Menu Forum

RD Rýmařov a zkušenosti s nimi?

3. pro 2016  • 
 Přidej příspěvek
fotoportrét
fotoportrét
88market
15
Registrovala se 22. února 2013 na modrastrecha.cz. Přidala 68 příspěvků. Má 15 přátel. Region Kolín.
fotoportrét
fotoportrét
88market
15
Registrovala se 22. února 2013 na modrastrecha.cz. Přidala 68 příspěvků. Má 15 přátel. Region Kolín.
 My budeme stavět Largo 98, teď nám dostavěli základovku, ale bohužel máme problém s obcí - příjezdová cesta k pozemku by měla být hotová do konce roku + plyn, který je ve výstavbě... takže na termín montáže domu čekáme dle toho, jak rychlá obec bude - nejspíš na jaře :( počítali jsme s tím, že na Vánoce budeme bydlet :( doufám, že se nám to ještě nějak víc nezkomplikuje - už takhle s tím máme starostí víc než dost :(
10. říj 2013 v 15:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
rejdidlo
8
Registrovala se 27. dubna 2012 na modrastrecha.cz. Přidala 61 příspěvků. Má 3 přátele.
  • Již bydlím v domě
    Máslovice, Region Praha - východ
fotoportrét
fotoportrét
rejdidlo
8
Registrovala se 27. dubna 2012 na modrastrecha.cz. Přidala 61 příspěvků. Má 3 přátele.
  • Již bydlím v domě
    Máslovice, Region Praha - východ
 @misa_mb ahoj,bydlíme taky ve vesničce,kde není kanalizace.Uvažovali jsme o ČOV,ale už projektant,co nám dělal usazení domu nás varoval,že je to hrozně papírování a běhání po úřadech a přesně na dlouhou dobu.Takže nakonec i on přivítal,že máme pouze jímku.Taky jsme sondovali u lidí,co tu už bydlí a nikdo nemá ČOV. To nás ještě víc přesvědčilo.Na záléváni používám dešťovku z akumulační jímky na dešťovou kanalizaci a dobrý emoticon Co úřadům trvá tak dlouho na povolení nevím,ale určitě to povolení potřebujete k ohlášce či stavebnímu řízení.Hodně štěstí emoticon
10. říj 2013 v 18:09  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
machja
30
Registrovala se 29. července 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 104 příspěvků a 1 album. Má 48 přátel. Region Vyškov.
fotoportrét
fotoportrét
machja
30
Registrovala se 29. července 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 104 příspěvků a 1 album. Má 48 přátel. Region Vyškov.
 @jahooodka My taky topíme v krbu, rano je tu 25st emoticon
10. říj 2013 v 19:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jurkac
4
Registroval se 7. března 2013 na modrastrecha.cz. Přidal 32 příspěvků. Má 4 přátele. Region Mladá Boleslav.
  • Již bydlím v domě
    Region Mladá Boleslav
fotoportrét
fotoportrét
jurkac
4
Registroval se 7. března 2013 na modrastrecha.cz. Přidal 32 příspěvků. Má 4 přátele. Region Mladá Boleslav.
  • Již bydlím v domě
    Region Mladá Boleslav
 Ahoj všem, dnes jsme dostali stavební část projektu nova101, průvodní a požární zprávu. Máte prosím někdo tip na projektanta na osazení do terénu + desku + přípojky? Popřípadě radu co všechno od něj máme v této fázi požadovat. Místo stavby Kněžmost. Klidne do IP. Díky moc!
10. říj 2013 ve 20:39  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
bramborak
19
Registroval se 25. května 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 121 příspěvků. Má 10 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
bramborak
19
Registroval se 25. května 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 121 příspěvků. Má 10 přátel.
 @petovi životnost anody (2 roky) je napsaná (německy emoticon ) na zásobníku. Pro dlouhodobou životnost výrobce doporučuje
"do zásobníku instalovat titanovou anodu ionizující vodu a snižující korozní vliv vody na nádrž (investice cca 5-7 tis. - podle toho, jestli si to necháte přivézt a namontovat) a funguje po celou životnost nádrže/sol. systému. Standardně je v nádrži instalovaná magneziová obětní anoda, která má životnost 3-4 roky, pak je nutno instalovat novou. Výrazně prodloužíte životnost nádrže".
Já jsem do toho šel, ale jestli to nebyl monkey bus. - to je otázka. Jinak podle mých zkušeností sol. v podstatě ohřívají vodu jen v létě. Že jsou bezúdržbové bych netvrdil - anoda, doplnění kapaliny, odvzdušnění po doplnění a tak. Hodně úspěchů.
13. říj 2013 v 10:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pavelcent
35
Registroval se 7. února 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 1028 příspěvků. Má 13 přátel.
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
pavelcent
35
Registroval se 7. února 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 1028 příspěvků. Má 13 přátel.
  • Již bydlím v domě
 @bramborak
Nemáš prosím tě někde typ té anody, která tam patří ? Hydrounit 300l. Nikde jsem nenašel její označení. Díky.
13. říj 2013 v 11:50  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
bramborak
19
fotoportrét
fotoportrét
bramborak
19
 @pavelcent Dobrá otázka - ale nevím (na faktuře to taky není). Zkusil bych investigativní dotaz u:
T.W.I. spol. s r.o., Mnichov 146, 793 26 Vrbno pod Pradědem, Czech Republic
Tel.: +420 554 254 775 | v.precan@twi.cz | http://www.twi.cz/
Uwaga - nejsem zaměstnanec T.W.I., ani je nehodlám propagovat. Jen reaguji na dotaz.
Dřevostavbám zdar.
13. říj 2013 ve 20:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
iron84
Registroval se 4. května 2013 na modrastrecha.cz. Přidal 17 příspěvků. Region Brno.
fotoportrét
fotoportrét
iron84
Registroval se 4. května 2013 na modrastrecha.cz. Přidal 17 příspěvků. Region Brno.
 Pro vytapeni domu od Rymarova (largo 107) jsem uvazoval snad jiz nad vsemi moznymi variantami. Od peletovych kamen, pres tep. cerp., teplovodni podlahovku az jsem skoncil u kombinace: puvodni elektrokotel s klasik radiatory vsude krome obyvaciho pokoje s kuchyni - zde elektro folie od fenixu - krytinu Livyn od QuickStepu - nejaka zkusenost?. Kvuli nove vyhlasce by to zel nestacilo a tak resim krbovou vlozku. Kingfire Parat mi nejak nesedi. Rozhodl jsem se to vyresit normalni vlozkou a z duvodu uspory mista komin vyresit nerezovym kourovodem primo nad vlozkou. Absenci zdeneho kominu nad strechou neresim. Cenove to vyjde asi nastejno. Nechce se mi resit externi privod vzduchu pres zakladovou desku, tak by me zajimalo, jestli jste nekdo nenechal delat jen tak z pudy. Ikdyz to je asi otazka na nejakeho kamnare. Je tu nekdo, kdo by mohl popsat svoje zkusenosti s Kingfire Parat?
13. říj 2013 ve 21:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
markyma
3
Registrovala se 28. října 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 25 příspěvků. Má 2 přátele. Region Praha.
fotoportrét
fotoportrét
markyma
3
Registrovala se 28. října 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 25 příspěvků. Má 2 přátele. Region Praha.
 @kerim00 My mame Locus 119 a odhad byl jen na dům a bylo to přesně stějně,co nás to vyšlo i s úpravou okolo domu. Vůbec nepodhodnotila dřevostavbu, řekla, že je to přežitek, podceňovat hodnotu dřevostavby.emoticon
14. říj 2013 v 19:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petovi
93
Registrovala se 29. července 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 246 příspěvků. Má 19 přátel. Region Brno.
fotoportrét
fotoportrét
petovi
93
Registrovala se 29. července 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 246 příspěvků. Má 19 přátel. Region Brno.
 @pavelcent měli by nám z TWI prijet konecne na servis (mimozarucni:-/), na vsechno se zkusime nezapomenout zeptat, a pak to sem napisem, kdyztak se pripomente.
15. říj 2013 v 15:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pavelcent
35
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
pavelcent
35
  • Již bydlím v domě
 @petovi
To by bylo super. Na TWI mě paní odkázala na výrobce bojleru , coý jsou Dražice a ti mě odkázali na prodejce a tam paní jaksi nebyla schopná pochopit co po ní chci .... emoticon
15. říj 2013 v 15:51  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pavelcent
35
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
pavelcent
35
  • Již bydlím v domě
 Měl bych na všechny majitele Novy 101 dotaz. Jak jste řešily ty velké plochy stěn kolem schodiště ? Dávali jste tam jen nějaký barevný tón stěn, dekorace, obložení, obrázky, velkoplošné tapety atp. ? My to prozatím máme jen čistě bílé a teď nastal čas s tím něco udělat , ale nevíme co. Fotky jsou vítány emoticon .
19. říj 2013 ve 14:19  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jitule23
106
Registrovala se 19. října 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 997 příspěvků a 7 alb. Má 25 přátel.
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
jitule23
106
Registrovala se 19. října 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 997 příspěvků a 7 alb. Má 25 přátel.
  • Již bydlím v domě
 @pavelcent Na boční stěnách máme různé obrázky a čelní stěnu tvoří lovecké trofeje mého manžela a různé diplomy. Podklad je bílý
19. říj 2013 v 18:51  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jahooodka
116
Registrovala se 1. srpna 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 574 příspěvků. Má 47 přátel. Region Praha - západ.
fotoportrét
fotoportrét
jahooodka
116
Registrovala se 1. srpna 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 574 příspěvků. Má 47 přátel. Region Praha - západ.
 @pavelcent Taky o tom už dlouho přemýšlím, ale zatím jsem na nic nepřišlaemoticon Ale určitě zůstaneme u bílé, aby se ten prostor neztmavil... Já jsem tam chtěla dát na tu hlavní stěnu police na knížky na celou šířku, samozřejmě tak, abychom do nich nenaráželi, ale zatím mi to manžel neschválil emoticon
21. říj 2013 v 06:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
noyle
Registrovala se 10. března 2011 na modrykonik.cz. Na modrastrecha.cz přidala 2 příspěvky.
fotoportrét
fotoportrét
noyle
Registrovala se 10. března 2011 na modrykonik.cz. Na modrastrecha.cz přidala 2 příspěvky.
 @kacka2
Káťo, jak jste spokojeni po tolika letech s domem RD Rýmařov? emoticon
Moc děkuju!
23. říj 2013 ve 12:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petrsv1000
230
Registroval se 11. srpna 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 4235 příspěvků. Má 32 přátel. Region Mladá Boleslav.
  • Zařizuji dům
    Mnichovo Hradiště
fotoportrét
fotoportrét
petrsv1000
230
Registroval se 11. srpna 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 4235 příspěvků. Má 32 přátel. Region Mladá Boleslav.
  • Zařizuji dům
    Mnichovo Hradiště
 @noyle reaguješ na uživatele kterej není aktivní... jinak kolega z práce má od nich dům cca 10let a je spokojenej emoticon my bydlíme zatím rok emoticon
23. říj 2013 ve 13:01  •  zařizuje dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
suzannehappy
51
Registrovala se 18. února 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 88 příspěvků. Má 14 přátel. Region Praha - východ.
fotoportrét
fotoportrét
suzannehappy
51
Registrovala se 18. února 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 88 příspěvků. Má 14 přátel. Region Praha - východ.
 @misa_mb ahojky...my ČOV-ku máme a jsme spokojený...funguje to tak, že je to na dohodě sousedů(mají ji až na vyjímky všichni) a obce. projekt je na septik, ohláška taky a koladauce proběhla bez problémů...na kryt ČOV jsme naházeli palety a byl klid...+ je že neplatíš stočný a fekálku... - je malinko vyšší spotřeba energie,nákup bakterií...
23. říj 2013 v 18:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
aahz
Registroval se 4. listopadu 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 7 příspěvků. Region Olomouc.
fotoportrét
fotoportrét
aahz
Registroval se 4. listopadu 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 7 příspěvků. Region Olomouc.
 zdravim nemeli jste nekdo od rdr jen hrubou stavbu? by me zajimalo co vse obsahovala dodavka
23. říj 2013 v 19:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
noyle
fotoportrét
fotoportrét
noyle
 @petrsv1000 moc díky, já si nevšimla, že je neaktivní emoticon A děkuju za koment. emoticon
23. říj 2013 ve 22:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kristyn.g
25
Registrovala se 16. října 2008 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 776 příspěvků. Má 63 přátel. Praha, Region Praha.
fotoportrét
fotoportrét
kristyn.g
25
Registrovala se 16. října 2008 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 776 příspěvků. Má 63 přátel. Praha, Region Praha.
 Dobrý den, mohu se zeptat majitele těchto domů o kolik se navýší cena oproti katalogové? je možné vůbec postavit za tu cenu za kterou ten dům "prodávají" případně co je to TO co podle vás určitě je dobré připlatit, změnit či upravit oproti tomu základu? Jsme úplní laici, uvažujem co si můžeme dovolit a samozřejmě si představujeme (nejspíš naivně) tu cenu kterou píšou v ceníku na klíč emoticon
24. říj 2013 v 01:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pavelcent
35
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
pavelcent
35
  • Již bydlím v domě
 @kristyn.g
Podle mě se dá vejít do katalogové ceny, naprosto v pohodě. Pokud necháte rozměry domu tak jak je, nebudete připlácet nic. Pokud posunete nějakou příčku, příplatek je minimální. Standartní vybavení není luxus, ale taky ne šmejd, prostě normální. Myslím, že se to dá za tu katalogovou cenu udělat. +- 20-30 tis.( nějaký světlo, zásuvka,okno,barva oken,prosklené vnitřní dveře, pochůzí půda navíc atp.), ale není to bezpodmínečně nutné jen se to později těžko dodělává. Rozmyslete dobře co je pro vás dobré a co už je zbytečné a za mě se vyplatí připlatit si třeba 50-100 tis. a mít to tak jak si představuju uděláno od RDR, ale znovu opakuju, bydlet se dá v pohodě i v domě ve standartu.
24. říj 2013 v 07:37  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
hondrle
Registroval se 13. listopadu 2012 na modrastrecha.cz. Přidal 268 příspěvků. Region Brno.
fotoportrét
fotoportrét
hondrle
Registroval se 13. listopadu 2012 na modrastrecha.cz. Přidal 268 příspěvků. Region Brno.
 My jsme se vešli také do katalogové ceny. Šikovnou úpravou domu se dají nějaké peníze ušetřit a použít je na něco jiného. V katalogové ceně je i dostatečný rozpočet na elektroinstalaci (počet zásuvek, světel a vypínačů), podlahové krytiny jsou také v rozumné cenové hladině.
24. říj 2013 v 10:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kristyn.g
25
fotoportrét
fotoportrét
kristyn.g
25
 @hondrle
@pavelcent tak to mám obrovskou radost emoticon co jsem si dohledala že málokdo se na tu katalogovou cenu dostal emoticon My bychom mohli i na elektroinstalaci ušetřit, mám v blízké rodině příbuzné co mají firmu na elektroinstalace a sádrokartony, obklady, atd. takže by bylo možné možná i na tomto ušetřit, ale zase RD tu cenu o tolik zas nesníží když si od nich některé práce nevezme, takovou cenu jako oni totiž za obklady například nedostaneme. Ušetřil jste takhle třeba někdo na tom že jste si něco dělali sami, nebo měli jinou firmu?
24. říj 2013 v 10:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pavelcent
35
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
pavelcent
35
  • Již bydlím v domě
 @kristyn.g
Sami jsme dodávali vnitřní dveře a zárubně. Od Sapeli jsme dostali lepší kvalitu dveří, jedny dveře posuvné do pouzdra a troje prosklené a bylo to za cenu rovnající se odpočtu z RDR. Lepší kvalita a výbava za stejnou cenu emoticon . Garážová vrata sekční s el. pohonem za 25.000 od firmy Hormann i s montáží místo RDR nabízených za 46.000,-. Lepší, hezčí, bezpečnější a lépe izolované dveře do garáže z Polska za 6000,-Kč. Vlastní baterie Hansgrohe místo standartních od RDR. Jinak , pokud se pamatuju vše se vlezlo do standartu. Jo ještě kompletní el. podlahové vytápění s regulací BMR za cenu odpočtu el. kotle, radiátorů a měděných trubek. Doplatek byl myslím 700,- Kč. Určitě se dá kombinovat všechno možné, ale chce to něco o tom vědět, přečíst plno diskuzí a testů, vědět co chci a co ne a za tím stát a pokud možno vše nechat udělat RDR, pak se nemůže stát , že by se při reklamaci vymlouvali na někoho jiného. Naplánování je opravdu důležité a promýšlet to ze všech stran a hledisek. Všechny budoucí změny a doplnění jsou drahé a obnáší zbytečný, stavební nepořádek v zabydleném domě.
24. říj 2013 v 11:07  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pavelcent
35
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
pavelcent
35
  • Již bydlím v domě
 @kristyn.g
Jo ještě jsem zapomněl na to hlavní. Velká příplatkková položka byla velký třetí štít, podmínka stav.úřadu, a prodloužení garáže. Potom ještě dvojitý rozvod vody (máme studnu), další vývody vody odpadu a el. v patře pro případnou druhou kuchyň,cirkulace teplé vody s oběhovým čerpadlem, lepší profil oken a dekor z venku a bílé lemování oken a dveří na fasádě.Dřevěné vstupní dveře místo plastových. A to je fakt myslím všechno emoticon
24. říj 2013 v 11:18  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jahudka.1
8
Registrovala se 27. srpna 2010 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 105 příspěvků. Má 30 přátel. Region Praha - západ.
fotoportrét
fotoportrét
jahudka.1
8
Registrovala se 27. srpna 2010 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 105 příspěvků. Má 30 přátel. Region Praha - západ.
 @pavelcent muzu vedet na kolik vysly ty dvojite rozvody vody?
24. říj 2013 ve 12:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kristyn.g
25
fotoportrét
fotoportrét
kristyn.g
25
 @pavelcent děkuji moc za vyčerpávající odpověď emoticon emoticon Nám se líbí Largo 98. Právě zjišťujeme hodně dopředu a zavžujeme možnosti. Máme limit cca 3milony a za to buď byt v Praze (což když se dívám na tu nabídku za tu cenu, tak jsem znechucená) nebo pozemek + postavit klidně malinkatý domek. Tak teď už jen zjišťovat jak je to s těma pozemkama atd. Díky emoticon
24. říj 2013 ve 12:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jahudka.1
8
fotoportrét
fotoportrét
jahudka.1
8
 Ted me tak napada- nechavali jste si od RDR delat zabezpecovacku v dome? Cena? Nebo jste to resili dodatecne- jak? Diky;)
24. říj 2013 ve 12:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
hondrle
fotoportrét
fotoportrét
hondrle
 @kristyn.g
podmínky RDR je aby nebyl přerušen postup prací (např. chcete ve vlastní dodávce rozvody elektriky, tak musíte si udělat i fermacell), tak mi to říkali. My jsme měli ve vlastni dodávce kotel, bojler, radiátory, baterie, vnitřní dveře a část podlah. Vnitřní dveře a podlahy byly přes firmu a nebyla tam až tak velká úspora, ale na zbytek to bylo víc jak 60% cca 60tis. a to z důvodu, že jsem to měl přes bráchu. Pokud má člověk čas a chůť může si udělat víc věcí sám, ale to my neměli.
Pak je ještě druhá stránka věci a to, že kdyby na něčem RDR slevil a byl trochu pružnější v nabídce tak si to necháme udělat od nich, ale asi je k tomu nic nevede a mají hodně zakázek. Při výstavbě jsem se ještě dozvěděl více variant a to nám při konečné specifikaci vůbec neřekli.
Nad Largem 98 jsme také uvažovali, ale je to pro 4 člennou rodinu málo, není tam dostatek úložného místa. Jen chci upozornit, že když si spočítáte zvlášt dům a základovku tak tam není žádná sleva emoticon
24. říj 2013 ve 14:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš