RD Rýmařov a zkušenosti s nimi?

2 hod47750
  • prosím prosím, jak dlouho trvalo předání domu? 🙂

• @farka  Záleží, kolik budete mít dotazů 🙂 Ale proběhlo to asi za dvě hodiny. Musí se podepsat všechny papíry, předat záruční listy, vysvětlit ovládání kdečeho a projít dům jako takový. Docela to odsýpalo, ale na druhou stranu jsem neměl pocit, že by mě do něčeho tlačili. My jsme si dům prošli už den před tím a i během stavby s chlapama jsem řešili, co se nám nezdálo nebo co nám nebylo jasné, takže projití domu jako takového už poslední den byla víceméně formalita.

• Přijde mi hloupé řešit tady typ lednice a k tomu jako bonus s gramatickými chybami. Je škoda, že úroveň diskuse na těchto stránkách klesla někam, kde by být neměla. V předchozích diskusích se člověk o domech z Rýmařova dočetl spoustu zajímavých typů. Poslední dobou tu převládá zbytečné tlachání a užitečných informací se objevuje minimum. Škoda. Ptejme se na podstatné a zajímavé věci.

• Sponzor fóra
  • @thomas_  Pro někoho je důležité jakou lednici si koupí a hodí se mu rada i v této otázce. Přijde mi naopak hloupé kritizovat druh otázek. Pro někoho hloupé otázky a pro někoho to jsou podstatné věci.
    To , že @erik1991  píše občas nesrozumitelně je pravda. Občas jeho otázky čtu několikrát a párkrát už jsem to i vzdal...🙂
    Každý se snaží poradit. Jistě existuje spousta diskuzí, kde je úroveň diskuzí ještě nižší.

• @thomas_  je to tak, ale nejsou tady všichni Češi 🙂 proč by měli psat česky ideálně nebo nepsat i když mají důležité otázky?

• Prosím, jak dlouho jste upravovali půdorys typového domu, než jste došli k finálnímu řešení? Nebo kolikrát jste ho měnili?

• @kolobezka1  Měnili jsme asi 5 věcí, vše jsme řešili e-mailem, takže to trvalo asi týden. Je ale pravda, že jsme moc neměnili, a měli to promyšlené dopředu.

• @kolobezka1  Tak my měnili nejprve domy, asi týden jsme zkoušeli dva typy domů, jak bychom se tam poskládali. Měli jsme ty typové plány domů a zkoušeli různě měnit příčky a místnosti. Je dobré vědět, kolik chceš mít pokojů a co v nich pak bude - včetně nábytku - abys věděla jestli se tam všechno vejde, tak jak chceš. Tyhle věci jsme si řešili doma asi měsíc, co, kde, jak a proč to tak chceme. K projektantovi jsme šly s předem připravenými změnami a tan nám to korigoval, co a jak lze nebo jak to udělat jinak. Pak jsme měnili jen velikost a umístění vany, ale celé to s RDR trvalo max týden. 😎 Je důležité si to pořádně promyslet dopředu, je to přeci jen na delší dobu. 😉

• Zdravím, máte někdo zkušenost s problémem s uznáním reklamací horní stavby, když jste měli základovku svépomocí nebo od jiného dodavatele než RDR? Chystáme se stavět základovku sami (resp. za pomoci kamaráda stavitele) a teď jsem se doslechla, že pak může být problém s uznáním reklamací na hotovém domě. Mně se to ale nezdá. Myslím si, že když tu základovku jednou přeberou, tak tím potvrzují, že je OK. Co vy na to?

• @mejvis  Určitě. Sice jsme reklamaci neřešili, ale při předání si všechno přeměřují a kontrolují, takže i pro mě to znamená, že vše je OK a oni to akceptují.

• Tato super parta pana Kaňovskeho nám dnes předali dům 🙂 myslím si,že lepší partu jsme dostat nemohli 🙂

• joooo pan s cigarem🙂 byl jsem se podívat v jednom rozestavěném rýmařovském domě minulý týden a všichni tam hulili jak sádroví ježci. bylo tam vidět tak na 3 metry🙂

• @maceo  a v jakém? U nás se byl někdo taky dívat... Mě to teda vůbec nevadil když tam kourili když byl dům rozestavěný. Pak všichni chodili ven!

• @kristynr1  ne u vas jsme nebyli, no me to taky nevadi, ale bylo to takove vtipne🙂

• @maceo  Tak museli si nějak zatopit 😃 ..

• Sponzor fóra
  • @moncicak86 @jitule23  Díky. Plánujeme Solo117 v dvougenerační úpravě. Po první schůzce s RDR jsme dostali první návrh upraveného půdorysu. Ten jsme upravili a měla jsem pocit (snad neprávem), že pán není dalšímu změnám extra nakloněn. Tak si teď necháváme předběžně nacenit tu druhou variantu a pak uvidíme...

• Přijde mi, že máme je v plánu hodně moc dveří a přemýšlím, zda je to možné nějak zredukovat. Jak moc je v dřevostavbě nutné zádveří? Jde mi hlavně o teploty, aby v zimě nešla zima do obytné části.

• @kolobezka1  Zádveří rozhodně ano. Zaprvé kvůli teplu a za druhé kvůli nepořádku.

• @kolobezka1  Zádveří ano

• @kolobezka1  No to se ti možná jen zdá, ale je lepší mít ty příčky a jejich změny předem připravené. Mít třeba i různé variaty a s tím jít za projektantem a tam už si jen vybereš, co lze z tvých plánů opravdu zrealizovat. A k druhému dotazu ohledně zádveří, tak určitě ano. Když vcházíš do domu, tak si nevyvětráváš teplo z celého domu a kvůli bordelu z bot 🙂 Oceníte hlavně v době, kdy pozemek ještě není zatravněný - nebudete mít jílové hroudy až v obýváku. 😃

• Díky všem. Zádveří nám teď vychází 3,27m2 (v každém bytě).
    @moncicak86  na první schůzku jsme šli více méně nepřipraveni. Tedy ano, věděli jsme, co chceme a jak zhruba rozmístit. Ale vůbec jsme nevěděli, jak moc můžeme s typovým půdorysem hýbat.

• 😃

• takže Eriku ty tu budeš strašit ještě v noci?

• @kolobezka1  máme zádveří 3,54 m a 100% je dostačující 😉

• @kristynr1  děkuju. Právě jsem měla strach, že to bude moc malé. Ono tedy, pokud se tam dá botík plus skříň na kabáty, tak bude o něco menší.

• @kolobezka1  ano bude menší ale i tak stačí. My ji o metr prodloužili, kvůli synovi

• @kolobezka1  My máme 3,4 a stačí. Botník tam bude, ale skříň na bundy ne, jen tyč, ta zabere přece jen míň místa

• @slabici  dost možná tam také dáme něco subtilnějšího než skříň. 🙂
    Hodila jsem návrh půdorysu do alba, kdyby jste třeba někdo chtěl mrknout a napadlo vás lepší řešení. I když tu solo není většinový žánr 😉

• děkuju moc za postřehy k půdorysu. Jediné co mi moc nesedí, jsou okna na východě (nějaké srovnání 1.NP s podkrovím) a pak chodbička v podkroví. Po výlezu ze schodů je úzká, 1,5m dlouhá. Přemýšlím, zda ji vpravo nerozšířit - udělat šikmé dveře do pokoje. Vlevo to nejde kvůli komínu.

• @kolobezka1  my budeme mít zádveří 5,95m2

Přidej příspěvek

Nenašli jste co jste hledali?