Menu Forum

RD Rýmařov a zkušenosti s nimi?

5. pro 2016  • 
 Přidej příspěvek
fotoportrét
fotoportrét
pvratny
26
Registroval se 4. září 2012 na modrastrecha.cz. Přidal 63 příspěvků. Má 4 přátele. Region Praha.
fotoportrét
fotoportrét
pvratny
26
Registroval se 4. září 2012 na modrastrecha.cz. Přidal 63 příspěvků. Má 4 přátele. Region Praha.
 @dracula My platíme pojistku domu a domácnosti dohromady necelé 4tis. Jsme na kopci, taakže v tom není žádná záplavová přirážka. Pojistná částka je přes 3mil. Tak mi ta vaše částka přijde zvláštní. Doporučuji si to nechat spočítat i jinde. Typ stavby (dřevo, cihla, ..) neměl na výši pojistného vliv.
29. kvě 2014 ve 22:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pvratny
26
fotoportrét
fotoportrét
pvratny
26
 @michaela859 Takhle nějak to vypadalo u nás. Ale, jak už jsem psal, není to kritický problém. Jen si ohlídejte to vysušení a případnou výměnu stropní izolace. Taky se dohodněte, že žádný strop (včetně garáže) zespoda nezakryjí folií, dokud to nezkontrolujete. Pokud už nějaký dílec byl zakrytý v dodávce (u nás to bylo tuším u zádveří), musí se to prořezat a zkontrolovat, než se to znovu zalepí. Držím palce a nepropadejte panice.
29. kvě 2014 ve 22:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
dracula
74
Registrovala se 7. září 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 724 příspěvků a 11 alb. Má 22 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
dracula
74
Registrovala se 7. září 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 724 příspěvků a 11 alb. Má 22 přátel.
 Díky všem za reakce.

My nejsme v žádné záplavové zóně. Ta naše současná pojistka je právě také ve výši kolem 3000,-Kč ročně. Na první pohled to vypadá, že jsme pojištěni na 3000000,-Kč, ale při mé šťouravé otázce, když jsem se ptala přímo třeba na tu trubičku k wc, když samovolně praskne a vytopí dům, tak mi bylo řečeno, že bych si musela nehorázně připlatit. Jinak bych asi dostala základ, což je prý max. 100000,-Kč v případě prasknutí hadičky k wc. Takže půjdu "vrtat" jinam k jiným pojišťovnám. Máme mezi známými mnoho nepěkných zkušeností, že pojišťovny se umí cukat při placení škod.
29. kvě 2014 ve 22:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
dracula
74
fotoportrét
fotoportrét
dracula
74
 @pvratny Prý typ stavby má vliv na výši pojistného. To mi při konzultaci řekl pojišťovák.
29. kvě 2014 ve 22:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
dracula
74
fotoportrét
fotoportrét
dracula
74
 @nec22 Mě by ventilátor nevzbudil. To jste měli štěstí. Ještě že tak!!!
29. kvě 2014 ve 22:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
dracula
74
fotoportrét
fotoportrét
dracula
74
 @petovi Povodeň pojištěnou nemám, to jsem se přepsala. Jen vytopení domu či jak se to jmenuje. emoticon
29. kvě 2014 ve 22:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
nec22
4
Registrovala se 19. srpna 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 108 příspěvků. Region Praha - východ.
  • Již bydlím v domě
    Region Praha - východ
fotoportrét
fotoportrét
nec22
4
Registrovala se 19. srpna 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 108 příspěvků. Region Praha - východ.
  • Již bydlím v domě
    Region Praha - východ
 @hanka08 Dobré tipy z této diskuze si zapisuji a u truhlíků do oken u mne vítězí @tomikno - doporučuji mrknout na jeho fotky . Zasílám mu tímto dík!
29. kvě 2014 ve 22:46  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petovi
93
Registrovala se 29. července 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 246 příspěvků. Má 19 přátel. Region Brno.
fotoportrét
fotoportrét
petovi
93
Registrovala se 29. července 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 246 příspěvků. Má 19 přátel. Region Brno.
 @dracula Jasný, já se teď adresně taky ptám na voduemoticon chci navýšit to podpojištění a když už v nových pojistkách mají i venkovní příslušenství ( pergola atd.p), chci, ať tam je zahrnuto i to. Po prvním ohledání mi docela seriózní příjde Allianz, ale ještě se tomu musím pověnovat. CSOB prý nově kryje přímo i atmosférické srážky, (otázka je jak pak opravdu škody proplácí).... No, je to děs se v tom zorientovat. Každopádně pak budu ráda, za tip na dobrou pojistkuemoticon
29. kvě 2014 ve 22:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
thomas_
10
Registroval se 27. ledna 2013 na modrastrecha.cz. Přidal 41 příspěvků. Má 2 přátele. Region Beroun.
fotoportrét
fotoportrét
thomas_
10
Registroval se 27. ledna 2013 na modrastrecha.cz. Přidal 41 příspěvků. Má 2 přátele. Region Beroun.
 @dracula Ta paní pojišťovací poradkyně si nehorázně vymýšlí. Ve standardních pojistkách není omezení na vodovdních škodu na pouhých 100tis. Kč. to by bylo začleněno jenom v nějakém základním tarifu, který nekryje skoro žádná rizika. Typ stavby na výši pojistného také vliv nemá. Výše pojistného se vypočítává procentní sazbou z pojistné částky. Standardní typy produktů kryjí vodovodní škody do výše pojistné částky, což ale v praxi nenastane. Těžko by voda z prasklé hadičky u záchodů způsobila totální škodu, to si neumím představit ani u dřevostavby. Že by voda promáčela stěny tak, že by dům spadl celý? Podle mého názoru Vás chce někdo natáhnout, běžné ceny pojistek za nemovitost se pohybují jak píše pvratny. Pokud si pojistíte dům, doporučuju společně sjednat nemovitost ("pojištění zdí") a k němu domácnost (vybavení domácnosti - lednička, pračka, obklady, omítky, podlahy). Na novu 101 odhaduju pojistné max. 5tis. kč podle výše pojistné částky. rozhodně nedoporučuju šetřit a dům podpojistit, pojišťovna pak při likvidaci může krátit plnění. za těch pár ušetřených korun na ročním pojistném to nestojí. Ve standardním produktu domácnost + nemovitost jsou pojištěné u drobné stavby na pozemku do 35m2 - např. pergoly, zahradní domky, garáže. Jen je potřeba ve všeobecných pojistných podmínkách pohlídat požadavky na zabezpečení. např. garáže s obyčejným zámkem mívají omezení plnění na 20tis. Kč. to má každá pojišťovna různě. Jo a prasklé hadičky od záchodů bývají nejčastější škodouemoticon
30. kvě 2014 v 11:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petrsv1000
230
Registroval se 11. srpna 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 4235 příspěvků. Má 32 přátel. Region Mladá Boleslav.
  • Zařizuji dům
    Mnichovo Hradiště
fotoportrét
fotoportrét
petrsv1000
230
Registroval se 11. srpna 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 4235 příspěvků. Má 32 přátel. Region Mladá Boleslav.
  • Zařizuji dům
    Mnichovo Hradiště
 @hanka08 koukni sem : http://www.modrastrecha.cz/blog/jitulkaka/album/a-nespadnou-bchjuj/
30. kvě 2014 ve 12:09  •  zařizuje dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
dracula
74
fotoportrét
fotoportrét
dracula
74
 @thomas_ Díky za reakci. Asi nejspíš máte s pojištěním něco společného. Tak díky za cenné zkušenosti.
30. kvě 2014 ve 20:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla fóra. Porušoval pravidlo "Neurážej, neprovokuj".
30. kvě 2014 ve 21:45 • ann1
fotoportrét
fotoportrét
bramborak
19
Registroval se 25. května 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 121 příspěvků. Má 10 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
bramborak
19
Registroval se 25. května 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 121 příspěvků. Má 10 přátel.
 @nec22 je pravda, že i my vodu vypínáme, když někam odjíždíme
teď si kvůli pojišťovně (ale nejen kvůli ní emoticon ) necháme udělat novou revizi bleskosvodu (platí 3 roky)
31. kvě 2014 ve 22:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
bramborak
19
fotoportrét
fotoportrét
bramborak
19
 @hanka08 prostě je na parapet postavit.....pošlu foto do IP
31. kvě 2014 ve 22:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petrsv1000
230
  • Zařizuji dům
    Mnichovo Hradiště
fotoportrét
fotoportrét
petrsv1000
230
  • Zařizuji dům
    Mnichovo Hradiště
 @bramborak co chceš revidovat na bleskosvodu po třech letech ? emoticon pokud tedy není nikde poškozenej....
31. kvě 2014 ve 22:42  •  zařizuje dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
misa_mb
21
Registrovala se 14. srpna 2013 na modrastrecha.cz. Přidala 26 příspěvků. Má 6 přátel. Region Mladá Boleslav.
  • Již bydlím v domě
    Region Mladá Boleslav
fotoportrét
fotoportrét
misa_mb
21
Registrovala se 14. srpna 2013 na modrastrecha.cz. Přidala 26 příspěvků. Má 6 přátel. Region Mladá Boleslav.
  • Již bydlím v domě
    Region Mladá Boleslav
 Zdravím,
Tak 23.5. s jednou malou dodělávkou úspěsně předána deska.
12.6. v 6:00 začátek výstavby emoticon už se nemůžeme dočkat emoticon doufáme,že se dílo vydaří emoticon
Máte nějaké rady, na co především si dát pozor při výstavbě?
Předem děkuju za tipy emoticon
2. čer 2014 v 11:46  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pvratny
26
fotoportrét
fotoportrét
pvratny
26
 @misa_mb Za mě hlavně doporučuji se nejlépe každý den na stavbě stavit, zjistit si stav a pokud se vám něco nebude zdát, hned se ptejte. Lecjaké případné nedorozumění jde včasným zjištěním předejít. Taky doporučuji postup průběžně fotit (hlavně kudy vedou el. rozvody) a přeměřit si umístění všech otvorů (dveří, oken, vlez na půdu). Jinak jsme měli zatím jen dva zjištěné nedostatky způsobené špatným postupem práci, tak se na to můžete zaměřit, zda to u vás bude OK:
1) Sesazení obložek dveří - musí se kromě slepit, nechat uschnout a pak teprve dát do rámů. U nás to jen sesadili a hned nasadili. Naštěstí jsme si všimli, že k sobě často strany futer s vršky přesně nesedí. Nejdřív jsme mysleli, že jde o nekvalitní dveře, ale problém byl v postupu. Časem by se to ještě více rozjelo, tak jsme rádi, že jsme to chytli hned.
2) Usazení jednotky řízeného větrání na půdě (pokud ji tam máte mít) - jednotka je tichá, ale byla přišroubovaná skrz polystyren ke konstrukci domu, takže se na ni přenášely její vibrace a tak trochu rezonoval celý dům. Stačilo zrušit šrouby a pro jistotu jsme pod jednotku dali ještě gumovou rohožku a je to ok.
Jinak jsme celkově spokojeni. Vzhledem k rozsahu prací těch problémů i nejasností bylo jen pár. Držím palce, ať jste na tom ještě líp emoticon
2. čer 2014 v 16:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
michaela859
45
Registrovala se 14. dubna 2014 na modrastrecha.cz. Přidala 64 příspěvků. Má 22 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
michaela859
45
Registrovala se 14. dubna 2014 na modrastrecha.cz. Přidala 64 příspěvků. Má 22 přátel.
 Zdravím všechny co už bydlí s Rýmařovem emoticon Chtěla jsem se zeptat, jak dlouho po převzetí vám zkolaudavali dům? Dá k tomu Rýmařov všechny potřebné podklady nebo je ještě něco třeba zařizovat? A jak dlouho celý proces zhruba trvá? Moc děkuji
4. čer 2014 v 19:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
misa_mb
21
  • Již bydlím v domě
    Region Mladá Boleslav
fotoportrét
fotoportrét
misa_mb
21
  • Již bydlím v domě
    Region Mladá Boleslav
 @pvratny Děkuju za užitečné informace. Píšu si na seznam emoticon

@michaela859 Tak jak pokračuje montáž domečku? Počasí se snad trošku umoudřilo, tak snad dobré emoticon Držíme palce aby vše dopadlo dobře. Nás to čeká příští týden... emoticon
4. čer 2014 v 19:38  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
yaninka84
20
Registrovala se 13. listopadu 2009 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 14 příspěvků. Má 28 přátel. Plzeň, Region Plzeň.
  • Stavím dům
    Region Plzeň
fotoportrét
fotoportrét
yaninka84
20
Registrovala se 13. listopadu 2009 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 14 příspěvků. Má 28 přátel. Plzeň, Region Plzeň.
  • Stavím dům
    Region Plzeň
 My začínáme v sobotu kopat základy a monovat bychom měli začít cca v půlce července. Už se nemůžeme dočkat emoticon
4. čer 2014 v 19:51  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petrsv1000
230
  • Zařizuji dům
    Mnichovo Hradiště
fotoportrét
fotoportrét
petrsv1000
230
  • Zařizuji dům
    Mnichovo Hradiště
 @michaela859 papíry dají při předaní, takže kolaudovat můžeš hned, my až po roce, nějak nebyl čas emoticon
4. čer 2014 ve 22:07  •  zařizuje dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
misa_mb
21
  • Již bydlím v domě
    Region Mladá Boleslav
fotoportrét
fotoportrét
misa_mb
21
  • Již bydlím v domě
    Region Mladá Boleslav
 Tak už víme, která parta nám bude příští týden stavět. Bude to parta pana Macháčka. Stavěl někdo z vás s touto partou? Byli jste spokojení? Podělte se prosím o vaše zkušenosti, budu moc vděčná emoticon
Moc děkuju emoticon emoticon
5. čer 2014 v 08:31  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
nec22
4
  • Již bydlím v domě
    Region Praha - východ
fotoportrét
fotoportrét
nec22
4
  • Již bydlím v domě
    Region Praha - východ
 @misa_mb Jedná se o externí fy Rdmont, s.r.o. Komunikace s majitelem p. Macháčkem je vynikající, práce jeho lidí perfektní a precizní. Myslím, že lepší volbu jste mít nemohli. Stavěla jsem s nimi Largo 98 v lednu 2014, bez jediné závady dosud. S výjimkou nedávno prasklé baterie ze Sika, ale ta byla v rámci přípravy sprchového koutu mojí vlastní dodávkou, tedy mimo zodpovědnost Rdmontu. I přesto mi p.Macháček obratem zajistil opravu. Dávám tedy referenci na 1*. Počasí asi taky bude výborné, tak ať se daří emoticon
5. čer 2014 v 09:32  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pvratny
26
fotoportrét
fotoportrét
pvratny
26
 @misa_mb Také jsme stavěli s nimi, takže platí vše, co jsem popsal výše emoticon Potvrzuji celkovou spokojenost.
5. čer 2014 v 10:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
michaela859
45
fotoportrét
fotoportrét
michaela859
45
 @misa_mb my taky stavíme s partou pana Macháčka emoticon A opravdu jsou moc šikovní i mě vysvětlili , že to vše je v pořádku to promoknutí atd. ještě celý příští týden, ale budou montovat u nás, předávají v sobotu 14.6 emoticon tak zřejmě těch montážních part mají více, když jedou i k vám emoticon
5. čer 2014 ve 12:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jasamin
3
Registrovala se 23. září 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 107 příspěvků. Má 16 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
jasamin
3
Registrovala se 23. září 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 107 příspěvků. Má 16 přátel.
 @misa_mb - my jsme taky stavěli s touto partou. Naprostá spokojenost. Super chlapi a dobrá práce.
5. čer 2014 ve 21:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
hondrle
Registroval se 13. listopadu 2012 na modrastrecha.cz. Přidal 268 příspěvků. Region Brno.
fotoportrét
fotoportrét
hondrle
Registroval se 13. listopadu 2012 na modrastrecha.cz. Přidal 268 příspěvků. Region Brno.
 @misa_mb Připojuji také chválu na partu pana Macháčka fy RDmont. Na stavbě jsem byl každý den a kontroloval jak to postupuje. Doporučuji se každý den ptát co budou montovat a ujišťovat se jestli je to tak jak si člověk přál, měli jsme špatně obklady v koupelně, ale byla to chyba SIKA. Fotil a kreslil jsem si vše od instalací.
5. čer 2014 ve 21:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
bzulenka
9
Registrovala se 23. února 2013 na modrastrecha.cz. Přidala 312 příspěvků. Má 35 přátel. Region Ostrava.
fotoportrét
fotoportrét
bzulenka
9
Registrovala se 23. února 2013 na modrastrecha.cz. Přidala 312 příspěvků. Má 35 přátel. Region Ostrava.
 Prosím vás všechny, v základech domů RDR skutečně není příprava na digestoř a bleskosvod? emoticon Jak si to vysvětlujete ve 21. století? emoticon A jak máte vyvedenou digestoř - na střechu nebo fasádou? díky
8. čer 2014 v 07:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
vedralova
131
Registrovala se 19. února 2014 na modrastrecha.cz. Přidala 113 příspěvků. Má 40 přátel. Dobruška, Region Rychnov nad Kněžnou.
  • Již bydlím v domě
    Dobruška, Region Hradec Králové
fotoportrét
fotoportrét
vedralova
131
Registrovala se 19. února 2014 na modrastrecha.cz. Přidala 113 příspěvků. Má 40 přátel. Dobruška, Region Rychnov nad Kněžnou.
  • Již bydlím v domě
    Dobruška, Region Hradec Králové
 @bzulenka Opravdu to tam není.Ale třeba bleskosvod se vyplatí.aby jste si ho udělali sami.Od RDR vyjde o dost dráž emoticon .A protože budeme mít kuchyň od Lamontu,máme přípravu na digestoř zdarma.Jen nevím,kam jí vyvedou,protože stavět teprve budeme. emoticon
8. čer 2014 v 10:05  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš