Menu Forum

RD Rýmařov a zkušenosti s nimi?

7. pro 2016  • 
 Přidej příspěvek
fotoportrét
fotoportrét
moulin
Registroval se 19. října 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 1 příspěvek.
fotoportrét
fotoportrét
moulin
Registroval se 19. října 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 1 příspěvek.
 @vedralova
kabel na elektřinu je vyveden přes masiv středem hranolu cca 10x10 cm
19. říj 2014 v 06:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pavelcent
35
Registroval se 7. února 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 1029 příspěvků. Má 13 přátel.
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
pavelcent
35
Registroval se 7. února 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 1028 příspěvků. Má 13 přátel.
  • Již bydlím v domě
 @betotemi
My máme všude na Fenixu laminátovou podlahu QuickStep. Do dneška se stále biju do hlavy, že jsme si nepřiplatili za vinyl od Fatrackliku. Za mě bych doporučoval vinyl. Je pocitově měkčí, když se netopí tak teplejší a na chození na boso určitě příjemnější než laminát. Pokud budete chodit v pantoflích, tak je to jedno asi. Odolnost +-stejná a děckám je jedno po čem se válí emoticon . Asi tak.
19. říj 2014 ve 12:25  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
betotemi
131
Registrovala se 9. července 2014 na modrastrecha.cz. Přidala 195 příspěvků. Má 10 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
betotemi
131
Registrovala se 9. července 2014 na modrastrecha.cz. Přidala 195 příspěvků. Má 10 přátel.
 @pavelcent diky, ale i quikstep má vinil -a má hezčí dekor tak jen jestli to jde
19. říj 2014 v 15:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kateeka
16
Registrovala se 20. listopadu 2013 na modrastrecha.cz. Přidala 41 příspěvků. Má 4 přátele.
fotoportrét
fotoportrét
kateeka
16
Registrovala se 20. listopadu 2013 na modrastrecha.cz. Přidala 41 příspěvků. Má 4 přátele.
 @betotemi my budeme mít Fenix v celém domě a plánujeme livyn (vinyl od Quickstepu) také do celého domu (kromě koupelen). Také se mi líbí víc než Fatra. Budeme dávat click (livyn essential click V4), ne lepený. Příplatek je teda docela pálka emoticon
19. říj 2014 ve 21:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
betotemi
131
fotoportrét
fotoportrét
betotemi
131
 @kateeka a kolik jestli se mohu zeptat ;) tak to jsem ráda, že to jde emoticon
19. říj 2014 ve 21:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kateeka
16
fotoportrét
fotoportrét
kateeka
16
 Livyn do celého domu (včetně kuchyně, mimo koupelen, zádveří a TM) máme v kalkulaci příplatek 59 450 Kč bez dph.
19. říj 2014 ve 21:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
farka
28
Registrovala se 2. července 2013 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 290 příspěvků. Má 10 přátel. Region Brno.
fotoportrét
fotoportrét
farka
28
Registrovala se 2. července 2013 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 290 příspěvků. Má 10 přátel. Region Brno.
 @kateeka tak to jsi mě dostala s tou cenou...taky zvažujeme jestli plovoučku nebo vinyl, ale jak to tak čtu, zůstaneme u plouvoučky...
19. říj 2014 ve 22:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kateeka
16
fotoportrét
fotoportrét
kateeka
16
 @farka Jj, je to pálka... tek click je asi dražší, než lepený... a Fatra možná levnější než quickstep, to jsem neporovnávala... Za nacenění nic nedáš... My to máme naceněno, definitivně pak uvidíme...
19. říj 2014 ve 22:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
betotemi
131
fotoportrét
fotoportrét
betotemi
131
 A to naceneni dělá přímo ta firma nebo Rýmařov?
20. říj 2014 v 11:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kateeka
16
fotoportrét
fotoportrét
kateeka
16
 @betotemi Kalkulaci máme od RDR. Na netu je 1 m2 bez dph kolem 830 Kč (pouze podlaha, bez příslušenství) , v naší kalkulaci to vychází na 1484 Kč/m2, předpokládám, že je to navýšení o příslušenství (instalační sady, podložky, lišty a pod -viz net, jsou to taky dost pálky) a montáž. Nicméně si to při KS ještě nechám podrobněji vysvětlit...
20. říj 2014 v 11:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
betotemi
131
fotoportrét
fotoportrét
betotemi
131
 A už je to po odečtení standartu, tak to se vinylovu podlahou rozloučím ;) možná že fatraclik by byl levnější ale má zas málo na výběr z barev
20. říj 2014 ve 14:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
otoron
25
Registroval se 12. září 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 201 příspěvků. Má 2 přátele. Hrabyne, Region Opava.
fotoportrét
fotoportrét
otoron
25
Registroval se 12. září 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 201 příspěvků. Má 2 přátele. Hrabyne, Region Opava.
 @betotemi Uznavam, ze pro tebe jako pro damu je barva podlahy prednejsi, nez jeji uzitne vlastnosti, ale jako vlastnik Fatraclick ti mohu rici, ze vinyl ma neporovnatelne lepsi parametry nez laminat a to nejen teplotne, ale hlavne co se tyce podreni.. uz jsme to tu mnohokrat resili, tak pokud chces tak si to najdes.. Ja jenom jestli ta "investice-neinvestice" do lamina bude to prave orechove emoticon
20. říj 2014 v 15:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
stikobijec (43 r.)
10
Registroval se 25. srpna 2013 na modrastrecha.cz. Přidal 113 příspěvků. Má 43 přátel. VALŠOV, Region Bruntál.
  • Již bydlím v domě
    VALŠOV, Region Bruntál
fotoportrét
fotoportrét
stikobijec (43 r.)
10
Registroval se 25. srpna 2013 na modrastrecha.cz. Přidal 113 příspěvků. Má 43 přátel. VALŠOV, Region Bruntál.
  • Již bydlím v domě
    VALŠOV, Region Bruntál
 ahoj tak dnes jsme se přidali k Vám Rýmařovákům , dnes to vypuklo - fotky v albu emoticon
20. říj 2014 v 18:31  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
vedralova
131
Registrovala se 19. února 2014 na modrastrecha.cz. Přidala 113 příspěvků. Má 40 přátel. Dobruška, Region Rychnov nad Kněžnou.
  • Již bydlím v domě
    Dobruška, Region Hradec Králové
fotoportrét
fotoportrét
vedralova
131
Registrovala se 19. února 2014 na modrastrecha.cz. Přidala 113 příspěvků. Má 40 přátel. Dobruška, Region Rychnov nad Kněžnou.
  • Již bydlím v domě
 @kateeka
@betotemi My máme vinyl od Quick stepu a je skvělý.Chlapi do něj tady při montáži rýpali nožem a nic.A pán,co ho pokládal,říkal,že Quick step je nesrovnatelně lepší,než Fatra clik,hlavně kvalitou. emoticon
20. říj 2014 v 19:03  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
atilius
6
Registroval se 18. července 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 1133 příspěvků. Má 4 přátele. Region Hradec Králové.
fotoportrét
fotoportrét
atilius
6
Registroval se 18. července 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 1131 příspěvků. Má 4 přátele. Region Hradec Králové.
 @otoron Trochu mě děsíš :D (myslím tím, že jsme se zase shodli :D )....taky jsme si vybrali Fatra click, původně jsme chtěli novilon, ale ten nám neodporučili kvůli složení podlahy, takže nakonec Fatra. Navíc se nám líbí teplé barvy a ne všechyn ty šedé a studené. Quick step byl na mě moc tvrdy. Možná, že se nedá poškodit ani nožem, ale kdo po tom má chodit emoticon

Ale chtěl jsem se ještě zeptat na tu pergolu, co máš v albu...vy jste si nechali něco nachystat pod omítku do čeho se to kotví? A kolik to tak asi stálo?
20. říj 2014 v 19:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
vedralova
131
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
vedralova
131
  • Již bydlím v domě
 @atilius My máme krásnou,teplou,přírodní barvu,Quick má totiž novinky.A chodí se po něm taky dobře emoticon .
20. říj 2014 ve 20:52  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
atilius
6
Registroval se 18. července 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 1133 příspěvků. Má 4 přátele. Region Hradec Králové.
fotoportrét
fotoportrét
atilius
6
Registroval se 18. července 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 1131 příspěvků. Má 4 přátele. Region Hradec Králové.
 @vedralova Já jsem si to zkoušel v prodejně a mně to nevyhovovalo - jsem prostě odkojený silným novilonem a to je úplně něco jiného ;) Nicméně, pokud se vám po tom chodí dobře, tak není co řešit ;)
21. říj 2014 v 07:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
strangee
Registroval se 9. dubna 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 22 příspěvků. Má 1 přítele. Region Praha.
fotoportrét
fotoportrét
strangee
Registroval se 9. dubna 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 22 příspěvků. Má 1 přítele. Region Praha.
 Můžu se vás zeptat, dodával jste si někdo podlahové topení sám, ať už jinou firmou nebo svépomocí? Dnes jsme byli na schůzce a dozvěděli jsme se, že si podlahové topení nemůžeme dodat mimo RDR, respektive můžeme, ale nikdo to prý tak nedělá protože je to velice komplikované ohledně přerušení stavby a máme počítat s tím, že za takové přerušení stavby zaplatíme třeba 60.000,-. Teplovodní podlahové topení do celého domu nám RDR napočítali na 232.091,- s DPH, což nám přijde velice drahé. Moc děkuji za info.
21. říj 2014 ve 14:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
otoron
25
fotoportrét
fotoportrét
otoron
25
 @strangee To je jak ta pohadka o Honzikovi, co kombinoval a kombinoval az prekombinoval.
RDR obecne neni a doufam ani nikdy nebude firma stavici domy, ktere lze dostavet svepomoci (z vetsiny). To co je na RDR tak "zajimave" je to, ze jsou to domy rekneme na klic a pritom nabizeji celkem velky rozsah zmen. RDR tohle umi a myslim, ze to delaji dobre..

Zda se ti za podlahovka je draha, (je to mozne) ale v porovnani s cim...... tohle se proste neda porovnat asi s nicim.. jak muzes vedet, ze nakonec nazaplatis o 50tisic vic.. anebo min, ale tech nervu a dodatecnych nakladu se stejne nedopocitas..
Uvedom si jednu celkem jednoduchou zasadu, RDR to dela pro prachy a na kazdem dome musi vydelat nejakou sumu, tezko ric, zda je to "pausal" a nebo procento z domu ale to je jedno, pokud zacnes kombinovat a vytahovat tak dulezite polozky z domu (jako je topeni, rozvody vodu, koupelky atd.) tak oni ti nakonec napocitaji stejne tolik aby na tobe vydelali uplne stejne jako na tech ostatnich (beze zmen), nebot naklady na praci maji podobne neli stejne. (proste se to s nima neda financne moc vyhrat, but se toi to libi a nebo ne, firem je dost)

Nejake drobnosti, jako dvere do garaze, nebo venkovni svetla tu neresim, tam je to udelano asi tak, ze oni vi, ze je to maji drahe, takze ti to i reknou a nabidnou at si to dodas sam, takze si honis triko aby si sobe usetril 10-15 tisic a tim padem je neotravujes je s necim podstatnejsim s necim do ceho si uz kecat nenachaji, nebot by jim to uz nestalo za to..

Ja sam jsem mel mnoho podobnych pocitu a netvrdim, ze jsem si to s RDR nevyrikal.
Ale pokud dosahnu na "nejakou vysi hypoteky a vyberu si dum, ktery me financne vyhovuje a nezrujnuje me, tak bych jsem se rozhodl, jestli se v tom chci patlat svepomoci a nebo si vyberu firmu na klic, ke ktere mam alespon trochu duveru a pak to neresim..
21. říj 2014 ve 14:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pvratny
26
Registroval se 4. září 2012 na modrastrecha.cz. Přidal 63 příspěvků. Má 4 přátele. Region Praha.
fotoportrét
fotoportrét
pvratny
26
Registroval se 4. září 2012 na modrastrecha.cz. Přidal 63 příspěvků. Má 4 přátele. Region Praha.
 @strangee U nás to bylo pro NOVA101 (119 m2) vč DPH cca 250ts, po odečtení radiátorů a jejich rozvodů byl rozdíl v ceně cca 162tis. Zrovna tuhle položku jsme ale párkrát revidovali, protože tam furt strašily prvky regulace, které jsou třeba při hybrydním topení. Mátl je tam furt nízkoteplotní radiátor do garáže. Zkontrolujte si, zda nemáte v rozpočtu položku "Regulační stanice se vstřikovacím ventilem a ekvitermním regulátorem" nebo "Podlahové topení HEROTEK regulace + směšovač". Nicméně, i když to bylo hodně, šli jsme touto cestou. Nechat si to dělat někým jiným je riziko př případné reklamaci, kdy to můžou házet pak dvě firmy na sebe.
21. říj 2014 ve 14:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
hondrle
Registroval se 13. listopadu 2012 na modrastrecha.cz. Přidal 268 příspěvků. Region Brno.
fotoportrét
fotoportrét
hondrle
Registroval se 13. listopadu 2012 na modrastrecha.cz. Přidal 268 příspěvků. Region Brno.
 @strangee teplovodní podlahovku jsem si nenechali naceňovat, ale známý to řešil a o částce kolem 200tis. se zmiňoval, pro barák o cca 90m2. Pokud člověk nenakoupí za velkoobchodní ceny a sám si to neudělá nebo někdo z rodiny, tak nic moc neušetří a za případné reklamace a dohadování to určitě nestojí. Pokud si chce člověk dělat víc věcí, tak RDR nabízí i domy na dodělání.

RDR si za přerušení stavby něco účtuje, ale chtělo by si zjistit kolik by člověk ušetřil při vlastní dodávce a kolik času by to zabralo. Pak se domluvit přímo s partou co to bude dělat jestli by se to dalo nějak naplánovat.
21. říj 2014 ve 14:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
strangee
fotoportrét
fotoportrét
strangee
 Moc vám díky. V podstatě to vidím taky tak, ale snažíme se cenu domu snížit a v podstatě není kde emoticon . Měl jsem pocit, že si spoustu věcí lidi dělají sami, ale ve skutečnosti asi tomu tak není.

U podlahového topení máme tyto položky
21. říj 2014 v 15:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pvratny
26
fotoportrét
fotoportrét
pvratny
26
 @strangee To odpovídá našemu rozpočtu. Taky jsme zvažovali, co dělat sami, ale nakonec to skončilo jen u podlah v pokojích v horním patře.
21. říj 2014 v 15:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pvratny
26
fotoportrét
fotoportrét
pvratny
26
 @strangee Ještě přidám jeden praktický tip, který může ušetřit i pár "drobných". Koukněte, zda nemáte podlahovku naplánovanou i v místech, kde na tuty bude nábytek (výklenky pro vestavné skříně, kuch. linka). Vytápět pod nábytkem nemá smysl.
21. říj 2014 v 15:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
7988
Registrovala se 11. listopadu 2012 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 34 příspěvků. Má 2 přátele. Region Brno.
fotoportrét
fotoportrét
7988
Registrovala se 11. listopadu 2012 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 34 příspěvků. Má 2 přátele. Region Brno.
 Ahoj, můžu se zeptat kdo už máte s postaveno, problémy a příplatky k základové desce? - kdo jí měl v ceně.
Máme sice rovný pozemek, ale předběžně co vím tak je tam střední radon a jílovitá zem, takže nepropouští vodu a drží se to nahoře. Vím, že je možnost namíchat zeminu, ale když kopou základy tak je to stejně na nic. Tak nevím co s tím =(
23. říj 2014 v 10:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
atilius
6
fotoportrét
fotoportrét
atilius
6
 @7988 @suzeraine Desku nemáme v ceně a jsem těsně před její stavbou, ale nechal jsem si od RD dělat kalkulaci, plus minus vyšla stejně jako od jiné firmy. Ale s čím je potřeba počítat - je to jen deska. Takže všechny přípojky a věci okolo jsou navíc. My máme ještě ČOV a dvě akumulační nádrže na vodu (tj navíc tři díry s betonovým dnem), přípojky jsou relativně daleko a za tohle všechno je plus dalších 100t.
23. říj 2014 v 11:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
navi1 (59 r.)
2
Registrovala se 14. října 2014 na modrastrecha.cz. Přidala 29 příspěvků. Má 1 přítele. Region Praha.
fotoportrét
fotoportrét
navi1 (59 r.)
2
Registrovala se 14. října 2014 na modrastrecha.cz. Přidala 29 příspěvků. Má 1 přítele. Region Praha.
 Dobrý den Vám všem emoticon , obracíme se na ty kdo mají čí staví již RD Rýmařov - typu BUNGALOV do L , jsme tu nováčci emoticon a rádi bychom se do toho pustili v příštím roce 2015 ..... díváme se a dáváme projekt dohromady .... máme zahrádku s dř. chatkou a částečně podsklepenou , chata půjde pryč emoticon a rádi bychom stavěli a využili i tento sklípek asi 4 x 4 m , a pak se musíme vyhnout ještě studni ..... mě by se líbila začlenit ji do zimní zahrady ....... nebyla by přímo v domě ale těsně u domu .... díky za Vaše rady , ispirace, vyvarování se chyb apod. .... navi1 a Růža emoticon
23. říj 2014 v 17:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
nikolmiasabnam
Registrovala se 8. dubna 2014 na modrastrecha.cz. Přidala 18 příspěvků. Má 1 přítele. Zdětín, Region Mladá Boleslav.
fotoportrét
fotoportrét
nikolmiasabnam
Registrovala se 8. dubna 2014 na modrastrecha.cz. Přidala 18 příspěvků. Má 1 přítele. Zdětín, Region Mladá Boleslav.
 @strangee My jsme také nejdříve chtěli podlahové topení, ale za tu cenu si raději pořídíme něco jiného... Hl. nám vysvětlovali, že by ta základovka musela být ještě nějak izolována, aby se teplo neztrácelo mimo dům....
23. říj 2014 v 17:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
nikolmiasabnam
fotoportrét
fotoportrét
nikolmiasabnam
 Ahojky, letos prvně budeme používat topení v dřevostavbě Nova 101, chci se zeptat, zda již je tu někdo takový, který byldí právě v tomto domě... Můžete mi sdělit roční náklady, které máte za protopení, známí, co mají také tento dům, nám říkali, že od toho listopadu do jara protopí cca kolem 30 tis. Kč. S tím, že mají doma 2 malé děti a topí tedy skoro celý den. My jsme prvně zapli s přítelem topení a nastavili si teplotu na 21 stupnů, a termostat umístili na chladnější místo, do chodby. Za pár minut byla topení všechna vyřicí, pak jsme si ale všimli, že některá topení (např. v obýváku máme 3 - 1 větší a 2 menší), topí jen některé, v obýváku tedy bylo zaplé jen to velké, zbylé 2 byly vlažné až studené. Také jsme si všimli, že na topení u regulátoru je takový kovový kroužek a když se s tím pootočí, tak topení začne více topit... Má to tam nějajký účel? Moc Vám všem děkuji, pokud se přidáte do diskuze a podělí te se se svými zkušenosti při bydlení a hl. topení

petrsv1000 @nikolmiasabnam ahoj, tak předně o Rýmařově je tu již forum :
http://www.modrastrecha.cz/forum/hledam-dodavatele/rd-rymarov-a-zkusenosti-s-nimi/?lastref=hp&post=last&page=last
je tam hodně uživatelů či majitelů 101čky, takže veškeré dotazy můžeš psát tam emoticon
Naše roční spotřeba je cca 20tis včetně topení ! Termostat je nastaven na 22,6 a spíná od 16.30 do 21.30 a pak od 5.30 do 7.00 v týdnu, o víkendu celý den. Jinak kotel nám běží vždy max půl hodiny. Na radiátoru máme klasické termostaty ( hlavice ) takže netuším co myslíš tím koroužkem ? Hlavice mám nastavené v obýváku na 5. Klidně se ptej, popř zkopíruj dotaz do fora co jsem sem zkopíroval

nikolmiasabnam Ahoj Petře,
děkuji za zprávu, my jsme také zatím sami dva ... Áha, no tak to topí asi přibližně stejně... máme tedy většinou na 3, neboť máme za chvíli všude 25 stupňů a to už je pak moc....: emoticon Někde je studený radiátor a někdy vařicí, a všechny jsou zapnuté na stejný stupeň. Kolik barů Ti to ukazuje na manometru? V jaké místnosti máš termostat? My ho máme nastavený na 21 stupňů. Kotel spíná podle toho termostatu, jak poznám na tom, že běží kotel, že kW tam jsou napsané a pak když je 0, tak to je logicky kotel vypnutý?
23. říj 2014 v 18:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
7988
fotoportrét
fotoportrét
7988
 Ahoj, z tech vas kdo si brali hypoteku. Vysel vam odhad na dum? Dekuji
23. říj 2014 v 18:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš