Menu Forum

RD Rýmařov a zkušenosti s nimi?

2. pro 2016  • 
 Přidej příspěvek
fotoportrét
fotoportrét
atilius
5
Registroval se 18. července 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 1131 příspěvků. Má 4 přátele. Region Hradec Králové.
fotoportrét
fotoportrét
atilius
5
Registroval se 18. července 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 1131 příspěvků. Má 4 přátele. Region Hradec Králové.
 @otoron @petovi Díky za info, nějak se tím prohrabu.
31. říj 2014 v 19:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
atilius
5
fotoportrét
fotoportrét
atilius
5
 Mám teď dotaz z jiného soudku - přebírání desky - příští týden začínáme desku, tak jsem začal hledat co k tomu přebírání je potřeba (dělá to jiná firma, než RD) a našel jsem formulář, který je potřeba poslat dva týdny předem, tj už abych ho posílal. A navíc je tam potřeba razítko stavebního dozoru...žádný stavební dozor jsem neřešil....jak to s tím přebíráním probíhá prakticky? Je ten formulář opravdu potřeba nebo stačí zavolat do RD?

Díky.
31. říj 2014 v 19:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
mmissy
47
Registrovala se 27. ledna 2012 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 83 příspěvků a 7 alb. Má 6 přátel.
  • Zařizuji dům
    Rohovládova Bělá, Region Pardubice
fotoportrét
fotoportrét
mmissy
47
Registrovala se 27. ledna 2012 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 83 příspěvků a 7 alb. Má 6 přátel.
  • Zařizuji dům
    Rohovládova Bělá, Region Pardubice
 @atilius formulář pošli, domaluj nebo přilož mapku, dozor nechej prázdný nebo vyplň sebe. Přebírání je tak na cca hodinu. Kontrola rozměrů desky, kanalizace, vody a cca 100 výškových měření
31. říj 2014 ve 21:57  •  zařizuje dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
atilius
5
fotoportrét
fotoportrét
atilius
5
 @mmissy Díky! ;)
1. lis 2014 v 08:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
ifka1
3
Registrovala se 29. ledna 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 21 příspěvků. Má 5 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
ifka1
3
Registrovala se 29. ledna 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 21 příspěvků. Má 5 přátel.
 Mám dotaz ohledně většího dětského pokoje v Nově 101. Máte někdo foto pro inspiraci, jak uspořádat větší pokoj pro dvě děti? Momentálně má každé naše dítko svůj pokojíček, třetí dítko na cestě, pracovny se vzdát nechceme a tudíž budou muset být v jednom pokoji dvě děti...děkuji moc emoticon
1. lis 2014 ve 20:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
bezi91
9
Registroval se 2. listopadu 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 47 příspěvků. Má 3 přátele. Region Kladno.
fotoportrét
fotoportrét
bezi91
9
Registroval se 2. listopadu 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 47 příspěvků. Má 3 přátele. Region Kladno.
 Ahoj. Také budeme stavět od rd rymarov. Měla by se na nás vztahovat akce zakladova deska zdarma... Jak je to prosím s priplatkama pokud například není sklon pozemku do 1%? Bude rymarov vyžadovat změření radonovyho indexu? A připlatí se za protiradonovou izolaci?

Další dotaz je: nevíte náhodou jestli pro stavební ohlášení musí byt již hotové všechny sítě? Elektřinu zatím nemáme zhotovenou ale smlouva o proveni existuje.
Budou pro kolaudaci vyžadovat hromosvod nebo je to na každém jestli si ho udělá?
Díky moc za rady.
2. lis 2014 ve 03:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
bezi91
9
fotoportrét
fotoportrét
bezi91
9
 Ještě jedna otázka mne napadá: lze nějakým způsobem s rymarovem smlouvat ohledně jejich nacenění? Například se nám zda vysoká cena u teplovodniho podlahového topení... Díky
2. lis 2014 ve 03:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jitule23
106
Registrovala se 19. října 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 997 příspěvků a 7 alb. Má 25 přátel.
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
jitule23
106
Registrovala se 19. října 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 997 příspěvků a 7 alb. Má 25 přátel.
  • Již bydlím v domě
 @bezi91 Radonový průzkum po nás chtěli na stavebním úřadě, takže byl nutný. Platili jsme asi 2000,- Kč. Pokud je zvýšená hladina, je nutné udělat izolaci desky, a za tu se připlácí. Co se týče hromosvodu, tak ti tady na diskusi potvrdí, že je to podle stavebního úřadu, ale většina hromosvod má, ať už od RDR nebo si ho dělá individuálně, vyžadují ho hlavně pojišťovny. Pro stavební řízení je potřeba mít projekty přípojek. Co se týče ceny, tak se smlouvat moc nedá, spíš je dobré si jednotlivé položky pečlivě zkontrolovat, případně nesrovnalosti hned řešit než podepíšete konečnou kalkulaci. Ta už je pak skutečně konečná a nemění se. Ostatní věci nevím, neboť jsme stavěli v roce 2010, desku jsme v ceně neměli.
2. lis 2014 v 07:45  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
yaninka84
19
Registrovala se 13. listopadu 2009 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 14 příspěvků. Má 28 přátel. Plzeň, Region Plzeň.
  • Stavím dům
    Region Plzeň
fotoportrét
fotoportrét
yaninka84
19
Registrovala se 13. listopadu 2009 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 14 příspěvků. Má 28 přátel. Plzeň, Region Plzeň.
  • Stavím dům
    Region Plzeň
 Zateplujeme sokl a tohle jsme objevili pod vchodovými dveřmi, co s tím? Je to jakoby taková gumová plachta, nebo jak to popsat...
2. lis 2014 v 16:59  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pavelcent
35
Registroval se 7. února 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 1028 příspěvků. Má 13 přátel.
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
pavelcent
35
Registroval se 7. února 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 1028 příspěvků. Má 13 přátel.
  • Již bydlím v domě
 @yaninka84
Už se to tu několikrát řešilo. Mám dojem , že je to izolace pod dveřmi. Já ji seříznul tak, aby šla přilepit na ten plechovej rámeček ze spodu na fasádě. A jak se tak dívám, tak stále dělají tu nerezovou okopovou lištu nesmyslně jen na polovinu fasády pod dveřmi. Ten cca 7cm proužek fasády pod ní se krásně špiní a okopává. To je nedotaženej detail co každý den opruzuje emoticon
2. lis 2014 v 18:54  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
bramborak
19
Registroval se 25. května 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 121 příspěvků. Má 10 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
bramborak
19
Registroval se 25. května 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 121 příspěvků. Má 10 přátel.
 Nešpiní a neokopává. Pokud tedy uděláte bezbariérový vchod.
2. lis 2014 ve 20:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
bezi91
9
fotoportrét
fotoportrét
bezi91
9
 Pro ty z vás co se na vás vztahovala akce ZAKLADOVA DESKA V CENĚ DOMU, jak moc benevolentní je to 1% max. sklon pozemku? Popřípadě jaký sklon cca jste měli a kolik jste priplaceli? Díky moc
2. lis 2014 ve 20:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
vedralova
130
Registrovala se 19. února 2014 na modrastrecha.cz. Přidala 113 příspěvků. Má 40 přátel. Dobruška, Region Rychnov nad Kněžnou.
  • Již bydlím v domě
    Dobruška, Region Hradec Králové
fotoportrét
fotoportrét
vedralova
130
Registrovala se 19. února 2014 na modrastrecha.cz. Přidala 113 příspěvků. Má 40 přátel. Dobruška, Region Rychnov nad Kněžnou.
  • Již bydlím v domě
 @bezi91 Smlouvat se nedá,ceny mají pevné,taky jsme si připláceli za teplovodní podlahové topení.Desku jsme měli taky v ceně,máme rovinu,takže jsme nic nepřipláceli,ale četla jsem někde na diskuzi,že pokud je deska stavěná do svahu,připlácí se individuálně,každému to vypočítají.
2. lis 2014 ve 20:35  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
bezi91
9
fotoportrét
fotoportrét
bezi91
9
 Ano to jsem taky teď našel, ze když to je do svahu připlácí se, snad se někdo zapojí kdo to řešil.. Pozemek máme jen opravdu par procent svazitost, tak snad si ne účtují nějaký paušální poplatek ale přistupují k tomu individuálně... V rozpočtu by to byla částka v desetitisicich emoticon

Je ste se zeptám ohledně vyberu obkladů a dlažeb v Siku... Dá se v pohodě vejít do toho cenového limitu co je ve standardu nebo v té cenově hladině není moc zajímavý vyber??
2. lis 2014 ve 20:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jitule23
106
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
jitule23
106
  • Již bydlím v domě
 @bezi91 Do cenového limitu se dá vejít, pokud nebudete chtít listely a hodně ozdobných dlaždic. My máme např. spodní koupelnu , co se týče obkladů a dlažby v limitu, horní jsme přes. Ale připláceli jsem za sanitu - závěsné WC, umyvadlo bez nohy, akrylátová vana, sprchová vanička z litého mramoru. Ale zase odečetli, to co je standart, takž to taková palba nebyla. Ale máme postaveno už 4 roky, takže snad se vyjádří i někdo, kdo stavěl v současnosti. Nevím jaký dům stavíte, ale my máme Novu 101 z roku 2010
2. lis 2014 ve 21:00  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
bezi91
9
fotoportrét
fotoportrét
bezi91
9
 Paní vedralova, kolik jste priplaceli u Larga na ten přístřešek u vchodu? Dekuji
2. lis 2014 ve 21:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petrsv1000
230
Registroval se 11. srpna 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 4235 příspěvků. Má 32 přátel. Region Mladá Boleslav.
  • Zařizuji dům
    Mnichovo Hradiště
fotoportrét
fotoportrét
petrsv1000
230
Registroval se 11. srpna 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 4235 příspěvků. Má 32 přátel. Region Mladá Boleslav.
  • Zařizuji dům
    Mnichovo Hradiště
 @bezi91 klikej na Odpověz, jinak dotyčný neví, že mu píšeš... a stavitelé si zde tykají emoticon
@vedralova
2. lis 2014 ve 21:10  •  zařizuje dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
bezi91
9
fotoportrét
fotoportrét
bezi91
9
 @vedralova prosím, za kolik byl ten vás přístřešek u vchodu?
2. lis 2014 ve 21:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
vedralova
130
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
vedralova
130
  • Již bydlím v domě
 @bezi91 79 000+příplatek za základovou desku 15 500 emoticon.Je to pálka,ale neumím si představit,že bychom to neměli.Když jsme se stěhovali,tak lilo,všude bláto,ta stříška přeci jenom pomohla.Nepršelo nám přímo na dveře a měli jsme se kde očistit.
A co se týče Sika,do ceny obkladů a dlaždic se vejít můžete,ale já jsem zrovna v Siku byla zklamaná,výběr nic moc,takže jsme si museli za dlažbu připlatit,Do sanity,pokud vám opravdu nestačí základ,se nevejdete.A vůbec,Siko nejslabší článek I chlapi,co nám tu stavěli,říkali,že když je problém,tak se Sikem.Nám např,špatně do projektu vyměřili,sprcháč,dlažbe pak přesahovala a chlapi museli rychle vymyslet řešení,nehledě na to,že vám zbytečně naúčtují ,(i dodají),dlažbu i obklady navíc,nám dodávali i kachličky do kuchyně a máme 9 balíků navíc,tj 2,5 metrů,a z koupely nám zbyly od každého tři celé balíkyJá vím,že má být nějaká rezerva,ale tolik?.
2. lis 2014 ve 21:29  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jitule23
106
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
jitule23
106
  • Již bydlím v domě
 @bezi91 Mohu potvrdit, Siko je skutečně problém. U nás měli vůbec problém vypracovat návrh a vše spočítat. Dlažbu i obklady je dobré si předem spočítat, alespoň orientačně a korigovat ty jejich propočty. Jinak platíte zbytečně. I když 1 krabice do rezervy je potřeba. Jo a dlažba se počítá i pod vanu a sprcháč.
2. lis 2014 ve 22:03  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
iron84
Registroval se 4. května 2013 na modrastrecha.cz. Přidal 17 příspěvků. Region Brno.
fotoportrét
fotoportrét
iron84
Registroval se 4. května 2013 na modrastrecha.cz. Přidal 17 příspěvků. Region Brno.
 Nepodivoval se nekdo z majitelu bungalovu, ze strecha neni zateplena? Na strankach rdr je schema strechy (zatepleno), ale nikde zminka, ze bungalovu se to netyka.
2. lis 2014 ve 22:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pavelcent
35
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
pavelcent
35
  • Již bydlím v domě
 @vedralova
Fíííííha, 80 tis příplatek za tu stříšku nad vchodem ? Pochopil jsem to správně ? Nás zastřešení vchodu + terasy stálo cca 90 tis a provedení +- stejné. http://tadyjetonase.rajce.idnes.cz/ Jen dodělávané po stavbě. Je fakt, že něco málo tam bylo mé práce, ale fakt minimum jinak vše prakticky na klíč a to se mi to zdálo předražené emoticon .
3. lis 2014 v 06:59  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
mji
2
Registrovala se 15. července 2014 na modrastrecha.cz. Přidala 64 příspěvků. Má 3 přátele. Region Pardubice.
fotoportrét
fotoportrét
mji
2
Registrovala se 15. července 2014 na modrastrecha.cz. Přidala 64 příspěvků. Má 3 přátele. Region Pardubice.
 @bezi91 Ahoj, my jsme za sanitu připláceli asi 5 tis. Měli jsme vše ve standardu, kromě sprcháče. Ten jsme místo 80x80 dali 80x120 a místo umývátka jsme dali umyvadlo. Za dlaždičky jsme taky připláceli něco málo, ale pokud nechceš něco extra, myslím, že se to celkem dá emoticon
3. lis 2014 v 07:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
vedralova
130
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
vedralova
130
  • Již bydlím v domě
 @pavelcent My se také nad tou cenou káceli.Je šílený,jak mají cokoli navíc nadhodnocené.Ale potřebovali jsme jí hned,bydlíme pod horami a hodně tu fouká.A jak jsem psala,osvědčila se nám hned při stěhování. A taky nám říkali,že je u bungalovu potom dodatečně problém zasahovat do střechy emoticon .No nevím,to ta vaše cena je o něčem jiném.A to musíme ještě nějak vyřešit jako vy ty boky,jen co bude trochu čas.
3. lis 2014 v 08:33  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pavelcent
35
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
pavelcent
35
  • Již bydlím v domě
 @vedralova
Přiznám se, že se mi trochu ulevilo, nad tím , že ty naše střechy zas nebyly tak drahý emoticon .... i když byly emoticon emoticon . Úplně všechno naráz nejde. A taky je možná lepší s něčím trochu počkat, zjistit jak svítí slunko, jak fouká, jak se pozemek bude využívat, jak se bude chodit atp. Alespoň nám se to osvěčilo. emoticon Hodně štěstí hlavně na řemeslníky. emoticon
3. lis 2014 v 09:55  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jahudka.1
8
Registrovala se 27. srpna 2010 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 105 příspěvků. Má 30 přátel. Region Praha - západ.
fotoportrét
fotoportrét
jahudka.1
8
Registrovala se 27. srpna 2010 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 105 příspěvků. Má 30 přátel. Region Praha - západ.
 Ahoj, nejak na jare budem resit podlahu v garazi u 101ky... Chci se zeptat jak to mate vy? Premysleli jsme nad dlazbou nebo nejakym naterem... Poprosim o info jak to mate vy a pokud je mozne i s cenou, nechce se nam za to davat majlant...emoticon diky
3. lis 2014 v 10:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petrsv1000
230
  • Zařizuji dům
    Mnichovo Hradiště
fotoportrét
fotoportrét
petrsv1000
230
  • Zařizuji dům
    Mnichovo Hradiště
 @jahudka.1 my máme třeba dlažbu :
http://www.modrastrecha.cz/blog/petrsv1000/album/stavime-s-rymarovem/19767420/
3. lis 2014 v 10:58  •  zařizuje dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jahudka.1
8
fotoportrét
fotoportrét
jahudka.1
8
 @petrsv1000 jj o tobe vime, ze mas dlazbuemoticon trochu se bojime, aby nepraskala nebo se "neloupala", kdyz garaz neni zateplena... I kdyz se koupi mrazuvzdorna...
3. lis 2014 v 11:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
otoron
25
Registroval se 12. září 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 201 příspěvků. Má 2 přátele. Hrabyne, Region Opava.
fotoportrét
fotoportrét
otoron
25
Registroval se 12. září 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 201 příspěvků. Má 2 přátele. Hrabyne, Region Opava.
 @jahudka.1 Ahoj, za me dlazba je c.1 .. jednoducha (slinuta) trida 5 v Shopech od 130 do 180 za m3...
Samozrejme zalezi co do toho cekas, ale pokud se nepletu, tak do garaze musis dat cca 5-6 cm betonu a pak finalni upravu. no a kdyz jsem si delal propocty, tak perfektni vyhlazeni, to na barvu byt musi, (jde to ruzne, nivelacka, sikovny zednik atd.) a nasledna "specialni" barva, ktera mimochodem, zas tak levna neni me vysla o proti komplertni pokladce dlazby is se soklem jen o par tisic mene.. No a dlazba to je jine kafe nez barva i kdyz se skvelymi parametry... Proste jde na barve trochu usterit, ale z dlouhodobeho hlediska ... no snad rozumis...

Mrazu se vuuuubec neboj, pokud to mas odborne polozeno, tak neni mozno aby se s tim neco stalo... (myslim, ze dulezity je hlavne ten betonovy zaklad, dilatace atc..
3. lis 2014 v 11:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jitule23
106
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
jitule23
106
  • Již bydlím v domě
 @jahudka.1 Máme dlažbu, foto mám v albu
3. lis 2014 v 11:08  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš