RD Rýmařov a zkušenosti s nimi?

7 hod47708
  • Zdar, my rozmyslame nad Solo 117, ale ten ako vzorovy tiez nikde nieje 😞 Ak by sa tu nasiel niekto s tymto domom a predviedol nam ho, tiez by to bolo fajn... 🙂 Ale narovinu, ja by som do domu niekoho koho nepoznam asi nepustil 😵

• @kubad10
    Bukové schodiště používám 15 let a bez viditelného poškození (tenkrát v roce 2000 bylo za příplatek) .....samozřejmě, že asi by možná přišlo vhod přelakování, ale doposud se mi do renovace nechtělo

• @erik1991  Jestli chceš vidět jen jak to vypadá, tak mrkni ke mě do alba interiér. Ohledně stálosti barev, tak je pravda, že to trochu časem jde do žluta, brácha má 6 let a je to trošku výraznější.

• Sponzor fóra
  • @moncicak86  no my bychom to chtěli do barvy podlahy, jinak musí se o to nějak starat, natírat? Nemusím se bát si na to šáhnout aniž by se to neponičilo? Teď mám smrkovou postel a mé nechtíky na nohou řáděj (samé rýhy). Na kolik vás to vyšlo.

• Chtěla jsem se zeptat, přišla vám také před KS Kalkulace domu po projektové dokumentaci? Docela to byla facka jak jsem to otevřela. Podstatné změny dispozic jsme nedělali, jen jen jsme přisali jedno okno v obýváku, daly podlahové topení + vinyl, předokenní rolety, hromosvod a cena navýšená o 350tis a to uvnitř ještě nic nemáme.
    - ještě jsme nebyly v Quick stepu a už tam je kalkulace na podlahu. Ještě není dokončená kalkulace na koupelku a záchod u Elements a už tam účtují rohovou vanu ravak, sprcháč apod.

• může mi prosím někdo vysvětlit Podlahové krytiny?
    ok, odečetly 55tis. za standart 59m
    přičetly standart 68tis. na 73m
    a co je tohle za 23tis.? Q.-Step Livyn ESC V4

- a ta cena za el. topný žebřík jim taky trochu ujela, ne? 6222,- bez DPH

• @gustinovi  to je rozdil lamina a vynilu a ta posledni polozka je podlozka mezi vynil a podlahovku.

• @gustinovi  podívejte se, že za dlažbu máte - 25200 a pak plus jen 9765, to vypadá, že jste v některých místnostech zrušili dlažbu a naopak v těch místnostech máte Quick Step.

• @erik1991  Toto je v ceně základu, žádný příplatek. Je to lakované, takže se to dá utřít hadrem. Zatím jsem s tím nic nedělala. Jinak se to asi poškodí pokud si k tomu sedne dítě a bude do toho něčím bouchat 😃

• @gustinovi  my to máme úplně stejně. Někde, kde oni mají ve standartu domu dlažbu (třeba zádveří, to je ale jen příklad) jste si řekli, že chcete vinylovou podlahu. Proto je odečet u dlažby, kdy z původních 24m2 máte už jen 10m2 (předpokládám, že jen v koupelně a na záchodě). Laminátová podlaha je opět, co je ve standartu odečtená a je nová podlahová plocha navýšená o zrušenou dlažbu na cca 74m2. A ta položka navíc ten vinyl je právě doplatek na ni. Vinylová podlaha je dražší než laminátová. Máme v kalkulaci cca stejné ceny, jen máme více dlažby. Máme i ty rolety jako vy, jen tedy všechny na elektrické ovládání oproti vám. A za hromosvod si účtují cca 20 000 Kč.

• Zeptám se jak tatar, když budu mít po celém domě el. podlahovku a v dolním patře dlažbu a v patře plovoučku, budu taky do toho patra potřebovat tu podložku HEAT-PAK? Nebo se tato podložka dává jen mezi podlahovku a vinyl?

• @kotla  Chceš slyšet pravdu? ta podložka Heat-pak je dobrá pič.... trik jak více vydělat. A strach, že na to nebude záruka dobře funguje 😉. je to asi jako, když dáš lžičku vody do čaje. Budu mít dřevo a bez podložky Heat-Pak a jelikož do toho vidím a některé to vyloženě dráždí, tak já se toho nebojím, neudělá to nic ani vinylu na HDF, ani laminu ani dřevu 😉

• @taticek1980  Díky za reakci 😉 ...ale hlavně mě zajímalo, jestli ta podložka musí být všude, když je podlahovka anebo je to vázáno na ten materiál, který se nachází nad ní (když je dlažba, nemusí být?Když je vinyl, musí?) 😎

• Sponzor fóra
  • když ji nebudeš chtít tak nemusí, asi se to týká pouze u vinylu, dle přiložené CN, ale je to blbost. Oni ti stejně nakukají, že to tam být musí. U dlažby pochopitelně ne.

• @taticek1980  Děkuji

• @showme_a .....Kabel.ovlád.rolet Alurol jednotlivé s relé pro impulzní řízení..... když mám u rolet napsáno toto, tak to znamená, že je nebudu mít v elektrice na vypínač, ale jen na "špagát" a budu stahovat ručně? 😐 😃

• @smok  my si museli říct, že chceme vše na elektrické ovládání. Jinak dávají automaticky vše manuálně, jen terasové dveře dělají na elektrické ovládání. Bylo mi řečeno, že ty manuálně ani nejdou. V kalkulaci máme napsáno rádiové řízení rolet Alurol, pohon becker cena za 1ks 5075 kč bez DPH a k tomu tam máme přenosný desetikanálový vysílač EC 5410 1ks cena 2155Kč bez DPH. Takže na 6 oken nás vyjdou rolety 33tis + elektrické ovládání 32500 Kč. Poznáš to nejspíš podle té ceny 😃

• @showme_a  Becker je jeden z největších šmejdů co se motorů týká,to bych jim hodil na hlavu....

@smok  relé pro impulzní řízení je nejjednodušší ovládání rolet, populární to bylo zhruba po revoluci, dnes se to dělá tam, kde chce někdo co nejvíce ušetřit...

• Ahoj, chci se zeptat, dělá Rýmařov i zábradlí v nerezu?? Myslím tím interiérové zábradlí kolem schodiště. Máte ho někdo???

• Dekuji vsem za reakce.
    Nechával si někdo dělat obkladový kamen na fasádě? Jak se pohybuje u nich cena za metr ctverecni pokud ta možnost u nich je? Líbila by se mi totiž světla fasáda s tmavý kamenem.

• O kolik dráž vychází vytápění podlahovkou? (zvažujeme Kubis, cca 100 m2 podl.plochy)

• @moncicak86  mě napsali příplatek cca 7 tis.

• Važení 🙂 myslíte, že by bylo rozumné, aby v Largu 98 byla podlahovka v obýváku, koupelně a zádveří a zbytek místností by tedy bylo vybaveno klasickým radiátorem? To samé by by bylo případně i s vinylovou a laminátovou podlahou. Není to zbytečné vymyšlení? Předpokládáme, že v obýváku budeme většinu času co budeme doma. Díky za info 🙂

• @kotla
    Řekl bych , že tady je to vysvětleno naprosto jasně. Podložka Heat-pak , pouze pod koberec, lino, vinyl (v metráži, ne jako plouvoucí podlaha) tzn. pod měkké materiály. Pokud máš dlažbu a plovoučku potřeba není.
    http://www.fenixgroup.cz/cs/produkty/heat-pak

• @tommik23  a proč nechcete podlahovku všude? Tato varianta mi přijde dražší...

• @showme_a např.v ložnici zabere většinu prostoru postel a skřín, obdobná situace bude v dětském pokoji. Tak mi přijde snažší tam mít radiátory a to i vzhledem k případné změně dispozice pokojů.

• @tommik23  tak postel neleží na zemi a skříň se dá dát na nožičky. Ale rozmlouvat to nebudu. Záleží, co vy budete chtít a oni vám to tak udělají 🙂 máš nárok si vymýšlet 😃

• @showme_a  spíš šlo o to, jestli to takhle má někdo vyrešené a jestli to není zbytečné řešení. Jestli spíš podlahovku nebo radiátory nebo jejich kombinaci.

Přidej příspěvek

Nenašli jste co jste hledali?