Menu Forum

RD Rýmařov a zkušenosti s nimi?

3. pro 2016  • 
 Přidej příspěvek
fotoportrét
fotoportrét
lissie
Registrovala se 2. července 2014 na modrastrecha.cz. Přidala 74 příspěvků. Má 1 přítele.
fotoportrét
fotoportrét
lissie
Registrovala se 2. července 2014 na modrastrecha.cz. Přidala 74 příspěvků. Má 1 přítele.
 @slabici No přesně tak - ať se každý rozhodne podle sebe, ale s reálnými informacemi. Já třeba za sebe myslím, že bych asi taky jinam nešla, ale spoustu věcí bych udělala a naplánovala jinak. Ono by nakonec na to přemýšlení byla spousta času, že...
19. srp 2015 ve 13:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kristynr1
47
Registrovala se 19. března 2015 na modrastrecha.cz. Přidala 459 příspěvků a 3 alba. Má 27 přátel. Region Brno.
fotoportrét
fotoportrét
kristynr1
47
Registrovala se 19. března 2015 na modrastrecha.cz. Přidala 459 příspěvků a 3 alba. Má 27 přátel. Region Brno.
 @lissie a datum kdy jste podepsali cenovou kalkulaci?
19. srp 2015 ve 13:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
justyviki
Registrovala se 29. ledna 2013 na modrastrecha.cz. Přidala 9 příspěvků. Region Vsetín.
fotoportrét
fotoportrét
justyviki
Registrovala se 29. ledna 2013 na modrastrecha.cz. Přidala 9 příspěvků. Region Vsetín.
 Můžu se tedy zeptat jaké je reálná doba od podepsání smlouvy?
19. srp 2015 ve 13:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
lissie
fotoportrét
fotoportrét
lissie
 @alfiha Jj, to já taky naivně myslela, že když mi někdo řekne, že od KS ke kalkulaci to je tak cca 14 dnů, ale že toho mají hodně, takže tak cca měsíc, takže to tak bude. Nebo kdyby ty dva. Nebo když ty tři, tak že to aspoň bude správně. Nebo když není, tak že se mi bude někdo věnovat a opraví to hned. Nebo když ne hned, tak aspoň se na to pak ještě jednou podívá, když říkám, že to tam něco není a oni, že je a ono skutečně není. A tak dále a dále a pak jsou z toho 4 měsíce. Nevím, kdy zjistili, že nestíhají (otázka je, jestli by mě to vůbec mělo zajímat), ale když už od února vidí, že nestíhají kalkulace, tak je asi dost jasné, že po kalkulaci budou chtít zákazníci podepsat SoD a pak taky někdy stavět, že...
Tak moc přeju štěstí, nevím tedy, v jaké fázi jsi, ale snad se zadaří podle představ. Co jsem komunikovala o tom termínu, tak o smlouvě nebo penále nepadlo ani slovo. Já na tom fakt nechci vydělávat (ono to ani nejde z toho, jak to máme ve smlouvě nastavené, to je spíš symbolické), ale tak buď aspoň to nebo nejlépe stavět v termínu, ale to už asi těžko. Tak aspoň kdyby někdy kolem toho, ale evidentně ani to ne.
19. srp 2015 ve 13:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
lissie
fotoportrét
fotoportrét
lissie
 @kristynr1 No, tak my jsme kalkulaci podepsali až při podepisování SoD. Nevím, jestli je to vždycky tak, tak to raději píšu. Ta se podepisovala 24.6.2015. Přímo na té kalkulaci ručně napsané datum není, jen podpisy a přímo v ní uvedené datum vypracování 18.6., takže to počítám až od toho data podpisu smlouvy, to je toho 24.6.
19. srp 2015 ve 13:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
alfiha
1
Registroval se 14. února 2012 na modrastrecha.cz. Přidal 114 příspěvků.
fotoportrét
fotoportrét
alfiha
1
 @justyviki To je právě asi dobrá otázka. Klidně bych počítal s rokem. Myslím, že přítí rok budou ještě dlouho dojíždět letošní.
19. srp 2015 ve 13:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kristynr1
47
fotoportrét
fotoportrét
kristynr1
47
 @justyviki my smlouvu podepsali v březnu a stavba je 6.10
19. srp 2015 ve 13:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kristynr1
47
fotoportrét
fotoportrét
kristynr1
47
 @lissie no a mě bylo řečeno (my podepsali kalkulaci cenovou 18.7.) tak od toho dne 10 týdnů mají na začátek stavby a 60 dni na dokončení... Takže mi to vychází u nás do konce listopadu, předpokládaný termín stavby 3Q, slíbený termín první v srpnu-nevysel, pak 10.9 -nevyšel, a na potřetí 6.10 a ten už vyšel emoticon
19. srp 2015 ve 13:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
alfiha
1
fotoportrét
fotoportrét
alfiha
1
 @lissie Věřím, že spousta lidí je se stěhováním v mnohem větším tlaku než my. Ale z principu mě štvě, že jsem honil spoustu lidí (především sebe), ať máme do konce června vyřízenou hypo a postavenou ZD. Dnes už vím, kolik věcí jsem udělal blbě jenom kvůli spěchu. A hlavně jsem nechtěl stavět nebo se dokonce stěhovat v zimě, protože nám to přinese hodně komplikací - možná i stěhování až na jaře. Ale v červnu jsem si říkal, kolik je ještě času a jaká je rezerva, když máme slíbený přelom srpen/září... A teď tady čtu, jak tady lidi se stejným termínem nedostávají ani říjen.
19. srp 2015 ve 13:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
lissie
fotoportrét
fotoportrét
lissie
 @kristynr1 A máte to tak i v SoD? Myslím s těmi termíny 10 týdnů a 60 dní na dokončení? A pak taky záleží na tom, co se považuje za předmět plnění díla, my od nich máme i ZD, takže to splnili, ten začátek, když už začli s ní. Ale u vás už to netřeba řešit, když už máte termín, i když tedy po dlouhých štráchách. Tak moc gratuluju, snad vám to nezpůsobilo taky moc problémů. Můžu se zeptat, když máte termín 6.10., tak kdy vám přišel dopis s termínem? Nebo jestli ne dopisem, tak jak jste se to vlastně dozvěděli?
19. srp 2015 ve 13:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kristynr1
47
fotoportrét
fotoportrét
kristynr1
47
 @lissie ano i ve smlouvě to máme a ZD jsme měli ještě dřív než bylo naplánováno už v květnu emoticon ano s terminem sme měli teda dost potíží, vše hotovo a pořád sem jen uhanela -telefonem a emailem. Každý týden 2x,prostě nás jen posouvali a mě se to vůbec nelíbilo jejich přístup. Nakonec mi po telefonu asi před 3tydny slíbil pan Cervený ze v říjnu na 1000% postaví. A minuly týden mi došel dopis. Já si ho dost vydupala, chtěla sem to černé na bílém
19. srp 2015 ve 13:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
lissie
fotoportrét
fotoportrét
lissie
 @alfiha Přesně tak. Já když si představím, jak jsme na konci minulého roku přemýšleli, kdyže by se nám tak letos hodilo stavět, abychom všechno pěkně stíhali. Dost naivní. Ani mě nenapadlo, že by se to letos snad ani nemuselo stihnout. Nad tím, co jsem mohla udělat jinak a lépe, hlavně některá praktická rozhodnutí, raději ani nepřemýšlím, nebo se pokouším, to bych se už fakt asi musela zbláznit.
S tím termínem fakt nevím, nemáme to potvrzené, že to říjen nebude, ale prostě zatím žádná informace ani odezva, takže to moc nevidím. Pro nás bude obr problém už ten říjen, ještě ta první půlka by byla dobrá, ale to začátku listopadu to bude hodně hodně problematické. Uprostřed zimy si to nedovedu představit, jasně, může být teplá zima, ale s tím, jak teď to počasí šílí, kdo ví.
A jak Ty to máš s termíny? Vím, že tedy netlačíš, protože jste to sami museli prodlužovat, ale i tak...
19. srp 2015 ve 13:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
lissie
fotoportrét
fotoportrét
lissie
 @kristynr1 Tak to je dobře, že to tak dopadlo. Držím pěsti se stavbou, ale to už bude zřejmě to nejmenší, po tomtoemoticon.
Já fakt nevím, já už mám pocit, že za to, že nemáme termín, můžu já sama, že jsem nebyla dost důrazná nebo co. Jako jo, ptala jsem se, mailovala, ale nic závazného jsem nedostala.
19. srp 2015 ve 14:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kristynr1
47
fotoportrét
fotoportrét
kristynr1
47
 @lissie určitě za to nemůžeš. Já jim nikdy nenapsala nic špatného či nějaké výhrůžky... Vždy milý přístup, tak jak oni ke mě. Ke konci už člověk hraje na city jelikož máme malé dítě a opravdu do konce října potřebujeme stát, už kvůli bydlení a práci atd..tak zkus zavolat a nebo napsat, neboj se toho. Nic tím nezkazis, můžeš si tím max pomoci emoticon
19. srp 2015 ve 14:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
alfiha
1
fotoportrét
fotoportrét
alfiha
1
 @lissie My jsme SoD podepsali v dubnu zároveň s KS a měli jsme limity do konce června mít hotovou ZD (vlastní dodávka) a smlouvu o hypo. Ohlášku už jsme měli. Výzvu k převzetí staveniště jsem posílal 20.6. (t.j. poslední možný den) a to deska ještě nebyla hotová. Hypo jsem poslal 29.6. V té době mi byl slíben termín 8/9. Na začátku srpna jsem volal a byla mi slíbena první půlka října. Další info nemám. I ta půlka října není nic moc, protože to znamená dostavění v listopadu, ale jestli to bude ještě později, tak to snad radši nechám na jaro emoticon
No nebudu stahovat kalhoty daleko před brodem - uvidím, jestli se dovolám příští týden. Ale ty dnešní příspěvky mě tu moc nepotěšily.
19. srp 2015 ve 14:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
lissie
fotoportrét
fotoportrét
lissie
 @kristynr1 Tak to jsem ráda, že to aspoň není tak, že kdo víc řve, ten si to vyřve. S těmi dětmi už je to obtížnější, tak přeju, ať stíháte jak se dá.
Rezignovaně jsem čekala na dopis, říkala jsem si, že do konce tohoto týdne. Ale jak jsem to tu dnes četla, tak už mi to nedalo, každý den se ženu ke schránce jako trotl a stále nic. Takže dnes jsem psala e-mail, tak uvidím.
I před tím jsem psala, ale bylo mi to nic a teď tedy taky dopis nemáme, takže si moc nedělám naděje, to je to.
19. srp 2015 ve 14:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
alfiha
1
fotoportrét
fotoportrét
alfiha
1
 @lissie Neboj, ono to nějak dopadne, jednou to postaví. Svět se s odložením termínu nezboří. Jen aby dobře dopadla ta stavba a nebyly nervy s reklamacemi.
19. srp 2015 ve 14:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
lissie
fotoportrét
fotoportrét
lissie
 @alfiha Jj, máš pravdu - jen jak to bývá, teď mi přijde nejhorší toho a až budu (ale doufám, že nebudu) řešit něco jiného, tak mi zase přijde nejhorší to. Tak moc díky za podporu a ahoj.
19. srp 2015 ve 14:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
lissie
fotoportrét
fotoportrét
lissie
 @alfiha Aha, tak to je zase úplně jiná časová posloupnost, než máme my. Ono je to asi případ od případu. Tak nevím no, moc Ti taky držím pěsti, aby to bylo podle představ. Je fakt, že už ta půlka října i tak vychází dostavět listopad a kolaudovat taktak před Vánocemi, jestli to půjde. Tak to aspoň máme v plánu my, tak uvidíme co z toho bude. Snad se dočkáme termínu, musíme. Přeji hodně sil a taky ahoj.
19. srp 2015 ve 14:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
showme_a
27
Registrovala se 22. července 2015 na modrastrecha.cz. Přidala 210 příspěvků. Má 17 přátel. Region Praha - východ.
  • Zařizuji dům
    Tuřice, Region Mladá Boleslav
fotoportrét
fotoportrét
showme_a
27
Registrovala se 22. července 2015 na modrastrecha.cz. Přidala 210 příspěvků. Má 17 přátel. Region Praha - východ.
  • Zařizuji dům
    Tuřice, Region Mladá Boleslav
 Vím, že jste to tady už řešili ale našla jsem jen cenu od RDR.... Kolik jste zaplatili projektantovi za ten projekt usazení domu do terénu? Zajímají mě ceny mimo nabídku RDR. Tedy ceny od "místních" projektantů...
19. srp 2015 v 15:10  •  zařizuje dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
farka
28
Registrovala se 2. července 2013 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 290 příspěvků. Má 10 přátel. Region Brno.
fotoportrét
fotoportrét
farka
28
Registrovala se 2. července 2013 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 290 příspěvků. Má 10 přátel. Region Brno.
 1/ termín 12 týdnů (výroba) a začnou potom stavět se počítá opravdu až mají od vás všechny papírové podklady, takže pokud jste dodávali ještě na konci června nějaké papíry (i když už jste měli SoD podepsanou, ale třeba jste dodali hypošku), pro ně to znamená počítat od toho posledního dala + přidejte cca 4 týdny skluz, který letos mají (za ten se nám už omlouvali)
2/ předání domu do 60 pracovních! dní od začátku stavby se počítá vrchní stavba...pokud máte i ZD od RDR, tak na to mají dodatek s vlastními termíny plnění...takže když to napočítáte, opravdu se zatím vlezou na knop...
3/ čtvrtletí má opravdu krásné slovíčko "předběžný", což pro ně není zavazující a nedá se na tom trvat...
4/ termín chodí doporučeným dopisem i emailem zhruba ve stejný den a hned následuje i faktura a zase zaplacení faktury je vázáno na realizaci...
5/ p. Červený dává dohromady pouze stavby v určitém týdnu, ale přesné datum už doplňuje jeho kolegyně (jméno se mi nepodařilo zjistit)
6/ nezbývá než se obrnit trpělivostí a každý týden se ozvat, ať vás neberou jako spící a pohodové (tedy možno odložit) klienty...
19. srp 2015 v 15:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
erik1991
Registroval se 25. července 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 314 příspěvků. Má 2 přátele. Region Frýdek-Místek.
fotoportrét
fotoportrét
erik1991
Registroval se 25. července 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 314 příspěvků. Má 2 přátele. Region Frýdek-Místek.
 Nechávali jste si obci-starostou podepsat papír že pozemek je Ok a může se stavět?
19. srp 2015 v 16:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kotla
35
Registrovala se 14. června 2013 na modrastrecha.cz. Přidala 408 příspěvků. Má 20 přátel. Region Brno.
fotoportrét
fotoportrét
kotla
35
Registrovala se 14. června 2013 na modrastrecha.cz. Přidala 408 příspěvků. Má 20 přátel. Region Brno.
 @erik1991 Ne
19. srp 2015 v 17:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
erik1991
fotoportrét
fotoportrét
erik1991
 @kotla takže všechno na stavebním úřadě?
19. srp 2015 v 18:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
taticek1980
Registroval se 23. července 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 219 příspěvků. Region Frýdek-Místek.
fotoportrét
fotoportrét
taticek1980
Registroval se 23. července 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 219 příspěvků. Region Frýdek-Místek.
 @erik1991 ano je to v jejich kompetencí. Pokud nejsi v CHKO neměl bys mít problém.
19. srp 2015 v 18:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
erik1991
fotoportrét
fotoportrét
erik1991
 @taticek1980 no Largo 85 splňuje i CHKO takže se nemusím bát že mí ho zamítnout? A mám to vůbec řešit?
19. srp 2015 v 18:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petrsv1000
230
Registroval se 11. srpna 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 4235 příspěvků. Má 32 přátel. Region Mladá Boleslav.
  • Zařizuji dům
    Mnichovo Hradiště
fotoportrét
fotoportrét
petrsv1000
230
Registroval se 11. srpna 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 4235 příspěvků. Má 32 přátel. Region Mladá Boleslav.
  • Zařizuji dům
    Mnichovo Hradiště
 @erik1991 Starostou ne, ale místní architekt se k projektu vyjadřoval, u nás třeba nesmí být bungalov a černá střecha.... jinak stavět se může emoticon
@showme_a 6tis
19. srp 2015 v 18:29  •  zařizuje dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
taticek1980
fotoportrét
fotoportrét
taticek1980
 @erik1991 ne
19. srp 2015 v 18:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
erik1991
fotoportrét
fotoportrét
erik1991
 @taticek1980 takže se mám vy*rat na stavební úřad bez toho aniž bych se ptal jestli tam takový dům můžu stavět či ne?
19. srp 2015 v 19:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
slabici
29
Registrovala se 25. listopadu 2014 na modrastrecha.cz. Přidala 1777 příspěvků. Má 10 přátel. Region Praha - východ.
fotoportrét
fotoportrét
slabici
29
Registrovala se 25. listopadu 2014 na modrastrecha.cz. Přidala 1777 příspěvků. Má 10 přátel. Region Praha - východ.
 @erik1991 Stavební úřad i obec má stejný územní plán a regulativa. A obě strany ti řeknou, co můžeš nebo nemůžeš stavět. U nás např. banka při nákupu pozemku na hypo vyloženě chtěla potvrzení z SÚ, že pozemek je stavební.
19. srp 2015 v 19:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš