Menu Forum

RD Rýmařov a zkušenosti s nimi?

9. pro 2016  • 
 Přidej příspěvek
fotoportrét
fotoportrét
andydrzka
72
Registrovala se 26. května 2013 na modrastrecha.cz. Přidala 309 příspěvků. Má 27 přátel. Region Pardubice.
fotoportrét
fotoportrét
andydrzka
72
Registrovala se 26. května 2013 na modrastrecha.cz. Přidala 309 příspěvků. Má 27 přátel. Region Pardubice.
 @nec22
@otoron
tak jsme dnes u KS nahlásili průměr kouřovodu 15 cm a výšku 1,6 m ... takže nakonec to nebude zadní vývod emoticon ... a ještě jednou oběma velké díky emoticon ....
11. pro 2013 ve 21:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
nec22
4
Registrovala se 19. srpna 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 108 příspěvků. Region Praha - východ.
  • Již bydlím v domě
    Region Praha - východ
fotoportrét
fotoportrét
nec22
4
Registrovala se 19. srpna 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 108 příspěvků. Region Praha - východ.
  • Již bydlím v domě
    Region Praha - východ
 @andydrzka Stavím v lednu a pokud tuto zimu stačím kamna pořídit, dám vám vědět, jak tato moje shodná volba "naslepo" dopadla. A než půjde váš domek do výroby, myslím, že ev. ještě můžete tyto parametry upravit. Každopádně logické a praktické rady otorona jsem velmi oceňovala vč. toho, že chápal, že ženské vybírají auta podle barvy a kamna podle roury emoticon
11. pro 2013 ve 22:50  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petrsv1000
230
Registroval se 11. srpna 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 4235 příspěvků. Má 32 přátel. Region Mladá Boleslav.
  • Zařizuji dům
    Mnichovo Hradiště
fotoportrét
fotoportrét
petrsv1000
230
Registroval se 11. srpna 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 4235 příspěvků. Má 32 přátel. Region Mladá Boleslav.
  • Zařizuji dům
    Mnichovo Hradiště
 @andydrzka Ahoj, tak dnes nám nainstalovali kamna Tala Romotopu, bydlíme něco přes rok, puvodně jsme chtěli krb, ale z důvodu finací jsme zatím pořídili kamna. Výška vývodu pro komín je 215 cm od čisté podlahy. A po dnešní topení zatím super emoticon
@iron84 mám takový dojem, že jen žebřík ti nepovolí, budou ti cpát i radiátor, my máe tedy podlahovku a super, žebřík pouštíme občas.
11. pro 2013 ve 23:12  •  zařizuje dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
dracula
74
Registrovala se 7. září 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 727 příspěvků a 11 alb. Má 22 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
dracula
74
Registrovala se 7. září 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 727 příspěvků a 11 alb. Má 22 přátel.
 @iron84 My máme jen žebřík v koupelně a za 4 roky, co tu jsme, jsme ho pouštěli asi 10x. Necháváme do koupelny otevřené dveře a je tam teplo, takže jen žebřík stačí.

Na žebříku tedy nesušíme prádlo, na to máme sušičku. Ručníky uschnou i bez topení.
12. pro 2013 v 15:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
montaznik
Registroval se 11. dubna 2012 na modrastrecha.cz. Přidal 12 příspěvků. Region Olomouc.
fotoportrét
fotoportrét
montaznik
Registroval se 11. dubna 2012 na modrastrecha.cz. Přidal 12 příspěvků. Region Olomouc.
 Dlouho se neozval mildagsxr , nějaké novinky s reklamacemi ??? Myslím to upřímě .
12. pro 2013 v 16:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
andydrzka
72
fotoportrét
fotoportrét
andydrzka
72
 @nec22 jee, vy budete stavět už v lednu? emoticon To máte asi hotovou desku, že? ..taky bychom chtěli stavět co nejdříve po novém roce, ale jsme zatím bez základů emoticon ..tak dejte vědět, budu určitě ráda za jakékoli info kolem stavby, nejen co se krbu týče. A ať se daří! emoticon emoticon
13. pro 2013 v 00:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
andydrzka
72
fotoportrét
fotoportrét
andydrzka
72
 @petrsv1000 Ahoj, díky za info emoticon to máte rouru pěkně vysoko, ke stropu? .. My přestože jsme kamna nechtěli, tak už se na ně docela těšímeemoticon ale asi taky nebudou hned ..
13. pro 2013 v 00:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
masoxik
Registroval se 22. dubna 2013 na modrastrecha.cz. Přidal 2 příspěvky. Region Praha.
fotoportrét
fotoportrét
masoxik
Registroval se 22. dubna 2013 na modrastrecha.cz. Přidal 2 příspěvky. Region Praha.
 Zdravim,
pridam jednu zkusenost s RDR a stavbou domu Nova 101.
Meli jsme partu pana Macháčka spolecnosti RDMont. Stavbyvedouci se jmenoval pan Duda. Hlavni monter pan Zapp.
Absolutni spokojenost. Pan Zapp se ze zacatku jevil trochu jako morous, ale ve chvili kdy ho oslovite tak uplne v pohode. Co se tyce kvality prace odvedene na dome, tak musim opravdu pochvalit. Meli jsme par takovych speku, ktere jsme chteli mimo specifikaci a nikdy nebyl problem. Vsechno udelali tak jakoby delali na vlastnim. Hlavne pan Zapp si s nekteryma problemama, ktere jsme si navymysleli tak vyhral, ze jsem zasnul, ze se stim s prominutim tak "sral". Lecjaky delnik by to nejak splacal. Samozrejme se to projevilo na vzhledu a kvalite. Jsem moc spokojeny Bohuzel neprijemne bylo ze nas vykradli a dum se spozdil o tyden s predavkou. Jinak zacinalo se 21.11 a predavat se melo 3.12. nakonec se predavalo 10. Musely se znovu objednat vsechny dvere, zaluzie, nove sklo do francouzskych dveri a buhvi co jeste. S kymkoliv jsem jednal z RDR nebo jejich nasmlouvanych firem, tak jen sama ochota a vstricnost.
Toto neni reklama na RDR, ale opravdu me zkusenosti. Sam jsem rekonstruoval byt v panelovem dome vcetne koupelny a zachodu a bylo to presne podle mych predstav v odpovidajici kvalite, takze vim o cem mluvim.
13. pro 2013 ve 12:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
terirez
Registrovala se 20. března 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 69 příspěvků. Má 9 přátel. Dědice, Region Tábor.
fotoportrét
fotoportrét
terirez
Registrovala se 20. března 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 69 příspěvků. Má 9 přátel. Dědice, Region Tábor.
 Zdravím stavitele,
zajímalo by mě, jestli tady někdo staví či bydlí v Largo 85? A pak taky jestli jsou na Rýmařov i nějaké negativní reference nebo jenom samé pozitiva?
Díky.
13. pro 2013 ve 12:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
dracula
74
fotoportrét
fotoportrét
dracula
74
 @masoxik Měli jsme tu samou partu před 4 lety a jsme také spokojení.
13. pro 2013 v 18:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petrsv1000
230
  • Zařizuji dům
    Mnichovo Hradiště
fotoportrét
fotoportrét
petrsv1000
230
  • Zařizuji dům
    Mnichovo Hradiště
 @andydrzka jojo je skoro ke stropu, jak řík mělo to být na krb, ale nevypadá to špatně, ale hlavně už třetí den nesepnul kotel emoticon kamínka jsou super emoticon
13. pro 2013 ve 20:31  •  zařizuje dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jasamin
3
Registrovala se 23. září 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 107 příspěvků. Má 16 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
jasamin
3
Registrovala se 23. září 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 107 příspěvků. Má 16 přátel.
 @masoxik - dobrý. Jsem ráda, že to dobře dopadlo. My stavěli s partou pana Macháčka zároveń s váma a chlapi o vás mluvili. Že se vykradl nějaký dům u Prahy a hned všechno hlídali a dávali pozor. Takže to jste byli asi vy. My byli taky velmi spokojení. Hlavně aby se to už neopakovalo. Držím pěsti.
13. pro 2013 ve 21:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petrsv1000
230
  • Zařizuji dům
    Mnichovo Hradiště
fotoportrét
fotoportrét
petrsv1000
230
  • Zařizuji dům
    Mnichovo Hradiště
 @andydrzka Tak sem nafotil kamínka, mám je v blogu. Pro všechy kdo váháte pořídit kamna, vůbec se toho nebojte jsou super, je znich krásné teplíčko a místnost se nijak nepřehřívá, na to jak nás strašili, je pravda, že doma chodím v trenkách emoticon ale zase elektrokotel spí emoticon
15. pro 2013 v 19:33  •  zařizuje dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
andydrzka
72
fotoportrét
fotoportrét
andydrzka
72
 @petrsv1000 super, díky, přesně o to jsem tě chtěla poprosit emoticon Nevypadá ta roura vůbec špatně ... no my kamna nechtěli spíš kvůli čištění, shánění dřeva apod. emoticon jinak nejme vůbec proti ... kde sháníte dřevo vy?
15. pro 2013 ve 20:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petrsv1000
230
  • Zařizuji dům
    Mnichovo Hradiště
fotoportrét
fotoportrét
petrsv1000
230
  • Zařizuji dům
    Mnichovo Hradiště
 @andydrzka jojo tak nejsi jediná kdo chce vidět fotky emoticon čištění je v poho, pokud myslíš popel, práce na 5min pro vysavač přes filtr z OBI za 600kč. Komín se čistí jednou za rok, to snad taky zvládnu emoticon No naši toplí uhlím, tak dřevo jim také dělám, takže sem si něco přivezl, ale příští rok plánuji, že se švárou objednáme kamion dřeva a spracujem si ho sami, to je pro mě relax práce na léto emoticon Jinak kupovat štípaný se samozřejmě prodraží, ale i ta možnost tu je, pořád to je nejlevnější topení.
15. pro 2013 ve 22:27  •  zařizuje dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
tomikno
44
Registroval se 2. listopadu 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 161 příspěvků. Má 29 přátel. Řevničov, Region Rakovník.
  • Zařizuji dům
    Řevničov, Region Rakovník
fotoportrét
fotoportrét
tomikno
44
Registroval se 2. listopadu 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 161 příspěvků. Má 29 přátel. Řevničov, Region Rakovník.
  • Zařizuji dům
    Řevničov, Region Rakovník
 @petrsv1000 @andydrzka Komín se čistí při sezónním provozu 2x ročně, při celoročním 3x (to si můžeš dělat sám a doporučuji to minimálně takhle dělat). Jednou ročně se dělá kontrola spalinové cesty, kterou dělá odborně způsobilá osoba (kominík) a vystavuje Zprávu o provedení kontroly (v Nařízení vlády 91/2010 Sb. je vzor této zprávy). Narovinu - dokud se nic nestane, není kontrola nutná. Nikdo jí po tobě chtít vidět nebude. Pokud by ale došlo k nějakému problému, pojišťovna může krátit vyplacenou částku a hasiči udělit sankci (vím o čem mluvím emoticon ).
Já dřevo kupuju přímo od lesníka. Ten mi vyznačí, co si můžu pokácet a pak si to i sám odvezu a zpracuju. Vyjde to na hubičku, jen je s tím fakt dřina.
16. pro 2013 v 00:46  •  zařizuje dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petrsv1000
230
  • Zařizuji dům
    Mnichovo Hradiště
fotoportrét
fotoportrét
petrsv1000
230
  • Zařizuji dům
    Mnichovo Hradiště
 @tomikno no jak říkám, naši topí uhlím celou zimu, čistím jim komín po sezoně a je tam cca 1,5 belíku sazí, tak uvidíme co bude s kamen na dřevo. Jojo o kontrolách vím, ale čistit budu sám, nic na tom není....
16. pro 2013 v 10:00  •  zařizuje dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla fóra. Porušoval pravidlo "Fórum není pro firmy". Poznámka admina: “vice info v PRO”
18. pro 2013 v 09:25 • luisdream
fotoportrét
fotoportrét
louda
Registroval se 2. června 2012 na modrastrecha.cz. Přidal 14 příspěvků. Region Praha - západ.
fotoportrét
fotoportrét
louda
Registroval se 2. června 2012 na modrastrecha.cz. Přidal 14 příspěvků. Region Praha - západ.
 Mám dotaz pro vlastníky podlahového vytápění Fénix. Prosím, jak máte optimálně nastavenou teplotu podlahy (fólie) a teplotu vzduchu v dané místnosti. Díky.
26. pro 2013 v 15:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pavelcent
35
Registroval se 7. února 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 1043 příspěvků. Má 13 přátel.
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
pavelcent
35
Registroval se 7. února 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 1043 příspěvků. Má 13 přátel.
  • Již bydlím v domě
 @louda Teplotu podlahy mám všude na 26 C a mistnosti na 20-23 jak kde. Byl jsem poučen technikem z BMR, že čím méně teplotních změn behem dne bude nastaveno , tim je to na spotřebu lepší. Proto teplotu měníme pouze na noc pomocí nastaveného režimu v řídící jednotce a to jen o max. 2-3 C. Jinak udržujeme konstantní teplotu.
26. pro 2013 v 19:12  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
louda
fotoportrét
fotoportrét
louda
 @pavelcent Díky moc za info. Nás moc nepoučili. Čili i Vaše informace jsou velmi cenné.
26. pro 2013 v 19:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
dejvi
28
Registroval se 24. září 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 330 příspěvků. Má 25 přátel. Region Praha.
  • Již bydlím v domě
    Region Praha
fotoportrét
fotoportrét
dejvi
28
Registroval se 24. září 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 330 příspěvků. Má 25 přátel. Region Praha.
  • Již bydlím v domě
    Region Praha
 Ahoj, taky mám dotaz na podlahovku. Máme ale teplovodní podlahovku v celém domě (ne Fenix). Zda kotel sepne nebo ne se řeší centrálním přenosným (radiovým) termostatem. Ale nevím, jak by měla fungovat regulace v místnostech. I když ztlumíme termostat v místnosti na 15 stupňů Celsia, pořád je tam tak jako jinde v domě cca 22-23 stupňů. Jak fungují termostaty v místnosti? Napadá mě, že pak jediná utlumení je asi přímo v rozvaděči teplovodního topení na ventilech. Utlumit tam přívod/průtok vody do dané místnosti. Ale říkali mi, že tam vůbec nemám nic nastavovat a že by vše mělo fungovat pomocí termostatů v místnostech. Jak ale píšu, snížení termostatu v místnosti na 15 stupnu nedocílí snížení teploty v místnosti. Jak je to u Vás? Jak regulujete teplotu vmístnostech při podlahovém teplovodním vytápění?
27. pro 2013 ve 14:02  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pavelcent
35
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
pavelcent
35
  • Již bydlím v domě
 @dejvi
Podle toho co píšeš mi vychází, že tím přenosným centrálním termostatem se řídí topení pro celý dům. Pokud termostat v místnosti není napojen na regulátor svého okruhu, tak podle mě jen ukazuje teplotu a nic neřídí. Tzn. že tak jak to popisuješ nelze řídit teploty v jednotlivých místnostech, ale jen tím centrálním přenosným a ten to řídí tak, že pokud je v obýváku, tak stejná teplota bude i v ložnici. Pokud nemáš tedy šahat na ventily v rozvaděči. Tím by se to asi dalo regulovat, ale systémem pokus - omyl a to je poněkud zdlouhavé a nepraktické.
27. pro 2013 v 19:13  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
dejvi
28
  • Již bydlím v domě
    Region Praha
fotoportrét
fotoportrét
dejvi
28
  • Již bydlím v domě
    Region Praha
 @pavelcent Nobohužel to na mě působí podobně, ale myslím, že by to takto asi fungovat nemělo. Měla by být mpožná regulace v jendotlivých místnostech, proto se ptám ostatních, jak to funguje u nich. Máte taky teplovodní podlahovku? Jak to je u Vás s regulací teplot? Ten přenosný termostatdává přímo pokyn kotli, takže když klesne teplota pod nastavenou hodnotu sepne se kotel. Ale to je jen pro celý dům jednotné a já chci regulovat odlišně v různých místnostech. Je to možné? jak je to u Vás a u ostatních co mají teplovodní podlahovku od RDR?
27. pro 2013 ve 20:35  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
dejvi
28
  • Již bydlím v domě
    Region Praha
fotoportrét
fotoportrét
dejvi
28
  • Již bydlím v domě
    Region Praha
 @pavelcent Jinak ty termostaty ani neukazují tpelotu, neb jsou to jen mechanické termostaty, kde mohu na kolečku natočit tpelotu, ale samo kolečko se nijak nehýbe podle teploty. POdle mě by to mělo nějak regulovat tu teplotu, ale při nastavení termostatu pro dětský pokoj ve 101ce v patře na 15 stupnu, je tam stejne realne stale 22 jako v ostatnich mistnostech.
27. pro 2013 ve 20:37  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jack2273
Registroval se 22. května 2012 na modrastrecha.cz. Přidal 24 příspěvků. Má 1 přítele.
fotoportrét
fotoportrét
jack2273
Registroval se 22. května 2012 na modrastrecha.cz. Přidal 24 příspěvků. Má 1 přítele.
 @dejvi a máš v rozvaděči namontované termostatické regulátory?Jsou to válcovité jednotky propojené s ovladačem termostatu v místnosti.Pokud je v místnosti natopeno tak sami uzavřou okruh.
27. pro 2013 ve 22:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
dejvi
28
  • Již bydlím v domě
    Region Praha
fotoportrét
fotoportrét
dejvi
28
  • Již bydlím v domě
    Region Praha
 @jack2273 Ahoj, díky za odpověď. Ano, termostatické regulátory jsou v rozvaděči namontované. Otázka je, zda jsou dobře propojeny s termostaty. Co jsem si ještě nyní všiml, že ty termostaty v místnostech mají diodu/kontrolku. Zároveň se mají přepínač (I/O tedy zapnuto a vypnuto). I kdmám termostat vmnmístnosti zapnutý, dioda nesvítí? ZTak si kladu otázku, zda je to vůbec propojeno? Jak je to u Vás? Svítí Vám ta dioda na termostatu? Jestli tedy nebude problém s propojením s tím ovladačem termostatu? Nebo už nevím, kde bymohl být problém.
28. pro 2013 ve 21:48  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
dracula
74
fotoportrét
fotoportrét
dracula
74
 Teda jak to tu tak vidím, tak opravdu jsem ráda za obyčejný elektrokotel s radiátory s termostatem na chodbě a krbová kamna. Čím složitější systém, tím víc věcí k řešení. To mě odradilo i od solárů, rekuperace, podlahovky... Prostě jednoduchá řešení jsou pro mě to pravé... emoticon Ale každý to máme jinak... emoticon
28. pro 2013 ve 23:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pavelcent
35
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
pavelcent
35
  • Již bydlím v domě
 @dejvi
Tak jsem se na to ptal projektanta vody a topení a ten centrální bezdrátový termostat je vázaný pouze na kotel. Podle nastavení teploty spíná nebo vypíná kotel. Jednotlivé místnosti musí řídit ty termostaty v pokojích pomocí regulačních ventilu v rozvodné skříňce podlahovky, měly by na ně být napojeny a ovládat je.
29. pro 2013 v 09:08  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jack2273
fotoportrét
fotoportrét
jack2273
 @dejvi Tak se koukni do pojistkové skříně.Já tam mám jistič "podlahové topení,svorkovnice mx",a pokuď byl vypnutej tak dioda nesvítila a tzn. že termostat v místnostech nereagoval.
29. pro 2013 v 09:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš