Menu Forum

RD Rýmařov a zkušenosti s nimi?

2. pro 2016  • 
 Přidej příspěvek
fotoportrét
fotoportrét
kotla
35
Registrovala se 14. června 2013 na modrastrecha.cz. Přidala 408 příspěvků. Má 20 přátel. Region Brno.
fotoportrét
fotoportrét
kotla
35
Registrovala se 14. června 2013 na modrastrecha.cz. Přidala 408 příspěvků. Má 20 přátel. Region Brno.
 @kstampachova Ahoj, zrovna si hodně lámu hlavu, zda kuchyň od Lamontu vezmeme. Nebo respektive, zda si neudělám od nich zcela jiný návrh. Nelíbí se mi, jak je každá kuchyň stejná (asi je to tím, že máme stejné domy, že? emoticon) a také se mi nelíbí, že vůbec nevím, kolik stojí montáž a doprava, to se jaksi ve faktuře nezmiňují. Ohledně Tvého čekání, čekáme 14 dní na "prověření" námi vybraných spotřebičů Electrolux, protože takovou šílenou sumu za některé nejsem ochotna doslova vysolit, tak jsem vybrala alternativní, i tak si myslím velice slušné spotřebiče. Zatím nic. Moje rada, zurguj to a pokud chceš něco jinak, neboj se ozvat se. Levné kuchyně to nejsou, tak ať jsi spokojená emoticon
9. pro 2015 ve 12:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kstampachova
Registrovala se 17. dubna 2015 na modrastrecha.cz. Přidala 56 příspěvků. Region Benešov.
fotoportrét
fotoportrét
kstampachova
Registrovala se 17. dubna 2015 na modrastrecha.cz. Přidala 56 příspěvků. Region Benešov.
 Ahoj, děkuji za info, aspoň vím, že nejsem sama, kdo je na tom podobně. Připadá mi, že dělají všem stejné úplně stejné uspořádání a když chceš nějakou změnu, tak se k tomu moc nemají. Také jsem požadovala vyměnit tři spotřebiče za levnější a trošku jinak uspořádat skříňky, ale nic dramatického. To čekání mi připadá neúměrně dlouhé, skoro si připadám, že je obtěžuji, že jsem si vůbec dovolila chtít něco jinak a nesouhlasit s jejich univerzálním návrhem.
9. pro 2015 ve 12:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
taticek1980
Registroval se 23. července 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 219 příspěvků. Region Frýdek-Místek.
fotoportrét
fotoportrét
taticek1980
Registroval se 23. července 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 219 příspěvků. Region Frýdek-Místek.
 @kotla Ahoj, pokud mohu doporučit, tak neber si kuchyň od Lamontu je to opravdu stejná kuchyň jako mají odstatní ve všech směrech, nechápu jak to tady vychvalují za ty prachy, předražené hranaté skříňky ve vysokém lesku (no fakt vrchol nevkusu), mám z ikei je nádherná, vypadá 100krát líp než Lamont a vyšla za cca 95.000 vč. spotřebičů a montáže.
9. pro 2015 ve 13:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
margot_ka
35
Registrovala se 15. března 2012 na modrastrecha.cz. Přidala 369 příspěvků. Má 36 přátel. Zlín, Region Zlín.
fotoportrét
fotoportrét
margot_ka
35
Registrovala se 15. března 2012 na modrastrecha.cz. Přidala 369 příspěvků. Má 36 přátel. Zlín, Region Zlín.
 @kstampachova zatlac na ne,ze se vam tento pristup nelibi a pokud na vas kaslou,tak ze si najdete nekoho jinyho. Jestli nezabere toro,tak uz nic
My si tambposkladame asi Ikeu, Lamontacke kuchyne jsou pekne,ale prijdou mi docela drahe na to,ze to neni nic az tak extra + vsichni je maji stejny
9. pro 2015 ve 13:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kstampachova
fotoportrét
fotoportrét
kstampachova
 @margot_ka Asi to ještě naposled zkusím zaurgovat, ale už si připadám sama před sebou hloupě, že se doprošuji. Pravda, že šikovných truhlářů i kuchyňských studií je spoustu. Chtěli jsme Lamont z důvodu začlenění do ceny domu a bezprostřední návaznost na dostavbu domku, ale když jí budeme mít třeba za měsíc, taky se nic nestane.
9. pro 2015 ve 13:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kotla
35
fotoportrét
fotoportrét
kotla
35
 @taticek1980 Tatíčku, tys mi tu chyběl emoticon Každopádně mě potěšila Tvoje reakce, která není nikoliv výsměšná a je myšlena v dobrém, děkuji za radu. Určitě ještě podumáme, máme ještě v záloze Ikeu a truhláře. Však nás nikdo nehoní, než bude baráček stát, to ještě potrvá emoticon
9. pro 2015 ve 14:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
campari1
7
Registrovala se 15. února 2013 na modrastrecha.cz. Přidala 50 příspěvků. Má 1 přítele. Region Ostrava.
fotoportrét
fotoportrét
campari1
7
Registrovala se 15. února 2013 na modrastrecha.cz. Přidala 50 příspěvků. Má 1 přítele. Region Ostrava.
 popravdě jsme taky byli přístupem Lamontu mírně zaskočeni emoticon - stylem:"tak tohle bude vaše trouba, tohle bude vaše myčka" atd moc se panu Obručníkovi do debat nechtělo...jenže mě se ta lamonťácká kuchyň celkem líbí, a že to mají skoro všichni v RDR domech stejné, mi nevadí, protože se s žádným majitelem RDR nestýkáme emoticon
jinak moje sestra má 1,5 roku kuchyň z Ikea a už by do ní nešla, skříňky se začínají olupovat, má ji matnou a je na tom vše vidět a když ji vyčistí, tak je strašně vidět rozdíl - takže kvůli každému fleku ji musí drhnout celou, aby to nešlo poznat emoticon určitě záleží, jaký typ z Ikea si člověk pořídí, ale taky to není extra kvalita emoticon
9. pro 2015 ve 14:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
slabici
29
Registrovala se 25. listopadu 2014 na modrastrecha.cz. Přidala 1775 příspěvků. Má 10 přátel. Region Praha - východ.
fotoportrét
fotoportrét
slabici
29
Registrovala se 25. listopadu 2014 na modrastrecha.cz. Přidala 1775 příspěvků. Má 10 přátel. Region Praha - východ.
 @campari1 Ikea není žádná extra kvalita, ale je o 100 tis. levnější než Lamont. Do Lamontu bych taky nešla, to finanční navýšení mi nepokryje radost z toho, že to bude druhý den po dokončení montáže domu. A jestli jsou ještě tak "děsně ochotní", tak už vůbec.
9. pro 2015 ve 14:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
margot_ka
35
fotoportrét
fotoportrét
margot_ka
35
 @campari1 no vidis a kamaradka, co dela u Sykory a ma tam snad 50% slevu si ji poridila, ze vzhledem k cene je furt super i kdyz ma moznost mit sykoru za pulku. Maji ji 10 let a jsou desne spokojeni emoticon
Asi fakt zavisi hodne na typu
9. pro 2015 v 15:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
thomas_
10
Registroval se 27. ledna 2013 na modrastrecha.cz. Přidal 41 příspěvků. Má 2 přátele. Region Beroun.
fotoportrét
fotoportrét
thomas_
10
Registroval se 27. ledna 2013 na modrastrecha.cz. Přidal 41 příspěvků. Má 2 přátele. Region Beroun.
 My jsme si nechali zpracovat návrh od Lamontu, ale nelíbilo se mi, jak mě p. Obručník nutil do svých drahých spotřebičů Elektrolux, přičemž myčku by klidně navrhnul obyčejnou. Dodat spotřebiče podle vlastního výběru se jim moc nechtělo. Nakonec jsme vychytali akci v Kika, máme montáž a dovoz zdarma + krásnou německou kuchyň s kvalitním kováním, která lamonťáckou kvalitu převyšuje. Cena ve výsledku stejná jako Lamont. Má to ale dvě omezení, cena kuchyně se nedá zahrnout do hypotečního úvěru a dodávka kuchyně nebude hned po předání domu, pravděpodobně budeme nějakou dobu na její dodání čekat. To už jsme ale jednou zažili a nevadí nám to. O to víc si pak člověk nové věci vážíemoticon
9. pro 2015 v 16:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
taticek1980
fotoportrét
fotoportrét
taticek1980
 @thomas_ kuchyni lze jakoukoliv zahrnout do hypotéky.
9. pro 2015 v 18:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kotla
35
fotoportrét
fotoportrét
kotla
35
 @taticek1980 Nemohli ji zahrnout, protože ji kupovali až po dostavení domečku, pokud jsem to dobře pochopila emoticon
9. pro 2015 v 19:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kotla
35
fotoportrét
fotoportrét
kotla
35
 @thomas_ Přesně...on nedá ani na výběr, rovnou Ti to do té sestavy naháže. Když jsem se ptala, jak by to bylo, když bychom si od nich nechali udělat kuchyň a dodali vlastní spotřebiče, tak mi bylo řečeno, že ok, ale za montáž jednoho kusu si berou 1000 Kč, což je docela dost..Jakmile budu chytřejší a rozhodnutá pro nějakou kuchyň, podělím se o info a dojmy emoticon
9. pro 2015 v 19:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pavelcent
35
Registroval se 7. února 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 1028 příspěvků. Má 13 přátel.
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
pavelcent
35
Registroval se 7. února 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 1028 příspěvků. Má 13 přátel.
  • Již bydlím v domě
 @kotla
No, nevím jak teď, ale v roce 2011 nám pan Obručník taky "vnucoval" kuchyň co měli v prospektech. Nízké dlouhé skříňky s nahoru výklopnými dvířky, ve spodních rohových skříňkách otočné karusely a spotřebiče za šílené ceny. Rovnou jsme mu řekli, že takovou kuchyň nechceme, že chceme klasické skříňky s normálními dvířky, ve spodních rohových skříňkách normální police, protože na karusely se nic nevejde a jsou zbytečně drahé a spotřebiče buď dodá levnější a s takovými parametry co chceme, nebo bude kuchyň bez spotřebičů a my si je dodáme sami a necháme si je zabudovat. Když viděl, že s námi nic neudělá a nenecháme se ukecat jeho důvody, udělali nám kuchyň za rozumnou cenu tak jak jsme chtěli a spotřebiče nakonec dodal o cca 300,- Kč levnější než byly na netu s parametry a funkcemi co jsme chtěli. Pravda, nechtěli jsme žádný hi-tech, protože to nevyužijeme a drželi jsme se hesla čím míň funkcí, tím méně závad. Nakonec nám "vnutil" alespoň úchytky, které se nám zprvu nelíbily, ale nakonec jsme mu dali za pravdu, že jsou nejpraktičtější.
Jak jsem psal několikrát, hlavní a jediná výhoda Lamontu je, že kuchyň je prakticky hned po předání domu, perfektně sedí, je přesně na míru, asi nedochází k žádným problémům s montáží a o všem se s RDR domluví. Kvalita podle mě dobrá, ceny spíše vyšší. Žádnej extra kauf to není, ale šmejd taky ne. To v žádném případě. Takovej lepší standard, bych řekl.
9. pro 2015 v 19:41  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kotla
35
fotoportrét
fotoportrét
kotla
35
 @pavelcent Roky běží, ale styl prodeje je stále stejný emoticon ..Nechci, aby to vyznělo jako nějaká lobby proti Lamontu, jen jsem ráda, že se nás tu o svůj dojem podělilo více..a těm co kuchyni od nich mají držím palce, aby byli spokojení co nejdéle, já se pokusím si taky (někde) vybrat nějakou, se kterou budeme spokojení.
9. pro 2015 ve 20:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
taticek1980
fotoportrét
fotoportrét
taticek1980
 Ikea 5 dní po předání, ale mohlo se to domluvit i dříve, jenom jsem ještě dělal podlahy a dveře. Co se týče kvality Ikea: ano není to topka, ale není to taky úplný šunt, kuchyně a nábytek mají slušný, na rozdíl od sedaček :-P.
9. pro 2015 ve 22:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Příspěvek byl pozměněn adminem, protože nesplňoval Pravidla fóra. Poznámka admina: “Nevkladaj do fóra odkazy na svoje webové stránky.”
fotoportrét
fotoportrét
sar12
7
Registrovala se 24. dubna 2013 na modrastrecha.cz. Přidala 10 příspěvků. Má 4 přátele. Region Frýdek-Místek.
fotoportrét
fotoportrét
sar12
7
Registrovala se 24. dubna 2013 na modrastrecha.cz. Přidala 10 příspěvků. Má 4 přátele. Region Frýdek-Místek.
 My jsme koupili kuchyń v Ikea. Líbí se nám jejich styl. Nejprve jsem nakreslila kuchyń a pak podle ní RDR dolaďovalo příčky v domě. V bytě kuchyń dělal truhlář, ale jen proto, že jsme museli mít atyp - panelák. Jinak bych šla i v bytě do Ikea.

Prosím pěkně o pomoc s elektrikou. O víkendu budeme pokládat el. kabely od hodin do základovky. To víme, jak na to. Ale chceme ze základovky vyvést ještě jeden kabel do zahrady do budoucí "dílny". Nevíte, do které chráničky ten kabel navíc prostrčit? Nebo je to jedno? Máme v základovce dvě chráničky, jedna na kabel "10", jedna na noční proud. Moc děkuji za rady emoticon.
9. pro 2015 ve 22:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pafipaf2
39
Registrovala se 30. ledna 2015 na modrastrecha.cz. Přidala 366 příspěvků. Má 20 přátel. Lanškroun.
fotoportrét
fotoportrét
pafipaf2
39
Registrovala se 30. ledna 2015 na modrastrecha.cz. Přidala 366 příspěvků. Má 20 přátel. Lanškroun.
 @kotla Je pravda že kuchyně jsou na jedno a to samé od fi. Lamont ale bude to i typy těch domků. Ve většině případů, si lidé dispozice kuchyně nepředělávají. Pro L. bude určitě i jednodušší dát lidem stejné typy ohledně výroby aby s tím měli co nejméně práce. I když při tom množství se taky nedivím. My do nich šli z několika důvodů. S p. Obr. jsme problém neměli, přijeli jsme, řekli, jakou máme představu a pak jsme vybírali. Já měla jasno ohledně rozmístění a ohledně materiálu ale u spotřebičů jsme řekli, že chceme z levnější řady, tak nám ukázal a my si pak ve většině případů vybrali o něco dražší, než nám doporučoval, vždy jsme si vyslechli, co si lidé berou ale ve finále z toho všeho máme asi jen troubu. Takže celkově jsme jednáním spokojení. Na nákres jsme čekali o pár dní dýl než nám bylo řečeno ale oprava byla během dne hotová. S čeho jsem akorát zklamaná, tak jsem od nich viděla mnohem hezčí a reálnější návrhy a my dostali takový nijaký ale o to, to snad bude stát za to. Jinak Nevím jak se pohybují kuchyně u Vás ale my bychom tady od truhlářů nebo kuch. studia dali o dalších 70tis. nahoru. Rozpočtově prozatím spokojenost. A co jsme viděli na živo, tak se nám od nich kuchyně líbí. Samozřejmě chápu, že spoustě lidem se nelíbí a nebo spokojení nejsou. Určitě každému taky držím palce aby vybrali co nejlepší volbu pro sebe samotného. emoticon
9. pro 2015 ve 22:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
a_hawk_a
7
Registroval se 21. dubna 2013 na modrastrecha.cz. Přidal 62 příspěvků. Má 1 přítele. Region Nymburk.
  • Již bydlím v domě
    Milovice, Region Nymburk
fotoportrét
fotoportrét
a_hawk_a
7
Registroval se 21. dubna 2013 na modrastrecha.cz. Přidal 62 příspěvků. Má 1 přítele. Region Nymburk.
  • Již bydlím v domě
    Milovice, Region Nymburk
 O kolik dní vám předali dům než mají napsáno?
10. pro 2015 ve 14:35  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
moncicak86
33
Registrovala se 5. července 2014 na modrastrecha.cz. Přidala 70 příspěvků. Má 11 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
moncicak86
33
Registrovala se 5. července 2014 na modrastrecha.cz. Přidala 70 příspěvků. Má 11 přátel.
 @kotla My máme jinou, nemáme klasiku jako každý od Lamontu. Skříňky máme jaké jsme chtěli a kde jsme chtěli. A díky tomu, že je to Ikea můžu postupně dokupovat různé vychytávky do vnitřků emoticon
10. pro 2015 v 17:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pholikov
12
Registrovala se 14. března 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 46 příspěvků. Má 6 přátel.
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
pholikov
12
Registrovala se 14. března 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 46 příspěvků. Má 6 přátel.
  • Již bydlím v domě
 Ahoj všem, chtěla bych se zeptat, zda má někdo v obývacím pokoji Nova 101 sedací soupravu do U. Budeme kupovat novou a vzhledem k tomu, že se nám rodina rozrostla o dva členy, tak je třeba větší. Můžete mi prosím někdo poslat foto? nedokážu si to představit. Manžel by radši jednou trojsedák a jednou dvojsedák, ale to nevím, zda by nesebralo moc prostoru.
11. pro 2015 v 07:23  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
lech82
40
Registrovala se 4. ledna 2014 na modrastrecha.cz. Přidala 32 příspěvků. Má 4 přátele. Region Ostrava.
fotoportrét
fotoportrét
lech82
40
Registrovala se 4. ledna 2014 na modrastrecha.cz. Přidala 32 příspěvků. Má 4 přátele. Region Ostrava.
 No, chtela bych se fi. Lamont zastat...to, ze jsou vsechny stejne, si teda osobne nemyslim, na druhou str. uz vi, jaka velikost kam pasne, co je lepsi apod. v hodne vecech nam p. Obrucnik poradil a hodne veci bylo opravdu lepsi, co navrhoval...jinak kovani, umyvadlo, pojezdy a dalsi veci jsou pravdu dobre a kvalitni, jsem velmi spokojena a Lamont bych vsem vrele doporucila...a prislo mi vtipne, ze kdyz budu mit kuchyn z Ikea, ze bude jina...mozna v jinych mestech, kde ikea neni pobliz, ale u nas okolo Ostravy, je ikea v kazde domacnosti...
11. pro 2015 v 08:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kotla
35
fotoportrét
fotoportrét
kotla
35
 Včera nám přišla kalkulace ze Sika, nemáte někdo tip, jak se tím prokousat? A tmely, spárovačky a ty drobnější věci si již nejsou ve standartu? Děkuji za postřehy!
11. pro 2015 v 09:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
erik1991
Registroval se 25. července 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 314 příspěvků. Má 2 přátele. Region Frýdek-Místek.
fotoportrét
fotoportrét
erik1991
Registroval se 25. července 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 314 příspěvků. Má 2 přátele. Region Frýdek-Místek.
 Když dům od RD Rýmařov tak jediné Lamont
11. pro 2015 v 09:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
margot_ka
35
fotoportrét
fotoportrét
margot_ka
35
 @kotla jj to tu nekdo psal,ze ceny jsou jen za obklady a zarizovaky, sparovacky, tmely atp v cene nejsou,ty vam pripoctou...pekna zhovadilost,ale snad to nebude moc penez navic
11. pro 2015 v 10:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kotla
35
fotoportrét
fotoportrét
kotla
35
 @margot_ka Děkuji, no pár tisíc ty uchytávací šrouby a tmely udělají, s tím se nedá nic dělat. Hodila jsem dotaz na RDR, tak uvidíme. Děkuji emoticon
11. pro 2015 v 10:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jahooodka
116
Registrovala se 1. srpna 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 574 příspěvků. Má 47 přátel. Region Praha - západ.
fotoportrét
fotoportrét
jahooodka
116
Registrovala se 1. srpna 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 574 příspěvků. Má 47 přátel. Region Praha - západ.
 @pholikov Mrkni sem, máme 3+2 a místa dostatekemoticon http://www.modrastrecha.cz/blog/jahooodka/album/zabydlovani/13137941/
11. pro 2015 v 10:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
nickspring
4
Registroval se 4. října 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 81 příspěvků a 1 album. Region Praha - východ.
fotoportrét
fotoportrét
nickspring
4
Registroval se 4. října 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 81 příspěvků a 1 album. Region Praha - východ.
 @campari1 ano, ten přístup "vím lépe než vy" se moc i nelíbil
11. pro 2015 ve 12:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
taticek1980
fotoportrét
fotoportrét
taticek1980
 @lech82 to ano, ale má různé modely ne jako Lamont jeden vzor. Nepopírám, že kvalita Lamontu bude vyšší, ostatně když to stojí 2x tolik tak by to mělo být logické, spíš jde o ten unifikovaný vzhled. Ikea je v každé domácnosti v našem razovitem kraji bo je levna a lidi nemají peníze na drahý masiv.
11. pro 2015 ve 12:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Příspěvek byl pozměněn adminem, protože nesplňoval Pravidla fóra. Poznámka admina: “Na reklamu slúži profil Profesionála”
fotoportrét
fotoportrét
taticek1980
fotoportrét
fotoportrét
taticek1980
 @kotla Já jsem nakoupil v elementsu a řekl jsem jim na rovinu, že umím nakoupit zboží ze siky o 20% levněji, dostal jsem slevu po pár diskuzích a bylo to emoticon. Sika je ve slevách tvrdá, ale když budeš mít konkurenční nabídku nebo to aspoň zkusíš tak za to nic nedáš. Nicméně můj obchodní talent hlavně pak šarm na elements zapůsobil a ušetřil jsem nemalý peníz. emoticon
11. pro 2015 ve 12:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš