Menu Forum

RD Rýmařov a zkušenosti s nimi?

9. pro 2016  • 
 Přidej příspěvek
fotoportrét
fotoportrét
vtk
21
Registroval se 24. května 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 109 příspěvků. Má 48 přátel. Region Brno.
  • Již bydlím v domě
    Region Břeclav
fotoportrét
fotoportrét
vtk
21
Registroval se 24. května 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 109 příspěvků. Má 48 přátel. Region Brno.
  • Již bydlím v domě
    Region Břeclav
 @petrsv1000 Vystouplé šrouby důkladně seškrábl a vždy natřikrát zatmelil a vyhladil. Měl jsem nechané zbytky barvy z pokojů, to opravené místo nejde vidět. Určitě je dobré toto reklamovat, sám bych to takhle neopravil... Navíc nás pán zaúkoloval ať najdeme i nejmenší mikroprasklinky aby je taky opravil, včetně garáže emoticon
6. dub 2014 v 17:00  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
otoron
25
Registroval se 12. září 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 201 příspěvků. Má 2 přátele. Hrabyne, Region Opava.
fotoportrét
fotoportrét
otoron
25
Registroval se 12. září 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 201 příspěvků. Má 2 přátele. Hrabyne, Region Opava.
 @vedralova Uprimne si myslim, ze tepelne cerpadlo je do tohoto domu naprosty nesmysl, uz jsme to tu resili cca 10 stranek zpatky... Souhlasim s @pavelcent ohledne "ztratove" investice.. TC nema zadny kloudny ekonomicky prinos do domu se ztratou kolem 6KW. Pokud se pro nej rozhodnete tak hodne stesti, doufam, ze Vam vasi pratele pomohou s hypotekou, kdyz Vam TC doporucili emoticon emoticon emoticon bude to ranec.... emoticon
TC tady vetsina prispevatelu nema a naklady maji stejne, ne-li mensi (vc. me). takze pozor !!! zohodnuti je vsak jen a jen na Vas...
6. dub 2014 v 18:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
machja
30
Registrovala se 29. července 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 104 příspěvků a 1 album. Má 48 přátel. Region Vyškov.
fotoportrét
fotoportrét
machja
30
Registrovala se 29. července 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 104 příspěvků a 1 album. Má 48 přátel. Region Vyškov.
 @vedralova Také jsme do TČ nešli, když to manžel propočítával vůbec se to nevyplatí, vstupní investice velká a návratnost za několik desítek let, takže jsme ty peníze raději dali do krbových kamen King fire emoticon
7. dub 2014 v 08:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
machja
30
fotoportrét
fotoportrét
machja
30
 Prosím, kdo máte zkušenosti s reklamací - máme po domě dost prasklin, bydlíme necelé dva roky.
7. dub 2014 v 08:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petrsv1000
230
Registroval se 11. srpna 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 4235 příspěvků. Má 32 přátel. Region Mladá Boleslav.
  • Zařizuji dům
    Mnichovo Hradiště
fotoportrét
fotoportrét
petrsv1000
230
Registroval se 11. srpna 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 4235 příspěvků. Má 32 přátel. Region Mladá Boleslav.
  • Zařizuji dům
    Mnichovo Hradiště
 @vtk tak to je super, že to takto jde, díky za info emoticon
@machja teď to tady právě řešíme emoticon my také skoro dva roky, proto nahlásím reklamaci aby to opravili emoticon konec záruky se blíží emoticon
7. dub 2014 v 09:12  •  zařizuje dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
stratford
37
Registrovala se 18. srpna 2009 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 400 příspěvků a 1 album. Má 11 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
stratford
37
Registrovala se 18. srpna 2009 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 400 příspěvků a 1 album. Má 11 přátel.
 @machja u nás to zahladili jemným smirglem a přetřeli...
7. dub 2014 v 09:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
tomikno
44
Registroval se 2. listopadu 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 161 příspěvků. Má 29 přátel. Řevničov, Region Rakovník.
  • Zařizuji dům
    Řevničov, Region Rakovník
fotoportrét
fotoportrét
tomikno
44
Registroval se 2. listopadu 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 161 příspěvků. Má 29 přátel. Řevničov, Region Rakovník.
  • Zařizuji dům
 @machja Pošli mail na servis@rdrymarov.cz a sděl co je třeba reklamovat. U nás praskliny vyřezali, vytmelili, přebrousili a vymalovali. Není to vůbec vidět. Dokonce udělali i věci, které jsme vůbec neviděli a poradili, že máme reklamovat i jiné věci, které by jsme vůbec nereklamovali emoticon.
7. dub 2014 v 09:58  •  zařizuje dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
machja
30
fotoportrét
fotoportrét
machja
30
 @tomikno Díky. Vážně stačí mejlem? A můžu se zeptat, co vám doporučili reklamovat, at se můžu mrknout (sice jako laik prd poznám), jestli nemáme stejný problém?
7. dub 2014 ve 12:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
tomikno
44
  • Zařizuji dům
fotoportrét
fotoportrét
tomikno
44
  • Zařizuji dům
 @machja Ano, stačí mailem. Okamžitě potvrdí přijetí a pak se ozvou. Jen se musí uvést identifikace stavby a problém který se reklamuje. Víc je v režii RDR emoticon. Více pošlu zprávou emoticon.
7. dub 2014 ve 13:48  •  zařizuje dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jasamin
3
Registrovala se 23. září 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 107 příspěvků. Má 16 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
jasamin
3
Registrovala se 23. září 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 107 příspěvků. Má 16 přátel.
 Ahojky všem po delší odmlce. Tak minulý týden přijeli fasádníci a začali makat na fasádě, ale nechápu jak je to možné, ale materiál došel, takže neudělali garáž. Přijedou znovu. Jinak z výběru barvy jsem měla úplnou noční můru, ale dopadlo to dobře.
Chtěla jsem se zeptat. Dělali jste si všichni pokládku zámkové dlažby sami, nebo jste raději využili specializovanou firmu? Pořád váháme zda do toho jít sami nebo to nechat povolanějším. Podotýkám, že jsme to nikdy nedělali, nemáme k tomu patřičné vybavení a manžel je nonstop v práci emoticon . Můžu poprosit o vaše názory?
7. dub 2014 ve 20:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
otoron
25
fotoportrét
fotoportrét
otoron
25
 @jasamin Za me, doporucuji pokladku dlazby od firmy. Mam cca 150-160m2, zda se to brutalne moc, ale ono se to mi to pekne nacetlo, mam v tom terasu, chodniky okolo domu, schody, vjezd a stani u garaze atd..
Ze zacatku jsem se o to pokousel sam, pak s jednim "znalym" delnikem a po cca 14 dnech a 20 m2 prace o sobotach a pozdnich dnech jsem se na to vy..bodl emoticon
Pak jsem oslovil par mistnich firem, a vybral jednu.. mala, ale "doporucena"
Ceny kolem 180kc za m2 a neco za obrubniky 90-100kc za m a jemny sterk a suchy beton ten byl cca par tisic. Delali mi i schody (taky stejna dlazba) a za ty jsem navic ani neplatil, jen celkove m2. Musim podotknout, ze vse bylo predem vysterkovano makadamem, mnou emoticon, po stavbe zakladovky, takze ta firma jen upravila hruby sterk, obrubniky, dala jemny a dlazbu... no zda se to jednoduche, ale uprava podlozi, by se nemela podcenit..

Takze dohoda pokladky za m2, zadne casove naklady, pouze pokud si neco vymyslim nad ramec dohody..
No a pak to zacalo a to jsem jenom koukal.. nabehla tam hromada lidi cca 5-7, kazdy mel svuj ukol a profi naradi a 130m2 zvladli za tri az ctyri dny i s dorezem na final(proste profici). Sranda byla, ze oni radeji jeste prepolozili tu dlazbu co jsem delal pred tim...byla sice fajn, ale pro zichr emoticon emoticon ...
cena byla fixni za m2 - a tudiz be diskuze... no platit se mi to sice pak nechtelo emoticon , ale spokojenost s praci byla velika a po dvou letech dlazba stale perfektne drzi.
Zpetne se na to divam a vim, ze jsem udelal dobre, za to pujcovne stroju a placeni pomocnika na hodinu a nekonecne dny - no kdyby se tohle dalo spocitat, tak jsem mozna usetril emoticon...
Nejlepsi na tom byla ta rychlost.. pak uz si jenom muzes vzit hrabe a zacit planyrovat kolem dokola emoticon

Jina situace by byla, kdyby jsi mela jen par metru treba 30-40m2.. to si asi udelas i sama s manzelem o par vikendech..
7. dub 2014 ve 22:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jasamin
3
fotoportrét
fotoportrét
jasamin
3
 @otoron - děkuju moc za názor. U nás se rovněž jedná o dobrých 130m2, takže žádná sranda. My jsme nakloněni pro firmu, ale chodí nám takové šílené sumy za práci až je nám z toho zle. Asi nemáme štěstí. Dlažbu máme nakoupenou, jen potřebujem srovnat terén, navozit hlínu a položit dlažbu. Nezní to nijak složitě, ale drahé to je jako čert. Ach jo.
A jak se bydlí v Hrabyni? Jezdívala jsem tam za tetou a pravidelně každý rok na pouť. emoticon
7. dub 2014 ve 22:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pavelcent
35
Registroval se 7. února 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 1042 příspěvků. Má 13 přátel.
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
pavelcent
35
Registroval se 7. února 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 1042 příspěvků. Má 13 přátel.
  • Již bydlím v domě
 @jasamin
Rozhodně bych doporučil firmu. Ono se to nezdá, ale udržet rovinu, kolmost pokládky spád a případné nerovnosti udělat do ztracena není žádná sranda a chce to zkušennost a praxi. Já vymýšlel milión variant a možností jak spojit tři výšky terénu dohromady a vše se mi zdálo na ho... Dlaždič přišel zkouknul řekl "jo to zvládnem udělat tak a tak protže jinak by to bylo blbý protože......" a už říkal argumenty proč to navrhuje takto a ne jinak. Prostě tyto situace řešil mnohokrát a ví co a jak. Já sám osobně bych měl problém s těma rovinama a kolmostí asi ... emoticon emoticon emoticon emoticon Cenu si stanovil 120Kč/m2 + nějaké "drobné" za štěrk, obrubníky, palisádky, nic hrozného. Zatím spokojenost a máme ujištění, že pokud by se to hnulo přijede a závady odstraní.
7. dub 2014 ve 22:16  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jasamin
3
fotoportrét
fotoportrét
jasamin
3
 @pavelcent - to věřím. Oni to hold umí a poradí si. Už vidím nás jak s tím bojujem a jsme na nervy, jak to nejde.
Asi zkusíme víc poptávat. Snad najdem někoho, kdo to udělá za rozumnou cenu.

Kdyby měl náhodou někdo tip na firmičku v Jižních Čechách, bala bych moc vděčná.
7. dub 2014 ve 22:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
otoron
25
fotoportrét
fotoportrét
otoron
25
 @jasamin No.. good luck, na 130 m2 jenom hruby sterk(makadam ci jak se to pise) bude cca 8 tater emoticon sezen si bagr, byva kolem 700/h a ten ti to za den zplanyruje a udela ti "kufr" (misto na sterk pod dlazbou cca 40cm) tam kde budes chtit, pak tech cca 8 tater sterku emoticon (2.5Tk za jednu emoticon) muze pomoct rozvozit/rozsypat (myslim ten sterk)... pamatuj, ze tatra sterku je moooooc kolecek a mooooc hodin prace, tak nech tu nejhrubsi praci na nem. Me vysel bagr na cca 6tk a udelal mi vse za cca 1 den, byl trochu problem s logistikou ale da se domluvit, ze ti ten sterk navezou v prubehu dne ...no ranec, ale to uz je boj na ktery jsme se dali emoticon
Ceny jsem ti dal obecne koncove, da se domluvit....
V Hrabyni se mi zije skvele, kdyby to byle jeste lepsi, tak uz to asi nepreziju emoticon, ted jsem mimo republiku, musim vydelavat na ty bagry emoticon, ale doufam, ze pout letos stihnu...
7. dub 2014 ve 23:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
nikolmiasabnam
Registrovala se 8. dubna 2014 na modrastrecha.cz. Přidala 18 příspěvků. Má 1 přítele. Zdětín, Region Mladá Boleslav.
fotoportrét
fotoportrét
nikolmiasabnam
Registrovala se 8. dubna 2014 na modrastrecha.cz. Přidala 18 příspěvků. Má 1 přítele. Zdětín, Region Mladá Boleslav.
 Dobrý den, právě jsem si převzali dům Nova 101, s tím, že jsme se po celou dobu stavby na výběr markýzy nedostali, takže potřebujeme poradit, co teď.... Nevíte o někom, kdo markýzy na domy, konktrétně Novu 101, již přidělával? Děkuji za info. Nikol
8. dub 2014 v 19:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jasamin
3
fotoportrét
fotoportrét
jasamin
3
 @otoron - koukala jsem na Váš domeček. S těma všema úpravama a pergolou vypadá fakt dobře. Nikdy bych neřekla, že se dům může takto změnit.
No na boj jsme se dali, tak hurá do toho emoticon . Vzhledem k tomu, že jsem na to viceméně sama a mám 3 děti, to bude jedna radost emoticon . Ještě, že jsem optimista a vidím světlo na konci tunelu emoticon.
Tak a´t to jde v zahraničí dle představ a hlavně přeji šťastný návrat domů.
8. dub 2014 ve 21:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
bramborak
19
Registroval se 25. května 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 121 příspěvků. Má 10 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
bramborak
19
Registroval se 25. května 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 121 příspěvků. Má 10 přátel.
 Pro Vás, kteří chcete stavět obyč pergolu bez zásahu do fasády Nova 101- pár foto ve fotoblogu jako inspirace; současně dvě foto zapojení filtru s náplní na odlučování vodního kamene na vstupu do bojleru. Dřevostavbám zdar.
8. dub 2014 ve 21:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jasamin
3
fotoportrét
fotoportrét
jasamin
3
 @bramborak - děkuju za inspiraci. Hned co doděláme zemní práce, tak se vrháme na přístřešek pro auto a pergolu. Taky budeme mít pergolu řešenou bez zásahu do domu. Můžu se zeptat proč jste vybrali ten polykarbonát čirý a ne kouřový? Vybírali jste rize esteticky nebo je to lepší?
8. dub 2014 ve 21:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
dejvi
28
Registroval se 24. září 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 330 příspěvků. Má 25 přátel. Region Praha.
  • Již bydlím v domě
    Region Praha
fotoportrét
fotoportrét
dejvi
28
Registroval se 24. září 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 330 příspěvků. Má 25 přátel. Region Praha.
  • Již bydlím v domě
    Region Praha
 @bramborak Ano pěkná pergola, taky budeme dělat bez zásahu do domu (samonosnou).
Jen budu mít pergolu na boční straně domu a tam nejdříve budou muset opravit fasádu (reklamace). Mohu se zeptat, jak široké máš trámky? Je to 10cm?
8. dub 2014 ve 21:56  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
hondrle
Registroval se 13. listopadu 2012 na modrastrecha.cz. Přidal 268 příspěvků. Region Brno.
fotoportrét
fotoportrét
hondrle
Registroval se 13. listopadu 2012 na modrastrecha.cz. Přidal 268 příspěvků. Region Brno.
 @vedralova tak to už je otázka na RDR jestli si může vybrat jiný.
8. dub 2014 ve 22:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
zuzicz
103
Registrovala se 18. prosince 2008 na modrastrecha.cz. Přidala 340 příspěvků. Má 42 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
zuzicz
103
Registrovala se 18. prosince 2008 na modrastrecha.cz. Přidala 340 příspěvků. Má 42 přátel.
 @jasamin My si od firmy nechali udělat část tj, vyměřit, vykopat, zasadit obrubníky, položit makadam, udusat a navozit štěrk. Dlažbu a nasledné udusání a zasypání pískem už jsme si udělali sami. Na rozlohu to bylo nějakých 90-100m2 a stálo nás to včetně materiálu asi 56tis. Výsledek je docela dobrý a taky jsme to nikdy předtím nedělali.
8. dub 2014 ve 22:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jasamin
3
fotoportrét
fotoportrét
jasamin
3
 @zuzicz - děkuju. Taky možnost. To už nevypadá taaaaaaaaak náročně emoticon .
8. dub 2014 ve 22:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jirkaj
Registroval se 24. května 2013 na modrastrecha.cz. Přidal 9 příspěvků. Má 1 přítele.
fotoportrét
fotoportrét
jirkaj
Registroval se 24. května 2013 na modrastrecha.cz. Přidal 9 příspěvků. Má 1 přítele.
 Ahoj ač jsem původně nechtěl, musím se s Vámi podělit o nabídku od jedné firmy na zhotovení základové desky - opakuji jedná se pouze o zhotovení základové desky pod Novu 101 - nikoliv i třeba přípojek či dokonce hrubé stavby emoticon - cena je astronomických 950 000 Kč a to v ceně ještě některé drobnosti nejsou.
No dost jsme se s manželkou nasmáli jelikož na toto nelze nic jiného.
Takže všem dřevostavbařům zdar! emoticon
9. dub 2014 v 07:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pavelcent
35
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
pavelcent
35
  • Již bydlím v domě
 @jirkaj
No, pokud je to i s dvěma patrama sklepa do země , tak je to celkem přiměřená cena emoticon emoticon emoticon
9. dub 2014 v 10:24  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jirkaj
fotoportrét
fotoportrét
jirkaj
 @pavelcent ee nepodsklepená! Jinak by to bylo asi odpovídající, ale protiatomový kryt neplánujeme. emoticon
9. dub 2014 v 10:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petrsv1000
230
  • Zařizuji dům
    Mnichovo Hradiště
fotoportrét
fotoportrét
petrsv1000
230
  • Zařizuji dům
    Mnichovo Hradiště
 @jirkaj že by to bylo pod novej model Nova 1001 ? emoticon emoticon emoticon to si dělaj prd....ne ? emoticon není to překlep, třeba 350 tis ? emoticon emoticon to ale asi ne co.... máš i rozpis, nebo jen konečnou cenu ?
9. dub 2014 v 11:15  •  zařizuje dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jahudka.1
8
Registrovala se 27. srpna 2010 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 105 příspěvků. Má 30 přátel. Region Praha - západ.
fotoportrét
fotoportrét
jahudka.1
8
Registrovala se 27. srpna 2010 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 105 příspěvků. Má 30 přátel. Region Praha - západ.
 @petrsv1000 rozpis mameemoticon a ja se smeju jeste ted... Kdyz jsme mu napsali, ze je to vtip, tak nam napsal, ze se mu nezda, ze bychom mohli mit nabidky za 200-300tisemoticon
9. dub 2014 v 11:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petrsv1000
230
  • Zařizuji dům
    Mnichovo Hradiště
fotoportrét
fotoportrét
petrsv1000
230
  • Zařizuji dům
    Mnichovo Hradiště
 @jahudka.1 nojono tak to zkusil emoticon třeba se někdo chytí emoticon
9. dub 2014 ve 13:20  •  zařizuje dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
bartolomej455
Registroval se 28. března 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 35 příspěvků. Region Praha - východ.
fotoportrét
fotoportrét
bartolomej455
Registroval se 28. března 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 35 příspěvků. Region Praha - východ.
 @machja Dobré odpoledne, čtu si v diskuzích a hledám uživatele krbu (kamen) King fire. Získaly si mne vzhledem a rozměry. Předpokládám, že se nebudete tajit s názorem na jejich provoz a účinnost. Jo a ještě bych si dovolil dotaz, jak máte vyřešen nehořlavý prostor před topeništěm. Díky
9. dub 2014 ve 13:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
dejvi
28
  • Již bydlím v domě
    Region Praha
fotoportrét
fotoportrét
dejvi
28
  • Již bydlím v domě
    Region Praha
 @bartolomej455 Dobré odpoledne. Kamna Kingfire parat jsou pěkné a funkční, proto je máme. Asi nejsou funkčnější než jiná kamna, jen prostě nezabírají více místa a nám se líbily. Není třeba mít externí přívod vzduchu základovou deskou (na můj dotaz jej dokonce u Schiedelu pro tento typ kamen ani nedoporučovali, tak jsme přívod nědělali, i když jsme mohli). M?á zkušenost je, že v době hoření se ani sklo kamen nešpiní, až když pak dohořívá, tak vznikne nečistota na skle, kterou pak musím čistit i s celým krbem (ale ot je ais normální). Tah kamen je dostatečný a dobře se reguluje. Co se vytápění týče, na to jsou zde na fóru různé názory a zkušenosti a nebudou se asi lišit od jiných typů kamen (a zvláště ne od kamen stejného jmenovitého výkonu). Já mám pocit, že je v obýváku přetopíno a nahoru to zase tak moc nejde (samozřejmě že jde, ale ne tolik, jak bych si předsatavoval). Když projdete tuto diskusi, jsou lidé, kteří mají pocit opačný (někteří mají otevřené přízemí a to může být jiné), ale jinak to je asi spíše individuální pocit než měřitelná záležitost. Já bych tedy kamna doporučil tomu, komu se opravdu líbí tak jako nám a je ochoten si za ten vzhled trochu připlatit. Jinak lze asi najít stejně výkonná a funkční kamna i o něco levněji.
9. dub 2014 v 15:27  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš