Menu Forum

RD Rýmařov a zkušenosti s nimi?

3. pro 2016  • 
 Přidej příspěvek
fotoportrét
fotoportrét
lopp
8
Registroval se 10. dubna 2013 na modrastrecha.cz. Přidal 641 příspěvků. Má 1 přítele. Region Praha.
fotoportrét
fotoportrét
lopp
8
Registroval se 10. dubna 2013 na modrastrecha.cz. Přidal 641 příspěvků. Má 1 přítele. Region Praha.
 @atilius Takhle jsem to myslel, s tou teplotou, je jasné, že když je pak vedro takhle dlouho, je to už jedno. To s tou zimou a vytápěním je taky jasné, ale přece jen, je to chalupa, takže kdyby jste tam bydleli, vytápění studeného domu odpadá emoticon

@pavelcent Ovšem, že nevím o čem je řeč, překližkové domy je mé interní pojmenování, ale jestli chcete, můžu používat jiné, třeba slisované piliny oblepené sádrošem ( tedy pardon - fermacellem, extra čupr sádrošem) . To že jde o levnou výstavbu je taktéž fakt, rozhodně levnější než zděný dům pokud srovnáváte dodavatelské stavění. To že rozdíl mezi cenou není u nás tak velký je zvláštní specifikum našeho trhu. To že valná většina lidí volí dřevostavbu kvůli ceně je ale zřejmé. Jednou jim ale jejich děti poděkují, až zdědí vlastně jen pozemek emoticon Schválně zkuste se zeptat v realitce, jak skvěle se prodávají starší dřevostavby a za jakou cenu... emoticon

@petrsv1000 Srovnání super, tchýně 35 let starý nezateplený barák a v podkroví bůhví jak zatepleném je na chcípnutí? Fakt divné... Jenže srovnávat se má porovnatelné... A věřte nebo ne, dost často se pohybuji na stavbách, vím z čeho se tyhle "dřevostavby" dělají, mluvím s lidmi co v nich bydlí, takže nějaký přehled mám emoticon
12. srp 2015 v 11:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petrsv1000
230
Registroval se 11. srpna 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 4235 příspěvků. Má 32 přátel. Region Mladá Boleslav.
  • Zařizuji dům
    Mnichovo Hradiště
fotoportrét
fotoportrét
petrsv1000
230
Registroval se 11. srpna 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 4235 příspěvků. Má 32 přátel. Region Mladá Boleslav.
  • Zařizuji dům
    Mnichovo Hradiště
 @lopp dobře tak švagr má tři roky starý dům z porothermu, zateplenou střechu a v podkroví je taky cca 28st, naopak mi přijde, že tam je takové vlhké dusno. Teplo je prostě všude.... že setady vůbec zabývaté diskuzí, když vám tak dřevostavby vadí.... Jinak dům stavím pro sebe, ne pro dětí, oni ať si postaví co chtějí k obrazu svemu, já taky nešel do domu po rodičích, byť je cca 35let starý ale vyžadoval by totální rekonstrukci, tak v čem je to jiné ?
12. srp 2015 v 11:40  •  zařizuje dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
krony
Registroval se 3. června 2010 na modrastrecha.cz. Přidal 78 příspěvků.
  • Stavím dům
fotoportrét
fotoportrét
krony
  • Stavím dům
 @petrsv1000 No jo, tak to se nedivím, že se ti nelíbí emoticon já mám v plánu podzemní, je zapuštěná s 40cm vysokým hrdlem, takže z ní uvidím maximálně nějaký poklop, až bude v zemi.
12. srp 2015 v 11:45  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kristynr1
47
Registrovala se 19. března 2015 na modrastrecha.cz. Přidala 459 příspěvků a 3 alba. Má 27 přátel. Region Brno.
fotoportrét
fotoportrét
kristynr1
47
Registrovala se 19. března 2015 na modrastrecha.cz. Přidala 459 příspěvků a 3 alba. Má 27 přátel. Region Brno.
 @gustinovi stehujete se z ostravska někde úplně pryč? My šli s ostravska na jižní Moravu a je to nesrovnatelne emoticon
12. srp 2015 ve 12:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pavelcent
35
Registroval se 7. února 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 1028 příspěvků. Má 13 přátel.
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
pavelcent
35
Registroval se 7. února 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 1028 příspěvků. Má 13 přátel.
  • Již bydlím v domě
 @lopp
Taky nestavím pro děti. Neznám ve svém okolí nikoho, kdo by zůstal v domě rodičů nebo v domě po rodičích. A že některé ty domy jsou super domy. Takže to mě netrápí. Pokud se ti technologie RDR nelíbí, nezdá, není to tvůj šálek čaje - O.K. napiš to tu, ale připadá mi to scestné rozpitvávat a diskutovat s tebou o tom. Já taky nelezu a nehaním jinou technologii staveb, páč ji nemám , neznám a nebyl bych objektivní. Netvrdím že je ta naše technologie nejlepší co můžeš mít, všechno má své pro a proti, ale rozhodně není to nejhorší pro co se můzeme rozhodnout , jak vyznívá z tvých příspěvků.
12. srp 2015 ve 12:18  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kristynr1
47
fotoportrét
fotoportrét
kristynr1
47
 @lopp opravdu nechápu proč to tady rozebiras, úplně zbytečně... Popravdě asi tady na to nikdo není zvědavý, jsou i skupinky o zděných domech tak rozdavej moudra tam emoticon
12. srp 2015 ve 12:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petrsv1000
230
  • Zařizuji dům
    Mnichovo Hradiště
fotoportrét
fotoportrét
petrsv1000
230
  • Zařizuji dům
    Mnichovo Hradiště
 @krony jj to se pochopil, že cheš podzemní emoticon to venkovní odrátovaná je fakt ohavnost... každopádně už by mohlo začít pršet emoticon
12. srp 2015 ve 12:48  •  zařizuje dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
krony
  • Stavím dům
fotoportrét
fotoportrét
krony
  • Stavím dům
 @petrsv1000 Jo to by bylo fajn, kdyby konečně zapršelo, nicméně sucho mi ušetřilo za herbicid emoticon stavím na bývalém poli a byl to děs, teď je plevel pryč...
Venkovní odrátovaná není špatná, pokud si ji šikovně schováš, ale i tak, voda se v ní zahřívá mnohem více, začne se kazit, na zimu by jsi ji měl vypustit. Ta podzemní je na tom s vlastnostmi mnohem lépe, ale odpovídá tomu ta cena prostě...
12. srp 2015 ve 12:53  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petrsv1000
230
  • Zařizuji dům
    Mnichovo Hradiště
fotoportrét
fotoportrét
petrsv1000
230
  • Zařizuji dům
    Mnichovo Hradiště
 @krony emoticon jj taky čekám na podzim ma zasetí, plevel je KO uschnul emoticon Jo má tu vodu zelenou jak brčál... a ještě bude teplá jak ... jj je to o penězích....
12. srp 2015 ve 13:19  •  zařizuje dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
krony
  • Stavím dům
fotoportrét
fotoportrét
krony
  • Stavím dům
 @petrsv1000 Já to už letos asi bohužel nestihnu i když to k tomu vybízí (musím to alespoň trochu nechat srovnat). Nicméně vzhledem k tomu, jaký jsme tu měli prales, tak ta práce bude mnohem snadnější i na jaře. Ale budu rád za barák + cesta + plot, jestli tohle stihnu do zimy, tak jsem spokojen.
12. srp 2015 ve 14:28  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
recadv
Registroval se 17. června 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 65 příspěvků. Region Mladá Boleslav.
  • Zařizuji dům
    Region Mladá Boleslav
fotoportrét
fotoportrét
recadv
Registroval se 17. června 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 65 příspěvků. Region Mladá Boleslav.
  • Zařizuji dům
    Region Mladá Boleslav
 @petrsv1000 Ahoj, co jsem tak pochopil z diskuze a fotek, budeme několik desítek metrů vzdálení sousedi. Proto bych se chtěl zeptat, zda ta vsakovačka "u nás" stačí na likvidaci té dešťovky. Stojíme tam na jílu, tak z nějakého většího šplouchu mám obavy. Retenčku jsem taky zvažoval, neb bych chtěl - možná spíš jako fanoušek eko - využívat co nejvíc přírodních zdrojů, ale 50k CZK není zrovna zanedbatelná částka. Jsem úplně na začátku (vidina stavby v IQ/2016), stavbou čehokoliv nepolíben, tak o spoustě věcí nemám přehled...
12. srp 2015 v 15:49  •  zařizuje dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
krony
  • Stavím dům
fotoportrét
fotoportrét
krony
  • Stavím dům
 @recadv Vím že jsi se ptal petrse, ale trošku do toho vlezu. Nerad bych zde mystifikoval s cenou, ta retenčka nebude vždy tak drahá, dá se to udělat levněji, stačí vzít krompáč, lopatu a rýč, samotná retenčka stojí cca 12-20tis, záleží na velikosti. I pokud by jsi to nechtěl kopat sám, tak jsou zde jiné možnosti, pro bagr je to cca 2-3hod práce (2-3tis.), zbytek se dá už svépomocí zvládnout. Já si to nechávám dělat "na klíč" hlavně z důvodu záruky a rychlosti provedení. Ty nádrže mají tendenci praskat občas, takže při reklamaci bych to musel zase sám odkrývat a zajišťovat odvoz, navíc kdybych to budoval sám, tak je to pro mě práce tak na 2týdny, původně jsem tolik času neměl, teď mě s termínem posunuli a možná bych do toho i šel, ale firma má dojet v pátek, tak už to tak nechám. Jinak ta cena 50tis. je u mě včetně vsaku...
12. srp 2015 v 17:01  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petrsv1000
230
  • Zařizuji dům
    Mnichovo Hradiště
fotoportrét
fotoportrét
petrsv1000
230
  • Zařizuji dům
    Mnichovo Hradiště
 @recadv jo tak svět je malej emoticon Jojo jíl tu je, díru mám hlubokou asi 2,7m, víc bagr nedal, jak říkám zatím je sucho takže nemohu soudit, třeba časem. Jeden soused tu má skruže jako vsaky ale neutěsněný, takže voda se nedrží a druhej má mádrž, kolis stála ale ním. Pokud najdeš peníze v rozpočtu a budeš chtít zalévat tak do toho můžeš jít. Takže pozemek už máte koupenej ?
12. srp 2015 v 18:59  •  zařizuje dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
recadv
  • Zařizuji dům
    Region Mladá Boleslav
fotoportrét
fotoportrét
recadv
  • Zařizuji dům
    Region Mladá Boleslav
 @petrsv1000 Ano máme, na jih od vás v tom nejbližším "téčku", na google mapách tam mám hezky vyjeté koleje k sousedovi. Čeká mě i budování tlakové kanalizace, jsme holt dost nízko. Neměl by to být problém, jen je to další investice navíc - ale vědel jsem o tom. Jeden můj známý si pořídil za pár tisíc vyřazenou ocelovou nádrž (tak 3 kubíky), tu natřel nevím čím a uložil pod zem. Nebetonoval, díky její váze by mu to snad ani případná spodní voda neměla vystřelit ven. Dost možná levnější varianta betonové jímky, jestli funkčnější ukáže čas. No uvidíme, mám zřejmě jen takovou představu, co vše mě ještě čeká zařídit a udělat, ale realita bude stejně neště jinde emoticon
12. srp 2015 v 19:32  •  zařizuje dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petrsv1000
230
  • Zařizuji dům
    Mnichovo Hradiště
fotoportrét
fotoportrét
petrsv1000
230
  • Zařizuji dům
    Mnichovo Hradiště
 @recadv no jo dobrý , to ani nevím, že nás strejda Googl na jaře vyfotil emoticon ale jsou hezky vidět detaily, i jak kdo kde jezdí emoticon přes pozemek... jj plány jsou velké a realita nakonec jinde, to také znám, proto to mám ve stavu jako na tom Googlu emoticon
12. srp 2015 v 19:51  •  zařizuje dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
lopp
8
fotoportrét
fotoportrét
lopp
8
 @pavelcent Omlouvám se, neměl jsem v úmyslu vám nijak hanit vaší výstavbu, chápu, že to není zrovna košér. Vyjádřil jsem se jen k roletám, posléze na vaši reakci jsem měl potřebu se obšírněji vyjádřit, jelikož opravdu nemám zájem, aby mě někdo označoval, že si vymýšlím...

Jinak jsem bral, že je tento server k diskuzi o stavebnictví,jak je vidět, diskuze se s rýmařovskými nepřipouští...

@kristynr1 Milá dámo, nijak jsem k vám nemluvil, nemám potřebu se bavit s lidma jako jste vy. Vaše reakce připisuju horku..., argumenty nula, jediná vaše kvalifikace je to, že čekáte až vám postaví domek, takže zkušenosti s rýmařovským domkem nula, ale hlavně že si dovolujete usměrňovat druhé co smí a nesmí říkat na diskuzi, ovce opravdu miluju... Když už chcete něco říkat na diskuzním forum, přidejte argument, nikoliv jen to, fuj fuj fuj, to nedělejte, to se nesmí...
12. srp 2015 v 19:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kristynr1
47
fotoportrét
fotoportrét
kristynr1
47
 @lopp emoticon nemate potřebu se bavit s lidmi jako jsem já a vypisujete tady sloh. Buď se nudíte a nebo máte potřebu dělat ze sebe chytrého a honit si ego, ale to je mi úplně fuk.
Já napsala co chtěla tot vše!
12. srp 2015 ve 20:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
farka
28
Registrovala se 2. července 2013 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 290 příspěvků. Má 10 přátel. Region Brno.
fotoportrét
fotoportrét
farka
28
Registrovala se 2. července 2013 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 290 příspěvků. Má 10 přátel. Region Brno.
 @kristynr1 máte nějaké zprávy o termínu?
12. srp 2015 ve 20:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kristynr1
47
fotoportrét
fotoportrét
kristynr1
47
 @farka bohužel ne! Tento týden mel dojít dopis, nedošel. Na e-mail neodpověděl... Tak nevím zda se dočkáme
12. srp 2015 ve 20:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pafipaf2
39
Registrovala se 30. ledna 2015 na modrastrecha.cz. Přidala 366 příspěvků. Má 20 přátel. Lanškroun.
fotoportrét
fotoportrét
pafipaf2
39
Registrovala se 30. ledna 2015 na modrastrecha.cz. Přidala 366 příspěvků. Má 20 přátel. Lanškroun.
 @krony ty asi také nakonec budeme brát=)Salerna II
12. srp 2015 ve 20:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pafipaf2
39
fotoportrét
fotoportrét
pafipaf2
39
 @petrsv1000 já tady moc nerozumím tomu, jak to, že sis to kopal sám?budku na el? my si zaplatili 16 tis. ČEZU a ti nám udělají na své náklady el.. přípojku. tedy Tu krabici včetně elektroměru.
12. srp 2015 ve 21:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pafipaf2
39
fotoportrét
fotoportrét
pafipaf2
39
 @krony
@petrsv1000

@jimika
@lech82

Jen aby jste byli v obraze, tak u nás mají podmínku svést dešťovou vodu na pozemek, takže až zas příjde víc vody tak budeme vesele plavat. emoticon
12. srp 2015 ve 21:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
nicky002
5
Registrovala se 12. srpna 2015 na modrastrecha.cz. Přidala 19 příspěvků. Má 2 přátele. Region Olomouc.
fotoportrét
fotoportrét
nicky002
5
Registrovala se 12. srpna 2015 na modrastrecha.cz. Přidala 19 příspěvků. Má 2 přátele. Region Olomouc.
 Tak jsme se rozhodli pro dům Largo 84 hit...
12. srp 2015 ve 21:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pafipaf2
39
fotoportrét
fotoportrét
pafipaf2
39
 @lopp koukám že sem chodíte jen lidi nasrat, myslím, že nebudu mluvit jen za sebe, Takže! Buďte tak laskav a opusťte tuto skupinu. Jen tu do lidí rejete a to opravdu není k tématu...
12. srp 2015 ve 21:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
luji
26
Registrovala se 1. března 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 196 příspěvků.
fotoportrét
fotoportrét
luji
26
Registrovala se 1. března 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 196 příspěvků.
 Tak sem jen tak nakouknu a nestacim se divit emoticon
@lopp v drevostavbe od Rymarova tento rok prozivame ctvrte leto a s prehrivanim problem nemame.Na oknech mame predokenni rolety, na oknech ve vikyrich pak zatemnovaci interiérove rolety umistene primo na ramu okna. Predokenni jsou ucinejsi, ale do vikyrovych oken dat nesly.Rodice maji zdeny, zatepleny dum a teplotu uvnitr maji stejnou jako my.A jeste jedna vec-nejteplejsi místnost je u nas obyvaci prostor v prizemi, protoze porad courame na terasu, varime apod.V podkrovi mame o cca 2st mene nez na chodbe v prizemi.Muzete si myslet co chcete, my v tom "překližkovem" dome zijeme a zije se nam tady moc dobre....Kdyby ne, tezko by bratr chtel stavet taky drevostavbu emoticon
12. srp 2015 ve 22:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
koldousek
Registrovala se 12. března 2013 na modrastrecha.cz. Přidala 1 příspěvek. Region Praha - západ.
fotoportrét
fotoportrét
koldousek
Registrovala se 12. března 2013 na modrastrecha.cz. Přidala 1 příspěvek. Region Praha - západ.
 @showme_a máme Largo 85, cena 40 tis. bez DPH, vše v elektrice a jsou super
12. srp 2015 ve 22:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pavelcent
35
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
pavelcent
35
  • Již bydlím v domě
 @lopp
Přečti si název této diskuze a zamysli se,jakou zkušeností jsi sem přispěl. Až si to přebereš a budeš zkušenost mít, tak se vrať a milerád s tebou budu diskutovat. Tim to pro mě končí.
12. srp 2015 ve 23:01  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petrsv1000
230
  • Zařizuji dům
    Mnichovo Hradiště
fotoportrét
fotoportrét
petrsv1000
230
  • Zařizuji dům
    Mnichovo Hradiště
 @pafipaf2 Já konkrétně měl na hranici pozemku skříň s pojistkama i elektroměrový rozvaděč, zařizoval sem si jen výkop k domu a natažení přípojek, kabel, voda, odpad. Elektroměr přijel osadit technik z Čezu. Kamarádka měla na pozemku pouze plastovou skříň s pojistkama, tak se přikoupil plastový el.rozvaděč, vykopali si vedle dír,, rozvaděč sem usadil, zabetonoval, zapojil a pak přijel technik osadit elektroměr, vše prošlo revizí, není nutné aby to dělal ČEZ. Třeba jste ale na hranici pozemku nic neměli ?
@pafipaf2 to u nás mám také v podmínce, že musím vodu vsakovat na svém poemku, na tom není nic neobvyklého, uděláš velkou hlubokou díru a nebo kpupíš nádrže, žádný problém emoticon na plavání ti to rozhodně stačit nebude emoticon
12. srp 2015 ve 23:24  •  zařizuje dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
farka
28
fotoportrét
fotoportrét
farka
28
 @pafipaf2 též máme podmínku likvidovat dešťovou vodu na našem pozemku a teprve "přebytek" může jít do obecní kanalizace...my jsme to vyřešili retenční nádrží v zemi (velká zahrada a miluju kytičky emoticon)
13. srp 2015 v 09:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
silenoz (33 r.)
1
Registroval se 7. dubna 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 227 příspěvků. Má 2 přátele. Region Plzeň.
fotoportrét
fotoportrét
silenoz (33 r.)
1
Registroval se 7. dubna 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 227 příspěvků. Má 2 přátele. Region Plzeň.
 @lopp opravdu je SunStop daleko levnejsi (na okno 3.000 vs 14.000 el. ovladane rolety, manualne ovladane pry uz RD nenabizi) nez predokenni rolety ci zaluzie. Viz: http://maron.cz/stinici-technika/venkovni-stineni/rolety-sunstop/
Obcas si ho lide pletou (i ja z pocatku) se screenovymi roletami, ktere jsou srovnatelne jak pises s roletami ci zaluziemi.
Vedro ve drevostavbach?...asi ano, ale zase ho bez problemu treba pres noc vyvetram ;)
Nyni bydlim v patre stareho domku, zaizolovaneho + plastova okna. A muzu ti rici, ze ani pres nocni vetrani + pruvan se rano pod 28C nedostanu. Zchladim jej max. o 1-2 stupne coz je bida. Zdi jsou proste horke a neni sance. U drevostavby mam alespon sanci s tim neco delat. A vyhody akumulace tepla u zdenych? Za par let nam to bude v zime sumak, kdyz bude minimalni teplota treba 6C :D
13. srp 2015 v 10:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš