Menu Forum

RD Rýmařov a zkušenosti s nimi?

7. pro 2016  • 
 Přidej příspěvek
fotoportrét
fotoportrét
barca_h
Registrovala se 14. října 2015 na modrastrecha.cz. Přidala 34 příspěvků. Region Brno.
  • Stavím dům
    Region Brno
fotoportrét
fotoportrét
barca_h
Registrovala se 14. října 2015 na modrastrecha.cz. Přidala 34 příspěvků. Region Brno.
  • Stavím dům
    Region Brno
 @atilius: @pafipaf2: taky se už těším až to bude hotové.. už nám právě mají stavět 18. ledna.. a v mým povolání jako učitelka si právě teď před koncem roku dovolenou brát nemohu, takže budu jezdit sledovat po vyučování... alespoň přítel si na 1. den vezme dovolenou ... já se tam pojedu podívat ráno, pak ovšem ale zpět do práce. Zajímalo mě to převážně jestli je potřeba abychom byli přítomní oba dva ten 1. den
8. led v 08:52  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jahooodka
116
Registrovala se 1. srpna 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 578 příspěvků. Má 47 přátel. Region Praha - západ.
fotoportrét
fotoportrét
jahooodka
116
Registrovala se 1. srpna 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 578 příspěvků. Má 47 přátel. Region Praha - západ.
 @kotla @barca_h Určitě je dobré se tam každý den alespoň otočit, někdy potřebují něco odsouhlasit, když se natahuje elektřina, tak můžete ještě ovlivnit i umístění světel, hlavně v obýváku.... První den jsme měli dovolenou, protože je to fakt fičák a je radost na to koukatemoticon
8. led v 08:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
zuzmenda
218
Registrovala se 5. ledna 2014 na modrastrecha.cz. Přidala 30 příspěvků. Má 32 přátel.
  • Již bydlím v domě
    Region Brno
fotoportrét
fotoportrét
zuzmenda
218
Registrovala se 5. ledna 2014 na modrastrecha.cz. Přidala 30 příspěvků. Má 32 přátel.
  • Již bydlím v domě
    Region Brno
 Info pro ty, které čeká stavba v zimních měsících. Naše montáž má probíhat od 5.-16.1, je sníh a často pod nulou. Taky jsme měli začínat první den od 6, nicméně protože je ráno ještě tma, muž měl na stavbu dojet na 7. hodinu. A pracují od 8-16:30, mají teda v plánu dělat oba dva víkendy (což musí, protože by to jinak nestihli).
8. led ve 12:57  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
barca_h
  • Stavím dům
    Region Brno
fotoportrét
fotoportrét
barca_h
  • Stavím dům
    Region Brno
 @zuzmenda : jak dopředu vam dali vedet v kolik tam mate byt?
8. led ve 13:50  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
zuzmenda
218
  • Již bydlím v domě
    Region Brno
fotoportrét
fotoportrét
zuzmenda
218
  • Již bydlím v domě
    Region Brno
 @barca_h Tusim,ze den predem.
8. led ve 13:57  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kotla
35
Registrovala se 14. června 2013 na modrastrecha.cz. Přidala 408 příspěvků. Má 20 přátel. Region Brno.
fotoportrét
fotoportrét
kotla
35
Registrovala se 14. června 2013 na modrastrecha.cz. Přidala 408 příspěvků. Má 20 přátel. Region Brno.
 @haveja Ahoj, gratuluji ke všemu, musela to být ze začátku dlouhá cesta, ale je vidět, že když se chce, všechno jde emoticon Ať vám stavba vyjde co nejlépe a pak se vám krásně bydlí a jste spokojení emoticon
8. led v 17:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
atilius
6
Registroval se 18. července 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 1136 příspěvků. Má 4 přátele. Region Hradec Králové.
fotoportrét
fotoportrét
atilius
6
Registroval se 18. července 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 1136 příspěvků. Má 4 přátele. Region Hradec Králové.
 @kotla @barca_h
Ono se dá říct, že ty první dny tam člověk ani nemusí být. Myslím, tak první dva, tři dny. To staví hrubou stavbu, střechu atd. Ale je to vážně zajímavé a je super ráno stát u desky a večer se projít po domě emoticon

Ty další dny jsem se tam vždycky stavil po práci na půl hodiny, podíval jsem se, co udělali, občas chtěli se s něčím ujistit nebo se dohodnout na nějakých detailech. Třeba elektrikář chtěl ukázat, kde přesně má udělat vývody na stropní svítidla. A taky jsem si to průběžně fotil, ptal se atp. Přeci jen je lepší řešit nějaké připomínky během stavby, než při předání. A na předposlední den jsem se domluvil s parťákem, že projdeme dům spolu, aby se to ten poslední den případně nemuselo honit a předělávat. Ale v zásadě nebylo co. V předávacím protokolu jsme měli asi jen tři připomínky a ty tam dali sami z RD emoticon Jakože se jim nezdála topná spirála v bojleru, tak přijel pak servisák z Dražic to předělat, chyběl záručák na centrální vysavač a ještě nějaká drobnost.
8. led v 18:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kotla
35
fotoportrét
fotoportrét
kotla
35
 Chtěla bych se prosím zeptat, v navrhovaných plovoucích podlahách ve standardu jsou psány tyto řady od Quick stepu: "Go", "Classic" a "Eligna"..na www stránkách QS jsem ale typovou řadu "Go" nenašla. Nevíte, čím je nahrazena? Děkuji
8. led v 18:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
fialka1122 (28 r.)
19
Registrovala se 1. ledna 2013 na modrastrecha.cz. Přidala 152 příspěvků. Má 18 přátel. Region Brno.
  • Stavím dům
    Region Brno
fotoportrét
fotoportrét
fialka1122 (28 r.)
19
Registrovala se 1. ledna 2013 na modrastrecha.cz. Přidala 152 příspěvků. Má 18 přátel. Region Brno.
  • Stavím dům
    Region Brno
 @kotla nevim, ale vybirej z rady Eligna. Je to ve standardu a je lepsi nez classic. Ale on te na to stejne pan Doležal upozorni.. emoticon
8. led v 18:31  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kotla
35
fotoportrét
fotoportrét
kotla
35
 @fialka1122 Díky emoticon
8. led v 18:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
silenoz (33 r.)
1
Registroval se 7. dubna 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 227 příspěvků. Má 2 přátele. Region Plzeň.
fotoportrét
fotoportrét
silenoz (33 r.)
1
Registroval se 7. dubna 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 227 příspěvků. Má 2 přátele. Region Plzeň.
 Zdravim,
tak jiz mame druhy pracovni den. Patro hotove a jeste nyni pokladaji tasky na garaz. Za chcilku se na ne jedu podivat emoticon
Parta zatim super, az teda na to, ze si vcera dali asi 3 stropni panely pres noc na pole!!! Nejsopise nicim nevypodlozili a kaminky udelali ve strope tak 40 direk: http://foto-tykvart.rajce.idnes.cz/NOVA_101_-_den_2/#P1100214dilnastrop.jpg ci http://foto-tykvart.rajce.idnes.cz/NOVA_101_-_den_2/#P1100187dilna.jpg
Jsem z toho na nervy. Taky se vam to stalo?

Fotky 1.den: http://foto-tykvart.rajce.idnes.cz/NOVA_101_-_den_1/
Fotky 2.den: http://foto-tykvart.rajce.idnes.cz/NOVA_101_-_den_2/
8. led v 19:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
silenoz (33 r.)
1
fotoportrét
fotoportrét
silenoz (33 r.)
1
 @silenoz mam nechat dirky ve stropni folii zapasat do stavebniho deniku?
8. led v 19:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jitule23
106
Registrovala se 19. října 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 997 příspěvků a 7 alb. Má 25 přátel.
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
jitule23
106
Registrovala se 19. října 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 997 příspěvků a 7 alb. Má 25 přátel.
  • Již bydlím v domě
 @silenoz Určitě zapsat a tu díru ať opraví. Fotodokumentace je moc pěkná. Stavěli jsem před více než pěti lety a s nostalgií vzpomínám. Ráno nic a večer dům.
8. led ve 20:10  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
farka
28
Registrovala se 2. července 2013 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 294 příspěvků. Má 10 přátel. Region Brno.
fotoportrét
fotoportrét
farka
28
Registrovala se 2. července 2013 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 294 příspěvků. Má 10 přátel. Region Brno.
 @barca_h manžel byl celý první den (já s 3 týdenní holčičkou doma), další dny se tam vždy na chvíli otočil na kontrolu a případné domluvy co a jak dál...
8. led ve 20:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pafipaf2
39
Registrovala se 30. ledna 2015 na modrastrecha.cz. Přidala 366 příspěvků. Má 20 přátel. Lanškroun.
fotoportrét
fotoportrét
pafipaf2
39
Registrovala se 30. ledna 2015 na modrastrecha.cz. Přidala 366 příspěvků. Má 20 přátel. Lanškroun.
 prosím Vás, dneska nám přišla 3 zál. faktura. Zároveň mi i volal pán z Lamontu, že nám přijedou montovat kuchyň 17.2. ale fakturu máme splatnou už hned 23.2. což s našimi úřady teda nevím, zda stihneme kolaudaci, kterou potřebujeme pro čerpání hypo. Měli jste to taky tak? Docela mě to vyděsilo, protože splatnost by měla být dle SOD 15 dní od předání. Což u nás proběhne teda někdy mezi prý 13-16
8. led ve 21:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pafipaf2
39
fotoportrét
fotoportrét
pafipaf2
39
 @silenoz ty koberce jsou prostě boží. Taky je budeme skládat ale uděláme to těsně před ať nám to nezachumelí. =) emoticon emoticon emoticon emoticon
8. led ve 21:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jimika
1
Registrovala se 12. ledna 2015 na modrastrecha.cz. Přidala 236 příspěvků. Má 4 přátele.
fotoportrét
fotoportrét
jimika
1
Registrovala se 12. ledna 2015 na modrastrecha.cz. Přidala 236 příspěvků. Má 4 přátele.
 @pafipaf2 A jakou banku máte? Vy máte jako podmínku pro čerpání kolaudaci?
8. led ve 21:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pafipaf2
39
fotoportrét
fotoportrét
pafipaf2
39
 @jimika mě hlavně zaráží ten termín splatnosti. měla ta fa. přijít 5týdnů před zahájením a splatnost má být 15dní po předání. tak to nechápu. myslím že tam ta kolaudace byla podmínkou. a dle SOD bychom to normálně stíhali ale takhle teda nevím.
8. led ve 21:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pafipaf2
39
fotoportrét
fotoportrét
pafipaf2
39
 @jimika tak není podmínka, musela jsem se jít mrknout a podmínka kolaudace je až při čerpání té zbylé částky.Ale stejně ta splatnost nekoresponduje s tím co je uvedeno v SOD.
8. led ve 21:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
peval
15
Registroval se 16. listopadu 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 18 příspěvků. Má 3 přátele. Region Šumperk.
fotoportrét
fotoportrét
peval
15
Registroval se 16. listopadu 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 18 příspěvků. Má 3 přátele. Region Šumperk.
 @pafipaf2 Taky nám dnes přišla fa. č. 3 na doplatek do 90% ceny domu. Splatnost tam máme 16.2. Při plánovaném předání 30.1. to sedí se smlouvou. Kolaudace v podmínkách není. Jen pojistka, nový tržní ocenění a vinkulace v katastru.
8. led ve 22:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pafipaf2
39
fotoportrét
fotoportrét
pafipaf2
39
 @peval Přesně takové podmínky tam máme taky pro čerpání těch 90% já si to původně spletla ale ta splatnost tam je opravdu hodně na knop. V pondělí paní zavolám a domluvím se s ní. Přesný termín nemáme ale pan z kuchyní mi říkal že by domek měli dodělávat v tom termínu jak už jsem psala ale to by splatnost stejně byla až k poslednímu únoru/ začátek března.
8. led ve 22:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jimika
1
fotoportrét
fotoportrét
jimika
1
 @pafipaf2 Určitě se zkus domluvit, to bude asi chyba. Také máme ve smlouvě splatnost do 15ti dnů.
8. led ve 22:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kubad10
17
Registroval se 1. září 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 97 příspěvků. Má 8 přátel. Bedihošť, Region Prostějov.
fotoportrét
fotoportrét
kubad10
17
Registroval se 1. září 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 97 příspěvků. Má 8 přátel. Bedihošť, Region Prostějov.
 @silenoz Měli jsme to podobné, nám to zase navlhlo... oni ty dírky zalepí... buď v klidu
8. led ve 22:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
peval
15
fotoportrét
fotoportrét
peval
15
 @pafipaf2 jj, zavolej. Asi nějakej překlep emoticon
8. led ve 23:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
silenoz (33 r.)
1
fotoportrét
fotoportrét
silenoz (33 r.)
1
 @pafipaf2 jj tepichy jsou super, ale uz je jerab zajezdil :DD

@kubad10 jestli i nam to navlhlo pres modrou folii netusim, doufam ze ne. Uz je to na domu polozene.
9. led v 10:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
silenoz (33 r.)
1
fotoportrét
fotoportrét
silenoz (33 r.)
1
 Zdravim, mel bych dotaz na vytapeni horni koupelny: http://foto-tykvart.rajce.idnes.cz/NOVA_101_-_planovani/#horni-koupelna04.jpg

Mate v ni radiatory + zebriky?
Ja mam jen zebrik obrovsky 900x1800, ale kvuli topne tycy se k nemu uz celkem obtizne vejde zasuvka.
Navrhli mi jej v Siku vymenit za zebrik 750x1800 (doplatek mi asi nikdo nevrati). Jen netusim jak bude stihat vytapet mistnost ...prece jen neco vypocetli topenari z RD.
Mate nekdo v horni koupelne taky zebrik jen 750x1800? Diky emoticon
9. led v 10:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
to.nejde
96
Registrovala se 21. dubna 2006 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 173 příspěvků a 15 alb. Má 13 přátel.
  • Již bydlím v domě
    Region Jičín
fotoportrét
fotoportrét
to.nejde
96
Registrovala se 21. dubna 2006 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 173 příspěvků a 15 alb. Má 13 přátel.
  • Již bydlím v domě
    Region Jičín
 @silenoz My tedy máme žebřík šíře 900, ale myslím, že je to i zbytečné. Když topí, je tam až moc vedro. Na druhou stranu je fajn, že se na něm pohodlně suší 4 ručníky najednou. Ale jen s ohledem na teplo by ten 750 měl bohatě stačit.
9. led v 11:18  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
silenoz (33 r.)
1
fotoportrét
fotoportrét
silenoz (33 r.)
1
 @to.nejde díky emoticon Nechám jej vyměnit.
9. led v 11:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
olomonteum
1
Registroval se 28. srpna 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 116 příspěvků. Má 3 přátele. Region Brno.
fotoportrét
fotoportrét
olomonteum
1
Registroval se 28. srpna 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 116 příspěvků. Má 3 přátele. Region Brno.
 Ahoj, dotaz na jiz dele bydlici: jak jste resili drobne praskliny ve spojich sadrokartonu/farmacellu? My mame dum 7 mesicu a rekneme na 10% vsech spoju po celem dome jsou praskliny do 0,5 mm sirky a delky 0,5 az 2m. Zacaly se delat s prichodem zimy. V patre jsou dlouhe praskliny predevsim v napojeni sikmin na stropy. Jakou tedy mate zkusenost se sedanim domu? Za jak dlouho po montazi jste praskliny reklamovali? Diky.
9. led ve 12:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pavelcent
35
Registroval se 7. února 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 1040 příspěvků. Má 13 přátel.
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
pavelcent
35
Registroval se 7. února 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 1040 příspěvků. Má 13 přátel.
  • Již bydlím v domě
 @olomonteum
Počkej rok a půl, objeví se toho ještě víc a pak reklamuj. Přijedou, opraví, uklidí a bude klid. Prošli si tím prakticky všichni. emoticon
9. led ve 13:41  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš