Menu Forum

RD Rýmařov a zkušenosti s nimi?

3. pro 2016  • 
 Přidej příspěvek
fotoportrét
fotoportrét
jahooodka
116
Registrovala se 1. srpna 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 574 příspěvků. Má 47 přátel. Region Praha - západ.
fotoportrét
fotoportrét
jahooodka
116
Registrovala se 1. srpna 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 574 příspěvků. Má 47 přátel. Region Praha - západ.
 @josef86 Přesně to samé bychom udělali i my, ale díky bohu aspoň za to přízemíemoticon
11. srp 2015 v 10:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
slabici
29
Registrovala se 25. listopadu 2014 na modrastrecha.cz. Přidala 1777 příspěvků. Má 10 přátel. Region Praha - východ.
fotoportrét
fotoportrét
slabici
29
Registrovala se 25. listopadu 2014 na modrastrecha.cz. Přidala 1777 příspěvků. Má 10 přátel. Region Praha - východ.
 @hondrle Díky, o oddělení systémů víme a obec to má v plánu "co nejdříve". Tak to nejspíš ještě zahrneme do plánů. Dík
11. srp 2015 v 11:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
krony
Registroval se 3. června 2010 na modrastrecha.cz. Přidal 78 příspěvků.
  • Stavím dům
fotoportrét
fotoportrét
krony
  • Stavím dům
 @erik1991 Cena výkopu tak drahá není, říkali ti to asi i s položením trubek, či kabelu. Vykopat si to ostatně můžeš i ručně (pokud to nebude 100m). Jinak na ty přípojky si tam počítej více. Hlavně pokud budeš překopávat cestu, já za překop 3,5m cesty platím 8tis., za svod dešťové vody do retenční nádrže a pak do trativodů dám skoro 50tis., ale tady jen ta retenčka stojí 28tis., nicméně si myslím že dvě takováhle suchá léta jak je teď a ta nádrž se mi rozhodně vyplatí...
11. srp 2015 ve 13:48  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jimika
1
Registrovala se 12. ledna 2015 na modrastrecha.cz. Přidala 233 příspěvků. Má 4 přátele.
fotoportrét
fotoportrét
jimika
1
Registrovala se 12. ledna 2015 na modrastrecha.cz. Přidala 233 příspěvků. Má 4 přátele.
 @krony Mě by zajímala ta retenčka, jakou jste vybrali a od koho? A ještě by mě zajímalo, kdy je nejpříhodnější čas na pořízení. V rámci ZD nebo raději až po předávce domu? Dík.
11. srp 2015 v 15:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petrsv1000
230
Registroval se 11. srpna 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 4235 příspěvků. Má 32 přátel. Region Mladá Boleslav.
  • Zařizuji dům
    Mnichovo Hradiště
fotoportrét
fotoportrét
petrsv1000
230
Registroval se 11. srpna 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 4235 příspěvků. Má 32 přátel. Region Mladá Boleslav.
  • Zařizuji dům
    Mnichovo Hradiště
 @krony a k čemu ti je ta nádrž když neprší ? Svod dešťovky mě stál cca 3tis za štěrk včetně výkopu.
11. srp 2015 v 15:36  •  zařizuje dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jimika
1
fotoportrét
fotoportrét
jimika
1
 @petrsv1000 Však ono jednou zaprší. emoticon
11. srp 2015 v 15:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petrsv1000
230
  • Zařizuji dům
    Mnichovo Hradiště
fotoportrét
fotoportrét
petrsv1000
230
  • Zařizuji dům
    Mnichovo Hradiště
 @jimika to asi jo, ale z té malé střechy z toho stejně moc nebude a pak 50tis to neprozalejvám ani za 20let ... takže návratnost nulová... toť můj názor emoticon
11. srp 2015 v 15:48  •  zařizuje dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
lech82
40
Registrovala se 4. ledna 2014 na modrastrecha.cz. Přidala 32 příspěvků. Má 4 přátele. Region Ostrava.
fotoportrét
fotoportrét
lech82
40
Registrovala se 4. ledna 2014 na modrastrecha.cz. Přidala 32 příspěvků. Má 4 přátele. Region Ostrava.
 @petrsv1000 Napr. My musime retencni nadrz vybudovat, bylo to narizeni stavebniho uradu...
@jimika my budeme retencku kopat az po predani domu...
11. srp 2015 v 15:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petrsv1000
230
  • Zařizuji dům
    Mnichovo Hradiště
fotoportrét
fotoportrét
petrsv1000
230
  • Zařizuji dům
    Mnichovo Hradiště
 @lech82 tak u nás naštěstí stačila vsakovací jáma....
11. srp 2015 v 16:37  •  zařizuje dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petovi
93
Registrovala se 29. července 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 246 příspěvků. Má 19 přátel. Region Brno.
fotoportrét
fotoportrét
petovi
93
Registrovala se 29. července 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 246 příspěvků. Má 19 přátel. Region Brno.
 @lopp Dovolím si oponovat, Sunstop máme, cena oproti roletám nesrovnatelná a naprostá spokojenost s funkčností. Bez toho se to nedalo. Dnes pozdě odpoledne 25,5C, venku opět 36C, bez Sunstopu jen s interiérovými žaluziemi tu bylo 30C. A to máme Sunstop s vyšší propustností, méně propustný by to zvládl asi ještě lépe. Je jasné, že pevné rolety mají i jiné výhody - bezpečnost, v zimě izolace..., ale pro náš cíl odstínit v létě slunce na Sunstop nedám dopustit! Po týdnu dovolené ( min týden, kdy už byly tropy), kdy se nevětralo, bylo doma 26C. Rolety jsme při stavbě pominuli z neznalosti a hlavně z finančních důvodů. S tímto "náhradním" řešením jsme ale spokojeni na 100%.
11. srp 2015 ve 20:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
lopp
8
Registroval se 10. dubna 2013 na modrastrecha.cz. Přidal 641 příspěvků. Má 1 přítele. Region Praha.
fotoportrét
fotoportrét
lopp
8
Registroval se 10. dubna 2013 na modrastrecha.cz. Přidal 641 příspěvků. Má 1 přítele. Region Praha.
 @petovi Oponovat můžete emoticon Já jsem neřekl, že nefungují, jen že jejich funkčnost je diskutabilní, je to výrobek určený pro jižní země, kde svítí slunce mnohem více, tam je jejich využití častější. To že stojí skoro stejně jako rolety je fakt, tam mi můžete oponovat jak chcete, je to můj obor, takže myslím, že znám ceníky... emoticon

Avšak budou vám k ničemu v zimě, vítr to taky zrovna nemiluje, prostě viz výše, bylo to vymyšleno pro trochu jiné zeměpisné pásmo emoticon
11. srp 2015 ve 20:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petovi
93
fotoportrét
fotoportrét
petovi
93
 @lopp Je to možná Váš obor, ale sorry, jste trochu mimo. V zimě máme rolety celou dobu vytažené, rádi si pustíme do domu sluníčko, vítr roletám vůbec nevadí, jsou kryté hloubkou okna emoticon
V předchozím příspěvku jste psal, že v dřevostavbách je obecně větší vedro, opět nesmysl, ráno jsme měli v domě 22,3 C, zajímalo by mě kolik Vy? emoticon
11. srp 2015 ve 21:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
lopp
8
fotoportrét
fotoportrét
lopp
8
 @petovi Nemám zájem se tu s vámi dohadovat, jen jsem upozornil na rozpory a vyjádřil svůj názor, jsem rád, že už aspoň nerozporujete ten cenový rozdíl...

Vše co jsem napsal je pravda, jak o tom, pro jaký trh jsou látkové rolety určeny, tak pro přidanou hodnotu, kterou mají žaluzie/rolety proti nim. Co už si každý vybere je mi srdečně šumák...

To že je v dřevostavbách obecně větší vedro je fakt, dál už končím s touto debatou, než se tu na mě sesypou lidi co staví z překližek, jsem ve špatné sekci emoticon

PS: Doma mám tolik, kolik si nastavím, to jen k vašemu dotazu na teplotu...
11. srp 2015 ve 21:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
suzannehappy
51
Registrovala se 18. února 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 88 příspěvků. Má 14 přátel. Region Praha - východ.
fotoportrét
fotoportrét
suzannehappy
51
Registrovala se 18. února 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 88 příspěvků. Má 14 přátel. Region Praha - východ.
 @lopp ...a na to že v dřevostavbách je obecně větší vedro jste přišel jak? Vím že je to v domech +- stejné...jde o to naučit se správně větrat...pokud ovšem nemáte dům z minulýho století s kamennou zdí 60 cm a více...dnes ráno 22,5 st.C...během dne 26 st.C což mě nepřijde taková hrůza... emoticon emoticon emoticon
11. srp 2015 ve 21:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petovi
93
fotoportrét
fotoportrét
petovi
93
 @lopp Cenu jsem opomněl rozporovat emoticon Částka za pevné venkovní rolety se v době kalkulace našeho domu pohybovala ve 3-ciferných dimenzích. Sunstop jsme pořídili na celý dům (bez 2 oken) za 36 tKč emoticon
Pěkný chladný večer emoticon
11. srp 2015 ve 21:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petovi
93
fotoportrét
fotoportrét
petovi
93
 @suzannehappy Je to tak a je to logické. Zděný dům bude chladnější jen do té doby než naakumuluje teplo. Mám to potvrzeno i od kolegů se zděnými novostavbami. Dřevostavba je díky velkému tepelnému odporu stěn rychle vyvětratelná a pokud si ji udržíte chladnou díky rozumnému větrání a pomůžete vhodnými stínícími prvky, tak je to pak ideál emoticon
11. srp 2015 ve 21:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
lopp
8
fotoportrét
fotoportrét
lopp
8
 Proste vedro je ted uz kdekoliv, ale jinak se tyhle preklizkove domy vyhrejou rychleji, to je to proc je v drevostavbach obecne vetsi vedro, dan za levnou a rychlou stavbu. Chapu, ze se do me komunita pusti, ale to ze rymarovskym se neda nic rict je tu znamy fakt emoticon Obcas je to jak mluvit s jehovisty emoticon
11. srp 2015 ve 22:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kristynr1
47
Registrovala se 19. března 2015 na modrastrecha.cz. Přidala 459 příspěvků a 3 alba. Má 27 přátel. Region Brno.
fotoportrét
fotoportrét
kristynr1
47
Registrovala se 19. března 2015 na modrastrecha.cz. Přidala 459 příspěvků a 3 alba. Má 27 přátel. Region Brno.
 @lopp proč se tu nedá nic říct... Tak jak řeknete názor Vy tak můžou i jiní... Každý to vidí jinak. Vy v domě od RD Rýmařov žijete? Asi ne...A ti co v něm žijí mají zkušenosti, tak asi bude větší pravda u nich než u Vašich dedukci
11. srp 2015 ve 23:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
krony
  • Stavím dům
fotoportrét
fotoportrét
krony
  • Stavím dům
 @jimika Nádrž Nautilus od firmy Sineco, realizujeme nyní během staveb přípojek, myslím že není problém to dodělat kdykoli později, ale mi se už pak nechce znovu vrtat do zahrady, když to tam rozkopou teď kvůli těch trativodů, které mít musím.

@petrsv1000 No o tom to je, že neprší a ty máš napršeno z minula... Mám zahradu 2700 m2, u takhle velké zahrady se mi to prostě nemůže nevyplatit, spíše uvažuji o ještě větší retenčce. Ono je to individuální co kdo preferuje a chce v tom svém domečku mít, skoro všichni mi tvrdí, že ta nádrž je zbytečná, já to prostě vidím jinak a výpočty mi ukazují, že mám pravdu. Jinak zbytek toho svodu té dešťovky mám dražší, protože musí jít skrz vrstvu jílu, která je ve dvou metrech.
12. srp 2015 v 07:36  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petrsv1000
230
  • Zařizuji dům
    Mnichovo Hradiště
fotoportrét
fotoportrét
petrsv1000
230
  • Zařizuji dům
    Mnichovo Hradiště
 @lopp mám doma menší teplo než tchýně v 35let starém zděném nezatepleném domě, u nich v podkroví je na chcípnutí, u nás je "přříjemných " 28st oproti venkovním 38st... @kristynr1 má pravdu v tom, že můžeš říci svůj názor, ale pokud v daném domě nebydlíš a ani nevíš z čeho je postavenej, tak tu prosím neplácej nesmysl, jinak dřevostavba není levná...
@krony tak prosím výpočty kolik kubíků ti za rok naprší a jaká je návratnost tvé nádrže ? Soused má od jara 1000l nádrž a je z poloviny plná... Napršeno z milnula nemám, když od jara skoro vůbec neprší...
12. srp 2015 v 08:51  •  zařizuje dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
krony
  • Stavím dům
fotoportrét
fotoportrét
krony
  • Stavím dům
 @petrsv1000 Hele nebudu se tady hádat, dlouhodobý průměr srážek je asi 820mm cože je 820l/m2 stavíme Kubis 632, zastavěná plocha tedy cca 63m, ztráty při plnění nádrže by měly být kolem 10-15%, letošní souhrn srážek zatím asi 310mm (za prvních 6měsíců roku), i letos bych tu nádrž naplnil několikrát, pokud správně počítám. Pokud ji soused na zimu odstavil, tak je to jeho problém, ale správně má být retenčka až v nezámrzné hloubce právě proto, aby se dala plnit i v zimních měsících. A výpočty vody ti tady psát nebudu, protože je to nesmysl. Nešetříš jen na vodě, ale taky ti neodejde zahrada, když je takhle sucho, tam je návratnost nevyčíslitelná někdy. Další věcí je zavlažovací systém který používáš, nebo taky co vše zaléváš. Pokud bych na takovéto ploše kropil i trávník, tak jsem taky dávno nasuchu, to je jasné (i když já mám možnost v případě sucha přečerpávat od soused ze studny), někdo z retenčky má zapojen i záchod, je to dost individuální. Já osobně bych z plné retenčky měl vydržet cca 1,5měsíce, pokud bych hned na začátku předpokládal, že bude až takové sucho jak je teď.
12. srp 2015 v 09:23  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pavelcent
35
Registroval se 7. února 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 1028 příspěvků. Má 13 přátel.
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
pavelcent
35
Registroval se 7. února 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 1028 příspěvků. Má 13 přátel.
  • Již bydlím v domě
 @lopp
Nevím, proč by se zdejší komunita do tebe měla pouštět, podle tvých vlastních slov, cituji " překližkové domy, levná stavba" konec citace , nemáš absolutně páru o čem mluvíš, tudíž je to naprosto zbytečné.
12. srp 2015 v 09:34  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
showme_a
27
Registrovala se 22. července 2015 na modrastrecha.cz. Přidala 210 příspěvků. Má 17 přátel. Region Praha - východ.
  • Zařizuji dům
    Tuřice, Region Mladá Boleslav
fotoportrét
fotoportrét
showme_a
27
Registrovala se 22. července 2015 na modrastrecha.cz. Přidala 210 příspěvků. Má 17 přátel. Region Praha - východ.
  • Zařizuji dům
    Tuřice, Region Mladá Boleslav
 Je tady prosím někdo, kdo má largo 85 nebo 98 a nechával si dělat předokenní rolety (případně variantu pod omítkou) na elektrické ovládání? Na kolik vás to cca vyšlo na celý dům? Nebo nejlépe na kolik to vyšlo na jedno okno ať si to můžu přepočítat...
12. srp 2015 v 09:37  •  zařizuje dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petrsv1000
230
  • Zařizuji dům
    Mnichovo Hradiště
fotoportrét
fotoportrét
petrsv1000
230
  • Zařizuji dům
    Mnichovo Hradiště
 @krony v pohodě, uvidíš zda se ti to vyplatí.... Soused ji neodstavil, má ji nově od jara, prostě u nás neprší, takže není ani co chytat a v zimě taky žádnej sníh nebyl, ta troška co naprší mě zkrátka nevytrhne...
12. srp 2015 v 10:13  •  zařizuje dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
atilius
5
Registroval se 18. července 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 1131 příspěvků. Má 4 přátele. Region Hradec Králové.
fotoportrét
fotoportrét
atilius
5
Registroval se 18. července 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 1131 příspěvků. Má 4 přátele. Region Hradec Králové.
 @lopp Můžu srovnat obojí...

RD - izoluje slušně, takže když se ráno vyvětrá, tak se teplota během dne zvýší max o 2 stupně. Díky "neakumulaci" stavby jde vyvětrat dobře a rychle. Nevýhodou je zároveň izolace, takže když se pustí počítač, televize, vaří se, tak se zároveń i topí a teplo nemá kam jít.

Starý zděný dům - máme chalupu, kde prvních čtrnáct dní těchto veder je naprosto skvěle. Pak už je to jedno, spíš trochu horší, protože ta masa kamene a cihel naakumuluje teplo a v noci ho září do pokojů. Ale vzduch je tam vlhčí a celkové klima příjemnější při stejné teplotě. ALE! cenou je, že v zimě, když chceme dům v pátek vytopit, tak hned v sobotu večer už to docela jde.
12. srp 2015 v 10:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
krony
  • Stavím dům
fotoportrét
fotoportrét
krony
  • Stavím dům
 @petrsv1000 Však já psal, někomu se vyplatí, někomu ne, je to individuální. Chce to i trošku promyslet předem, na co ji člověk chce využít a taky zvolit správnou velikost. A ono neprší letos nikde nějak moc, sněhu byla trocha, to je fakt, ale stejně kdyby tvůj soused měl retenčku už přes zimu, tak by začínal s plnou nádrží a teď by možná mluvil trochu jinak...
12. srp 2015 v 10:26  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petrsv1000
230
  • Zařizuji dům
    Mnichovo Hradiště
fotoportrét
fotoportrét
petrsv1000
230
  • Zařizuji dům
    Mnichovo Hradiště
 @krony koupil si ji na jaře, on nic netvrdí, jen ji vidím přes plot, mě se ani nelíbí, má tu drátěnou venku, tak vidím kolik tam má vody emoticon ano závěrem je pravda, že to je individuální emoticon
12. srp 2015 v 10:30  •  zařizuje dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
gustinovi
9
Registrovala se 15. července 2007 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 166 příspěvků. Má 12 přátel. Region Karviná.
fotoportrét
fotoportrét
gustinovi
9
Registrovala se 15. července 2007 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 166 příspěvků. Má 12 přátel. Region Karviná.
 @showme_a my si je Ted budeme dělat u largo 98 cena celkem za rolety 60tis + elektrický strojek 5tis./ks což je dost tak ho budu Mít jen na fr. Okně a zbytek manuální
12. srp 2015 v 10:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
gustinovi
9
fotoportrét
fotoportrét
gustinovi
9
 @petrsv1000 nakonec jdeme do largo 98 přece jen finance jsou u nás prioritní a za usetreny téměř milion si raději Budem každý rok po dobu 20 ti let jezdit na dovolenou emoticon proste jsme se rozhodly ze je pro nás hlavni vypadnout z ostravska a Mít vlastni střechu nad hlavou a co nejdříve se sklepat hypotéky
12. srp 2015 v 10:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petrsv1000
230
  • Zařizuji dům
    Mnichovo Hradiště
fotoportrét
fotoportrét
petrsv1000
230
  • Zařizuji dům
    Mnichovo Hradiště
 @gustinovi tak peníze je priorita asi pro každého emoticon jo pokud ti zbyde mega na účtě a každej rok z něj můžeš 50tis ukrojit tak proč ne emoticon jinak se ty peníze rozkutálej ani nevíš jak, ale pokud by nezbylo aspoň na jednu dovolenou tak je samozřejmě hypo špatně vypočítaná emoticon
12. srp 2015 v 10:59  •  zařizuje dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš