Menu Forum

RD Rýmařov a zkušenosti s nimi?

6. pro 2016  • 
 Přidej příspěvek
fotoportrét
fotoportrét
tomikno
44
Registroval se 2. listopadu 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 161 příspěvků. Má 29 přátel. Řevničov, Region Rakovník.
  • Zařizuji dům
    Řevničov, Region Rakovník
fotoportrét
fotoportrét
tomikno
44
Registroval se 2. listopadu 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 161 příspěvků. Má 29 přátel. Řevničov, Region Rakovník.
  • Zařizuji dům
 @slabici neodpustím si nereagovat a možná trochu jízlivě se zeptám. Kolik platíš až po převzetí jednotlivých "etap". Kolik třeba za základovku? Kolik za hrubou stavbu? Kolik za...? Kolik už si zaplatila po předání a jak dlouho už stavíš? Možná si to už psala, ale prosím, zopakuj mi to, ať to nehledám. Zákazníci RDR teď zaplatí podle toho co tady čtu 250.000,- a mají celý dům do cca 14 dnů od začátku stavby předaný k nastěhování a pak do 14 dnů platí zbytek ceny za dům. Mají garantovanou částku při podpisu smlouvy o dílo a nezaplatí ani o korunu víc, ani o korunu míň. Předpokládám, že ty si po převzetí desky zaplatila cca 300.000,- až 400.000,- , pak za hrubou stavbu, za střechu... Co třeba vícepráce, jak je máš ošetřené? Neznám moc firem, kde máš 100% jistotu garance ceny jako u RDR. Myslím, že styl financování RDR je pro ně dobrou reklamou. Nejsem žádný nastrčený člověk od RDR, ale jejich zákazník z roku 2012 a věř, že mé jméno v RDR neradi slyší, protože já jim "nic nedal zadarmo" a dožadoval se svých práv na 100%. Ve výsledku jsem ale se stavbou absolutně spokojený, i když ne vždy jsem s RDR spokojený byl (hlavně v začátcích a neodpustím si nepřipomenout absolutně nevhodný přístup projektanta pana Červeného)!
Můžu se zeptat s jakou firmou stavíš? Rád bych se podíval na jejich reference emoticon.
Jak píše @taticek1980 seš na fóru RDR. Proto mluv k věci, sdílej své radosti, či starosti, ale dělej to jako 99,9% diskutujících buď pro načerpání informací, nebo pro předání informací ostatním. Nikoli pro obhájení si svého výběru dodavatele stavby, což mi tvé příspěvky s prominutím připomínají.
29. črc 2015 ve 22:26  •  zařizuje dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kristynr1
47
Registrovala se 19. března 2015 na modrastrecha.cz. Přidala 459 příspěvků a 3 alba. Má 27 přátel. Region Brno.
fotoportrét
fotoportrét
kristynr1
47
Registrovala se 19. března 2015 na modrastrecha.cz. Přidala 459 příspěvků a 3 alba. Má 27 přátel. Region Brno.
 @tomikno můžu ze zvědavosti vědět proč problém s panem Červeným? Děkuji
29. črc 2015 ve 22:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
tomikno
44
  • Zařizuji dům
fotoportrét
fotoportrét
tomikno
44
  • Zařizuji dům
 @kristynr1 Pardon, velká omluva... Pan Švehla byl náš problém! Pan Červený je OK emoticon. Hned to opravím v textu emoticon.
29. črc 2015 ve 22:33  •  zařizuje dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
tomikno
44
  • Zařizuji dům
fotoportrét
fotoportrét
tomikno
44
  • Zařizuji dům
 @kristynr1 Tak ještě jedna omluva. Už nejdou opravit překlepy... Takže panu Červenému se veřejně omlouvám za špatně uvedené jeho jméno u kritizujícího příspěvku. On je vážně OK emoticon.
29. črc 2015 ve 22:39  •  zařizuje dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kristynr1
47
fotoportrét
fotoportrét
kristynr1
47
 @tomikno já už se lekla emoticon jelikož teď s nim řešíme termín...S panem švehlou jsem se taky viděla a přišel mi teda jako profesionál.. Možná se pletu, my s nim problém neměli.
29. črc 2015 ve 22:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
tomikno
44
  • Zařizuji dům
fotoportrét
fotoportrét
tomikno
44
  • Zařizuji dům
 @kristynr1 Pan Červený byl opravdu v pohodě emoticon. Pan Švehla měl štěstí, že jsme se neviděli osobně, i když k tomu už bylo hodně blízko... emoticon. Hodně zběžně jsou popsané naše patálie v Informacích o projektu u mě. Ale abych vše vysvětlil do detailu, tak to je na dlouhé povídání, nikoli na psaní emoticon.
29. črc 2015 ve 23:11  •  zařizuje dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
janiba
Registrovala se 18. srpna 2014 na modrastrecha.cz. Přidala 11 příspěvků. Má 11 přátel. Region Karviná.
fotoportrét
fotoportrét
janiba
Registrovala se 18. srpna 2014 na modrastrecha.cz. Přidala 11 příspěvků. Má 11 přátel. Region Karviná.
 Ahoj,
předpokládám správně, že interiérové dveře si mohu dodat v domku od Rýmařova sama? Je tam nějaké omezení, do kdy je musím namontovat? My stavíme až za dlouho, ale i tak se ptám.
A co sanitární keramika + skříňky do koupelny. To si taky mohu dodat sama?
Pokud bych měla skříňku s umyvadlem, tak tam je to asi jasné, že mi to snad namontují, ale co třeba vlastní vana nebo baterie? Namontují to pánové z Rýmařova?
Děkuji za odpověď na všetečné dotazy.
30. črc 2015 ve 14:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kristynr1
47
fotoportrét
fotoportrét
kristynr1
47
 @janiba podle mě je nejlepší vše od nich,máte jistotu že pokud se něco stane -praskne voda apod. tak vám to přijedou opravit ale takto si to budete muset na svoje náklady.
Skříňku, zrcadlo atd si taky budeme dokupovat zvlášť, ale toaletu,vanu a umyvadlo od nich.
Myslím ze vám to tam nenamontuji když to není jejich dodávkou... Třeba poradi někdo kdo má větší zkušenosti
30. črc 2015 ve 14:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kotla
35
Registrovala se 14. června 2013 na modrastrecha.cz. Přidala 408 příspěvků. Má 20 přátel. Region Brno.
fotoportrét
fotoportrét
kotla
35
Registrovala se 14. června 2013 na modrastrecha.cz. Přidala 408 příspěvků. Má 20 přátel. Region Brno.
 @janiba Souhlasím s Kristi, ohledně těch reklamací je to nejlepší volba nechat vše v jejich režii. Když to i tak vezmete vlastní dodávkou, tak si myslím, že vám to za úplatu namontují.
30. črc 2015 ve 14:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petrsv1000
230
Registroval se 11. srpna 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 4235 příspěvků. Má 32 přátel. Region Mladá Boleslav.
  • Zařizuji dům
    Mnichovo Hradiště
fotoportrét
fotoportrét
petrsv1000
230
Registroval se 11. srpna 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 4235 příspěvků. Má 32 přátel. Region Mladá Boleslav.
  • Zařizuji dům
    Mnichovo Hradiště
 @janiba skříňky nejou problém, vanu bych sám nedodával, budou s tím akorát komplikace, bude vám cokoliv chybět a zbytečně jsou pak prodlevy, proto to nechtějí...
30. črc 2015 v 15:15  •  zařizuje dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
mialae
Registrovala se 30. července 2015 na modrastrecha.cz. Přidala 4 příspěvky. Region Brno.
fotoportrét
fotoportrét
mialae
Registrovala se 30. července 2015 na modrastrecha.cz. Přidala 4 příspěvky. Region Brno.
 Zdravim vsechny. Nejakou dobu uz sleduji tuto diskuzi a musim rict, ze uz ted mam dost poznamek, co je treba udelat, pohlidat apod emoticon .....30.6. jsme uz podepsali SoSB a ted cekame, az se nam ozve Siko. Zatim stale nic, napsali jen z K-Keramika.....mate prosim nekdo zkusenost, jak dlouho to Siku trva?
30. črc 2015 v 15:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petrsv1000
230
  • Zařizuji dům
    Mnichovo Hradiště
fotoportrét
fotoportrét
petrsv1000
230
  • Zařizuji dům
    Mnichovo Hradiště
 @mialae myslíš s nabídkou ceny a návrhem koupelen ? Zavolat a uhánět je emoticon
30. črc 2015 v 15:56  •  zařizuje dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
mialae
fotoportrét
fotoportrét
mialae
 @petrsv1000 jj presne to mam na mysli emoticon ....tzn volat primo Siko? Byla jsem presvedcena, ze to tam maji nejak rozdelene a musi se mi ozvat konkretni osoba stejne jako z K-Keramika. Ale asi myslim moc komplikovane emoticon
30. črc 2015 v 16:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
tomikno
44
  • Zařizuji dům
fotoportrét
fotoportrét
tomikno
44
  • Zařizuji dům
 @janiba Při konečné specifikaci jsem se na to ptal a bylo miřečeno, že namontují, ale zaplatím montáž. Myslím, že mi tenkrát říkali 700,- Kč za hodinu. Proto jsem nechal všechno od RDR. Něco jiného jsou např. garážová vrata, které namontuje jejich výrobce a cenu montáže má započítanou v ceně vrat. Varianta domluvit se s chlapama na stavbě, ale předpokládám, že by si stejně řekli o nějaké peníze a pak navíc problémy se zárukou. Zrovna já měl s vanou problém a pak se musel ohánět judikátama, aby mi byla poskytnuta sleva z ceny. Nechat si rozkopat dům jsem opravdu nechtěl.
30. črc 2015 v 16:33  •  zařizuje dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petrsv1000
230
  • Zařizuji dům
    Mnichovo Hradiště
fotoportrét
fotoportrét
petrsv1000
230
  • Zařizuji dům
    Mnichovo Hradiště
 @mialae tuším, že nám v Siku přiřadila pána který nás měl nastarosti, vytvořil návrh ( asi na potřetí ) jsme ho odsouhlasili, pak poslal nabídku a s tou se pak šlo ke KS emoticon
30. črc 2015 v 16:56  •  zařizuje dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
mialae
fotoportrét
fotoportrét
mialae
 @petrsv1000 aha, super.....pocitam s tim, ze urcite neschvalime hned prvni navrh, jen doufam, ze to bude tim, ze si budeme porad neco vymyslet a ne tim, ze nebudeme uplne pochopeni, co chceme emoticon ...... Podle toho, co jsem tu cetla, jsou zkusenosti se Sikem jak pozitivni tak negativni
30. črc 2015 v 17:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
farka
28
Registrovala se 2. července 2013 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 290 příspěvků. Má 10 přátel. Region Brno.
fotoportrét
fotoportrét
farka
28
Registrovala se 2. července 2013 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 290 příspěvků. Má 10 přátel. Region Brno.
 @mialae koukám že jste region Brno, pokud jste byli v Siku v Avionu, tak tam to má na starost pan Švaňhal, komunikuje po emailu velice rychle, ale na prodejně ho nezastihnete bo dělá výhradně RDR...
30. črc 2015 v 17:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jimika
1
Registrovala se 12. ledna 2015 na modrastrecha.cz. Přidala 234 příspěvků. Má 4 přátele.
fotoportrét
fotoportrét
jimika
1
Registrovala se 12. ledna 2015 na modrastrecha.cz. Přidala 234 příspěvků. Má 4 přátele.
 @mialae Sehnala jsem si kontakt na konkrétní osobu v našem OC a domluvila se sama. Vše bylo rychlé a v pohodě. Řeší to velkoobchod. Vy jen vybíráte a nakupuje Rýmařov dle vašeho výběru.
30. črc 2015 v 18:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pavelcent
35
Registroval se 7. února 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 1028 příspěvků. Má 13 přátel.
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
pavelcent
35
Registroval se 7. února 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 1028 příspěvků. Má 13 přátel.
  • Již bydlím v domě
 Nakoupil jsem baterie Hansgrohe na netu, to samé Geberity včetně montazniho materiálu a od RDR jsem to jen nechal namontovat. Oproti cenám v Siku jsem i s montazi na dvou umyvadlových, vanové,sprchové baterii a dvou WC ušetřil cca 10 tis.
30. črc 2015 v 19:43  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pavelcent
35
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
pavelcent
35
  • Již bydlím v domě
 @janiba Dum ti předání i bez vnitřních dveří, ale i bez prahů či přechodových lišt. Ty se dávají až s dveřma.
30. črc 2015 v 19:50  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pavelcent
35
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
pavelcent
35
  • Již bydlím v domě
 Taky zebřiky do koupelem jsem nakoupil levněji než v Siku, vrata a dvere do garáže taktéž. Vnitřní dvere je kapitola sama o sobě. Za odpočet dveří jsem v Sapeli pořídil daleko kvalitnější, včetně proskleni a jedněch posuvnych do steny. Ty jejich příplatky za proskleno byly děsné. No a když se to sečte kolem a kolem dalo to dohromady celkem slušnou sumu. Tam. 10 tis, tam 5 jinde 20 a ono to naskace...
30. črc 2015 ve 20:12  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
mialae
fotoportrét
fotoportrét
mialae
 Tak ted jsem na vazkach, zda vse pres Siko nebo si neco sehnat i bokem pres net a nechat to jen RDR namontovat......preci jen ta uspora neni mala
30. črc 2015 ve 20:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pafipaf2
39
Registrovala se 30. ledna 2015 na modrastrecha.cz. Přidala 366 příspěvků. Má 20 přátel. Lanškroun.
fotoportrét
fotoportrét
pafipaf2
39
Registrovala se 30. ledna 2015 na modrastrecha.cz. Přidala 366 příspěvků. Má 20 přátel. Lanškroun.
 @mialae My dostali přímo kontakt na p.Švaňhala, a s tím jsme vše projednávali. Vizualizaci jsme odsouhlasili hned ale kalkulaci jsme trochu pozměnili. Chtěli jsme o něco lepší vaničku do sprcháče ale jinak jsme měli jasno už v obchodě, takže tam byli změny minimální. Vizualizaci jsme dostali cca do týdne jak nám pán slíbil pak jel na dovču o které nás informoval takže kalkulaci jsme dostali prakticky hned po odsouhlasení. My byli spokojení emoticon
30. črc 2015 ve 20:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
janiba
fotoportrét
fotoportrét
janiba
 @pavelcent Děkuji za odpověď - to mě potěšilo. Právě, že už několikátý den brouzdám na internetu a za cenu dveří od RDR už jsem našla dveře ve stejné kvalitě, se sklem i zárubněma a montáž do celého domu 900,- .
Baterie budou to samé - kvalitní z netu a za polovic.
Jo a kování jsem se taky smála - mnohem hezčí a levnější na netu.
Já na druhou stranu chápu, že na něčem si musí vydělat a že nechtějí, aby je někdo zdržoval. Ale já jsem schopná to nakoupit už teď a KS máme až v zimě emoticon
30. črc 2015 ve 20:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kristynr1
47
fotoportrét
fotoportrét
kristynr1
47
 @mialae my se sikem nebyli spokojeni emoticon a vede u nás k-keramika jak výběrem tak přístupem i vizualizace měli i s cenou do týdne vše hotové. Neměnila sem nic a v Siku vizualizace 4x a ani jedna se mi nelibila
30. črc 2015 ve 20:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
janiba
fotoportrét
fotoportrét
janiba
 @mialae Jo, a právě jsem chtěla umyvadlo zabudované ve skříňce - a ty ceny v Siku jsou ooobrovské. Vanu necháme na Siku - nakonec jsme ji tam v nabídce našli - tu co chceme. Už jsme byli v Siku na kukandě - vizualizace asi v srpnu.
30. črc 2015 ve 20:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kotla
35
fotoportrét
fotoportrét
kotla
35
 Bylo by to moc vyčůrané, zajít do k-keramiky, tam si udělat vizu+ceny a pak to samé do Sika? Po srovnání kalkulací se rozhodnout..?
30. črc 2015 ve 20:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kotla
35
fotoportrét
fotoportrét
kotla
35
 @janiba Jani, je to těžký...vše má své + a - ...hold se asi (v našem případě) necháme vědomě trochu pumpnout a necháme vše od RDR...skrz ty reklamace. Na druhou stranu, mám vždy radost, když si něco dokážu sehnat a ušetřit tak emoticon
30. črc 2015 ve 21:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
taticek1980
Registroval se 23. července 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 219 příspěvků. Region Frýdek-Místek.
fotoportrét
fotoportrét
taticek1980
Registroval se 23. července 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 219 příspěvků. Region Frýdek-Místek.
 @kotla byl jsem v Elements, vyjednal jsem si na obklady a dlažby slevu 20% na ostatní 15%, geberit wc 45% sprcháč, vana 30% atd., vizualizace jsem měl ze SIKA i od Elementsu, když jsem v SIKU chtěl slevu tak mi řekli, že mají fixní ceny a bohužel... tak jsem to zkusil v Elementsu a vyjednal docela slušné slevy. Celkem příplatek za nadstandard byl opravdu zanedbatelný a můžeme se těšit na luxusní koupelny teda koupelny dle našich představ. Je třeba zkoušet. Na dveřích ušetřím cca půlku vlastní dodávkou. Na podlahách nevydělám, ale zase budeme mít přírodní podlahy dřevo a korek a to byla priorita.
30. črc 2015 ve 21:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kotla
35
fotoportrét
fotoportrét
kotla
35
 @taticek1980 Děkuji, uvidíme jak to bude probíhat..ona asi "líná huba, holé neštěstí" emoticon
30. črc 2015 ve 21:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš