Menu Forum

RD Rýmařov a zkušenosti s nimi?

3. pro 2016  • 
 Přidej příspěvek
fotoportrét
fotoportrét
biker
29
Registroval se 4. prosince 2010 na modrastrecha.cz. Přidal 210 příspěvků. Má 1 přítele.
fotoportrét
fotoportrét
biker
29
Registroval se 4. prosince 2010 na modrastrecha.cz. Přidal 210 příspěvků. Má 1 přítele.
 Tak máme po 3 letech problém se soláry, začaly upouštět páru přes ventil na střeše, přijel servisák z Twi a prý jsou špatně namontované, ten ventil na střeše tam být nemá. Tak odjel něco nakoupit a předělá to. Tak jsem zvědavý, co z toho bude...
26. kvě 2014 v 08:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
milmic
4
Registrovala se 28. května 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 465 příspěvků. Má 23 přátel.
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
milmic
4
Registrovala se 28. května 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 465 příspěvků. Má 23 přátel.
  • Již bydlím v domě
 @silenoz My máme zádveří posunuté jako je to na obrázku číslo 2. S touto variantou jsme naprosto spokojení a nedovedeme si tady u nás představit jinou. emoticon
Plus teda máme otevřené přízemí, takže potom v domě ubylo stěn a dveří v tom hlavním prostoru.
26. kvě 2014 ve 12:27  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
silenoz (33 r.)
1
Registroval se 7. dubna 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 227 příspěvků. Má 2 přátele. Region Plzeň.
fotoportrét
fotoportrét
silenoz (33 r.)
1
Registroval se 7. dubna 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 227 příspěvků. Má 2 přátele. Region Plzeň.
 @milmic Takze ze schodiste vidite primo do obyvaku?
Neni to pak horsi na vytapeni, kdyz mate obrovskou mistnost bez dveri a steny?

Premyslim nad variantou 2 nebo 3.
Standardni zadveri jsme zavrhli kvuli mistu.
26. kvě 2014 v 17:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
alecram66
33
Registrovala se 12. března 2012 na modrastrecha.cz. Přidala 63 příspěvků. Má 16 přátel. Region Jablonec nad Nisou.
fotoportrét
fotoportrét
alecram66
33
Registrovala se 12. března 2012 na modrastrecha.cz. Přidala 63 příspěvků. Má 16 přátel. Region Jablonec nad Nisou.
 @biker my měli problém se soláry loni v létě. Nahoře na střeše začal ventil soustavně odpouštět, až přestal solár fungovat. Manželovi po telefonu podal instrukce servisní odborník a zjistilo se, že ventil nahoře nebyl utažený. Uvolnit se má pouze při zprovoznění, pak utáhnout. Toto se zjistilo po 2letém provozu... Uniklo hodně kapaliny, kterou jsme museli dokoupit. Od tohoto zásahu je vše OK.
26. kvě 2014 v 17:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
milmic
4
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
milmic
4
  • Již bydlím v domě
 @silenoz ¨Schodiště vidíme z obýváku i z kuchyně. Nemáme stěnu mezi kuchyní a tou chodbičkou a je tam jen sloup. Jedna stěna schodiště je taky otevřená, v obýváku máme zábradlí a vypadá to po čertech doooost dobře.
Standartní zádveří jsme taky hned zavhrli, měli jsme dojem, že stova otevřeme dveře. Posunuli jsme dveře zádveří, takže máme dveře zádveří a potom teprva jsou dveře do pracovny a do koupelny. Trochu jsem se bála té oddělenosti pracovny a koupelny, ale naopak - je to výhodný. Když přijede návštěva, spí v pracovně a mají absolutní soukromí včetně "vlastní" koupelny.
A co se týče vytápění - nemyslím si. Sice nejsem v tomto směru kovaná, ale určitě to není horší na vytápění. Teda my máme všude podlahovku, nemáme žádné radiátory.
26. kvě 2014 v 17:55  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
biker
29
fotoportrét
fotoportrét
biker
29
 @alecram66 tak u nás byl servisák a divil se, jak je to namontované. Ten ventil na střeše prý být vůbec nemá...Tak něco dokoupil a zavřel ho, stejně tak v koupelně u bojleru. Kapaliny bylo taky málo a musel jí přidat. Tak snad už to bude fungovat tak jak má..
26. kvě 2014 ve 20:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
michaela859
45
Registrovala se 14. dubna 2014 na modrastrecha.cz. Přidala 64 příspěvků. Má 22 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
michaela859
45
Registrovala se 14. dubna 2014 na modrastrecha.cz. Přidala 64 příspěvků. Má 22 přátel.
 Zdravím všechny co stavěli s RD Rýmařov,

Zítra ráno, nám mají přijet montovat domeček. Bohužel hlásí na celém území déšť.... Máte s t ím někdo zkušenosti? Pršelo vám někomu během montáže? ( hlavně ty první dva dny dokud nebude domek pod střechou) jsem z toho nervozní... děkuji za odpovědi.
28. kvě 2014 v 09:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petravec
161
Registrovala se 1. června 2012 na modrastrecha.cz. Přidala 151 příspěvků. Má 36 přátel. Region Brno.
fotoportrét
fotoportrét
petravec
161
Registrovala se 1. června 2012 na modrastrecha.cz. Přidala 151 příspěvků. Má 36 přátel. Region Brno.
 @michaela859 Bylo nám řečeno, že první dva dny montáže nesmí pršet, pokud začne během této doby pršet, tak přikryjou plachtou a pokračují, až pršet přestane. Jakmile je dům pod střechou, tak si může počasí dělat co chce. Držím palce, ať neprší od rána, to by začátek montáže nejspíše posunovali dle počasí. emoticon
28. kvě 2014 v 10:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
michaela859
45
fotoportrét
fotoportrét
michaela859
45
 No doufám, že nebude pršet hned od rána a stihne se vše jak má, na druhou stranu mám zase strach aby to nějak nenavlhlo... už se těším až to budeme mít za sebou!
A jak dlouho jim trvá než připraví jeřáb, postaví lešení a fakticky začnou montovat?
28. kvě 2014 v 10:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pvratny
26
Registroval se 4. září 2012 na modrastrecha.cz. Přidal 63 příspěvků. Má 4 přátele. Region Praha.
fotoportrét
fotoportrét
pvratny
26
Registroval se 4. září 2012 na modrastrecha.cz. Přidal 63 příspěvků. Má 4 přátele. Region Praha.
 @michaela859 My měli na počasí velkej pech. 14 dní bylo krásně a zrovna v den začátku stavby měl přijít déšť. Prý ve čtyři odpoledne už by to bylo jedno, ale začalo lejt už v jednu. Takže všechno šlo pod plachtu (bylo postavený přízemí se stropy a schody), ale stějně pod to teklo. Byli jsme z toho hodně na nervy, ale všichni tvrdili, že to zásadní problém nebude a i známý, co nám pomáhal s kontrolou stavby, konstatoval, že zásadní problém nehrozí, jen si musíme pohlídat, aby pořadně vyschla izolace ve stropech a aby se na mokrých místech rovnou vyměnila. To se i dohodlo a stalo se. Jinak jsme hlídali hlavně schody, které musely být kvůli schnutí odhalené, ale zároveň po nich občas bylo třeba chodit a báli jsme se škrábanců. Tak na nich při práci byly alespoň papírové nášlapy. Po první zimě jsme žádnou plíseň nikde neregistrovali a dům se taky chová "normálně". Takže snad to dopadlo dobře. Držím palce i vám a pokud by vám zateklo do těch stropů, pořádně si sami prohmatejte tu izolaci.
28. kvě 2014 v 10:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jahooodka
116
Registrovala se 1. srpna 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 574 příspěvků. Má 47 přátel. Region Praha - západ.
fotoportrét
fotoportrét
jahooodka
116
Registrovala se 1. srpna 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 574 příspěvků. Má 47 přátel. Region Praha - západ.
 @@michaela859 Nevím jak je to, když prší hned první den, ale po prvním dnu, když už stála hrubá stavba včetně krovů byla celá střecha zakrytá plachtou... Lešení nám stavěli den dopředu a jeřáb už tam taky bylemoticon Montáž začala první den už v šest ráno, to už tam stály kamiony od předešlého dne a další najížděly během dneemoticon
28. kvě 2014 ve 12:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
michaela859
45
fotoportrét
fotoportrét
michaela859
45
 To je zvláštní, že z více stran slyším, že tam jeřáb byl přistaven a lešení se stavělo už předešlý den. Nás to všechno čeká teprve ráno, takže pokud budou dopoledne stavět lešení a chystat jeřáb tak než začnou něco dělat tak jistě začne pršet ( hlásí hlavně na odpoledne)....no uvidíme.
28. kvě 2014 ve 12:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pvratny
26
fotoportrét
fotoportrét
pvratny
26
 @michaela859 U nás se lešení stavělo až během stavby přízemí. Pro samotný start stavby není potřeba. Viz http://www.modrastrecha.cz/blog/pvratny/album/horni-stavba-1-tyden-chb7co/14853608/
28. kvě 2014 ve 12:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
nec22
4
Registrovala se 19. srpna 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 108 příspěvků. Region Praha - východ.
  • Již bydlím v domě
    Region Praha - východ
fotoportrét
fotoportrét
nec22
4
Registrovala se 19. srpna 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 108 příspěvků. Region Praha - východ.
  • Již bydlím v domě
    Region Praha - východ
 Nervozitě při zítřejší předpovědi počasí se nedivím, zažila jsem totéž při lednové montáži Larga, kdy horší počasí nemohlo být. Ale opravdu to není žádný průšvih, pokud se vše ohlídá. Buďte tam každopádně od té hodiny, kterou vám RDR určil– asi od 6 hod., že? V případě velkého deště i přes případnou nevoli party trvejte na pozdržení montáže. V průběhu dne hlídejte blížící se déšť na satelitních snímcích na IT a v okamžiku, kdy bude slejvák na spadnutí nebo už dokonce začne, rázně trvejte na zakrytí plachtou – mají to raz dva pomocí jeřábu. Pokud by parta odmítla, kontaktujte určeného stavbyvedoucího (nemusí na stavbě být, tak mějte připraven kontakt na něj). Pokud by ve slejváku i přes váš zákaz montovali dál, zapište do stavebního deníku! A pokud do domku přeci jen něco nateče (např. při sundavání plachty), tak fakt to není zpravidla žádná tragedie. Je pak třeba hlídat, aby se důkladně větralo a další konstrukce se dávaly až po vyschnutí. Jsou to hlavně ty stropní izolace jak píše @pvratny‚ pokud by se vám zdály vlhké, zakázat zaklopení sádrokartonem. Pokud bude promáčená i základová deska, dát pozor, aby na ni nedávali modrou folii (to platí asi pro 3. den). V dalších dnech už vám bude déšť fuk emoticon . Držím palce a fakt se nebojte!! A mrkněte tam už dnes večer - vsadím se, že tam bude jeřáb i s kamiony, možná i lešení...
28. kvě 2014 ve 13:22  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petravec
161
fotoportrét
fotoportrét
petravec
161
 @michaela859 Míšo, pokud vím, tak u nás stál večer jen jeřáb, a ráno v 6.00 hod. i lešení a kamiony 1,2 na místě zbytek dojel během dopoledne. Držím palce, stavěli jsme před rokem a při stejném počasí. No, a ono to nakonec klaplo. emoticon
28. kvě 2014 ve 13:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petrsv1000
230
Registroval se 11. srpna 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 4235 příspěvků. Má 32 přátel. Region Mladá Boleslav.
  • Zařizuji dům
    Mnichovo Hradiště
fotoportrét
fotoportrét
petrsv1000
230
Registroval se 11. srpna 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 4235 příspěvků. Má 32 přátel. Region Mladá Boleslav.
  • Zařizuji dům
    Mnichovo Hradiště
 @michaela859 pokud mají stavět zítra, lešení by dnes navečer měli postavit a jeřáb přijíždí taky den předem + kamiony s materiálem. emoticon je pravda, že dopoledne lešení nepotřebují....
28. kvě 2014 ve 13:36  •  zařizuje dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
nec22
4
  • Již bydlím v domě
    Region Praha - východ
fotoportrét
fotoportrét
nec22
4
  • Již bydlím v domě
    Region Praha - východ
 @michaela859 Ten můj předchozí příspěvek o deštíku byl pro vás - omylem jsem ho nedala jako odpověď emoticon
28. kvě 2014 ve 13:45  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
viky007
14
Registrovala se 17. dubna 2012 na modrastrecha.cz. Přidala 235 příspěvků. Má 4 přátele.
fotoportrét
fotoportrét
viky007
14
Registrovala se 17. dubna 2012 na modrastrecha.cz. Přidala 235 příspěvků. Má 4 přátele.
 @michaela859 Lešení nestaví montážníci. Na to mají zvlášť partu. My jsme měli montáž v pondělí a lešení přijeli stavět už v pátek. Stavěli ho jen ve dvou (pán s paní emoticon). Po dodělání fasády a všeho okolo si ho zase ti samí odvezli.
Protože od nás do Rýmařova není daleko přijeli všichni včetně jeřábu i kamionů až ráno, ale opravdu v šest už měli vše nachystáno a začínali. Než to schovají pod střechu jedou opravdu jako fretky.
28. kvě 2014 ve 14:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
michaela859
45
fotoportrét
fotoportrét
michaela859
45
 Tak to jsem zvedava nam o tom ze by se tam dnes mělo něco chystat nikdo nic neříkal ...
28. kvě 2014 v 16:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jitule23
106
Registrovala se 19. října 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 997 příspěvků a 7 alb. Má 25 přátel.
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
jitule23
106
Registrovala se 19. října 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 997 příspěvků a 7 alb. Má 25 přátel.
  • Již bydlím v domě
 @michaela859 I u nás začínala montáž v 6.00, jeřáb a první kamion s materiálem tam byly večer, lešení stavěli asi 3 den a přijela na to jiná parta. My stavě.li kousek od bývalého bydliště, takže jsme to hlídali. Ale mohou přijet klidně i v 7 večer, kamion dorazil kolem 21.00.
28. kvě 2014 v 18:17  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
bramborak
19
Registroval se 25. května 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 121 příspěvků. Má 10 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
bramborak
19
Registroval se 25. května 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 121 příspěvků. Má 10 přátel.
 @nec22 Když jsme stavěli my, tak nepršelo...říkali jsme si - je to v poho, až to dají pod tašky, tak máme vyhráno...jenže pokrývači nebyli ani po několika urgencích a tudíž ani tašky
tašky byly na střeše až 11. den stavby, no a 12. den přišla průtrž... emoticon
29. kvě 2014 v 11:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
michaela859
45
fotoportrét
fotoportrét
michaela859
45
 Tak máme první den,stihli postavit přízemí a stropy,prší hodně,dům je zákruty ale na několika místech to protéká i tou izolaci co je ve stropě...těch míst je docela hodně,jsem z toho na nervy... emoticon
29. kvě 2014 ve 12:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
nec22
4
  • Již bydlím v domě
    Region Praha - východ
fotoportrét
fotoportrét
nec22
4
  • Již bydlím v domě
    Region Praha - východ
 @bramborak Nojo, to byl problém staveb v 2. pol. 2011. Rýmařov měl díky Kalouskovému blbnutí se zvýšením DPH nebývalou úrodu zákazníků a nestačili pokrýt počet pokrývačů. Ve stejné době stavěl můj syn také stojedničku a kdyby se rovněž nevydařená parta na každém kroku nekontrolovala, kdoví, jaký by byl výsledek. Teď, v r. 2014 je ale situace už jiná, přetlak zakázek není a na stavbách je kvalita asi podstatně vyšší. Moji stavbu Larga realizovala v lednu externí fy p. Macháčka – byl to koncert souhry všech profesí, slušnosti a ochoty, bez jediné závady. S výjimkou šmejdského výrobku baterie Sika (standard Lavela), která před týdnem v noci v závitu rupla a vytopila koupelnu i s předsíní emoticon .
29. kvě 2014 v 17:56  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
nec22
4
  • Již bydlím v domě
    Region Praha - východ
fotoportrét
fotoportrét
nec22
4
  • Již bydlím v domě
    Region Praha - východ
 @michaela859 Dnešek byl na déšť kritický. Ta izolace se dá ale ohlídat - pokud bude někde totálně promáčená, není problém trvat na odstranění a doplnění novou. Nebojte se na tom trvat a v případě problému, či vašeho nesouhlasu zapsat do stavebního deníku. A hlavně vše nafotit! Palce držím dál, od zítřka to bude lepší a vyleze snad slunko emoticon . Jo a ještě dodatek: zítra asi budou dělat rozvody elektro - přesně promyslet a určit pozice zásuvek, vypínačů a lustrů!
29. kvě 2014 v 18:08  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
dracula
74
Registrovala se 7. září 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 724 příspěvků a 11 alb. Má 22 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
dracula
74
Registrovala se 7. září 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 724 příspěvků a 11 alb. Má 22 přátel.
 @nec22 Mohu se zeptat, zda jste měl při vytopení nějakou škodu a jak se k vytopení Larga stavěla pojišťovna? Nyní právě řeším, jak pojistit naši dřevostavbu (taky Largo od Macháčka). Jsme sice dávno pojištění, ale v mém okolí mnoho lidí mělo v poslední době problém s prasklou přívodovou hadičkou k toaletě. Prý by se měla měnit co 5 let. U nás v práci přes noc tato "pitomost" vytopila patro. Mám z vytopení obavu. Jak máte pojištěno? Možná tato otázka patří i na ostatní uživatele dřevostaveb. Protože prasklá hadička může způsobit klidně i výměnu velké části domu... Nyní nám v pojišťovně vypočítali pojistné v řádu kolem 11000,-Kč ročně na dům. Přijde mi to dost. Všichni tady máte tak moc vysoké pojistné?
29. kvě 2014 v 19:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
rejdidlo
8
Registrovala se 27. dubna 2012 na modrastrecha.cz. Přidala 61 příspěvků. Má 3 přátele.
  • Již bydlím v domě
    Máslovice, Region Praha - východ
fotoportrét
fotoportrét
rejdidlo
8
Registrovala se 27. dubna 2012 na modrastrecha.cz. Přidala 61 příspěvků. Má 3 přátele.
  • Již bydlím v domě
    Máslovice, Region Praha - východ
 @dracula platím necelých 7.000kč. emoticon
29. kvě 2014 ve 20:45  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
dracula
74
fotoportrét
fotoportrét
dracula
74
 @rejdidlo V tech 11000Kc by byla pojistena potopa az do vyse skody 1500000Kc. Tak nevim do kolika mate pojisteno za tech 7000Kc. Netusim, kolik by staly naklady za nove steny a podlahy atd. V pripade fakt velke katastrofy. Ani radeji nemyslet. Diky za reakci.
29. kvě 2014 ve 20:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
hanka08
46
Registrovala se 12. prosince 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 43 příspěvků a 11 alb. Má 20 přátel. Region Mladá Boleslav.
  • Stavím dům
    Zdětín, okr. Mladá Boleslav, Česká republika
fotoportrét
fotoportrét
hanka08
46
Registrovala se 12. prosince 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 43 příspěvků a 11 alb. Má 20 přátel. Region Mladá Boleslav.
  • Stavím dům
    Zdětín, okr. Mladá Boleslav, Česká republika
 Ráda bych poprosila o radu- jak a čím upevnit truhlíky s muškáty na okenní parapety u Novy 101 ?
29. kvě 2014 ve 21:36  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petovi
93
Registrovala se 29. července 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 246 příspěvků. Má 19 přátel. Region Brno.
fotoportrét
fotoportrét
petovi
93
Registrovala se 29. července 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 246 příspěvků. Má 19 přátel. Region Brno.
 @dracula zrovna teď se v našich pojistkách vrtám - je to dost kruté pojistné, co píšeš - jestli se koukám dobře, tak máme nemovitost pojištěnou za 1200Kc/rok na 2.500.000 na vodovodní škodu (je fakt, že to bylo sjednáno u ČSOB v rámci nějaké akce, ale i tak je původní cena 2500Kč). Ještě může být rozdíl v tom, že píšeš, že máš pojištěnou "povodeň" - tu my pojištěnou nemáme, jsme na kopci, řeka nikde - tohle pojištění je pak určitě tučnější, ještě, pokud je člověk v nějaké rizikovější oblasti. Domácnost pak máme ještě zvlášť. Budeme to teda teď trochu navyšovat, máme nemovitost lehce podpojištěnou, ale určitě se to nevyšplhá na takovouhle dardu!
29. kvě 2014 ve 21:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
nec22
4
  • Již bydlím v domě
    Region Praha - východ
fotoportrét
fotoportrét
nec22
4
  • Již bydlím v domě
    Region Praha - východ
 @dracula I když ta baterie rupla v noci, naštěstí mne na to upozornil hukot ventilátoru, který díky narůstající vlhkosti automaticky sepnul. Tak se stačilo fofrem vše na dlažbě vytřít a škoda žádná nevznikla. Siko dalo baterii do jejich zkušebny a prý se jim zatím takový případ nevyskytl. Pro pojišťovnu mi dali potvrzení, že šlo o vadu materiálu. Škodu jsem ale neuplatnila, protože opravdu žádná nevznikla (kromě otlačených kolen od vytírání emoticon ). Každopádně od této chvíle při každém odchodu delším než pár hodin vodu vypínám!
Jinak domek mám pojištěný u Alianz na všechny pravděpodobné škody, a to ve výši 3600,- Kč. Nejsem ale v žádné rizikové oblasti a poměrně velká sleva byla za zabezpečovačku.
29. kvě 2014 ve 22:25  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš