Menu Forum

RD Rýmařov a zkušenosti s nimi?

2. pro 2016  • 
 Přidej příspěvek
fotoportrét
fotoportrét
kotla
35
Registrovala se 14. června 2013 na modrastrecha.cz. Přidala 408 příspěvků. Má 20 přátel. Region Brno.
fotoportrét
fotoportrét
kotla
35
Registrovala se 14. června 2013 na modrastrecha.cz. Přidala 408 příspěvků. Má 20 přátel. Region Brno.
 Já to beru v klidu, prostě vím, že jednou ten dům bude, doufala jsem, že příští Vánoce už budou v novém, možná ani ne, ale to nevadí. Díky tomu, že až tak nespěcháme, se právě nerozčilujeme, bydlet máme kde, malý začal chodit do školky, kde je nadšený, my si pořádně promysleli projekt, momentálně máme projekt "vytuněný" dle představ :D. Zase je to i výhoda, mít času dost, vše si pořádně promyslet, naplánovat..dokonce mých tisíc verzí koupelen padlo, už je mi to vlastně fuk, jaká bude, hlavně ať už nemusím nic vymýšlet. Nebojte, pokud vás netlačí akutní potřeba přístřešku a jedná se jen o nadšení z nového baráčku, vše se dá vydržet emoticon
4. zář 2015 v 10:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
a_hawk_a
7
Registroval se 21. dubna 2013 na modrastrecha.cz. Přidal 62 příspěvků. Má 1 přítele. Region Nymburk.
  • Již bydlím v domě
    Milovice, Region Nymburk
fotoportrét
fotoportrét
a_hawk_a
7
Registroval se 21. dubna 2013 na modrastrecha.cz. Přidal 62 příspěvků. Má 1 přítele. Region Nymburk.
  • Již bydlím v domě
    Milovice, Region Nymburk
 @taticek1980 Mohl by jste mi poslat kontakt na vedení? Mail i telefon. Děkuji.
Dnes jsem mluvil s panem Červeným a musím říct, že by asi byl lepší telefonní automat... emoticon
4. zář 2015 v 11:08  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
justyviki
Registrovala se 29. ledna 2013 na modrastrecha.cz. Přidala 9 příspěvků. Region Vsetín.
fotoportrét
fotoportrét
justyviki
Registrovala se 29. ledna 2013 na modrastrecha.cz. Přidala 9 příspěvků. Region Vsetín.
 Můžu se zeptat kolik z Vás si staví ZD sami a kdo s RDR? Moc děkuju emoticon emoticon emoticon
4. zář 2015 v 11:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
taticek1980
Registroval se 23. července 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 219 příspěvků. Region Frýdek-Místek.
fotoportrét
fotoportrét
taticek1980
Registroval se 23. července 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 219 příspěvků. Region Frýdek-Místek.
 @a_hawk_a nemám kontakt na vedení jenom Vás přepojí, to samé email pouze obecný info@rdrymarov.cz
4. zář 2015 v 11:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
a_hawk_a
7
  • Již bydlím v domě
    Milovice, Region Nymburk
fotoportrét
fotoportrét
a_hawk_a
7
  • Již bydlím v domě
    Milovice, Region Nymburk
 @taticek1980 To je škoda. Uvidím co se dozvím od pana Červeného příští týden.
4. zář 2015 ve 12:01  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kristynr1
47
Registrovala se 19. března 2015 na modrastrecha.cz. Přidala 459 příspěvků a 3 alba. Má 27 přátel. Region Brno.
fotoportrét
fotoportrét
kristynr1
47
Registrovala se 19. března 2015 na modrastrecha.cz. Přidala 459 příspěvků a 3 alba. Má 27 přátel. Region Brno.
 Dnes došlafaktura, záloha na dům emoticon a za měsíc začínáme stavět... Utíká to rychle.
4. zář 2015 ve 12:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kstampachova
Registrovala se 17. dubna 2015 na modrastrecha.cz. Přidala 56 příspěvků. Region Benešov.
fotoportrét
fotoportrét
kstampachova
Registrovala se 17. dubna 2015 na modrastrecha.cz. Přidala 56 příspěvků. Region Benešov.
 @kotla Mám podobný přístup, taky jsme plánovali, že budeme bydlet do konce roku, prodali jsme byt a momentálně bydlíme u švagra, který je v zahraničí a vrátí se v prosinci. Takže se za 2 měsíce stěhujeme do 1+kk a budeme doufat, že to nebude na dlouho. Když nám řekli termín KS na konci října, bylo nám jasné, že termín z SoSB je nereálný a zařídili jsme se podle toho a už se tím nestresujeme. Stejně bychom tím nic neurychlili...
4. zář 2015 ve 12:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
lissie
Registrovala se 2. července 2014 na modrastrecha.cz. Přidala 74 příspěvků. Má 1 přítele.
fotoportrét
fotoportrét
lissie
Registrovala se 2. července 2014 na modrastrecha.cz. Přidala 74 příspěvků. Má 1 přítele.
 @kstampachova Máme staveništní zásuvky (ten počet, co chce RDR) s klíčem, tedy nejde proud, když to člověk nemá odemčené. Montoval nám to tam elektrikář na ten antoníček sám od sebe, protože říkal, že to po něm lidé chtějí, že se mu stává, že si lidi stěžovali, že se někdo právě takhle připojil a odebíral proud. My to máme na hranici pozemku směrem na ulici, takže by to taky bylo proveditelné, tak to tam dal. Je to taková plastová krabice s těmi 4 nebo kolika zásuvky se záklopkou a z boku zámek na klíč, jestli si teď dobře vybavuji a dobře popisuji. To se pak oddělá a normálně se antoníček propojí s domem. Budu prodávat, jakmile to nebudeme potřebovat - tak na konci září nebo října. Ne tedy, že bych si dělala dopředu inzerát, i kdyžemoticon - ale ne, my se s tím taky natrápili.
4. zář 2015 v 15:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
smok
4
Registroval se 10. července 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 102 příspěvků a 1 album. Má 12 přátel. Region Mladá Boleslav.
fotoportrét
fotoportrét
smok
4
Registroval se 10. července 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 102 příspěvků a 1 album. Má 12 přátel. Region Mladá Boleslav.
 @showme_a Tak to by mne zajímalo podle čeho dělají KS když my máme SoSB podepsanou dřív jak vy KS déle jak vy. I když já stejně počítám s tím, že až budou všechny dokumenty připravené, budu každý den volat.
4. zář 2015 v 16:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
moncicak86
33
Registrovala se 5. července 2014 na modrastrecha.cz. Přidala 70 příspěvků. Má 11 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
moncicak86
33
Registrovala se 5. července 2014 na modrastrecha.cz. Přidala 70 příspěvků. Má 11 přátel.
 Hned jak jsme vše odevzdali a měli připravené staveniště, přijeli za tři týdny udělat desku a měsíc po desce začli stavět. Termín výstavby nám zaslalii 4 týdny před začátkem a nijak jsme je neurgovali a neptali se kdy přijedou stavět. Klíčem je mít opravdu vše odevzdane a připravené, do té doby nás nemělo ani cenu někam zařazovat do harmonogramu, jelikož ve stejné fázy může být dalších pět zákazníků a prostě budou stavět první tam, kde je to přiravené. A to je pochopitelné.
4. zář 2015 v 17:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
a_hawk_a
7
  • Již bydlím v domě
    Milovice, Region Nymburk
fotoportrét
fotoportrét
a_hawk_a
7
  • Již bydlím v domě
    Milovice, Region Nymburk
 @justyviki Nám stavěla ZD firma zakladovkypoctive@seznam.cz . Byli jsme moc spokojeni, skělá komunikace a kvalitní práce.
4. zář 2015 v 19:36  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
showme_a
27
Registrovala se 22. července 2015 na modrastrecha.cz. Přidala 210 příspěvků. Má 17 přátel. Region Praha - východ.
  • Zařizuji dům
    Tuřice, Region Mladá Boleslav
fotoportrét
fotoportrét
showme_a
27
Registrovala se 22. července 2015 na modrastrecha.cz. Přidala 210 příspěvků. Má 17 přátel. Region Praha - východ.
  • Zařizuji dům
    Tuřice, Region Mladá Boleslav
 @smok on pan z RDR nam poslal smlouvu ale nevšiml si, že tam jsou takové termíny. Takže potom psal, že to necháme a musí dát termín dřívější na KS. Ale říkal, že se to stejně může změnit právě podle dodání papírů ostatních zákazníků. Takže tento termín máme jen díky nepozornosti.
4. zář 2015 v 19:38  •  zařizuje dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kristynr1
47
fotoportrét
fotoportrét
kristynr1
47
 Chci se zeptat jak jste věděli jaká parta Vám bude stavět? My se to asi dozvíme až začnou
4. zář 2015 v 19:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petrsv1000
230
Registroval se 11. srpna 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 4235 příspěvků. Má 32 přátel. Region Mladá Boleslav.
  • Zařizuji dům
    Mnichovo Hradiště
fotoportrét
fotoportrét
petrsv1000
230
Registroval se 11. srpna 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 4235 příspěvků. Má 32 přátel. Region Mladá Boleslav.
  • Zařizuji dům
    Mnichovo Hradiště
 @justyviki já ji stavěl svépomocí:
http://www.modrastrecha.cz/blog/petrsv1000/album/zakladova-deska/
4. zář 2015 ve 20:13  •  zařizuje dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pafipaf2
39
Registrovala se 30. ledna 2015 na modrastrecha.cz. Přidala 366 příspěvků. Má 20 přátel. Lanškroun.
fotoportrét
fotoportrét
pafipaf2
39
Registrovala se 30. ledna 2015 na modrastrecha.cz. Přidala 366 příspěvků. Má 20 přátel. Lanškroun.
 @a_hawk_a
@justyviki nám bude desku stavět firma strade. tak uvidíme =)
5. zář 2015 v 11:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
meesha83
33
Registrovala se 14. srpna 2015 na modrastrecha.cz. Přidala 60 příspěvků. Má 44 přátel. Region Praha.
fotoportrét
fotoportrét
meesha83
33
Registrovala se 14. srpna 2015 na modrastrecha.cz. Přidala 60 příspěvků. Má 44 přátel. Region Praha.
 Ahoj, nenarazi jste prosim nekdo pri diskuzi v RDR, jakou novinku chystaji na letosni For Arch? Je to za tyden, tak si rikam, ze uz by nekdo neco mohl vedet emoticon diky
5. zář 2015 ve 12:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kateeka
16
Registrovala se 20. listopadu 2013 na modrastrecha.cz. Přidala 41 příspěvků. Má 4 přátele.
fotoportrét
fotoportrét
kateeka
16
Registrovala se 20. listopadu 2013 na modrastrecha.cz. Přidala 41 příspěvků. Má 4 přátele.
 @kristynr1 Nám začali stavět ve středu, v pondělí jsme volali p. Červenému a ten nám řekl jméno i kontakt na stavbyvedoucího. Pak jsme se večer před zahájením stavby sešli u základovky s celou partou na seznamovačku emoticon Dnes 4.den stavby, hezky to roste emoticon
5. zář 2015 ve 12:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kristynr1
47
fotoportrét
fotoportrét
kristynr1
47
 @kateeka děkuji za informaci, a oni dělají i o víkendu?
5. zář 2015 ve 12:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petrsv1000
230
  • Zařizuji dům
    Mnichovo Hradiště
fotoportrét
fotoportrét
petrsv1000
230
  • Zařizuji dům
    Mnichovo Hradiště
 @kristynr1 většinou jo emoticon aspoň ze začátku, aby to bylo co nejdřív pod střechou.
5. zář 2015 ve 12:42  •  zařizuje dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kateeka
16
fotoportrét
fotoportrét
kateeka
16
 @kristynr1 prý pojedou 10dní v kuse a pak 3dny pauza. Takže příští víkend mají pauzu, což nám i vyhovuje, protože jedeme pryč emoticon
5. zář 2015 ve 12:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
stupka
Registrovala se 21. dubna 2013 na modrastrecha.cz. Přidala 16 příspěvků.
fotoportrét
fotoportrét
stupka
 @kateeka jak dlouho jste čekaly na termín po předání ZD? My už máme vše doložené a čekáme na termín. Budeme stavět Novu 101 kousek od Vás.
5. zář 2015 v 17:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kateeka
16
fotoportrét
fotoportrét
kateeka
16
 @stupka ZD jsme předávali 30.6., termín výstavby jsme dostali asi v půlce července.
5. zář 2015 v 18:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
stupka
fotoportrét
fotoportrét
stupka
 @kateeka stavěly jste si ZD svépomocí nebo s RDR? Přeji ať se daří při stavbě.
5. zář 2015 ve 20:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
andy_123
Registrovala se 24. srpna 2012 na modrastrecha.sk. Přidala 90 příspěvků. Má 13 přátel. Poprad, Slovensko.
fotoportrét
fotoportrét
andy_123
Registrovala se 24. srpna 2012 na modrastrecha.sk. Přidala 90 příspěvků. Má 13 přátel. Poprad, Slovensko.
 @kristynr1 ja som info dostala pisomne aj s rozpisom zaciatku a konca stavby, kto kedy bude pracovat, kontakty na vsetkych (veduci cety,elektrikari, fasadnici...) Mozno iny postup, ked sme zo SR. Zaciname stavat v stredu 9.9.. Uz za 4 dni. Largo 121, tesime sa velmi. emoticon
5. zář 2015 ve 22:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kstampachova
fotoportrét
fotoportrét
kstampachova
 @lissie Díky za tip. My to budeme muset řešit už v příštím týdnu, od 38 týdne máme termín začátku prací na základové desce. Zkusím to ještě probrat s naším elektrikářem.
6. zář 2015 v 08:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kristynr1
47
fotoportrét
fotoportrét
kristynr1
47
 @andy_123 já dostala dopis pouze s číslem na výrobu domu a datum pouze 6.10 začátek stavby. To je škoda, taky by mě to zajímalo kdo a kdy tam bude. Děkuji za informaci a ať máte postaveno bez problémů a krásně se vám bydli emoticon
6. zář 2015 v 09:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kotla
35
fotoportrét
fotoportrét
kotla
35
 @kristynr1 My když jsme se byli dívat na Novu, co se dostavovala v Babicích, tak tam byla parta pana Tomka, a to byli pohodáři emoticon Už to měli hotové, až na pár piplaček, tak tam panovala taková klidná atmosféra. Třeba budete mít je emoticon
6. zář 2015 v 11:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kristynr1
47
fotoportrét
fotoportrét
kristynr1
47
 @kotla no ráda bych klidnou partu, to asi každý. Tak se necháme překvapit kdo dojede. Ještě měsíc a už se začne
6. zář 2015 v 11:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
erik1991
Registroval se 25. července 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 314 příspěvků. Má 2 přátele. Region Frýdek-Místek.
fotoportrét
fotoportrét
erik1991
Registroval se 25. července 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 314 příspěvků. Má 2 přátele. Region Frýdek-Místek.
 Tak napsal mi pán projektant RDR

V ceně 30 000 Kč je zahrnut projekt zdravotechniky (výkresy a technická zpráva týkající se napojení na přípojku vody, řešení splaškové kanalizace do žumpy nebo do kanalizace, řešení dešťových vod do do vsaku přes případnou akumulaci), výkres základů s jednotlivými prostupy pro tuto ležatou kanalizaci, pro vnitřní rozvod vody. Na základě tohoto výkresu RD Rýmařov realizuje základy.
Dále celková situace RD na pozemku včetně zpevněných ploch a výškového a polohopisné umístění domu na pozemku, včetně průvodní a souhrnné technické zprávy zpracované v rozsahu pro územní souhlas a ohlášení stavby. Dále bude zpracována technická zpráva ke sjedu, výkres profilu sjezdu,rozhledové trojúhelníky.

V inženýringu je zahrnuto získání veškerých stanovisek nutných k získání územního souhlasu a ohlášení stavby pro RD.

Jsou to stanoviska od:

ČEZ ICT-stanovisko
ČEZ Distribuce-stanovisko
ČEZ-Souhlas s činností v ochranném pásmu
RWE-plyn - stanovisko
SmVAK-stanovisko k napojení na přípojku vody
O2-stanovisko
O2-stanovisko-podmínky

Výše zmíněným organizacím se předkládá dokumentace. Je-li v pořádku vydávají následně souhlasné stanovisko, které se přikládá do dokladové části.

Z Magistrátu města F-M bude zajištěno koordinované stanovisko ke stavbě RD.
Předkládá se kompletní dokumentace RD.
Následovat bude stanovisko odboru životního prostředí k ochraně ovzduší.
Odbor životního prostředí bude vydávat také rozhodnutí týkající se
vynětí půdy ze zemědělského půdního fondu. (tyto odvody jsou od 1.4.2015 zpoplatněny)

Dále bude zajištěno stanovisko dopravního inspektorátu ke sjezdu.
Stanovisko se přikládá k žádosti o připojení sousední nemovitosti k místní komunikaci, která se podává na odbor dopravy.

Výše popsaná stanoviska budou doložena do dokladové části a společně s projekty (zdravotechniky, základů, koordinační situace a průvodní a souhrnné technické zprávy) a s projektem horní stavby od Rýmařova se předloží na stavební úřad.

Ve výše zmíněné ceně nejsou zahrnuty náklady na průzkumy a správní poplatky, které zajistím.

K územnímu souhlasu a ohlášení stavby požaduje stavební úřad doložit tyto průzkumy:

-radonový průzkum (2400 Kč)
-hydrogeologický průzkum pro vsakování dešťových vod (2400 Kč)-tento průzkum musí být zpracován i v případě, že existuje v lokalitě dešťová kanalizace.
-výškopis a polohopis (3000 Kč) - podklad na základě, kterého RD Rýmařov stanovuje cenu základové desky.Dále slouží pro výškové a polohopisné osazení domu na pozemku a jsou v něm vytvořeny všechny situace.

Správní poplatek za územní souhlas a ohlášení stavby je cca 1750 Kč.

Pokud se domluvíme na spolupráci, tak uzavřeme spolu plnou moc a příkazní smlouvu.
Plná moc slouží k zastupování na stavebním úřadě a v příkazní smluvě je popsán rozsah mé činnosti s cenou a termínem dokončení. Polovinu částky dostávám při podpisu smlouvy a doplatek při předání ohlášky pro RD a odsouhlasené dokumentace stavebním úřadem.
Průzkumy a správní poplatky se platí průběžně - posílám naskenované doklady o zaplacení.

Zavolám Vám v pondělí a pokud budete mít zájem, můžeme se sejít v příštím týdnu přímo na pozemku,
kde vysvětlím detaily.

Co si myslíte?
6. zář 2015 ve 13:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
thomas_
10
Registroval se 27. ledna 2013 na modrastrecha.cz. Přidal 41 příspěvků. Má 2 přátele. Region Beroun.
fotoportrét
fotoportrét
thomas_
10
Registroval se 27. ledna 2013 na modrastrecha.cz. Přidal 41 příspěvků. Má 2 přátele. Region Beroun.
 @erik1991 ten radonový průzkum, hydrogeologický průzkum a výškopis nabízí za velmi výhodnou cenu - je to asi nejnižší cena na trhu.
6. zář 2015 ve 13:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš