Menu Forum

RD Rýmařov a zkušenosti s nimi?

5. pro 2016  • 
 Přidej příspěvek
fotoportrét
fotoportrét
pafipaf2
39
Registrovala se 30. ledna 2015 na modrastrecha.cz. Přidala 366 příspěvků. Má 20 přátel. Lanškroun.
fotoportrét
fotoportrét
pafipaf2
39
Registrovala se 30. ledna 2015 na modrastrecha.cz. Přidala 366 příspěvků. Má 20 přátel. Lanškroun.
 @amari my budeme mit, za mesic prijedou montovatemoticon
15. led v 10:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kristynr1
47
Registrovala se 19. března 2015 na modrastrecha.cz. Přidala 459 příspěvků a 3 alba. Má 27 přátel. Region Brno.
fotoportrét
fotoportrét
kristynr1
47
Registrovala se 19. března 2015 na modrastrecha.cz. Přidala 459 příspěvků a 3 alba. Má 27 přátel. Region Brno.
 @amari máme krbovou vložku i kuchyň Lamont
15. led v 17:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
farka
28
Registrovala se 2. července 2013 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 290 příspěvků. Má 10 přátel. Region Brno.
fotoportrét
fotoportrét
farka
28
Registrovala se 2. července 2013 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 290 příspěvků. Má 10 přátel. Region Brno.
 @amari máme kuchyň Lamont a krbovou vložku budeme teprve pořizovat
15. led v 18:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
paskal11
Registrovala se 2. ledna 2016 na modrastrecha.cz. Přidala 10 příspěvků. Region Jablonec nad Nisou.
fotoportrét
fotoportrét
paskal11
Registrovala se 2. ledna 2016 na modrastrecha.cz. Přidala 10 příspěvků. Region Jablonec nad Nisou.
 Ahoj všem,
jsem tu nová.Také hodně zvažujeme stavbu Nova 101.V pátek jsme již měli schůzku s projektantem.Docela nás tlačil na rozšíření garáže.Tak jsem se chtěla zeptat na Vaše zkušenosti.Zda stačí nechat typovou garáž nebo o těch 60cm rozšířit?A udělat ji průchozí s domem nebo ne?Od toho nás zas docela zrazoval obchodní zástupce.Že prý pak do domu hodně táhne a auto je cítit.
17. led v 11:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jitule23
106
Registrovala se 19. října 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 997 příspěvků a 7 alb. Má 25 přátel.
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
jitule23
106
Registrovala se 19. října 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 997 příspěvků a 7 alb. Má 25 přátel.
  • Již bydlím v domě
 @paskal11 Máme NOvu 101 přes 5 let. Průchod z garáže jsme si prosadili a myslím, že je to jedna z nejlepších úprav, kterou jsme udělali. Není pravda, že táhne. Máme průchod přes technickou a tam jsou 2 dveře. Je tu ale i pár lidí, kteří mají průchod do zádveří. Auto cítit není. My máme garáž rozšířenou o kotelnu. Ale i rozšíření o 60 cm je lepší. Když do garáže budete chtít kromě auta dát i něco jiného (botník, mrazák), tak je tam málo místa. Mrkni ke mě do alba, mám tam i projekt.
17. led ve 12:42  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pavelcent
35
Registroval se 7. února 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 1028 příspěvků. Má 13 přátel.
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
pavelcent
35
Registroval se 7. února 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 1028 příspěvků. Má 13 přátel.
  • Již bydlím v domě
 @paskal11
Z vlastní zkušennosti můžu říct, že garáž není nikdy dost velká. My ji nechali prodloužit o 120cm, stálo to ranec, ale i tak bych snesl větší. Je potřeba někam dát věci pro zahradu (mulč. kůra, zemina, substráty,hrábě, lopaty, rýč, hrablo na sníh, motyčky atd. atd.), náhradní kola či gumy na auto (máme dvě), nějakej stůl či ponk, kleště, šroubováky, kladiva, klíče, hřebíky, vruty, šrouby, matky, podložky, minerálky koupené v akci, pivo, limonády, zavařeniny, žebřík, materiál co zbyde a může se hodit, kola, odrážedla, koloběžky, plastové hračky na zahradu, míče a různé balony a k tomu asi tisíc jiných věcí co jsou potřeba. Průchod do domu jsme nechtěli. Moje paní nechtěla roznášet špínu z garáže po domě a na místě průchodu v tech. místnosti máme druhou lednici. Do garáže chodíme přes terasu a nijak nám to nevadí. Možná by se průchod někdy hodil, ale zvykli jsme si na to.
17. led ve 13:23  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
to.nejde
96
Registrovala se 21. dubna 2006 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 173 příspěvků a 15 alb. Má 13 přátel.
  • Již bydlím v domě
    Region Jičín
fotoportrét
fotoportrét
to.nejde
96
Registrovala se 21. dubna 2006 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 173 příspěvků a 15 alb. Má 13 přátel.
  • Již bydlím v domě
    Region Jičín
 @paskal11 Rozšíření garáže a průchod z garáže přes zádveří do domu považuji za jedny z nejlepších úprav, co jsme v domě dělali. Máme podél obou stěn garáže regály na všechno možné. Normální šířka by nám asi nestačila, nemáme zatím žádný zahradní domek, tak je v garáži fakt všechno možné. A z domu do garáže chodíme dost často, určitě by to šlo i venkem, ale suchou nohou mi to přijde lepší emoticon A nemám pocit, že by z garáže táhlo.
17. led ve 14:15  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petrsv1000
230
Registroval se 11. srpna 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 4235 příspěvků. Má 32 přátel. Region Mladá Boleslav.
  • Zařizuji dům
    Mnichovo Hradiště
fotoportrét
fotoportrét
petrsv1000
230
Registroval se 11. srpna 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 4235 příspěvků. Má 32 přátel. Region Mladá Boleslav.
  • Zařizuji dům
    Mnichovo Hradiště
 @paskal11 Pokud nelituješ ty peníze tak do toho jdi, jak píšou ostatní místa není nikdy dost emoticon my v garáži auto nemáme, takže velikost je dostačující. Vchod do zádveří rozhodně doporučuji, chladněji tam je, ale špína do domu se neroznáší, v garáži máme dlažbu. Na nářadí mám zahradní boudu za pár korun...
17. led v 18:00  •  zařizuje dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
farka
28
fotoportrét
fotoportrét
farka
28
 @paskal11 mrkni ke mně do alba, máme 2 garáže i vstup do zádveří.....zádveří chytá veškerou zimu i borčus, do chodby už nic nejde, v garáži zatím neparkujeme, ale krámů tam je dost - kola, lyže, veškeré sportovní hry, gumy na auto, věci na práci okolo domu, na zahradu, pivo, limonády, jablka, popelnice....rozhodně průchodu nelitujeme, je to to nej co jsme si prosadili...
17. led v 18:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
paskal11
fotoportrét
fotoportrét
paskal11
 Děkuji všem za info.Ten průchod ze zádveří vypadá opravdu nejlépe.
A ještě se zeptám ohledně topení.Uvažujeme o podlahovém topení Fénix - topné fólie.Máte někdo zkušenost?
17. led ve 21:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pavelcent
35
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
pavelcent
35
  • Již bydlím v domě
 @paskal11
emoticon Jen ty nejlepší emoticon Co by tě zajímalo ?
17. led ve 22:10  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pafipaf2
39
fotoportrét
fotoportrét
pafipaf2
39
 Prosím Vás, jak hodně dopředu jste obdrželi zprávu o připravenosti staveniště? My máme za týden v úterý začínát a stále nic nemáme. Pokud tam budeme něco mít ještě dodělat, tak to budeme honit na poslední chvíli emoticon
18. led v 07:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
paskal11
fotoportrét
fotoportrét
paskal11
 @pavelcent Manžel původně přemýšlel nad teplovodním podlahovým.Ale pak jsme narazili na tyto fólie.Jaká je asi počáteční investice a návratnost?A je tímto způsobem dům dříve vytopen než běžnými tělesy?Jde nám i o úsporu.Jsme z Jizerských hor,takže min. 7měsíců topná sezóna.
18. led v 07:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
barca_h
Registrovala se 14. října 2015 na modrastrecha.cz. Přidala 34 příspěvků. Region Brno.
  • Stavím dům
    Region Brno
fotoportrét
fotoportrét
barca_h
Registrovala se 14. října 2015 na modrastrecha.cz. Přidala 34 příspěvků. Region Brno.
  • Stavím dům
    Region Brno
 @pafipaf2 - 4 pracovní dny předem... raději mu napište nebo pošlete mail... my jsme pak rychle dodělávali malé úpravy
18. led v 07:46  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
barca_h
  • Stavím dům
    Region Brno
fotoportrét
fotoportrét
barca_h
  • Stavím dům
    Region Brno
 @dan007 - tak už nám to dneska vypuklo... žádné zpevňování a zmrzlá půda jeřáb v pohodě drží
18. led v 07:47  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
atilius
6
Registroval se 18. července 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 1131 příspěvků. Má 4 přátele. Region Hradec Králové.
fotoportrét
fotoportrét
atilius
6
Registroval se 18. července 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 1131 příspěvků. Má 4 přátele. Region Hradec Králové.
 @pafipaf2 Nám tedy loni přijeli na stavbu přebrat desku a při té příležitosti do protokolu uvedli i co je potřeba dodělat, např zpevnit stání pro jeřáb, sehnat povolení k vjezdu (máme tam značku zákaz vjezdu nákladních vozů) atd.
18. led v 08:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
dan007
Registroval se 24. ledna 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 42 příspěvků. Má 1 přítele. Region Prostějov.
fotoportrét
fotoportrét
dan007
Registroval se 24. ledna 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 42 příspěvků. Má 1 přítele. Region Prostějov.
 @pafipaf2 pět dnu před montáží mi přišel email od p. Švehly.
18. led ve 12:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pafipaf2
39
fotoportrét
fotoportrét
pafipaf2
39
 @barca_h
@atilius
@dan007 Děkuji Všem, zrovna dneska nám to přišlo. Takže super =) skoro vše máme tak jsem spokojená, jen pár maličkostí a může to 26 vypuknout emoticon
18. led ve 13:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
brett
Registrovala se 26. prosince 2015 na modrastrecha.cz. Přidala 12 příspěvků.
fotoportrét
fotoportrét
brett
Registrovala se 26. prosince 2015 na modrastrecha.cz. Přidala 12 příspěvků.
 @paskal11 jsme také z Již.hor. příští měsíc začínají stavět a všude budeme mít teplovodní podlahovku.
18. led v 19:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pavelcent
35
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
pavelcent
35
  • Již bydlím v domě
 @paskal11
Všechny spotřeby mám napsané v tabulkách ve fotoblogu. Jak to bude se spotřebou na horách , nevím. Nějaký energetik by vám měl spočítat podle energetického štítku a polohy domu energetickou náročnost domu. Za mě je to absolutně perfektní. Protopíme cca 11tis/rok.
18. led ve 20:03  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
paskal11
fotoportrét
fotoportrét
paskal11
 @pavelcent Díky,už jsem koukla.Ta hodnota je krásná! emoticon emoticon My každopádně chceme i krbová kamna.
18. led ve 20:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pavelcent
35
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
pavelcent
35
  • Již bydlím v domě
 @paskal11
Pokud budete mít krbová kamna a dobře vyřešíte rozvod vzduchu do celého domu, spotřeba do el. podlahovky bude ještě lepší. Nezapomeňte na podružný elekroměr pro podlahovku, ať to můžete sledovat. Investice cca 2000,- , vrazíte ho do rozvodné skříně a je to emoticon .
18. led ve 21:47  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
erik1991
Registroval se 25. července 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 314 příspěvků. Má 2 přátele. Region Frýdek-Místek.
fotoportrét
fotoportrét
erik1991
Registroval se 25. července 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 314 příspěvků. Má 2 přátele. Region Frýdek-Místek.
 Tak projektová dokumentace je doma a včera taky proběhlo Elements a Siko emoticon
19. led v 09:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
dan007
fotoportrét
fotoportrét
dan007
 @pafipaf2 Včera první den montáže. Ráno v 6 hod. přijel kamion s návěsem a nestočil se mi na pozemek, ikdyž jsem měl od p. Švehly v Protokolu o kontrole staveniště uvedeno, že překládka není potřeba. Tak jsem musel na rychlo shánět jeřáb a auto na překládku (nebo zaplatiti 30 tis. RDR, že dovezou svoje stroje). Naštěstí se mi podařilo sehnat do půl hodiny jeřáb a auto, takže dům už stojí, ale mají mírný skluz. Partu máme super, v pohodě borci.
20. led v 07:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
atilius
6
fotoportrét
fotoportrét
atilius
6
 @dan007 Asi bych se s nimi hádal, když mám v protokole, že je všechno v pořádku, od toho ten protokol je.
20. led v 07:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
dan007
fotoportrét
fotoportrét
dan007
 @atilius Mluvil jsem se šefem party co montují dům a prý mám zkusit napsat na RDR, ať se podíli na překládce. Přečtu si řádně SOD, co je tam uvedeno o překldáce a kdyžtak napíšu na RDR. No uvídím co se stím dá dělat.
20. led v 07:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
atilius
6
fotoportrét
fotoportrét
atilius
6
 @dan007 Jestli jsi za to platil, rozhodně bych se snažil to přeúčtovat na RD. Proto dělají přejímku, aby k tomuhle nedocházelo. Případně bych jim poslal poslední splátku poníženou o tuhle částku. emoticon
20. led v 08:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
paskal11
fotoportrét
fotoportrét
paskal11
 @pavelcent Rozvod vzduchu chceme.Tak uvidíme,jak to celé dopadne.Na co se ještě,kromě topení,máme zaměřit?Za co se ještě vyplatí si připlatit?
20. led v 10:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
margot_ka
35
Registrovala se 15. března 2012 na modrastrecha.cz. Přidala 370 příspěvků. Má 36 přátel. Zlín, Region Zlín.
fotoportrét
fotoportrét
margot_ka
35
Registrovala se 15. března 2012 na modrastrecha.cz. Přidala 370 příspěvků. Má 36 přátel. Zlín, Region Zlín.
 @pavelcent poradi nam v RDR ohl redeni rozvodu vzduchu? Taky to teplo z krbovek chceme vyuzit na max
20. led v 10:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kristynr1
47
fotoportrét
fotoportrét
kristynr1
47
 @margot_ka máme vložku s výměníkem, každý nám tvrdil jaky bude v obyvaku hic a v pokojích chladno i přes výměník a není to pravda. Topime na 23-24 a v ostatních pokojích je max o půl stupně míň. Udělali sme dobře s výměníkem
20. led v 10:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš