Menu Forum

RD Rýmařov a zkušenosti s nimi?

8. pro 2016  • 
 Přidej příspěvek
fotoportrét
fotoportrét
dejvi
28
Registroval se 24. září 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 330 příspěvků. Má 25 přátel. Region Praha.
  • Již bydlím v domě
    Region Praha
fotoportrét
fotoportrét
dejvi
28
Registroval se 24. září 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 330 příspěvků. Má 25 přátel. Region Praha.
  • Již bydlím v domě
    Region Praha
 @deto_oesya Mě taky vyšel odhad výše, tak to RDR předražené asi není. Větši firmy s delšími referencemi josu na tom cenově dost podobně jako RDR, a pak je spousta firem, které jsou sice levnější, ale až čas ukáže, zda kvalitní. Já volby RDR nelituji a myslím, že takových je nás tu většina. A nemyslím, že by nikdo nevzal v potaz jiné firmy a jejich ceny. Obecně však řešíme odhady, nám vyšel taky výše a v pohodě. Je to tedy na bance a jak píšeš, některé banky nejsou moc vstřícné a hlavně většina bank je opatrná, nejen že nepůjčí na 100 %, ale dokonce mají i instrukce pro odhadce, aby nebyly odhady moc vysoké. Takže vlastně nejdou do žádného rizika... @louda věřím, že najdete řešení, myslím že je nesmysl, aby cena byla o tolik níže, řešení je jiý odhadce nebo jiná banka, nevěšel bych hlavu. Držím palce.
25. črc 2013 ve 21:54  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
michala294
47
Registrovala se 19. ledna 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 109 příspěvků. Má 16 přátel. Králův Dvůr, Region Beroun.
fotoportrét
fotoportrét
michala294
47
Registrovala se 19. ledna 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 109 příspěvků. Má 16 přátel. Králův Dvůr, Region Beroun.
 @louda To je zvláštní, my máme taky KB, brali jsme si hypo na celý dům a nebyl problém.
25. črc 2013 ve 22:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
1malda1
2
Registroval se 3. března 2013 na modrastrecha.cz. Přidal 62 příspěvků. Region Přerov.
fotoportrét
fotoportrét
1malda1
2
Registroval se 3. března 2013 na modrastrecha.cz. Přidal 62 příspěvků. Region Přerov.
 @louda myslím, že problém je v odhadcích a jejich předposra...tí k bankám, musí svým chlebodárcům jít na ruku. Není vyjímkou, že nám v odhadech srovnávají pasivní domy se staršími nezateplenými domy s kotlem na pevná paliva...atd z nabídek realitek...prostě masakr. Odhadce s razítkem od státu odhaduje podle instrukcí bank....no není tu něco v nepořádku s našim Kocourkovem? ;)
25. črc 2013 ve 22:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
louda
Registroval se 2. června 2012 na modrastrecha.cz. Přidal 14 příspěvků. Region Praha - západ.
fotoportrét
fotoportrét
louda
Registroval se 2. června 2012 na modrastrecha.cz. Přidal 14 příspěvků. Region Praha - západ.
 @dejvi Praha - západ. Mohl bych prosím dostat kontakt na něj?emoticon
26. črc 2013 v 05:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
louda
fotoportrét
fotoportrét
louda
 Jen pro představu té absurdity. Vemte si klasickou Novu 86, dle ceníku RD 2.8mil, odhad 1,7mil.
26. črc 2013 v 05:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
fundys
1
Registroval se 4. března 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 16 příspěvků. Má 1 přítele.
fotoportrét
fotoportrét
fundys
1
Registroval se 4. března 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 16 příspěvků. Má 1 přítele.
 Dobrý den,
chtěl bych se zeptat, jak jste spokojeni s podlahami v domku. Já jsem již dvakrát reklamoval prohýbání se laminátových podlah u stěn a hlavně v rozích.
Čekal sem, že to vyřeší částečním rozebráním podlahy a vyrovnáním podkladu (fermacelovým podsypem či jinak), ale oni pouze stlačili podlahu dolu a zajistili tak, že podlahové lišty připevnili níže. Takže teď jsou lišty v rozích trochu do oblouku a podlaha se stále trochu prohýbá.
Souhlasím s nimi, že při téhle skladbě podlahy se bude asi prohýbat vždy a jejich normu 2-3mm bych akceproval, ale někde je to stále více a nejhorší je to u francouzských dveří, kde to i nepříjemně vrže.
Dům ještě nemám vybavená nábytkem, ale nedovedu si představit, jak bude nábytek u stěn stát, když někde podlahu ohnuli u stěn dolu. Podkládal jste někdo nábytek klínky, aby stál rovně? emoticon
Ptám se proto, že se mi stále snaží tvrdit, že je to pro tuhle skladbu podlahy normální. Máte někdo z Vás podobné problémy?
Podotýkám, že mám podlahové topení v přízemí.
26. črc 2013 ve 12:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pavelcent
35
Registroval se 7. února 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 1042 příspěvků. Má 13 přátel.
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
pavelcent
35
Registroval se 7. února 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 1040 příspěvků. Má 13 přátel.
  • Již bydlím v domě
 @fundys
Podle mého názoru by se podlaha prohýbat neměla. Nejspíš je nedbale proveden Fermacelový podsyp, který není dotažen v dostatečné míře až ke stěnám. Nám se teda nic neprohýbá a nevrže. Trval bych na odstranění zvlášť pokud tam máte podlahové topení, tak by to nemělo dělat. Ale odborník aní vševěd nejsem emoticon .
26. črc 2013 ve 12:12  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
adec
57
Registrovala se 25. března 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 121 příspěvků a 12 alb. Má 76 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
adec
57
Registrovala se 25. března 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 121 příspěvků a 12 alb. Má 76 přátel.
 dobry den doporucite mi nekoho na zatepleni soklu jizni morava nebo brno hodonin a okoli ? dekuji
26. črc 2013 ve 14:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
nec22
4
Registrovala se 19. srpna 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 108 příspěvků. Region Praha - východ.
  • Již bydlím v domě
    Region Praha - východ
fotoportrét
fotoportrét
nec22
4
Registrovala se 19. srpna 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 108 příspěvků. Region Praha - východ.
  • Již bydlím v domě
    Region Praha - východ
 @fundys Pro podlahy (bez rozdílu) platí ČSN 74 4505 a ta požaduje rovinnost podlahy 2 mm na dva metry, měřeno latí (=vodováha 2m). Každopádně 3 mm platí pouze pro místnosti, kde není trvalý pobyt osob - tedy ne v bytech. Přípustná odchylka rovinnosti 2 mm ale musí být vykázána v délce 2 m. Jestli vám podlaha "šmajdá" o 2 mm na délce kratší, je to jasná vada a podlaha by se měla předělat. Jenže neumím si představit, jak toto řešit za provozu, asi už bydlíte..nu, držím palce! Rovněž i lišty musí vykazovat obdobné tolerance. A můžete dát ostatním vědět, která parta vás ujišťovala, že "...při téhle skladbě podlahy se bude podlaha asi prohýbat vždy"...?!
26. črc 2013 ve 14:35  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
fundys
1
fotoportrét
fotoportrét
fundys
1
 @nec22 Díky za odpověď. Ještě nebydlíme, takže jakákoliv větší oprava podlahy pro nás není problém. Na celkovou rovinatost podlahy si taky nestěžuji. Jde mi jen o prohýbání podlahy u stěn a v rozích pokud na ni šlápnu.
Bohužel jsem si tohle nekontroloval při předání domku, takže sem to se stavební partou neřešil.
Až po reklamaci mi reklamační oddělení RDR řeklo, že lehké prohnutí podlahy u stěn o cca 2-3mm je v pořádku. Ani mne by to moc nevadilo, ale jak už jsem zmínil výše, někde se podlaha po našlápnutí prohýbala mnohem více a jejich způsob řešení mi připadá přinejmenším zvláštní.
26. črc 2013 ve 14:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
machja
30
Registrovala se 29. července 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 104 příspěvků a 1 album. Má 48 přátel. Region Vyškov.
fotoportrét
fotoportrét
machja
30
Registrovala se 29. července 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 104 příspěvků a 1 album. Má 48 přátel. Region Vyškov.
 @fundys @pavelcent Také jsem si všimla, že se nám prohýbá podlaha v pokojíčku u syna, kde je postavená skřín. V jiných pokojích jsme to nezaznamenali. Nemám to změřené, ale min. půl centimetru to určitě je. Manžel to řešit nechce, prý je to prkotina emoticon
26. črc 2013 v 15:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
wenigh
21
Registroval se 20. prosince 2010 na modrastrecha.cz. Přidal 361 příspěvků a 1 album. Má 7 přátel. Region Praha - východ.
fotoportrét
fotoportrét
wenigh
21
Registroval se 20. prosince 2010 na modrastrecha.cz. Přidal 361 příspěvků a 1 album. Má 7 přátel. Region Praha - východ.
 @fundys
my máme tedy podlahu rovnou a neprohýbá se, ale také na některých místech vrže, ale to si myslím že je plovoucí podlahou a tím jak dům pracuje při změněně teplot
26. črc 2013 v 15:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
stratford
37
Registrovala se 18. srpna 2009 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 400 příspěvků a 1 album. Má 11 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
stratford
37
Registrovala se 18. srpna 2009 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 400 příspěvků a 1 album. Má 11 přátel.
 @adec stade
26. črc 2013 v 16:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
ihisi
24
Registroval se 8. srpna 2008 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidal 226 příspěvků. Má 6 přátel. Region Olomouc.
fotoportrét
fotoportrét
ihisi
24
Registroval se 8. srpna 2008 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidal 226 příspěvků. Má 6 přátel. Region Olomouc.
 Zdravím všechny. Jak prožíváte ty vedra? emoticon Kolik teď tak máte či jste naměřili uvnitř 101 teplotu? My máme situovaný dům hlavním šítem na jihovýchod. V obyváku jsem tak naměřil 32 stupnů a v podkroví o stupeň víc. V okolí zatím nemáme žádné krytí stromy. Přes den máme zatažené žaluzie, ale to nějak moc nepomůže. Venku se jsem dnes naměřil tak 37 po poledni.
28. črc 2013 ve 22:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petrsv1000
230
Registroval se 11. srpna 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 4235 příspěvků. Má 32 přátel. Region Mladá Boleslav.
  • Zařizuji dům
    Mnichovo Hradiště
fotoportrét
fotoportrét
petrsv1000
230
Registroval se 11. srpna 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 4235 příspěvků. Má 32 přátel. Region Mladá Boleslav.
  • Zařizuji dům
    Mnichovo Hradiště
 @ihisi v pátek ráno sme tu měli 21st večer 26st teď tu je 28st. vařilo se jídlo, běží plazma a pc, taky máme zabedníno, ale ohřívá se to rychle, přes den doma ale nejsme, takže nevětráme. Přes 30st sme zatím neměli, přežít se to dá ....
28. črc 2013 ve 22:27  •  zařizuje dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
djgas
20
Registroval se 29. června 2010 na modrastrecha.cz. Přidal 354 příspěvků. Má 12 přátel.
  • Již bydlím v domě
    Česká republika
fotoportrét
fotoportrét
djgas
20
Registroval se 29. června 2010 na modrastrecha.cz. Přidal 354 příspěvků. Má 12 přátel.
  • Již bydlím v domě
    Česká republika
 @fundys ja mel problem s ustavenim mrazaku na dlazbu,aby byl v rovine,dale v koupelnach kriva dlazba-reseni kompenzaci.co me vice stve,ze se mi hybou dlazdice pod prvnim schodem a pod prahem vchodovych dveri,tam pri tehle teplotacznatelne-jiz jednou reseno reklamaci s neochotou podstrikli fermacell nejakou penou-vysledek nula a pry dokud se nevydroli sparovaci hmot mezi dlazdicemi,neni duvod to sit+se mi asi na 3 mistech urval i silikon mezi soklem a dlazbou ....podlahy priste na muj vkus dost pracuji a ja osobne uz bych do suchych podlah nesel.....
28. črc 2013 ve 22:42  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
123abc
23
Registrovala se 10. února 2012 na modrastrecha.cz. Přidala 77 příspěvků a 2 alba. Má 11 přátel. Region Přerov.
fotoportrét
fotoportrét
123abc
23
Registrovala se 10. února 2012 na modrastrecha.cz. Přidala 77 příspěvků a 2 alba. Má 11 přátel. Region Přerov.
 @ihisi Při stažených venkovních roletách máme v domě v současné době max. 29,5 C, ale i to se mi už zdá hodně.
29. črc 2013 ve 12:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
123abc
23
fotoportrét
fotoportrét
123abc
23
 @louda Proti odhadu se dá odvolat, ale je to na delší dobu a bez záruky na zlepšení. Někteří odhadci mají předsudky vůči dřevostavbám a jak už bylo také řečeno, asi jdou bankám na ruku...
29. črc 2013 ve 12:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
bzulenka
9
Registrovala se 23. února 2013 na modrastrecha.cz. Přidala 312 příspěvků. Má 35 přátel. Region Ostrava.
fotoportrét
fotoportrét
bzulenka
9
Registrovala se 23. února 2013 na modrastrecha.cz. Přidala 312 příspěvků. Má 35 přátel. Region Ostrava.
 Lidi, dotaz.... Na pobočku RD Rýmařov se teprve chystáme, ale pro ty, co už jste řešili.. Projekt usazení rodinného domu do terénu, projekt inženýrských sítí - přípojek - to vše nám vyřídí člověk z RD Rýmačov nebo si musíme hledat někoho zvlášť? Na kolik to přijde? Děkuji moc.
29. črc 2013 ve 13:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
mirekk
13
Registroval se 24. února 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 108 příspěvků. Má 5 přátel. Region Hradec Králové.
fotoportrét
fotoportrét
mirekk
13
Registroval se 24. února 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 108 příspěvků. Má 5 přátel. Region Hradec Králové.
 @bzulenka tak to musíš pěkně sama.... někoho sehnat s kulatým razítkem
29. črc 2013 ve 14:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jahooodka
116
Registrovala se 1. srpna 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 578 příspěvků. Má 47 přátel. Region Praha - západ.
fotoportrét
fotoportrét
jahooodka
116
Registrovala se 1. srpna 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 578 příspěvků. Má 47 přátel. Region Praha - západ.
 @bzulenka Pokud neznáte žádného projektanta, na pobočce budou mít určitě nějaké kontakty, my to využili také, neměli jsme čas nikoho shánět, bohužel tomu odpovídala i cena - 24 tis...
29. črc 2013 ve 14:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
ifka1
3
Registrovala se 29. ledna 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 21 příspěvků. Má 5 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
ifka1
3
Registrovala se 29. ledna 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 21 příspěvků. Má 5 přátel.
 @ihisi to je opravdu hodně, my jsme stáhnuli venkovní rolety, dům je situovaný obývacím pokojem přesně na jih, venkovní teplota ve stínu 36st.v obýváku jsmě měli max. 24st. ráno 21st. večer spíš v noci jsme pár hodin pořádně vyvětrali
29. črc 2013 ve 14:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
asen
26
Registrovala se 6. března 2013 na modrastrecha.cz. Přidala 240 příspěvků a 1 inzerát. Má 7 přátel. Region Hradec Králové.
fotoportrét
fotoportrét
asen
26
Registrovala se 6. března 2013 na modrastrecha.cz. Přidala 240 příspěvků a 1 inzerát. Má 7 přátel. Region Hradec Králové.
 @ifka1 Jaká máte dům? Patrový, přízemní? To je perfektní izolace. To máme my ve starém domě jen ve sklepě emoticon
29. črc 2013 v 15:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
bzulenka
9
fotoportrét
fotoportrét
bzulenka
9
 @jahooodka Děkuji za info...24tis. + těch 36 tis za projekt?
29. črc 2013 v 15:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
ihisi
24
fotoportrét
fotoportrét
ihisi
24
 @ifka1
@123abc no venkovní žaluzie nemáme, jen klasiku. Jako přes noc se dům moc neochladí, když okolní teploty se pohybují kolem 25 stupňů. Ale v obyváku se to pohybovalo kolem 30 stupňů, to máme jedno fr. okno ve štítě a druhé tam jak bývá. A v podkroví to je jasné emoticon. Nejchladněji je v garáži, TM a malé koupelně. Tam asi budu spát :D
Dá se to přežít, ale trvat to tak měsíc, tak nevím. Teploty kolem 35 se drží už hodně dlouho a nevím, co by se dalo ještě udělat. Či zda se při pořízení měla dát lepší izolace.
29. črc 2013 v 15:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
123abc
23
fotoportrét
fotoportrét
123abc
23
 @ihisi My si nadáváme, že když jsme dělali rekuperaci, nemysleli jsme i na klimu. Přes večer opravdu není šance vyvětrat, protože z venku se k nám dostává stejně teplý vzduch, jako máme doma...
29. črc 2013 v 18:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jahooodka
116
fotoportrét
fotoportrét
jahooodka
116
 @bzulenka Projektová dokumentace od RDR za 36 tis. vám bude v konečném vyúčtování odečtena. Projekt usazení domu a inženýrský sítí, v našem případě za 24 tis.(včetně radonu), je náklad, který jde mimo RDR a je potřeba také k podání žádosti na SÚ. Po dostavbě domu budou ještě další a další nutné náklady např. dešťová kanalizace, jímka na dešťovku, u nás jímka na tlakovou kanalizaci atd., to už RDR nedělá...
30. črc 2013 v 09:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
bzulenka
9
fotoportrét
fotoportrét
bzulenka
9
 @jahooodka Vyčerpávající, děkuji moc!! pomohlo!
30. črc 2013 v 09:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
ifka1
3
fotoportrét
fotoportrét
ifka1
3
 @asen máme nova 101 model 2011. jsme opravdu rádi, že tu nemáme vedro, užili jsme si to v předchozím bytě,tam jsme měli i 29st, a to už bylo hodně. Okna jsme otvírali až tak po osmé večer a nechali větrat i do jedenácti večer průvanem, teplota klesala, pomalu, ale šlo to vyvětrat a ráno bylo těch 21st. To v noci jsme ještě zavřeli spodní patro a nechali větrat jen horní. v horní patře, ráno naměřená teplota 20,5st - 21st (i v ložnici). Zatím izolace snad funguje dobře, i v zimě topíme (pokud nejsou 20 stupňové mrazy) jen navečer a topíme na cca 23- 24st v obývaku, ráno 21st, máme teplovodní krbovou vložku se zásobníkem 600l a solární panely na střeše. Co nás štve jsou nekvalitní vchodové dveře, neodpovídají ceně, táhne jimi i když mají trojskla a nějakou lepší izolaci, pořizovací cena byla přiliš vysoká.
30. črc 2013 v 11:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
ifka1
3
fotoportrét
fotoportrét
ifka1
3
 Ještě jeden dotaz, kdo máte novu 101 'vrzají' vám někomu schody? Přijde mi, že nám někdy "vrzají, lupou" docela dost. Bydlíme tu necelé dva roky.
30. črc 2013 v 11:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš