Menu Forum

RD Rýmařov a zkušenosti s nimi?

3. pro 2016  • 
 Přidej příspěvek
fotoportrét
fotoportrét
yaninka84
19
Registrovala se 13. listopadu 2009 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 14 příspěvků. Má 28 přátel. Plzeň, Region Plzeň.
  • Stavím dům
    Region Plzeň
fotoportrét
fotoportrét
yaninka84
19
Registrovala se 13. listopadu 2009 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 14 příspěvků. Má 28 přátel. Plzeň, Region Plzeň.
  • Stavím dům
    Region Plzeň
 @iron84 Není to nějaká chyba? Nám za vchodové dveře taky naúčtovali navíc přes dvacet tisíc, ale po našem upozornění, to hned opravili. Chybka se někdy vloudí, jsme jenom lidi. Důležitý je, aby se na to přišlo včas. Kamennný obklad nemáme, ale 12 tisíc za m2 je fakt masakr.
25. črc 2014 ve 23:03  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
iron84
Registroval se 4. května 2013 na modrastrecha.cz. Přidal 17 příspěvků. Region Brno.
fotoportrét
fotoportrét
iron84
Registroval se 4. května 2013 na modrastrecha.cz. Přidal 17 příspěvků. Region Brno.
 @kkaccullka Díky za reakci. Od RDR mi bylo receno, ze cena je vyssi kvuli osteni, ze si s tim zednik musi vyhrat. No ma ucta - od RDR si nechame pouze pripravit fasadni polystyren (musi se "pevneji" prichytit ke konstrukci).
26. črc 2014 v 10:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
iron84
fotoportrét
fotoportrét
iron84
 @vodak01 Jedna se o Largo 121
26. črc 2014 v 10:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
otoron
25
Registroval se 12. září 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 201 příspěvků. Má 2 přátele. Hrabyne, Region Opava.
fotoportrét
fotoportrét
otoron
25
Registroval se 12. září 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 201 příspěvků. Má 2 přátele. Hrabyne, Region Opava.
 @iron84 No logiku to ma, cena vypada vyssi, RDR si drzi kvalitu, chapu ze si za to necha radne zaplatit. Ono nakonec si to muzes nalepit sam treba i na omitku emoticon , ale zaruka pokud ti to za par let spadne asi zadna.
RDR si vetsinou do jakekoliv prace zapocitava i nasledne akce, jako treba, ze az budou delat omitku, tak ti chlapi ten kamen musi zakryt, koupit igelit a omitku dotahnout (prostoje pro ostatni) atd. proste kazdou blbost, na kterou ty ani nepomyslis.
26. črc 2014 ve 12:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
iron84
fotoportrét
fotoportrét
iron84
 @otoron Ja Vam nevim, zkousim to ruzne propocitat a najit v tom rozumne zduvodneni z pohledu firmy, ale nenachazim (bez osteni je to presne 6m2, s ostenim pochybuju ze to bude vic nez 10). To je 5800 za m2. Po odectu cca 1100 za hlavni material na m2, mi zustava 4700 na praci a nejaka ta lepidla, penetrace, pripevneni polystyrenu a blbinky okolo. Firma si musi vydelat, ale rad prenecham moznost jinym.

Ad dvere - zde byl priplatek zrejme adekvatni - vychazelo se z rady novodesign, kde jak mi bylo receno treti stranou startuje cena dveri na 40k. RDR hradi cca 25, takze neni problem dostat se na takovy priplatek. Avsak treba polozka "nenapojovana lamela" - priplatek 4600. Nechci tu fnukat, ale nekdy mi prijdou priplatky RDR v pohode, a nekdy jak z jineho sveta.

Co jsem tim chtel vlastne rict? Pokud si clovek chce misty doprat alespon mirne vyssi nadstandard, musi to kvuli cene resit vlastni dodavkou. A to je skoda - rad bych to prenechal vsechno RDR a nemusel se vubec o nic starat (z dosavadniho jednani jsem s RDR nadmiru spokojen). Ale jejich cenova politika mi vskutku nevoni.
26. črc 2014 v 16:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kkaccullka
52
Registrovala se 22. ledna 2013 na modrastrecha.cz. Přidala 569 příspěvků a 1 album. Má 11 přátel. Region Ostrava.
fotoportrét
fotoportrét
kkaccullka
52
Registrovala se 22. ledna 2013 na modrastrecha.cz. Přidala 569 příspěvků a 1 album. Má 11 přátel. Region Ostrava.
 @iron84 emoticon - pevněji přichytit ke konstrukci znamená, že se přes perlinku dají ještě znova hmoždinky, to si kldně taky uděláte sami. Otázka max hodinky práce i se svačinou. Přesně to je důvod proč jsem do stavby s nimi nešla. Když člověk ví vo co go a je z oboru zjistí jak moc si přihazujou. Doba je zlá a každý se snaží urvat co se dá i na dodávce subdodávek je třeba se řádně nabalit. Držím palce.
28. črc 2014 v 07:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
otoron
25
fotoportrét
fotoportrét
otoron
25
 @iron84 Ahoj, no mozna jsem to moc zjednodusil, ale stale si, i pres tu "silenou" cenu myslim, ze na to maji pravo a naprosto je chapu.
Koukni na to treba z tehle stranky.
Oni (RDR) maji business zalozeny na tom ze stavi "typove domky" to slovo typove je dulezite, ta znamema opravdu "TYPOVE" a ne, ze dle prani zakaznika udelame uplne vse a to v cene, no a seznam moznych zmen je prilozen emoticon
Takze, ve fabrice to vystrouhaji ze dreva a poslou to na misto, vse typizovane, az na posunute pricky a zmeny materialu v koupelkach a podlahach to jsou plus minus stejne domky. Tam si to prevezme parta lidi (obcas RDR), ale casto externi, ti maji pevne prachy za stavbu a protoze je to skoro vzdy standard, tak se jim ty prachy moc nemeni, kdyz to zvladnou rychleji, tak i vice vydelaji atd, urcite to maji brutalne pojistene smlouvou a to na obe strany.
Pokud je tam nejaka specialita - tak si to RDR s partou musi vykomunikovat, vysvetlit, pripravit podklady atd, no proste to zaridit, moc etra prace za par tvych stovek emoticon, aby vydelali, tak si proste tu svou typovost musi chranit, jinak by se jim terminy a vsechno dokola rosypalo.
Oni(RDR) se v zisku pohybuji v jinych vyssich radech (jinak nevim proc by to delali a jak by prezili)
No a jak by si ty, slusne a vhodne, odmitl takou extra "komplikaci", prece nemuzes rict sorry "to se nam nechce" a nebo "to my nedelame, je to komplikovane".. Proste das cenu, za kterou se ti oplati se tim zabyvat a basta, at si zakaznik vybere.
Takze vetsinou zapusobi "Darvinova Teorie" prirozene selekce a ti co to pochopi hned na zacatku, s diky odmitnou a zaridi se po svem. To jest, az ta parta prijede, slusne se domluvi s velitelem, na cene za praci a material pro lepeni, dodaji vlastni kamen a "nechaji" si to udelat pri jednom. Pak tu na modrestrese poreferuji, jak na RDR vyzrali, kolik ustretrili a nakonec to muze mit i pekny konec.
Bylo to tu uz hodnekrat, kazdy ma neco extra, takze vlastni dodavkou (prikladem jsou garazova vrata) a tak myslim, ze nema smysl se v tom vice patlat, tedy na zaver slovy klasika "jedeme dal, mocalem cernym, kolem bilych skal"
Toliko muj osobni nazor, rad bych slysel i RDR, ale to se tu jeste nestalo a asi logicky asi nestane.

P.S. Ja mel uplne ten stejny problem, zmena barvy fasady (jen garaz) +15000. Za co??, no to jsem tenkrat nepochopil. Stejna prace, barva se snad da objednat ve dvou odstinech, ne? Trvalo to, ale doslo mi to. I tobe to dojde. A jak ma chytra manzelka rika, vsechno ma svuj duvod/vyznam, i kdyz to jeste nechapeme. Pockej si na ten svuj emoticon.
Ja napriklad si ted budu garaz obkladat drevem, takze jsem rad, ze jsem tenkrat usetril tech 15 tisic..
28. črc 2014 v 09:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kkaccullka
52
fotoportrét
fotoportrét
kkaccullka
52
 @iron84 jinak ten kamenný obklad stál kolem 650,-Kč/m2 jsem se teda sekla emoticon normální cena lepšího kamene kolem 1000,-. My dělali o víkendu sami. Půjčení řezačky stálo na 2 dny 1000,- a šlo to jako po másle. S ostěním jsme se nepachtili a vypadá to i tak krásně - 15 m2 za víkend a přítel to dělal poprvé emoticon. Lepidlo jsme koupili speciálně na ten kámen a silikonový impregnační nátěr cca 280 Kč.
28. črc 2014 v 11:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
yaninka84
19
  • Stavím dům
    Region Plzeň
fotoportrét
fotoportrét
yaninka84
19
  • Stavím dům
    Region Plzeň
 Ahoj, obracím se na ty, co mají již postaveno. V současné době nám montážníci montují Novu 101 a nám se tam nelíbí, že jeden panel v horní koupelně úplně přesně nedoléhá (viz obrázek níže). Navrchu je mezera až 2 cm, což už nám přijde celkem dost. Parťák nás odbyl s tím, že to není přesné z výroby (čemuž moc nevěřím) a že on to nespraví. Co myslíte, máme to dál řešit nebo to zas tak velký problém není? Budou to v nejližší době sádrovat. Díky za rady.
28. črc 2014 ve 20:07  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jahudka.1
8
Registrovala se 27. srpna 2010 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 105 příspěvků. Má 30 přátel. Region Praha - západ.
fotoportrét
fotoportrét
jahudka.1
8
Registrovala se 27. srpna 2010 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 105 příspěvků. Má 30 přátel. Region Praha - západ.
 Budem stavet 101 a resime zabezpecovacku! Mate ji nekdo od RDR? Mohla bych vedet cenu? A vlastni dodavkou- cena, firma? A mate ji vsichni nebo nekdo usoudil, ze je to "zbytecnost"? Diky za vsechny reakce!
28. črc 2014 ve 20:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
asen
26
Registrovala se 6. března 2013 na modrastrecha.cz. Přidala 240 příspěvků a 1 inzerát. Má 7 přátel. Region Hradec Králové.
fotoportrét
fotoportrét
asen
26
Registrovala se 6. března 2013 na modrastrecha.cz. Přidala 240 příspěvků a 1 inzerát. Má 7 přátel. Region Hradec Králové.
 @yaninka84 Nestavím s RDR, ale co poslat fotku s dotazem přímo do RDR?
28. črc 2014 ve 20:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pavelcent
35
Registroval se 7. února 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 1028 příspěvků. Má 13 přátel.
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
pavelcent
35
Registroval se 7. února 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 1028 příspěvků. Má 13 přátel.
  • Již bydlím v domě
 @yaninka84
Podle toho jak jsem se díval na naše fotky, tak nepřesně to udělali oni na stavbě. Ten kus Fermacelu co je na svislé stěně a nedoléhá k šikmině nejspíš oni uřízli špatně a proto to nedoléhá. Ve spojích musí prolepit parozábranu a proto z výroby tam ten kus Fermacelu chybí a dodělá se na stavbě, až montážníci spojí tu parozábranu z obou dvou dílů. Nemůže být takový problém ten jeden nepřesný díl Fermacelu vyměnit.
28. črc 2014 ve 20:45  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
otoron
25
fotoportrét
fotoportrét
otoron
25
 @yaninka84 Urcite bych to resil s RDR, sice chapu ze nemaji cas na kazdou jednuse opravitelnou "drobnost", ale jak uz tu podotklo mnoho zdejsich prispevatelu: nenechat se odbyt a treba poslat fotku na RDR, ci zavolat zodpovedneho "predavaciho" technika a rict svuj nazor.(nebo to aspon rekni tomu technikovi, ze to posilas na RDR a ze se ti to nelibi a budes to resit, treba se chytne za nos). A fotit a fotit a fotit, nikdo z nas nejsme profici, ale uplne blbi taky nejsme, tak se sebou nenechme orat emoticon .
Ta tvoje fotka: nepresnost je urcite opravitelna, ale jak tam maji prolepenout parozabranu, je mi zahadou.
29. črc 2014 v 08:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
vorllinka (29 r.)
35
Registrovala se 1. září 2008 na modrastrecha.cz. Přidala 113 příspěvků a 1 album. Má 90 přátel. Region Plzeň.
  • Již bydlím v domě
    Region Plzeň
fotoportrét
fotoportrét
vorllinka (29 r.)
35
Registrovala se 1. září 2008 na modrastrecha.cz. Přidala 113 příspěvků a 1 album. Má 90 přátel. Region Plzeň.
  • Již bydlím v domě
    Region Plzeň
 Ahoj ,,Rýmařováci,,
už delší dobu projíždím tuhle diskuzi, vybrali jsem od RDR dům Largo 98. Máme před sebou teprve první schůzku s obchodním zástupcem, zatím jsme všechno řešili po telefonu a mailu. Já jsem hodně rad načerpala právě tady na diskuzích, takže už máme představu o tom co pozměnit.

Vzhledem k financím nechceme žádné velké ,,překopávky,,. Zatím máme naplánované podl. topení do obýváku a kuchyně (fenix), komín a krb, jeden další záchod do koupelny, změnu barvy oken a dveří a zvětšení zádveří.

A teď se chci zeptat - s jakými dalšími výdaji máme počítat? Máme střední radonovou zátěž, rovinatý pozemek, dobře přístupný a hromosvod nám udělá známý.. Co dál? emoticon Díky emoticon
29. črc 2014 ve 20:43  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
locus
22
Registroval se 10. března 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 216 příspěvků. Má 16 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
locus
22
Registroval se 10. března 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 216 příspěvků. Má 16 přátel.
 @vorllinka Zatepleni soklu, zahradni domek, plot, dlazba kolem domu, terasa, bazen emoticon , atd....
29. črc 2014 ve 21:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
vorllinka (29 r.)
35
  • Již bydlím v domě
    Region Plzeň
fotoportrét
fotoportrét
vorllinka (29 r.)
35
  • Již bydlím v domě
    Region Plzeň
 @locus věci jako zahradní domek, plot, terasa atd. už nepočítám do základu od RDR, to pak budeme dělat postupně emoticon
29. črc 2014 ve 21:16  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
mojsha
56
Registrovala se 2. června 2008 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 427 příspěvků. Má 41 přátel. Region Náchod.
fotoportrét
fotoportrét
mojsha
56
Registrovala se 2. června 2008 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 427 příspěvků. Má 41 přátel. Region Náchod.
 @vorllinka ahojda, tak podle toho co píšeš tak asi největší položku budete mít zádveří a tu podlahovku, trošku naskáče koupelna dle obkladů, wc atd., nebo např. vchodové dveře ? zda vezmete standart - zda se bude líbit emoticon
29. črc 2014 ve 21:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petravec
161
Registrovala se 1. června 2012 na modrastrecha.cz. Přidala 151 příspěvků. Má 36 přátel. Region Brno.
fotoportrét
fotoportrét
petravec
161
Registrovala se 1. června 2012 na modrastrecha.cz. Přidala 151 příspěvků. Má 36 přátel. Region Brno.
 @vorllinka my jsme si proti standardu dali závěsné WC, žaluzie, jiné kování na dveře, pochozí prahy u dveří na terasu, které nejsou ve standardu.....no a pak případně je třeba počítat kuchyň, pokud si budete brát přes RDR od Lamontu. emoticon
30. črc 2014 v 07:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
vorllinka (29 r.)
35
  • Již bydlím v domě
    Region Plzeň
fotoportrét
fotoportrét
vorllinka (29 r.)
35
  • Již bydlím v domě
    Region Plzeň
 @mojsha díky emoticon s tím zádveřím jsem to špatně napsala, jde jen o posunutí příčky. Dveře vchodové budeme chtít jiné a interiérové ne úplně plné.

Ale tak jak píšete, tak to bude spíš všechno o tom, co si my vybereme a nadiktujeme. Žádné povinné ,,skryté,, příplatky snad nebudou. To jsem ráda.
30. črc 2014 v 09:18  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
otoron
25
fotoportrét
fotoportrét
otoron
25
 @vorllinka Presne tak, to je asi hlavni vyhoda RDR, co si nevymyslis, to nedostanes a nezaplatis emoticon
30. črc 2014 v 10:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
vedralova
130
Registrovala se 19. února 2014 na modrastrecha.cz. Přidala 113 příspěvků. Má 40 přátel. Dobruška, Region Rychnov nad Kněžnou.
  • Již bydlím v domě
    Dobruška, Region Hradec Králové
fotoportrét
fotoportrét
vedralova
130
Registrovala se 19. února 2014 na modrastrecha.cz. Přidala 113 příspěvků. Má 40 přátel. Dobruška, Region Rychnov nad Kněžnou.
  • Již bydlím v domě
    Dobruška, Region Hradec Králové
 @vorllinka Ahoj,my také budeme stavět Largo 98 emoticon .Ale my ho předělali na 3+kk.Zvětšili jsme kuchyň s obývákem a máme technickou.
30. črc 2014 v 17:46  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
yaninka84
19
  • Stavím dům
    Region Plzeň
fotoportrét
fotoportrét
yaninka84
19
  • Stavím dům
    Region Plzeň
 @pavelcent
@otoron
Díky za reakce a rady, dnes se to úspěšně vyřešilo emoticon Snad už nás nic dalšího nepotká emoticon
30. črc 2014 ve 21:36  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jahudka.1
8
fotoportrét
fotoportrét
jahudka.1
8
 @yaninka84 tak to je bezvaemoticon a muzu vedet jak jste to resili a vyresili? Zaciname montovat za 3 tydny, tak abychom vedeli...;)
31. črc 2014 v 10:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
farka
28
Registrovala se 2. července 2013 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 290 příspěvků. Má 10 přátel. Region Brno.
fotoportrét
fotoportrét
farka
28
Registrovala se 2. července 2013 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 290 příspěvků. Má 10 přátel. Region Brno.
 Ahoj Rýmařováci emoticon
konečně jsem se po několika dnech prokousala skoro celou diskusí (pár příspěvků o sympatiích a antipatiích jsem přeskakovala)..našla jsem spoustu odpovědí a typů, přesto mi na papíře zůstalo několik otázek, tak snad mi poradíte ať se pohneme s domkem dál...máme za sebou 2 schůzky v RD a ladíme projekt a technické věci k Nově 101 emoticon vzhledem k umístění a omezení na pozemku mám otázky:

1/ je opravdu tak chladno a tma v obývacím pokoji, který je na sever jak všichni straší (přidáváme okna na východ a západ aspoň něco)
2/ jaká parta vám stavěla okolo Brna?
3/ vycházela by nám stavba ZD a poté domu na leden/únor/březen, ale četla jsem tu jaké byli potíže s počasím a poté kvalitou ZD, jak moc je to v těchto měsících špatné?
4/ zvažuji ošidit kuchyň o výklenek na vestavěnou skříň z chodby, kdo to tak nemáte, postrádáte takovéto úložné prostory? jsem kuchtička, takže kuchyň je pro mě svatyně emoticon
5/ a opět téma pro pány @pavelcent, @otoron a spol...myslíme si na podlahové topení elektro Fenix (elektrokotel, TUV, krbová vložka a příprava na solary), ale zvažujeme zda ho dát i do pracovny a zádveří, případně čím jiným vytápět tyto místa? dají se tyto místa nastavit na samostatnou teplotu?
6/ a v souvislosti s tímto, má cenu si nechávat natáhnout plyn do domu? máme jej na kraji pozemku
7/ vleze se do klasického zádveří 5-6 lidí na přezutí? případně jak moc je nepříjemné chození do spodní koupelky přes rozšířené zádveří, které jsem už u některých viděla?
8/ a poslední, cca 1 za měsíc v okolí jede kafilérie, pokud budeme mít řízené větrání, které je teď v ceně, tak nám natáhne puch do celého domu, je problém ho na 2 dny nechat vypnutý? nebo se ho raději úplně vzdát?

snad jsem vás moc nezahltila emoticon a předem díky za jakékoliv odpovědi emoticon
31. črc 2014 v 18:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pavelcent
35
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
pavelcent
35
  • Již bydlím v domě
 @farka
Vyjádřím se jen k něčemu
bod 5/ Fenix v celém domě + bojler na TUV a nic víc není potřeba. Propočty zda-li se vyplatí investice do solárů tu byly mockrát a vyšly nic moc pozitivně. Zvažte termodynamické panely http://jaromir-bednar.webnode.cz/produkty/system-thermboil/termodynamicky-panel/ . Plyn ? K čemu ? Opět zbytečné peníze. Investice do krbové vložky podle mě zbytečná, pro někoho nezbytné navození romantické atmosféry při dlouhých zimních večerech, přihřívání TUV. Jestli se vyplatí investice do komínu,kamen/vložky,cirkulacce a regulace TUV apod. je na každém, ale podle mě ( a mýlit se mohu emoticon ) určitě ne. Je třeba taky myslet na pořizování, zpracování,uskladnění dřeva a jeho manipulaci. Přísun, prostory nemám a jsem líný emoticon .
bod 6/ plyn bych nedával
bod 7/ tak ten mě fakt rozesmál emoticon emoticon emoticon . Do zádveří se vleze jeden dospělý a max. 4-leté dítě a už se neotočí. Ony věci na věšáku, zvláště v zimě uberou další prostor. Proto jsme udělali celkem velké zastřešení před vchodem. protože se vyzouváme venku a do domu jdeme po jednom. Pokud jdeme 4, z toho dvě děti, s taškama z nákupu, stihnu ještě cigaretu, než se dostanu dovnitř emoticon emoticon emoticon . Jó pokud z pracovny uděláte předsíň tak by to snad šlo, těch 5-6 lidí.
31. črc 2014 v 19:40  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jitule23
106
Registrovala se 19. října 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 997 příspěvků a 7 alb. Má 25 přátel.
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
jitule23
106
Registrovala se 19. října 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 997 příspěvků a 7 alb. Má 25 přátel.
  • Již bydlím v domě
 @farka Za sebe se mohu vyjádřit k bodu 4. Výklenek na šatní skříň v chodbě nemám. Chtěla jsem také velkou kuchyň. Teď je něco přes 9 m, zmenšili jsme ji asi o 0,5 m , aby byla trochu větší pracovna. Projekty a fotky mám v albu.
K bodu 6 - plyn máme, používáme ho na topení a ohřev vody. Podle diskuse vidím, že nákladově vycházíme přibližně stejně, jako kdybychom měli jenom elektriku. Podotýkám, že nemáme ani soláry ani kamna. U Plynu je nutné počítat vyšší vstupní náklady - pořízení kotle.
K bodu 7 - do zádveří se tak vejdou 2 - je malé, ale my to nějak neřešíme, protože do domu chodíme přes technickou mezi garáží a domem a návštěvy se vystřídají. Přes zádveří bych do spodní koupelny nechodila. My ji dole využíváme hodně a to zádveří spíš funguje jako nárazník proti studenému vzduchu zejména v zimě. Navíc by se asi nosila i špína.
Tolik k bodům, ke kterým se vyjádřit mohu. Máme Novu 101, rok 2010. Bydlíme už téměř 4 roky. Jsme moc spokojeni jak s domem, tak s přístupem firmy po všech stránkách.
31. črc 2014 v 19:44  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jirkaj
Registroval se 24. května 2013 na modrastrecha.cz. Přidal 9 příspěvků. Má 1 přítele.
fotoportrét
fotoportrét
jirkaj
Registroval se 24. května 2013 na modrastrecha.cz. Přidal 9 příspěvků. Má 1 přítele.
 Ahoj zdravím všechny, budeme stavět NOVU 101, chci se zeptat, jak velký jste objednávali kontejner?
1. srp 2014 v 07:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
viky007
14
Registrovala se 17. dubna 2012 na modrastrecha.cz. Přidala 235 příspěvků. Má 4 přátele.
fotoportrét
fotoportrét
viky007
14
Registrovala se 17. dubna 2012 na modrastrecha.cz. Přidala 235 příspěvků. Má 4 přátele.
 @farka
ad 1) Máme obývák na SV a mohu Vás ujistit, že tmu tam rozhodně nemáme. Žádná okna jsme nepřidávali. Jsme naopak rádi, že tu v létě máme krásný chládek a nemusíme řešit zastínění. V zimě si přitápíme krbovými kamny.
ad 4) Výklenek s vestavěnou skříní máme + ještě jsme zvětšovali pracovnu. Kuchyň malá rozhodně není - foto v albu.
ad 5,6) Plyn také máme na hranici pozemku, Do domu zaveden již nikoli. Máme jen elektrokotel, teplovodní podlahové vytápění, soláry, komín, krbová kamna. Takto nám to vyhovuje. Bydlíme 2 roky a zatím bychom nic neměnili.
ad 7) Přes zádveří bych do koupelny rozhodně nechodila. Ono se to zádveří zdá sice malé, ale ve skutečnosti se tam vleze věcí. Jednou si tam návštěva zaparkovala i kočárek (ne pro panenky).
ad 8) Co jsem takhle s diskuzí pochopila tak hodně lidí ho stejně vypíná. Já osobně v tom žádné plus nespatřuji. Nemáme ani rekuperaci, ani řízené větrání. S vlhkostí problém nemáme, okna se nám nerosí. My máme spíš opačný problém. Velmi nízkou vlhkost.
1. srp 2014 v 07:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
otoron
25
fotoportrét
fotoportrét
otoron
25
 @pavelcent @farka Lepe nez Pavelcent to ani rici nejde emoticon
K bodu c 7) no jde to, ale "POS...TUP..NE" emoticon emoticon emoticon emoticon
Ja mam Locus 119 a tento "101" problem nesdilim, do predsine se mi vskuku 4 dospeli a 2 deti vlezou, ale asi uplne tam nejsou vsichni naraz, jak rika klasik, "na takove navaly tu nejsme pripraveni"
Ja krbovky s vymenikem mam a diky mym radiatorum je podporuji, nicmene v pristim zivote, to bude elektricka podlahovka a krbovky jen pro mou romantickou dusi emoticon a treti svetovou emoticon
1. srp 2014 v 10:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš