Menu Forum

RD Rýmařov a zkušenosti s nimi?

4. pro 2016  • 
 Přidej příspěvek
fotoportrét
fotoportrét
kotla
35
Registrovala se 14. června 2013 na modrastrecha.cz. Přidala 408 příspěvků. Má 20 přátel. Region Brno.
fotoportrét
fotoportrét
kotla
35
Registrovala se 14. června 2013 na modrastrecha.cz. Přidala 408 příspěvků. Má 20 přátel. Region Brno.
 @vikiza Mám takový pocit, že vnitřní mohou být vlastní dodávkou, vchodové nikoliv :( Někdo to bude vědět jistě přesněji..
12. pro 2015 v 11:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
mmissy
47
Registrovala se 27. ledna 2012 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 83 příspěvků a 7 alb. Má 6 přátel.
  • Zařizuji dům
    Rohovládova Bělá, Region Pardubice
fotoportrét
fotoportrét
mmissy
47
Registrovala se 27. ledna 2012 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 83 příspěvků a 7 alb. Má 6 přátel.
  • Zařizuji dům
    Rohovládova Bělá, Region Pardubice
 @slabici přesně tak. Vybrali jsme si dlazbu ve standardu a jaksi nechtěli pochopit, že nic nepřiplatíme. Cele se to odehravalo kvuli poctu metru. Rdr ma v popisu sokl, siko na to napocita metry, ale rdr zaplati jen dlazbu plus prorez a do toho se sokl nevejde. Spárovacky a ostatní v ceně jsou. Měli jsme barevnou a za tu příplatek chtěli. Po tom, co jsme jim řekli že stoji stejně jak bila, tak ustoupili. Cela tato debata trvala cca dva měsíce, nepomohlo rdr zastoupení, ani pan Lašák, ani cenaři. Nakonec to resilo rdr se sikem. V době kdy me milostivě řekli, že položku smažou, barák už stal a kalkulaci jsme teprve šli podepsat.
13. pro 2015 v 09:41  •  zařizuje dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
ivke_radim (33 r.)
Registrovala se 9. října 2011 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 3 příspěvky. Má 5 přátel. Region Znojmo.
fotoportrét
fotoportrét
ivke_radim (33 r.)
Registrovala se 9. října 2011 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 3 příspěvky. Má 5 přátel. Region Znojmo.
 Mužu se zeptat těch co mají NOvu 101 kde mají pračku a susičku? moc děkuji emoticon
13. pro 2015 ve 20:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
fialka1122 (28 r.)
19
Registrovala se 1. ledna 2013 na modrastrecha.cz. Přidala 152 příspěvků. Má 18 přátel. Region Brno.
  • Stavím dům
    Region Brno
fotoportrét
fotoportrét
fialka1122 (28 r.)
19
Registrovala se 1. ledna 2013 na modrastrecha.cz. Přidala 152 příspěvků. Má 18 přátel. Region Brno.
  • Stavím dům
    Region Brno
 @ivke_radim v technické místnosti (nad sebou)
13. pro 2015 ve 22:05  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
farka
28
Registrovala se 2. července 2013 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 290 příspěvků. Má 10 přátel. Region Brno.
fotoportrét
fotoportrét
farka
28
Registrovala se 2. července 2013 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 290 příspěvků. Má 10 přátel. Region Brno.
 @ivke_radim technickou jsme zmenšili pouze na prostor pod schody, máme tam jen pračku...další příprava je v horní koupelně pro případ sušičky...
13. pro 2015 ve 22:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
maka101
16
Registrovala se 27. ledna 2015 na modrastrecha.cz. Přidala 35 příspěvků. Má 3 přátele. Horní Datyně, Region Ostrava.
  • Již bydlím v domě
    Vratimov-Horní Datyně
fotoportrét
fotoportrét
maka101
16
Registrovala se 27. ledna 2015 na modrastrecha.cz. Přidala 35 příspěvků. Má 3 přátele. Horní Datyně, Region Ostrava.
  • Již bydlím v domě
    Vratimov-Horní Datyně
 @ivke_radim v technicke místnosti
14. pro 2015 v 06:47  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
caarodejka
22
Registrovala se 21. dubna 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 133 příspěvků. Má 5 přátel. Region Praha.
fotoportrét
fotoportrét
caarodejka
22
Registrovala se 21. dubna 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 133 příspěvků. Má 5 přátel. Region Praha.
 @ivke_radim Taky v technické místnosti nad sebou.
14. pro 2015 v 08:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
mirekk
13
Registroval se 24. února 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 108 příspěvků. Má 5 přátel. Region Hradec Králové.
fotoportrét
fotoportrét
mirekk
13
Registroval se 24. února 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 108 příspěvků. Má 5 přátel. Region Hradec Králové.
 @kubad10 já to celé zadělal OSB deskami, ani pochozí prkna jsem tam nenechal udělat....
15. pro 2015 v 10:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
atilius
5
Registroval se 18. července 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 1131 příspěvků. Má 4 přátele. Region Hradec Králové.
fotoportrét
fotoportrét
atilius
5
Registroval se 18. července 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 1131 příspěvků. Má 4 přátele. Region Hradec Králové.
 @mirekk Jestli se nepletu, tak OSB desky nedoporučovali, resp. mám tak nějak dojem, že tam chtěli mezi prknama mezery, aby to dýchalo.
@kubad10 na fotce jsou prkna, které tam dává RD....
15. pro 2015 v 10:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
zeneva (38 r.)
3
Registroval se 25. srpna 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 631 příspěvků. Má 75 přátel. Region Praha - východ.
  • Již bydlím v domě
    Region Nymburk
fotoportrét
fotoportrét
zeneva (38 r.)
3
Registroval se 25. srpna 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 630 příspěvků. Má 75 přátel. Region Praha - východ.
  • Již bydlím v domě
    Region Nymburk
 ve strese by mely mezery mezi prkny, aby vata dychala. nemelo by se to komplet zaklopit.
15. pro 2015 v 11:23  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kubad10
17
Registroval se 1. září 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 97 příspěvků. Má 8 přátel. Bedihošť, Region Prostějov.
fotoportrét
fotoportrét
kubad10
17
Registroval se 1. září 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 97 příspěvků. Má 8 přátel. Bedihošť, Region Prostějov.
 @atilius Děkuji!! Akorát se zeptám co je to za dřevo??
15. pro 2015 v 17:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pavelcent
35
Registroval se 7. února 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 1028 příspěvků. Má 13 přátel.
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
pavelcent
35
Registroval se 7. února 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 1028 příspěvků. Má 13 přátel.
  • Již bydlím v domě
 @kubad10
Že by mahagon, nebo ořech ? emoticon emoticon emoticon
15. pro 2015 v 18:33  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
atilius
5
fotoportrét
fotoportrét
atilius
5
 @pavelcent
@kubad10
Buď je to namořenej eben na světlo nebo pravý smrk emoticon
15. pro 2015 v 19:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kubad10
17
fotoportrét
fotoportrét
kubad10
17
 @atilius @pavelcent Dobrá chytrolínci, děláte si prdel... Tak mi poraďte ještě kde vyčtu plochu toho podkroví, v projektu tak nějak nevidím...
15. pro 2015 ve 21:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pavelcent
35
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
pavelcent
35
  • Již bydlím v domě
 @kubad10
Plocha bude +- stejná jako plocha podkroví.
15. pro 2015 ve 22:08  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
atilius
5
fotoportrét
fotoportrét
atilius
5
 @kubad10 Zkusil bych projekt domu ;) v řezu domu je naznačená šířka, vynásobeno délkou domu a je to ;) (přiložený obrázek není Nova)
16. pro 2015 v 05:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
silenoz (33 r.)
1
Registroval se 7. dubna 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 227 příspěvků. Má 2 přátele. Region Plzeň.
fotoportrét
fotoportrét
silenoz (33 r.)
1
Registroval se 7. dubna 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 227 příspěvků. Má 2 přátele. Region Plzeň.
 Tak me nadseni z bezproblemoveho Rymarova totalne narusil pan Svehla.
Asi pred 3-4 mesici byl u me zkontrolovat zakladovou desku, rovinost a odpady....od te doby jsem ho uhanel jak pres email tak telefon (ktery asi 3 mesice nezvedal na emaily nereagoval). Az nyni se mi uracil ozvat a napsat, ze mam 3 odpady spatne, privod vody spatne...jak tohle stihnu opravit (Vanoce svatky, sehnat nekoho sikovneho) do 7.ledna a jeste zabetonovat to netusim. A idioty co mi delali zakladovku asi uz tam taky nedostanu. Uz jsem z toho na prasky.
16. pro 2015 v 09:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
atilius
5
fotoportrét
fotoportrét
atilius
5
 @silenoz Tak to je slušná prekérka. Pokud ta původní firma/živnostníci nedodrželi plány, tak je to na reklamaci atd atd. Můžeš zkusit oslovit pana Lučana, dělal desku nám, ale je teda z druhé strany republiky a nevím, jak se komu bude chtít do opravy předělávky po někom jiném...
16. pro 2015 v 09:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Příspěvek byl pozměněn adminem, protože nesplňoval Pravidla fóra. Poznámka admina: “Nevkladaj do fóra kontaktné údaje”
fotoportrét
fotoportrét
silenoz (33 r.)
1
fotoportrét
fotoportrét
silenoz (33 r.)
1
 @atilius Do cizich oprav se nikomu prave nechce, budu dnes shanet lidi. Ze jsem si vzal bandu dementu jsem zjistil, kdyz uz bylo pozde. Co me zarazi je pan Svehla. 3 mesice nic, vi ze se blizi zima, mrazy + muj termin a no problem. Pres telefon me ale ujistoval, to se nejak udela, to nevadi, oni si poradi na stavbe a ted mi napise uplnej opak.
16. pro 2015 v 09:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
atilius
5
fotoportrét
fotoportrét
atilius
5
 @silenoz Ale ty bys měl mít protokol o převzetí desky a na něm případně vypsané připomínky....
16. pro 2015 v 09:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pavelcent
35
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
pavelcent
35
  • Již bydlím v domě
 @atilius
Ano, pokud se nepletu, tak závady na desce se odhalí právě při tom přebírání a od toho to přebírání právě je. Pokud ti závady nahlásil až po třech měsících a navíc 3 týdny před samotnou montáží, nechal bych si to od něj potvrdit. Potvrdit to, že na přebírání desky byl tehdy a tehdy, závady nahlásil tehdy a tehdy a vzhledem k tomu, že je to těsně před montáží tak si s tím RDR poradí a nemusíš to opravovat.
Není nic horšího než když parťák na stavbě začne nadávat, že je to a to špatně, nikdo mu nic neřekl a bude se telefonovat na všechny strany a hledat viník. A ty tam stojíš jak osel a nemůžeš nic dělat.
16. pro 2015 v 10:10  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
hondrle
Registroval se 13. listopadu 2012 na modrastrecha.cz. Přidal 268 příspěvků. Region Brno.
fotoportrét
fotoportrét
hondrle
Registroval se 13. listopadu 2012 na modrastrecha.cz. Přidal 268 příspěvků. Region Brno.
 @silenoz tak to je nepříjemná zpráva, ale je zajmavé, že Vám to nesdělil přímo u přebírání základové desky. Nám desku přeměřil a hned nám řekl jestli je to ok nebo ne. Měli jsme tam pouze posunutý odpad o pár cm, ale to se vyřešilo při montáži domu. Jak píše atilius měl by jste mít protokol o převzetí desky a je zajmavé, že Vás na to hned neupozornil. No přeji hodně zdaru.
16. pro 2015 v 10:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
atilius
5
fotoportrét
fotoportrét
atilius
5
 @pavelcent @silenoz Nám pan Lašák pobíhal po desce, měřil nevím kolik úhlopříček, výšky, výstupy a všechno hned zapsal od protokolu, ten jsme oba podepsali a byli tam i připomínky pro následující montáž jako, že je potřeba zpevnit příjezd pro jeřáb atp.
Jestli s tím protokolem ten p.Švehla čekal tři měsíce, tak bych se obrátil přímo na vedení RD. A pokud to je v protokolu bez připomínek podepsané, tak bych to neřešil.
16. pro 2015 v 10:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
silenoz (33 r.)
1
fotoportrét
fotoportrét
silenoz (33 r.)
1
 Díky moc za zprávy.
Pan Švehla u nás byl na předání základové desky 19. srpna. Připomínky měl k příjezdovce, kde jsme se domluvili, že ji zpevníme. Dále byla špatně rovinnost ZD. Naměřené údaje zapisoval do připraveného plánu, který nám slíbil nascanovat a poslat. To dodnes neudělal. Nicméně jsme se ZD snažili srovnat, ale i po druhém měření je odchylka 2,3 cm. To už jsme se domluvili, že se dorovná destičkami. Nakonec, při prvním přeměřování zjistil, že jsou špatně 3 odpady. Ty jsme opravili, nyní jsou už v pořádku. Pro změnu jsou ale po druhém měření špatně jiné 3 odpady, na které nás při prvním měření neupozornil. Respektive u jednoho z nich výtky měl, ale řekl, že to nemáme řešit, že se to při montáži zvládne.
Dodnes jsme nedostali žádný protokol ani naměřené údaje, které nám sliboval. Pana Švehlu jsme xkrát urgovali e-maily i telefonicky.
A hlavně, žádný protokol jsme nepodepisovali ani neviděli! :(((
16. pro 2015 v 11:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
margot_ka
35
Registrovala se 15. března 2012 na modrastrecha.cz. Přidala 369 příspěvků. Má 36 přátel. Zlín, Region Zlín.
fotoportrét
fotoportrét
margot_ka
35
Registrovala se 15. března 2012 na modrastrecha.cz. Přidala 369 příspěvků. Má 36 přátel. Zlín, Region Zlín.
 @silenoz takze v podstate nemate porad prevzatou desku? emoticon jako resila bych to na vedeni,tohle fakt neni normalni... Boze, doufam,ze dostaneme nekoho normalniho emoticon
16. pro 2015 v 11:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
silenoz (33 r.)
1
fotoportrét
fotoportrét
silenoz (33 r.)
1
 Prikladam foto (posledni tri)
http://foto-tykvart.rajce.idnes.cz/NOVA_101
K4 - je odpad pro zavesne WC (odpad je moc do mistnosti)
K6 - technicka mistnost + voda (odpad vychazi pry do nosne steny)
K7 - pracovna (odpad nevychazi pod stenu ale mimo ni)
16. pro 2015 v 11:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
silenoz (33 r.)
1
fotoportrét
fotoportrét
silenoz (33 r.)
1
 @margot_ka doufam ze na montaz dostaneme pana Machacka.
Pan Svehla 19.srpna nam rekl: desku mate prezatou, ale musite to a to upravit, pak mi zaslete fotky a to staci. 5.prosince mel cestu kolem, nezavolal mi abychom se na miste domluvili, premeril si to (netusim jak asi sam a po tme ve 20:00 hod.!!!) A DNES (22 dni pred stavbou domu!) mi poslal email co vse opravit. Desny!
16. pro 2015 v 11:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
atilius
5
fotoportrét
fotoportrét
atilius
5
 @silenoz A to máš potvrzený termín montáže? To mi příjde divné, že by bez oficiálního převzetí zaplánovali definitivně montáž. Dvě věci jsou jisté, p. Švehla to "lehce" prokaučoval, ale z toho, jak popisuješ stav desky, to ta firma pořádně zprasila emoticon Chci tím taky říct, že bych asi volal do RD, ale snažil se být konstruktivní a vyřešit to resp. ptát se a domlouvat co a jak s tím, než si jen stěžovat. On je ten problém totiž na obou stranách a na tom bych se i trošku točil, že Ti nedali čas na opravu. Možná zkusit, že by poslali tu svojí firmu jako na oplátku toho, že nedodali protokol o stavu dřív.....
16. pro 2015 ve 12:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
silenoz (33 r.)
1
fotoportrét
fotoportrét
silenoz (33 r.)
1
 @atilius ano, firma na ZD byla katastrofalni a vsude pred nima varuji.
Jdu to resiti problem, pak se vam ozvu. DIKY MOC ZA ZPRAVY, SNAD TO ZVLADNEM.
Misto pohadek o Vanocich budeme behat se zbijeckou a betonovat :(
16. pro 2015 ve 12:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
fialka1122 (28 r.)
19
  • Stavím dům
    Region Brno
fotoportrét
fotoportrét
fialka1122 (28 r.)
19
  • Stavím dům
    Region Brno
 @silenoz to mě mrzí.. u nás to bude taky ještě hodně složité kolem desky... dělalo ji Stade(doporučováno RDR), ale kolik tam je věcí blbě.. už jsme tam měli druhého odborníka, dělali zkoušky betonu, ale od 18.11. se ještě nikdo z RDR neozval, že by přijeli na převzetí... no bude to ještě na dlouho, ale snad se to nějak vyřeší, máme montáž 10.2.
16. pro 2015 ve 14:32  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš