Menu Forum

RD Rýmařov a zkušenosti s nimi?

3. pro 2016  • 
 Přidej příspěvek
fotoportrét
fotoportrét
88market
15
Registrovala se 22. února 2013 na modrastrecha.cz. Přidala 68 příspěvků. Má 15 přátel. Region Kolín.
fotoportrét
fotoportrét
88market
15
Registrovala se 22. února 2013 na modrastrecha.cz. Přidala 68 příspěvků. Má 15 přátel. Region Kolín.
 @antenmich Ahojky, já bych řekla, že s těma energetickýma štítkama je teď něco nově od nového roku. Ale nejsem z oboru. Řekla bych, že ve vašem případě záleží už na tom, že máte určitě v ruce stavební povolení - tudíž jedete podle starých pravidel. My teď teprve budeme žádat o stavební povolení, čekáme na projekt, takže my to máme už ponovu. Ale to jen moje domněnka, znalosti k tomu nemám.
3. kvě 2013 v 16:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jahooodka
116
Registrovala se 1. srpna 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 574 příspěvků. Má 47 přátel. Region Praha - západ.
fotoportrét
fotoportrét
jahooodka
116
Registrovala se 1. srpna 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 574 příspěvků. Má 47 přátel. Region Praha - západ.
 @petravec Nevíš náhodou, jestli to jde dodělat nějak dodatečně, nevím jak je to řešeno... My jsme původně plánovali externí pod kamny, ale špatně jsme zadali rozměr, takže to máme zaslepené. Kamna sice táhnou a topí dobře, ale už se nám taky jednou stalo, že jsem zapomněla na spuštěnou digestoř a během chvilky jsme pro kouř v obýváku neviděli emoticon
3. kvě 2013 v 16:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
luji
26
Registrovala se 1. března 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 196 příspěvků.
fotoportrét
fotoportrét
luji
26
 @pavelcent V jaké výšce resp. v jakých místech se dají trámy kotvit k domu?Nejsem z těch výkresů,které máme doma, moc moudrá....
3. kvě 2013 v 18:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
luji
26
fotoportrét
fotoportrét
luji
26
 @lenulka05 My jsme stavěli 10/2011 a máme zevnitř v nadpraží okna udělaný plastový kryt, který lze v případě problémů s roletami vycvaknout a roleta opravit - nic se bourat nemusí.Každopádně doporučuju sítě proti hmyzu integrované tzn. stahovací (je to mnohem praktičtější než sítě v rámu,které se kotví přímo na rám okna)
3. kvě 2013 v 18:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
diviska156
16
Registrovala se 10. ledna 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 98 příspěvků. Má 9 přátel. Region Brno.
fotoportrét
fotoportrét
diviska156
16
Registrovala se 10. ledna 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 98 příspěvků. Má 9 přátel. Region Brno.
 @a_hawk_a tak jsme dostali první návrh projektu a máme tam zakreslené soláry a akumulační nádobu s vlastní dodávkou...skutečně budou mít v Rýmařově příští týden schůzku a musí se domluvit, co bude dál, protože jen topení elektrokotlem nestačí na energetický průkaz budovy
3. kvě 2013 v 19:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
88market
15
fotoportrét
fotoportrét
88market
15
 @diviska156 Nám také jen elektrokotel neprošel, vyřešili jsme to vytápěním plynem, protože solární panely nechceme...plyn vám nenabízeli?
3. kvě 2013 v 19:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
diviska156
16
fotoportrét
fotoportrét
diviska156
16
 A vám bude stačit jen topení plynem? Nemusíte mít kamna? Nám dnes řekla paní z OC, že bude potřeba mít soláry i kamna. Plyn nám nenabízela, i když ho máme na pozemku. Jsou to peníze navíc za připojení, kotel, revizi atd. Pokud to půjde jinak, tak si ho zavádět nebudeme.
3. kvě 2013 v 19:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
88market
15
fotoportrét
fotoportrét
88market
15
 @diviska156 Nabízeli nám buď soláry (žádný komín) nebo vytápění plynem. Přesně nám napsali toto: "Poslední věc se týká nově platné Vyhlášky o energetické náročnosti budov, podle které dům pouze
s elektrokotlem má vyšší jeden z koeficientů a je nutné mít pro úspěšné schválení solární ohřev se
zásobníkem a krbovou vložku se sálavým vytápěním či napojením na systém topení. Vzhledem k tomu,
že toto zařízení v domě není a aby řízení na úřadech proběhlo v pořádku, dokreslila jsem pro formu
solární panely do výkresů, které budou pro stavební řízení s tím, že u konečné specifikace se zruší
a při kolaudaci se odvoláte na nedostatek finančních prostředků a realizaci v budoucnu.
I bez toho je ale samozřejmě dům zcela funkční.
To platí, pokud se nerozhodnete toto zařízení instalovat nebo přejít, je-li to možné, na vytápění plynem,
pak nic z toho není potřeba." Přípojku plynu teď budeme mít vybudovanou na hranici pozemku, původně jsme ho také nechtěli, ale bude pro nás přijatelnější, než solární panely.
3. kvě 2013 v 19:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
diviska156
16
fotoportrét
fotoportrét
diviska156
16
 @88market tak uvidíme, na čem se příští týden dohodnou emoticon
3. kvě 2013 ve 21:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pavelcent
35
Registroval se 7. února 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 1028 příspěvků. Má 13 přátel.
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
pavelcent
35
Registroval se 7. února 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 1028 příspěvků. Má 13 přátel.
  • Již bydlím v domě
 @luji
Ano, kotvení byl trochu problém, protože jsme si nenechali do fasády vložit trám pro tento účel. Podle čísla zakázky HS xxxxx jsem RDR požádal o výkres, kde je rozkreslená stěna kam jsem chtěl trámy kotvit. Ten výkres je okótován a kotvilo se to do trámů stropu nad přízemím. Je to náročné na rozměření, ale nám se to podařilo.
4. kvě 2013 v 09:44  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
luji
26
fotoportrét
fotoportrét
luji
26
 @pavelcent Děkuju za radu emoticon Myslím,že se jedná o výkres,který jsme dostali při předání domu,ale radši písnu p.Němčákovi o radu emoticon Včera jsme tady měli tesaře a ten říkal,že by bylo nejlepší nakotvit trámy právě do stropu,tak ať se strefíme emoticon
4. kvě 2013 v 10:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
am760
1
Registrovala se 11. prosince 2012 na modrastrecha.cz. Přidala 164 příspěvků. Region Tábor.
fotoportrét
fotoportrét
am760
1
Registrovala se 11. prosince 2012 na modrastrecha.cz. Přidala 164 příspěvků. Region Tábor.
 @petravec Díky za reakci. Jestli se nemýlím, tak by měl být dražší cca o 4 tisíce? Já právě ještě nevím, jestli na kamna vybude či ne, tak by se mi to i takto líbilo. A můžeš mi ještě písnout, jaký typ přesně máte? Ať si to nechám od RDR nacenit? Děkuji
4. kvě 2013 v 11:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
alecram66
33
Registrovala se 12. března 2012 na modrastrecha.cz. Přidala 63 příspěvků. Má 16 přátel. Region Jablonec nad Nisou.
fotoportrét
fotoportrét
alecram66
33
Registrovala se 12. března 2012 na modrastrecha.cz. Přidala 63 příspěvků. Má 16 přátel. Region Jablonec nad Nisou.
 @lenulka05 terasu máme přes celý dům s garáží, šířka 5 m a myslím, že je to akorát.Foto v blogu.
4. kvě 2013 ve 13:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
a_hawk_a
7
Registroval se 21. dubna 2013 na modrastrecha.cz. Přidal 62 příspěvků. Má 1 přítele. Region Nymburk.
  • Již bydlím v domě
    Milovice, Region Nymburk
fotoportrét
fotoportrét
a_hawk_a
7
Registroval se 21. dubna 2013 na modrastrecha.cz. Přidal 62 příspěvků. Má 1 přítele. Region Nymburk.
  • Již bydlím v domě
    Milovice, Region Nymburk
 @diviska156 Tohle mi bylo sděleno na plynový kotel(navíc chceme krb s teplotním výměníkem): co se týká plynového kotle, tak tohle je řešení. Jedná se totiž o to, že dle upřasnění od vedoucího projekce, je v nové normě je parametr množství neobnovitelných energií, který u el. kotle nevychází. U plynového kotle by tyto požadavky byli splněny bez problémů.
4. kvě 2013 ve 20:31  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
tomulka1410
10
Registrovala se 2. února 2013 na modrastrecha.cz. Přidala 123 příspěvků. Má 18 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
tomulka1410
10
Registrovala se 2. února 2013 na modrastrecha.cz. Přidala 123 příspěvků. Má 18 přátel.
 @kacka2 Mohu se zeptat, jaký domeček od RDR máte postavený?
4. kvě 2013 ve 21:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
lenulka05
Registrovala se 4. listopadu 2012 na modrastrecha.cz. Přidala 46 příspěvků. Má 4 přátele. Region Beroun.
  • Stavím dům
    Region Beroun
fotoportrét
fotoportrét
lenulka05
Registrovala se 4. listopadu 2012 na modrastrecha.cz. Přidala 46 příspěvků. Má 4 přátele. Region Beroun.
  • Stavím dům
    Region Beroun
 Hezky večer diky za odpovědi!Kdo vám na 101 dělal základy na Berounsku?A spokojenost?Popř.jak Vas vyšla cenové?
4. kvě 2013 ve 21:14  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
dejvi
28
Registroval se 24. září 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 330 příspěvků. Má 25 přátel. Region Praha.
  • Již bydlím v domě
    Region Praha
fotoportrét
fotoportrét
dejvi
28
Registroval se 24. září 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 330 příspěvků. Má 25 přátel. Region Praha.
  • Již bydlím v domě
    Region Praha
 Ahoj, malovali jste někdo stěny v kuchyni barevně , nebo ji máte jen bílou? Ti z Vás, kdo malovali, malovali jste komplet/celou kuchyni, nebo jen to, co bude vidět po instalaci kuchyňské linky (tedy zda jste prostor za dolními skříňkami malovali také, nebo ne). Případně proč? Nedali jsme si výmalbu při KS od RDR, neb neměli ve vzorníku odstíny barev, co žena chtěla, ale chceme malovat před nastěhováním.
4. kvě 2013 ve 21:53  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jomak82
20
Registroval se 6. května 2013 na modrastrecha.cz. Přidal 21 příspěvků. Má 5 přátel. Region Beroun.
fotoportrét
fotoportrét
jomak82
20
Registroval se 6. května 2013 na modrastrecha.cz. Přidal 21 příspěvků. Má 5 přátel. Region Beroun.
 Ahoj, na Berounsku to pro RD Beroun dělá zákl.desky nějaká firma ecord cz, ale já s kamarádem jsem desku udělal radši sám emoticon Jinak malby má bílé snad Rýmařov v ceně ne ???? Jinak stavbu fotíme a až bude komplet, vytřídím fota a udělám fotoalbum emoticon
6. kvě 2013 ve 03:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
dejvi
28
  • Již bydlím v domě
    Region Praha
fotoportrét
fotoportrét
dejvi
28
  • Již bydlím v domě
    Region Praha
 @jomak82 Ano, bílá je v ceně, ale my chceme na to jinou bravu. Dokonce za malý příplatek lze při KS dohodnout i barvu, ale vzorník barev byl omezený a žena už měla vybranou barvu, která nám nabyla nabídnuta. A já teď řeším, zda vymalovat barevně celou kuchyni, nebo jen místa nad dolními skříňkami apod. Když by se malovala jen část, tak je to nějaká úspora času a peněz, ale může to mít i nevýhody, tak se ptám, jak to řešili ostatní, kdo dávali taky barvu jinou než standardně dodávanou bílou.
Který den montáže máte za sebou? Brzy nás to taky čeká, bude mě zajímat, jak dlouho Vám montáž trvala, já počítám s rozemzím 16-23 dní, tak uvidíme ;) Ať se tedy vše vydaří a na fotky se budeme těšit. A jak valký kontejner máte a stačí nebo už jste vyváželi?
6. kvě 2013 v 08:43  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
lenulka05
  • Stavím dům
    Region Beroun
fotoportrét
fotoportrét
lenulka05
  • Stavím dům
    Region Beroun
 Ahojky kolik vás vyšla základovka na 101 od firem.Chceme to i s napojením na sítě.Zatím jsme na 333 000.-Připadá mi to docela dost.Jaké máte zkušenosti s firmama.Slyšela jsme něco lévné základovky.cz.Díky za odpovědi
6. kvě 2013 v 10:16  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pavelcent
35
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
pavelcent
35
  • Již bydlím v domě
 @lenulka05
Včetně přípojem jsme měli desku o 7.000,- levnější. Od firmy na klíč, přípojky cca 7 metrů. Nedělali jsme plyn.
@dejvi
Nechejte si namíchat barvy jaké chcete a na stavbě se domluvte se stavbyvedoucím a malířem. Je mu jedno jestli to bude malovat bílou nebo barevnou barvou a máš ušetřenou práci a čas. A drahý to určitě nebude.
6. kvě 2013 ve 12:01  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
vinoraci
4
Registrovala se 16. prosince 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 105 příspěvků. Má 4 přátele. Region Praha.
fotoportrét
fotoportrét
vinoraci
4
Registrovala se 16. prosince 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 105 příspěvků. Má 4 přátele. Region Praha.
 @jahooodka Bude jednodušší udělat průchod stěnou, než dodatečně vrtat skrz základovou desku.
6. kvě 2013 v 17:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
dejvi
28
  • Již bydlím v domě
    Region Praha
fotoportrét
fotoportrét
dejvi
28
  • Již bydlím v domě
    Region Praha
 @pavelcent Ano, tak s tím počítám... jen jde o to, zda celou kuchyni, nebo jen část, ale asi celou.. Oni asi nebudou tedy malovat vůbec bílou, ale projedou to rovnou barvou, kterou jim dodáme, že? Z toho by vyplývalo, že je třeba vymalovat vše ;)
6. kvě 2013 v 18:36  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pavelcent
35
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
pavelcent
35
  • Již bydlím v domě
 @dejvi
My jsme si vybrali barvy na KS skoro v každém pokoji jsou dvě a příplatek byl , pokud se nepletu, 3000,- Kč. Za to bych ani nepořídil ty barvy a navíc bych si to musel dělat sám po úklidu a v tu dobu jsem měl úplně jiný starosti. Takže za sebe doporučuju nechat si barevně vymalovat od nich, vyplatí se to.
6. kvě 2013 v 19:54  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
dejvi
28
  • Již bydlím v domě
    Region Praha
fotoportrét
fotoportrét
dejvi
28
  • Již bydlím v domě
    Region Praha
 @pavelcent Jojo, souhlasím, to byl i náš záměr, ale na KS jsme měli vybránu barvu jen do jednoho pokoje (obývák a kuchyně) a ostatní jsme v té době ještě vůbec netušili. No a když nám pan ukázal vzorník barev, tak nic podobného našemu odstínu zelené tam nebylo. Tak řekl, ať si ji koupíme a necháme si to vymalovat ;) To je tedy plán.
6. kvě 2013 ve 20:16  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
medabedrich
26
Registroval se 25. července 2012 na modrastrecha.cz. Přidal 58 příspěvků. Má 5 přátel. Region Praha - východ.
fotoportrét
fotoportrét
medabedrich
26
Registroval se 25. července 2012 na modrastrecha.cz. Přidal 58 příspěvků. Má 5 přátel. Region Praha - východ.
 @dejvi My jsme meli kontak velkej, naplnenej byl tak mezi pulkou a dvemi tretinami. Poctive jsem kazdy den recykloval - drevo, papiry, zelezo, igelity ven.
6. kvě 2013 ve 23:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
medabedrich
26
fotoportrét
fotoportrét
medabedrich
26
 @pavelcent A nesedne si celej barak? Neudelaji se praskliny?
6. kvě 2013 ve 23:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jahooodka
116
fotoportrét
fotoportrét
jahooodka
116
 @medabedrich Sedne, udělají, ale s tím se samozřejmě počítá... My jsme si z toho důvodu nechali vše na bílo... Po roce barva určitě změní trošku odstín, vybledne, opráší se, i když to platí samozřejmě i pro bílou... Počítám, že až budeme uplatňovat reklamaci na popraskané zdi tak bude nejlepší tu zeď nechat vymalovat celou, možná se bude malovat celý důmemoticon
7. kvě 2013 v 06:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
hop23
26
Registroval se 26. května 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 273 příspěvků. Má 37 přátel. Region Beroun.
fotoportrét
fotoportrét
hop23
26
Registroval se 26. května 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 273 příspěvků. Má 37 přátel. Region Beroun.
 @lenulka05 cena odpovídá výše zmíněnému, desku mám od Střelky z OC Praha. Dražší než nejlevnější varianty, ale v zásadě bez starostí. Pouze mi udělali slabou trubku na přisávání krbu... Přípojky a usazení ČOV, nádrže na dešťovku atd.. celkem dost kopání a betonování navíc, ale korektní jednání..
7. kvě 2013 v 08:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petravec
161
Registrovala se 1. června 2012 na modrastrecha.cz. Přidala 151 příspěvků. Má 36 přátel. Region Brno.
fotoportrét
fotoportrét
petravec
161
Registrovala se 1. června 2012 na modrastrecha.cz. Přidala 151 příspěvků. Má 36 přátel. Region Brno.
 Zdravím, chtěla jsem se zeptat, na kolik máte nastavené zálohy na vodu a elektřinu. Předem moc děkuji. emoticon
7. kvě 2013 v 09:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš