Menu Forum

RD Rýmařov a zkušenosti s nimi?

10. pro 2016  • 
 Přidej příspěvek
fotoportrét
fotoportrét
dejvi
28
Registroval se 24. září 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 330 příspěvků. Má 25 přátel. Region Praha.
  • Již bydlím v domě
    Region Praha
fotoportrét
fotoportrét
dejvi
28
Registroval se 24. září 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 330 příspěvků. Má 25 přátel. Region Praha.
  • Již bydlím v domě
    Region Praha
 @hondrle Ahoj, nám aktuálně dělá desku pan Šudoma (mail zakladovkypoctive@seznam.cz), který je od Svitav a desku dělal už i v Brně. Jezdí ale všude, nyní dělá u nás v Praze. Zatím velmi vstřícné a solidní jednání, další referenci mohu napsat až po předání ZD, termín máme 11.4., jen počasí nepřeje, tak jsme ho už posouvali ;) Požádal jsem o nabídky celkem 5 firem, které dělají ZD pro RDR a ceny se lišily až o 80 %!!! Tito vycházeli nejlevněji, další dvě firmy nebyly cenově daleko od nich a při dalším vyjednávání byly následně ochotny slevit na podobnou cenu jako pan Šudoma. Tedy zatím s panem Šudomou perfektní komunikace a vstřícnost, cenově vycházeli velmi dobře, výsledek zatím neznám, ale ostatní na pana Šudomu psali dobré reference, tak doporučuji, abys je oslovil a požádal o kalkulaci.
27. bře 2013 ve 14:58  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petrsv1000
230
Registroval se 11. srpna 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 4235 příspěvků. Má 32 přátel. Region Mladá Boleslav.
  • Zařizuji dům
    Mnichovo Hradiště
fotoportrét
fotoportrét
petrsv1000
230
Registroval se 11. srpna 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 4235 příspěvků. Má 32 přátel. Region Mladá Boleslav.
  • Zařizuji dům
    Mnichovo Hradiště
 @michala294 ono to uteče ani nebudeš vědět jak emoticon já že si desku stavěl sám o to to bylo rychlejší, pořád sem něco řešil a sháněl a pak už jen kropil a najednou byli tam emoticon
27. bře 2013 ve 14:58  •  zařizuje dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
michala294
47
Registrovala se 19. ledna 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 109 příspěvků. Má 16 přátel. Králův Dvůr, Region Beroun.
fotoportrét
fotoportrét
michala294
47
Registrovala se 19. ledna 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 109 příspěvků. Má 16 přátel. Králův Dvůr, Region Beroun.
 @petrsv1000 Jo, já vim. Jsem trošku jak malý dítě, co čeká na dárek emoticon
27. bře 2013 ve 14:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
dejvi
28
  • Již bydlím v domě
    Region Praha
fotoportrét
fotoportrét
dejvi
28
  • Již bydlím v domě
    Region Praha
 @michala294 Ahoj, tak určitě panu Červenému zavolej, jsou ochotní a budou s Tebou počítat. My máme termín 2. týden v květnu (taky ještě bez papíru a ZD nemáme ještě předanou, vše ostatní jsme doložili). Nicméně už s námi počítá déle a termín ve smlouvě máme 2Q/2013. Ale zdá se mi, že letos je přece jen méně zakázek, než koncem minulého roku, kdy lidi chtěli stihnout nižší DPH. Možná by to tedy na ten červen i vyjít mohlo ;) Určitě volej panu Červenému co nejdříve, je ochotný.
27. bře 2013 v 15:01  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petrsv1000
230
  • Zařizuji dům
    Mnichovo Hradiště
fotoportrét
fotoportrét
petrsv1000
230
  • Zařizuji dům
    Mnichovo Hradiště
 @michala294 jj chápu emoticon taky sem se nemohl dočkat emoticon jak píše @dejvi zkus mu zavolat za to nic nedáš emoticon
27. bře 2013 v 15:10  •  zařizuje dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
michalamat
31
Registrovala se 31. října 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 69 příspěvků. Má 89 přátel. Region Kutná Hora.
fotoportrét
fotoportrét
michalamat
31
Registrovala se 31. října 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 69 příspěvků. Má 89 přátel. Region Kutná Hora.
 Zdravím, chci se zeptat těch co si nechali dům zkontrolovat termokamerou, co vás to stálo? A na základě toho jste reklamovali? Lze tyto věci reklamovat i po dvou letech tz. vztahuje se na to dvouletá záruka nebo víc? S okny problémy nemáme, možná trošku táhnou vstupní dveře, ale nic dramatického ale za chvíli budeme bydlet dva roky tak bych nerada promeškala možnost reklamovat..
27. bře 2013 v 15:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
hondrle
Registroval se 13. listopadu 2012 na modrastrecha.cz. Přidal 268 příspěvků. Region Brno.
fotoportrét
fotoportrét
hondrle
Registroval se 13. listopadu 2012 na modrastrecha.cz. Přidal 268 příspěvků. Region Brno.
 @dejvi díky moc za kontakt. Prosím o zaslání infa jak proběhlo předání.
28. bře 2013 v 07:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
hondrle
fotoportrét
fotoportrét
hondrle
 @michalamat Záruka by měla být na stavbu 3roky, ale nevím na co se to všechno vztahuje. Po konzultacích s chlapíkem co dělá Blower door testy nám doporučil raději si nechat zkontrolovat parotěs před zakrytím a pak jak dovolí teplotní podmíky si nechat udělat kontrolu termokamerou. Je to chlapík z VUT a v případě špatných výsledků z termokamery zařídí i znalecký posudek na VUT.
28. bře 2013 v 07:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
wenigh
21
Registroval se 20. prosince 2010 na modrastrecha.cz. Přidal 361 příspěvků a 1 album. Má 7 přátel. Region Praha - východ.
fotoportrét
fotoportrét
wenigh
21
Registroval se 20. prosince 2010 na modrastrecha.cz. Přidal 361 příspěvků a 1 album. Má 7 přátel. Region Praha - východ.
 @hondrle
@michalamat
není zrovna na tohle záruka těch 30let?
28. bře 2013 v 11:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
michalamat
31
fotoportrét
fotoportrét
michalamat
31
 @wenigh To bych právě potřebovala vědět emoticon
28. bře 2013 v 11:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
hondrle
fotoportrét
fotoportrét
hondrle
 @wenigh Záruka 30let je na konstrukci domu
28. bře 2013 ve 12:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
wenigh
21
fotoportrét
fotoportrét
wenigh
21
 @hondrle
no dyť jo a pokud vám po 5letech začne utíkat teplo parozábranou, kolem oken atd. tak je to vada konstrukce
29. bře 2013 v 08:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
hondrle
fotoportrét
fotoportrét
hondrle
 @wenigh Nejlepší je když si člověk pročte Reklamační řád.
29. bře 2013 v 10:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
wenigh
21
fotoportrét
fotoportrét
wenigh
21
 @hondrle
to je fakt emoticon
29. bře 2013 v 11:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petravec
161
Registrovala se 1. června 2012 na modrastrecha.cz. Přidala 151 příspěvků. Má 36 přátel. Region Brno.
fotoportrét
fotoportrét
petravec
161
Registrovala se 1. června 2012 na modrastrecha.cz. Přidala 151 příspěvků. Má 36 přátel. Region Brno.
 Dobrý den, tento týden nám přijde odhadce od banky, co jste jim vše předkládali kromě projektu na horní a spodní stavbu?? Chtěli po vás originál či kopii stavebního povolení?? Paní , co nám vyřizovala stavební povolení nám říkala, že originál stavebního povolení nemáme dávat z ruky, a paní z KB nám tvrdila, že si bude chtít odnést originál?? Děkuji předem za reakce.
2. dub 2013 v 10:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
stuca
20
Registrovala se 2. března 2013 na modrastrecha.cz. Přidala 94 příspěvků. Má 5 přátel. Region Mladá Boleslav.
fotoportrét
fotoportrét
stuca
20
Registrovala se 2. března 2013 na modrastrecha.cz. Přidala 94 příspěvků. Má 5 přátel. Region Mladá Boleslav.
 Ahoj, chystáme se stavět s RDR, ale zatím jsme v začátcích. Zrovna vyplňuji žádost na ČEZ(nejsme zasítováni) a potřebuji od vás zkušených stavařů emoticon radu. Budeme mít Novu 77-na klíč a chci se zeptat co mám vyplnit do kolonky připojované spotřebiče, kolik kW má ohřev vody(TUV) a kW přímotopné topení(to by měl být kotel Cosmotherm jsem našla). Děkuji. emoticon
2. dub 2013 v 11:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
hondrle
fotoportrét
fotoportrét
hondrle
 @stuca Ahoj,
na to je velice těžké odpovědět a raději tento dotaz vznes na nějakého elektrikáře. Přívodní vedení určitě dimenzovat s dostatečnou rezervou a po výstavbě si teprve spočítat jaká bude muset být hodnota hlavního jističe (za každý 1A se platí 500Kč). Pro výstavbu je nutné mít hodnotu jističe 32A a podle mého bude tato hodnota i dostačující pro normální provoz domu. Jen pro představu 9kW kotel, 3kW bojler, 6kW sklokeramika, 2,3kW pračka, 2,3kW myčka a pak jen ty drobné spotřebiče.
2. dub 2013 ve 12:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
mirekk
13
Registroval se 24. února 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 108 příspěvků. Má 5 přátel. Region Hradec Králové.
fotoportrét
fotoportrét
mirekk
13
Registroval se 24. února 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 108 příspěvků. Má 5 přátel. Region Hradec Králové.
 @hondrle no my máme doma jistič 25A, myslel jsem že to může v zimě alespoň jednou vypadnout, a nevypadlo to. (přemýšlel jsem dokonce o odlehčení pro kotel, jenže není potřeba)
To znamená že 3x25A stačí, i pro stavbu to stačilo. máte někdo jinou zkušenost?
2. dub 2013 ve 13:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
hondrle
fotoportrét
fotoportrét
hondrle
 @mirekk díky za info. My máme v podmínkách výstavby zásuvku 32A. Jak budeme mít trvalé připojení, tak chci jištění také 3x25A. No uvidíme co bude v projektu elektro a případné konzultace s elektrikářem. Co prosím máte všechno za spotřebiče, ty s velkou spotřebou?
2. dub 2013 v 15:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
mirekk
13
fotoportrét
fotoportrét
mirekk
13
 @hondrle klasika - kotel, bojler, indukce, trouba, pračka, myčka, počítače, žehlička to je vše co mne napadlo....
2. dub 2013 v 16:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
hondrle
fotoportrét
fotoportrét
hondrle
 @mirekk hodnotu jističe Vám prosím napočítal projektant nebo kdo?
2. dub 2013 v 16:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
ps273877
18
Registroval se 21. října 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 101 příspěvků. Má 10 přátel. Region Louny.
fotoportrét
fotoportrét
ps273877
18
Registroval se 21. října 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 101 příspěvků. Má 10 přátel. Region Louny.
 @hondrle Bylo to tu již několikrát probíráno, dle zkušeností jak mých, tak již bydlících a i od elektrikářů je vyzkoušeno, že bohatě stačí 3x25A i když v projektu je psáno 3x32A emoticon
2. dub 2013 v 16:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
mirekk
13
fotoportrét
fotoportrét
mirekk
13
 @hondrle to jsem si určil sám....
2. dub 2013 v 16:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
stuca
20
fotoportrét
fotoportrét
stuca
20
 děkuji za info všem emoticon
2. dub 2013 v 16:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
lenulka05
Registrovala se 4. listopadu 2012 na modrastrecha.cz. Přidala 46 příspěvků. Má 4 přátele. Region Beroun.
  • Stavím dům
    Region Beroun
fotoportrét
fotoportrét
lenulka05
Registrovala se 4. listopadu 2012 na modrastrecha.cz. Přidala 46 příspěvků. Má 4 přátele. Region Beroun.
  • Stavím dům
    Region Beroun
 Hezky večer,tak az teď nám přišel projekt k odsouhlaseni.Maji k němu asi 5 pripominek.!Dvě z nich mi porad vrtaji hlavou.Dat na101 Komín s kamnama?Manžel to mel vymysleny, ze by se napojil tak,ze když by se zatopilo tak se vyplo elek.topeni a topilo se krbem.Psaly zejeto zbytečný a drahy návratnost dlouhá.A prý by tam musela byt slabá kamna,ze by Dům moc pretopil.Tak Nevím,zrušit to úplné,nebo je tam nechat na občasný zimní zatopení krbu a topit normálně elekt.A druha věc zrušili jsme top.v kuchyni,protože bude do U a napsali mi ze jedno top.v obyvaku je Malo!Ze se to Da nahradit RTL vyntilem s podlahovym vytápěním.Mate to někdo?Děkuji moc za rady.Nějak se to strašně vlece a CAS letí nějak rychle. emoticon
2. dub 2013 ve 22:59  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jitule23
106
Registrovala se 19. října 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 997 příspěvků a 7 alb. Má 25 přátel.
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
jitule23
106
Registrovala se 19. října 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 997 příspěvků a 7 alb. Má 25 přátel.
  • Již bydlím v domě
 @lenulka05 Já v kuchyni žádné topení nemám, protože ji mám také do U, ale mám právě teplovodní podlahovku pod dlažbou a úplně to stačí. Podlaha je příjemně teplá a když vařím, tak se to vyhřeje a rozhodně nelituji toho, že je radiátor pryč. My jsme také původně plánovali kamna, jen na přitopení, ale nakonec jsme nechali udělat jen komín a kamna zatím nemáme. Topíme plynem a dům se pohodlně vyhřeje. Možná v budoucnu. Kamna musí být skutečně s nízkým výkonem,ale to ti asi napíší ti, kteří je mají
3. dub 2013 v 05:52  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
lenulka05
  • Stavím dům
    Region Beroun
fotoportrét
fotoportrét
lenulka05
  • Stavím dům
    Region Beroun
 @jitule23 Dobře ranko,děkuji za odpověď.Komín necháme Teda taky jak vy.A časem ho napojime.Jen je mi lito toho ze bude vytapet jen obyvak.A ještě k Te podlahovce,tu mate jen v kuchyni,nebo i v obyvaku?Musím zjistit cenu,jestli není lepší ji natáhnout i Pres cely obyvak.Když už.Cetla jsem i někde recenzi na vodní podlahovku a prý trvastrasne dlouho než se zem vyhreje!?Je vetsi spotřeba když je podlahovka? emoticon Hezky den emoticon
3. dub 2013 v 07:40  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
beropa
2
Registroval se 20. srpna 2012 na modrastrecha.cz. Přidal 119 příspěvků. Má 1 přítele. Region Beroun.
fotoportrét
fotoportrét
beropa
2
Registroval se 20. srpna 2012 na modrastrecha.cz. Přidal 119 příspěvků. Má 1 přítele. Region Beroun.
 @lenulka05 Ahoj, máme nízkoenergetickou dřevostavbu dispozičně srovnatelnou s Nova 101 (ale o dost větší a s obytným prostorem nad garáží) od jiného dodavatele. Komín máme kvůli tomu, že manželka chtěla "za každou cenu" krb kvůli "parádě" a já souhlasil, neboť to beru jako "pojistku" pro případ déletrvajícího blackoutu či potřeby topit něčím lokálně dostupným v případě něčeho ještě horšího, než je jen blackout (neboť les plný chastí máme nedalekoemoticon).

V krbu máme 2-6kW teplovzdušnou rohovou šamotovou vložku BeF Optim 6 CL, neboť nic ještě méně výkonného v rohovém provedení jsem nenašel (když tedy pominu 4 kW kamínka od Romotopu, jež by však už z pohledu manželky takovou "parádu" nenadělaly). I těch našich 2-6kW je ale na naši nízkoenergetickou dřevostavbu s vnitřním prostorem v m3 o cca 30 % větším než Nova 101 zbytečně moc. A to máme díky odlišnému dispozičnímu řešení odvedenou značnou část tepelného výkonu krbové vložky přes zeď do prostoru haly/schodiště, kudy to přes stejně věčně pozotevírané dveře do obytného prostoru nad garáží a dětských pokojů v patře vytápí i je.

Takže krb je skutečně jen "na parádu" a vylepšení nálady - tzn. když si třeba večer dáme víno, hodím pod připravenou malou hromádku dřeva zapálenou kostičku PePo a pak už stejně nelze přikládat, neboť i tak je za cca hodinku po dohoření oné malé hromádky dřeva v baráku cca 25 až 27 stupňů oproti předchozím cca 22 stupňům, na které je barák vytápěn průběžně teplovodním topením kombinujícím podlahovku v přízemí a koupelnách a radiátory v patře.

Využití i té naší co nejméně výkonné krbové vložky v roli primárního tepelného zdroje je tak naprosto super jen když se vracíme po několika dnech do baráku, v němž jsme před odjezdem stáhli topení a potřebujeme jej tak rychle vytopit i v přízemí, kde by to jinak kvůli pomalému náběhu podlahovky trvalo několik hodin.

Vyšší investice do teplovodní krbové vložky či kamen včetně akumulační nádrže a oběhového čerpadla by tak i v našem baráku (o dost větším než Nova101) byla zcela nenávratná, neboť v takovém případě by zbytkový výkon takovéhoto topidla stejně rychle přetopil obývák a vzápětí přes pozotevírané dveře také celý barák, takže dlouhodobější topení (a natápění akumulační nádrže) by stejně nebylo možné. A bez záložního zdroje elektrického napájení pro oběhové čerpadlo by nebylo možné v případě blackoutu využít krb jako záložní zdroj tepla vůbec.

Co mě ale teď přeci jen trochu mrzí je to, že jsme si nepřiplatili za zakázkovou rohovou (rohová být musela, neb manželka zmasírovaná bytovou "designérkou" jinak nedalaemoticon) krbovou vložku s přikládáním přes stěnu z chodby nebo z "požárně odděleného" kumbálu v prostoru přilehlé garáže, s čímž jsem při návhu dispozic našeho baráku taky počítal. Jednak bych tak při manipulaci s dřevem a krbem nemusel až tak úzkostlivě dávat pozor na čistotu a taky by se vpřípadě déletrvajícího výše zmiňované "krizového" využití krbu coby primárního topidla při blackoutu či něčem ještě horším nemusel do onoho kumbálu v prostoru garáže až tak záhy instalovat teplovodní kotlík se zásobníkem dřeva.

Náš komín má totiž základnu "přes zeď" obýváku v přilehlé garáži (a nad střechou garáže je pak komínové těleso vedeno po vnější straně obvodové stěny hlavního tělesa domu - nejsem si ale jistý, jestli něco takového "umí" i RD Rýmařov), což umožňuje ev. alternativní napojení topidla umístěného nejen v kumbálu v prostoru garáže, ale i ve velkém obytném prostoru nad garáží v případě jeho budoucího využití coby "obýváku" pro horní patro domu.

Všem těm, co neradi čtou, se tímto omlouvám za takto obšírný popis, ale třeba to pro někoho bude zajímavý zdroj inspirace...
3. dub 2013 v 10:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petrsv1000
230
  • Zařizuji dům
    Mnichovo Hradiště
fotoportrét
fotoportrét
petrsv1000
230
  • Zařizuji dům
    Mnichovo Hradiště
 @stuca
@hondrle
@mirekk jistič stačí 25A, přívodní kabel 4x10, 3fáz zásuvka 32A na stavbu může být jištěna 25A, za mě ji ani nepořebovali.... jinak bojler má 2kw, pokud v domě není dílna nebo sauna nebo jiné nadstandartní spotřebiče 25A stačí emoticon
@lenulka05 taky máme kuchyň do U a v podlaze topení přes RTL ventil, v obýváku máme dva radiátory a zaplej je jen jeden, to podlahové topení doporučuji, máme tam dlažbu a je to velice příjemné emoticon nahřívá se docela rychle, do obýváku sme ji nedávali kvůli ceně...
Jinak kamna zatím nemáme, ale komín ano, kamna můžeme kdykoliv připojit ale topit plánujeme příležitostně, dům se rychle vytopí, proto by měly být kamna s menším výkonem, cca od 4 - 5Kw
3. dub 2013 ve 13:07  •  zařizuje dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petravec
161
fotoportrét
fotoportrét
petravec
161
 Tak dneska to vypuklo, navzdory počasí práce na ZD započaly....jsou to kluci šikovní....;)
3. dub 2013 ve 14:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš