Menu Forum

RD Rýmařov a zkušenosti s nimi?

9. pro 2016  • 
 Přidej příspěvek
fotoportrét
fotoportrét
luji
26
Registrovala se 1. března 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 196 příspěvků.
fotoportrét
fotoportrét
luji
26
Registrovala se 1. března 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 196 příspěvků.
 @elizabetamb nepřitápíme ničím....máme opravdu jen el.kotel a radiátory
1. dub 2015 ve 20:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pafipaf2
39
Registrovala se 30. ledna 2015 na modrastrecha.cz. Přidala 366 příspěvků. Má 20 přátel. Lanškroun.
fotoportrét
fotoportrét
pafipaf2
39
Registrovala se 30. ledna 2015 na modrastrecha.cz. Přidala 366 příspěvků. Má 20 přátel. Lanškroun.
 @luciana55 Dobrý den, můžu se zeptat, z jakého důvodu máte naplánovaný tento termín? To mají tak plné kapacity? Děkuji za odpověď=)
1. dub 2015 ve 20:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jasamin
3
Registrovala se 23. září 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 107 příspěvků. Má 16 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
jasamin
3
Registrovala se 23. září 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 107 příspěvků. Má 16 přátel.
 @88market - já mám vlhkoměr nahoře i dole. Denně koukám jak jsme na tom a vlhkost se drží mezi 40-50. Řízené větrání máme zapnuto vkuse. Nevypla jsem ho ještě ani jednou a je to rok.
1. dub 2015 ve 21:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petrskalka
Registroval se 13. června 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 17 příspěvků.
fotoportrét
fotoportrét
petrskalka
Registroval se 13. června 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 17 příspěvků.
 @everytimes První schůzka v březnu, veškerá dokumentace v srpnu a v září bylo po KS. SU dal povolení do 14 dnů, zákl.deska v říjnu. Nechtěli jsme stavět na podzim, takže začneme v dubnu, takže v podstatě 6/7 měsíců. Velká výhoda je dobrá příprava před schůzkami (jak RDR tak i SIKO banka atd.).
1. dub 2015 ve 23:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
matyasek34
11
Registrovala se 3. března 2015 na modrastrecha.cz. Přidala 27 příspěvků. Má 7 přátel. Region Liberec.
fotoportrét
fotoportrét
matyasek34
11
Registrovala se 3. března 2015 na modrastrecha.cz. Přidala 27 příspěvků. Má 7 přátel. Region Liberec.
 @tomikno Dobrý den, mám dotaz , začínáme s projektovou studiíí a čtu tu různé názory, můžu mít vysvětlení k těm dveřím? Jako jaké si tedy objednat? Dřevěné,plastové, s 3skly či 2, celý barák pak musí být se stejnými? Objednat to u RD či u někoho jiného?
děkuji
2. dub 2015 ve 14:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
charado (36 r.)
Registrovala se 20. srpna 2014 na modrastrecha.cz. Přidala 40 příspěvků.
fotoportrét
fotoportrét
charado (36 r.)
 Ahoj, uvažujeme o domečku od Rýmařova a mám dotaz - ty ceny, které mají v ceníku u stupně dokončení na klíč se Vám navýšily o kolik? Moc se nám líbí SOLO 117 a cena je u něj 3. 237. 250 korun ve variantě na klíč. Předpokládám, že jakákoliv změna bude něco stát, ale v reálu si nedovedu představit cca o kolik by to mohlo být v celku.
Ještě poprosím, kolik je standardně v projektu zásuvek v pokoji? Jsme aspoň pro 4 dvoj - v každém rohu min. jednu (kuchyň a koupelku pochopitelně víc).
Díky a krásný den,
Alice
2. dub 2015 v 16:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
maceo
4
Registroval se 30. srpna 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 196 příspěvků. Má 9 přátel. Region Zlín.
  • Stavím dům
    Region Zlín
fotoportrét
fotoportrét
maceo
4
Registroval se 30. srpna 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 196 příspěvků. Má 9 přátel. Region Zlín.
  • Stavím dům
    Region Zlín
 @charado no tak to hodně záleží na tom jak jste nároční a co bude chtít za nadstandard. To se nedá tak jednoduše říct. Nadstandardy v koupelnách ( např. zavěšené toalety ) nebo vytápěné podlahy a desetitisíce jenom lítají. Zásuvky a jejich umístění a počet se plánují při konečné specifikaci domu. Na to máte ještě čas emoticon
2. dub 2015 v 18:18  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
maceo
4
  • Stavím dům
    Region Zlín
fotoportrét
fotoportrét
maceo
4
  • Stavím dům
    Region Zlín
 @charado jo a ta cena 3237250 je bez základové desky
2. dub 2015 v 18:20  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
charado (36 r.)
fotoportrét
fotoportrét
charado (36 r.)
 Jj, základovka je cca 400tis - což je dost masakr. Pořád je možnost nechat ji udělat externí fimu, ale +- několik milimetrů, je dost tvrdé a bála bych se případných oprav a průtahů. Závěsné toalety, hm, to by mě nenapadlo, že je za to extra příplatek. Nu, okoukneme, uvidíme, prodebatujeme a uvidíme ještě více. Spíš bych se bála, že si koupíme pozemek a stavební úřad tam potom dům tohoto typu nepovolí.... Ale to by se dalo určitě zjistit předem,ne?
Děkuji Maceo emoticon
2. dub 2015 v 18:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
luciana55
4
Registrovala se 27. června 2011 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 76 příspěvků. Má 4 přátele.
  • Již bydlím v domě
    Havířov, Region Karviná
fotoportrét
fotoportrét
luciana55
4
Registrovala se 27. června 2011 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 76 příspěvků. Má 4 přátele.
  • Již bydlím v domě
    Havířov, Region Karviná
 @pafipaf2 oni nas tak dali drive bychomto papirove ais nestihli emoticona v zime nechceme stavet
2. dub 2015 ve 21:04  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
fialka1122 (28 r.)
19
Registrovala se 1. ledna 2013 na modrastrecha.cz. Přidala 152 příspěvků. Má 18 přátel. Region Brno.
  • Stavím dům
    Region Brno
fotoportrét
fotoportrét
fialka1122 (28 r.)
19
Registrovala se 1. ledna 2013 na modrastrecha.cz. Přidala 152 příspěvků. Má 18 přátel. Region Brno.
  • Stavím dům
    Region Brno
 @charado My jsme to zjišťovali předem (když jsme jednali o koupi pozemku). Šli jsme na stavební úřad a na obec. tam ti řeknou přesně, co lze stavět a co ne..
2. dub 2015 ve 22:22  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petrsv1000
230
Registroval se 11. srpna 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 4235 příspěvků. Má 32 přátel. Region Mladá Boleslav.
  • Zařizuji dům
    Mnichovo Hradiště
fotoportrét
fotoportrét
petrsv1000
230
Registroval se 11. srpna 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 4235 příspěvků. Má 32 přátel. Region Mladá Boleslav.
  • Zařizuji dům
    Mnichovo Hradiště
 @charado určitě si nejdřív zjisti zda daný typ domu můžete na vámi vybraném pozemku stavět emoticon to za prvné. Potom zákl.desku pokud nezvládnete sami či svépomocí vám může udělat externí firma, ty tolerance nejsou tak tragické a firmy to zvládnou, když jsme to zvládli i my emoticon navýšení počíte do cca 10% ale může být i míń, záleží jak moc se "rozšoupnete" jinak ty klasické WC mo hodně firem ve standartu, závěs je holt nadstandart...
šťastnou ruku při výběru emoticon
2. dub 2015 ve 22:28  •  zařizuje dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
charado (36 r.)
fotoportrét
fotoportrét
charado (36 r.)
 Jasná zpráva, takže první cesta povede na stavební úřad. Tuhle byrokracii miluju!
Díky všem a hezkou dobrou noc.
2. dub 2015 ve 23:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
tomikno
44
Registroval se 2. listopadu 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 161 příspěvků. Má 29 přátel. Řevničov, Region Rakovník.
  • Zařizuji dům
    Řevničov, Region Rakovník
fotoportrét
fotoportrét
tomikno
44
Registroval se 2. listopadu 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 161 příspěvků. Má 29 přátel. Řevničov, Region Rakovník.
  • Zařizuji dům
    Řevničov, Region Rakovník
 @matyasek34 U nás byl problém v tom, že do dveří dali slabší výplň (tuším 24 mm) a všude v domě jsou trojskla (32 mm). Přes výplň byl únik tepla a kamerou označeno jako místo rosného bodu (tedy problém, který chtěl řešit). Jak jsem již psal, musel jsem RDR trochu provětrat, ale dodali silnější výplň na náklady RDR. Každopádně ve standardu byla výplň slabší. Doporučuji si toto pohlídat. Příplatek za silnější výplň byl kolem 10.000,- Kč. Příplatek za vzor myslím kolem 14.000,- Kč a cena dveří v základu 26.000,- Kč. Všechny ceny střílím od boku, ale určitě se moc nepletu... Za mě doporučuji vlastní dodávku dveří u místního osvědčeného výrobce. Jestli plast, či dřevo nedokážu poradit, ale v roce 2012, kdy jsme stavěli, tak co pamatuji, 90% zákazníků s dveřmi spokojeno nebylo. Dnes je to možná jinak, ale to já už nemohu sloužit emoticon.
3. dub 2015 v 10:46  •  zařizuje dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
sylvik0000 (23 r.)
30
Registrovala se 11. září 2013 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 17 příspěvků. Má 244 přátel. Region Tábor.
  • Již bydlím v domě
    Tábor, Region Tábor
fotoportrét
fotoportrét
sylvik0000 (23 r.)
30
Registrovala se 11. září 2013 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 17 příspěvků. Má 244 přátel. Region Tábor.
  • Již bydlím v domě
    Tábor, Region Tábor
 Tak jsme dnes měli 1. schůzku s RD Rýmařov a na stavbu to vychází asi na říjen, no - už aby to bylo emoticon
3. dub 2015 ve 20:57  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jitule23
106
Registrovala se 19. října 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 997 příspěvků a 7 alb. Má 25 přátel.
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
jitule23
106
Registrovala se 19. října 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 997 příspěvků a 7 alb. Má 25 přátel.
  • Již bydlím v domě
 @sylvik0000 Gratulace
3. dub 2015 ve 21:28  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla fóra. Porušoval pravidlo "Nevkládej žádost o hlasování do jiných témat".
3. dub 2015 ve 21:34 • 31veronika
fotoportrét
fotoportrét
gustinovi
9
Registrovala se 15. července 2007 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 175 příspěvků. Má 12 přátel. Region Karviná.
fotoportrét
fotoportrét
gustinovi
9
Registrovala se 15. července 2007 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 175 příspěvků. Má 12 přátel. Region Karviná.
 tak a už jsme taky do toho praštili emoticon první schůzka s RD Rýmařov je za námi, zatím bude hrubý nákras naší 101čky - kvůli práce z domu, jsme si změnili dispozice na 6+kk, pracovnu trochu rozšíříme, kuchyň zrušíme a bude druhý pokoj, do obýváku dáme kuchyňská kout, zrušíme druhé dveře do garáže a v rohu za garáží bude pergola. Už se těšíme, až budu mít půdorys nakreslený, hodím foto. Za jak dlouho vám hrubý nákres meilem poslali?
Jen pořád nejsme rozhodnuti pro vytápění, docela nám podlahovku vyvraceli, že je to zbytečné, že nejlepším řešením je klasika - radiátory, chceme i krb, ale ten ubude jen na atmosferu, nechceme být na něm závislý. Prosím kdo kolik platíte za el. když se topí jen radiátory?
6. dub 2015 v 00:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
silenoz (33 r.)
1
Registroval se 7. dubna 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 227 příspěvků. Má 2 přátele. Region Plzeň.
fotoportrét
fotoportrét
silenoz (33 r.)
1
Registroval se 7. dubna 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 227 příspěvků. Má 2 přátele. Region Plzeň.
 Zdravim,
tak jiz mame sezeni se specifikatorem za sebou, ktery nam toho dosti rozmlouval 400V apod., zahradni ventil a dalsi sikovne veci emoticon Nakonec se sezeni neskutecne protahlo az do pozdnich hodin, ale mame co jsme chteli, snad emoticon
Mel bych dotaz na vchodove dvere, kolik jste RD doplaceli? Dostali jsme katalog, kde jsou ceny u vsech dveri +/- stejne, tedy 39.000,- bez DPH. Coz mi prijde dosti prehnane davat 45.000,- za vchodove dvere (doplatek oproti standardu cca 20.000,-).
Resil to tu nekdo vlastni dodavkou, neni pak problem na stavbe, se zarukami apod.?

Dekuji
6. dub 2015 v 10:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
silenoz (33 r.)
1
fotoportrét
fotoportrét
silenoz (33 r.)
1
 @gustinovi podlahovka nas taky lakala, hlavne elektricka, ale kvuli nejistote tarifu a cen jsme od ni radeji ustoupili.
Vybrali jsme po dlouhem patrani nakonec klasiku emoticon
El. kotel + radiatory + krbovky (bez vymeniku) + rekuperace Atrea

Dle toho co jsem za roky vycetl, tak spotreba u Novy 101 se pohybuje za vytapeni + provoz + TUV kolem 25.000 az 33.000,-.
Plyn nebo elektrina je v tomto domku v podstate na stejno, ale uz kvuli revizim, kominu apod. bych sel do spolehlivejsiho elektrickeho kotle.
Sloupek s plynem si ale pro sichr na hranici pozemku nechame preci jen postavit (nikdo nevi co si pro nas EU casem vymysli).
6. dub 2015 v 10:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jahooodka
116
Registrovala se 1. srpna 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 578 příspěvků. Má 47 přátel. Region Praha - západ.
fotoportrét
fotoportrét
jahooodka
116
Registrovala se 1. srpna 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 578 příspěvků. Má 47 přátel. Region Praha - západ.
 @gustinovi Ahojky, nechci vám to nějak vymlouvat, neznám podrobnosti k vašemu rozhodnutí a ani rodinou situaci (počet osob...), ale možná dřív než bych rušila kuchyň a místo ní dala pokoj bych raději volila navíc pokoj nad garáží... Já taky dost často pracuji z domova, máme o něco málo zvětšenou pracovnu na úkor kuchyně, ale nedokážu si představit, že bych měla v obýváku ještě kuchyň, ten prostor zase tak velký není, nehledě na to, že chcete krb, který taky zabere dost místa. My máme v celém otevřeném přízemí podlahovku, hlavně taky kvůli tomu, abychom nemuseli přemýšlet, kam s nábytkem, nahoře máme radiátory. Topíme elektrokotlem a máme navíc soláry na teplou vodu, krbovky na občasné přitápění, roční spotřeba byla cca 20 tis.Kčemoticon
6. dub 2015 ve 12:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
gustinovi
9
fotoportrét
fotoportrét
gustinovi
9
 @jahooodka děkuji za tip, ale musím místnost jako sklad emoticon dovážím lisy oblečení z Anglie, nyní mám pronajaté prostory. Takže v přízemí musí být dvě místnosti emoticon jinde se to nevejde emoticon a dotaz, kolik jste dávaly za komplet Solary, na kolik vyšly emoticon

@silenoz děkuji za upřesnění přes SZ emoticon
6. dub 2015 ve 14:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petrsv1000
230
  • Zařizuji dům
    Mnichovo Hradiště
fotoportrét
fotoportrét
petrsv1000
230
  • Zařizuji dům
    Mnichovo Hradiště
 @gustinovi taky mám doma drouhou práci, sklad má udělaný z garáže emoticon kuchyň v obýváku si nedovedu představit, do toho by asi nešel, zas tak velkej dům to není... Za el. zaplatíš max těch 25tis, záleží jak hodně budeš doma, my třeba přitápíme kamny a neplatím ani 20tis emoticon
6. dub 2015 v 17:27  •  zařizuje dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kimod
Registrovala se 6. dubna 2015 na modrastrecha.cz. Přidala 6 příspěvků. Region Praha.
fotoportrét
fotoportrét
kimod
Registrovala se 6. dubna 2015 na modrastrecha.cz. Přidala 6 příspěvků. Region Praha.
 Ahoj, chceme stavět s Rýmařovem dům Kubis 631, máte někdo již tuto stavbu? rádi bychom
o domečku věděli více, jaké máte topení a popřípadě se na dům podívat. Chceme bydlet již letos. Díky
6. dub 2015 v 18:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jitule23
106
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
jitule23
106
  • Již bydlím v domě
 @kimod Ke Kubisu je tu samostatná diskuse, hledej. Tam už holky mají zkušeností moře
6. dub 2015 v 18:50  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petrsv1000
230
  • Zařizuji dům
    Mnichovo Hradiště
fotoportrét
fotoportrét
petrsv1000
230
  • Zařizuji dům
    Mnichovo Hradiště
 @kimod
http://www.modrastrecha.cz/forum/projekty/kubis-631-632-rd-rymarov-zaujaly-vas/?page=125
6. dub 2015 v 18:52  •  zařizuje dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jahudka.1
8
Registrovala se 27. srpna 2010 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 105 příspěvků. Má 30 přátel. Region Praha - západ.
fotoportrét
fotoportrét
jahudka.1
8
Registrovala se 27. srpna 2010 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 105 příspěvků. Má 30 přátel. Region Praha - západ.
 @gustinovi taky si nedokazu predstavit kuchyn v obyvaku: nevim kolik vas je, ale pokud mate dite/deti, tak si myslim, ze je to temer nerealne! Spis bych uvazovala jak pise @jahooodka o mistnosti nad garazi a nebo o skladu v garazi, popr. o dvojite garazi! Jen muj nazoremoticon
6. dub 2015 v 19:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
gustinovi
9
fotoportrét
fotoportrét
gustinovi
9
 děkuji všem za vyjádření, právě to byl nápad od RDR že by se zrušila kuchyň, že údajně obývák je dost velký, jsme v domácnosti 4 (2+2děti), tak to nakonec asi budeme řešit jako 5+1 emoticon s tím, že sklad budu mít tedy v garáži, zvětšíme trochu pracovnu (budoucí spodní pokojík pro holky) a až budou holky větší, tak to bude teprve sklad.

Tudiž doraz, na základě vaších info jsme se s manželem rozdodli jít do el. kotel + krb s výměníkem, dá se topení natáhnout i do garáže, když nebude zateplená? ať mi tam to zb. nechystne plíseň, tak aby se tam dalo zatopit aspoň na cca 15-18C, samozřejmě zb. postavím na palety, jedná se o textil, nebo je technicky nemožné dát radiátory do garáže, aby nedošlo k zamrznutí vody apod. v době kdy např, nikdo nebude na týden doma apod.

jahůdka - bohužel dvojtá garáž nám neprojde, máme úzký pozemek, už tak tak to bude na hraně a budeme se modlit, jestli kvůli 50cm nebudou dělat problémy, kvůli bezpečenostní vzdálenosti od hranice pozemku.

6. dub 2015 ve 20:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petrsv1000
230
  • Zařizuji dům
    Mnichovo Hradiště
fotoportrét
fotoportrét
petrsv1000
230
  • Zařizuji dům
    Mnichovo Hradiště
 @gustinovi také jsem chtěl topení do garáže, ale bylo mi to zamítnutu s tím, že by mohlo zamrznout kdyby se tam netopilo. Zateplení nemáme a je to znát, když mrzne je tam pár stupnů nad nulou, když bylo -20 pití tam zamrzlo. Já si využívám jako sklad, pracuji tam hodku denně takže mě to neva, ale do zateplení bych nyní asi investoval ( připlatil ) pak by ten radiátor nebyl na škodu, jinak vám ho nedoporučí.
6. dub 2015 ve 20:46  •  zařizuje dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jahudka.1
8
fotoportrét
fotoportrét
jahudka.1
8
 @gustinovi doporucuji si nekde domluvit prohlidku 101 a uvidite, ze ten obyvak opryvdu tak velky neniemoticon mozna pro dva, ale pro 4 urcite ne:(
6. dub 2015 ve 20:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš