Menu Forum

RD Rýmařov a zkušenosti s nimi?

4. pro 2016  • 
 Přidej příspěvek
fotoportrét
fotoportrét
to.nejde
96
Registrovala se 21. dubna 2006 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 173 příspěvků a 15 alb. Má 13 přátel.
  • Již bydlím v domě
    Region Jičín
fotoportrét
fotoportrét
to.nejde
96
Registrovala se 21. dubna 2006 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 173 příspěvků a 15 alb. Má 13 přátel.
  • Již bydlím v domě
    Region Jičín
 @alishha
@elizabetamb
Reklamace tohoto typu jsem nefotila, jen popsala. Myslím, že tohle reklamuje snad každý, tak už vědí, o co jde. Bordel z oprav žádný nebyl, pán po sobě hned všechno otíral, přivezl si i bačkory emoticon Nábytek jsme nestěhovali, jen jsem trochu vyklidila, co by mu mohlo překážet.
24. čer 2015 v 09:22  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
farka
28
Registrovala se 2. července 2013 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 290 příspěvků. Má 10 přátel. Region Brno.
fotoportrét
fotoportrét
farka
28
Registrovala se 2. července 2013 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 290 příspěvků. Má 10 přátel. Region Brno.
 chlapi dotaz, měli jsme domluveno, že při stavbě ZD bude voda v sudu a kabel s el. natažený od souseda...dneska dojedem a oni mají svoji elektrocentrálu!? a na dotaz proč nemají od souseda přípojku: nebyl doma a my ji stejně pořád vozíme...soused byl dokonce na zahradě...takže dotaz: dopláceli jste pak někdo za elektro?
24. čer 2015 v 19:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
hondrle
Registroval se 13. listopadu 2012 na modrastrecha.cz. Přidal 268 příspěvků. Region Brno.
fotoportrét
fotoportrét
hondrle
Registroval se 13. listopadu 2012 na modrastrecha.cz. Přidal 268 příspěvků. Region Brno.
 @amorcilloo vyhledejte si nějakého stavaře a poptejte se. Chce to hodit na ZD odborné oko a pak uvidíte.
24. čer 2015 ve 22:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jimika
1
Registrovala se 12. ledna 2015 na modrastrecha.cz. Přidala 233 příspěvků. Má 4 přátele.
fotoportrét
fotoportrét
jimika
1
Registrovala se 12. ledna 2015 na modrastrecha.cz. Přidala 233 příspěvků. Má 4 přátele.
 Prosím, využíváte el. topnou patronu v koupelnových žebříkách? Prý to nabíhá moc dlouho. Myslela jsem dát automaticky do koupelen topné žebříky, ale s patronou. Hlavně kvůli přechodnému období, kdy se netopí v celém domě, ale na koupání už je chladněji, hned by na tom osychaly ručníky. Do horní koupelny se nám žebřík nevejde, řekli jsme si, že ho tedy zrušíme a na příležitostné přitopení budeme počítat se zásuvkou pro infrazářič či infrapanel. Asi dáme infrazářič. Máme to tak v současném bydlení a vyhovuje to. Používáme ho minimálně, ale jsou chvíle, kdy jsme rádi, že ho máme (faktem je, že jsme nyní závislí na topné sezóně). Teď přemýšlím, zda žebřík nakonec nezrušit i ve spodní koupelně a řešit to opět infrazářičem. Nebo to neřešit vůbec a žádné přídavné koupelnové topení nedávat? Plánujeme teplovodní podlahovku v celém domě. Je to tedy nízkoteplotní soustava a napojuje se koupelnový žebřík na ni? To by asi stejně moc netopilo, ne? Nebo se dává pouze elektrický? Jak řešíte podlahové teplovodní a koupelny?
25. čer 2015 ve 12:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jimika
1
fotoportrét
fotoportrét
jimika
1
 Čím víc o tom přemýšlím, tím víc mi přijde jako nesmysl zapojovat koupelnový žebřík do nízkoteplotní otopné soustavy. Tady spíš varianta pouze elektrický nebo žádný. Používáte el., jste spokojeni? Tak si říkám, prostě ho jen úplně škrtnout a hotovo. Pokud je chladněji, tak si člověk na večer spíš přitopí, ne? Koupelny by měly být dimenzovány na vyšší teplotu. Co vy na to? Je to rozumné?
25. čer 2015 ve 14:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pavelcent
35
Registroval se 7. února 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 1028 příspěvků. Má 13 přátel.
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
pavelcent
35
Registroval se 7. února 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 1028 příspěvků. Má 13 přátel.
  • Již bydlím v domě
 @jimika
Máme v obou koupelnách el. topné žebříky, jinak el. podlahovku. Ty žebříky jsou potřeba ani ne tak na topení, to zvládne podlahovka, ale hlavně na sušení ručníků a mokrého oblečení dětí v zimě. Ty mokré hadry se v zimě na podlaze sušit nedají a jiné topné těleso v domě není, takže za mě určitě neškrtat a nerušit.
25. čer 2015 v 16:56  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jimika
1
fotoportrét
fotoportrét
jimika
1
 @pavelcent No jo, to mě nenapadlo. Teď to házím na radiátory. Takže radíš jen elektrický do zásuvky. Jak dlouho po zapnutí trvá než se ohřeje? Jak hodně je teplý? Na jak dlouho ho zapínáte?
25. čer 2015 v 17:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pavelcent
35
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
pavelcent
35
  • Již bydlím v domě
 @jimika
Ohřeje se to do pěti minut, záleží na tom na jak moc se zapne. Většinou ho zapínáme tak na 2 stupeň, výjimečně na třetí jinak už topí fest a v koupelně je vedro. Na sušení fakt stačí 2-3 z pěti možných.V druhé koupelně je druhý, stejný jen větší.No a na jak dlouho ? No , jak je potřeba emoticon
25. čer 2015 v 19:25  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
campari1
7
Registrovala se 15. února 2013 na modrastrecha.cz. Přidala 50 příspěvků. Má 1 přítele. Region Ostrava.
fotoportrét
fotoportrét
campari1
7
Registrovala se 15. února 2013 na modrastrecha.cz. Přidala 50 příspěvků. Má 1 přítele. Region Ostrava.
 pěkný večer všem,
skoro celou tuhle diskusi jsem přelouskala a dalo mi to neskutečné množství informací - všem moc děkuju (dokonce se mě jeden pán z RDR ptal, jestli jsem stavař, že tomu tak rozumím emoticon , což fakt nejsem). Dnes jsme podepsali smlouvu o smlouvě budoucí (od července má RDR údajně zdražovat, tak abychom stihli původní ceny) a mám první dotaz: Budeme stavět Largo 98 + 2 moduly, původně jsem byla rozhodnutá pro elektrickou podlahovku do celého baráku, ale známí mi to rozmlouvají, že je nepřirozené cítit teplo jen od nohou, že když budu chtít dům vytopit rychle a na vyšší teplotu, bude to od nohou nepříjemné emoticon
Mohl by mi někdo říct, jestli je to fakt takový divný pocit? Popravdě jsem o tom takhle nikdy nepřemýšlela, jen se mi líbilo, že nebudu muset kvůli radiátorům řešit rozmístění nábytku atd.. emoticon
25. čer 2015 ve 23:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
songs
46
Registrovala se 27. září 2013 na modrastrecha.cz. Přidala 322 příspěvků. Má 16 přátel. Region Olomouc.
fotoportrét
fotoportrét
songs
46
Registrovala se 27. září 2013 na modrastrecha.cz. Přidala 322 příspěvků. Má 16 přátel. Region Olomouc.
 @campari1 my mame podlahovku dole , nahore primotopy. Za me bych to zpetne dala vsude. Je to hodne prijemny na nohy. Barak mame vytopen ve stale toplote a pokud uvazujete o krbu tak ten udela rychle teplo.
26. čer 2015 v 07:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pavelcent
35
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
pavelcent
35
  • Již bydlím v domě
 @campari1
Nevěřte známým. Ne, že by Vám lhali, ale evidentně s podlahovým topením nemají vlastní zkušennost. Není to tak, že by podlaha topila jako radiátor. Pokud budete mít v domě 18 stupňů a chcete jej vytopit na 23 podlahovka ho příjemným způsobem vytopí a ani to nezpozorujete. Ovšem je daleko lepší stále udržovat stálou teplotu v domě např. 22 stupňů. Systém nevypínat. Skokově vytopit dům o několik stupňů je zbytečně energeticky náročné. Daleko lepší je nechat systém udržovat komfortní teplotu. Něco úplně jiného než jak se dělalo dříve když se v domě zatápělo odpoledne nebo až večer v kotli na TP protože proč topit přes den, když doma nikdo není. Dům vychladl, navečer se kotel pustil naplno, radiátory žhavily a stejně v domě bylo chladno, protože vše bylo studené. Podlahové topení je o stálém udržování komfortní teploty v domě. Věřte mi, mám ji a nic lepšího jsem nezažil. Jen nezapomenout na to, že je potřeba nekde sušit mokré oblečení dětí v zimě, jak píšu výše.
Jo, a pokud jste přelouskala všech víc jak 700 stran této diskuze máte můj obdiv - to už dá jen málokdo emoticon
26. čer 2015 v 07:45  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
lech82
40
Registrovala se 4. ledna 2014 na modrastrecha.cz. Přidala 32 příspěvků. Má 4 přátele. Region Ostrava.
fotoportrét
fotoportrét
lech82
40
Registrovala se 4. ledna 2014 na modrastrecha.cz. Přidala 32 příspěvků. Má 4 přátele. Region Ostrava.
 Zdravim vsechny, ve ctvrtek nam RD Rymarov prevzal zakladovou desku - hura emoticon chci se zeptat, za jak dlouho zacali cca stavet??? dekuji
26. čer 2015 v 09:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jahooodka
116
Registrovala se 1. srpna 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 574 příspěvků. Má 47 přátel. Region Praha - západ.
fotoportrét
fotoportrét
jahooodka
116
Registrovala se 1. srpna 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 574 příspěvků. Má 47 přátel. Region Praha - západ.
 @lech82 Už jste měli konečnou specifikaci?emoticon
26. čer 2015 v 09:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
lech82
40
fotoportrét
fotoportrét
lech82
40
 @jahooodka ano, v kvetnu, takhle uz mame vse vyrizene emoticon
26. čer 2015 v 09:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jahooodka
116
fotoportrét
fotoportrét
jahooodka
116
 @lech82 My stavěli dva měsíce od předání základovkyemoticon Možná by nebylo na škodu zavolat do RDR a poptat se na termín stavby, co ale teď čtu na ostatních diskuzích, tak mají dost fofry, nestíhají a termíny jsou dlouhé...
26. čer 2015 v 09:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kotla
35
Registrovala se 14. června 2013 na modrastrecha.cz. Přidala 408 příspěvků. Má 20 přátel. Region Brno.
fotoportrét
fotoportrét
kotla
35
Registrovala se 14. června 2013 na modrastrecha.cz. Přidala 408 příspěvků. Má 20 přátel. Region Brno.
 @campari1 Ahoj, my podepsali SOSB v úterý a když jsem v jiné diskuzi psala, že má RDR od července zdražovat, tak mi moc nevěřili..takže na tom asi něco bude, prý se nejspíše bude zdražovat Nova 77 (tu budeme mít my)..hlavně, že je podepsáno, viď? My budeme mít jako @songs dole el. podlahovku a nahoře přímotopy. Paní Mastná z Rýmařova nám to doporučila, navíc si myslím, že stejně převážnou část dne budete dole a nahoru se půjde jen spát, takže tak za mě emoticon ..ale kdyby byly peníze, chtěla bych podlahovku všude emoticon
26. čer 2015 v 10:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
campari1
7
fotoportrét
fotoportrét
campari1
7
 @pavelcent děkuji za názor - teď ještě přesvědčit manžela emoticon asi mu to dám večer přečíst emoticon
já jsem na mateřské, takže když mi dítě spí přes den, čtu tuhle diskusi a v noci taky, chtěla jsem být připravena, ať pak nejsem překvapena a muž na to nemá čas emoticon
26. čer 2015 ve 13:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
campari1
7
fotoportrét
fotoportrét
campari1
7
 @kotla ahoj, tak jsem ráda, že o tom zdražování ví i někdo další, nejprve nás s mužem napadlo, že to je jen marketingový tah na přilákání a upsání klientů, ale stejně už jsme pro RDR byli rozhodnutí, tak se to aspoň pohne emoticon
my budeme stavět Largo 98 + 2M, ten je přízemní, takže podlahovka by byla asi všude, pokud by byla - akorát do koupelny chci určitě el. žebřík na sušení emoticon
26. čer 2015 ve 13:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kotla
35
fotoportrét
fotoportrét
kotla
35
 @campari1 Jsem taky na mateřské emoticon , proto tady taky vše pročítám a dělám si poznámky, Modrá střecha je super, moc nám ve všem tyto diskuze pomohly emoticon ..To zdražování je skutečné, takže se pak ještě budeme plácat po rameni, jak jsme to hezky stihli emoticon Žebřík v koupelně je jasná věc emoticon..kde stavíte?
26. čer 2015 ve 20:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
betotemi
131
Registrovala se 9. července 2014 na modrastrecha.cz. Přidala 195 příspěvků. Má 10 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
betotemi
131
Registrovala se 9. července 2014 na modrastrecha.cz. Přidala 195 příspěvků. Má 10 přátel.
 Deska dnes převzata Rdr ;) jupiiiii
27. čer 2015 v 01:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
farka
28
fotoportrét
fotoportrét
farka
28
 @lech82 my meli konecnou spec. v únoru, ale smlouvu jsme podepsali na zacatku cervna a je psano, ze stavba zacne do 12 tydnu od podpisu smlouvy o dilo...zatim vime srpen...
27. čer 2015 v 11:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kateeka
16
Registrovala se 20. listopadu 2013 na modrastrecha.cz. Přidala 41 příspěvků. Má 4 přátele.
fotoportrét
fotoportrét
kateeka
16
Registrovala se 20. listopadu 2013 na modrastrecha.cz. Přidala 41 příspěvků. Má 4 přátele.
 @betotemi gratulace! My mame prevzeti 2.7. Tak snad to taky klapne v pohodě emoticon
27. čer 2015 v 11:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
betotemi
131
fotoportrét
fotoportrét
betotemi
131
 @kateeka tak držím palce!!! emoticon a kdy vám přivezou domeček?
27. čer 2015 v 18:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
campari1
7
fotoportrét
fotoportrét
campari1
7
 @kotla my budeme stavět na Ostravsku, kde vy? emoticon
27. čer 2015 v 19:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kotla
35
fotoportrét
fotoportrét
kotla
35
 @campari1 Vranovice nad Svratkou, Brno-venkov emoticon
27. čer 2015 v 19:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
vedralova
131
Registrovala se 19. února 2014 na modrastrecha.cz. Přidala 113 příspěvků. Má 40 přátel. Dobruška, Region Rychnov nad Kněžnou.
  • Již bydlím v domě
    Dobruška, Region Hradec Králové
fotoportrét
fotoportrét
vedralova
131
Registrovala se 19. února 2014 na modrastrecha.cz. Přidala 113 příspěvků. Má 40 přátel. Dobruška, Region Rychnov nad Kněžnou.
  • Již bydlím v domě
    Dobruška, Region Hradec Králové
 @campari1 Mám stejný názor jako pavelcent@.Máme podlahovku v celém domě a je to prostě paráda.Teplota je stále nastavena na 23 st.,ale není to o tom,že by byla nějak teplá.Popravdě ,cítila jsem že byla trochu teplá jen několikrát za zimu,v těch největších mrazech.Takže vaši známí se mýlí emoticon
27. čer 2015 ve 20:29  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
lech82
40
fotoportrét
fotoportrét
lech82
40
 @farka tak u nas to taky vypada na srpen emoticon stavime novu 101, ted uz jen cekame na rdr, nastesti uz mame vse hotove a jak Vy?
27. čer 2015 ve 20:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
a_hawk_a
7
Registroval se 21. dubna 2013 na modrastrecha.cz. Přidal 62 příspěvků. Má 1 přítele. Region Nymburk.
  • Již bydlím v domě
    Milovice, Region Nymburk
fotoportrét
fotoportrét
a_hawk_a
7
Registroval se 21. dubna 2013 na modrastrecha.cz. Přidal 62 příspěvků. Má 1 přítele. Region Nymburk.
  • Již bydlím v domě
    Milovice, Region Nymburk
 Máte někdo elektricky ovládaná garážová vrata v Nově 101? Kolik je za garážová vrata příplatek? Díky za informaci.
27. čer 2015 ve 20:59  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jitule23
106
Registrovala se 19. října 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 997 příspěvků a 7 alb. Má 25 přátel.
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
jitule23
106
Registrovala se 19. října 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 997 příspěvků a 7 alb. Má 25 přátel.
  • Již bydlím v domě
 @a_hawk_a Máme, ale je už to skoro 5 let a cenu si nepamatuji. Pokusím se nahledat. Dodávala je firma Alurol a šlapou výborně.
27. čer 2015 ve 21:14  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jitule23
106
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
jitule23
106
  • Již bydlím v domě
 @a_hawk_a Už jsem dohledala - odpočet za standartní byl 13 000,- Kč a elektricky ovládaná stále 46 000,- Kč. Podotýkám, že se jedná o ceny z července 2010
27. čer 2015 ve 21:24  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš