Menu Forum

RD Rýmařov a zkušenosti s nimi?

9. pro 2016  • 
 Přidej příspěvek
fotoportrét
fotoportrét
asen
26
Registrovala se 6. března 2013 na modrastrecha.cz. Přidala 240 příspěvků a 1 inzerát. Má 7 přátel. Region Hradec Králové.
fotoportrét
fotoportrét
asen
26
Registrovala se 6. března 2013 na modrastrecha.cz. Přidala 240 příspěvků a 1 inzerát. Má 7 přátel. Region Hradec Králové.
 @locus Tak to abychom se začali modlit emoticon. Buď máme silně poddimenzováno nebo vy naddimenzováno.. Máme napojeno na vsak, ne vyvážecí jímku...
18. čer 2014 v 08:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jitule23
106
Registrovala se 19. října 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 997 příspěvků a 7 alb. Má 25 přátel.
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
jitule23
106
Registrovala se 19. října 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 997 příspěvků a 7 alb. Má 25 přátel.
  • Již bydlím v domě
 @asen Jímku na odpadní vodu alespoň 8m3. Tu malou budete vyvážet každý týden. Osobní zkušenost
18. čer 2014 v 08:27  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
asen
26
fotoportrét
fotoportrét
asen
26
 @jitule23 Nebudeme právě vyvážet. Máme sestavu septik + filtr -pak jímka - pak přepadem vsak...
18. čer 2014 v 08:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
otoron
25
Registroval se 12. září 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 201 příspěvků. Má 2 přátele. Hrabyne, Region Opava.
fotoportrét
fotoportrét
otoron
25
Registroval se 12. září 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 201 příspěvků. Má 2 přátele. Hrabyne, Region Opava.
 @asen No "TO" bych tu ani nepsal emoticon.. 3m3 je zoufale malo a myslim ze je to tak maximalne dostacujici jako prepad pokud mas v miste plnohodnotnou kanalizaci (ani do te snad nemuze odpad napojit naprimo).
Myslim, ze jednak na sebe akorat upozornis urad, nevim jak u vas, ale u nas (opavsko), kontroluji porvrzeni o vyvozu cas od casu...pokuty jsou pry nechutne a za druhe 3m3 jsou tak 10-15 poradnych spchovanich + "zbytek" @jitule23 mam pravdu s tim tydnem, takze by me opravdy zajimalo jaky "architekt" ti to navrhl... to bude asi trida!! (ono mu to muze byt u pr**le jak ty nakonec skoncis, ze jo?)

Pamatuj, jeden "zly" soused co te praskne a budes plakat, ze jsi si to nenadimenzoval, tak jak ma byt..
Dale potom, vyvoz 3m3 a 9m3 je co se tyce ceny je temer identicky. (u nas cca 2600 do 10m3 - oficialne s potvrzenim o ekologicke likvidaci)
18. čer 2014 v 09:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
asen
26
fotoportrét
fotoportrét
asen
26
 @otoron Vy to nečtete pořádně - nemáme vyvážecí jímku! Máme samozřejmě povolení od SÚ i ŽP. Máme biologický septik + filtr - na to napojenou jímku, do které je svedena i dešťová voda, jímka je s přepadem odvedena do vsaku. Přesně podle požadavků obce, SÚ a ŽP.
18. čer 2014 v 09:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
otoron
25
fotoportrét
fotoportrét
otoron
25
 @petrsv1000 Ahoj, chapu, ze jimka na destovou vodu se muze zdat jako vysoka investice, ale kouknul bych se na to z jine strany. jak tady podotkl @Locus je zalevani zahrady pomerne "vodonarocne" a pokud jsi nadseny pestitel cehokoliv, tak se ti ta jimka muze oplatit vice nez si budes myslet. Podotykam, ze mam studnu(vrtanou) tak ze se me tohle netyka, ale tyka se to mych sousedu, kteri za mnou chodi a radi ze domluvi se mnou na "dodavce" vodu do bazenu, jimek na vodu a podobne, ja za to dostanu jenom slusnou falsku, ale oni mi tvrdi, ze jsem jim usetril, mnoho stokorun az tisicu na tech mnoho kubicich vody... no a jestli pres leto budes zalevat, ci plnit bazen (stejne tam narves tolik chemie, ze je jedno odkud ta voda je) tak si spocitej za jak dlouho se ti ta investice vrati, soused ma 9 m3 plast, kolem 20tk + plus 6 za zahrabani(da se to i levneji), ma tam nejaky super jednoduchy filtr na hrube usazeniny (listy atd) a tvrdi, ze se mu to do peti az seti let vrati, no nevim, ale kdyby tu mel nekdu tu zkusenost a cenovou kalkulaci z realu, tak bych si to rad precet..
NO a myslim si, ze voda byde drazsi a drazsi... a tak jak rikal Rothschild, "Nejsem tak bohaty, abych si mohl porizovat levna reseni emoticon" (uprava autora) emoticon
18. čer 2014 v 09:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
otoron
25
fotoportrét
fotoportrét
otoron
25
 @asen No toho jsem si opravdu nevsiml, pokud mate COV, tak je to jina situace.. nejak se mi to tu ztratilo v prekladu. Moje omluva.
18. čer 2014 v 09:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
asen
26
fotoportrét
fotoportrét
asen
26
 @otoron V pohodě, chápu emoticon. Takže otázka zní: Bude těch 3m3 jímky doplňovaných odpad z domu + dešťovka na zalévání stačit? Pozemek je velký, zalévat budeme odhadem 1000 m2?
18. čer 2014 v 09:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
silenoz (33 r.)
1
Registroval se 7. dubna 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 227 příspěvků. Má 2 přátele. Region Plzeň.
fotoportrét
fotoportrét
silenoz (33 r.)
1
Registroval se 7. dubna 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 227 příspěvků. Má 2 přátele. Region Plzeň.
 @petrsv1000 cenu budu teprve zjistovat, ale znamej mi je doporucil. Z duvodu, ze plastova je celkem blbost, protoze se musi stejne okoli ni dat beton a vyjde to pak skoro na stejno co bytelna betonova.
Nadrz chci-nutnost, protoze pozemek mame kolem 2000 m2 :D
18. čer 2014 v 10:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
silenoz (33 r.)
1
fotoportrét
fotoportrét
silenoz (33 r.)
1
 Resim nyni problem co s odpady. V uzemnim planu mame uvedeno, ze jsou povoleny jen jimky na vyvazeni (silene naklady na vyvazeni, snad 10.000 a vice za rok?).
Cisticka odpadnich vod nepovolena :( Jak to mate vyresene vy, nebo jsou urady prisny jenom u nas (Plzensko)? Znamej mi rekl, ze mam udelat jimku, at nezdrzuji stavebni povoleni a pak zkusit obehat vodohospodare + hygienu a zkusit cisticku na vsakovani (plochu mame velikou 2000m2)
18. čer 2014 v 10:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
otoron
25
fotoportrét
fotoportrét
otoron
25
 @locus Ahoj, tak se rok s rokem sesel a ja dostal vyuctovani za elektriku.. tak nejak jsem doufal, ze te alespon jeden rok trunfnu... NO, nepovedlo se. emoticon emoticon
Ale zas tak spatne jsem neskoncil, tentokrat to byla pravda slabsi zima, ale zima byla.
Pro ostatni, kdo nevi, mam Locus 119c, standard el kotel 9KW, radiatory, krbova kamna Nordica Themo Rosella Plus DSA Forno (vymenik (10KW voda/3Kw vzduch - napojen na radiatory a TUV) , dva solary a 300L hydrounit, topim na 22-23, kdy elektrika se zapina vzdy kdyz teplota klesne na 21 (vetsinou pres tyden, kdyz netopim v krbu.. vikendy jsou pak casto v rezii krbovych kamen, pokud topim tak topim tak 3-4 hodiny denne).

Takze celkove naklady za obdobi 06/2013-06/2014 jsou 18.608,- Kc k tomu je treba pripocist kolem 4m3 skladaneho dreva cena asi 5.000,- takze celkove jsem na 23.000,- za komplet vse za rok..
O proti minule zime jsem propalil v elektrice o cca 4.000,- mene.. no uvidime, co to udela v zime pristi.
Za me spokojenost a zadostiucineni, ze jsem si zvolil dobry kompromis vstupni ceny pri stavbe a nakladu na provoz.
18. čer 2014 v 10:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pvratny
26
Registroval se 4. září 2012 na modrastrecha.cz. Přidal 63 příspěvků. Má 4 přátele. Region Praha.
fotoportrét
fotoportrét
pvratny
26
Registroval se 4. září 2012 na modrastrecha.cz. Přidal 63 příspěvků. Má 4 přátele. Region Praha.
 @petrsv1000 My máme jímku (7m3 a cca 33tis vč. prce) a za přepadem ještě vsakovací jámu se skružemi (cca 4m3 a 7tis vč. práce). Na zalévání je ta jímka opravdu dobrá, i když máme i studnu. Zaleje se to celé rychleji a často je lepší dešťovka. Každopádně, co se týká objemu, tak i při celkové kapacitě cca 11m3 nám vsak začne po 2-3 dnech s deštěm přetékat. Ale zas tak často to není, takže mi ta celková kapacita přijde v pohodě. Každopádně je ale potřeba myslet v rámci umístění na to, aby měl kam ten vsak vytékat. Nám to jde k plotu a pak na silnici, takže není problém.
Nám ale vznikl jiný problém. Nepočítali jsme dostatečně s plochami kolem domu (dvorek, garážové stání), odkud by voda stékala do zahrady vyráběla si tam vlastní "potok". Tak jsme nakonec ještě dělali drenáž na konec pozemku a další vsakovací jámu (cca 4m3).
18. čer 2014 v 10:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
locus
22
Registroval se 10. března 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 216 příspěvků. Má 16 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
locus
22
Registroval se 10. března 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 216 příspěvků. Má 16 přátel.
 @otoron Je, vyuctovani mam az v 11 mesici tusim...ale uz jsem si taky pohraval s myslenkou ze si udelam odecet a necham si predbezne vypocist vysi faktury. Naklady mas odpovidajici tvemu komfortu, na to ze jsi porad doma castka je super. Snad se letos dostanu pod mych vytouzenych 11tis. a srazim to o slibene 3tis. dolu emoticon.
18. čer 2014 ve 12:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pavelcent
35
Registroval se 7. února 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 1043 příspěvků. Má 13 přátel.
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
pavelcent
35
Registroval se 7. února 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 1043 příspěvků. Má 13 přátel.
  • Již bydlím v domě
 @locus @otoron
Pánové , ty spotřeby jsou naprosto fantastické. Když si vezmu, že naše spotřeba domácnosti BEZ topení a ohřevu TUV je jen v propálených kWh cca 9.000,-Kč nechápu jak to děláte emoticon emoticon . Gratuluju. Nicméně i my s celkovými náklady na provoz domu kolem 33.000,-Kč jsme spokojeni. Jak vše dokáže být relativní, že ? emoticon emoticon .
18. čer 2014 ve 12:31  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
ramokry
18
Registroval se 5. května 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 163 příspěvků a 1 album. Má 6 přátel. Velké Pavlovice, Region Břeclav.
  • Již bydlím v domě
    Velké Pavlovice, Region Břeclav
fotoportrét
fotoportrét
ramokry
18
Registroval se 5. května 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 163 příspěvků a 1 album. Má 6 přátel. Velké Pavlovice, Region Břeclav.
  • Již bydlím v domě
    Velké Pavlovice, Region Břeclav
 @asen My zaléváme trávník okolo domu zhruba 450 m2 a máme nádrž na dešťovou vodu 6 m3, když neprší, tak za 10 dní je nádrž prázdná a pak zaléváme vodou z vodovodu. Zřejmě ještě budeme dělat vrtanou studnu, kterou napojím do nádrže. Navíc mám i zvlášť rozvody na záchody, ale to mám přes léto vypnuté (voda jde z vodovodu).
18. čer 2014 ve 13:31  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
otoron
25
fotoportrét
fotoportrét
otoron
25
 @pavelcent Ahoj, tesi me, ze se ti nase spotreba libi emoticon no me taky.. co si myslim, ze mame spolecne s Locuse je "vhodna" krbova kamna s vymenikem a napojenim nejen na "radiatory" ale i na TUV (locus i s akumulackou - to je duvod, ze ho nikdy nepredstihnu, leda bych zmrzl emoticon ).
Tam si myslim je nejvetsi uspora... Ono tyhle rymarovske domky uplne uzasne reagujou na zatopeni v kamnech a muzu rici, ze i kdyz mnohdy topim hlavne pro poteseni z pohledu na ohen, vzdy to domek "nahreje" alespon na dva dny (to pak elektrika ani nesepne). U nas doma to rozhodne nevypada jako v kotelne (to jen pro ty slecny a zeny, ktere zde argumentuji neuveritelnym bordelem z krbu), tento rok topim pouze habrem(spravne vysusenym) a mnozstvi prachu v domacnosti se dle "nasi vrchni uklizecky" nezvysilo tak, aby to zaregistrovala (proti panelaku na sidlisti, uplna pohoda). Manzelka emoticon emoticon si pochvaluje i to, ze ji pradlo schne mnohem lepe, pokud se zatopi v krbu, a podotykam, ze se u nas zatim nevyskytly zadne okenni plisne..
Takze, kdo nema problem s tim, ze si jednou za rok makne a postipe si trochu dreva. a obcas si v zime protahne kostru, aby si to drevo nanosil, tak tenhle zpusob topeni, umi prinest opravdovou usporu nakladu a i tu pohodu domaciho krbu....
18. čer 2014 ve 13:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
asen
26
fotoportrét
fotoportrét
asen
26
 @ramokry Děkuji emoticon
18. čer 2014 ve 13:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
locus
22
fotoportrét
fotoportrét
locus
22
 @otoron hele pekne me ser*s ...cekam na dobu kdy bych mohl neco doplnit do tvych komentaru ze jsi neco vynechal, spatne popsal a ono stale nic emoticon emoticon.
18. čer 2014 ve 14:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
otoron
25
fotoportrét
fotoportrét
otoron
25
 @locus emoticon beru to jako slova uznani emoticon emoticon emoticon emoticon
Jo a tvoje rada, dat pod pergolu tu baldachynovou "latku" 3*2 metry z IKEA si nemuzeme vynachvalit.. Mame sice polykarbonat "Opal" coz je mlecna bila a propustnost tepla mensi nez ten nejtmavsi polykarbonat, ale teplo tam je, jakmile se vsak tam pridala ta dalsi latkova vrstva svetla pod pergolou neubylo, avsak je tam mnohem snesitelneji. myslim, za velmi horky dno o poledni.
Pak dam nejake foto do fotoblogu... nicmene diky za radu, bylo to levne, je to pekne a ucinne.
18. čer 2014 ve 14:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
locus
22
fotoportrét
fotoportrét
locus
22
 @otoron uznani maximalni emoticon, jo baldachyn je vychytany...jako na Riviere emoticon, Jinak jeste bych ti mohl navrhnout at si koupis z Ikea napinaci nerez lanko v oddeleni zaclon co se pouziva misto garnyze v delce tusim 5m, na to hacky a povesit latkovy zaves z oddeleni koupelen s peknymi vzory a mel by jsi jeste chladneji emoticon. Koupelnovy zaves ma vyhodu v tom ze je lehce pogumovan, nespini se jako bezna latka a nekrci se kdyz ho privazes kolem sloupu...a kdyz zmokne tak rychle oschne.
18. čer 2014 v 15:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
otoron
25
fotoportrét
fotoportrét
otoron
25
 @locus Tyyyy v**e, uz do te IKEA jedu.. uz tyden premyslim jak dat ten polykarbonat nebo neco z boku, a zaves me teda absolutne nenapadl. no to ani nahodou...
Zvlast kdyz mi ted prijde ta mobilni virivka , tak si muzem udelat "intimo" emoticon emoticon emoticon
18. čer 2014 v 15:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
locus
22
fotoportrét
fotoportrét
locus
22
 @otoron Virivka?....posli odkaz do SZ emoticon.

Jinak ty zavesy jsou v delce 2m a uz na sobe maji dirky na poveseni. Nechej si je rovnou v Ikea zkratit na delku jaka Ti bude vyhovovat a kup si k tomu lanku "DIGNITET
Lanko na závěsy, nerez ocel" hacky "RIKTIG
Háček na závěs s klipsem".
18. čer 2014 v 15:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jurkac
4
Registroval se 7. března 2013 na modrastrecha.cz. Přidal 32 příspěvků. Má 4 přátele. Region Mladá Boleslav.
  • Již bydlím v domě
    Region Mladá Boleslav
fotoportrét
fotoportrét
jurkac
4
Registroval se 7. března 2013 na modrastrecha.cz. Přidal 32 příspěvků. Má 4 přátele. Region Mladá Boleslav.
  • Již bydlím v domě
    Region Mladá Boleslav
 Pridam taky jeden prispevek k jimkam... Potrebuji cca na 1rok vyresit odpad (potom bude COV napojena na kanalizací) Nemuzu se rozhodnout zda poridit betonovou, bez dalsi investice obetonovani nebo plastovou ktera je ale zase levnejsi. Plan je 5m3 ( jsme 2) a pak ji vyuzit jen na destovku. Potrebuji aby byla pojizdna. Mate nekdo zkusenost s zumpybetonove.cz? Jsou cenove uchazejici ale puvod PL. Nerikam ze to musi byt automaticky spatne, ale... Diky za reakci.
18. čer 2014 v 16:52  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pavelcent
35
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
pavelcent
35
  • Již bydlím v domě
 @otoron
Jo , to o tom bordelu té mojí prostě nevysvětlím. Dřevo nemám kde shánět a musel bych ho kupovat a skladování by bylo taky trochu problém. Ale uznávám, ty spotřeby jsou super. Jen pro připomenutí-kolik že ten vychytaný systém stál oproti standardu od RDR? Za jak dlouho se to vrátí, pokud beru, že ušetíš oproti nám cca 10 tis/rok? To , že jsi měnil kamna, že byla nevhodná, nepočítej, to je prostě chyba koupě ne systému emoticon . Ale že to nas..re co ? Já bych byl nerudnej tak měsíc emoticon emoticon emoticon emoticon .
18. čer 2014 v 17:06  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petrsv1000
230
Registroval se 11. srpna 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 4235 příspěvků. Má 32 přátel. Region Mladá Boleslav.
  • Zařizuji dům
    Mnichovo Hradiště
fotoportrét
fotoportrét
petrsv1000
230
Registroval se 11. srpna 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 4235 příspěvků. Má 32 přátel. Region Mladá Boleslav.
  • Zařizuji dům
    Mnichovo Hradiště
 @otoron jojo kdybych asi zahradničil, což nebudu, nemám na to čas, max pár okrasných dřev a trávník zalévat taky nehodlám, tak se mi ta investice zdá vysoká, proto volím vsak emoticon
@silenoz no právě že se musí zabetonavat a ještě řešit přepad do štěrku, takže další investice...
@pvratny no já právě uvažuji pouze o vsaku, jen řeším velokost díry, zatím bych to viděl na cca 12m3, snad to bude stačit...
18. čer 2014 v 18:14  •  zařizuje dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
suzannehappy
51
Registrovala se 18. února 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 88 příspěvků. Má 14 přátel. Region Praha - východ.
fotoportrét
fotoportrét
suzannehappy
51
Registrovala se 18. února 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 88 příspěvků. Má 14 přátel. Region Praha - východ.
 @asen pokud budeš mít ČOV, přepad do akumulační jímky, kde jde i voda dešťová ze střechy, s přepadem do vsaku, tak 3m3 není moc, při deštích to celé přeteče(dešťová voda po 2dnech deštů nestačí vsakovat), voda se vrátí do ČOV, bakterie se přelejou všude možně a tak....navíc "vyčištěná" voda z ČOV je trochu cejtit....zalejvat se dá....ale hóóódně pozdě večer...
18. čer 2014 v 19:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petravec
161
Registrovala se 1. června 2012 na modrastrecha.cz. Přidala 151 příspěvků. Má 36 přátel. Region Brno.
fotoportrét
fotoportrét
petravec
161
Registrovala se 1. června 2012 na modrastrecha.cz. Přidala 151 příspěvků. Má 36 přátel. Region Brno.
 Ahoj roční vyúčtování elektřiny 26.383,- Kč (Dragon 671), za mě spokojenost. Máme klasicky el. kotel, soláry na vodu, od února kamna, topíme spíše pro atmosféru....takže tak....emoticon Hezký večer
18. čer 2014 ve 20:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
otoron
25
fotoportrét
fotoportrét
otoron
25
 @pavelcent Zdar, no to je na tom to nejlepsi, muj priplatek by v celku "minimalni" emoticon
El. kotel a radiatory byly bez priplatku, to je jasne
Komin jsem ukecal za 52Tk (ze 75 - musel jsem jim donest konkurencni nabidku)
Pripojeni kamen na TUV a radiatory bylo tenkrat za 12.500
Solary byly za 130tk, ale to je tu ma mnoho lidi - to jedine se mi asi nikdy nevrati, ale uz pro ten pocit a usetrenych cca 2-4000 rocne to asi stalo za to ( no to vis, slibovali "zelenou usporam" a vlada se pak na me vysr*la... jak uz to byva, ale nestezuji si emoticon )
No a velmi slusna kamna s vymenikem se pohybuji od 30tk do kolik das emoticon
ja jsem to trochu prepiskl s cenou kamen, ale to uz nebylo o funkcnosti, ale o tom, ze jsme na nich uleteli.. emoticon
takze o proti standadu snad jen tech 12.500 a solary 130tk, pokud chces kamna, tak asi musis mit komin..
Podotykam, ze ty solary do toho moc nepocitam, Locus je treba nema a ma spotrebu hrube pode mnou emoticon

Takze takova je realita..

pocital jsem, ze se mi to vrati, az budu v duchodu, pokud se ho v tehle republice vubec doziju emoticon, ale bude to dle rozpoctu a uspor o dost drive...no jeste uvidime..
18. čer 2014 ve 21:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pvratny
26
fotoportrét
fotoportrét
pvratny
26
 @petrsv1000 Myslím, že to většinou stačit bude. Pro hodně deštivé týdny doporučuju mít připravenou cestu pro odtok přebytku z pozemku ven.
18. čer 2014 ve 23:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pavelcent
35
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
pavelcent
35
  • Již bydlím v domě
 @otoron
Komín 52 tis
Kamna + propojení 35tis+12,5tis
Soláry 130 tis
Takže oproti standardu jsme na cca 230tis Kč - návratnost cca 20-25let . Tohle byl jeden z argumentů, proč jsem takové řešení zavrhl. Ale nic proti němu nemám a ať slouží k naprosté spojennosti min. dalších 30 let emoticon emoticon emoticon
19. čer 2014 v 08:10  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš