Menu Forum

RD Rýmařov a zkušenosti s nimi?

2. pro 2016  • 
 Přidej příspěvek
fotoportrét
fotoportrét
vedralova
129
Registrovala se 19. února 2014 na modrastrecha.cz. Přidala 113 příspěvků. Má 40 přátel. Dobruška, Region Rychnov nad Kněžnou.
  • Již bydlím v domě
    Dobruška, Region Hradec Králové
fotoportrét
fotoportrét
vedralova
129
Registrovala se 19. února 2014 na modrastrecha.cz. Přidala 113 příspěvků. Má 40 přátel. Dobruška, Region Rychnov nad Kněžnou.
  • Již bydlím v domě
 @roman34 Díky za odpověď,musíme to nějak vymyslet. emoticon Sedačku máme teprve půl roku,takže nová nepřichází v úvahu. emoticon Ale jinak musím říci,že se mi domeček moc líbí,už abychom začali.
20. únor 2014 v 09:13  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
roman34
13
Registroval se 1. února 2012 na modrastrecha.cz. Přidal 40 příspěvků. Má 1 přítele. Region Ostrava.
fotoportrét
fotoportrét
roman34
13
Registroval se 1. února 2012 na modrastrecha.cz. Přidal 40 příspěvků. Má 1 přítele. Region Ostrava.
 hm tak my vybírali sedačku až do domečku,jelikož stará už dosloužila.Otázka jestli pak volit větší barák kvůli sedačce,což by asi nebylo ekonomické emoticon.určitě to nějak vymyslíte.
20. únor 2014 v 09:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
locus
22
Registroval se 10. března 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 216 příspěvků. Má 16 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
locus
22
Registroval se 10. března 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 216 příspěvků. Má 16 přátel.
 @andydrzka Jedna stavebni emoticon

Doporucuji byt na stavbe kazdy den, prochazet jednotlive delniky a ptat se, ptat se a ptat se. Jsou to nase penize a stat si za svym kdyz s necim nesouhlasite, trvat na tom ze se v dome treba nebude kourit, atd.

Co se stavby tyce, prvni den se toho moc nedeje, roste prizemi a patro (zkontrolujte pravouhlost sten), popripade se delaji krovy, natahuje elektrina a to si muzete dodatecne domluvit tazeni kabelu na jine mista, dodani kabelu pokud mate nejake vlastni, jedna se jen o vyvody na strope, stenach. Zasuvky je mozne taky posunout, ale chce to mit pak dobry duvod.
Pak se priklapi strop a vemte si nejake 3m dlouhe pravitko a zkontrolujte si rovnost sten (s tim nebyva problem) a pak rovnost stropu. Je povolena nejaka odchylka, ne ale moc....nekde to mate v papirech. Pri vybrusovani si vezmete nejaky zdroj svetla a posvitte si na stenu z bocniho pohledu kdy vylezou vsechny nerovnosti ktere se na bile bave pri celnim pohledu strati..kdyz ale budete mit pak v budoucnu barvu muzou vylezt nerovnosti na sroubech, spojich. Pri pokladani plovouci podlahy at nejsou spoje blize nez jak doporucuje vyrobce...moc na to nehledi a pokladaji jak to vyjde.
interiérové dveře - musí jít zavírat lehce bez dodatečné síly, lícovat s gumou musí ve stejné vzdálenosti dole i nahoře, obložky musí být zatmeleny
Okna - zavírání bez drhnuti, zvenčí nesmíte vložit mezi těsnění a okno vizitku - pak je špatně okno seřízeno na přítlak, nepoškrábané, umyte od barvy co se pouzivala na vymalovani...jde opravdu spatne dolu. Okna se serizuji rozdelanim list a serizenim podlozek mezi sklem a ramem okna. Parta to bude chtit seridit jen tim klicem na pantech..to je ale nedostacujici protoze prevozem se ty podlozky pohnou a musi se to seridit znova.
Schody zatmeleny, nevrzají
Koupelna - spárovačka je čistá, bez hrudek, bez přesahů, bez bublinek. Rohové lišty navazují přesně, bez zubů a ostrých hran.
Fasada - rohy rovne, bez prohybu po obvodu sten, bez viditelnych napojeni mezi patry. Kdyz na stenu sviti slunicko pri natahovani fasady tak to je pak po oddelani leseni hodne poznat kde se napojovalo patro. Omitka jde z oken, oblozeni, strechy spatne dolu a jsou za to odpovedni fasadnici, takze maji po sobe uklidit. Pri dolepovani polystyrenu ve spojich je mozne se domluvit na dodelani patek na terasu, zastreseni. Domluvte se s fasadniky, partakem na pujceni pistole na penu a propente si vsechny mezery mezi zakladovou deskou a konstrukci domu, napojeni polysturenu...ano muzou to delat fasadnici, ale vim ze to je a nemusim se spolehat a hrozne me to bavilo.

Vsechen material ktery je na stavbu dovezen je VAS, zaplatili jste si ho a pokud dojde k situaci ze si elektrikari, fasadnici chteji neco odvezt tak jen s Vasim svolenim. Me treba odvezli 4 baliky fasadniho polystyrenu, zbylych 11 kybliku fasady (nevim proc mi zapocitali tak moc), 4 kyble barev, nejake drevo co zbylo ze stavby. neni to tak ze by neco zanedbali, byl jsem tam kazdy den skoro 13 hod. denne a vse bylo podle norem, impregnace sten 2x vymalba, fasada na 1*....Vse je pocitano s nejakou rezervou, ale nejake zbytky proste jsou.

Pri predavce domu si zapsat do protokolu kazdou prkotinu na kterou clovek narazi at se doresi. Me treba pri stavbe ponicila voda pri napousteni topeni drevene dvere technicke mistnosti a podle predavaciho protokolu maji 30 dnu na odstraneni jinak se plati sankce. Nestihli a na sankcich mi zaplatili pres 9tis. (nekdo nekde zalozil papir a pak si mysleli ze to je doresene).

Pristup RDR? Ke me vzdy perfektni, jsem puntickar (takovy zdravy pristup) a pokud to neni podle predstav dam o sobe slusne vedet. Na stavbe vznikaly situace kdy za mnou chodili a ptali se me zda s tim souhlasim jak to udelali, zda se mi to libi, zda maji vymenit dlazdici kterou urezali podle sveho usudku kdyz jsem tam nebyl...proste komunikace je zaklad. emoticon
20. únor 2014 v 09:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
andydrzka
72
Registrovala se 26. května 2013 na modrastrecha.cz. Přidala 309 příspěvků. Má 27 přátel. Region Pardubice.
fotoportrét
fotoportrét
andydrzka
72
Registrovala se 26. května 2013 na modrastrecha.cz. Přidala 309 příspěvků. Má 27 přátel. Region Pardubice.
 @locus jeeeee, moc děkuju emoticon emoticon Tvůj příspěvek si vytiskneme a bude nám na stavbě sloužit jako takový "návod" emoticon ... bohužel tam ale nebudeme moci být tak často, určitě se tam zajedeme každý den podívat, ale bude to jen "na otočku", takže zvažujeme stavební dozor (na ZD ho zatím nemáme) ... ještě se zeptám, kdy jsi zateploval sokl? Koukala jsem na vaše fotky a třeba @petrsv1000 lepil polystyrén už při stavbě ZD, ale v projektu je uvedeno, že to investor udělá neprodleně po montáži domu (??), tak nevím ...
20. únor 2014 v 10:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
locus
22
fotoportrét
fotoportrét
locus
22
 @andydrzka Sokl (polysturen perimetr) jsem lepil az po predani domu kdy byl klid a mel jsem na to cas. Muze se zateplit dopredu, jen se pak muze poskodit pri montazi a ve vysledku se steny podkladaji aby byly v rovine. Tolerance pro prevzeti ZD je 2cm tusim..takze se muze stat ze mezi perimetrem muze byt mezera ktera se samozrejme muze dopenit...ale uz to neni ta stejna hustota jako original perimetr...i kdyz pri dodatecnem lepeni vznikaji mezery ktere se dopenuji. Pokud bych to delal znova tak to dolepim zase az po predani domu. Pokud tam budete jezdit na otocku, tak si od partaka kazdy den vyzadejte nahlednuti do stavebniho deniku co se delalo, jaky byl problem....meli by to tam na konci dne psat.
20. únor 2014 v 11:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petrsv1000
230
Registroval se 11. srpna 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 4235 příspěvků. Má 32 přátel. Region Mladá Boleslav.
  • Zařizuji dům
    Mnichovo Hradiště
fotoportrét
fotoportrét
petrsv1000
230
Registroval se 11. srpna 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 4235 příspěvků. Má 32 přátel. Region Mladá Boleslav.
  • Zařizuji dům
    Mnichovo Hradiště
 @andydrzka jelikož sem přípravu pro betonování dělal sám, tak sem nalepil polystyren, který zároveň posloužil jako bednění na beton, nijak se nepoškodil, stejně navrch přijde perlinka, ale jinak se může dělat až po stavbě, pokud ti desku dělá firma tak to nakonec tak dopadne. A pokud už stavíte desku, nech si tam dát ty trubky s drátem či provázkem emoticon
20. únor 2014 v 11:19  •  zařizuje dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
andydrzka
72
fotoportrét
fotoportrét
andydrzka
72
 @locus , @petrsv1000 díky, kluci emoticon My právě máme tu ZD v ceně domu, takže nám ji staví RDR (resp.místní subdodavatel) a předevčírem jsme tam byli a měli už položené nějaké trubky, ale chráničky ne, tak to musíme dnes zkontrolovat (včera se nedělalo). Tak to zateplení soklu taky necháme až na někdy .... emoticon
20. únor 2014 ve 13:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petrsv1000
230
  • Zařizuji dům
    Mnichovo Hradiště
fotoportrét
fotoportrét
petrsv1000
230
  • Zařizuji dům
    Mnichovo Hradiště
 @andydrzka jo tak navíc je tam asi dávat nebudou, přinejhorším si ji koupíte sami a oni ji tam položí emoticon jo tak na zateplení budete mít celé léto emoticon
20. únor 2014 ve 13:40  •  zařizuje dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pilousot
5
Registrovala se 11. ledna 2014 na modrastrecha.cz. Přidala 88 příspěvků. Má 9 přátel. Region Praha.
fotoportrét
fotoportrét
pilousot
5
Registrovala se 11. ledna 2014 na modrastrecha.cz. Přidala 88 příspěvků. Má 9 přátel. Region Praha.
 @petrsv1000 @locus Jsem stavební analfabet. Ono se pak musí ještě něco dozateplovat? Já myslela, že předají hotový dům připravený k bydlení a zateplení je v ceně???

@andydrzka Mohu se zeptat, na kolik vás domeček nakonec vyjde (třeba do IP)? Také chceme stavět Kubis 632 + 2M a docela se děsím na kolik vyjde sakum prdum, s každou změnou to pěkně naskakuje (je jasné, že každý to má trochu jiné, ale aspoň orientačně, zatím jsme ve fázi podepsané SOSB)
20. únor 2014 v 18:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
ps273877
18
Registroval se 21. října 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 101 příspěvků. Má 10 přátel. Region Louny.
fotoportrét
fotoportrét
ps273877
18
Registroval se 21. října 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 101 příspěvků. Má 10 přátel. Region Louny.
 @pilousot Stejně jako máš zateplený dům, je dobré mít zateplenou i zákl. desku min. 5cm. polystyrenem. Ale na zateplení zákl. desky se dům na klíč nevztahuje emoticon
20. únor 2014 v 18:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pilousot
5
fotoportrét
fotoportrét
pilousot
5
 @ps273877 Aha, díky
20. únor 2014 ve 20:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
andydrzka
72
fotoportrét
fotoportrét
andydrzka
72
 @petrsv1000 no navíc to opravdu nehrozí emoticon emoticon emoticon Ale už je tam máme emoticon , byli jsme na tom předběžně domluvený, ale když jsme tam viděli jen trubky, tak jsme se trochu lekli, že na ně zapomněli ... a jak jste spokojení s kamny? emoticon Máte s externím přívodem vzduchu?
20. únor 2014 ve 22:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petrsv1000
230
  • Zařizuji dům
    Mnichovo Hradiště
fotoportrét
fotoportrét
petrsv1000
230
  • Zařizuji dům
    Mnichovo Hradiště
 @andydrzka tak hlavně že tak emoticon Kamna jsou super, to byla dobrá investice emoticon každý den si topíme, no jsem zvědav na vyúčtování za elektřinu v dubnu emoticon Přívod vzduchu máme připravený ale kamna ho nemají, byly dražší a tyto nám zatím stačí, jelikož jsme chtěli do budoucna krb emoticon
21. únor 2014 v 09:52  •  zařizuje dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
asen
26
Registrovala se 6. března 2013 na modrastrecha.cz. Přidala 240 příspěvků a 1 inzerát. Má 7 přátel. Region Hradec Králové.
fotoportrét
fotoportrét
asen
26
Registrovala se 6. března 2013 na modrastrecha.cz. Přidala 240 příspěvků a 1 inzerát. Má 7 přátel. Region Hradec Králové.
 @petrsv1000 Řešíme teď také kamna s/bez externího přívodu vzduchu. Bude připraveno v základové desce, ale uvažujeme o koupi kamen bez ext.přívodu s tím, že uvidíme, co bude.... Žádné problémy nemáte? Při spuštěné digestoři podtlak nebo jakékoliv zakuřování do místnosti?
21. únor 2014 v 10:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petrsv1000
230
  • Zařizuji dům
    Mnichovo Hradiště
fotoportrét
fotoportrét
petrsv1000
230
  • Zařizuji dům
    Mnichovo Hradiště
 @asen problém byl akorát jednou kdy sem zatápěl a zrovna běžela digstoř naplno a já se vztekal proč to čudí dovnitř, pak mi to došlo emoticon Jinak když kamna hoří a běží degistoř na dvojku tak je to v poho, když se pustí na víc otevřu v kuchyni okno na ventilačku, ale to je vyjímečně, jinak problém nemám. Dveře do chodby jsou sále otevřené takže vzduchu tam je dost emoticon
21. únor 2014 v 10:25  •  zařizuje dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
asen
26
fotoportrét
fotoportrét
asen
26
 @petrsv1000 Moc díky. Tak to asi podniknem, kamna máme vybraná už asi 2 měsíce, už jsme je jeli objednat a na poslední chvíli jsme si všimli, že to, co jsme považovali za externí přívod vzduchu, je nějaká jiná hodnota. Tak to riskneme, za ty ušetřený peníze nám to stojí, kdyžtak půjdou... emoticon. Díky
21. únor 2014 v 10:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petrsv1000
230
  • Zařizuji dům
    Mnichovo Hradiště
fotoportrét
fotoportrét
petrsv1000
230
  • Zařizuji dům
    Mnichovo Hradiště
 @asen jojo takém sem koukal na peníze emoticon s přívodem byly dražší a kamnář povídal, že být nemusí emoticon kolik mají kw ty vaše a do jakého domu ?
21. únor 2014 v 10:39  •  zařizuje dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
asen
26
fotoportrét
fotoportrét
asen
26
 @petrsv1000 Kamna ( spíš minikamínka - úspora prostoru) Invicta Illy 7 kW, dům bude zděný se ztrátou 6,5 kW
21. únor 2014 v 10:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petrsv1000
230
  • Zařizuji dům
    Mnichovo Hradiště
fotoportrét
fotoportrét
petrsv1000
230
  • Zařizuji dům
    Mnichovo Hradiště
 @asen tak mi máme tuším 8kw, a klidně mohly být i silnější, teplo pak krásně stoupá do horního patra emoticon
21. únor 2014 v 10:45  •  zařizuje dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
asen
26
fotoportrét
fotoportrét
asen
26
 @petrsv1000 To my právě mít nebudeme, budeme mít přízemní menší dům ..
21. únor 2014 v 10:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petrsv1000
230
  • Zařizuji dům
    Mnichovo Hradiště
fotoportrét
fotoportrét
petrsv1000
230
  • Zařizuji dům
    Mnichovo Hradiště
 @asen jo tak pak stačí opravdu slabší, jinak by ste se tam upekli emoticon Proto sem se ptal do jakého domu.... emoticon
21. únor 2014 v 11:16  •  zařizuje dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
andydrzka
72
fotoportrét
fotoportrét
andydrzka
72
 prosím, pomozte - je tu někdo, kdo rozumí elektrice?? Dnes jsme řešili přípravu staveniště a máme zajistit dodávku el.proudu po dobu montáže pomocí pětizdířkové zásuvky a my máme čtyřzdířkovou, která se prý už snad nově ani nedělá (my ji máme nově, ani ne 14 dní emoticon a nebyla zrovna zadarmo) . Nevíte, jak to je a co se s tím dá dělat? Moc díky!!
22. únor 2014 v 00:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pavelcent
35
Registroval se 7. února 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 1028 příspěvků. Má 13 přátel.
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
pavelcent
35
Registroval se 7. února 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 1026 příspěvků. Má 13 přátel.
  • Již bydlím v domě
 @andydrzka
Myslím, že si děláš zbytečné vrásky. Jejich elektrikář si s tím určitě poradí, pokud to bude potřeba, buď nějakou přechodkou, redukcí nebo přepojením. Buď v klidu. emoticon
22. únor 2014 v 10:25  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
andydrzka
72
fotoportrét
fotoportrét
andydrzka
72
 @pavelcent emoticon no snad máš pravdu ... ale včera nám pán z Rýmařova řekl, že to máme zařídit my a i to máme v těch papírech pro přípravu staveniště, tak nevím, jestli to riskovat??? ... jen nechápu, jak si někdo může dovolit dát čtyřzdířkovou zásuvku, když už se to nedělá emoticon
22. únor 2014 ve 22:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
vedralova
129
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
vedralova
129
  • Již bydlím v domě
 Prosím o info,kde si vybíráte obklady,podlahy atd.?Rýmařov má s někým smlouvy? emoticon
23. únor 2014 v 10:48  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petrsv1000
230
  • Zařizuji dům
    Mnichovo Hradiště
fotoportrét
fotoportrét
petrsv1000
230
  • Zařizuji dům
    Mnichovo Hradiště
 @andydrzka sice už nějakou dobu platí norma na pětikolíkovou 3f zásuvku ale to neznamená, že se nesmí prodávat 4kolíková kterou má většina starších domáctností. Pokud jste ji nepoužily, zkuste ji vyměnit, předpokládám, že tam máte připravený pěti žilový kabel tak na přiděláte novou pětikolíkovou zásuvku, ale jak říká @pavelcent, vůbec si s tím nelámej hlavu, ty naši ji ani nepotřebovali emoticon Jen musí mít alespoň zásuvky na 230V, pak si natáhnou prodlužky a třetí den už jedou ze zásuvek z domu....
@vedralova obklady se řeší předem přes Siko koupelny, dělají se zdarma návrhy. Podlahy se pak vybírají při konečné specifikaci ze vzorků, výrobce je quick step.
23. únor 2014 v 11:53  •  zařizuje dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
Příspěvek byl pozměněn adminem, protože nesplňoval Pravidla fóra. Porušoval pravidlo "Nevkládej kontaktní údaje firem".
fotoportrét
fotoportrét
andydrzka
72
fotoportrét
fotoportrét
andydrzka
72
 @petrsv1000 no tak uvidíme, snad to bude opravdu v poho ... ale stejně jsme naštvaní - necháš si něco udělat, řádně za to zaplatíš, a pak zjistíš, že ti tam dali starou zásuvku emoticon Asi se jí potřebovali zbavit emoticon
23. únor 2014 v 15:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
vedralova
129
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
vedralova
129
  • Již bydlím v domě
 @petrsv1000 Díky za odpověď, ale co když se mi budou líbit jiné,od jiné firmy?Stejně tak třeba dveře?
23. únor 2014 v 17:42  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
natalkaa (37 r.)
Registrovala se 13. září 2010 na modrykonik.cz. Na modrastrecha.cz přidala 31 příspěvků. Má 5 přátel. Region Přerov.
  • Sním o domě
fotoportrét
fotoportrét
natalkaa (37 r.)
Registrovala se 13. září 2010 na modrykonik.cz. Na modrastrecha.cz přidala 31 příspěvků. Má 5 přátel. Region Přerov.
  • Sním o domě
 Má někdo tady už postavený Kubis 631?
23. únor 2014 v 17:46  •  sní o domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
dracula
74
Registrovala se 7. září 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 724 příspěvků a 11 alb. Má 22 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
dracula
74
Registrovala se 7. září 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 724 příspěvků a 11 alb. Má 22 přátel.
 @vedralova No tak si to domluvíte při konečné specifikaci. My taky máme jinou vanu, jiné obklady... Vůbec jsme se neohlíželi jen na vzorník RD Rýmařov.
23. únor 2014 v 17:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš