Menu Forum

RD Rýmařov a zkušenosti s nimi?

7. pro 2016  • 
 Přidej příspěvek
fotoportrét
fotoportrét
otoron
25
Registroval se 12. září 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 201 příspěvků. Má 2 přátele. Hrabyne, Region Opava.
fotoportrét
fotoportrét
otoron
25
Registroval se 12. září 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 201 příspěvků. Má 2 přátele. Hrabyne, Region Opava.
 @jirkaj takovy "stredne" velky emoticon
"hledej" a najdes (v teto sekci je asi tak 100 odkazu na toto tema emoticon
1. srp 2014 v 10:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
farka
28
Registrovala se 2. července 2013 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 290 příspěvků. Má 10 přátel. Region Brno.
fotoportrét
fotoportrét
farka
28
Registrovala se 2. července 2013 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 290 příspěvků. Má 10 přátel. Region Brno.
 díky za postřehy emoticon zádveří jsem viděla, že je malé, jen jsem doufala, že fotky klamou emoticon akorát jestli jsem pochopila správně, tak ti co máte el. podlahovku Fenixe, tak ju máte nataženou komplet aj do zádveří, na chodbě a do pracovny? viděla jsem právě řešení teplovodní podlahovky, kde tyto místnosti doplnili topením, což u Fenixe nejde, že? a potom je tu otázka výměníku u krbu, jsem totiž vodomil a spotřeba teplé je už teď slušná emoticon takže zvažujeme jak na ohřevu ušetřit, jestli pomocí krbu a nebo solarů, plánujeme do budoucna i přihřívání vody v bazénu emoticon
1. srp 2014 ve 14:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
otoron
25
fotoportrét
fotoportrét
otoron
25
 @farka nekombinuj nekombinovatelne,
muzes napriklad mit
1) el. podlahovku a klasicky krb (TUV ohrivas zvlast)
2) radiatory, elektricky kotel a krbovky s vymenikem (krb na radiatory a TUV neni problem) (to mam ja)
3) teplovodni podlahovku a el kotel (avsak ne krb s vymenikem, jen standartni krbovky, TUV lze napojit, ale neni to dobry napad - teplovodni podlahovka je nizkoteplotni)
4) teplovodni podlahovku, el kotel, akumulacku a krb s vymenikem (muzes ohrivat cokoliv kdekoliv (tohle ma @Locus)
5) solary se kombinuje s cimkoliv v bodech 1-4
Pozor na to emoticon , urcite tu maji i dalsi "kombinace" ale uz jich moc nebude...

Bazen je v tomto pripade VELMI usmevny, na to asi zapomen, ja mam virivku 1000l, a krbem to nahrat jde asi za 10 hodin silneho topeni a to v lete -(f*ck it) a solary??, jen v brutalne slunecny den a potrebuji dva dny na napusteni vody kolem 36 stupnu, takze zpatky na zem a propocti si rozpocet at vis opravdu chces a na co mas......
1. srp 2014 ve 14:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jahooodka
116
Registrovala se 1. srpna 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 578 příspěvků. Má 47 přátel. Region Praha - západ.
fotoportrét
fotoportrét
jahooodka
116
Registrovala se 1. srpna 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 578 příspěvků. Má 47 přátel. Region Praha - západ.
 @jirkaj Kontejner jsme měli pronajatý od Technických služeb 9m3, odpad, kromě dřeva, jsme netřídili, jednou za tu dobu byl vyvezen, platili jsme cca 9 tis. Kč za těch 14 dní...
1. srp 2014 v 15:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jirkaj
Registroval se 24. května 2013 na modrastrecha.cz. Přidal 9 příspěvků. Má 1 přítele.
fotoportrét
fotoportrét
jirkaj
Registroval se 24. května 2013 na modrastrecha.cz. Přidal 9 příspěvků. Má 1 přítele.
 @jahooodka děkuji za odpověď.
1. srp 2014 v 15:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
farka
28
fotoportrét
fotoportrét
farka
28
 @otoron kombinace skončili u č. 1) díky moc, pěkně přehledně emoticon ...jen mi prosím ještě ujasněte, lze u el. podlahovky nastavovat teplotu v jednotlivých místnostech různě? a pokud odjedeme na víkend pryč, el. podlahovka se nastaví na nižší vytápění (případně vypne), ale jak je to s ohřevem TUV? koukala jsem na bojlery k el. kotli, ale přiznám se ne už tak moc podrobně emoticon
1. srp 2014 v 18:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pavelcent
35
Registroval se 7. února 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 1036 příspěvků. Má 13 přátel.
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
pavelcent
35
Registroval se 7. února 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 1028 příspěvků. Má 13 přátel.
  • Již bydlím v domě
 @farka
Pokud si dáte el. podlahovku od Fenixe bude řízena centrální řídící jednotkou BMR. Každá místnost má svůj termostat a je samostatným řídícím se okruhem. Takže ano, v každé místnosti můžeš mít nastavenou jinou teplotu. Pokud jedeš pryč dá se na řídící jednotce nastavit režim kdy dům netopí, ale není to moc vhodné, protože je lepší udržovat konstantní teplotu, než nechat dům vychladnout a potom ho natápět o třeba 5 a více stupňů naráz. To je neekonomické. Navíc by jste měli novější ŘJ než mám já, která jde ovládat přes internet nebo mobil, takže si topení můžeš řídit na dálku. Ohřev TUV řeš el. bojlerem, který se dá nahřívat el. spirálou nebo krbovkama nebo ze solárních panelů a nejlépe kombinadí všech možností. Hydrounit co dávalo RDR k solárům to umí a jistě i mnoho dalších. Elektrokotel k tomu nepotřebuješ.
1. srp 2014 ve 20:21  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
atropos
42
Registrovala se 8. července 2014 na modrastrecha.cz. Přidala 55 příspěvků. Má 35 přátel. Region Praha.
fotoportrét
fotoportrét
atropos
42
Registrovala se 8. července 2014 na modrastrecha.cz. Přidala 55 příspěvků. Má 35 přátel. Region Praha.
 Možná už to tu někde bylo, nepročítala jsem. Mám dotaz, zda je tu někdo, kdo má NOVA 101 a v obývacím pokoji má otevřené schodiště, jste spokojení?? Díky emoticon
1. srp 2014 ve 22:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jahooodka
116
fotoportrét
fotoportrét
jahooodka
116
 @atropos My máme otevřené schodiště a inspirovali jsme se od @zuzicz emoticon Za nás teda naprostá spokojenost, stále si to chválímeemoticon Když topíme v kamnech, teplo je v celém přízemí a stoupá po schodech nahoru až do ložnicemoticon Větší hluk nepozorujeme, ale je to spíš tím, že už bydlíme v domě prakticky sami s manželememoticon
2. srp 2014 v 08:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
ekel
Registroval se 3. července 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 1 příspěvek. Region Zlín.
fotoportrét
fotoportrét
ekel
Registroval se 3. července 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 1 příspěvek. Region Zlín.
 Chystáme se na stavbu Largo 98 a řešíme základovou desku, kterou by měl dělat člověk od Rýmařova. Můžete někdo doporučit firmu z okolí Berouna, s dobrou referencí? Díky
3. srp 2014 v 09:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
ramokry
18
Registroval se 5. května 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 163 příspěvků a 1 album. Má 6 přátel. Velké Pavlovice, Region Břeclav.
  • Již bydlím v domě
    Velké Pavlovice, Region Břeclav
fotoportrét
fotoportrét
ramokry
18
Registroval se 5. května 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 163 příspěvků a 1 album. Má 6 přátel. Velké Pavlovice, Region Břeclav.
  • Již bydlím v domě
 @farka My máme el.podlahovku Fenix v celém domě jako jediný zdroj vytápění a spokojenost. K ohřevu vody používáme bojler s tepelným čerpadlem, umístěn jej máme v technické místnosti. Tento bojler ohřívá vodu s třetinovými náklady, dá se pořídit i za 32000 Kč http://www.podlahove-topeni-eshop.cz/?action=detail&id=ID86 .
3. srp 2014 ve 14:51  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
betotemi
131
Registrovala se 9. července 2014 na modrastrecha.cz. Přidala 195 příspěvků. Má 10 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
betotemi
131
Registrovala se 9. července 2014 na modrastrecha.cz. Přidala 195 příspěvků. Má 10 přátel.
 @ramokry můžu se zeptat co mate za podlahu? Budeme MIT taky fenix
3. srp 2014 v 15:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
7karel7
Registroval se 7. června 2012 na modrastrecha.cz. Přidal 21 příspěvků. Má 3 přátele. Region Praha - západ.
fotoportrét
fotoportrét
7karel7
Registroval se 7. června 2012 na modrastrecha.cz. Přidal 21 příspěvků. Má 3 přátele. Region Praha - západ.
 @ramokry Mám také v plánu použít do celé 101 podlahovku Fenix. Bojler s tepelným čerpadlem vidím prvně a zdá se to být dobrá volba. Řešili jste dodávku cestou RDR? Nasávání vzduchu máte z garáže? Využíváte v letním období vznikající chladný vzduch výdechem někam do domu? Ovlivnila tato technologie klima v domě?
3. srp 2014 v 17:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
yaninka84
20
Registrovala se 13. listopadu 2009 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 14 příspěvků. Má 28 přátel. Plzeň, Region Plzeň.
  • Stavím dům
    Region Plzeň
fotoportrét
fotoportrét
yaninka84
20
Registrovala se 13. listopadu 2009 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 14 příspěvků. Má 28 přátel. Plzeň, Region Plzeň.
  • Stavím dům
    Region Plzeň
 Zdravíčko,
máte někdo nějaké tipy, na co si dát nejvíce pozor při předávce domu? Jaké bývají např. největší problémy, nedodělky apod.. Jestli to tedy jde takhle zobecnit. Případně, co jste řešili při předávce Vy? Klidně do IP. Díky moc za jakýkoliv podnět emoticon
3. srp 2014 ve 20:53  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
ramokry
18
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
ramokry
18
  • Již bydlím v domě
 @betotemi Už ani nevím co máme za podlahu, ale je to klasická plovoucí podlaha z laminátu (vybírali jsme K-Keramice, aby to bylo pro podlahové topení).
3. srp 2014 ve 21:34  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
ramokry
18
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
ramokry
18
  • Již bydlím v domě
 @7karel7 My máme bojler s tepelným čerpadlem Ariston Nuos 250, který vytápíme na 45 stupňů, v létě máme denní spotřebu do 1 kWh na ohřev vody, v zimě 1,5 kWh. Ale stačil by nám i bojler menší (viz. odkaz výše). Máme Novu 101 s otevřeným přízemím, bojler je umístěn v technické místnosti pod schodama, ve dveřích do garáže máme otvory(průduchy), aby tepelné čerpadlo mohlo použít i vzduch z garáže. V létě když chceme chladit, tak otevřeme dveře z technické do obývacího prostoru. Jenže v létě ten bojler jede za celý den tak maximálně 1 hodinu, takže to moc nestihne vychladit.
3. srp 2014 ve 21:40  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petrskalka
Registroval se 13. června 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 17 příspěvků.
fotoportrét
fotoportrét
petrskalka
Registroval se 13. června 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 17 příspěvků.
 Za měsíc mám KS. Chtěl bych se zeptat:

- obezdít vanu či ne?
- sokl u dlažby: psalo se tu, že se občas stane, že dům pracuje trochu víc, někdy se fermacl.podlaha v rozích svažuje (podsyp) atd. Předpokládám jako laik, že se pak i sokl deformuje. Řešili jste to, nebo je to vyřešeno, že se určité spáry přiznají, nevytmelí, nebo silikonují. Nebo je to lepší neřešit a pak přelepit, pokud by to vizuálně hodně vadilo.
- jaké máte zkušenosti se zatepleným prahem pro terasové dveře?

Díky
4. srp 2014 v 11:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
mojsha
56
Registrovala se 2. června 2008 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 427 příspěvků. Má 41 přátel. Region Náchod.
fotoportrét
fotoportrét
mojsha
56
Registrovala se 2. června 2008 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 427 příspěvků. Má 41 přátel. Region Náchod.
 Ahojda,
řešil prosím někdo dodatečně venkovní zatemnění oken? žaluzie / rolety ??? lze to vůbec u Rýmařovských domů? díky emoticon
7. srp 2014 ve 21:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jitule23
106
Registrovala se 19. října 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 997 příspěvků a 7 alb. Má 25 přátel.
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
jitule23
106
Registrovala se 19. října 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 997 příspěvků a 7 alb. Má 25 přátel.
  • Již bydlím v domě
 @petrskalka Ahoj, dům Nova 101 máme téměř 4 roky. Vanu máme obezděnou a v pohodě. Sokly máme v pořádku, v místech, kde je na podlaze dlažba jsou shora zatmeleny. V ostatních místnostech máme koberce a lepené lišty a je to také v pořádku. K terasovým dveřím snad řekne někdo jiný, nás to ani nenapadlo, takže máme dveře normální, ani nemáme pochozí práh. Mrkni klidně do mého alba, snad najdeš i další odpovědi.
8. srp 2014 v 07:18  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
silenoz (33 r.)
1
Registroval se 7. dubna 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 227 příspěvků. Má 2 přátele. Region Plzeň.
fotoportrét
fotoportrét
silenoz (33 r.)
1
Registroval se 7. dubna 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 227 příspěvků. Má 2 přátele. Region Plzeň.
 Zdravim,
delsi dobu jsem tu nebyl. A chci se zeptat, zda tu nekdo planuje s Rymarovem stavet Nova 101 EVO?
Ma zde nekdo ve drevostavbe teplovzdusne vytapeni s rekuperaci?
Stale se rozhoduji pro:
Klasicka Nova 101 + radiatory + el. kotel + krbova kamna + rekuperace
nebo
Nova 101 EVO + tepelne cerpadlo + teplovzdusne vytapeni s rekuperaci + krbova kamna
Rozdil po ziskani (pevne doufam, RD Rymarov garnatuje) je uz jen 166.000,-

Dekuji
8. srp 2014 v 09:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
silenoz (33 r.)
1
fotoportrét
fotoportrét
silenoz (33 r.)
1
 @mojsha ja planuji rolety, prijdou mi lepsi a v lete vice zatemni. Zaluzie jsou nachylne na vitr apod. Takze se muze stat, ze v noci pri vetsim vetru budou dosti rusit. S el. ovladanim jsou od RD Rymarov docela mastne, ale dodatecne tusim nejdou dodelat (mozne protrzeni folii apod)
8. srp 2014 v 09:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
silenoz (33 r.)
1
fotoportrét
fotoportrét
silenoz (33 r.)
1
 @ramokry moc me zaujal bojler s TC. Jen se chci zeptat jak je to v zime, kdyz bojler jede vice hodin. to je pak v technicke mistnosti je zima jako v lednici?
8. srp 2014 v 10:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
otoron
25
fotoportrét
fotoportrét
otoron
25
 @silenoz Ahoj, nemyslim si, ze jsou az tak moc mastne od RDR (rolety), pokud si je nechas v uplne stejne kvalite a stejnem zabudovani udelat od slusne externi firmy, bude cena velmi podobna..
Ja je vlastnim a muzu rici, ze jsou "uzivatelsky" uplne super. pouzivam je kazdy den, jak v zime tak, a to hlavne, v lete a jsem velmi spokojen.
Mam i vsude site proti hmyzu, (mimo francouska okna) a to je dalsi vec, kterou si chvalim kazdy den..
Vrele doporucuji.. bohuzel, rada je jednoducha a levna, ale platit to budes ty.... emoticon emoticon emoticon

Osobne si myslim, ze to byla moje jedna z nejlepsich investic nad ramec standardniho projektu.
8. srp 2014 ve 12:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
ramokry
18
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
ramokry
18
  • Již bydlím v domě
 @silenoz Ano, v zimě, když jede čerpadlo déle, tak je v technické místnosti chladno, jestli máte prostor v garáži, tak by to šlo dát také tam. Já chci časem vyřešit tak, že odvod studeného vzduchu vyvedu do garáže, zatím sem se k tomu nedostal.
8. srp 2014 ve 13:24  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
silenoz (33 r.)
1
fotoportrét
fotoportrét
silenoz (33 r.)
1
 @otoron mohu se zeptat zda mas vsechna na rucni ovladani nebo v elektrice?
sitku proti hmyzu tez od RD nebo externe jsi shanel? Cena u EVA el. zaluzie s el. pohonem jsou docela rakety :( Rolety na rucni ovladani v klasicke Nove uz byly cenove o dost lepsi.

@ramokry v garazi planuji technickou mistnost a jednu obytnou. Dela hluk toeplen cerpadlo v bojletu?
Divim se ze jej mas jen za 32.000,-. Ja nasel nejlevnejsi za 39.000,- http://www.heureka.cz/?h[fraze]=Ariston+Nuos+250&min=20000&max=&o=3
8. srp 2014 v 16:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
otoron
25
fotoportrét
fotoportrét
otoron
25
 @silenoz V elektrice mam pouze francouske okna(dvere) 3x, jinak rucni a myslim ze je to uplne v pohode.
okna jdou vytahovat lehce (i ta siroka), u fr. dveri mam dalkove a automaticke vytazeni a zatazeni... uff jeste ze jsem si to priplatil, stat u nej a cekat az se otevre ci zavre je vecnost....
Site mam integrovany v roletach a jsou super, vse dodavka od RDR...
Dve site jsem si dodelaval pozdeji a cena byla stejna jako od RDR ale musel jsem platit dopravu 300km a 10-15kc emoticon - hnusne moc.. tak jsem cekal pul roku az na nejakou reklamaci a tu dopravu jsme nejak dohodli....
Reklamace byly, male a drobne, ale byly, tak doporucuju to vzit od RDR vschno, at mas zaruku OK
8. srp 2014 v 16:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
ramokry
18
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
ramokry
18
  • Již bydlím v domě
 @silenoz Já mám Ariston Nuos 250 taky za 40000, ale dá se pořídit i od jiného výrobce menší bojler (190l) i za 32000 (viz.odkaz výše). Jinak ano, tepelné čerpadlo v bojleru není nejtišší, ale dá se to přežít a to mám otevřené přízemí, takže je technická hned vedle obýváku.
9. srp 2014 v 11:28  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
silenoz (33 r.)
1
fotoportrét
fotoportrét
silenoz (33 r.)
1
 Otoron a ramokry dekuji moc za cenne informace. emoticon

Jeste bych mel dotaz, zda si RD Rymarov uctuje priplatek za jinou barvu strechy a jinou barvu fasady (tusim, ze standard je bila barva domu a strechy cervena?)
9. srp 2014 ve 20:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petrsv1000
230
Registroval se 11. srpna 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 4235 příspěvků. Má 32 přátel. Region Mladá Boleslav.
  • Zařizuji dům
    Mnichovo Hradiště
fotoportrét
fotoportrét
petrsv1000
230
Registroval se 11. srpna 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 4235 příspěvků. Má 32 přátel. Region Mladá Boleslav.
  • Zařizuji dům
    Mnichovo Hradiště
 @silenoz za barvu tašek se nepřiplácí u fasády se platí pouze za dvoubarevnou kombinaci, jinak jakákoliv barva je v ceně. emoticon
9. srp 2014 ve 20:30  •  zařizuje dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
silenoz (33 r.)
1
fotoportrét
fotoportrét
silenoz (33 r.)
1
 @petrsv1000 to jsem si oddechl :D jsem cetl o te garazi jak jsi psal, tak jsem mel trochu obavy...
9. srp 2014 ve 20:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš