Menu Forum

RD Rýmařov a zkušenosti s nimi?

10. pro 2016  • 
 Přidej příspěvek
fotoportrét
fotoportrét
olomonteum
1
Registroval se 28. srpna 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 116 příspěvků. Má 3 přátele. Region Brno.
fotoportrét
fotoportrét
olomonteum
1
Registroval se 28. srpna 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 116 příspěvků. Má 3 přátele. Region Brno.
 @maxulek Zvažovali jsme to samé, ale u modelu Lugo. Taky se nám více líbí ty bez akumulace, kde nahoře je pískovcová deska. Mrkněte na Storch 7 EX http://www.romotop.com/krbova-kamna-storch/askr-02-st-7-ex-keramika . Je to něco mezi Evora a Lugo, ale s výrazně lepším designem. Dělají je i s pískovcem. Nutno vidět naživo. Vystavené je mají např. na Plzenské v Praze v prodejně Romtop.
11. únor 2015 v 10:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
alishha
7
Registrovala se 18. ledna 2010 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 53 příspěvků. Má 2 přátele. Region Beroun.
  • Stavím dům
    Region Beroun
fotoportrét
fotoportrét
alishha
7
Registrovala se 18. ledna 2010 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 53 příspěvků. Má 2 přátele. Region Beroun.
  • Stavím dům
    Region Beroun
 @maxulek my mame ty uplne zakladnii bez piskovcove desky a mame je tuto zimu jako hlavni zdroj topeni a jsme spokojeni. Ja jsem zatim na materske, tak kdyz byly mrazy tak jsem topila uz rano, ale treba ted zatapime az odpoledne kolem 4 hodiny a mame tady do te doby porad minimalne 21 stupnu. I kdyz jsme o vikendu byli pryc 24 hodin a netopilo se, kleslo to na 18 stupnu a to venku byla fakt zima ( tento vikend)
11. únor 2015 ve 13:18  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
atilius
6
Registroval se 18. července 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 1137 příspěvků. Má 4 přátele. Region Hradec Králové.
fotoportrét
fotoportrét
atilius
6
Registroval se 18. července 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 1137 příspěvků. Má 4 přátele. Region Hradec Králové.
 Ahoj, můžete mi prosím říct, co jste tak během stavby kontrolovali? Já jsem akorát tak zkontroloval rozmístění světel, zásuvek, vypínačů, jestli sedí topení, ale to je tak všechno. Na rozvodech topení a vody nevidím nic, jak pokládají sádrokarton taky nic, začali dělat podlahy, tak bych mohl běhat s vodováhou, ale má to smysl? Pak mě ještě napadá tajk kontrola koupelen, až budou dělat obklady a jejich vybavení, případně, jak dobře je položená svrchní podlaha, ale co dalšího? Běhali jste s metrem a kontrolovali velikosti místností? Nebo co ještě jste si hlídali? Jo, koukal jsem tak na tašky, jestli jsou do sebe zacvaklé. Nic dalšího fakt už nevím. Moje kontrola je teď vždycky tak dvacet minut procházení se a montání se pod nohama emoticon Díky.
11. únor 2015 v 15:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jahooodka
116
Registrovala se 1. srpna 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 578 příspěvků. Má 47 přátel. Region Praha - západ.
fotoportrét
fotoportrét
jahooodka
116
Registrovala se 1. srpna 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 578 příspěvků. Má 47 přátel. Region Praha - západ.
 @atilius My jsme to měli s kontrolou taky tak. Koukali jsme, fotili jsme a byli jsme na stavbě skoro každý den... Nikde jsme ale nic neměřiliemoticon Asi nejvíc jsme koukali právě taky v koupelnách po obkladech a dlažbě na chodbě, tam jsme ji nechali i předělat, protože jedna nebo dvě dlaždice byly trochu výše, ale nebylo to nic závažného, někdo na ně stoupl dřív, než to stačilo zaschnout. Prohlídli jsme si hlavně výmalbu, jestli někde není nějaký flek, který by ještě mohli přetřít, měli jsme a zatím máme vše na bílo, určitě je dobré, aby vám nechali trochu té jejich bílé na případné přetření, protože ta jejich bílá není ve skutečnosti úplně bíláemoticon a když jsem pak flek přetřela primalexem, bylo to vidět...Většinou nám vysvětlovali jak a co udělali, případně sami doporučili právě např. v koupelně výšku soklu atd. Když nám dům předávali měli jsme z toho hlavu jak pátrací balón, nestihli jsme si udělat poznámky a stejně všechno zapomněliemoticon Hlavně co se týče ovládání kotle, předávali jsme v červnu no a na podzim musel pak manžel nahlédnout i do návoduemoticon
11. únor 2015 v 16:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
to.nejde
96
Registrovala se 21. dubna 2006 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 173 příspěvků a 15 alb. Má 13 přátel.
  • Již bydlím v domě
    Region Jičín
fotoportrét
fotoportrét
to.nejde
96
Registrovala se 21. dubna 2006 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 173 příspěvků a 15 alb. Má 13 přátel.
  • Již bydlím v domě
    Region Jičín
 @atilius Měli jsme to podobně jako @jahooodka, každý den jsme se na stavbě zastavili, vyfotili si to, prošli s námi, co je hotovo + probrali s námi věci na další den, u kterých potřebovali naše rozhodnutí (např. směr položení dlažby). Snad jediný problém, který jsme odhalili, byla špatná barva dlažby v koupelně, což byla chyba Sika. Byla jsem ráda, že se na to přišlo včas a stihli to vyměnit před předáním. Neměřili jsme nic. V každém případě je dobré to kontrolovat průběžně, i třeba ty výmalby apod., nenechávat to až na předání. Ale to třeba i naše parta sama chtěla, že jsem to prošli společně předem a do předání ještě nějaké drobnosti doladili a pak už nebyl žádný problém.
11. únor 2015 v 16:10  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
betotemi
131
Registrovala se 9. července 2014 na modrastrecha.cz. Přidala 195 příspěvků. Má 10 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
betotemi
131
Registrovala se 9. července 2014 na modrastrecha.cz. Přidala 195 příspěvků. Má 10 přátel.
 Mohu se zeptat? Mate někdo bile dveře vnitřní? Prý takové rdr nedodává? Sem z toho docela nas.......
11. únor 2015 v 17:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
atilius
6
fotoportrét
fotoportrét
atilius
6
 @to.nejde
@jahooodka
Jo, to já jsem tam každý den, vždycky tak pokoukám, případně se poptám, co je nejasné, ale mám pocit, že stejně nemám co kontrolovat. Největší strach mám, aby udělali dobře rozvody vody a topení, ale to stejně neumím prověřit, takže právě mi příjde, že se tomu dost nevěnuju, ale nevím, jak víc :D
11. únor 2015 v 17:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jahooodka
116
fotoportrét
fotoportrét
jahooodka
116
 @atilius No to asi není v silách nikoho, aby kontroloval rozvody vodyemoticon Pochybuju, že by to dělal i stavební dozor... Prostě se člověk musí spolehnout na to, že vědí co dělají a že to udělají dobřeemoticon My jsme měli malý "problém" s odpadem pod vanou, byl těsně na dlažbě a když jsme vlezli poprvé do vany, tak začal kapat, protože nepočítali s tím, že plastová vana se trochu prohýbá, odpad narážel na dlažbu a uvolňoval se, ale jenom když byl někdo ve vaně, voda začala protíkat u obkladaček, naštěstí jsme na to přišli brzyemoticon Vyřešili to tak, že podložili vanu dřevěnými hranoly emoticon
11. únor 2015 v 18:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jahooodka
116
fotoportrét
fotoportrét
jahooodka
116
 @betotemi Máme je my i @zuzicz nebyl s tím žádný problém, v té době je dodával Kasard...
11. únor 2015 v 18:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
atilius
6
fotoportrét
fotoportrét
atilius
6
 @jahooodka Já si vždycky jen říkám, že to je naše největší investice a mám jen dojem, že ty kontroly flákám emoticon Ale pak si říkám, že stejně nevím právě co víc a jak kontrolovat emoticon
My máme vanu plechovou, tak by snad s prohýbáním nemusel být takový problém :D
11. únor 2015 v 18:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
zuzicz
103
Registrovala se 18. prosince 2008 na modrastrecha.cz. Přidala 340 příspěvků. Má 42 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
zuzicz
103
Registrovala se 18. prosince 2008 na modrastrecha.cz. Přidala 340 příspěvků. Má 42 přátel.
 @betotemi My je objednávali přes K-Keramiku, jsou od Kasardu a dávali nám dokonce na výběr ze 3 druhů bílých dveří. My si vybrali nějakou folii, pán říkal, že to v bílé vypadá nejlíp. Udržují se docela dobře.
11. únor 2015 v 19:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
farka
28
Registrovala se 2. července 2013 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 296 příspěvků. Má 10 přátel. Region Brno.
fotoportrét
fotoportrét
farka
28
Registrovala se 2. července 2013 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 296 příspěvků. Má 10 přátel. Region Brno.
 zdravím, máme za sebou KS s panem Doležalem a byl to poklidný fofr, ve 14hod jsme seděli na obědě emoticon jediné na co jsme narazili, je dlažba ke krbu...máte někdo obloženou krbovou vložku do tvaru kvádru až je stropu? máme mít u krbu dlažbu kvůli bezpečnosti, ale nějak si nedokážu představit kde by tam ta dlažba měla být? emoticon jinak snad jsme si dali pozor na vše, nač jste upozornili emoticon
@betotemi bílé vnitřní dveře dneska v nabídce byli od kasardu, nevím proč říkají, že nemají, dokonce bez příplatku emoticon
11. únor 2015 v 19:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
mmissy
47
Registrovala se 27. ledna 2012 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 83 příspěvků a 7 alb. Má 6 přátel.
  • Zařizuji dům
    Rohovládova Bělá, Region Pardubice
fotoportrét
fotoportrét
mmissy
47
Registrovala se 27. ledna 2012 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 83 příspěvků a 7 alb. Má 6 přátel.
  • Zařizuji dům
 @atilius take doporucuji zkontrolovat tu vymalbu. My jsme ji nijak zvlast neprohlizeli a ted kdyz se koukam tak je to dost hruza. Na spouste mist mame zdi potekle a jsou tam ty zaschle kapky. Jextli budete mit plovoucku, tak kouknout jestli to sedi u sebe, nejsou tam mezirky nebo neni nijak porypana. Zkontrolovat jestli se dvere oteviraji kam maji, sohlasi pocet zasuvek... z te stavebni casti toho asi moc zkontrolovat ani nestihnes.
11. únor 2015 v 19:48  •  zařizuje dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
betotemi
131
fotoportrét
fotoportrét
betotemi
131
 @farka ses si jista ze bez příplatku, no hned jsem volala panu Mikulovi a prý je teda budeme mit taky bez příplatku... Fiha nevím jak to tam chodi
11. únor 2015 ve 20:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
farka
28
fotoportrét
fotoportrét
farka
28
 @betotemi jsem si jistá, pán nám dnes dal dvě hromádky, jednu s příplatkem (můj dub) a druhou bez a tam byli bílé...destička mi totiž posloužila jako příklad skříněk kuchyně, když se vybírala podlaha emoticon
11. únor 2015 ve 21:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
betotemi
131
fotoportrét
fotoportrét
betotemi
131
 @farka super děkuji a můžeš mi prosím napsat své jméno do IP,jmenovala jsem pana Doležala, ale pomohlo by me to, pokud ti to neva
11. únor 2015 ve 21:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
atilius
6
fotoportrét
fotoportrét
atilius
6
 Můžete mi někdo prosím říct, jak je to s napojením okapů na dešťovou kanalizaci? To dělá RD nebo si geiger děláme sami? Díky.
15. únor 2015 ve 12:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
mmissy
47
  • Zařizuji dům
fotoportrét
fotoportrét
mmissy
47
  • Zařizuji dům
 @atilius děláme sami... gaigry lepší koupit na netu, stojí polovic co v marketech. jsou dvě varianty, se spodní výpustí a s boční výpustí.
15. únor 2015 ve 13:02  •  zařizuje dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
atilius
6
fotoportrét
fotoportrét
atilius
6
 @mmissy díky emoticon
15. únor 2015 ve 13:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
navi1 (59 r.)
2
Registrovala se 14. října 2014 na modrastrecha.cz. Přidala 29 příspěvků. Má 1 přítele. Region Praha.
fotoportrét
fotoportrét
navi1 (59 r.)
2
Registrovala se 14. října 2014 na modrastrecha.cz. Přidala 29 příspěvků. Má 1 přítele. Region Praha.
 Dobrý večer přátele rýmařováčci emoticon .... prosím o typy a návrhy , kdo už prosím bydlíte a nebo jste i v podobné fázy ..... jsme ve fázy kuchyň od Lamontu .... a teď projíždím jaké vestavěné přístroje .... a jsem v koncích lednici chci samostatnou americkou a mám vybrány 3 emoticon LG GSP545NSQZ , BEKO GNE 134630 X, Whirlpool 55742 .... a teď ale ty vestavěné - indukční desku ale jakou emoticon , myčku, mikrovlnku - ale aby byla možnost i lepší vybavení - na pečení třeba chleba, koláčů,pizzy , né jen rozmazit a ohřát emoticon.... a horkovzdušnou troubu .... prosím podělte se semnou o nápady .....
15. únor 2015 v 17:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
maceo
4
Registroval se 30. srpna 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 196 příspěvků. Má 9 přátel. Region Zlín.
  • Stavím dům
    Region Zlín
fotoportrét
fotoportrét
maceo
4
Registroval se 30. srpna 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 196 příspěvků. Má 9 přátel. Region Zlín.
  • Stavím dům
    Region Zlín
 My jdeme cestou s mikrovlnkou v základu, ale zato s vymakanou troubou. V podstatě nejvyšší model trouby Electrolux s parou.
15. únor 2015 v 18:03  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petrsv1000
230
Registroval se 11. srpna 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 4235 příspěvků. Má 32 přátel. Region Mladá Boleslav.
  • Zařizuji dům
    Mnichovo Hradiště
fotoportrét
fotoportrét
petrsv1000
230
Registroval se 11. srpna 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 4235 příspěvků. Má 32 přátel. Region Mladá Boleslav.
  • Zařizuji dům
    Mnichovo Hradiště
 @atilius Taky sami, koukni na poslední fotky :
http://www.modrastrecha.cz/blog/petrsv1000/album/stavime-s-rymarovem/
15. únor 2015 v 18:47  •  zařizuje dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
atilius
6
fotoportrét
fotoportrét
atilius
6
 @petrsv1000 Hezký. Chtěl bych bejt taky tak šikovnej emoticon
15. únor 2015 v 19:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petrsv1000
230
  • Zařizuji dům
    Mnichovo Hradiště
fotoportrét
fotoportrét
petrsv1000
230
  • Zařizuji dům
    Mnichovo Hradiště
 @atilius nic na tom není, také jsem se na tom učil ale bavilo mě to emoticon
15. únor 2015 ve 20:06  •  zařizuje dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
fialka1122 (28 r.)
19
Registrovala se 1. ledna 2013 na modrastrecha.cz. Přidala 152 příspěvků. Má 18 přátel. Region Brno.
  • Stavím dům
    Region Brno
fotoportrét
fotoportrét
fialka1122 (28 r.)
19
Registrovala se 1. ledna 2013 na modrastrecha.cz. Přidala 152 příspěvků. Má 18 přátel. Region Brno.
  • Stavím dům
    Region Brno
 Všechny zdravím emoticon Minulý týden jsme podepsali smlouvu na Novu 101, tak se k Vás přidávám a doufám, že najdu spoustu inspirativních příspěvků.
16. únor 2015 v 00:01  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
gustinovi
9
Registrovala se 15. července 2007 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 175 příspěvků. Má 12 přátel. Region Karviná.
fotoportrét
fotoportrét
gustinovi
9
Registrovala se 15. července 2007 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 175 příspěvků. Má 12 přátel. Region Karviná.
 prosím dotaz, přišlo mi vyjádření z RWE, posílala jsem žádost o stanovisko: Předprojektovou přípravu a zamítli nám ji.

S uvedenou stavbou prozatím NESOUHLASÍME:
Při posuzování stavby pro realizaci a stupeň řízení územní/stavební souhlas/povolení požadujeme, aby v
předložené situaci navrhované stavby byla zakreslena poloha stávajících plynárenských zařízení.

Přílohou Vám předáváme orientační situaci plynárenských zařízení (PZ) ve správě naší společnosti.

V zájmovém území se mohou nacházet plynárenská zařízení jiných vlastníků či správců, případně i dlouhodobě
nefunkční/neprovozovaná plynárenská zařízení bez dostupných informací o jejich poloze.

Dotaz zní, kde se mám obrátit teď???
16. únor 2015 v 01:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
atilius
6
fotoportrét
fotoportrét
atilius
6
 Měl bych další drobný dotaz - kdo dělá revizi elektro a hromosvodu? RD? Nebo já? Díky.
16. únor 2015 v 07:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
a_hawk_a
7
Registroval se 21. dubna 2013 na modrastrecha.cz. Přidal 62 příspěvků. Má 1 přítele. Region Nymburk.
  • Již bydlím v domě
    Milovice, Region Nymburk
fotoportrét
fotoportrét
a_hawk_a
7
Registroval se 21. dubna 2013 na modrastrecha.cz. Přidal 62 příspěvků. Má 1 přítele. Region Nymburk.
  • Již bydlím v domě
    Milovice, Region Nymburk
 @atilius Viz rozsah dodávky domu:
Výdaje spojené s vydáním stavebního povolení, jakož i poplatky za revize a kolaudační poplatky (úřady)
hradí zákazník.
16. únor 2015 v 08:10  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
vodak01
46
Registroval se 26. listopadu 2010 na modrastrecha.cz. Přidal 347 příspěvků. Má 24 přátel.
  • Stavím dům
    Jižní Čechy, Česká republika
fotoportrét
fotoportrét
vodak01
46
Registroval se 26. listopadu 2010 na modrastrecha.cz. Přidal 347 příspěvků. Má 24 přátel.
  • Stavím dům
    Jižní Čechy, Česká republika
 @a_hawk_a revize zpracovává ten kdo dílo provádí emoticon) tzn. elektrikář provede rozvody a dodá revizi
16. únor 2015 v 08:28  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
atilius
6
fotoportrét
fotoportrét
atilius
6
 @vodak01
@a_hawk_a
No, já právě, že na uspornedomy.cz se píše, že pro kolaudaci si mám já dodat revizi elektro, ale elektrikář mi říkal, že mi dodají revizi na dům. Tak právě nevím, jestli se spletl on nebo jak to je. Z toho jsem pochopil, že oni udělají revizi domu, ale já bych si měl zajistit revizi na přívod, což mi ovšem příjde jako blbost dělat revizi na jeden kabel a signál HDO.
16. únor 2015 v 08:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš