Menu Forum

RD Rýmařov a zkušenosti s nimi?

8. pro 2016  • 
 Přidej příspěvek
fotoportrét
fotoportrét
zuzkanka12
33
Registrovala se 2. října 2012 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 72 příspěvků, 2 alba, 1 článek a 4 inzeráty. Má 8 přátel. Region Praha - východ.
fotoportrét
fotoportrét
zuzkanka12
33
Registrovala se 2. října 2012 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 72 příspěvků, 2 alba, 1 článek a 4 inzeráty. Má 8 přátel. Region Praha - východ.
 @zuzicz nam udelaji pripravnej tramek primo pro pergolu z jedne strany.. chteli jsme i z druhe strany do budoucna a to nam rekli, ze neni problem nachystat, ale ze se to da udelat i tak, ze se postavi tramky ke stene a z toho natahne pergola.. ale markyza je asi jen takovy to vysunovaci co nema zadnou podperu.. ale nemyslim si, ze tam nekde najdete "schovanej" tamek, pokud jste si o nej vylozene nerekli.. nam teda ale nestavi Rymarov..
10. kvě 2013 ve 14:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
tomikno
44
Registroval se 2. listopadu 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 161 příspěvků. Má 29 přátel. Řevničov, Region Rakovník.
  • Zařizuji dům
    Řevničov, Region Rakovník
fotoportrét
fotoportrét
tomikno
44
Registroval se 2. listopadu 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 161 příspěvků. Má 29 přátel. Řevničov, Region Rakovník.
  • Zařizuji dům
 @zuzicz Trámek jsme si nechali přidělat při montáži a fasádníci ho zadělali tak, že není vidět. Standardně se nedává. Jinak markýzu jsme na něj přidělali a velká spokojenost. Nic nestíní když nemá (třeba v zimě), ale když je potřeba, naprostá dokonalost. Máme elkektrickou s povětrnostním čidlem, takže když začne foukat, sama se zatáhne, což je při naší "skleróze" velká výhoda emoticon.
10. kvě 2013 v 16:51  •  zařizuje dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
zuzicz
103
Registrovala se 18. prosince 2008 na modrastrecha.cz. Přidala 340 příspěvků. Má 42 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
zuzicz
103
Registrovala se 18. prosince 2008 na modrastrecha.cz. Přidala 340 příspěvků. Má 42 přátel.
 @tomikno My na to bohuzel pri montazi nemysleli, tak ted nevim, jak to udelat. Odkud mate markyzu?
10. kvě 2013 v 17:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
am760
1
Registrovala se 11. prosince 2012 na modrastrecha.cz. Přidala 164 příspěvků. Region Tábor.
fotoportrét
fotoportrét
am760
1
Registrovala se 11. prosince 2012 na modrastrecha.cz. Přidala 164 příspěvků. Region Tábor.
 Prosím ještě o radu s topením - bylo nám Rýmařovem řečeno, že Fenix (el. rohože) moc nedoporučují, že to nelze pokládat za klasické topení, že nebude výhřevnost dostatečná,tak jako u teplovodního. Máte takový pocit? Zatím jsem tady na el. topení četla pozitiva. Děkuju za čas a ochotu.
10. kvě 2013 ve 21:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
michala294
47
Registrovala se 19. ledna 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 109 příspěvků. Má 16 přátel. Králův Dvůr, Region Beroun.
fotoportrét
fotoportrét
michala294
47
Registrovala se 19. ledna 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 109 příspěvků. Má 16 přátel. Králův Dvůr, Region Beroun.
 @tomikno A prosím tě, o ten trámek jste si řekli až při montáži? A kolik jste jim za něj dali?
10. kvě 2013 ve 22:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
dejvi
28
Registroval se 24. září 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 330 příspěvků. Má 25 přátel. Region Praha.
  • Již bydlím v domě
    Region Praha
fotoportrét
fotoportrét
dejvi
28
Registroval se 24. září 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 330 příspěvků. Má 25 přátel. Region Praha.
  • Již bydlím v domě
    Region Praha
 @michala294 Nevím, zda jdou dát trámky až při montáži, my jsme si je chtěli dát u KS, ale sám specifikátor od RDR nás od toho odrazoval, že mohou vznikat tepelné mosty apod. Ať si raději dáme samonosnou konstrukci přístřešku na auto i pergoly. Tak jsme si trámky pod fasádu jako přípravu budoucí pergoly na jeho doporučení nakonec nedali.
10. kvě 2013 ve 22:22  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
michala294
47
fotoportrét
fotoportrét
michala294
47
 @dejvi Díky za info emoticon
10. kvě 2013 ve 22:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
tomikno
44
  • Zařizuji dům
fotoportrét
fotoportrét
tomikno
44
  • Zařizuji dům
 @zuzicz Markýzu máme od Climaxu a opravdu spokojenost. Obávám se, že dodatečné ukotvení bez trámku bude hodně obtížné. Ale třeba ti poradí někde, kde je prodávají.
@michala294 Trámek jsme chtěli až při montáži. Montážníci řekli jak velký má být, já zajel na místní pilu a koupil trámky dva tak, aby to vyšlo přes celou stěnu. Nevěděli jsme ještě jak velkou markýzu budeme chtít, tak pro jistotu. Cena trámků byla myslím 700,- max 1.000,- Kč. Markýza nám sahá přes celý obývák.
@dejvi Nevím, jestli jsi viděl snímky z termokamery, které jsem sem dával, ale žádný tepelný most tam rozhodně není. Takže problém v tomto bych neviděl. Úniky jsou kolem oken, základovou deskou (pokud nemáš pořádně zateplený sokl) a hlavně vchodové dveře. Tam to dokonce bylo vyhodnoceno jako kritické místo. Měřil jsem loni při -20°C, tak myslím, že pro objevení úniku tepla naprosto ideální doba emoticon.
11. kvě 2013 v 01:28  •  zařizuje dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jack2273
Registroval se 22. května 2012 na modrastrecha.cz. Přidal 24 příspěvků. Má 1 přítele.
fotoportrét
fotoportrét
jack2273
Registroval se 22. května 2012 na modrastrecha.cz. Přidal 24 příspěvků. Má 1 přítele.
 @tomikno Jsou lepší plné dveře nebo hodně prosklené k eliminaci tepelné ztráty?Budeme mít vchod na sever a zajímalo by mě jestli jde změnou či příplatkem předejít větším únikům.
11. kvě 2013 ve 02:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
tomikno
44
  • Zařizuji dům
fotoportrét
fotoportrét
tomikno
44
  • Zařizuji dům
 @jack2273 Máme dveře s příplatkem myslím 12.000,- Kč. Jsou krásný, ale tepelně izolační vlastnosti jsou špatný... Nemile mě překvapilo, že dvojsklo ve dveřích má lepší tepelně izolační vlastnosti, než dveře samotné. Netroufnu si říct, jestli je lepší víc skla. Já myslel, že úniky budou právě sklem a tak jsme ho hodně omezili, ale jak je vidět, tak to není úplně pravda. Ale lepší by bylo konzultovat to s odborníkem, já jsem jenom uživatel emoticon.
11. kvě 2013 v 07:47  •  zařizuje dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
machja
30
Registrovala se 29. července 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 104 příspěvků a 1 album. Má 48 přátel. Region Vyškov.
fotoportrét
fotoportrét
machja
30
Registrovala se 29. července 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 104 příspěvků a 1 album. Má 48 přátel. Region Vyškov.
 Je tu někdo, kdo umisťoval poštovní schránku na dům na fasádu? Můžu se zeptat jak a čím? Původně jsme měli mít ve sloupku v plotě, ale ten se nekoná, takže musíme dát schránku na dům.
11. kvě 2013 v 09:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
nec22
4
Registrovala se 19. srpna 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 108 příspěvků. Region Praha - východ.
  • Již bydlím v domě
    Region Praha - východ
fotoportrét
fotoportrét
nec22
4
Registrovala se 19. srpna 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 108 příspěvků. Region Praha - východ.
  • Již bydlím v domě
    Region Praha - východ
 Mám prosbu na ty,co již odeslali podklady pro uzavření Smlouvy o dílo. Jedním z podkladů, které musí objednatel odeslat do RDR je informace o systému ochrany el. sítě proti náhodnému dotyku. Prosím, co jste do RDR poslali za info?
11. kvě 2013 ve 12:27  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
123abc
23
Registrovala se 10. února 2012 na modrastrecha.cz. Přidala 77 příspěvků a 2 alba. Má 11 přátel. Region Přerov.
fotoportrét
fotoportrét
123abc
23
Registrovala se 10. února 2012 na modrastrecha.cz. Přidala 77 příspěvků a 2 alba. Má 11 přátel. Region Přerov.
 @zuzicz Řešíme totéž - na radu specifikátora jsme ustoupili z trámku a teď si nejsme jistí, jestli a jak budeme moct nad obývákové okno umístit markýzu...
11. kvě 2013 ve 14:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
zuzicz
103
fotoportrét
fotoportrét
zuzicz
103
 @123abc tak jestli neco zjistis, dej mi prosim vedet. Zatim to u nas neni az tak aktualni, ale casem markyzu chceme, pokud to teda bude mozne :/ Nezkouseli jste kontaktovat primo RDR? Rikala jsem si, ze by to asi bylo nejlepsi, jen jsem se k tomu jeste nedostala.
11. kvě 2013 ve 14:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petovi
93
Registrovala se 29. července 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 246 příspěvků. Má 19 přátel. Region Brno.
fotoportrét
fotoportrét
petovi
93
Registrovala se 29. července 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 246 příspěvků. Má 19 přátel. Region Brno.
 @machja Schránka je lehká, vůbec bych to neřešil a dal na 4 vruty přímo do fasády. Nemůže se nic stát emoticon
11. kvě 2013 v 16:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
dejvi
28
  • Již bydlím v domě
    Region Praha
fotoportrét
fotoportrét
dejvi
28
  • Již bydlím v domě
    Region Praha
 @123abc @zuzicz @michala294 No na markýzu mi asi přijde ten trámek nejlepší řešení a když @tomikno termokamerou zjistil, že není problém s tepelnými mosty, tak bych to viděl v poho. Pro ty, co stavějí a chtějí markýzu, mi přijde rozumné tam dát trámek do fasády. Ti co už mají postaveno, obrátit se na RDR, ale napadá mě, že asi doporučí do stropní konstrukce připevnit trámek a na něj pak markýzu, ale kdo ví. My chceme přístřešek a tam se mi stále zdá jako rozumné řešení nemít trámek ve fasádě, ale realizovat pergolu se samonosnou konstrukcí (tj. zabetonované patky na trámy jak u stěny domu, tak na opačné straně pergoly, spíše než to montovat na ten trámek). Tam si myslím, že ta samonosná konstrukce je asi lepší, jediná její nevýhoda je, že máte místo 2-3 sloupků 4-6 sloupků, ale to je jediná věc co mě napadá. Tolik můj názor, trámky asi nakonec tedy dávat nebudu. Ale kdybych chtěl markýzu zatahovací, určitě bych si trámek dal udělat.
11. kvě 2013 v 18:11  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pavelcent
35
Registroval se 7. února 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 1040 příspěvků. Má 13 přátel.
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
pavelcent
35
Registroval se 7. února 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 1040 příspěvků. Má 13 přátel.
  • Již bydlím v domě
 @dejvi
Ale i tu samonosnou konstrukci není od věci ukotvit k domu viz. moje dřívější příspevky na toto téma. Já jsem složitě hledal trámky ve stropní konstrukci. Určitě je lepší ten trámek tam pod fasádu dát, i kdyby se nevyužil .... ale co kdyby emoticon finančně to náročné není.
11. kvě 2013 v 18:35  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
dejvi
28
  • Již bydlím v domě
    Region Praha
fotoportrét
fotoportrét
dejvi
28
  • Již bydlím v domě
    Region Praha
 @pavelcent Jaká je výhoda toho přichycení k fasádě (trámku k fasádě)? Mám-li samonosnou konstrukci možná stačí jen střešní krytinu (v našem případě plánuji komůrkový polykarbonát) a ten potáhnout až k fasádě). Proč by bylo lepší kdybych něco kotvil do trámku? V čem je nevýhoda, když tu samonosnou konstrukci neukotvím do trámku? Pořád mám ještě možnost tam trámek dát, jen nevidím tu výhodu, prosím o objasnění; montujeme za týden ;)
11. kvě 2013 v 18:45  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
hop23
26
Registroval se 26. května 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 273 příspěvků. Má 37 přátel. Region Beroun.
fotoportrét
fotoportrét
hop23
26
Registroval se 26. května 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 273 příspěvků. Má 37 přátel. Region Beroun.
 @dejvi já si tam trámek dal, pergolu jsem ještě nerealizoval. Podle mne není moc rozdíl (snad mimo estetiky) v tom, zda je pod fasádou trámek nebo postavíte stojny těsně podél domu. Stejně se musí udělat klempířina na styku pergoly s domem ne? Pokud bych si dával jenom markýzu, tak bych si trámek dal určitě a snažil se vyhnout trefování se do konstrukce domu.
11. kvě 2013 ve 20:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pavelcent
35
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
pavelcent
35
  • Již bydlím v domě
 @dejvi
Netvrdím, že je to nevýhoda , nekotvit do domu. Myslím si , že se tím ukotvením nic nepokazí a instalace trámu pod fasádu při stavbě není ani finančně ani technicky náročné. Přirovnal bych to k instalaci třeba metalické sítě LAN a zásuvce pro PC v každé místnosti. Proč bych to dělal, když mám WiFi ? Protože nikdy nevím jestli to nebudu někdy potřebovat, při stavbě to není problém, naopak po ní je to prakticky nemožné. Drát je drát a ve zdi nic nežere a může se hodit. U toho kotvení je to podobně. Nejsem statik a nedokážu posoudit jaké síly a tlaky působí na konstrukci zastřešení terasy, ale na 100% nic nepokazím tím, že ji přichytím ke zdi. Sichr je sichr emoticon . Podotýkám, že na zastřešení máme betonovou tašku jako na domě a ne lehoučký polykarbonát.
11. kvě 2013 ve 21:16  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
xelda
Registroval se 17. listopadu 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 12 příspěvků.
fotoportrét
fotoportrét
xelda
 @dejvi Není nutno nic do domu kotvit. Dá se udělat střecha terasy samonosná. My jsme si domluvili s montážníky trám do fasády, který nám tam namontovali. Pak jsme ale stejně zjistili, že bychom měli střechu terasy příliš nízko (další hledisko bylo, že bychom porušili fasádu domu a při nějakém problému by se na to mohl RD odvolávat při reklamaci), tak jsme ho nevyužili. A dopadlo to takto. emoticon
11. kvě 2013 ve 21:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
dejvi
28
  • Již bydlím v domě
    Region Praha
fotoportrét
fotoportrét
dejvi
28
  • Již bydlím v domě
    Region Praha
 @xelda Díky za hezkou ukázku vašeho řešení. Ten trámek mi ale nakonec nepřijde moc níže, než máte nyní střechu, ale to asi fotka klame. Mohu se zeptat, jak máte řešeno napojení pergoly na fasádu? Máte tam nějakou klempířinu na styku pregoly s fasádou domu, jak píše @hop23? Mohl bys případně nafotit, jak to vypadá nad střechou to napojení na dům? Mezera tam asi nebude ;)
11. kvě 2013 ve 21:55  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
xelda
fotoportrét
fotoportrét
xelda
 @dejvi Napojení na fasádu budu teď řešit plechem s přesahem nad střechu terasy a to jenom ze strany garáže. Ze strany fr.oken to ani řešit nebudu. Je tam velký přesah střechy domu a zatím se mi nestalo ( ani v zimě ), že by tudy zatékalo. Jinak střecha i stojny jsou od fasády vzdáleny cca 4cm, kvůli možnému jemnému pružení konstrukce zastřešení za většího větru.
11. kvě 2013 ve 22:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
88market
15
Registrovala se 22. února 2013 na modrastrecha.cz. Přidala 68 příspěvků. Má 15 přátel. Region Kolín.
fotoportrét
fotoportrét
88market
15
Registrovala se 22. února 2013 na modrastrecha.cz. Přidala 68 příspěvků. Má 15 přátel. Region Kolín.
 ahojky, taková hloupá otázka, ve smlouvě o smlouvě budoucí máme stanoveno, že RDR musíme dodat nejpozději 8 týdnů před plánovaným termínem montáže předmětu plnění mimo jiné tyto doklady :

b) 1x dokumentaci spodní stavby ( suterénu ), pokud bude stavba podsklepena, k odsouhlasení budoucím zhotovitelem, zejména se jedná o odsouhlasení úložné desky s podrobným kótováním a detaily provedení okraje úložné desky. Předložená dokumentace musí vyhovovat platným čs. normám.

e) Informaci o systému ochrany el. sítě proti náhodnému dotyku ( nulováním - zemněním).

Kde získám bod e) a co si mám představit pod b) - netýká se to b) jen pokud bychom chtěli sklep?
12. kvě 2013 v 10:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
ramokry
18
Registroval se 5. května 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 163 příspěvků a 1 album. Má 6 přátel. Velké Pavlovice, Region Břeclav.
  • Již bydlím v domě
    Velké Pavlovice, Region Břeclav
fotoportrét
fotoportrét
ramokry
18
Registroval se 5. května 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 163 příspěvků a 1 album. Má 6 přátel. Velké Pavlovice, Region Břeclav.
  • Již bydlím v domě
 @am760 My máme elektrické podlahové topení Fenix jako jediný zdroj tepla v domě a nemáme pocit, že by to nestačilo, ani v největších mrazech nebyl problém.
12. kvě 2013 ve 21:08  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
ramokry
18
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
ramokry
18
  • Již bydlím v domě
 @xelda Můžu se zeptat z jakého materiálu máte zastřešenou pergolu.
12. kvě 2013 ve 21:09  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
vinoraci
4
Registrovala se 16. prosince 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 105 příspěvků. Má 4 přátele. Region Praha.
fotoportrét
fotoportrét
vinoraci
4
Registrovala se 16. prosince 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 105 příspěvků. Má 4 přátele. Region Praha.
 @zuzicz Dodatečně lze udělat díru do fasády (ve tvaru trámku), vydlabat polystyren, nahradit ho trámkem a znovu udělat fasádu pokud vám zbyla od stavby. Při stavbě fasádníci přes ten trámek fasádu natáhnou, takhle dodatečně to asi bude vidět, pokud to nezakryje markýza. O výškovém zaměření už se tu psalo - viz konstrukce stropu přízemí a podlahy prvního patra. Trámek může být třeba jen hranol o rozměrech 10x10x15cm v místě kotvení markýzy...
12. kvě 2013 ve 21:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
am760
1
fotoportrét
fotoportrét
am760
1
 @ramokry Díky za reakci, já už fakt nevím, jak s tím topením naložit. Nechápu, proč ho nechce Rýmařov dělat. Samozřejmě, když na tom budeme trvat, tak nám ho udělají, ale.....jsme totální laici a spoustu věcí si neumíme ani představit, natož se rozhodnout, jak to v domě má být.
12. kvě 2013 ve 22:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
fotrtom
57
Registroval se 24. dubna 2012 na modrastrecha.cz. Přidal 450 příspěvků. Má 12 přátel. Region Opava.
  • Již bydlím v domě
    Region Opava
fotoportrét
fotoportrét
fotrtom
57
Registroval se 24. dubna 2012 na modrastrecha.cz. Přidal 450 příspěvků. Má 12 přátel. Region Opava.
  • Již bydlím v domě
    Region Opava
 V pátek jsem mluvil s nějakým mládencem ze vzorového domu na brněnském výstavišti. a tvrdil, že RD pozastavuje montáž el. topení (tedy i Fenixu) do svých domů vzhledem k legislativě - prý by nebylo možno zkolaudovat dům, který má el. vytápění (jedno jaké) a nemá fotovoltaiku...Nestačí prý údajně např. kombinace fenixu a krbovek...prý to nevyhoví nějaké normě - asi el. šetrnost či tak něco...Už jsem psal dotaz na Fenix - zatím bez odezvy...
12. kvě 2013 ve 22:29  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
ramokry
18
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
ramokry
18
  • Již bydlím v domě
 @fotrtom Co to zase naši zákonodárci vymysleli, ještě že sme postavili už v roce 2011 a máme Fenix jako jediné topení a bohatě to stačí a i spotřeba je v poho.
12. kvě 2013 ve 22:50  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš