Menu Forum

RD Rýmařov a zkušenosti s nimi?

2. pro 2016  • 
 Přidej příspěvek
fotoportrét
fotoportrét
otoron
25
Registroval se 12. září 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 201 příspěvků. Má 2 přátele. Hrabyne, Region Opava.
fotoportrét
fotoportrét
otoron
25
Registroval se 12. září 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 201 příspěvků. Má 2 přátele. Hrabyne, Region Opava.
 @bakin Zdravim, Mas ABSOLUTni pravdu v tom, jaky je v kominech rozdil, ale prosim te nebalamut tady lidi "nesmysly" jako, ze jim z nejake trubky bude tahnout, pokud to mas takhle ty, tak te akorat polituji a dopoducim at si to nechate odborne vyresit.
Ono ta trubka v zakladovce pokud budes mit jen UNI komin byt musi a logicky Absolut to bude mit vyresene, ale za trosku jinou cenu (i kdyz ti bude ten vzduch behem topeni trochu "prihrivat" ovsem dle specifikace minimalne)
Zkus mi vysvetlit, jaky je rozdil mezi extra dirou v komine a extra dirou v zakladovce? Pokud privod vzduchu nebudes mit ukonceny korektne v kamnech a jeste lepe pripojen pres vzduchovou automatiku krbu (ktera mimochiodem zacina na 2-3tisicich), tak si vzpomen na pelisky a popremyslej, kde udelali soudruzi s NDR v tvem pripade chybu.
Ahoj @farka,
Pokud budes mit vybrana kamna, ktera maji pripojeni na externi vzduch (coz je v ND skoro podminkou), jen si vyber, zda si udelas v zakladovce privod vzduchu za cca 100-200Kc. a nebo si koupis ABSOLUT, ktery je pro vsechny ty co si ten privod vzduchu zapomneli udelat predem a tim padem maji smulu.
20. zář 2014 ve 13:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
machja
30
Registrovala se 29. července 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 104 příspěvků a 1 album. Má 48 přátel. Region Vyškov.
fotoportrét
fotoportrét
machja
30
Registrovala se 29. července 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 104 příspěvků a 1 album. Má 48 přátel. Region Vyškov.
 @misa_mb Nejmenší pokoj nahoře má dcerka, takže v pidi místnůstce má šatnu , kterou jí děsně závidím emoticon
Má tam posuvné dveře, uvnitř skříně PAX z IKEA bez zavírání, je to tak lepší.

http://jstatic.asmira.com/photo/85/398285/album/21821219_720.jpg
Nevím jak vložit přímo foto do diskuze.
20. zář 2014 v 15:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
machja
30
fotoportrét
fotoportrét
machja
30
 @misa_mb

Zobrazí se?
Více v albu.
20. zář 2014 v 15:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petrsv1000
230
Registroval se 11. srpna 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 4235 příspěvků. Má 32 přátel. Region Mladá Boleslav.
  • Zařizuji dům
    Mnichovo Hradiště
fotoportrét
fotoportrét
petrsv1000
230
Registroval se 11. srpna 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 4235 příspěvků. Má 32 přátel. Region Mladá Boleslav.
  • Zařizuji dům
    Mnichovo Hradiště
 @misa_mb tak sem přidal fotečky šatny do blogu emoticon
http://www.modrastrecha.cz/blog/petrsv1000/album/zaciname-zarizovat/20430149/
20. zář 2014 v 19:29  •  zařizuje dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
viky007
14
Registrovala se 17. dubna 2012 na modrastrecha.cz. Přidala 235 příspěvků. Má 4 přátele.
fotoportrét
fotoportrét
viky007
14
Registrovala se 17. dubna 2012 na modrastrecha.cz. Přidala 235 příspěvků. Má 4 přátele.
 @bakin u tak dlouheho privodu vzduchu jako mate vy se ani nedivim, ze vam tama tahne

@farka pokud vim, tak neni absolut jako absolut, existuje absolut s prisavanim a absolut bez prisavani, vse je nutne zvolit jiz pri specifikaci, i uni ma moznost volby s prisavanim, staci vse jen poradne nastudovat
20. zář 2014 v 19:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
betotemi
131
Registrovala se 9. července 2014 na modrastrecha.cz. Přidala 195 příspěvků. Má 10 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
betotemi
131
Registrovala se 9. července 2014 na modrastrecha.cz. Přidala 195 příspěvků. Má 10 přátel.
 Ahoj, co říkate na novinku od Rýmařova kubis 77?
21. zář 2014 ve 12:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
7988
Registrovala se 11. listopadu 2012 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 34 příspěvků. Má 2 přátele. Region Brno.
fotoportrét
fotoportrét
7988
Registrovala se 11. listopadu 2012 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 34 příspěvků. Má 2 přátele. Region Brno.
 Ahoj, kdo z Vás má Largo 98? Myslíte, má ho někdo ve standartu, nebo i jiný dům? Kolik a za co jste obecně připláceli. Případně kolik se platí za změnu příček.
Jestli má někdo ponechaný základ stěn, ale změnil kompletní vnitřní dispozice čili atypický dům a na kolik to přišlo?
Myslíte, že je do Larga bude stačit vytápění podlahové a kamna. Díky A
21. zář 2014 ve 13:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
vedralova
129
Registrovala se 19. února 2014 na modrastrecha.cz. Přidala 113 příspěvků. Má 40 přátel. Dobruška, Region Rychnov nad Kněžnou.
  • Již bydlím v domě
    Dobruška, Region Hradec Králové
fotoportrét
fotoportrét
vedralova
129
Registrovala se 19. února 2014 na modrastrecha.cz. Přidala 113 příspěvků. Má 40 přátel. Dobruška, Region Rychnov nad Kněžnou.
  • Již bydlím v domě
    Dobruška, Region Hradec Králové
 @7988 Ahojky,nám začnou stavět Largo 98 1.října.Máme ho celý předělaný na 3+kk+koupelna+malý záchod+technická.Za vnitřní uspořádání neplatíš vůbec nic.Budeme mít stříšku nad dveřmi,tu jsme dopláceli.A vytápění budeme mít podlahové teplovodní topení s tepelným čerpadlem,kamna ne.Jinak si samozřejmě připlácíš za vše,co je nadstandart emoticon .Myslím ve vybavení.
21. zář 2014 ve 14:00  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
88market
15
Registrovala se 22. února 2013 na modrastrecha.cz. Přidala 68 příspěvků. Má 15 přátel. Region Kolín.
fotoportrét
fotoportrét
88market
15
Registrovala se 22. února 2013 na modrastrecha.cz. Přidala 68 příspěvků. Má 15 přátel. Region Kolín.
 Nám začali stavět Largo 98 16.9. - musím říct, že přístup RD Rýmařov úžasný!!! Parta, co nám staví je skvělá!!! Všechno pořád měří, uklízí si po sobě, pořád jedou a nezastaví se!!! Myslíme, že s lepší firmou bychom stavět nemohli emoticon emoticon
21. zář 2014 ve 14:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
viky007
14
fotoportrét
fotoportrét
viky007
14
 @misa_mb Přidala jsem do fotoblogu pár fotek šatny. Ještě není úplně komplet - postupně budeme dolaďovat. Tak snad to pro inspiraci bude stačit.
22. zář 2014 v 10:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
atilius
5
Registroval se 18. července 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 1131 příspěvků. Má 4 přátele. Region Hradec Králové.
fotoportrét
fotoportrét
atilius
5
Registroval se 18. července 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 1122 příspěvků. Má 4 přátele. Region Hradec Králové.
 Mohl by mi někdo poslat mustr smlouvy nebo dohody na základovou desku, vy co jste jí dělali s firmou? Předem díky.
22. zář 2014 ve 12:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
misa_mb
21
Registrovala se 14. srpna 2013 na modrastrecha.cz. Přidala 26 příspěvků. Má 6 přátel. Region Mladá Boleslav.
  • Již bydlím v domě
    Region Mladá Boleslav
fotoportrét
fotoportrét
misa_mb
21
Registrovala se 14. srpna 2013 na modrastrecha.cz. Přidala 26 příspěvků. Má 6 přátel. Region Mladá Boleslav.
  • Již bydlím v domě
    Region Mladá Boleslav
 @petrsv1000 @machja @viky007 všem vám moc děkuji za fotečky a velikánskou inspiraci...
Brzy přidám fotečky naší šatny emoticon ještě jednou děkuji emoticon
22. zář 2014 ve 21:46  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
bakin
22
Registroval se 21. listopadu 2010 na modrastrecha.cz. Přidal 213 příspěvků a 5 alb. Má 8 přátel. Liberecko, Česká republika.
fotoportrét
fotoportrét
bakin
22
Registroval se 21. listopadu 2010 na modrastrecha.cz. Přidal 213 příspěvků a 5 alb. Má 8 přátel. Liberecko, Česká republika.
 @farka nevím kolik je příplatek,ale určitě se ABSOLUT vyplatí-u nás opravdu spokojenost.Držim palce v dobrých rozhodnutích.
22. zář 2014 ve 21:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
bakin
22
fotoportrét
fotoportrét
bakin
22
 @otoron ani se nedivím že sem hodně lidí přestalo psát,protože napíšeš názor na věc a lidi jako ty mají potřebu okomentovat i h.o.v....Byl to můj názor,na tvůj se mám pocit nikdo kokrétně neptal.Jinak všichni řeší jak nejlépe zabránit únikům tepla,tak když je možnost mít přisávání do utěsněných kamen,přijde mi zbytečné tahat si vzduch trubkou přes základovku..Je to jen a jen můj názor a rozhodně ho nikomu nevnucuji ani jsem nevnucoval!!!Kdyby jsi i s viky007 četl trochu pořádněji,tak jste jistě zjistili,že ABSOLUT mám a tím problém s trubkou myslím tím tu v základovce opravdu nemám...
22. zář 2014 ve 22:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pavelcent
35
Registroval se 7. února 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 1028 příspěvků. Má 13 přátel.
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
pavelcent
35
Registroval se 7. února 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 1026 příspěvků. Má 13 přátel.
  • Již bydlím v domě
 @bakin
ABSOLUTně jsem nepochopil tvou reakci. Hodně lidí sem přestalo psát, protože se hodně lidí přestalo ptát. Ti co psali nicméně tuto diskuzi sledují a pokud se někdo zeptá, tak odpoví. Přispivatel @otoron sem napsal hromadu špičkových příspěvků na téma jak skloubit více systémů vytápění, tak aby tyto systémy byly co možná nejefektivnější a byl byužit jejich potenciál a možnosti. Ve všech příspěvcích má logické argumenty, technické parametry a v neposlední řadě své vlastní praktické zkušennosti. Přizná i své vlastní chyby a omyly a varuje před nimi ostatní a tím se snaží ušetřit novým stavebníkům čas, peníze a nervy. Sám kamna, výměník, radiátory a k tomu příslušné příslušenství nemám, ale jeho příspěvky čtu pozorně. Nikdy nevím kdy se můžou hodit. Diskutuj, piš svůj názor a zkušennosti a zkousni i názor jiných. Mimochodem, osobně taky nevidím rozdíl mezi přisáváním přes základovku nebo přes komín. Oboje, pokud bude uděláno špatně bude na h....o a naopak.
23. zář 2014 v 07:16  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jahooodka
116
Registrovala se 1. srpna 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 574 příspěvků. Má 47 přátel. Region Praha - západ.
fotoportrét
fotoportrét
jahooodka
116
Registrovala se 1. srpna 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 574 příspěvků. Má 47 přátel. Region Praha - západ.
 @atilius Napiš mi do IP mail, pošlu ti jiemoticon
23. zář 2014 v 08:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
locus
22
Registroval se 10. března 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 216 příspěvků. Má 16 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
locus
22
Registroval se 10. března 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 216 příspěvků. Má 16 přátel.
 @bakin kapanek zakomlpexovany, mozna bylo pritomno pri psani prispevku vetsi mnozstvi estrogenu. At si kazdy koupi to na co ma penize a pokud neni drahsi komin problem jen kvuli tomu ze nebude mit prisavani pres desku ale pres komin?....proc ne.
Negativa ABSOLUT:
- komin je sirsi
- komin je drahsi...citelne
- horsi nasavani vzduchu pri studenem kominu v pocatku topeni
Pozitiva ABOSLUT:
- pro toho kdo zapomnel udelat prisavani vzduchu pres desku idealni reseni...a ze uz tady bylo nespocet prispevku s tim ze jim firma zapomnela udelat prisavani pres desku i kdyz to bylo v projektu

Negativa PRISAVANI PRES DESKU:
- jo, pokud se to spatne ukonci tak muze kondenzovat voda v zimnich mesicich na venkovni strane trubky nad podlahou vyusteni trubky pred napojenim na krb kvuli rozdilu teplot...izolace to resi a regulace vzduchu zavre klapku privodu vzduchu do krbu a nikde nic NEFOUKA...ani nechapu jak by mohlo pres utesnene kamna, ale asi jsem LAIK.
Pozitiva PRISAVANI PRES DESKU:
- naklady v radu STOKORUN
- uspora za "OBYC" komin

At si kazdy prebere z toho co chce. ANO mam prisavani pres desku, NEMENIL bych a udelal bych to uplne stejne...proc neco menit kdyz to funguje??

A regulace vzduchu je stejne nutnost u obou variant, takze kdo to mysli vazne ji ma instalovanou emoticon

P.S. @Otoron....prosim nevyjadruj se k memu prispevku emoticon emoticon emoticon ....nikdo se te o to neprosi emoticon emoticon emoticon emoticon emoticon emoticon (tohle me vazne rozesmalo v prispevku vyse!)
23. zář 2014 v 08:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jahooodka
116
fotoportrét
fotoportrét
jahooodka
116
 @pavelcent Naprostý souhlasemoticon Samozřejmě, že největší "slávu" má toto fórum za sebou, nejvíc bylo aktivní v době cca před 2 lety, kdy většina z nás tady stavěla, protože jsme chtěli využít snížené sazby DPH a RDR jel na tři směnyemoticon I když stále na MS nakukuji a občas i něco odpovím nebo napíšu, není to tolik, co v době, kdy jsme se připravovali na stavbu a pak stavěli... Takže reakce @bakin se mi zdá trochu nepatřičná...
23. zář 2014 v 08:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pavelcent
35
Registroval se 7. února 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 1028 příspěvků. Má 13 přátel.
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
pavelcent
35
Registroval se 7. února 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 1026 příspěvků. Má 13 přátel.
  • Již bydlím v domě
 @jahooodka
Jo jo před dvěma, třemi lety to bylo jiné diskutování. Všichni jsmem měli strach jak a jestli to stihnem před zvýšením DPH emoticon emoticon emoticon Nebylo výjimečné, že mezi příspěvky byly i dvě stránky dalších emoticon emoticon emoticon .
23. zář 2014 v 08:28  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
veribur
Registrovala se 15. dubna 2014 na modrastrecha.cz. Přidala 5 příspěvků. Region Uherské Hradiště.
fotoportrét
fotoportrét
veribur
Registrovala se 15. dubna 2014 na modrastrecha.cz. Přidala 5 příspěvků. Region Uherské Hradiště.
 @betotemi já sů z novinky Kubis 77 nadšená!!!! úplně jsem se zamilovala! jen je pro nás drahý emoticon ale kdyby se zmenšil, byl by vyhovující!!!
23. zář 2014 v 09:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
betotemi
131
fotoportrét
fotoportrét
betotemi
131
 @veribur nás funkční taky, máme v plánu novu 101 a jen mě mrzí, že je obývací část bez kuchyně malá, potřebuji dole jednu malou místost k práci :( máme dvě děti a teď jsme v malém 3kk
23. zář 2014 v 11:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
veribur
fotoportrét
fotoportrét
veribur
 @betotemi nám se projektuje Kubis 632 a po úpravách bude super, ale na 77 se budeme informovat. Máme úzký pozemek a nechceme klasické podkroví a domek zase nechceme příliš veliký než máme byt. Děti máme 3 a taky 3kk, ale chybí nám tady pokojík pro malů a zahrada emoticon
23. zář 2014 v 11:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
farka
28
Registrovala se 2. července 2013 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 290 příspěvků. Má 10 přátel. Region Brno.
fotoportrét
fotoportrét
farka
28
Registrovala se 2. července 2013 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 289 příspěvků. Má 10 přátel. Region Brno.
 děkuji všem za názory!...cením si všech info co tu padnou a pomůžou nám k rozhodování ať je to @pavelcent, @locus, @otoron,@petrsv1000 a nebo ženské osanstvo s fotkami @jahooodka, @viky007 ... každopádně jsme došli k závěru, že si buď teď komín zaplatíme, dostaneme slevu 3% a budeme v presu s projektem a jeho přesném doladění a nebo počkáme, hezky v klidu doladíme projekt, komín bude v ceně - UNI, ale už bez 3% slevy ...
23. zář 2014 v 11:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
viky007
14
fotoportrét
fotoportrét
viky007
14
 Pořád řeším, jak uspořádat nábytek v zádveří u NOVA 101, neměl by někdo nějakou fotečku pro inspiraci. Zatím jsme sem přesunuli to, co jsme měli ve starém bydlení, ale pořád to nějak není ono, chtělo by to víc prostoru na odkládání bot, abychom o ně pořád nezakopávali. Děkuji emoticon
23. zář 2014 v 11:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petrsv1000
230
  • Zařizuji dům
    Mnichovo Hradiště
fotoportrét
fotoportrét
petrsv1000
230
  • Zařizuji dům
    Mnichovo Hradiště
 @betotemi tobě se zdá obývák ve 101čce malý ? emoticon mě přijde na úklid až až velký emoticon nic ti nebrání v tom nechat si ho zvětšit emoticon
@farka tak stále máte ještě cca 3 měsíce čas a projektanti z Rýmařova jsou dost pržní, jen rozhodnutí je na vás, ale stihnout by jste to mohli emoticon
@viky007 my máme v zádveří akorát botník na míru cca na 20párů bot ( dámských emoticon ) pak jen věšák a zrcadlo. Máme tam totiž ještě dveře do garáže, takže moc místa tam není, ale musí to stačit.... emoticon
23. zář 2014 ve 12:06  •  zařizuje dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
viky007
14
fotoportrét
fotoportrét
viky007
14
 @petrsv1000 Škoda, že nemáš v albíčku žádnou fotečku - jen pro inspiraci, 20 párů bot, to už je slušný úložný prostor na boty. Taky si pohrávám s myšlenkou, nechat něco udělat přímo na zakázku.
23. zář 2014 ve 12:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petrsv1000
230
  • Zařizuji dům
    Mnichovo Hradiště
fotoportrét
fotoportrét
petrsv1000
230
  • Zařizuji dům
    Mnichovo Hradiště
 @viky007 no jo ještě sem to nestihl nafotit... jojo nic se nám nikde nelíbilo tak sme to nechali udělat truhlářovi. Ale jak říkám je to spíše na lodičky, takže se jich tam vejde hodně emoticon Lae jám dvoje botasky v jedněch chodím a druhý se tam vejdou a zimní a sandále sou v krabici, po sezoně je prohodím emoticon takže botník je vlastně jen přítelkyně emoticon
23. zář 2014 ve 12:29  •  zařizuje dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pavelcent
35
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
pavelcent
35
  • Již bydlím v domě
 @viky007
No tak já to vyfotil. Ta skříň a botník je vlastní práce a montáž. Je to přesně na míru od stěny po stěnu a od země po strop. Nic lepřího se nám nepodařilo vymyslet.
23. zář 2014 ve 12:54  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jahooodka
116
fotoportrét
fotoportrét
jahooodka
116
 @betotemi A co pracovna, která je ve standardu v přízemí, vy s ní nepočítáte?emoticon
23. zář 2014 ve 13:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jahooodka
116
fotoportrét
fotoportrét
jahooodka
116
 @viky007 My máme botník z Ikea http://www.modrastrecha.cz/blog/jahooodka/album/zabydlovani/10060634/ a na stěně věšák a pod ním dva takové ty plastové "odkladače" na boty, jinak v botníku máme sezonní boty a zbytek máme v "kamrlíku" nahoře u schodiště, kde máme na ně policeemoticon Ale je pravda, že chodbička je opravdu malá a dva dospělí mají problém se tam otočit, ale díky i za toemoticon
23. zář 2014 ve 13:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš