Menu Forum

RD Rýmařov a zkušenosti s nimi?

3. pro 2016  • 
 Přidej příspěvek
fotoportrét
fotoportrét
farka
28
Registrovala se 2. července 2013 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 290 příspěvků. Má 10 přátel. Region Brno.
fotoportrét
fotoportrét
farka
28
Registrovala se 2. července 2013 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 290 příspěvků. Má 10 přátel. Region Brno.
 @atilius to máme úplně stejně teplota přes noc 19°C a přes den dokonce 23-24°C
dneska okna naprosto ok, všimla jsem si, že se tak moc rosí a tečou jen když je venku pod °C
máme trojskla a vchodové dveře dřevěné, ale dole vůbec orosená nejsou, jen horní patro...stavěli jsme letos v říjnu
říkám si, že dřevo ještě trochu vysychá a tak možná proto...
10. led ve 23:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
farka
28
fotoportrét
fotoportrét
farka
28
 a ještě dotaz, v přivětrávací jednotce na půdě (přímo v té krabici) se nám drží vlhkost, rosí se to, jsou tam loužičky a ten látkový filtr je věčně mokrý a začíná plesnivět emoticon asi to úplně normální není, ne? nebo vám jede řízené větrání nonstop???
10. led ve 23:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
atilius
5
Registroval se 18. července 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 1131 příspěvků. Má 4 přátele. Region Hradec Králové.
fotoportrét
fotoportrét
atilius
5
Registroval se 18. července 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 1131 příspěvků. Má 4 přátele. Region Hradec Králové.
 @farka Pokud to nemáš zapnuté, tak tou trubkou odchází teplý vzduch nahoru a tam kondenzuje. Teď na zimu jsme to zapnuli včetně vyhřívání. Jestli ten vzduch pak doma ohříváme elektrokotlem nebo spirálou je fuk...
11. led v 06:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
barca_h
Registrovala se 14. října 2015 na modrastrecha.cz. Přidala 34 příspěvků. Region Brno.
  • Stavím dům
    Region Brno
fotoportrét
fotoportrét
barca_h
Registrovala se 14. října 2015 na modrastrecha.cz. Přidala 34 příspěvků. Region Brno.
  • Stavím dům
    Region Brno
 @zuzmenda a bagr tam stoji kolik dni? Co je ted vyhled pocasi, tak hlasi minimalne 3 dny od zacatku stavby dost pod nulou.
11. led v 06:32  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kstampachova
Registrovala se 17. dubna 2015 na modrastrecha.cz. Přidala 56 příspěvků. Region Benešov.
fotoportrét
fotoportrét
kstampachova
Registrovala se 17. dubna 2015 na modrastrecha.cz. Přidala 56 příspěvků. Region Benešov.
 Vím, že většina diskutujících tady čeká na termín montáže a snaží se uhánět RDR, aby to bylo co nejdříve. My máme termín v únoru, ale jak se to blíží, tak pomalu přemýšlím, zda by nebylo lepší nechat to až třeba na druhou polovinu dubna, nebo začátek května. Jelikož jsme nestihli postavit do konce roku museli jsme se v prosinci přestěhovat do bytu a nějak se mi nechce tak rychle absolvovat druhé stěhování v zimním období. Navíc při montáži v únoru nebude pravděpodobně hotová termofasáda a budou muset přijet dodatečně, a jsou zde i další nevýhody, které s sebou nese montáž v zimním období. Když už jsme vydrželi čekali tak dlouho, radši bych se stěhovala na jaro/léto, tak, aby domek hezky vysychal, byl komplet hotový, nebrodili se v bahně atd. Nemáte někdo zkušenosti s oddálením termínu výstavby?
11. led v 08:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
atilius
5
fotoportrét
fotoportrét
atilius
5
 @kstampachova My jsme stavěli loni v únoru. Před tím jsme se v půlce listopadu stěhovali z 4+1 do 1+1 emoticon a pak na konci února do domu. Ono nikde není záruka, že v dubnu/květnu bude pěkné počasí. Pamatuji před pěti lety sníh na konci května. Fasáda se samozřejmě bude muset dodělat později, to není až takový problém. CO mi na tom přišlo akorát blbé, že mi tam chlapi nechali všechny kbelíky od barvy a já to musel vyhazovat "protože o odpad se stará zákazník". Akorát, že při stavbě je k dispozici kontajner. Nicméně není toho zase tolik, aby to člověk na dvakrát, třikrát neodvezl.
S vysycháním vůbec nevidím problémy. Zase - když bude pravé dubnové počasí, tak to bude horší, než za mrazů v únoru. emoticon
11. led v 08:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
zuzmenda
216
Registrovala se 5. ledna 2014 na modrastrecha.cz. Přidala 30 příspěvků. Má 32 přátel.
  • Již bydlím v domě
    Region Brno
fotoportrét
fotoportrét
zuzmenda
216
Registrovala se 5. ledna 2014 na modrastrecha.cz. Přidala 30 příspěvků. Má 32 přátel.
  • Již bydlím v domě
    Region Brno
 @fialka1122 Paji,meli jsme to uplne stejne.Den pred Vanocemi to vypadalo jak naprosta oranice a zasypavali nam pozemek.
11. led v 08:46  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
zuzmenda
216
  • Již bydlím v domě
    Region Brno
fotoportrét
fotoportrét
zuzmenda
216
  • Již bydlím v domě
    Region Brno
 @barca_h Ted nevim,jestli jsem v prispevku psala bagr,ale myslela jsem samozrejme jerab emoticonByl tam prvni 2 dny,dnes mame 7.den stavby,pry tam ma jeste dojet,ale nevim teda na co...Vse resi muz,ja na stavbe byla jen jednou,takze mam vse zprostredkovane.
11. led v 08:48  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
silenoz (33 r.)
1
Registroval se 7. dubna 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 227 příspěvků. Má 2 přátele. Region Plzeň.
fotoportrét
fotoportrét
silenoz (33 r.)
1
Registroval se 7. dubna 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 227 příspěvků. Má 2 přátele. Region Plzeň.
 Tak nam zacina docela prset a strecha neni zcela polozena.
Pod taskama je tmave seda folie. Koukal jsem na ni a prijde mi to jako sitovina, pruhledne (neni to igelit). Nevite zda to snese mirny destik? Mam docela obavy aby to ji neproteklo do vaty, to by byl prusvih.
Zde mam folii na strese: http://foto-tykvart.rajce.idnes.cz/NOVA_101_-_den_4_10.1.2016/#P1100318.jpg
Dnesni foto - chybi jen par tasek + hrebenace - http://foto-tykvart.rajce.idnes.cz/NOVA_101_-_den_5_11.1.2016#P1100324.jpg
11. led v 11:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
silenoz (33 r.)
1
fotoportrét
fotoportrét
silenoz (33 r.)
1
 @zuzmenda 5.1. a koncite jiz 16.1.?
U nas zacali 7.1. a termin mame 25.1. s tim ze se to o nejaky de posune.
Okolo domu mame podobne bahniste, nic nam ale nedoporucili a v dome je celkem pekny bordel.
Jakou mate partu?
11. led v 11:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
silenoz (33 r.)
1
fotoportrét
fotoportrét
silenoz (33 r.)
1
 Delal si nekdo z majitelu po montazi Blower Door Test? RD jej tusim nedela, pry jen pri namatkove kontrole.
Docela o nem uvazuji. V obytne garazi bylo snad 20 direk ve strope.
11. led v 11:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
fialka1122 (28 r.)
19
Registrovala se 1. ledna 2013 na modrastrecha.cz. Přidala 152 příspěvků. Má 18 přátel. Region Brno.
  • Stavím dům
    Region Brno
fotoportrét
fotoportrét
fialka1122 (28 r.)
19
Registrovala se 1. ledna 2013 na modrastrecha.cz. Přidala 152 příspěvků. Má 18 přátel. Region Brno.
  • Stavím dům
    Region Brno
 @silenoz Zuzka ma bungalov. Myslim, ze to obytne podkrovi prodlouzi to par dni prodlouzi emoticon a zbytek nevim
11. led v 11:55  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kotla
35
Registrovala se 14. června 2013 na modrastrecha.cz. Přidala 408 příspěvků. Má 20 přátel. Region Brno.
fotoportrét
fotoportrét
kotla
35
Registrovala se 14. června 2013 na modrastrecha.cz. Přidala 408 příspěvků. Má 20 přátel. Region Brno.
 @fialka1122 Páji, už ani nevím co Ti mám povzbuzujícího říct na vaši situaci...hlavně hlavu vzhůru!
11. led ve 12:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pvratny
26
Registroval se 4. září 2012 na modrastrecha.cz. Přidal 63 příspěvků. Má 4 přátele. Region Praha.
fotoportrét
fotoportrét
pvratny
26
Registroval se 4. září 2012 na modrastrecha.cz. Přidal 63 příspěvků. Má 4 přátele. Region Praha.
 @farka Máme stejnou zkušenost a v podstatě je skutečně třeba, aby to hlavně přes zimu jelo skutečně nonstop. Dovnitř jde studený vzduch, na půdě je tepleji. Takže když ta jednotka nejede, sráží se tam voda. My to občas vypínáme přes noc, při tom problém není. Ale zrovna na Silvestra jsme jeli na dva dny pryč a já to zapomněl po noci zapnout. Výsledek byl ten, že se tam udělala taková vlhkost, že to začala vyhazovat pojistky.
11. led ve 12:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
silenoz (33 r.)
1
fotoportrét
fotoportrét
silenoz (33 r.)
1
 @fialka1122 tak to potom jo emoticon
11. led ve 13:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
zuzmenda
216
  • Již bydlím v domě
    Region Brno
fotoportrét
fotoportrét
zuzmenda
216
  • Již bydlím v domě
    Region Brno
 @silenoz Jak už bylo odpovězeno, stavíme Largo, to je rychlejší. 16.1. byl původní plán předání, asi se to o den až dva posune, protože kvůli počasí a tmě první dny začínali pracovat později.
Partu máme skvělou, sympaťáci, moc pracovití, dělají i o víkendech. V domě bordel nemáme, ale kolem domu je to hrůza. Když jsme se tam šli v sobotu mrknout, měla jsem do minuty boty obalené bahnem tak, že jsem nemohla chodit emoticon Nezávidím jim pak ten úklid.
11. led ve 13:51  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
fialka1122 (28 r.)
19
  • Stavím dům
    Region Brno
fotoportrét
fotoportrét
fialka1122 (28 r.)
19
  • Stavím dům
    Region Brno
 @kotla ja si rikam, ze se to proste ted uz nejak splacat musi a v breznu bydlime emoticon jinak to nejde emoticon
11. led ve 14:22  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
maka101
16
Registrovala se 27. ledna 2015 na modrastrecha.cz. Přidala 35 příspěvků. Má 3 přátele. Horní Datyně, Region Ostrava.
  • Již bydlím v domě
    Vratimov-Horní Datyně
fotoportrét
fotoportrét
maka101
16
Registrovala se 27. ledna 2015 na modrastrecha.cz. Přidala 35 příspěvků. Má 3 přátele. Horní Datyně, Region Ostrava.
  • Již bydlím v domě
    Vratimov-Horní Datyně
 @pvratny @farka Dobrý den, bydlíme ve 101 od konce listopadu u předání nám bylo řečeno že rizene větrání je uzasne věc pro pracující lidi kteří nemají možnost byt doma a často vetrat, říkal nám že když jsem doma na Mateřské a vetram oknami tak to vůbec nemusíme používat, máme to vyple, topime na 2 2 stupňů i v noci a vlhkost nikde nemáme okna sucha a na pude vse suche.
11. led v 16:09  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
maxulek
20
Registrovala se 10. května 2014 na modrastrecha.cz. Přidala 57 příspěvků. Má 20 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
maxulek
20
Registrovala se 10. května 2014 na modrastrecha.cz. Přidala 57 příspěvků. Má 20 přátel.
 Ahoj, prosím chtěli po vás na stavebním úřadu, aby jste geodeticky zaměřili vedení vody a elektriky, když zdroj z kterého odebíráte je na vašem pozemku? A ještě musíme dodat geodeticky zaměřené zpevněné plochy, septik, studnu, filtr, vsakovačky dešt. vody. To je šílený. Jak jste na tom byli vy, zajímá mě to zda jiný kraj jiný mrav co se týče stavebního úřadu. Díky
11. led v 17:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
gustinovi
9
Registrovala se 15. července 2007 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 166 příspěvků. Má 12 přátel. Region Karviná.
fotoportrét
fotoportrét
gustinovi
9
Registrovala se 15. července 2007 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 166 příspěvků. Má 12 přátel. Region Karviná.
 @maxulekt také tohle vše podstupujeme, je to spíše pro to, aby jste do nějakého vedení nekopli a aby bylo vyznačeno, kde co na pozemku máte a co jakým způsobem budete mít řešeno emoticon
11. led v 19:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
mujnickmajepicizivottaticek80
Registroval se 11. ledna 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 2 příspěvky. Region Frýdek-Místek.
fotoportrét
fotoportrét
mujnickmajepicizivottaticek80
Registroval se 11. ledna 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 2 příspěvky. Region Frýdek-Místek.
 Vážení přátelé dobrý večer, som tu a stojím pri vás emoticon
11. led ve 22:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
maxulek
20
fotoportrét
fotoportrét
maxulek
20
 @gustinovi rozumím tomu u vody a elektriky ale u zpevněných ploch teda ne a vyznačit kde je studna, septik, ... což je vidět na povrchu a je to přesně na metry zakreslené v plánu
12. led v 08:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
gustinovi
9
fotoportrét
fotoportrét
gustinovi
9
 @maxulek tak já chápu i to, je pravda, je toho hodně. Přece jen septika - jestli to neodvádíte do řeky, zpevněné plochy (o tolik vám bude váš pozemek méně vsakovat vodu) a od toho se odvíjí objem dešťové vody - jak tu máte vyřešenou a jestli je dostačujíci a voda nezaplavuje okolní pozemky, při kolaudaci k trvalému bydlišti musíte mít pitnou vodu tak jestli ji máte a jak ji máte řešenou apod. Je toho fakt šíleně hodně, ale vše chápu že chtějí mít doložené. Při schvalování stavemního povolení/ohlášky stavby se na pozemek nechodí dívat, odsouhlasí to pouze od stolu, takže vše co na pozemku máte vidí jen z vašeho nákresu.
12. led v 09:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
maxulek
20
fotoportrét
fotoportrét
maxulek
20
 @gustinovi ok, beru emoticon
12. led v 10:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pvratny
26
fotoportrét
fotoportrét
pvratny
26
 @maka101 Cožpak o to, na půdě máme taky vše suché, ale určitě máte sucho i v té větrací bedně? Doporučuji ji příležitostně zkontrolovat. Může tam být i plíseň (To se nám stalo první zimu, když jsme to měli vypnuté delší dobu. Naštěstí to šlo reklamovat) a při spuštění mohou vyletět pojistky. Pokud je sucho i v bedně, máte kliku emoticon
12. led ve 13:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
amari
1
Registrovala se 21. srpna 2015 na modrastrecha.cz. Přidala 18 příspěvků. Region Zlín.
fotoportrét
fotoportrét
amari
1
Registrovala se 21. srpna 2015 na modrastrecha.cz. Přidala 18 příspěvků. Region Zlín.
 prosím mohla bych poprosit kdo tu dával roční vyučtování elektriky na Nova 101?prosím pošlete ...moc děkuji
12. led v 19:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
olomonteum
1
Registroval se 28. srpna 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 115 příspěvků. Má 3 přátele. Region Brno.
fotoportrét
fotoportrét
olomonteum
1
Registroval se 28. srpna 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 115 příspěvků. Má 3 přátele. Region Brno.
 @silenoz my jsme si o nej rekli uz u KS a celkem to pomuze najit jakekoliv skuliny v izolaci, ktere by tam jinak zustaly. Diky tomu mame barak zaizolovany tak,ze vysel pri mereni lepe,nez jsou nemecke nromy na pasiv. Stalo to tusim 5tis a na par bodin to zdrzelo stavbu
12. led v 19:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pafipaf2
39
Registrovala se 30. ledna 2015 na modrastrecha.cz. Přidala 366 příspěvků. Má 20 přátel. Lanškroun.
fotoportrét
fotoportrét
pafipaf2
39
Registrovala se 30. ledna 2015 na modrastrecha.cz. Přidala 366 příspěvků. Má 20 přátel. Lanškroun.
 Lidi, prosím Vás, je nějaký poplatek za kolaudaci? ju a kde najdu, jaký musí být hasičák?
12. led ve 20:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
atilius
5
fotoportrét
fotoportrét
atilius
5
 @pafipaf2 poplatek už nevím, ale hasičák kde a jaký je popsaný v požární zprávě, součást dokumentace. Je potřeba ho koupit, aby obsahoval certifikát.
12. led ve 20:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
silenoz (33 r.)
1
fotoportrét
fotoportrét
silenoz (33 r.)
1
 Chci se zeptat, mate taky u vsech radiatoru pripojeni z podlahy a nebo ze zdi?
Myslel jsem, ze je to jiz standard vyvody ze zdi, ale udelali nam z podlahy emoticon
12. led ve 20:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš