště by se přitom asi dalo řešit samonosnou konstrukcí odtlumenou od nosné konstrukce domu nějakými "silentbloky", tak u obytného prostoru nad garáží sice anhydrid v podlaze alespoň jakž-takž utlumí zvuk motoru zajíždějícího a vyjíždějícího auta (i když ani to kvůli vysokému podílu nízkofrekvenčních složek zvuku produkovaného autem zase až tak slavné nebude), ale s hlukem otevíraných segmentových vrat přenášejícím se do nosné konstrukce jejich závěsy a vodicími kolejnicemi to nenadělá nic. Takže ten velký prostor s pozednicemi nad garáží je použitelný jen jako pracovna nebo obývák pro horní patro, neboť jako ložnice by se to dalo využít jen po výměně stávajících dálkově ovládaných segmentových vrat za vrata otevírací, což by ale nebylo zadarmo...
1. bře 2013 ve 14:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petovi
93
fotoportrét
fotoportrét
petovi
93
 @jitule23 Vzdycky jsem myslela, ze topeni plynem vyjde vyrazne levneji...? Je fakt, ale ze je vas vic, mate o mistnost vic a ohrivate i vodu, tak to nejde moc porovnat... My jsme plyn neresili, protoze bychom si ho museli privest z docela velke vzdalenosti
1. bře 2013 ve 14:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petrsv1000
230
  • Zařizuji dům
    Mnichovo Hradiště
fotoportrét
fotoportrét
petrsv1000
230
  • Zařizuji dům
    Mnichovo Hradiště
 @petovi pokud se plynem neohřívá voda a nevaří na něm tak se jím topit podle mě nevyplatí, když ještě musíte platit elektřinu. Pak jsou náklady na energii co psala jitule 40tis a to je oproti elektri znát ne ? emoticon
1. bře 2013 v 15:09  •  zařizuje dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
dracula
74
Registrovala se 7. září 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 727 příspěvků a 11 alb. Má 22 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
dracula
74
Registrovala se 7. září 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 727 příspěvků a 11 alb. Má 22 přátel.
 @pavelcent Máme Largo 122, trojskla, topíme elektrokotlem a krbovými kamny. Za dřevo neplatíme moc, máme své dobré zdroje. Nemám přehled, kolik z elektřiny protopím a kolik projedu ve vaření a spotřebičích. Celkově jsme za celý rok platili při posledním vyúčtování v prosinci 2012 něco přes 21000,-Kč. Plyn nemáme. Vše je na elektřinu. Jsme tříčlenná domácnost, ale s mnoha návštěvami. emoticon
2. bře 2013 v 06:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
beropa
2
fotoportrét
fotoportrét
beropa
2
 @dracula V bytě 3+KK, kde jsme bydleli dříve, jsme se třemi malými dětmi topili a ohřívali vodu plynem, takže na "elektrice" se "jenom" vařilo, svítilo, žehlilo (furt), myčka myčkovala (i vícekrát denně), pračka prala (i vícekrát denně), lednička ledila - téměř vše se spotřebou A, A+, A++ ... a jen pro tyto účely přišla ona elektřina od ČEZu na cca 15 TISÍC ROČNĚ. A to - raději to zdůrazním ještě jednou, aby si početnější rodiny "nemalovaly" očekávané náklady na bydlení i v NEDu nebo v pasivu zase až tak "narůžovo" - BEZ TUV a BEZ topení!
2. bře 2013 v 09:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
dracula
74
fotoportrét
fotoportrét
dracula
74
 @beropa Já si myslím, že celková spotřeba našeho domu je ok. Máme taky sušičku, myčku, 3 PC, dvě telky, vařím průměrně často, denně nám tu lítá a nabíjí se robotický vysavač... Takže opravdu elektřinou nešetřím. Předtím jsme bydleli taky v bytě 3kk (92m) a měli jsme vyšší náklady na bydlení než tu ve 4kk (125m).
2. bře 2013 v 10:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
dracula
74
fotoportrét
fotoportrét
dracula
74
 @beropa A ještě ke hluku v domě: My jsme si vybrali raději přízemní bungalov, takže syn nám nad hlavou neskáče. Máme tvar domu do L a já si tedy nemohu stěžovat na hluk. Syn má pokojíček nejdále od obýváku a v pohodě není nic slyšet, i když má na návštěvě kamarády a v pokojíčku řádí jako všechny děti.
2. bře 2013 v 10:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
beropa
2
fotoportrét
fotoportrét
beropa
2
 @dracula Jasně, pokud se elektrikou v NEDu topí a i v pasivu (neemoticon)topí, tak se zatím furt ještě pošetří i díky tarifu D45d - alespoň dokud si páni energetici neuvědomí, že se jim tím krátí zisky, a začnou dávat "množstevní" slevy nikoliv podle způsobu vytápění, ale podle skutečné spotřeby.
Což na druhé straně ale třeba bude mít za následek to, že citelný růst spotřeby s každým malým dítětem (= hlavně pračka, žehlení či sušička) bude promítnut do zavedení nějakých speciálních "slevových" tarifu dle počtu a věku dětíemoticon. Na čemž pak ČEZ a jemu podobní zase vydělají tím, jak marketingově "prodají" takovouto bohulibou "podporu" mladých rodin - a třeba ještě na to navíc vyrazí i nějaké ty "prorodinné" dotace ze státního rozpočtu, jako ČD.
2. bře 2013 v 10:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
beropa
2
fotoportrét
fotoportrét
beropa
2
 @dracula Co se hluku týče, je bungalow s dobře navrženými dispozicemi to nejlepší řešení (žádné patro, žádné schodiště, žádný problém s hlukem garážových vrat...), přičemž dřevostavba s nešizenými příčkami může být v tomto ohledu dokonce ještě lepší, než "monolitické" zděné baráky s těžkými jednovrstvými příčkami bez tlumicích vrstev (což možná potvrdí každý, kdo bydlel v paneláku či v cihlovém domě).
Jenže při cenách pozemků v naší lokalitě bychom na bungalow o "naší" velikosti 7+2KK+1,5garáž potřebovali pozemky "naší" velikosti alespoň dva, jak to má ostatně jeden lépe situovaný soused. A to by bylo o dost dražší, než samotný barák, což už bylo mimo naše možnosti.
2. bře 2013 v 10:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
dracula
74
fotoportrét
fotoportrét
dracula
74
 @beropa Tak to máte opravdu velký dům. emoticon
2. bře 2013 v 11:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
biker
29
Registroval se 4. prosince 2010 na modrastrecha.cz. Přidal 210 příspěvků. Má 1 přítele.
fotoportrét
fotoportrét
biker
29
Registroval se 4. prosince 2010 na modrastrecha.cz. Přidal 210 příspěvků. Má 1 přítele.
 chtěl bych se zeptat, zda a jak jste řešili popraskané stěny či spoje..? Reklamací? Díky za radu.
2. bře 2013 v 11:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
beropa
2
fotoportrét
fotoportrét
beropa
2
 @dracula Taková "trochu větší" Nova101emoticon Dnes mě ale po neočekávaných změnách v rodině trochu mrzí, že jsme se neuskromnili a nezvolili alternativně zvažovaný bungalow 5+KK bez garáže, který bychom na náš pozemek ještě jakž-takž "narvali".
2. bře 2013 v 11:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
djgas
20
Registroval se 29. června 2010 na modrastrecha.cz. Přidal 354 příspěvků. Má 12 přátel.
  • Již bydlím v domě
    Česká republika
fotoportrét
fotoportrét
djgas
20
Registroval se 29. června 2010 na modrastrecha.cz. Přidal 354 příspěvků. Má 12 přátel.
  • Již bydlím v domě
    Česká republika
 @biker To bych také rád věděl, protože mám celé spodní patro opravdu dost popraskané v rozích a jelikož mám předokenní rolety, tak ten obrys sádrokartonu, který zakrývá motor také u všech oken popraskal....máte někdo podobné zkušenosti?Ve vstupu do kuchyně je malý trámek u stropu, ten se začíná zase celý kroutit....
2. bře 2013 ve 13:18  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jahooodka
116
Registrovala se 1. srpna 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 578 příspěvků. Má 47 přátel. Region Praha - západ.
fotoportrét
fotoportrét
jahooodka
116
Registrovala se 1. srpna 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 578 příspěvků. Má 47 přátel. Region Praha - západ.
 @djgas @biker My to máme podobně, dům máme od června... V rozích praskliny ani nemáme, ale na stěně schodiště máme prasklinu ve spojích sádroše, ještě nám v ní začíná přes bílou barvu prostupovat i nějaké lepidlo nebo tmel, kterým to asi spojovali, takové do růžova... Největší prasklinu máme u zakončení svislé stěny v kuchyni, tam to je teda dost, je z toho patrné, jak napojovali zakončení sádroše, holt si to sedá... Chystáme se to vyfotit a napsat na reklamační oddělení, uvidíme co s tím, to vypadá na nějaké broušení a následné tmelení, z čeho teda nemám moc radost kvůli prachu... Ale když se u nás na podzim stavoval parťák, co nám stavěl dům říkal, že to je lepší reklamovat po zimě, což u téměř jeemoticon
2. bře 2013 ve 13:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
djgas
20
  • Již bydlím v domě
    Česká republika
fotoportrét
fotoportrét
djgas
20
  • Již bydlím v domě
    Česká republika
 @jahooodka My již 2 roky bydlíme a tak nějak jsme byli dohodnutí, že to necháme 2 roky sednout a pak se vše udělá najednou, ale uvidím jak vše půjde...spíše jak se k tomu postaví reklamační oddělení RDR...?
2. bře 2013 ve 14:46  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
vilemina12
36
Registrovala se 5. října 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 51 příspěvků. Má 7 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
vilemina12
36
Registrovala se 5. října 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 51 příspěvků. Má 7 přátel.
 My jsme popraskané spoje řešili po první zimě, reklamací, znovu je zasilikonovali a bylo to vpohodě, teď jsem si ale všimla, že jsou i po druhé zimě, zase na jiných místech ... hmmm ... zrovna jak jsem to četla, tak mi padl zrak na šikminu v ložnici a nahoře u ní prasklina ve zdi, asi 1mm emoticon Tak uvidíme ... dělají se reklamace i po uplynutí dvou let užívání? Nám třeba začali odpadat i trámky podbití, u střechy nad garáží nám začalo zatékat, a musím říct, že vždycky nám vše spravili, sice pravda, někdy jsme je museli dost uhánět, ale spravili, teď po dvou letech, už toho tak moc není ...
2. bře 2013 v 15:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
ihisi
24
Registroval se 8. srpna 2008 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidal 226 příspěvků. Má 6 přátel. Region Olomouc.
fotoportrét
fotoportrét
ihisi
24
Registroval se 8. srpna 2008 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidal 226 příspěvků. Má 6 přátel. Region Olomouc.
 @pavelcent Slušná tabulka. Já mám zatím jedny hodiny, ale přemýšlím o podružných skrz rozdělení TUV a vytápění. Ostatní se odečete. Spotřebu máme hodně podobnou. Od prosince od Vánoc topíme v 4kW krb. kamnech. Přes všední den zatopím až po 16h a během 2h se podaří vytopi vrch na 21 stupňů, dole tak 25-26. To už potom i větřáme trochu. 4kW jsou ideální do tohoto typu. Stačí málo dřeva a behěm chvíle je v přízemí pěkne teploučko.
Soláry nemáme. Sám si teď ani nevybavuji, ke kterému dni je u ČEZ vyúčtování, asi k 30. 6.
Trochu ještě laboruje s regulací FENIX. Mám pocit, že někdey regulace zamrzne a i přes překročeí nastavené teploty v prostoru to topí tad. Někdy i svítí symbol na panelu hlavní jednotky, a přitom dle nabídky Informace se v žádné msítnosti netopí. Dokonce mám pocit, že i v kuchyni, kde ne jen podlahové čidlo je folie pořád v činnosti. Nedávno jsem volal na technika, tak to budu ještě chvíli sledovat.
Nyní mám doma konečně internet, tak přemíšlím o řízení vytápění přes Internet či GSM bránu. Prý ty močnosti jsou. Či ta palikace přímo doma do PC.
3. bře 2013 v 15:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
to.nejde
96
Registrovala se 21. dubna 2006 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 173 příspěvků a 15 alb. Má 13 přátel.
  • Již bydlím v domě
    Region Jičín
fotoportrét
fotoportrét
to.nejde
96
Registrovala se 21. dubna 2006 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 173 příspěvků a 15 alb. Má 13 přátel.
  • Již bydlím v domě
    Region Jičín
 @biker
@djgas
@jahooodka

My praskliny reklamovali před Vánoci (cca po roce bydlení), ani jsme na to nespěchali, spíš jsme potřebovali seřídit terasovky a tohle jsem k tomu rovnou připsala a byli tady z RDR do týdne, pán všechno zasádroval, zatmelil, přemaloval, uklidil po sobě.
3. bře 2013 v 16:46  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
lenulka05
Registrovala se 4. listopadu 2012 na modrastrecha.cz. Přidala 46 příspěvků. Má 4 přátele. Region Beroun.
  • Stavím dům
    Region Beroun
fotoportrét
fotoportrét
lenulka05
Registrovala se 4. listopadu 2012 na modrastrecha.cz. Přidala 46 příspěvků. Má 4 přátele. Region Beroun.
  • Stavím dům
    Region Beroun
 Hezky večer,mate někdo zkušenost se stavební ohlaskou?Mužů už začít něco vyřizovat když ještě nemáme v ruce projekt? emoticon
4. bře 2013 v 18:40  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
suzannehappy
51
Registrovala se 18. února 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 88 příspěvků. Má 14 přátel. Region Praha - východ.
fotoportrét
fotoportrét
suzannehappy
51
Registrovala se 18. února 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 88 příspěvků. Má 14 přátel. Region Praha - východ.
 myslím že bez projektu nezmůžeš na SÚ nic...ale voda,plyn,elektřina jde....
4. bře 2013 v 18:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petrsv1000
230
  • Zařizuji dům
    Mnichovo Hradiště
fotoportrét
fotoportrét
petrsv1000
230
  • Zařizuji dům
    Mnichovo Hradiště
 @lenulka05 zašel bych na stavební úřad si zjistit co po vás budou chtít a něco tak začít shánět už teď. Třeba poptat i místního projektanta zda vám udělá usazení domu na pozemek. emoticon
4. bře 2013 v 18:57  •  zařizuje dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
lenulka05
  • Stavím dům
    Region Beroun
fotoportrét
fotoportrét
lenulka05
  • Stavím dům
    Region Beroun
 Zajdu tam zítra a zeptám se.Ještě jedna z mala věcí co mi vrta hlavou.Projekt domu je v ceně,ale zakladovku musíme sami.Mozna nám znamej udělá projekt s razítkem na zakladovku.Jen je problém ze bydli na druhé straně CR.Může nám dum usatit v plánu(bez toho aby to vykolikova) a firma podle toho udělala zakladovku?
4. bře 2013 v 19:05  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš