Menu Forum

RD Rýmařov a zkušenosti s nimi?

8. pro 2016  • 
 Přidej příspěvek
fotoportrét
fotoportrét
tomikno
44
Registroval se 2. listopadu 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 161 příspěvků. Má 29 přátel. Řevničov, Region Rakovník.
  • Zařizuji dům
    Řevničov, Region Rakovník
fotoportrét
fotoportrét
tomikno
44
Registroval se 2. listopadu 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 161 příspěvků. Má 29 přátel. Řevničov, Region Rakovník.
  • Zařizuji dům
 Rada pro všechny kdo má dveře od Kasardu. Teď tu mám kluky na reklamaci koupelnových dveří ("oloupal" se lak jak ze dveří, tak z futer). Říkali, že byla špatná dodávka laku a pokud se toto stane, oni to opraví. Futra přebrousí a nalakují, dveře odvezou, přestříkají a dovezou zpět (na místě nechají po dobu opravy "náhradní"). Jsou super ochotní a prý se toto nechá řešit i po záruční době, jelikož uznávají svojí chybu.
Ještě další poznatek z našeho skoro dvouletého bydlení (proto řešíme veškeré reklamace emoticon ). Byl tu Lamont ohledně problému s "foukáním" teplého vzduchu z trouby do skříňky po straně, místo dopředu. Opět blesková reakce. Přijeli montážníci, nainstalovali jakousi hliníkovou lištu po straně (prý už to teď dělají standardně) a co mě dostalo, přivezli i nová dvířka ke skříňkám, které byly maličko zevnitř "napučelé". Pro nás absolutně žádný problém ani co se užívání, ani estetiky týká, pro Lamont samozřejmost výměny.
Za nás tedy Obrovská spokojenost jak s Kasardem, tak s Lamontem emoticon.
Ještě něco málo k hromosvodům - byl jsem vzhledem ke své profesi (hasič - vyšetřovatel požárů) na několika přednáškách odborníků ohledně hromosvodů. Všichni se shodují na tom, že hromosvod je super věc a takto to také prezentují. V přestávkách a "klábosení na chodbě" už jsem ale od nejednoho odborníka slyšel názor, že hromosvod je věc, která "malér" přitahuje a oni sami ho na domě nemají. Já mám připraveny vývody z desky a stále váhám... Stavební úřad ho po mě chtěl (kolaudace2012), ale jelikož si to nedal do podmínek, řekla paní při kolaudaci, že ho po mě dodatečně chtít nemůže. Kdybych ho prý dodělal, byla by ráda, abych jí přivezl kopii revize (s tím problém nemám, jelikož stavební úřad jako celek byl naprosto super).
Dneska mají ještě přijet další montážníci ohledně zbytku reklamací, tak snad bude stejná spokojenost jako do teď emoticon.
3. dub 2014 v 11:40  •  zařizuje dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petrsv1000
230
Registroval se 11. srpna 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 4235 příspěvků. Má 32 přátel. Region Mladá Boleslav.
  • Zařizuji dům
    Mnichovo Hradiště
fotoportrét
fotoportrét
petrsv1000
230
Registroval se 11. srpna 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 4235 příspěvků. Má 32 přátel. Region Mladá Boleslav.
  • Zařizuji dům
    Mnichovo Hradiště
 @otoron jojo na to se ušetřit rozhodně dá emoticon a jelikož jsem z oboru, tak přeci nebudu platit předražené montážníky, už tak toho bylo na domě dost emoticon
@misa_mb jo přes Kněžmost jezdím k našim emoticon kdyby si potřebovala stačí pak napsat a hromosvod můžu poptat, kluci působí na Jičínsku emoticon a udělali ho moc pěkně emoticon
@locus o kolaudaci nejde... a jestli si myslíš, že jsi v údolí a nehrozí ti zásah bleskem, tak můžeš být rád , že se vám to zatím vyhlo, protože až vám do domu uhodí tak se pojišťovna bude pěkně kroutit....
3. dub 2014 ve 14:20  •  zařizuje dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
locus
22
Registroval se 10. března 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 216 příspěvků. Má 16 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
locus
22
Registroval se 10. března 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 216 příspěvků. Má 16 přátel.
 @petrsv1000 jses nejak spletl s tim hromosvodem emoticon emoticon
3. dub 2014 v 17:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petrsv1000
230
  • Zařizuji dům
    Mnichovo Hradiště
fotoportrét
fotoportrét
petrsv1000
230
  • Zařizuji dům
    Mnichovo Hradiště
 @locus Nechápu co myslíš.... emoticon
3. dub 2014 ve 21:44  •  zařizuje dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
locus
22
fotoportrét
fotoportrét
locus
22
 @petrsv1000 mělo to byt na @mirekk a ne na me. Ja hromosvod mam.
3. dub 2014 ve 21:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petrsv1000
230
  • Zařizuji dům
    Mnichovo Hradiště
fotoportrét
fotoportrét
petrsv1000
230
  • Zařizuji dům
    Mnichovo Hradiště
 @locus jj vidíš, sem se překoukl, sorry emoticon
3. dub 2014 ve 22:00  •  zařizuje dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petulinp
15
Registroval se 27. listopadu 2013 na modrastrecha.cz. Přidal 35 příspěvků. Má 4 přátele. Region Kladno.
  • Stavím dům
    Region Kladno
fotoportrét
fotoportrét
petulinp
15
Registroval se 27. listopadu 2013 na modrastrecha.cz. Přidal 35 příspěvků. Má 4 přátele. Region Kladno.
  • Stavím dům
    Region Kladno
 tak zítra předávka emoticon to se zase nevyspím, jak se budu těšit. stejně jako před 15 dny, když se mělo začínat!
3. dub 2014 ve 22:17  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
vedralova
131
Registrovala se 19. února 2014 na modrastrecha.cz. Přidala 113 příspěvků. Má 40 přátel. Dobruška, Region Rychnov nad Kněžnou.
  • Již bydlím v domě
    Dobruška, Region Hradec Králové
fotoportrét
fotoportrét
vedralova
131
Registrovala se 19. února 2014 na modrastrecha.cz. Přidala 113 příspěvků. Má 40 přátel. Dobruška, Region Rychnov nad Kněžnou.
  • Již bydlím v domě
 Tak první návštěva za námi,ale z některých cen jsme udiveni.Prosím vás o rady.Počítají nám za dva závěsné záchody 18 500Kč emoticon ,Za sprchový kout 23 600,zařízení staveniště 17 500???To je co??Kontejner?A má prosím někdo z vás podlahové topení?Budu ráda za každičkou odpověď emoticon .
4. dub 2014 v 17:02  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
otoron
25
Registroval se 12. září 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 201 příspěvků. Má 2 přátele. Hrabyne, Region Opava.
fotoportrét
fotoportrét
otoron
25
Registroval se 12. září 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 201 příspěvků. Má 2 přátele. Hrabyne, Region Opava.
 @vedralova Asi nebudu odpovidat konkretne, ale asi vsichni mame stejne ceny za priplatky, protoze je tady uz par let sdilime a tudiz, by bylo od RDR hloupe davat nejake super vysoke ceny zvlast pro tebe.
No, a pak si projdi tuhle konferenci (hledej vyhledavacem ve foru) a uvidis ze najdes mnoho odpovedi na tvoje dotazy, ktere se tu uz nekolikrat resily.
Zarizeni staveniste asi bude za kontejner, a pokud si ho zaridis sama u lokalni firmy pro svoz odpadu, zaplatis mezi 7-10 tisici korun za to same co ti doda RDR (2-3 vyvoz). Staci zavolet dle zlatych stranek a objednat si kontejner na stavebni odpad kolem 7m3 a zjistis cenu hned. Vetsinou jsou firmy velmi ochotne - je to asi slusny business emoticon.
4. dub 2014 v 19:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
hondrle
Registroval se 13. listopadu 2012 na modrastrecha.cz. Přidal 268 příspěvků. Region Brno.
fotoportrét
fotoportrét
hondrle
Registroval se 13. listopadu 2012 na modrastrecha.cz. Přidal 268 příspěvků. Region Brno.
 @vedralova tak se podívejte do ceníku Siko a uvidíte kolik stojí závěsný záchod Geberit, ale myslím si to že to sedí. Pokud chcete kvalitní sprchový kout, tak je to normální cena. Seženete i za 5tis, ale za pár let budete měnit. My máme také sprchový kout za tuto cenu. Zařízení staveniště je kontejner, ale to se dá domluvit vlastní nebo se to třídit a odvážet do sběrného dvora.
4. dub 2014 ve 20:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
vedralova
131
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
vedralova
131
  • Již bydlím v domě
 @hondrle Děkuji za odpověď.
4. dub 2014 ve 21:38  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
vedralova
131
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
vedralova
131
  • Již bydlím v domě
 @otoron Děkuji emoticon
4. dub 2014 ve 21:39  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
vtk
21
Registroval se 24. května 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 109 příspěvků. Má 48 přátel. Region Brno.
  • Již bydlím v domě
    Region Břeclav
fotoportrét
fotoportrét
vtk
21
Registroval se 24. května 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 109 příspěvků. Má 48 přátel. Region Brno.
  • Již bydlím v domě
    Region Břeclav
 @tomikno Taky máme teď v dubnu dva roky od nastěhování a řešíme drobné a jednu větší reklamaci. Zatím jsem s průběhem taky nadmíru spokojený. Nahlásil jsem pár vystouplých šroubů z omítky. Pán co přijel tu strávil celý den a opravil nám toho mnohem víc než jsme mu ukázali, že chceme opravit. Šel třeba na terasu, všiml si ulomené plastové kliky, zaběhl do auta a vyměnil. Super servis, to dělá dobré jméno firmě, budu dál doporučovat. Tedy doporučovat i s odkazem na tohle fórum, aby bylo jasné, že problémy taky můžou nastat...
4. dub 2014 ve 21:51  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
vtk
21
  • Již bydlím v domě
    Region Břeclav
fotoportrét
fotoportrét
vtk
21
  • Již bydlím v domě
    Region Břeclav
 @fundys My máme uchycení k rýně/okapu.
4. dub 2014 ve 21:54  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
vedralova
131
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
vedralova
131
  • Již bydlím v domě
 @hondrle Ještě jedna, asi hloupá otázka.A proč počítají automaticky nejdražší Geberit?Když ho nebudeme chtít,můžeme si na KS vybrat jiný?
4. dub 2014 ve 22:18  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petrsv1000
230
  • Zařizuji dům
    Mnichovo Hradiště
fotoportrét
fotoportrét
petrsv1000
230
  • Zařizuji dům
    Mnichovo Hradiště
 @vtk jak prosím tě opravují ty vystouplé šrouby ? Zabrousí a pak přemalují ? Není to vidět ? Ptám se zda to mám řešit...
@vedralova vybrat si můžete jaký budete chtít, tedy co nabízí Siko, můžete si dát klidně klasiku... emoticon
4. dub 2014 ve 23:06  •  zařizuje dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
vedralova
131
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
vedralova
131
  • Již bydlím v domě
 @petrsv1000 Díky, emoticonKlasiku nechceme,ale Geberit je zbytečně drahý.
4. dub 2014 ve 23:14  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petrsv1000
230
  • Zařizuji dům
    Mnichovo Hradiště
fotoportrét
fotoportrét
petrsv1000
230
  • Zařizuji dům
    Mnichovo Hradiště
 @vedralova jj to je ale v té ceně domu se to už ztratí.... emoticon a přeci jenom to vypadá líp a lépe se udržuje kolem čistota emoticon
5. dub 2014 v 00:16  •  zařizuje dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
zuzicz
103
Registrovala se 18. prosince 2008 na modrastrecha.cz. Přidala 340 příspěvků. Má 42 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
zuzicz
103
Registrovala se 18. prosince 2008 na modrastrecha.cz. Přidala 340 příspěvků. Má 42 přátel.
 @vedralova nekde jsem slysela, ze rymarovsti technici jsou snad skoleni pouze na geberit, proto byl v nabidce pouze tento druh zavesneho wc.Myslim ae, ze jsem to cetla tady na foru, takze se radeji zeptejte primo na RDR.
5. dub 2014 v 07:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
tomikno
44
  • Zařizuji dům
fotoportrét
fotoportrét
tomikno
44
  • Zařizuji dům
 @vedralova Objednávali jsme sanitu v K - Keramice a velká spokojenost. Nevím, kolik tam stál závěsný záchod, ale rozhodně to nebyl takovej ranec jako v Siku a s montáží žádný problém (netuším co je to za značku - jsem v práci, ale Geberit to není). V ceně domu se ztratí hodně věcí, ale není to jen o záchodech a ty ztráty tam naskáčou na desítky až stovky tisíc, což je skoro zbytečné.
@petrsv1000 Vystouplý kus se "odřízne", překytuje, přebrousí, přetře a není nic poznat. U nás se ukázal skoro každý spoj, takže reklamace a teď spokojenost.
5. dub 2014 v 08:58  •  zařizuje dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
vedralova
131
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
vedralova
131
  • Již bydlím v domě
 @tomikno No právě,to je tady několik tisíců,tady dalších a pak je toho opravdu hodně.To se týká i toho kontejneru,hromosvodu atd.Řešíme i podlahové topení.Nám započítali cenu za teplovodní,ale včera jsem tu v diskuzích našla,že je i elektrické,které stojí podstatně méně.Teď jen zjistit,jestli to není na úkor kvality. emoticon No těch otázek budu mít určitě ještě spousty a moc děkuji za vaší odpověď. emoticon
5. dub 2014 v 11:01  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
seniorka
45
Registrovala se 21. ledna 2012 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 74 příspěvků a 2 alba. Má 25 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
seniorka
45
Registrovala se 21. ledna 2012 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 74 příspěvků a 2 alba. Má 25 přátel.
 Prosím vás je tady někdo,kdo má novu 101 ve postavenou ve standartu? emoticon
5. dub 2014 ve 12:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
tomikno
44
  • Zařizuji dům
fotoportrét
fotoportrét
tomikno
44
  • Zařizuji dům
 @vedralova Kontejner jsem měl pouze malý se sajtničkama a stačilo to. Sice jsem se v něm každý den přehraboval jako bezdomovec, ale stačilo ho vyvézt na konci stavby a cena byla buď lehce pod, nebo nad dva tisíce. Ale jak píšu. Každý den, nebo obden třídění plastů a papíru, ty odvážet do kontejnerů na separovaný odpad, dřevo zvlášť a později s ním topit a stavební materiály jsem asi čtyřikrát odvezl na vozíku do sběrného dvora (nikdy nebyl vozík plný, ale zabíralo to místo v kontejneru. Chce to taky trochu rovnat, což chlapi na stavbě vůbec nedělali. Hromosvod mám nabídku na 14.000,- Kč. Svody jsou po okapu, tedy se nic dodatečně nepřidělává, ale jak jsem psal dřív, stále váhám, jestli instalovat, nebo ne. Vývody jsem připravil při stavbě desky. Anténní tyč jsem taky neřešil. Sice RDR nabízí teleskopickou (což je dobré pouze, když se nese na půdu), ale chtěli ranec. Koupil jsem pozinkovanou trubku a byla myslím za tři stovky. Mohl jsem hodně ušetřit na topení (zajímavé ceny od kamaráda), ale problém byl v tom, že oni řeknou pátý den stavby se musí začít dělat topení, šestý musí být hotovo. No a pokud se to nepovede, napočítá si RDR prostoje. Myslím, že říkali něco o 500,- na osobu/hodinu, což jsem nechtěl riskovat. Elektrickou podlahovku tu má myslím petrsv1000, tak k tomu může říct něco on. Já jen vím, že si to chválí emoticon.
5. dub 2014 ve 13:33  •  zařizuje dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petrsv1000
230
  • Zařizuji dům
    Mnichovo Hradiště
fotoportrét
fotoportrét
petrsv1000
230
  • Zařizuji dům
    Mnichovo Hradiště
 @tomikno tak to ještě docela jde, jen z toho bude asi trochu bordelu že.... Ale asi je taky zavolám emoticon
Co se týká svodu z hromosvodu po okapu, toho bych se docela bál, když do něj uhodí aby to ten okap vydržel emoticon
El. podlahovku nemám, jen v malé koupelně, ve velké a v kuchyni mám teplovodní podlahovku a super emoticon @vedralova někdo ji tu má, teď ale nevím kdo, výrobce je tuším Fenix a majitel je spokojen, já šel do krbových kamen emoticon
@seniorka otázka je co je to standart ? Každý dům je originál, ale pokud se bojíš, že by ten "standart" byl ochuzen, to se bát nemusíš, za tyto cene v pohodě vybavíš dům, jen je to prostě ve standartu, třeba kl.záchod, jedno umyvadlo v koupelně atd, prostě normální bydlení, záleží co preferuješ emoticon
5. dub 2014 ve 22:35  •  zařizuje dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petrsv1000
230
  • Zařizuji dům
    Mnichovo Hradiště
fotoportrét
fotoportrét
petrsv1000
230
  • Zařizuji dům
    Mnichovo Hradiště
 @tomikno
@vedralova Tak Fenixe má jestli jsem dobře hledal @pavelcent emoticon tak třeba ti poradí emoticon
5. dub 2014 ve 22:38  •  zařizuje dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
vedralova
131
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
vedralova
131
  • Již bydlím v domě
 @petrsv1000 Díky emoticon
5. dub 2014 ve 22:52  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pavelcent
35
Registroval se 7. února 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 1040 příspěvků. Má 13 přátel.
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
pavelcent
35
Registroval se 7. února 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 1040 příspěvků. Má 13 přátel.
  • Již bydlím v domě
 @vedralova
Ano, my máme elektrické podlahové topení v celém domě jako jediný zdroj vytápění. Byli jsme první dům od RDR, kde to montovali do celého domu. Do naší zakázky to dělali jen do koupelen. Vše jsem tu již detailně popisoval, včetně spotřeb el. energie za vytápění i provoz celého domu za rok 2012 a 2013. Pokud tě něco zajímá zeptej se co a já to klidně zopakuju emoticon . To hlavní , ale je, že jsme velmi spokojeni a ČEZ nás neruinuje emoticon .
6. dub 2014 v 09:56  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
vedralova
131
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
vedralova
131
  • Již bydlím v domě
 @pavelcent Moc vám děkuji.Nakonec jsme se rozhodli pro tepelné čerpadlo,tudíž teplovodní podlahovku.Včera jsme byli u známých,kteří mají od RD ten největší bungalov a mají čerpadlo.Za celý rok spotřeba 26000 Kč,nastaveno mají na 23,5 st.Mají ho také jako jediný zdroj tepla a jsou nadšeni. emoticon
6. dub 2014 v 10:54  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pavelcent
35
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
pavelcent
35
  • Již bydlím v domě
 @vedralova
Ano, to věřím, ale zeptejte se taky na vstupní investici. Teplovodní podlahový systém od RDR není nejlevnější, příplatek byl v roce 2011 cca 200.000,-Kč mám dojem, a tepelné čerpadlo nebylo taky z levného kraje. Když se budu hodně držet při zemi tak by ta sranda mohla stát 250tis skromným odhadem. Spotřebu za rok mají 26tis. , my při 125m2 33tis. komplet za celý dům tzn. jejich úsporu 7tis/rok. vydělte si vstupní investici roční úsporou a uvidíte hned jestli se to vyplatí a to nemluvím o případných servisních nákladech na TČ.
6. dub 2014 v 11:22  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
nec22
4
Registrovala se 19. srpna 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 108 příspěvků. Region Praha - východ.
  • Již bydlím v domě
    Region Praha - východ
fotoportrét
fotoportrét
nec22
4
Registrovala se 19. srpna 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 108 příspěvků. Region Praha - východ.
  • Již bydlím v domě
    Region Praha - východ
 @vedralova Vzhledem k tomu, že zmiňujete úvahu stavby LARGA 98, tak uvádím výši příplatku za teplovodní podlahové topení pro celou plochu v cenové hladině aktuálně postaveného tohoto domku: podlahové topení RDR nabízí v ceně 130 tis., odečítá se však standardní systém topení RDR, což je 7 ks radiátorů a 70 m rozvodů topení – to vše v ceně standardu za 54.500,- Příplatkem je tedy rozdíl ve výši 75.500,- Kč (ceny jsem vypsala z mojí specifikace). Ještě dodatek k TČ: i když jim fandím, pro Vámi uvažovaný typ domku s relativně malou podlahovou plochou je to dost nevratná investice. Každopádně ale teplovodní podlahové topení lze na TČ výhledově napojit. Třeba v době, až se budou výhodně prodávat tiskárny na peníze emoticon
6. dub 2014 ve 12:32  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš