Menu Forum

RD Rýmařov a zkušenosti s nimi?

2. pro 2016  • 
 Přidej příspěvek
fotoportrét
fotoportrét
betotemi
131
Registrovala se 9. července 2014 na modrastrecha.cz. Přidala 195 příspěvků. Má 10 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
betotemi
131
Registrovala se 9. července 2014 na modrastrecha.cz. Přidala 195 příspěvků. Má 10 přátel.
 @gustinovi a TV stěnu by jsem dala na vaši severo východní stěnu a k francouzkemu oknu na východ stul emoticon
5. kvě 2015 ve 22:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
fialka1122 (28 r.)
19
Registrovala se 1. ledna 2013 na modrastrecha.cz. Přidala 152 příspěvků. Má 18 přátel. Region Brno.
  • Stavím dům
    Region Brno
fotoportrét
fotoportrét
fialka1122 (28 r.)
19
Registrovala se 1. ledna 2013 na modrastrecha.cz. Přidala 152 příspěvků. Má 18 přátel. Region Brno.
  • Stavím dům
    Region Brno
 @gustinovi Dala jsem dneska fotky do alba vč našeho půdorysu. Máme to podobné, ale trošku jinak s pracovnou a kuchyní (díky tomu se nám vlezou krásně 3 vysoké skříně v té nice v kuchyni.
5. kvě 2015 ve 23:00  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
gustinovi
9
Registrovala se 15. července 2007 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 164 příspěvků. Má 12 přátel. Region Karviná.
fotoportrét
fotoportrét
gustinovi
9
Registrovala se 15. července 2007 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 164 příspěvků. Má 12 přátel. Region Karviná.
 @betotemi teeeeda, to je chodba emoticon byla jsem na prohlídce starší 101 kde zádvěří nebylo ještě žádné a říkám si že i to málo je aspoň něco než nic emoticon právě že já budu mít v garáží sklad, pracuji z domu, tak ji nemůžu obětovat, ale to by se mi líbilo emoticon

@to.nejde to jsem také chtěla garáž dát dopředu, ale spíš manžel se nechal ukecat, takhle, ať je na záchodě okno emoticon popravdě raději by jsem okno na záchodě obětovala za zvětšení terasy a obýváku, no asi budu muset manžela ještě zpracovat
5. kvě 2015 ve 23:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
betotemi
131
fotoportrét
fotoportrét
betotemi
131
 @gustinovi koukni na @moncicak86, sice to není obr ale přijde mi lépe vyuzitelna předsíň
5. kvě 2015 ve 23:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
gustinovi
9
fotoportrét
fotoportrét
gustinovi
9
 a holky jaká je realita, není v tom zádveří v zimě zima? vím že jsou s vchodovýma dveřma problémy, a taky přece jen když z dětského pokoje budou lítat holky, nenosí se bordel ze zádveří do obýváku ?
5. kvě 2015 ve 23:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
betotemi
131
fotoportrét
fotoportrét
betotemi
131
 @gustinovi realitu zjistím v reálu emoticon snad do července postavíme
5. kvě 2015 ve 23:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
gustinovi
9
fotoportrét
fotoportrét
gustinovi
9
 @betotemi závidím, to my tak začneme nejdříve základavou desku emoticon a realita bude až někdy na konci zimy emoticon
5. kvě 2015 ve 23:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
betotemi
131
fotoportrét
fotoportrét
betotemi
131
 @gustinovi taky se nám to protahuje, úřady,vlvlastní chyby... Příští týden bude stavební povolení tak snad se pak rychle postavi
5. kvě 2015 ve 23:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
fialka1122 (28 r.)
19
  • Stavím dům
    Region Brno
fotoportrét
fotoportrét
fialka1122 (28 r.)
19
  • Stavím dům
    Region Brno
 @betotemi Jak dlouho to trvá po stavebním povolení, máš představu? My válčíme trochu s eonem, ale jinak to jde celkem rychle..
5. kvě 2015 ve 23:38  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
gustinovi
9
fotoportrét
fotoportrét
gustinovi
9
 tak my by jsme povolení i měli, ale nějak musíme počkat s hypotékou, na základovku už došetřujeme, no a hypo budem žádat až na podzim emoticon
5. kvě 2015 ve 23:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
gustinovi
9
fotoportrét
fotoportrét
gustinovi
9
 ještě prosím info, kolik stojí po osazení domu požární zpráva/ schválení? našla jsem ve středočeském kraji projektanta, který nám ohlášení stavby vylítá za 7tis. + 1tis. pro úřad, a za 12tis. osazení domu na pozemek (bude obsahovat, zaměření pozemku, vlastní osazení domu, výkresy napojení na přípojky inženýrských sítí, voda, kanalizace, plyn a základy) + 3,5tis. radon. Jen ještě co jsem se s panem bavila, pro ohlášení stavby nestačí požární zpráva domu, co postytuje RDR, ale musí být pak zvlášť uděláno po osazsení domu. Ať vím s jakýma částkama počítat emoticon
5. kvě 2015 ve 23:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jitule23
106
Registrovala se 19. října 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 997 příspěvků a 7 alb. Má 25 přátel.
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
jitule23
106
Registrovala se 19. října 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 997 příspěvků a 7 alb. Má 25 přátel.
  • Již bydlím v domě
 @fialka1122 Jakmile zašlete stavební povolení do RDR tak to trvá dost rychle, pokud máte vše
připraveno. Nám po zaslání povolení za 9 týdnů montovali dům
6. kvě 2015 v 06:25  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jitule23
106
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
jitule23
106
  • Již bydlím v domě
 @gustinovi V zádveří je určitě chladněji, ale obavy mít určitě nemusíte. Pokud máte mezi zádveřím a domem dveře, tak je to naprosto v pohodě. My to tak máme a žádný chlad nepociťujeme. Navíc do obýváku máme stále otevřené dveře, takže dostatečné teplo je dole všude. Okno na záchodě je určitě přínos, my dlouho koumali jak ho tam dostat a povedlo se. Jen mi přijde, že máte plno oken a není moc místa na nábytek, například nahoře v tom horním pokoji. My tam máme ložnici a nevím, jak bych tam vše umístila. Ale to je můj názor. Bydlíme v Nově skoro 5 let
6. kvě 2015 v 06:28  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
silenoz (33 r.)
1
Registroval se 7. dubna 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 227 příspěvků. Má 2 přátele. Region Plzeň.
fotoportrét
fotoportrét
silenoz (33 r.)
1
Registroval se 7. dubna 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 227 příspěvků. Má 2 přátele. Region Plzeň.
 Docela jsem zvědav, až jednou to k nám taky příjde, budou odolávat dřevostavby. emoticon
http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/368823-tornado-pustosilo-sever-nemecka-strhavalo-strechy-prevracelo-auta.html
6. kvě 2015 v 09:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pvratny
26
Registroval se 4. září 2012 na modrastrecha.cz. Přidal 63 příspěvků. Má 4 přátele. Region Praha.
fotoportrét
fotoportrét
pvratny
26
Registroval se 4. září 2012 na modrastrecha.cz. Přidal 63 příspěvků. Má 4 přátele. Region Praha.
 @gustinovi Musím říct, že v zádveří chladněji je, nemusí to být ale jen dveřmi (pocitově přes ty naše netáhne). My máme podlahovku, takže je to samozřejmě dané i tím, že je tam proti prostoru v m3 málo volné podlahové plochy pro vytápění. Také jsme zvažovali, zda ho nezvětšit a nemít odtud i vchod do té menší místnosti (u nás má funkci pracovny). Dnes jsme ale rádi, že jsme to nechali. Zádveřím projdeme 2-3 za den, návštěva každý den nechodí. Není to komfort, ale stačí to. Zato do pracovny chodíme častěji. Takhle nemusíme furt otevírat druhé dveře a taky se nenanosí po domě nečistoty - hlavně v zimě. Přeci jen, furt se to zádveří vytírat nedá. Navíc jsme tam nakonec nastavili nižší teplotu i schválně, aby se člověk v zimě při oblékání nebo svlékání hned neupekl. Hlavně dětem to trvá déle, tak se nějaký ten stupeň dolů i hodí.
6. kvě 2015 ve 12:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
farka
28
Registrovala se 2. července 2013 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 290 příspěvků. Má 10 přátel. Region Brno.
fotoportrét
fotoportrét
farka
28
Registrovala se 2. července 2013 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 290 příspěvků. Má 10 přátel. Region Brno.
 klucíííí emoticon mám na vás moooc otázek (prosím berte mě s rezervou, jsem holkaemoticon)...konečně jsme se hnuli z místa, volali nám s firmy, že přijedou dělat ZD, jenže my jsme takový fofr nečekali, když ještě nemáme SoD podepsanou emoticon takže trochu plašíme co teď hned, dřív a později zařídit, volat a dělat...takže:
1/ před stavbou ZD musíme volat vodárny a E.on a žádat o připojení, je to tak?
2/ pak zavolat geodeta aby vykolíkoval dům a hranice přípojek...
3/ aby nám ale mohli připojit vodu, potřebujeme mít vodoměrnou šachtu, že? a tu pak zahrabat aby s tím RDR neměli problém při stavbě, když je to před domem...
4/ abychom mohli kopat trasy pro trubky vody a elektriky, tak je lepší mít nejdřív ZD,ne? pak vykopat, připojit a zahrabat a pak stavět dům? nebo stačí po dostavění domu vykopat, položit a zahrabat?
5/ trubky po pozemku si zajišťujeme sami + výkopové práce, že? ZD je čistě deska a z ní trčí trubky...
Jsme mezi příbuznými první kdo takto staví, takže moc neporadí co a jak, jsme na to samy emoticon
díky za rady co a jak....
6. kvě 2015 v 19:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petrsv1000
230
Registroval se 11. srpna 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 4235 příspěvků. Má 32 přátel. Region Mladá Boleslav.
  • Zařizuji dům
    Mnichovo Hradiště
fotoportrét
fotoportrét
petrsv1000
230
Registroval se 11. srpna 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 4235 příspěvků. Má 32 přátel. Region Mladá Boleslav.
  • Zařizuji dům
    Mnichovo Hradiště
 @farka emoticon no to máte tedy co dělat emoticon
1) ano zažádat o přípojku, pilíř na elektroměr máte ?
2) stačí vyměřit dům a postavit lavičky, pokud je firma vyžaduje.
3) no šachta je určitě potřeba, ta už měla být dávno emoticon
4) udělat desku, vykopat přípojky, napojit je a postavit dům
5) jj přesně tak, může zajistit i firma co dělá desku, ale je to zbytečně drahé
Pokud jste na to sami a nemáte zkušenosti, radši to nechte na firmě. Pro inspiraci mrkni na :
http://www.modrastrecha.cz/blog/petrsv1000/album/zakladova-deska/
6. kvě 2015 ve 20:26  •  zařizuje dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
farka
28
fotoportrét
fotoportrét
farka
28
 @petrsv1000 pozemek jsme kupovali zasíťovaný, takže na hranici končí voda, retenčka, kanalizace, plyn a na rohu stojí "antoníček"....takže když teď objednám a začnu řešit vodu, nic tím nezkazím...ZD nám děla Stade a koukala jsem, že dělají i přípojky, jímky atd...díky emoticon
6. kvě 2015 ve 21:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petrsv1000
230
  • Zařizuji dům
    Mnichovo Hradiště
fotoportrét
fotoportrét
petrsv1000
230
  • Zařizuji dům
    Mnichovo Hradiště
 @farka jj začít si měla už včera emoticon ne v klidu zajdi na VAK zažádat o přípojku, to samé ČEZ, přípojky nech tedy na firmě, ať ti udělají nabídku...
6. kvě 2015 ve 21:32  •  zařizuje dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
betotemi
131
fotoportrét
fotoportrét
betotemi
131
 @farka hlavně budeš čekat, dokonce někdo na ČEZ měsíce,jinak většinou 14-30dni
6. kvě 2015 ve 22:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
fialka1122 (28 r.)
19
  • Stavím dům
    Region Brno
fotoportrét
fotoportrét
fialka1122 (28 r.)
19
  • Stavím dům
    Region Brno
 @farka Ty jo to je rychlost! Já dneska narazila na menší problém.. do 15.5. jsme měli dodat stavební povolení nebo stavební souhlas, ale to nestíháme..... my máme termín té konečné specifikace na 30.6., tak jsem zvědavá, jak to pak bude odsýpat..
6. kvě 2015 ve 22:25  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
ps273877
18
Registroval se 21. října 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 101 příspěvků. Má 10 přátel. Region Louny.
fotoportrét
fotoportrét
ps273877
18
Registroval se 21. října 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 101 příspěvků. Má 10 přátel. Region Louny.
 @farka Nám taky ZD dělala firma Stade a požadovali pouze vytyčenou ZD, lavičky nechtěli emoticon Vodu a stavební jistič měli připravený, ale myslím, že když to tam mít nebudete, tak si poradí s elektrocentrálou a suchým betonem již z betonárky emoticon
6. kvě 2015 ve 23:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
atilius
5
Registroval se 18. července 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 1131 příspěvků. Má 4 přátele. Region Hradec Králové.
fotoportrét
fotoportrét
atilius
5
Registroval se 18. července 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 1131 příspěvků. Má 4 přátele. Region Hradec Králové.
 @farka

2/ pak zavolat geodeta aby vykolíkoval dům a hranice přípojek...
- -stačí vytyčit hranice pozemku a firma, co dělá desku se už chytne a doměří si od krajů pozici domu na pozemku. Na katastr pak stejně musíte nechta dodělat zaměření hotového domu.

3/ aby nám ale mohli připojit vodu, potřebujeme mít vodoměrnou šachtu, že? a tu pak zahrabat aby s tím RDR neměli problém při stavbě, když je to před domem...
--My jsme si nechali dát vodoměrnou soustavu do domu. Během stavby ZD nám VAK přijel položit svojí hadici, protáhli to deskou a dali na to stavební vodoměr a kohout.

4/ abychom mohli kopat trasy pro trubky vody a elektriky, tak je lepší mít nejdřív ZD,ne? pak vykopat, připojit a zahrabat a pak stavět dům? nebo stačí po dostavění domu vykopat, položit a zahrabat?
-- Podle mě je ideální čas po nebo při stavbě desky. Po stavbě domu už budete chtít bydlet emoticon
7. kvě 2015 v 06:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
vavra72
1
Registroval se 16. ledna 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 3 příspěvky. Region Praha - východ.
fotoportrét
fotoportrét
vavra72
1
Registroval se 16. ledna 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 3 příspěvky. Region Praha - východ.
 Ahoj všem.V lednu jsem byl poprvé na této diskuzi a jsme také v přípravě stavby domu NOVA 101.Čas strašně letí a tak jsem se ještě vůbec nedostal k dotazům,které jsem k vám chtěl nasměrovat.Dnes si tady čtu a zrovna se tu řeší záležitosti,které jsou před námi.Také řeším projekt osazení,přípojky a tak a také nejsme ve všem zběhlí,řekl bych téměř v ničem,tak také rád využiji pár rad.

pro farka - tak to věřím,že nevíte co dříve,tomu co píšete bych rád předešel (desku ani sítě si určitě dělat my nebudeme).Přeji ať se vše v klidu vyřeší.To jste s firmou co vám bude dělat desku neřešili všechny možnosti dopředu?To jako jen tak zavolají,že přijedou a vy vůbec nemáte představu co se bude dělat a co ne?To se tedy musím přiznat,to by se mi vůbec nelíbilo,přijde mi to divné a neprofesionální.A já určitě chci udělat přípojky všechny zároveň se stavbou desky a chci,abych věděl vše ještě než se začne kopat a stavět.Samozřejmě možnosti,souvislosti,obsah i finance.

pro petrsv1000 a pro atilius - to jste si vše řešili sami nebo vám s tím někdo pomáhal?Vidím,že toho bude spoustu,nejen papírování,ale vymýšlení co a jak,hlavně s přípojkami,to člověk dělá s tím,že chce.aby to bylo dobré a nemusel člověk hned zase kopat a něco bourat v následujících letech.

Děkuji moc.Standa
7. kvě 2015 v 11:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
stupka
Registrovala se 21. dubna 2013 na modrastrecha.cz. Přidala 16 příspěvků.
fotoportrét
fotoportrét
stupka
Registrovala se 21. dubna 2013 na modrastrecha.cz. Přidala 16 příspěvků.
 @fialka1122 my máme KS příští středu 13.5. a momentálně čekáme na vyjádření ČEZ, RWE,VAK. Desku máme naplánovanou na srpen.
7. kvě 2015 ve 13:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petrsv1000
230
  • Zařizuji dům
    Mnichovo Hradiště
fotoportrét
fotoportrét
petrsv1000
230
  • Zařizuji dům
    Mnichovo Hradiště
 @vavra72 desku a připojky jsem si řešil sám, viz moje album. Stavební povolení jsem si také oběhal sám.
7. kvě 2015 ve 13:10  •  zařizuje dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
farka
28
fotoportrét
fotoportrét
farka
28
 @vavra72 my jsme trošku specifický případ emoticon plány se nám na cca 2 měsíce zasekli a nikdo nebyl schopen říci kdy se pohneme dál a najednou šup a jde to...jinak s přípojkami nejspíš problém nebude, dořešíme s firmou...

všem díky za rady!!! emoticon hned jsem klidnější emoticon
7. kvě 2015 v 15:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
moncicak86
33
Registrovala se 5. července 2014 na modrastrecha.cz. Přidala 70 příspěvků. Má 11 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
moncicak86
33
Registrovala se 5. července 2014 na modrastrecha.cz. Přidala 70 příspěvků. Má 11 přátel.
 @farka koukni na můj profil, tam je popis, jak to bylo u nás. emoticon
8. kvě 2015 v 07:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kubad10
17
Registroval se 1. září 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 97 příspěvků. Má 8 přátel. Bedihošť, Region Prostějov.
fotoportrét
fotoportrét
kubad10
17
Registroval se 1. září 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 97 příspěvků. Má 8 přátel. Bedihošť, Region Prostějov.
 Ahoj, máte někdo v domě od RDR francouzské výsuvné okno??? Nebo nevíte o někom? Nějaká fotka někde? emoticon
8. kvě 2015 v 10:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
seniorka
45
Registrovala se 21. ledna 2012 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 74 příspěvků a 2 alba. Má 25 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
seniorka
45
Registrovala se 21. ledna 2012 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 74 příspěvků a 2 alba. Má 25 přátel.
 5.5. 2015- se nám narodil náš domeček.Za chvilku se budu stěhovat,moc se na to těším,děkuji všem ,kteří mi drželi palce,fotky budu vkládat po přestěhování. emoticon emoticon emoticon
8. kvě 2015 ve 13:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš