Menu Forum

RD Rýmařov a zkušenosti s nimi?

6. pro 2016  • 
 Přidej příspěvek
fotoportrét
fotoportrét
lopp
8
Registroval se 10. dubna 2013 na modrastrecha.cz. Přidal 643 příspěvků. Má 1 přítele. Region Praha.
fotoportrét
fotoportrét
lopp
8
Registroval se 10. dubna 2013 na modrastrecha.cz. Přidal 643 příspěvků. Má 1 přítele. Region Praha.
 Takže jak je vidět, termíny tam jsou, dle termínů mají času dost, takže se obávám, že tady nezbývá než počkat dle smlouvy, kterou jste podepsali. Smlouva není jen cár papíru, občas mě udivuje, že u takto velké investice tomu lidi nepřikládají větší váhu.
3. srp 2015 ve 14:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kristynr1
47
Registrovala se 19. března 2015 na modrastrecha.cz. Přidala 459 příspěvků a 3 alba. Má 27 přátel. Region Brno.
fotoportrét
fotoportrét
kristynr1
47
Registrovala se 19. března 2015 na modrastrecha.cz. Přidala 459 příspěvků a 3 alba. Má 27 přátel. Region Brno.
 @lopp větší váhu čemu? Já tady jasně napsala, že mi jde o přístup toho jak slibují termíny. Když neví kdy nám postaví mají to říct a ne si vymýšlet termíny... A ty termíny ve smlouvě jsou snad trochu nadsazene ne? Oni se potřebují taky nějak chránit...
3. srp 2015 ve 14:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petrsv1000
230
Registroval se 11. srpna 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 4235 příspěvků. Má 32 přátel. Region Mladá Boleslav.
  • Zařizuji dům
    Mnichovo Hradiště
fotoportrét
fotoportrét
petrsv1000
230
Registroval se 11. srpna 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 4235 příspěvků. Má 32 přátel. Region Mladá Boleslav.
  • Zařizuji dům
    Mnichovo Hradiště
 @kristynr1 no a přesně o to jde a to oni v poho stihnou emoticon
@kotla to je blbé, detaily neznám, takže nemůžu soudit....
@slabici neboj danej termín se každý dozví a všem nakonec dům pstaví emoticon a hlavně za slíbené peníze, což se o jiných firmách říci nedá.... emoticon
3. srp 2015 ve 14:28  •  zařizuje dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petrsv1000
230
  • Zařizuji dům
    Mnichovo Hradiště
fotoportrét
fotoportrét
petrsv1000
230
  • Zařizuji dům
    Mnichovo Hradiště
 @lopp taky nechápu o co ti jde ? staví stovky domů ročně, občas se holt nestíhá a žádné větší problémy s tím nejsou.... tak nevím jak by sis to chtěl více ohlídat ? kdyby si měl svoji smlouvu tak na to ti asi nepřistoupí.... Ještě je nestalo, že by někomu nedostavěli dům ....
3. srp 2015 ve 14:30  •  zařizuje dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
lopp
8
fotoportrét
fotoportrét
lopp
8
 @kristynr1 Jenže svět není ideální a ne vždy se vše daří jak má, obzvlášť stavění domu není vždy tak hladké jak by si všichni přáli. A tak se občas na nějaké stavbě zdržíte, občas vám něco chybí od dodavatelů, občas si vaši zaměstnanci berou volno, občas onemocní, občas se jen prostě flákají emoticon a občas prostě se pokazí co může. A přesně proto, je v termínech vždy nějaké rezerva, tak aby se vše stihlo dle smlouvy.

Slíbit termín a nedodržet slib je jedna věc, ale většina lidí co s vámi jednají jsou zaměstanci a oni vše ovlivnit nedokážou, takže ikdyž se třeba snažili, aby slib dodrželi, prostě ovlivnit to nemohou a říct vám " Nevím kdy to bude, máte smlouvu a do té doby to stihneme" většinou nejde, protože málokdo to chce slyšet a pak by byl na internetu na pranýři, že se k zákazníkům nechová slušně a nesnaží se jim vyjít vstříc emoticon
3. srp 2015 ve 14:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
lopp
8
fotoportrét
fotoportrét
lopp
8
 @petrsv1000 Taky to píšu viz výše, tak se hned nerozčiluj, ale na druhou stranu, podepsat smlouvu v hodnotě milion plus bez přesných termínů a bez adekvátních sankcí bych tedy opravdu nedokázal a než se zase začneš rozčilovat, tak jsem nahoře psal, že je vše dle smlouvy, tak není problém. Ale aspoň je vidět, že ty domky rýmařovské máš fakt rád a budeš je chránit až do roztrhání těla, kéž by každý "zákazník" byl takto vděčný, to by se u nás v republice krásně podnikalo ... emoticon
3. srp 2015 ve 14:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
slabici
29
Registrovala se 25. listopadu 2014 na modrastrecha.cz. Přidala 1783 příspěvků. Má 10 přátel. Region Praha - východ.
fotoportrét
fotoportrét
slabici
29
Registrovala se 25. listopadu 2014 na modrastrecha.cz. Přidala 1783 příspěvků. Má 10 přátel. Region Praha - východ.
 @lopp
@petrsv1000
taky jsem si všimla, že tu člověk nemůže říct opravdu vůbec nic proti.. nemám proti RDR vůbec nic, vlákno sleduju, protože příbuzní s nimi staví (tedy zatím spíš nestaví, ale čekají na termín emoticon), nejsou na netu a informace z terénu vždycky rádi slyší. Žádná firma není dokonalá, ani RDR ani ta, se kterou stavíme my. Ale klienti RDR opravdu firmu hájí zuby nehty emoticon
3. srp 2015 ve 14:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petrsv1000
230
  • Zařizuji dům
    Mnichovo Hradiště
fotoportrét
fotoportrét
petrsv1000
230
  • Zařizuji dům
    Mnichovo Hradiště
 @lopp v poho reagoval jsem na :
občas mě udivuje, že u takto velké investice tomu lidi nepřikládají větší váhu.
smluvu jsem sice podepsal ( na základě kladných referencí ) zaplatil zálohu , tehdy 100tis kč ale dům platil až po stavbě, což pro mě bylo velké plus ... a za mě termín stihli. Jo tak až příště budu stavět s jinou firmu a budu spokojen tak budu hájit ji emoticon jinak tělo si trhat určitě nehodlám, kvalita některých dodávek také občas vázla ( třeba vchodové dveře ) a reklamace je kapitola sama o sobě mám se začít rozepisovat ? emoticon Opravdu si myslíš, že pro ně dělám reklamu ? Jsem zákazník jako každej jinej.... proč ty píšeš do diskuze s Rýmařovem?
3. srp 2015 v 15:00  •  zařizuje dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petrsv1000
230
  • Zařizuji dům
    Mnichovo Hradiště
fotoportrét
fotoportrét
petrsv1000
230
  • Zařizuji dům
    Mnichovo Hradiště
 @slabici třeba to bude tím, že jsou spokojení emoticon jasně, že každej si hraje na svém pískovišti emoticon
3. srp 2015 v 15:03  •  zařizuje dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
slabici
29
fotoportrét
fotoportrét
slabici
29
 @petrsv1000 víš, chápu spokojenost, je to dobrá firma. Ale jsou vlákna i o jiných firmách, které mají dobré reference, kde jsou klienti taky spokojený, přesto se neopřou do každého, kdo jen trochu zapochybuje emoticon.. s příbuznými jsem se docela slušně pohádala ohledně zálohy předem a teď ty termíny jsou taky děs běs.. a jak vidno, bude čím dál hůř emoticon
3. srp 2015 v 15:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
7karel7
Registroval se 7. června 2012 na modrastrecha.cz. Přidal 21 příspěvků. Má 3 přátele. Region Praha - západ.
fotoportrét
fotoportrét
7karel7
Registroval se 7. června 2012 na modrastrecha.cz. Přidal 21 příspěvků. Má 3 přátele. Region Praha - západ.
 Nekrmte trolly! emoticon
3. srp 2015 v 15:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kotla
35
Registrovala se 14. června 2013 na modrastrecha.cz. Přidala 408 příspěvků. Má 20 přátel. Region Brno.
fotoportrét
fotoportrét
kotla
35
Registrovala se 14. června 2013 na modrastrecha.cz. Přidala 408 příspěvků. Má 20 přátel. Region Brno.
 Takže brouci, měním klima...1) Nevíte, kolik stojí ty celoskleněné interiérové dveře s potiskem ? (v katalogu mají design a lá nějaké kytky) a za 2) Když budu chtít vstupní dveře, raději jen bezpečnostní, protipožární asi nemají smysl :D, vytvořené dle vlastního designového nápadu, nevíte zhruba, kolik to bude koštovat? emoticon emoticon
3. srp 2015 v 15:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pavelcent
35
Registroval se 7. února 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 1028 příspěvků. Má 13 přátel.
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
pavelcent
35
Registroval se 7. února 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 1028 příspěvků. Má 13 přátel.
  • Již bydlím v domě
 Nikdy se nikdo nezavděčí všem. Nikdo a RDR nevyjímaje není ideální naprosto ve všem. O kvalitě firmy vypovídá % spokojených zákazníků a počty realizovaných zakázek. V dnešní situaci ve stavebnictví se hodně těžko najde firma jako RDR tím netvrdím,že neexistuje. Jsem taky spokojený zákazník s všem vřele RDR s klidným svědomím doporučuji.
3. srp 2015 v 15:18  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
farka
28
Registrovala se 2. července 2013 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 290 příspěvků. Má 10 přátel. Region Brno.
fotoportrét
fotoportrét
farka
28
Registrovala se 2. července 2013 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 290 příspěvků. Má 10 přátel. Region Brno.
 @petrsv1000 měsíc? jako zpoždění? od podpisu to jsou už 2 emoticon
3. srp 2015 v 15:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
bezi91
9
Registroval se 2. listopadu 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 47 příspěvků. Má 3 přátele. Region Kladno.
fotoportrét
fotoportrét
bezi91
9
Registroval se 2. listopadu 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 47 příspěvků. Má 3 přátele. Region Kladno.
 @kristynr1
@farka
Asi je to prodlení opravdu dáno tím, že nemáte ve smlouvě o dílo napsaný konkrétnější datum, alespoň měsíc realizace...
My máme, že montáž bude v říjnu a to závazně, jinak pokuty z prodlení. Akorát jsme si určovali jestli chceme aby začali v první nebo ve druhé půlce října.
Pokud máte jen kvartál ve kterém začnou, tak je jasný, ze budou upřednostňovat ty klienty co mají ve smlouvě přesný měsíc aby neplatili penále...
holt pro příšťě emoticon emoticon
3. srp 2015 v 15:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
michalpop
13
Registroval se 24. března 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 7 příspěvků a 2 alba. Má 3 přátele.
  • Stavím dům
    Drasov, Region Brno
fotoportrét
fotoportrét
michalpop
13
Registroval se 24. března 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 7 příspěvků a 2 alba. Má 3 přátele.
  • Stavím dům
    Drasov, Region Brno
 @petrsv1000 - Presne jak rikas, na jizni morave stavi ted hrozne moc lidi, i jen z toho kdo zde prispiva... Osobne si myslim, ze take zalezi, kde presne stavite a jak to navazuje jednotlivym partam - mozna ma vliv i ubytovani, ze napr. delaji 3 domy v Medlove, tak udelaji vsechny za sebou postupne, aby byla parta porad na jednom miste. Ostatni musi cekat emoticon , byť by treba meli byt v harmonogramu drive. Ale je to jen moje "logisticka" domenka. emoticon
3. srp 2015 v 15:28  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petrsv1000
230
  • Zařizuji dům
    Mnichovo Hradiště
fotoportrét
fotoportrét
petrsv1000
230
  • Zařizuji dům
    Mnichovo Hradiště
 @slabici nebude, nedávno zdražili... to samé tu bylo na sklonku roku 2011 kdy se zvyšovalo Dph, já to bohužel nestihl a přišel tak o 100tis, pak to zase opadlo... teď přišlo zdražení tak to zase opadne....
3. srp 2015 v 15:34  •  zařizuje dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petrsv1000
230
  • Zařizuji dům
    Mnichovo Hradiště
fotoportrét
fotoportrét
petrsv1000
230
  • Zařizuji dům
    Mnichovo Hradiště
 @farka bral jsem to že píšeš : všechny jsme podepsali a odevzdali 8.6.
@michalpop no právě že to jsou všechno Moraváci a tam to prostě vázne....
@kotla vchodový dveře jsou drahý sami o sobě a kvalita hrozná za ty prachy, kdybych teď mohl vyberu si něco jiného klidně i dražší....
3. srp 2015 v 15:38  •  zařizuje dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
farka
28
fotoportrét
fotoportrét
farka
28
 @bezi91 tak na přesný měsíc nás ani nikdo neupozornil, p. Mastná napsala čtvrtletí, protože to tak po ní chtěla firma (očividně už věděli, že nestíhají)
@michalpop to je ovšem dobrá myšlenka...sice jsme tam teď jediní s deskou co čekají, ale nevím jak vedlejší dědiny...
3. srp 2015 v 15:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kristynr1
47
fotoportrét
fotoportrét
kristynr1
47
 @michalpop možná dobra domenka emoticon
Proste až postavíme budeme stát emoticon já už se s tím smířila. Mě jen vadí ty jejich sliby no,kdyby narovinu řekli vás nestíháme... Volat a nervovat ho už nebudu, třeba už přijdeme na řadu
3. srp 2015 v 16:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pafipaf2
39
Registrovala se 30. ledna 2015 na modrastrecha.cz. Přidala 366 příspěvků. Má 20 přátel. Lanškroun.
fotoportrét
fotoportrét
pafipaf2
39
Registrovala se 30. ledna 2015 na modrastrecha.cz. Přidala 366 příspěvků. Má 20 přátel. Lanškroun.
 @taticek1980 když tady je problém ten, že nemají papírově nebo mailově doložený termín. Já už bych volalan na vedení. Tohle už je děsný. Pan Červený asi zrovna férově nejedná.
3. srp 2015 v 17:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kristynr1
47
fotoportrét
fotoportrét
kristynr1
47
 @pafipaf2 a při tom mi přijde že zrovna ten pán je vstřícný a férový ale bohužel asi jinak nemůže emoticon
3. srp 2015 v 18:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pafipaf2
39
fotoportrét
fotoportrét
pafipaf2
39
 @kristynr1 Kristy za sebe bych ten termín vyžadovala, tohle už je vážně dlouhá doba a pokud vím, tak 3Q-je 7-9 a né říjen. Takový lidi jako tady jsou... ti chytří, kteří s RD nestaví, neví jaký to je, když se doprošuješ termínu. Takže se držte. Mám totiž pocit, že sem chodí lidé, kteří si léčí své mindráky a ubližujou těma svejma kecama jiným.
3. srp 2015 v 18:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pafipaf2
39
fotoportrét
fotoportrét
pafipaf2
39
 @kristynr1 Já nevím. je to složité. Čekala jsem, že termíny zařizují také na OC a né že se pak klienti přehazují někam jinam.
3. srp 2015 v 18:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
vikiza
19
Registrovala se 13. září 2013 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 56 příspěvků. Má 5 přátel. Region Šumperk.
  • Stavím dům
    Region Šumperk
fotoportrét
fotoportrét
vikiza
19
Registrovala se 13. září 2013 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 56 příspěvků. Má 5 přátel. Region Šumperk.
  • Stavím dům
    Region Šumperk
 Můžu se zeptat? Projekt zaslaný mailem (odsouhlasený) Vám stačil k tomu, aby jste řešili stavební povolení nebo jste čekali na projekt zaslaný poštou? Je v tom projektu, co přijde poštou nějaký rozdíl (kromě razítek) oproti projektu z mailu? Původně jsem chtěla,aby nám staveb. povolení zajistil známej, ale říkal, že v projektu nejsou důležité věci. Prý potřebuje ke stav. povolení elektroinstalaci + ZTI, průvodní zprávu, souhrn. technickou zprávu, požární zprávu a projekt ve formátu DWG. Setkal jste se s tím někdo? Kdyžtak se omlouvám za hloupý dotaz, trochu v tom plavu. Díky za názory.
3. srp 2015 v 18:49  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
farka
28
fotoportrét
fotoportrét
farka
28
 @vikiza abychom mohli na stavební úřad, museli jsme si počkat na krabici s několika vyhotoveními projektové dokumentace na papíře, ono těch dokumentů je opravdu potřeba víc než jen posílají emailem na odsouhlasení..budete si muset počkat...
3. srp 2015 v 18:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jimika
1
Registrovala se 12. ledna 2015 na modrastrecha.cz. Přidala 234 příspěvků. Má 4 přátele.
fotoportrét
fotoportrét
jimika
1
Registrovala se 12. ledna 2015 na modrastrecha.cz. Přidala 234 příspěvků. Má 4 přátele.
 @vikiza Klidně vám známý může povolení zajistit, tím lépe, ale opravdu je třeba počkat na kompletní papírovou dokumentaci. A jestli známý není projektant, budete muset ještě poptat nějakého místního ohledně usazení na pozemek.
3. srp 2015 v 19:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
taticek1980
Registroval se 23. července 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 219 příspěvků. Region Frýdek-Místek.
fotoportrét
fotoportrét
taticek1980
Registroval se 23. července 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 219 příspěvků. Region Frýdek-Místek.
 @petrsv1000 III.termín plnění - 3.1. Zhotovitel se zavazuje zahájit realizaci vrchní stavby předmětu plnění nejpozději ve 3.čtvrtletí roku 2015 a dokončit a předat dílo do 30 pracovních dní od data zahájení vrchní stavby RD.. Za předpokladu, že objednatel vše splní...
3. srp 2015 v 19:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
taticek1980
fotoportrét
fotoportrét
taticek1980
 @kristynr1 já to obecně nemám, mám jasně dané, že termín zahájení vrchní stavby bude 3q., ale nesplnil jsem jejich podmínky takže mám smůlu.
3. srp 2015 v 19:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
vikiza
19
  • Stavím dům
    Region Šumperk
fotoportrét
fotoportrét
vikiza
19
  • Stavím dům
    Region Šumperk
 @jimika Projektant zrovna je.... Děkuji i @farka za odpověď.
3. srp 2015 v 19:26  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš