Menu Forum

RD Rýmařov a zkušenosti s nimi?

4. pro 2016  • 
 Přidej příspěvek
fotoportrét
fotoportrét
a_hawk_a
7
Registroval se 21. dubna 2013 na modrastrecha.cz. Přidal 62 příspěvků. Má 1 přítele. Region Nymburk.
  • Již bydlím v domě
    Milovice, Region Nymburk
fotoportrét
fotoportrét
a_hawk_a
7
Registroval se 21. dubna 2013 na modrastrecha.cz. Přidal 62 příspěvků. Má 1 přítele. Region Nymburk.
  • Již bydlím v domě
    Milovice, Region Nymburk
 @jitule23 Moc děkuji za info. To je celkem ranec....emoticon
27. čer 2015 ve 21:32  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pavelcent
35
Registroval se 7. února 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 1028 příspěvků. Má 13 přátel.
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
pavelcent
35
Registroval se 7. února 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 1028 příspěvků. Má 13 přátel.
  • Již bydlím v domě
 @a_hawk_a
Neber si garážová vrata od RDR, ale najdi si jiného dodavatele a výrazně ušetříš. Nech si odečíst standardní vrata a kup vrata třeba u Hormana (nebo i jinde) a je to. Mě stály el. vrata u Hormana (2011) na DO 25 tis. když odečtu odpočet RDR (mám dojem , že to bylo oněch 13tis.), tak připlatek byl 12 tis. a to byla cena i s montáží druhý den stavby domu.
28. čer 2015 v 10:09  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
chcemestavet
Registrovala se 29. června 2015 na modrastrecha.cz. Přidala 18 příspěvků.
fotoportrét
fotoportrét
chcemestavet
 Ahoj, s přítelem se rozhodujeme o dřevostavbách od Rýmařov, já ale o tom ale stále nejsem přesvědčená. Zarazila mě nízká cena, přítel nám vybral typ Largo 98. Řekl, že cena domu je konečná a to včetně základové desky a komínu. Je to 2012500,- - tedy vše ve standardu. Je tu někdo, kdo se do té ceny vešel, nic neměnil a je spokojený? Jestli toto téma už tu bylo, tak se omlouvám, ale číst 721 stránek je na dlouho. Děkuji
29. čer 2015 v 11:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
atilius
5
Registroval se 18. července 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 1131 příspěvků. Má 4 přátele. Region Hradec Králové.
fotoportrét
fotoportrét
atilius
5
Registroval se 18. července 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 1131 příspěvků. Má 4 přátele. Region Hradec Králové.
 @chcemestavet
Takhle. Cena je to konečná za dům i s deskou, pokud je deska stavěná na rovném pozemku s normálním podložím.

Ale co je víceméně jisté, že u spousty věcí vám nakonec standard stačit nebude. Nechci tím říct, že ty věci ve standardu jsou špatné, ale ono stačí, když si vyberete jiné barvy, než bílé a něco tam naskáče. Na druhou stranu se dá i s těmi příplatky vejít do rozumné ceny. A co nakonec podepíšete je opravdu konečná cena.

Nicméně pozor na další "drobnosti" - musíte si zaplatit projekt na osazení domu, geodeta, radon, stavební povolení (nebo ohlášku), kontajner na odpad, elektriku atp. To se hrubě může pohybovat mezi 50-70t.
Další položka, která v tom není jsou ležaté rozvody, tj z desky připojení na kanalizaci, elektro, plyn. Tady záleží, jak daleko od domu to máte.
Měli byste si udělat zateplení soklu desky, to v ceně myslím nebude. To je cca 10-20t.
V případě, že potřebujete čističku, ubere vám to z účtu cca 80-100t.
Terenní úprav - záleží jaký a kde máte pozemek, ale my jsme do toho dali už cca 150t. Museli jsem odvézt jíl, navézt lepší hlínu, rozvozit bagrem atd. Tohle opravdu hrozně záleží na velikosti pozemku a co tam máte.
A pak taky určitě budete chtít upravit vstup do domu nějakou dlažbou, což zase záleží na velikosti a typu dlažby.

Plot a další legrace asi počkají, ale tyhle věci budete chtít zvládnout, co nejrychleji, abyste si bydlení mohli užít emoticon
29. čer 2015 v 11:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
chcemestavet
fotoportrét
fotoportrét
chcemestavet
 @atilius děkuju za rychlou odpověď, takže když to tak čtu, je dobré mít v rezervě cca půl milionu emoticon a to hlavně na terén pozemku a venkovní práce (dlažba, plot atd), základ domu, přípojky a nějaké další nadstandardní nesmysly emoticon
29. čer 2015 ve 12:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
atilius
5
fotoportrét
fotoportrét
atilius
5
 @chcemestavet Ty venkovní úpravy jsou opravdu hodně individuální, ale protože v tom teď jsem a postupně to řešíme a zároveň vím, že před stavbou domu jsme neměli vůbec představu kolik tohle bude stát, a že to bude stát tolik, tak jsem to sem sepsal ;)
29. čer 2015 ve 12:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
gore
Registroval se 7. listopadu 2012 na modrastrecha.cz. Přidal 56 příspěvků. Region Karviná.
fotoportrét
fotoportrét
gore
Registroval se 7. listopadu 2012 na modrastrecha.cz. Přidal 56 příspěvků. Region Karviná.
 @chcemestavet Půl miliónu je málo. emoticon Budete asi chtít mít i kuchyň, nějak ten dům vybavit, zabezpečovačka, světla, terasa, zahradní domek... emoticon
29. čer 2015 ve 12:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
atilius
5
fotoportrét
fotoportrét
atilius
5
 @gore terasa počká, ale jestli largo nemá garáž, tak určitě i ten domek. Někde se musí dát kola, věci na zahradu a vůbec spousta dalších krámů....pán, co nám prodával pozemek říkal:"Dům můžete mít klidně malej, ale garáže si postavte aspoň dvě, jedna bude plná krámů a do druhé možná dáte auto." a musím říct, že něco na tom je. Garáž máme jednu, takže auto stojí venku emoticon
29. čer 2015 ve 12:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jahooodka
116
Registrovala se 1. srpna 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 574 příspěvků. Má 47 přátel. Region Praha - západ.
fotoportrét
fotoportrét
jahooodka
116
Registrovala se 1. srpna 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 574 příspěvků. Má 47 přátel. Region Praha - západ.
 @chcemestavet Přesně jak píše @atilius, ty další "skryté" náklady se mohou taky vysoko vyšplhat... Co všechno je nad rámec dodávky třeba jenom u základové desky je tady http://www.rdrymarov.cz/ramec-dodavky-zakladove-desky to může naskočit i o 100 tis. (dešťová kanalizace včetně nádrže, splašková kanalizace taky s případnou nádrží...) a dále třeba i hromosvod, který nás stál 15 tis. a při prvním vyúčtování elektřiny za dobu stavby jsme taky platili pěknou pálkuemoticon
29. čer 2015 ve 12:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
gore
fotoportrét
fotoportrét
gore
 @atilius Musím souhlasit. Je podle mně blbost skladovat věci jako kola, lyže, zahradní nábytek, sekačku atd. v domě (takový prostor stojí prostě moc peněz), ale někde to dát musíte, proto zahradní domek... Já si k domu stavím domek 4x5 metrů.
29. čer 2015 ve 12:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
chcemestavet
fotoportrét
fotoportrét
chcemestavet
 Co mi přítel říkal, tak largo má v ceně kuchyň emoticon
@gore

Ale ta garáž je blbá, to je pravda

@jahooodka to je strašně moc peněz emoticon, máme vybranou parcelu rovnou, zasíťovanou 850m2 za 1500000,-
takhle by nás to vyšlo určitě přes 4000000, náš strop je 3700000 emoticon
29. čer 2015 ve 12:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kotla
35
Registrovala se 14. června 2013 na modrastrecha.cz. Přidala 408 příspěvků. Má 20 přátel. Region Brno.
fotoportrét
fotoportrét
kotla
35
Registrovala se 14. června 2013 na modrastrecha.cz. Přidala 408 příspěvků. Má 20 přátel. Region Brno.
 Ahoj, prosím, připlácí se něco při realizaci schodiště s podstupni? Konkrétně Nova 77, děkuji emoticon
29. čer 2015 ve 14:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jahooodka
116
fotoportrét
fotoportrét
jahooodka
116
 @chcemestavet Kuchyně bohužel není v ceně žádného domku od RDR...
29. čer 2015 ve 14:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
gore
fotoportrét
fotoportrét
gore
 @chcemestavet Kuchyň v ceně u RD Rýmařov určitě není. Pokud tedy nemáte nějakou speciální akci? Standardtně v ceně určitě není.
29. čer 2015 v 15:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
maxulek
20
Registrovala se 10. května 2014 na modrastrecha.cz. Přidala 57 příspěvků. Má 20 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
maxulek
20
Registrovala se 10. května 2014 na modrastrecha.cz. Přidala 57 příspěvků. Má 20 přátel.
 @kotla určitě a dost, upustili jsme od toho i z důvodu, že si chceme přitápět krbovkami pod schody, aby teplo šlo pěkně do patra emoticon
29. čer 2015 ve 20:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kotla
35
fotoportrét
fotoportrét
kotla
35
 @maxulek Děkuji za odpověď, samozřejmě to vypadá lépe, když je to "uzavřené", ale člověk to přežije i bez toho a ty peníze radši investuje jinam..(vždycky si to tak říkám emoticon )
29. čer 2015 ve 20:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
betotemi
131
Registrovala se 9. července 2014 na modrastrecha.cz. Přidala 195 příspěvků. Má 10 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
betotemi
131
Registrovala se 9. července 2014 na modrastrecha.cz. Přidala 195 příspěvků. Má 10 přátel.
 @kotla to v nove 101 jsou uzavřeny, mela jsem zas to,,ze i v 77
29. čer 2015 ve 21:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
maxulek
20
fotoportrét
fotoportrét
maxulek
20
 @kotla jasně, musíme si to nějak zdůvodnit emoticon
29. čer 2015 ve 21:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
chcemestavet
fotoportrét
fotoportrét
chcemestavet
 @atilius Mohu se tě zepat jaky mate pozemek, za co vsechno jste dali150tis? Staci hrube popsat co jste resili (sklon, podlozi, velikost, sazeni stromu, ploty, vstuopni brana) abychom meli cca predstavu jestli se nas to dotkne ci nikolivemoticon
29. čer 2015 ve 22:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
chcemestavet
fotoportrét
fotoportrét
chcemestavet
 @gore @jahooodka ahoj, ma pritelkyne to pochopila ne uplne spravne. V cene 2.012.500,- za RD Largo 98 samozrejmne neni kuchyne. Ja jsem probiral hruby odhad s RDRymarov, s tim ze jsme spocitali ze za 2.200.000,- se vejdeme i s kuchyni, podlahovym vytapenim a mozna i krbem. Je to mozne?

Pokud bychom nechteli nadstandard: co nas bude cekat jeste tedy platit? Nepocitam ted tereni upravy a plot.
Myslim napr. projekt na osazení domu, geodeta, radon, stavební povolení (nebo ohlášku), kontajner na odpad, elektriku,ležaté rozvody, elektro, plyn, splasky a napojeni na kanalizacni sachtu, zateplení soklu desky.
Dostaneme vsechny tyhle informace u RDRymarov?
29. čer 2015 ve 22:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
dracula
74
Registrovala se 7. září 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 724 příspěvků a 11 alb. Má 22 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
dracula
74
Registrovala se 7. září 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 724 příspěvků a 11 alb. Má 22 přátel.
 @chcemestavet Všechny věci okolo, co nezařizuje Rýmařov, jsme řešili se zdejším projektantem a zdejšími úřady, vodáky, elektrikáři. To asi v Rýmařově nepomohou. Obejděte si lidi u vás v okolí.
30. čer 2015 v 05:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kotla
35
fotoportrét
fotoportrét
kotla
35
 @chcemestavet Já se jen přidám, že pokud např. budete mít naměřenou hodnotu středního radonu a výše (ten střední radon je nejčastější), pak se to projeví i na ceně oné základovky..My máme svažitost 1,5 m a střední radon a příplatek bude (cca) 40 tisíc...Takže pozor na to, ono se sice řekne domeček za tolik a tolik, ale pak to nenápadně a někdy i nápadně naskáče, že ani nevíte jak. Taky je třeba mít i hromosvod, nebo aspoň přípravu na hromosvod, což je cca 8 tisíc, poněvadž to může být důležitou součástí kolaudace..atd..Pořádně to promyslete, abyste se pak třeba nedostali do úzkých s financováním..Když si vzpomenu, jak jsem před pár lety byla naivní s tou konečnou cenou emoticon ..Držím vám palce emoticon
30. čer 2015 v 07:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pajami
27
Registrovala se 3. ledna 2011 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 83 příspěvků a 1 album. Má 4 přátele.
  • Již bydlím v domě
    Region Praha - východ
fotoportrét
fotoportrét
pajami
27
Registrovala se 3. ledna 2011 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 83 příspěvků a 1 album. Má 4 přátele.
  • Již bydlím v domě
    Region Praha - východ
 @chcemestavet Nás třeba 140 tisíc stálo napojení základové desky na kanalizaci a čerpadlo ( i s tím čerpadlem). Vzali jsme si na to firmu, která spolupracuje s RDR, ale co jsme si sami zjišťovali tak u jiné firmy by jsme moc neušetřili. Kontejnery se v našem okolí pohybují hrozně draze. I RDR nabízelo kontejner snad za 20 tisíc. Sehnali jsme si nakonec za 4 tisíce s tím, že nám tam týden stál a plnil se. Teď jsme ve fázi zařizovaní a i když jsme většinu nábytku měli tak peníze šíleně lítají. Zatím nemáme spočítáno kolik nás to stálo v průběhu např. elektrikář atd. Měli jsme vše docela rychlé takže nebyl čas nějak sumírovat. Včera nám připojovali anténu a normální ceny jsou tak 4 - 5 tisíc. Domluvili jsme se na 2 tisících, protože např. v Hornbachu mají anténu, která by byla dostačují za 1.000,-. teď nás čeká zateplení základové desky a úprava terénu a to bude taky solidní položka, protože tohle se prostě udělat musí - máme u rýny jen vykopaný žlábek, ale jak pořád pršelo tak byl hned plny a málem přetékal k základovce. Na jedné straně máme sucho a na druhé u těch rýn bahenní lázně. Dům je níž než terén a vypadá to, že je kolem domu příkop. A tohle jsou věci, která se do zimy prostě udělat musí. Nejlepší je poptat se sousedů. My si vše zjišťovali před koupí pozemku takže jsme věděli jak to bude s čerpadlem a že musíme mít jímku na dešťovou vodu.
30. čer 2015 v 07:59  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pajami
27
  • Již bydlím v domě
    Region Praha - východ
fotoportrét
fotoportrét
pajami
27
  • Již bydlím v domě
    Region Praha - východ
 @chcemestavet Stojí to sice peníze a hodně nervů, ale výsledek stojí za to. Bydlíme od pátku a vůbec se mi nechce ani chodit spát jak se vším kochám. Stěhovali jsme se z bytu takže mít vlastní domeček je prostě paráda.
30. čer 2015 v 08:01  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kotla
35
fotoportrét
fotoportrét
kotla
35
 @pajami Souhlasím, že to stojí za to emoticon A ty nervy k tomu patří, to bychom si toho pak až tak nevážili..a hlavně asi my, co jsme z bytu se těšíme tuplem! emoticon
30. čer 2015 v 08:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
atilius
5
fotoportrét
fotoportrét
atilius
5
 @chcemestavet Máme pozemek cca 1350m2. V téhle ceně je dlažba na ploše 60m2.Vsaky kolem domu, protože jsme na jílu a jemně z kopce, takže se nám tam dost držela voda. Takže se udělaly jednoduché vsaky. Je v tom rozvoz hlíny po pozemku, co zbylo z desky. A pak odvoz 4 tater jílu, přivezení 6 tater pěkné hlíny, rozvození po pozemku, příprava na terasu (vykopání vany, zasypání pískem a štěrkem) a kačírek kolem domu.
30. čer 2015 v 08:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
atilius
5
fotoportrét
fotoportrét
atilius
5
 @chcemestavet takhle to vypadalo před úpravami, takhle po úpravách
30. čer 2015 v 08:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kotla
35
fotoportrét
fotoportrét
kotla
35
 @atilius To je síla emoticon ..gratuluji, jak jste to zvládli
30. čer 2015 v 08:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pajami
27
  • Již bydlím v domě
    Region Praha - východ
fotoportrét
fotoportrét
pajami
27
  • Již bydlím v domě
    Region Praha - východ
 @atilius Máme také jíl proto ty bahenní lázněemoticon
30. čer 2015 v 08:48  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
atilius
5
fotoportrét
fotoportrét
atilius
5
 @pajami rozhodně se vyplatí investovat do vsaků. Máme to udělané kolem domu a svedené přes zahradu. Je to vcelku mělká jáma, v ní kvalitní geotextilie, kamení a trubka. Je to fakt poznat. A když jsem na to navezli tu lepší hlínu, tak se po tom dá i chodit emoticon Ale kroutily se mi palce, když jsem to měl platit. Teď už postrkujeme trávu ven i očima emoticon
30. čer 2015 v 09:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš