RD Rýmařov a zkušenosti s nimi?

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahojky, stavíte někdo s RD Rýmařov? Případně jaké máte zkušenosti atd. atd. :)
Odpovědět

Odpovědět
Profilova fotka
Prosím potřebovali jste (hlavně na Novu 101) ke stavebnímu povolení smlouvu (územní souhlas a ohlášení stavby) o trvalém připojení s EON nebo ČEZ? nějak se mi to nezdá, že to po nás chtějí :(
Odpovědět
Profilova fotka
@fialka1122 my ke stavebnímu povolení potřebovali od eonu smlouvu kopii... O žádosti trvalého připojení (largo 98)
Odpovědět
Profilova fotka
@kristynr1 Kopii žádosti o trvalé připojení nebo žádosti o smlouvu nebo už hotovou smlouvu o připojení k NN?
Odpovědět
Profilova fotka
Kopii smlouvy s eonem, úplně tu první smlouvu co Vám pošlou.
Odpovědět
@lech82 Protože mame v garáži bojler museli jsme tam na něj udělat odpad z pojišťovacího ventilu. Při zakladovce se tam udělal odpad napojeny do kanalizace. Stejne jako ostatní v domě.
Odpovědět
Profilova fotka
@kristynr1 Nám ještě žádnou neposlali. My to máme s eonem kapku složitější :( jak dlouho vám trvalo vyřízení té smlouvy od odeslání žádosti o připojení, nevíš prosím?
Odpovědět
Profilova fotka
@fialka1122 napsala sem zprávu
Odpovědět
Profilova fotka
Setkal jste se s tímto někdo? Včera nám přišlo vyjádření že nám hypo půjčí ale místo toho abych měla radost, tak jsem naštvaná. Nic nemůže jít hladce. Dostala jsem pozemek darem od babičky a je napsaný pouze na mě( protože si to tak babi přála). Ale hypotečařka teď přišla s tím, že aby nám dali hypo, musí být manžel uveden ve SJM. Jenže tím pádem když já ho do toho dám, tak v případě rozvodu, ho budu muset ještě vyplácet ze svého daru. Já už tuhle logiku nechápu. Setkal jste se s tím někdo? To zas budou další prachy. vklad do katastru a notář. Už jsem z toho všeho papírování a úřadování nešťastná. Né že bych z toho manžela chtěla vyšoupnout, to né ale bylo to přání naší babi, kdyby se něco stalo...
Odpovědět
@pafipaf2 ano to je uplně normální že musí být ve SJM
Odpovědět
Pěkný den všem! Kdo jste neměl ZD v ceně a nechávali jste si ji stavět od firmy, na kolik vás přibližně přišel 1 m2? Děkuji.
Odpovědět
Profilova fotka
@pafipaf2 stejně musíte být vlastníci pozemku oba, jinak dům bude vlastnit jen ten, kdo je vlastníkem pozemku.. a to by se asi zas nelíbilo manželovi
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@pafipaf2 jj letošní novinka, já to mám ještě po staru... musíš pak sepsat smlouvu s notářem, kdyby jste se rozváděli, že pozemek byl tvůj....
Odpovědět
@pafipaf2 Já být váš manžel a tohle si přečíst, tak by bylo po problému, okamžitě bych vás poslal do háje. Miluju lidi, co takhle uvažují, hlavně že to bylo přání babičky a je to na koho svést. Začínáte spolu stavět a hypotéku budete platit oba, ale kdyby náhodou, chci ten babiččin pozemek, smutný to příběh... Co si jako myslíte, že by jste s tím pozemkem dělala, kdyby na něm stál váš SPOLEČNÝ dům??? Když už lidi uvažují takhle, měla byste si na svém pozemku postavit domeček taky za své, manžela do toho netahejte, bude to jednodušší, kdyby něco ...
Odpovědět
Profilova fotka
@lopp proč hned takto? Já to třeba chápu, můj muž prodal byt který si koupil za svoje peníze ještě než sme spolu začali, teď ho prodal a koupil se za něj pozemek, taky ho chtěl na sebe ale nešlo to a já nebyla proti! Ty peníze byli jeho...
Odpovědět
Profilova fotka
@lopp víš drahý, lidi jsou různí. A kdyby to naše babi neudělala u mé sestry, tak by to určitě nedopadlo tak dobře jak to dopadlo. A navíc nechápu jak můžeš soudit když nemáš šajnu o rodinných vztazích. Možná dle tebe vypadám jako škrtka, co chce ze svého manžela vyždímat co se dá. Ale díky bohu to tak není. Snažím se jen chránit proti jeho rodině-se kterou se nebaví. A nerada bych zůstala díky nim kdyby nedej bohu se něco stalo, tak abych zůstala na dlažbě...Tak do hááje jdi laskavě ty.... :-o
Odpovědět
Profilova fotka
@kristynr1 Děkuji za zastání, myslím, že jsou tu i lidi, kteří to chápou. Vůbec to nemyslím zle. Svého muže si vážím a mám ho opravdu moc ráda i po 10 letech. :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@maceo @slabici @petrsv1000 Děkuji, v případě, že bych nechtěla psát smlouvu o tom, že jsem pozemek zdědila, jak mám postupovat aby byl i právně manžel ve SJM? děkuji
Odpovědět
@kristynr1 My si to s manželem dáváme k výročí svadby :-) ..... 20-tého srpna budeme spolu 39 let ... ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@navi1 no tak to je skvělé... To bude super start na dalších 40 let :-)
Odpovědět
tento nový zákon od roku 2014 + banka, dopomohly k tomu, že si mě žena musela vzít, takže ačkoliv jsem půl svého pozemku musel darovat své milé ženě, nelituji, protože jinak bych musel státu platit 15% daň, což činilo více než 60.000 Kč jenom proto, že někomu něco dám. A navíc, kdoví kdyby si mě žena vzala :-D. Takže je to super vlastně! :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@taticek1980 Prosím tě a stačí to uvést pouze na katastru? nebo se musí napsat někde nějaká žádost nechat potvrdit a pak následně na katast?
Odpovědět
Profilova fotka
@pafipaf2 Ještě mě napadlo, že by šlo stavět přes právo stavby, ale nevím, jak by to zkousla banka a potažmo i manžel.. znamenalo by to, že po dobu např. 30ti let by dům byl obou (než by se splatila hypo) a pak by přešel pouze do vlastnictví toho, kdo vlastní pozemek. Myslím, že je tam v té chvíli možná i nějaká úplata. Ale víc jsem to nestudovala, nejsem si jistá
Odpovědět
Profilova fotka
@pafipaf2 Sepíšete darovací smlouvu a podáte návrh na katastr
Odpovědět
Profilova fotka
@pafipaf2 Myslím si, že je potřeba sepsat s právníkem smlouvu o rozšíření SJM, a v tom uvést onen pozemek a to, že má na něj nárok i manžel a pak až to bude x krát ověřené (ověřené podpisy) tak to hodit na katastr. Ale chtělo by to spíš více erudovanější osobu, než jsem já ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@slabici To zas nechci, spíš jsem to myslela tak, že kdyby už opravdu přišlo na nejhorší (což doufám že se nestane ) tak abych manžela např. musela vyplatit pouze z domu a né ještě z parcely kterou jsem dostala... Je to složité. chtěli jsme si vše zjednodušit a místo toho jsou samé jobovky...
Odpovědět
Profilova fotka
@slabici zas ale z darovací smlouvy budeme platit daň,ne? nebylo by spíš lepší to dát jako žádost o rozšíření SJM?
Odpovědět
@slabici přesně tak jsem to udělal, ověřené podpisy samozřejmostí.
Odpovědět
Profilova fotka
@kotla něco takového jsem tam také četla, takže další prachy zase z okna ven. Ach jo=(((
Odpovědět
Profilova fotka
@pafipaf2 Mezi manželi se daň neplatí. Ale co je výhodnější, to opravdu nevím
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?