RD Rýmařov a zkušenosti s nimi?

před 44 minutami47163
  • @becherovka  už tolik nepij 😉

• @erik1991
    Kdyby jsi tuto diskuzi sledoval pozorně, tak bys věděl, že praskají spoje sádroše hlavně v podkroví. Žádná tragédie, je doporučeno počkat cca 1-1,5 roku, až si dům tzv. sedne a potom zavolat na reklamace a řekl bych, že RDR jako jedna z mála firem bez řečí a vymlouvání se, pošle servisní četu a ta opraví praskliny, vylezlé vruty na stěnách, nám praskla jedna obkladačka za WC, seřídí okna, dveře atd. Prostě vyspraví závady vzniklé sedáním domu. Je to daň za rychlou výstavbu. Zajímalo by mě, která firma se chová podobně. Jo, taky vše zatmelí, zamalují a taky po sobě uklidí a ještě ti nechají nějaký tmel či barvu do foroty. Jako bonus je k tomu příjemné chování a úsměv. Samozřejmě vše zdarma v rámci záruky.

• @erik1991  Dřevostavby praskají, to je normální. Většinou se musí dotáhnout různé šrouby atd. Znám tedy i jiné firmy, které přijedou a s úsměvem opraví, ale to už je druhá věc. Ale není na tom nic divného..

• Sponzor fóra
  • @erik1991  Ano, těsně před uplynutím dvouleté záruky - oprava spojů, prasklá obkladačka, seřízení oken a dveří. Nevidím v tom žádný problém. Zkrátka záruční oprava - zdarma s úklidem a úsměvem.

• HM a co bude nasledovat dál? Po 3-4 letech?

• @erik1991  opravíš si to sám🙂 Po čtyřech letech už dům sedí a obklady nepadají

• @erik1991
    To samé co s autem. Buď autorizovaný nebo neautorizovaný servis, popřípadě handarbait 😃 . Jak jednoduché, milý Watsone, že? 😃

• @pavelcent  i když teď mě napadlo,že na stavební práce jr záruka delší, 5 let. Jsou tam pravdu jen 2roky?

• @erik1991  nic... co bymělo následovat.... ? mouchy se vychytají ve dvou letech a pak jen spokojeně bydlíš, nebo já tedy aspoň spokojeně bydlím 😉
    @slabici  na kostru domu je záruka 5 let, co přesně to ale obsahuje netuším, zatím nic nepotřebuji... 🙂

• Teda nevim jakeho jste meli kdo zamecnika a jake dvere, ale pan dneska prijel, manzel se otocil, ale vstupni dvere se nepodarilo otevrit, takze to vzali pres garaz do zadveri...jenze pan si zapomnel sperhak, tak ho vyvrtali a mame novou zlatou fabku 😒 pouceni maximalni!!!

• Já konkrétně zámek od NEXTu.

• @erik1991  To byl jen vtip 😉 😉 😉

• Ahoj, mate nekdo zkusenosti s morenim schodiste??? Rozhoduji se take mezi nadstandartnim dubem a standartnim bukem. Co by jste mi doporucili???

• Máte někdo překlad ve dřevě?(smrkové) nemůžeme se rozhodnout jestli dřevo nebo klasika úprava stěn. Trochu mě odrazuje to smrkové dřevo které moc dlouho asi nevydrží v původním stavu. Ta stejná situace vchodové dveře.

• @erik1991
    Svatá Maria Pano, ty si fakt Maďar 😠 . Vstaň od klávesnice, běž ven, rozdýchej se, pak si pořádně nafackuj, vrať se a zkus to ještě jednou a nebo popros někoho vedle sebe ať nám tlumočí. 😉 😕

• Sponzor fóra
  • @kubad10  nevím sice jaký máte v plánu nábytek a futra, ale co se doporučuje pokud volíš dřevo, tak by měly být 3 typy v interiéru...u nás futra, nábytek a kuchyň dub bardolino, podlahy přírodní dub a schodiště zůstalo bukové, vypadá to dobře a vůbec tomu nevadí světlé schodiště, celý prostor potom nesplývá v jedno...to jen můj postřeh co jsme se dozvěděli, když jsme řešili to stejné...

• @erik1991  nechápu překlad ve dřevě...snad překlad ve stropě?....každopádně vchodové dveře nezměníš, už to tu bylo také mnohokrát řešeno...

• Ahoj, nezkoušel jste někdo na RD Rýmařov čerpat dotace z "zelená úsporám" , nemáte s tím někdo zkušenosti?

• @farka  no jasně že překlad ve stropě. 🙂

• Eriku už zase?

• @maceo  nene

• Jaké máte okna Standart nebo Energetik+ mohu se vyjádřit u KS jaký typ chci?

• @erik1991  U KS si můžeš vybrat vše. Jen záleží na financích.

• @a_hawk_a jj super no my ušetříme za měrnou šachtu a výkopy přípojek tak si myslím že by ten příplatek mohl stát za to.

• Ahoj 🙂 chtěli bychom taky stavět s RD Rýmařov, konkrétně nás zaujal dům Largo 98. Jenže bychom se na něj prvně chtěli podívat - jestli není uvnitř maličký a ták. Nečetla jsem úplně celou diskuzi, ale není tu prosím někdo, kdo by tento dům měl postavený a byl by ochotný za láhev dobrého vína, nám udělat 15 minutovou prohlídku?

• @katousek  zkus rozhodit síť ještě ve skupině Largo 98 poslala jsem ti pozvánku =)

• @pafipaf2  děkuju moc 🙂

• @farka  spis me zajimala kvalita schodiste...

• @kubad10
    Materiál používaný k výrobě schodů, zábradlí a schodišť
    Dřevěné schody a schodiště jsou vyráběny většinou z "masivní spárovky", materiálu, který vznikne rozřezáním masivu (dřevěných fošen) na hranoly a jejich znovu slepení pravou a levou stranou proti sobě, aby se rozložilo pnutí ve dřevě. Masivní spárovka se slepí na požadovanou šířku nášlapu dřevěného schodiště.
    Díky takto slepené spárovce nemůže dojít k prohnutí nebo prasknutí jednotlivé části schodů. Spárovka je vždy z jednoho druhu materiálu, kvalitní masivní lepená deska.

Rozdělení dřeva vhodného pro výrobu dřevěných schodišť do skupin podle tvrdosti:
    Nevhodná pro výrobu dřevěných schodišť:
    1. skupina 0-350 (velmi měkká) - smrk, borovice, jedle, vrba, topol, lípa, borovice limba.
    2. skupina 351-500 (měkká) - modřín, douglaska tisolistá, jalovec, bříza, olše, vrba.
    3. skupina 501-650 (středně tvrdá) - kaštan, palatan, jilm, líska.
    Vhodné pro výrobu dřevěných schodišť:
    4. skupina 651-1000.(tvrdá) - dub, ořech, jasan, javor, buk, třešeň, hrušeň, jabloň, akát, habr, hevea.

RD používá bukovou spárovku ve standardním provedení ......

• @kolemkolem  A osobni zkusenosti????

Přidej příspěvek

Nenašli jste co jste hledali?