Menu Forum

RD Rýmařov a zkušenosti s nimi?

9. pro 2016  • 
 Přidej příspěvek
fotoportrét
fotoportrét
zmrz_lina
59
Registrovala se 21. května 2008 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 1304 příspěvků. Má 67 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
zmrz_lina
59
Registrovala se 21. května 2008 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 1304 příspěvků. Má 67 přátel.
 @beruska80 jo, tomu rozumím, ale já se ptala na konecne navýšení ceny, tak jsem čekala cenu s dph. Ale i kdyby byla bez, tak 100 vs. 120 je rozdíl.
25. pro 2015 ve 21:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
beruska80
5
Registrovala se 15. února 2006 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 481 příspěvků. Má 9 přátel. Region Tábor.
fotoportrét
fotoportrét
beruska80
5
Registrovala se 15. února 2006 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 481 příspěvků. Má 9 přátel. Region Tábor.
 @ramokry přesně tak, v základu jsou přímotopy a řídící jednotka Siemens Synco Living. A jelikož přímotopy jsme nakonec zavrhli, dali jsme si nacenit podlahovku - kde je i jiná řídící jednotka (samozřejmě za příplatek).
25. pro 2015 ve 21:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
beruska80
5
fotoportrét
fotoportrét
beruska80
5
 @zmrz_lina a vy máte podlahovku komplet v celém RD? Dívala jsem se pro jistotu do kalkulace a ceny jsou následné: podlahové topení pro námi zvolené místnosti vychází na 95 000,- a příplatek za řídící jednotku je 20 000.- uvedeno bez DPH (to je pak připočteno až na konci z celkové částky RD) = 115 000.- což je teda o 5 tis. méně, než jsem původně psala. Za přímotopy nám odečítají 10 950,- s tím,že jsme je ve zbývajících místnostech zatím nechali. Nyní ještě zvažujeme jejich náhradu. Máme zatím jen tu předběžnou kalkulaci. emoticon
25. pro 2015 ve 21:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
zmrz_lina
59
fotoportrét
fotoportrét
zmrz_lina
59
 @beruska80 my jsme zatím ve fázi prvních nastrelu a dotazu. Chtěla jsem info k některým změnám které chceme a ptala jsem se na navyseno ceny v případě, ze použijeme podlahovku. Odpověď: "Elektrická podlahovka:ok není problém, cenově ale počítejte + cca. 100.000,- Kč, neboť je třeba vyměnit i centrální řídící jednotku (typový synco living neumí řídit podlahovku), která sama stojí ca. 30.000,- Kč". Počítala jsem tedy 100k vc.dane a ridici jednotky, uvidím, jeste to promyslime. Chci ji urcite vsude kromě zadveri, technicke mistnosti, komory pod schody a komory v patře.
25. pro 2015 ve 21:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
beruska80
5
fotoportrét
fotoportrét
beruska80
5
 @zmrz_lina my také právě promýšlíme a dáváme dohromady - dispozici jsme doufám zdárně pořešili. Jen nás nahlodali švagrová se švagrem ohledně okna z obýváku, venkovních žaluzií a podlahovky (to hlavně švagr, který z nás udělal blázny, co chtějí platit majlant za náklady na vytápění). Takže víc zjišťuji a sonduji, abych měla fakt jistotu, zda byla prvotní volba dobrá nebo úplně mimo. Asi se chlácholím myšlenkou, že pokud by to bylo tak nevýhodné, nešlo by do podlahovky tolik lidí. Uvidíme, kde nakonec skončíme. Máme o čem přemýšlet a to je teprve začátek.
25. pro 2015 ve 22:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
zmrz_lina
59
fotoportrét
fotoportrét
zmrz_lina
59
 @beruska80 je to mazec no emoticon tolik veci na vybrani a rozhodování... emoticon jinak my zvazime venkovní rolety/zaluzie taky, vse se ale odrazi od konkr. pozemku. Akt. jsme ve fázi jeho vybírání emoticon ale chtěla bych obyvak na jih, takze hledame pozemky a příjezdem od severu nebo východu emoticon
25. pro 2015 ve 22:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
beruska80
5
fotoportrét
fotoportrét
beruska80
5
 @zmrz_lina pravda, ještě si pořádně užijeme - mě někdy bolí hlava už nyní, hlavně teda z úřadů a z některých cen. Ale nedáme se, zvládli to jiní, tak proč ne my. Hlavně vybrat dobře ať jsme spokojení a časem nelitujeme. Pozemek máme, to je taková první vlaštovka - nyní se prokousáváme laděním úprav a vybíráním toho důležitého. Každopádně přeji šťastnou ruku při výběru! Aby všechno dobře vycházelo a mohli jste šťastně bydlet. emoticon
25. pro 2015 ve 22:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
zmrz_lina
59
fotoportrét
fotoportrét
zmrz_lina
59
 @beruska80 diky, napodobne! U nás to bude jeste veselý - abychom se pohli, musíme prodat byt, odstěhovat se s malým prckem a menší zoo nekam do nájmu a pak se to rozjede emoticon
25. pro 2015 ve 22:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
farka
28
Registrovala se 2. července 2013 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 296 příspěvků. Má 10 přátel. Region Brno.
fotoportrét
fotoportrét
farka
28
Registrovala se 2. července 2013 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 296 příspěvků. Má 10 přátel. Region Brno.
 @beruska80 mame postaveno od konce rijna a fenixe mame v celem dome, krom neobytnych casti, zatim jsme koukali na spotrebu elektriny za listopad a vesli jsme se se vsemi poplatky do 1000kc a to topime ve 2 mistnostech, koupelnach i na chodbach na 21, zbytek na 17, tv jede denne, pecu, varim a nevim co jeste...za me super, teplo od nohou, pro male mimco vecne na zemi a zadne huceni radiatoru 😊
25. pro 2015 ve 22:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
recadv
Registroval se 17. června 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 65 příspěvků. Region Mladá Boleslav.
  • Zařizuji dům
    Region Mladá Boleslav
fotoportrét
fotoportrét
recadv
Registroval se 17. června 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 65 příspěvků. Region Mladá Boleslav.
  • Zařizuji dům
    Region Mladá Boleslav
 @pavelcent Naše aktuální nacenění podlahového topení FENIX v celém domě (Nova 101) vychází s BMR jednotkou 156.000,- CZK. S odpočtem za puvodni Ekotel + radiátory je to příplatek bratru za cca 54.000,- CZK.
26. pro 2015 ve 02:02  •  zařizuje dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pavelcent
35
Registroval se 7. února 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 1043 příspěvků. Má 13 přátel.
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
pavelcent
35
Registroval se 7. února 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 1043 příspěvků. Má 13 přátel.
  • Již bydlím v domě
 @recadv
A máte na ten Fenix položkový rozpočet, nebo jen kompletní cenu subdodávky ?
26. pro 2015 v 06:07  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
beruska80
5
fotoportrét
fotoportrét
beruska80
5
 @zmrz_lina snad nám to všechno dobře dopadne a budeme brzo bydlet! emoticon
26. pro 2015 v 09:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
beruska80
5
fotoportrét
fotoportrét
beruska80
5
 @farka to velmi ráda slyším, je to utvrzení, že se nemusíme bát a litovat původního výběru. emoticon Pokud to dobře chápu, podlahovku máte pouze v koupelnách a obytných pokojích. Jak máte řešené vytápění ve zbylých místnostech - chodba, zádveří? My tam zatím ponechali přímotopy, ale zvažuji změnu za sálavé panely. Ovšem není to ještě na 100%. Jinak souhlasím se vším, co jsi psala za výhody - vnímám to stejně. Jsou to právě argumenty které mě prvotně přesvědčily. emoticon
26. pro 2015 v 10:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
brett
Registrovala se 26. prosince 2015 na modrastrecha.cz. Přidala 12 příspěvků.
fotoportrét
fotoportrét
brett
Registrovala se 26. prosince 2015 na modrastrecha.cz. Přidala 12 příspěvků.
 Stavíme Kubis631,po celém domě máme teplovodní podlahovku na el.kotel , navíc v koupelnách ještě žebříky. Navýšení o proti standardu 165 tis.bez DPH.
26. pro 2015 v 10:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
mmissy
47
Registrovala se 27. ledna 2012 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 83 příspěvků a 7 alb. Má 6 přátel.
  • Zařizuji dům
    Rohovládova Bělá, Region Pardubice
fotoportrét
fotoportrét
mmissy
47
Registrovala se 27. ledna 2012 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 83 příspěvků a 7 alb. Má 6 přátel.
  • Zařizuji dům
    Rohovládova Bělá, Region Pardubice
 @beruska80 to že se nedoplatíte za elektriku jsou jen vsugerované mýty (nebavím se tedy o přímotopech). Takto reaguje strašlivě lidí. My tedy fénixe nemáme, ale chci zde uvést cenu za rok vytápění elektrikou (teplovodní radiátory). Teplota 22st, jsme jen dva (dvě místnosti zcela vypnuté), komplet elektrika za celý rok (topení+bojler+domácnost) 21700Kč. (Nebyla žádná zima, ale to snad netřeba připomínat-to máme všichni emoticon)
26. pro 2015 v 10:58  •  zařizuje dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
recadv
  • Zařizuji dům
    Region Mladá Boleslav
fotoportrét
fotoportrét
recadv
  • Zařizuji dům
    Region Mladá Boleslav
 @pavelcent Je to cena stanovená z poptávky, kterou RDR poslal do FENIXu dle naší poslední studie. V zásadě je to finální podoba, při KS jsme již nic neměnili. Položkový rozpočet tedy nemám. Váš případ, respektive cena za topení zřejmě souvisí s tím, že v době, kdy jste pořizoval topení Vy, tak byly ceny jinde.
Bylo mi řečeno, že FENIX dělá projekt pro každý dům individuálně, tj. dle vytápěné podlahové plochy (každý má jinou představu - umístění nábytku, vestavných skříní, odstup od zdí), počtu a orientace oken, skladby krytin (folie vs. rohož), atd. Sice chápu, že vstupních parametrů a tedy i projektů na topení může být hodně, ale rozdíl cca 50.000,- CZK v našem a Vašem případě to asi dělat nemůže. Jen mě to tedy utvrzuje v tom, že prostě podražili. Na druhou stranu naše cena není v současné době nijak neobvyklá.
26. pro 2015 ve 12:35  •  zařizuje dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
ramokry
18
Registroval se 5. května 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 163 příspěvků a 1 album. Má 6 přátel. Velké Pavlovice, Region Břeclav.
  • Již bydlím v domě
    Velké Pavlovice, Region Břeclav
fotoportrét
fotoportrét
ramokry
18
Registroval se 5. května 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 163 příspěvků a 1 album. Má 6 přátel. Velké Pavlovice, Region Břeclav.
  • Již bydlím v domě
 @beruska80 Určitě se elektrického podlahového topení Fenix nebojte. My jej máme v Nova 101 jako jediné topení, v domě máme rekuperaci vzduchu a bojler s tepelným čerpadlem. V domě jsme již 4.rok a nikdy jsme neplatili za elektřinu více jak 20000 Kč s DPH komplet - topení, ohřev vody, spotřeba. Zatím jsme byli dva, nyní jsme již 3 a vlezeme se do těch 20000 Kč i tak. Topili jsme na 22 stupňů v obýváků, v ostatních místnostech 21. Teď topíme na 23 v obýváků a 21 v ostatních místnostech. Tuto teplotu udržujeme konstatně celý den.
26. pro 2015 ve 13:38  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
silenoz (33 r.)
1
Registroval se 7. dubna 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 227 příspěvků. Má 2 přátele. Region Plzeň.
fotoportrét
fotoportrét
silenoz (33 r.)
1
Registroval se 7. dubna 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 227 příspěvků. Má 2 přátele. Region Plzeň.
 Zdravim,
vsem hodne uspechu do noveho roku ;)

Jinak stavbu mam 7.ledna. Do ted bylo cca 10-13C a zrovna ten tyden ma byt: http://www.novinky.cz/domaci/390277-s-novym-rokem-dorazi-do-ceska-snih-a-mraz.html
Nejvíce srážek by mělo spadnout v týdnu od 4. ledna, vyplývá to z dlouhodobého výhledu Českého hydrometeorologického ústavu(ČHMÚ).

Doufam ze tomu tak nebude.
26. pro 2015 v 16:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
farka
28
fotoportrét
fotoportrét
farka
28
 @beruska80 aj na chodbach i v zadveri je podlahovka, v koupelnach jeste navic topne zebriky regulovatelne nezavisle na bmr...jinak priplatek jsme meli cca 25tis....jeste budeme dodelavat krb, abychom meli i jiny zdroj tepla pokud by byl vypadek...
26. pro 2015 ve 22:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pafipaf2
39
Registrovala se 30. ledna 2015 na modrastrecha.cz. Přidala 366 příspěvků. Má 20 přátel. Lanškroun.
fotoportrét
fotoportrét
pafipaf2
39
Registrovala se 30. ledna 2015 na modrastrecha.cz. Přidala 366 příspěvků. Má 20 přátel. Lanškroun.
 ahoj, je tu prosim nekdo, komu se predani domu protahlo na dyl nez mesic od začátku vystavby ktery je uvedeny ve smlouve? A o kolik to bylo?
27. pro 2015 v 11:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
alfiha
1
Registroval se 14. února 2012 na modrastrecha.cz. Přidal 119 příspěvků.
fotoportrét
fotoportrét
alfiha
1
Registroval se 14. února 2012 na modrastrecha.cz. Přidal 119 příspěvků.
 Mám dotaz stran elekrokotle. Stavbu máme hotovou, ale zatím nebydlíme, tak temperuji dům na 15st. Téměř kdykoliv přijdu, je na displeji kotle šipka nahoru, jakože je vysoký tarif HDO. A téměř vždy jde zapnout bojler, který tím pádem blokovaný není. Teplotu to udržuje OK, takže problém ve funkci nepozoruji. Je ale divné, že to indikuje vysoký tarif (a nezapne topení, i když povel k tomu od termostatu má), když asi ve skutečnosti není. Máte někdo podobnou zkušenost? Díky.
27. pro 2015 ve 12:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
beruska80
5
fotoportrét
fotoportrét
beruska80
5
 @farka děkuji, tohle jsem potřebovala slyšet - je to další kladné plus, které máme pro naše definitivní rozhodnutí. A evidentně se nemusíme bát, dát eventuelně podlahovku i do zádveří, chodby - to ještě zvážíme. Ale i tak máme argumenty, proč se topení na elektriku nebát. emoticon
27. pro 2015 ve 12:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
beruska80
5
fotoportrét
fotoportrét
beruska80
5
 @mmissy také si myslím, že je to do jisté míry zastaralý přežitek a názor. Samozřejmě vždy bude vytápění elektrikou nákladnější proti klasice, což je pochopitelné - ale platí se za to pohodlí. Každý na to máme prostě svůj názor. Chtěla jsem znát názory těch uživatelů, co mají konkrétní zkušenosti, to je vždycky jistější. Navíc pokud se jedná o RD od Rýmařova. Takže jsem neskonale vděčná za každoý názor, postřeh a případné rady. emoticon
27. pro 2015 ve 12:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
beruska80
5
fotoportrét
fotoportrét
beruska80
5
 @ramokry moc děkuji, další kladná recenze je jedině plus. emoticon Mohu se ještě zeptat na rekuperaci - jak jste spokojeni a na kolik to zhruba vychází při pořízení? O bojleru s TČ jsem tady na fóru již četla a zaujalo mě, mohla bych poprosit o podrobnější info a konkrétní zkušennosti - pokud tím nebudu příliš otravná. Vím, že si mohu vyhledat podrobnosti na netu, ale od přímého uživatele je to vždy lepší. Každopádně celkové náklady jsou víc než potěšující navíc pokud máte podlahovku v celém domě jako jediný zdroj vytápění.
27. pro 2015 ve 13:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
luciana55
4
Registrovala se 27. června 2011 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 76 příspěvků. Má 4 přátele.
  • Již bydlím v domě
    Havířov, Region Karviná
fotoportrét
fotoportrét
luciana55
4
Registrovala se 27. června 2011 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 76 příspěvků. Má 4 přátele.
  • Již bydlím v domě
    Havířov, Region Karviná
 @pafipaf2 nam zacli stavet 14.12 a predani bude 11.1
27. pro 2015 v 15:12  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
showme_a
27
Registrovala se 22. července 2015 na modrastrecha.cz. Přidala 212 příspěvků. Má 17 přátel. Region Praha - východ.
  • Zařizuji dům
    Tuřice, Region Mladá Boleslav
fotoportrét
fotoportrét
showme_a
27
Registrovala se 22. července 2015 na modrastrecha.cz. Přidala 212 příspěvků. Má 17 přátel. Region Praha - východ.
  • Zařizuji dům
    Tuřice, Region Mladá Boleslav
 @recadv noo možná podražili ale ne zas tak zásadně. Spíš změnili základ v těch domech. My si na doporučení vybrali Largo 85 (původně jsme chtěli 84 ale to nám bylo řečeno, že má horší základ) Largo 85 zvětšujeme ještě o modul a podlahovka nás po odečtení radiátorů, kotle a rozvodů a přičtení podlahovky bude stát cca 44 000 Kč.
27. pro 2015 v 18:22  •  zařizuje dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
erik1991
Registroval se 25. července 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 314 příspěvků. Má 2 přátele. Region Frýdek-Místek.
fotoportrét
fotoportrét
erik1991
Registroval se 25. července 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 314 příspěvků. Má 2 přátele. Region Frýdek-Místek.
 Largo 85 bez modulu tak počítám 34 tis.
27. pro 2015 v 18:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pafipaf2
39
fotoportrét
fotoportrét
pafipaf2
39
 @luciana55 tak to do toho mesice stihnou. emoticon tak snad z nas bezdomovci nebudou.
27. pro 2015 v 19:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
ramokry
18
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
ramokry
18
  • Již bydlím v domě
 @beruska80 Rekuperace Vás vyjde určitě přes sto tisíc. Teď trošku zápasíme s tím, když sousedé topí, tak to cítíme vevnitř, takže v určitých časech musíme mít rekuperaci vypnutou. Bojler s TČ je na úsporu super, spotřeba oproti klasickému bojleru je na třetině. My máme Ariston Nuos 200, cena kolem 40000 Kč. Rozhodně je to lepší investice než solární panely. Je potřeba, aby byl umístěn ve větší místnosti (např. garáž), my jej máme v technické vedle garáže, takže si bere vzduch i z garáže, vedlejší efekt je že chladí technickou a je to poměrně hlučné, ale koupil bych jej znovu, kdybych se měl rozhodovat teď.
28. pro 2015 ve 12:05  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
silenoz (33 r.)
1
fotoportrét
fotoportrét
silenoz (33 r.)
1
 Pro pripadne nove stavitele vkladam svoji fotogalerii (350 fotek) na co si dat pozor aneb co vse jsem mel ci mam spatne :(
http://foto-tykvart.rajce.idnes.cz/NOVA_101_-_zakladova_deska_a_pripojky/
28. pro 2015 ve 14:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš