Menu Forum

RD Rýmařov a zkušenosti s nimi?

10. pro 2016  • 
 Přidej příspěvek
fotoportrét
fotoportrét
kateeka
16
Registrovala se 20. listopadu 2013 na modrastrecha.cz. Přidala 41 příspěvků. Má 4 přátele.
fotoportrét
fotoportrét
kateeka
16
Registrovala se 20. listopadu 2013 na modrastrecha.cz. Přidala 41 příspěvků. Má 4 přátele.
 Ahoj, můžu poprosit ty z Vás ze Středočeského kraje ev. Prahy o kontakty na firmy, které Vám dělaly základovou desku a převzetí bylo bez problémů? Klidně do IP. Nebo koho jste vůbec poptávali? Bydlíme okres Nymburk. Mockrát díky!
23. říj 2014 ve 21:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kateeka
16
fotoportrét
fotoportrét
kateeka
16
 @7988 Právě čekáme na odhad u ČS, tak jsem sama zvědavá...
23. říj 2014 ve 21:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
gabka32
75
Registrovala se 7. listopadu 2005 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 517 příspěvků a 15 alb. Má 48 přátel. Stonava, Region Karviná.
fotoportrét
fotoportrét
gabka32
75
Registrovala se 7. listopadu 2005 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 517 příspěvků a 15 alb. Má 48 přátel. Stonava, Region Karviná.
 @7988 náš první odhad na 101ku byl na 3.380.000, ted jsme vyrizovali refinancovani uveru a prestoze mame navic soucasti odhadu pozemek, zastavene plochy, plot, zahradni domek etc, tak je odhad nizsi, kolem 3,3mil.
odhadce se ale ptal, na kolik to potrebujem, ze to udela, aby vyslo....
23. říj 2014 ve 21:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
betotemi
131
Registrovala se 9. července 2014 na modrastrecha.cz. Přidala 195 příspěvků. Má 10 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
betotemi
131
Registrovala se 9. července 2014 na modrastrecha.cz. Přidala 195 příspěvků. Má 10 přátel.
 @7988 my čekáme a doufáme, máme pozemek keš a potřebujeme 3.500000,- ptala jsem se v Rýmařově p.Mikuli a říkal,že zatím neměl klienty kterým by dům podhodnotili tak snad joo
23. říj 2014 ve 22:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petrsv1000
230
Registroval se 11. srpna 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 4235 příspěvků. Má 32 přátel. Region Mladá Boleslav.
  • Zařizuji dům
    Mnichovo Hradiště
fotoportrét
fotoportrét
petrsv1000
230
Registroval se 11. srpna 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 4235 příspěvků. Má 32 přátel. Region Mladá Boleslav.
  • Zařizuji dům
    Mnichovo Hradiště
 @nikolmiasabnam a já si říkal, že ten dotaz je mi od někud povědomej emoticon zatím večer přitápíme v kamnech, kotel ještě nesepnul, takže letos zatím dobrý, uvidíme jaká bude zima emoticon
24. říj 2014 v 08:07  •  zařizuje dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jolisandra
2
Registrovala se 11. května 2014 na modrastrecha.cz. Přidala 3 příspěvky. Má 8 přátel. Region Praha.
fotoportrét
fotoportrét
jolisandra
2
Registrovala se 11. května 2014 na modrastrecha.cz. Přidala 3 příspěvky. Má 8 přátel. Region Praha.
 @pavelcent - k robotickému vysavači - plně souhlasím, mám iRobot a normální vysavač používám cca 1x za 3 měsíce, kdy potřebuji zlikvidovat pavučiny apod. Ještě chci dodat, že máme 2 kokršpaniely, takže robot jede min. obden, když odejdeme do práce - vrátíme se, a je čisto emoticon
26. říj 2014 ve 14:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pvratny
26
Registroval se 4. září 2012 na modrastrecha.cz. Přidal 63 příspěvků. Má 4 přátele. Region Praha.
fotoportrét
fotoportrét
pvratny
26
Registroval se 4. září 2012 na modrastrecha.cz. Přidal 63 příspěvků. Má 4 přátele. Region Praha.
 @betotemi @7998 Nám odhad bohužel hrubě nevyšel. V součtu s pozemkem by to vyšlo, ale ten jsme nemohli použít, tak jsme museli zastavit ještě nemovitost rodičů. Pokud máte dům zhruba ve standardu, tak to cca vyjde. My měli ale navíc podlahovku, prodloužení střechy a pár dalších věcí. To ale pro odhad nebylo zajímavé a pak to nevyšlo. Byl to odhad pro UCB.
26. říj 2014 ve 21:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
betotemi
131
fotoportrét
fotoportrét
betotemi
131
 @pvratny proč jste nemohli použít pozemek? Děkuji za informaci,no my snad pozemek budeme moct použit
26. říj 2014 ve 22:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
rejdidlo
8
Registrovala se 27. dubna 2012 na modrastrecha.cz. Přidala 61 příspěvků. Má 3 přátele.
  • Již bydlím v domě
    Máslovice, Region Praha - východ
fotoportrét
fotoportrét
rejdidlo
8
Registrovala se 27. dubna 2012 na modrastrecha.cz. Přidala 61 příspěvků. Má 3 přátele.
  • Již bydlím v domě
    Máslovice, Region Praha - východ
 @betotemi nám,to vyšlo a taky jsme měli nějaké věci navíc.Záleží na lidech.Myslím si,že jde vše,jen se musí chtít.Jinak máme hypo u hypopteční banky. A jsme spokojeni.Držím palce.
27. říj 2014 v 07:24  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
deto_oesya
Registroval se 13. února 2013 na modrastrecha.cz. Přidal 529 příspěvků. Region Brno.
fotoportrét
fotoportrét
deto_oesya
Registroval se 13. února 2013 na modrastrecha.cz. Přidal 529 příspěvků. Region Brno.
 No... odhad nie je len o samotnom dome. Je to aj o tom, kde dom stoji. V neatraktivnej lokalite sa dom predava o hodne tazsie a pravdepodobne aj za mensie peniaze.
27. říj 2014 v 09:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
betotemi
131
fotoportrét
fotoportrét
betotemi
131
 @rejdidlo dík!!! My máme taky hypoteční, do konce týdne máme dostat vědět, no bud bude víc a bude nadstandart nebo bude míň a bude v základu ;)
27. říj 2014 v 16:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pvratny
26
fotoportrét
fotoportrét
pvratny
26
 @betotemi Už byl zastavený sám o sobě emoticon Dopláceli jsme ho až po stavbě domu, takže jsme ho použili až po tom doplacení. Na přechodnou dobu jsme tedy museli zastavit třetí nemovitost.
27. říj 2014 ve 21:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petovi
93
Registrovala se 29. července 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 246 příspěvků. Má 19 přátel. Region Brno.
fotoportrét
fotoportrét
petovi
93
Registrovala se 29. července 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 246 příspěvků. Má 19 přátel. Region Brno.
 Ahoj! Nedodělával někdo náhodou dodatečně krb a komín? Myšleno dodatečně po stavbě, bez jakékoli předešlé přípravy. Předem díkyemoticon
28. říj 2014 v 08:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
otoron
25
Registroval se 12. září 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 201 příspěvků. Má 2 přátele. Hrabyne, Region Opava.
fotoportrét
fotoportrét
otoron
25
Registroval se 12. září 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 201 příspěvků. Má 2 přátele. Hrabyne, Region Opava.
 @petovi Zdravim, myslim ze tu nikdo takovy nebyl.. a uprimne to bude urcite orisek... kontaktoval bych RDR a nechal si udelat "kvalifikovany" odhad.. ono komin ve drevostavbe asi nejde udelat "svepomoci".
Ale nevzdavejte to, vsechno jde.. je to jen otazka penez...emoticon

Chtel jsem navrhnout venkovni variantu, ale ta by byla asi jeste vic silena nez ta vnitrni (prostup musi byt z jine vaty, fasada predelat z polystyrenu na vatu atd...uuuf.
Pokud se najde sikovne misto mimo tramy uvnitr budovy, tak tak snad ani takova hruza nebude....
V kazdem pripade dejte vedet pokud budete mit nejake naceneni... jsem fakt zvedavy...
29. říj 2014 v 15:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kkaccullka
52
Registrovala se 22. ledna 2013 na modrastrecha.cz. Přidala 569 příspěvků a 1 album. Má 11 přátel. Region Ostrava.
fotoportrét
fotoportrét
kkaccullka
52
Registrovala se 22. ledna 2013 na modrastrecha.cz. Přidala 569 příspěvků a 1 album. Má 11 přátel. Region Ostrava.
 @petovi klasický zděný komín jsme řešili v dřevostavbě už při budování základů - musel mít základ, takže to vidím bledě. Jediná možnost je ho přistavět k fasádě - dělali jsme dodatečně nerezový komín u zděného domu (ten základy nepotřebuje a je to nejjednodušší a nejrychlejší řešení). Udělal se jen prostup stěnou, tam bych se dost bála u dřevostavby aby se vše správně zaizolovalo a neporušili se rozvody atd. a taky aby jste nepřišli o záruku. Soused má nerezový komín uprostřed domu (má malinkatej přízemní bungalov, tak řešil jen prostup podhledem a střechou.
29. říj 2014 v 15:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
nylo
20
Registrovala se 19. ledna 2010 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 60 příspěvků. Má 4 přátele.
  • Již bydlím v domě
    Region Blansko
fotoportrét
fotoportrét
nylo
20
Registrovala se 19. ledna 2010 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 60 příspěvků. Má 4 přátele.
  • Již bydlím v domě
    Region Blansko
 Ahoj, mohli by mi ti, co bydlí, napsat, jakou mají doma vlhkost? Nějak se s tím pereme......bydlíme dva, větráme stabilně dvakrát denně..běžná domácnost, nevařím každý den, ani neperu apod......a stejně se stále držíme kolem 60% (bungalov).....děkuji všem emoticon
29. říj 2014 ve 22:51  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pavelcent
35
Registroval se 7. února 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 1043 příspěvků. Má 13 přátel.
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
pavelcent
35
Registroval se 7. února 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 1043 příspěvků. Má 13 přátel.
  • Již bydlím v domě
 @nylo
Nova 101 RDR vlhkost stabilně kolem 40% občas vyleze na 45 velmi výjimečně na 50%. Větráme, teď už i prádlo sušíme vevnitř a na , podle mě ideálních 55% se nedostanem. Měřeno takovým tím barometrem co je sooučástí nástěných hodin, takže nevím jak moc mu můžu věřit emoticon
30. říj 2014 v 07:17  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petovi
93
fotoportrét
fotoportrét
petovi
93
 @otoron asi zůstaneme raděj u čajových svíčekemoticon Uvidíme, zda to budeme hrotit dál. Abychom si nenadělali akorát problémy:-/ kdyžtak v příštím doměemoticon

@nylo my máme vlhkost 55%, když prší nebo se vaří tak to leze k 70%. Na 40% se dostaneme opravdu málokdy, a jen, když je i venku sucho. A ještě dodám, že nemáme řízené větrání ani klimu a měříme vlhokoměrem z bauhausu asi za 200kč, tak taky nevím, jak moc je přesnýemoticon
30. říj 2014 v 15:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
nylo
20
  • Již bydlím v domě
    Region Blansko
fotoportrét
fotoportrét
nylo
20
  • Již bydlím v domě
    Region Blansko
 @pavelcent Díky, to máte dobré tedy..předpokládám, že ani nevíte, co je rosení oken....rekuperaci, čerpadlo, či tak podobně máte?
30. říj 2014 ve 22:06  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
nylo
20
  • Již bydlím v domě
    Region Blansko
fotoportrét
fotoportrét
nylo
20
  • Již bydlím v domě
    Region Blansko
 @petovi Taktéž děkuji...teké pěkná procentaemoticon zajímaly mne domy bez reku, klimy apod., prostě to co máme samiemoticon

@petovi
@pavelcent Já samozřejmě myslela vlhkost v tomto období (pozdní podzim, zima)...jinak jsme na tom kol těch 50%....teď po sprchách to vyleze i na 80, ale hned po vyvětrání klesne kol tu 60tku a drží, zajímavé je, že se to nezvedne ani v ložnici po spaní....poslední dobou běhám s vlkoměrem sem tam (sice je s hodinami z tchiba, cožéé, tchibo?:D, ale měří zřejmě dobře, ty výkyvy jsou tam pěkně vidět)....každopádně jsem to sem pro info psala kvůli objevu plísně v jednom rohu v předsíni a vypouklým kachličkám, což jsme včera zpozorovali a dost nás to vyděsilo....imho, nemáme tak vysokou vlhkost, aby nám to tohle začalo dělat...:(
30. říj 2014 ve 22:16  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
atilius
6
Registroval se 18. července 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 1137 příspěvků. Má 4 přátele. Region Hradec Králové.
fotoportrét
fotoportrét
atilius
6
Registroval se 18. července 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 1137 příspěvků. Má 4 přátele. Region Hradec Králové.
 Můžete mi někdo zkusit doporučit pojišťovnu na pojištění domu? Koho jste si vybrali? Díky.
31. říj 2014 v 10:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
otoron
25
fotoportrét
fotoportrét
otoron
25
 @atilius Za me Alianz,, pro me byla drtive nejlevnejsi (cca o 30%), ale HODNE zalezi co si navymyslis kolem a kolem=kazda pojistovna to ma jinak... Mam sveho "Pojistovaciho Brokera (respect.cz)" uz mnoho a mnoho let, no nedelam si iluze ze me to stoji uplne nejmene, ale alespon mi vzdy daji prefektni srovnani, takze je z ceho si vybirat.. Je to banda!!, ale aspon netravim dny a dny procitanim ceniku....
31. říj 2014 v 11:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
atilius
6
fotoportrét
fotoportrét
atilius
6
 @otoron A to je společnost, které platíš za to zjišťování nebo mají pak provize z uzavření smlouvy?
31. říj 2014 v 11:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
otoron
25
fotoportrét
fotoportrét
otoron
25
 @atilius ty neplatis nic, oni maji provize z pojistoven... no nejak prezit musi, ne? emoticon majitele znam osobne (i kdyz mi to moc nepomuze, zadna sleva) takze klasicky "broker" bud jim veris, nebo si to zaridis po svem..
31. říj 2014 ve 12:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
atilius
6
fotoportrét
fotoportrét
atilius
6
 @otoron Tak poptat to můžu a uvidím...to já zatím sonduju dopředu, protože to chtějí k hypotéce...a krom toho je asi dobré mít dům pojištěný emoticon
31. říj 2014 ve 12:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
viky007
14
Registrovala se 17. dubna 2012 na modrastrecha.cz. Přidala 236 příspěvků. Má 4 přátele.
fotoportrét
fotoportrét
viky007
14
Registrovala se 17. dubna 2012 na modrastrecha.cz. Přidala 236 příspěvků. Má 4 přátele.
 @atilius Většinou to chce mít hypoteční ústav pojištěný u své pojišťovny. Aspoň u nás to tak bylo. Poptávali jsme sice svoje, ale nakonec jsme k závěru, že to pojistíme u smluvního partnera hypoteční banky.
31. říj 2014 ve 12:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
atilius
6
fotoportrét
fotoportrét
atilius
6
 @viky007 To bych řekl je pak o důvod víc mít trošku přehled a smlouvat lepší podmínky, pokud by is řekli víc než je zdrávo....
31. říj 2014 ve 12:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
otoron
25
fotoportrét
fotoportrét
otoron
25
 @atilius Ja mam hypoteku u Ceske sporitelny a ta akceptuje "jakehokoliv" pojistitele (zas tak moc jich neni) ktery umi vinkulovat pojistovaci smlouvu na hypoteku...coz delaji vsichni ti velci, ze jo.. takze to urcite jde takhle i jinde. Pravdou je, ze zakladni pojisteni nemovitosti muze byt primo od banky dokonce i levnejsi, problem vsak nastava, kdyz si chces jeste v ramci stejneho pojisteni propojistit neco navic, tam uz te muzou pekne osolit...

mam tu jeden z prikladu co mi poslali (povoden mi nehrozi, mam to na kopci, jak noemovu archu emoticon ).

POJIŠTĚNÍ NEMOVITOSTI
Pojistná částka: 3 200 000,-Kč
Spoluúčast: 0,-Kč
(pro povodeň spoluúčast 1% min. 30 000,-Kč, pro záplavu spoluúčast 5 000,-Kč)

POJIŠTĚNÍ DOMÁCNOSTI
Pojistná částka: 550 000,- Kč
(pro povodeň spoluúčast 1% min. 15 000,-Kč, pro záplavu spoluúčast 3 000,-Kč)

POJIŠTĚNÍ ODPOVĚDNOSTI ZA ŠKODU
Odpovědnost za škodu na zdraví, životě, věci nebo jiná majetková škoda:
Činnost v běžném občanském životě, vedení domácnosti, rekreační sport, chov jednoho psa a jiných domácích zvířat, drobných živočichů a včel, které jsou ve vlastnictví pojištěného, výkon vlastnictví k rodinnému domu (chatě, chalupě) nebo bytu v osobním vlastnictví, pokud jej pojištěný užívá k trvalému bydlení, svépomocné provádění drobných stavebních prací, používání malých plavidel, jezdectví.
Limit plnění: 1 000 000,-Kč

Celkové roční pojistné ve výši 3 249,-Kč.
31. říj 2014 ve 13:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petovi
93
fotoportrét
fotoportrét
petovi
93
 @atilius před měsícem jsem se v tom vrtala, protože jsme měli původní pojištění podhodnocené - navíc přibyly nějaké stavby kolem domu, které jsme do toho taky chtěli zahrnout. Ve finále jsem měla Allianz a Ergo, původní CSOB jsme rušili, nová nabídka byla nejsražší ( i když plnění docela široké). Nakonec jsme se rozhodli pro Ergo, za srovnatelné peníze s Allianz větší a širší krytí. Ale záleží kolik toho a na jakou hodnotu chcete pojistit.
Takže u nás 4400kc/ rok:
-nemovitost 4000000 (pocitaji to z m2, ne z hodnoty, kterou jim řeknete)
-domácnost 1000000
- odpovednost vlastnika nemovitosti 3000000
- odpovědnost obcanska (po novu vč. regresí) 3000000
- je to vč psa ( 300kc/rok ), auta v garáži pri pozaru s limitem 100000 ( coz sjsem u jinych nevidela), pergoly, park. Staní, střecha bazénu, oplocení, sklo a vodovodni skoda na max limit a všechny rozmary počasí a klasické pohromy, co si vzpomenete. Je tam treba i vykradeni osobniho auta kdekoli, povoden i zaplava ( nejsme rizikova oblast na povoden), vandalismus 50000 . Jsou v ramci toho veci, ktere bych ozelela, za cenu nizsi ceny - ukradeni veci, pojisteni odpovednosti celosvetove, zavazadla pri cestovani celosvetove - to se da asi extra pojistit v cestovnim pojisteni, kdyz bychom jeli ven, ale je to balik a nejde z toho veci vyhazovat.
Tak doufam, ze to nikdy nebudem potrebovat:-P
31. říj 2014 ve 14:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
iron84
Registroval se 4. května 2013 na modrastrecha.cz. Přidal 17 příspěvků. Region Brno.
fotoportrét
fotoportrét
iron84
Registroval se 4. května 2013 na modrastrecha.cz. Přidal 17 příspěvků. Region Brno.
 Kamenny fasadni obklad. Byl jsem tak nejak prekvapen/rozladen, ze priprava fasady pro kamenny obklad spociva u RDR pouze v nenaneseni omitky. Domnival jsem se, ze bude fasadni polystyren v miste pokladky mirne zuzeny. Neresil jste to s nima nekdo? Bylo mi receno, ze takto je to v poradku :/
31. říj 2014 v 18:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš