Menu Forum

RD Rýmařov a zkušenosti s nimi?

7. pro 2016  • 
 Přidej příspěvek
fotoportrét
fotoportrét
tomikno
44
Registroval se 2. listopadu 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 161 příspěvků. Má 29 přátel. Řevničov, Region Rakovník.
  • Zařizuji dům
    Řevničov, Region Rakovník
fotoportrét
fotoportrét
tomikno
44
Registroval se 2. listopadu 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 161 příspěvků. Má 29 přátel. Řevničov, Region Rakovník.
  • Zařizuji dům
 @stojka Markýzu máme 5,5 metru dlouhou. Při montáži jsme si nechali zadělat trámek do fasády a v pohodě ji pak přidělali. Jen jsme zapomněli na elektřinu a museli ji pak dotáhnout v liště po fasádě. Byl tu názor, že tam bude tepelný most, ale po prozkoumání termokamerou to můžu vyvrátit emoticon. Pokud budu stíhat, přidám fotku, ale se mnou je to těžký... emoticon.
22. dub 2014 ve 12:10  •  zařizuje dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
stojka (53 r.)
Registrovala se 13. července 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 26 příspěvků. Region Praha - západ.
  • Již bydlím v domě
    Česká republika
fotoportrét
fotoportrét
stojka (53 r.)
Registrovala se 13. července 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 26 příspěvků. Region Praha - západ.
  • Již bydlím v domě
    Česká republika
 @tomikno díky, za info, foto by bylo super
22. dub 2014 ve 12:34  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
tomikno
44
  • Zařizuji dům
fotoportrét
fotoportrét
tomikno
44
  • Zařizuji dům
 @stojka Tady to je. Bohužel ta elektrika je vidět, ale pokud je člověk na terase (u nás někdy třeba taky budeme mít terasu emoticon ), tak to ani moc vidět není. My ještě přidali halogenové svítidlo, jelikož jsme na konci vesnice, tak ať máme případně přehled, kdo se k nám chce podívat emoticon.
22. dub 2014 ve 21:41  •  zařizuje dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
silenoz (33 r.)
1
Registroval se 7. dubna 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 227 příspěvků. Má 2 přátele. Region Plzeň.
fotoportrét
fotoportrét
silenoz (33 r.)
1
Registroval se 7. dubna 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 227 příspěvků. Má 2 přátele. Region Plzeň.
 Diky za tip s markyzou. Asi ji taky budu realizovat ;)
Na kolik takova vyjde? A kolik si uctuje Rymarov za dva tramky ve fasade?

Mel bych dotaz pro ty, co maji satelit. Mate jej na strese nebo venku na zahrade (zarostli zeleniemoticon
Vubec netusim zda jej protahnu stresnim oknem na strechu, radeji bych jej mel venku na zahrade, ale zase nevim kdy a jak vest ven kabel :(((
23. dub 2014 v 18:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petrsv1000
230
Registroval se 11. srpna 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 4235 příspěvků. Má 32 přátel. Region Mladá Boleslav.
  • Zařizuji dům
    Mnichovo Hradiště
fotoportrét
fotoportrét
petrsv1000
230
Registroval se 11. srpna 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 4235 příspěvků. Má 32 přátel. Region Mladá Boleslav.
  • Zařizuji dům
    Mnichovo Hradiště
 @silenoz Kabel se nechá protáhnout pod taškou emoticon
23. dub 2014 ve 20:09  •  zařizuje dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
locus
22
Registroval se 10. března 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 216 příspěvků. Má 16 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
locus
22
Registroval se 10. března 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 216 příspěvků. Má 16 přátel.
 @silenoz tramky se davaji do prostoru spoju pater...tam neni polysturen budec a lepi se dodatecne. Tramky jsem si montoval sam z predem pripraveneho materialu a jen jsem to prisrouboval 2 den stavby aby to mohli fasadnici pretahnout perlinkou. Da se to samozrejme z odpadu pri montazi, chlapi to muzou udelat na stavbe po domluve.
23. dub 2014 ve 20:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petravec
161
Registrovala se 1. června 2012 na modrastrecha.cz. Přidala 151 příspěvků. Má 36 přátel. Region Brno.
fotoportrét
fotoportrét
petravec
161
Registrovala se 1. června 2012 na modrastrecha.cz. Přidala 151 příspěvků. Má 36 přátel. Region Brno.
 @silenoz na střeše, střešním oknem fakt nevleze. Kluci od kabelovky ho měli přivázaný na laně a oni lezli po žebříku...
23. dub 2014 ve 21:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
dejvi
28
Registroval se 24. září 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 330 příspěvků. Má 25 přátel. Region Praha.
  • Již bydlím v domě
    Region Praha
fotoportrét
fotoportrét
dejvi
28
Registroval se 24. září 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 330 příspěvků. Má 25 přátel. Region Praha.
  • Již bydlím v domě
    Region Praha
 @silenoz Ano i u nás se tahal satelit lanem na střechu (přes okýnko na půdě nehrozí). Kabely jdou pod taškou či přes prostupnou tašku, dělají to běžně, na zahradě jsem to viděl jen párkrát, mě osobně by tam zavazel, ale máme malou zahradu.
23. dub 2014 ve 21:28  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
tomikno
44
  • Zařizuji dům
fotoportrét
fotoportrét
tomikno
44
  • Zařizuji dům
 @silenoz Markýzu jsem koupil dva roky starou na Aukru za 30. Nová v takovém rozměru je kolem 50 emoticon. Trámky jsem si dovezl na stavbu a montážníci je prostě přidělali. Mám je po celé délce a myslím, že jsem za ně na pile dával kolem 800,-. Satelit se tahal lanem a kabel vede prostupnou taškou.
23. dub 2014 ve 23:11  •  zařizuje dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
dasa3
13
Registrovala se 20. září 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 40 příspěvků. Má 8 přátel. Region Opava.
fotoportrét
fotoportrét
dasa3
13
Registrovala se 20. září 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 40 příspěvků. Má 8 přátel. Region Opava.
 Dobrý den, chci se jen zeptat těch , co bydlí kousek od cesty cca 50-100 metrů. Slyšíte projíždějící auta ???? My bydlíme asi 50 metrů od cesty mezi dvěma vesnicemi a i když máme vše zavřené , slyšíme auta. Nebo je to nevýhoda oproti zděnému domu ? Bydlíme v Nově necelé dva roky. Děkuji za odpovědi
24. dub 2014 v 08:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
silenoz (33 r.)
1
fotoportrét
fotoportrét
silenoz (33 r.)
1
 Diky moc za info, takze taky budu tahat lanem emoticon

dasa3: 50 metru od cesty a jsou slyset auta? To me dost prekvapuje. A jake je to s hlucnosti v pokojich, slysite kdyz si nekdo povida ve vedlejsi mistnosti?
24. dub 2014 v 10:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
123abc
23
Registrovala se 10. února 2012 na modrastrecha.cz. Přidala 77 příspěvků a 2 alba. Má 11 přátel. Region Přerov.
fotoportrét
fotoportrét
123abc
23
Registrovala se 10. února 2012 na modrastrecha.cz. Přidala 77 příspěvků a 2 alba. Má 11 přátel. Region Přerov.
 @tomikno Pořád to odkládám, ale jelikož jde o opakující se problém a taky nám na podzim vyprší záruční doba, budu to muset začít zjišťovat. Kdyby nám dovolili vlastní dodávku oken a dveří, mohli bychom nadávat jen sami sobě, ale takto mi to fakt vadí... Proto jsme si dávali rekuperaci, ať nemusíme řešit plísně v domě, přesto je máme na rámech oken a ještě nám v RD R řeknou, že si za to můžeme sami, když je preventivně nestříkáme Savem... Teď je ještě uháníme kvůli rekuperaci samotné - kondenzát nám částečně potekl bílou fasádu a částečně prosakuje stropem v zádveří a koupelně... Abych byla k RD R spravedlivá, většinu ostatních reklamací vyřešili k naší spokojenosti, ale toto je dost zásadní problém, k jehož řešení se moc nemají.
24. dub 2014 v 19:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
dracula
74
Registrovala se 7. září 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 724 příspěvků a 11 alb. Má 22 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
dracula
74
Registrovala se 7. září 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 724 příspěvků a 11 alb. Má 22 přátel.
 @123abc
Já se stejně domnívám, že i přes rekuperaci je třeba pořádně větrat okny. My nemáme rekuperaci, větráme a máme dům bez plísní. Pryč s technikou. Když vidím, kolik lidí tu řeší různé technické "vychytávky", tak jsem ráda, že mám dům bez zbytečných technických vymožeností. Co vím, tak plíseň a rekuperace jdou u lidí v mém okolí často ruku v ruce. Opravdu nelžu, když říkám, že znám lidi, co rekuperaci vyhodili.
24. dub 2014 ve 20:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
vaclav74
Registroval se 28. září 2013 na modrastrecha.cz. Přidal 9 příspěvků.
fotoportrét
fotoportrét
vaclav74
Registroval se 28. září 2013 na modrastrecha.cz. Přidal 9 příspěvků.
 Zdravím všechny a prosím o radu. Je normální, že jsou na dokončené stavební desce vidět na povrchu praskliny (hloubka na některých místech 2-3 cm) ?
24. dub 2014 ve 21:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
bramborak
19
Registroval se 25. května 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 121 příspěvků. Má 10 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
bramborak
19
Registroval se 25. května 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 121 příspěvků. Má 10 přátel.
 @dracula Stejný názor a zkušenost
25. dub 2014 ve 21:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
zuzicz
103
Registrovala se 18. prosince 2008 na modrastrecha.cz. Přidala 340 příspěvků. Má 42 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
zuzicz
103
Registrovala se 18. prosince 2008 na modrastrecha.cz. Přidala 340 příspěvků. Má 42 přátel.
 @tomikno @dracula @123abc My rekuperaci nemáme, větrám skutečně hodně. I přes zimu, nechávám okna i dveře v patře otevřená minimálně dvě hodiny, jdu mezitím s dětmi ven a plíseň přesto je. RDR se k tomu staví zády. Občas to vyčistímm savem nebo něčím podobným, ale stejně se to objeví zase. Štve mě to. Topíme dostatečně, větráme taky a kytek mám jen pár (někdo psal, že když je jich hodně, můžou vlhku a plísním napomáhat), reklamace neuznaná.
25. dub 2014 ve 21:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
dracula
74
fotoportrét
fotoportrét
dracula
74
 @zuzicz tak to je zvlastni. My bydlime na tretim miste a vzdy to byla novostavba. Hodne sousedu melo plisne, ale vetranim je opravdu nikdy oproti okoli nemame. Treba v minulem zdenem byte jsem nikdy plisen nemela. Po prestehovani jsem zjistila, ze sousedka nad nami, ktera casto jezdila na chalupu a nevetrala, mela porostle steny cernou plisni. O tom jsem se dozvedela asi rok po bydleni v soucasnem dome. No musim rict, ze me jima hruza, kolik plisni nam prostupovalo vzduchem stupackami. My to dychali. Presto u nas doma ani kousek plisne v byte nebylo. Nyni lidi, co bydli po nas v nasem byvalem byte, uz plisen maji. Jde asi o zpusob vetrani. Je podle me dulezite udelat pruvan a ne jen otevrit jedno okno. Asi vic neporadim.
26. dub 2014 v 00:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jahooodka
116
Registrovala se 1. srpna 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 578 příspěvků. Má 47 přátel. Region Praha - západ.
fotoportrét
fotoportrét
jahooodka
116
Registrovala se 1. srpna 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 578 příspěvků. Má 47 přátel. Region Praha - západ.
 @zuzicz Zuzi, jak a kde susis pradlo? Mate vlhkomer? My taky nemame rekuperaci, vetrame primerene a nikde se nam zadne plisne netvori, tuk tuk... Ale prave remeslnici vypraveli, ze byli taky u jedne reklamace kvuli plisni a zjistili, ze maji doma velkou vlhkost kvuli castemu prani a suseni pradla a to byl duvod tvoreni plisni...
26. dub 2014 ve 14:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
beropa
2
Registroval se 20. srpna 2012 na modrastrecha.cz. Přidal 119 příspěvků. Má 1 přítele. Region Beroun.
fotoportrét
fotoportrét
beropa
2
Registroval se 20. srpna 2012 na modrastrecha.cz. Přidal 119 příspěvků. Má 1 přítele. Region Beroun.
 V místech, kde je plíseň, odklopit Fermacell (v případě RDR) a zkontrolovat/nafotit/nechat posoudit znalcem kvalitu instalace parozábrany nebo její neporušenost. Pokud byla parozábrana blbě nainstalována už při sestavování stěnového panelu nebo porušena třeba ještě během stavby (dělníci, elektrikáři, vodaři apod.), zkondenzuje za narušenou parozábranou vnitřní vlhkost, zvlhne izolace, vytvoří se tepelný most a je zle.
26. dub 2014 ve 20:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
nova001
Registroval se 19. února 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 90 příspěvků.
fotoportrét
fotoportrét
nova001
Registroval se 19. února 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 90 příspěvků.
 @123abc S tou plisni je to pri instalovane rekuperaci opravdu zvlastni. Moje zkusenost s rekuperaci je naprosto vyborna, za x let, co ji v Nove101 mame v zime nikdy nevetrame okny a nikdy jsem plisen nevidel a to ani v koupelne, kompletne vsechno vyvetra rekuperace. Hledal bych v prvni fazi chybu v rekuperaci - opravdu Vam funguje jak ma? Na prvni pohled to totiz neni poznat, porad to "huci a neco fouka", ale malo. Musi se to zmerit nebo alespon otestovat. U RDR nemam s instalaci rekuperace dobre zkusenosti a reklamoval jsem ji po stavbe domu asi 5x, vzdy byla chybne instalovana (spad, odtok kondenzatu), coz melo za pricinu odchazeni elektroniky / ventilatoru. Osobne si myslim, ze RDR do doplnkove techniky, ktera neni instalovana do domu masove, moc nevidi a je na uzivateli, aby si ohlidal spravnost instalace (bohuzel). Zkontrolujte, ze opravdu vetra jak ma - zapnete vetrani na max vykon, na odtahove potrubi treba v kuchyni dejte list papiru, musi tam vzniknout podtlak, ktery list udrzi pricucnuty velkou silou. Stejne tak dejte ruku k vyfukovemu potrubi v obyvaku, musi z nej proudit velky proud vzduchu. Pokud je odtah slaby anebo fouka malo vzduchu, je pravdepodobne jeden z ventilatoru rekuperace vadny a netoci se (jsou dva - jeden fouka vzduch dovnitr, druhy ven). Idealni je zmerit proudeni vzduchu pristrojem na to urcenym, ale test s papirem docela postacuje.
Jedna z moznosti take je, ze mate rekuperaci funkcni, ale spatne naprogramovanou a nevetra anebo vetra na prilis nizky vykon. U me pokud je nastavena na standardni program pro 4 lidi v dome, tak vlhkost vzduchu je kolem 45-50% i za stavu, kdy jsou v dome kvanta kytek (20 urcite a 2 akvaria, pradlo se susi take uvnitr). Zmerte vlhkost u Vas, pokud je vyssi, tak rekuperace pravdepodobne nevetra jak ma. Podle meho nazoru je nesmysl, aby lide s rekuperaci meli problemy s vlhkosti v dome, presne pro tyto ucely se do domu instaluje.
26. dub 2014 ve 23:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
zuzicz
103
fotoportrét
fotoportrét
zuzicz
103
 @jahooodka @dracula Prádlo suším v ,sušičce, vařím vždy s odsavačem, větrám do průvanu- jak jsem psala, nechám otevřená okna a dveře a jdu s dětmi na dopoledne ven. Zkouším všechno možné. Nevím, kde je zakopaný pes. Vlhkoměr máme pouze v přízemí a ukazuje průměrně 50%. Tak buď dělám něco špatně a nebo je problém v oknech či konstrukci. Plíseň máme pouze na rámu okna a uvnitř rámu. Stěny jsou v pohodě.
27. dub 2014 v 15:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
vedralova
131
Registrovala se 19. února 2014 na modrastrecha.cz. Přidala 113 příspěvků. Má 40 přátel. Dobruška, Region Rychnov nad Kněžnou.
  • Již bydlím v domě
    Dobruška, Region Hradec Králové
fotoportrét
fotoportrét
vedralova
131
Registrovala se 19. února 2014 na modrastrecha.cz. Přidala 113 příspěvků. Má 40 přátel. Dobruška, Region Rychnov nad Kněžnou.
  • Již bydlím v domě
    Dobruška, Region Hradec Králové
 Prosím,můžu se zeptat za jak dlouho jste měli projekt ???
28. dub 2014 v 16:00  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jurkac
4
Registroval se 7. března 2013 na modrastrecha.cz. Přidal 32 příspěvků. Má 4 přátele. Region Mladá Boleslav.
  • Již bydlím v domě
    Region Mladá Boleslav
fotoportrét
fotoportrét
jurkac
4
Registroval se 7. března 2013 na modrastrecha.cz. Přidal 32 příspěvků. Má 4 přátele. Region Mladá Boleslav.
  • Již bydlím v domě
    Region Mladá Boleslav
 @vedralova Tuším, že za necelé 4týdny.
28. dub 2014 ve 20:06  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
rejdidlo
8
Registrovala se 27. dubna 2012 na modrastrecha.cz. Přidala 61 příspěvků. Má 3 přátele.
  • Již bydlím v domě
    Máslovice, Region Praha - východ
fotoportrét
fotoportrét
rejdidlo
8
Registrovala se 27. dubna 2012 na modrastrecha.cz. Přidala 61 příspěvků. Má 3 přátele.
  • Již bydlím v domě
    Máslovice, Region Praha - východ
 @jurkac stavební část část za 6 týdnů a technickou za 8. Vím,že mi ti připadalo hrozně dlouhý emoticon Taky záleží a tom,kolik změn tam budete chtít dělat.
29. dub 2014 v 07:20  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
caarodejka
22
Registrovala se 21. dubna 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 133 příspěvků. Má 5 přátel. Region Praha.
fotoportrét
fotoportrét
caarodejka
22
Registrovala se 21. dubna 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 133 příspěvků. Má 5 přátel. Region Praha.
 Ahoj všem, pro zajímavost přidávám naše roční ČEZ skóre - 25 600, topíme elektřinou, podlahovku nemáme, spotřebiče standard, dva dospělí, dvě děti, doma jsme skoro pořád (práce z domu, počítač minimálně jeden běží celý den). Máme krbovky, ale využili jsme minimálně. Topíme na cca 21 stupňů. Spokojenost - byla sice mírná zima, ale i tak emoticon.
1. kvě 2014 v 08:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla fóra. Porušoval pravidlo "Neodbočuj od původního tématu".
1. kvě 2014 ve 12:47 • kristyn.g
fotoportrét
fotoportrét
kristyn.g
25
Registrovala se 16. října 2008 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 777 příspěvků. Má 63 přátel. Praha, Region Praha.
fotoportrét
fotoportrét
kristyn.g
25
Registrovala se 16. října 2008 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 777 příspěvků. Má 63 přátel. Praha, Region Praha.
 @zuzicz nemáte těžké závěsy? Nám se začla dělat v bytě plíseň po tom co jsme si pořídily závěsy.
1. kvě 2014 ve 12:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
zuzicz
103
fotoportrét
fotoportrét
zuzicz
103
 @kristyn.g nemáme závěsy ani záclony. Každopádně díky za tip
1. kvě 2014 ve 21:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petrsv1000
230
  • Zařizuji dům
    Mnichovo Hradiště
fotoportrét
fotoportrét
petrsv1000
230
  • Zařizuji dům
    Mnichovo Hradiště
 Tak mi dorazilo roční vyučtování za elektřinu. Bydlíme ve 101čce, jsme dva, topíme elektrokotlem, od prosince máma kamna na dřevo. Od 04/13 do 04/14 spotřeba 7200kwh tj cca 24tis za komplet elektřinu + cca 2,5tis za dřevo. Přeplate jsem měl cca 9tis emoticon jestli jsem byl v loni spokoje, letos jsem nadšen emoticon
@mildagsxr těch 19tis bylo bez daně, 24 je již s Dph... sem těm mystifikoval.... jinak v NT to je 463Kwh a ve VT 6737Kwh celkem 72000kwh emoticon
1. kvě 2014 ve 21:51  •  zařizuje dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
yaninka84
20
Registrovala se 13. listopadu 2009 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 14 příspěvků. Má 28 přátel. Plzeň, Region Plzeň.
  • Stavím dům
    Region Plzeň
fotoportrét
fotoportrét
yaninka84
20
Registrovala se 13. listopadu 2009 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 14 příspěvků. Má 28 přátel. Plzeň, Region Plzeň.
  • Stavím dům
    Region Plzeň
 Ahoj, budeme letos stavět taky stojedničku, koncem května máme KS. V současné domě hledáme firmu pro výstavbu základové desky. Nemáte prosím někdo tip na nějaké prověřené firmy, se kterými jste byli spokojeni? Stavíme kousek za Plzní, tak ideálně působící na Plzeňsku. Tady nebo klidně do IP. Děkuji moc.
1. kvě 2014 ve 23:03  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš