Menu Forum

RD Rýmařov a zkušenosti s nimi?

6. pro 2016  • 
 Přidej příspěvek
fotoportrét
fotoportrét
kristynr1
47
Registrovala se 19. března 2015 na modrastrecha.cz. Přidala 459 příspěvků a 3 alba. Má 27 přátel. Region Brno.
fotoportrét
fotoportrét
kristynr1
47
Registrovala se 19. března 2015 na modrastrecha.cz. Přidala 459 příspěvků a 3 alba. Má 27 přátel. Region Brno.
 @fialka1122 Jeee to já vůbec nevěděla, toto jde mimo mě. Stránka se mi ale nechce otevřít
22. led v 18:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
krony
Registroval se 3. června 2010 na modrastrecha.cz. Přidal 78 příspěvků.
  • Stavím dům
fotoportrét
fotoportrét
krony
  • Stavím dům
 @lissie Ty kabely tam nejsou napevno v těch stropech, pokud vrutem trefíš kabel, tak by se měl sám přizvednout a neprojedeš do něj. Pokud se i tak toho bojíš, tak dej krátké vruty.
22. led v 18:29  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kotla
35
Registrovala se 14. června 2013 na modrastrecha.cz. Přidala 408 příspěvků. Má 20 přátel. Region Brno.
fotoportrét
fotoportrét
kotla
35
Registrovala se 14. června 2013 na modrastrecha.cz. Přidala 408 příspěvků. Má 20 přátel. Region Brno.
 Moji milí spoludiskutující, máme stavební povolení! JUPÍ emoticon
22. led ve 21:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
fialka1122 (28 r.)
19
Registrovala se 1. ledna 2013 na modrastrecha.cz. Přidala 152 příspěvků. Má 18 přátel. Region Brno.
  • Stavím dům
    Region Brno
fotoportrét
fotoportrét
fialka1122 (28 r.)
19
Registrovala se 1. ledna 2013 na modrastrecha.cz. Přidala 152 příspěvků. Má 18 přátel. Region Brno.
  • Stavím dům
    Region Brno
 @kristynr1 no mně to manžel řekl taky dneska, že se to dozvěděl.. takže pokud to nemáte, tak do toho.
Ještě to vložím jednou
https://adisepo.mfcr.cz/adistc/adis/idpr_epo/epo2/uvod/vstup_expert.faces

a je to pod daň z nemovitých věcí a pak průvodce. Měla jsem z toho obavy, protože nesnáším papírování, ale toto je naštěstí v pohodě ;)
22. led ve 21:38  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
zenny2
3
Registrovala se 20. srpna 2015 na modrastrecha.cz. Přidala 198 příspěvků. Má 4 přátele.
fotoportrét
fotoportrét
zenny2
3
Registrovala se 20. srpna 2015 na modrastrecha.cz. Přidala 198 příspěvků. Má 4 přátele.
 Prosím, pokud je tu někdo ze středočeského kraje, či z Prahy kdo měl šikovného projektanta na usazení na pozemek, prosím o info třeba do IP, moc děkuji.
23. led v 09:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
barca_h
Registrovala se 14. října 2015 na modrastrecha.cz. Přidala 34 příspěvků. Region Brno.
  • Stavím dům
    Region Brno
fotoportrét
fotoportrét
barca_h
Registrovala se 14. října 2015 na modrastrecha.cz. Přidala 34 příspěvků. Region Brno.
  • Stavím dům
    Region Brno
 @fialka1122 taky jsem to zjistila v tydnu. Mohu se jen zeptat, to se vyplni na netu a odeslu nebo musim zajit na urad??
23. led v 10:53  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pafipaf2
39
Registrovala se 30. ledna 2015 na modrastrecha.cz. Přidala 366 příspěvků. Má 20 přátel. Lanškroun.
fotoportrét
fotoportrét
pafipaf2
39
Registrovala se 30. ledna 2015 na modrastrecha.cz. Přidala 366 příspěvků. Má 20 přátel. Lanškroun.
 @fialka1122. Nevite do kdy se tam ty zmeny udavaji? Do konce roku jsme totiz meli na pozemku Zd + site a domek zaciname ted v utery.
23. led v 16:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
gustinovi
9
Registrovala se 15. července 2007 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 173 příspěvků. Má 12 přátel. Region Karviná.
fotoportrét
fotoportrét
gustinovi
9
Registrovala se 15. července 2007 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 173 příspěvků. Má 12 přátel. Region Karviná.
 @zenny2 nám děla pan Vokolek je z Kutná Hory krom toho si od něj necháváme vybehat cele Ohlášení stavby vc. Mereni radonu. Uuuuplne vse nás vyjde na cca 20 tis. Jsme za něj rádi nedokážu si to představit vyřizovat když jsme z ostravska
23. led v 16:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
nickspring
4
Registroval se 4. října 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 81 příspěvků a 1 album. Region Praha - východ.
fotoportrét
fotoportrét
nickspring
4
Registroval se 4. října 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 81 příspěvků a 1 album. Region Praha - východ.
 @zenny2 já mám pana Valkouna, jak už tady psali - v pohodě ale dělá všechno pomalu a vůbec nikam nespěchá emoticon
23. led v 17:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
moncicak86
33
Registrovala se 5. července 2014 na modrastrecha.cz. Přidala 70 příspěvků. Má 11 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
moncicak86
33
Registrovala se 5. července 2014 na modrastrecha.cz. Přidala 70 příspěvků. Má 11 přátel.
 @jimika My máme novu 101, kontejner jsme meli 23 dní, přivezli-odvezli, necelé 3 tuny a stálo nás to 11 tis s dopravou, pronájmem a vývozem. Dřevo jsme měli zvlášť a první 4 dny jsme třídili vše a odváželi, pak už jsme to práci nestíhali.
23. led v 18:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
fialka1122 (28 r.)
19
  • Stavím dům
    Region Brno
fotoportrét
fotoportrét
fialka1122 (28 r.)
19
  • Stavím dům
    Region Brno
 @barca_h jde to vytisknout ve finale , pak podepsat a poslat. Rozhoduje razitko na poste, pokudto poslete jeste1.2. Je to ok, později problem.

@pafipaf2 zmeny se udavaji k 1.1. Tj pro vas plati dan za pozemek, jednoduse je to vymera x 2Kc.

Jinak ja jsem upmne neodbornik na toto, ale toto jsem cetla nez jsem se dopracovala k tomu, jak to vyplnit emoticon
23. led v 19:06  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
fialka1122 (28 r.)
19
  • Stavím dům
    Region Brno
fotoportrét
fotoportrét
fialka1122 (28 r.)
19
  • Stavím dům
    Region Brno
 K tem kontejnerum. My teprve stavet budeme, ale ceho je nejvic? Sut, recyklaky nebo jeste neco dalsiho? Budeme mit asi 2male kontejnery s tim, ze jeden sut, druhy recyklovatelný. A vyjde nas to 5tis, jinak by ten mix vysel vic. Nejspis nebudeme mit fasadu, ze bude pod -5, tak kyble od barvy se nas zatim netykaji..
23. led v 19:09  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
charlie79
Registroval se 8. listopadu 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 13 příspěvků. Má 1 přítele. Region Ostrava.
fotoportrét
fotoportrét
charlie79
Registroval se 8. listopadu 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 13 příspěvků. Má 1 přítele. Region Ostrava.
 Ahojte všichni. Už nějakou dobu sledují tuto diskuzi a hodně rad od Vás mi bylo nápomocno. Budeme stavět largo98 a ted řešíme odpady. Měl bych dotaz, jaké jsou podle Vaších zkušeností výhody, nevýhody domácí čističky odpadních vod a nebo jestli raději použít žumpu? Předem díky za rady.
23. led ve 20:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
zenny2
3
fotoportrét
fotoportrét
zenny2
3
 @charlie79 Ahoj, no já bych nejdřív zašla na příslušný odbor životního prostředí, zda žumpu vůbec povolí, jinak co jsme zatím načetla, tak u žumpy jsou náklady na vyvážení a pořizovací náklady by měly být menší než u čističky, čistička je dražší a vyžaduje pravidelnou, ale asi ne příliš časově náročnou údržbu a jako u všeho je důležitá kvalita a spolehlivost firmy, pokusila bych se najít někoho, kdo by sám čističku měl a doporučil. (předpokládám, že kanalizace pro vás není v dosahu, jinak by vám odbor životního prostředí čističku, ani žumpu nejspíše nepovolil, ale to byste nejspíš neřešil tuhle otázku emoticon
23. led ve 21:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
charlie79
fotoportrét
fotoportrét
charlie79
 @zenny2 Kanalizace je uplně pase. Na SÚ řekli že může být obojí, tak právš řešíme co je lepší. Slyšel jsem že u čov se nesmí používat chem. čistící prostředky.
23. led ve 21:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
zenny2
3
fotoportrét
fotoportrét
zenny2
3
 @charlie79 To jsem se snažila také načíst, z toho, co jsem pochopila, tak se hlavně jedná o prostředky typu savo, domestos, jinak by to snad mělo být o.k. při nějakém běžném provozu domácnosti (1x myčka, třeba obden pračka), ale lepší se spíš pozeptat přímo nějakého dodavatele. Pak je také důležité, jaké máte podloží, mě třeba náš hydrogeolog řekl, že např. čistička se vsakem je naprosto nevhodná a nedoporučil by jí, že podloží je příliš propustné, mohlo by se vše dostat do případných okolních studní, takže bychom stejně skončili u žumpy nebo u čističky s nádrží.... Ono, nic není jednoduché, jak si člověk z počátku myslí.....každé má něco a je důležité si najít svou cestu emoticon . Nám projektant třeba řekl, že jde udělat nějak žumpa tak, že má vývod ve sloupku v plotu, takže fekál by mohl klidně přijet i v době, kdy nebudeme doma. Takže je to otázka zvážení a možností.
23. led ve 21:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
margot_ka
35
Registrovala se 15. března 2012 na modrastrecha.cz. Přidala 370 příspěvků. Má 36 přátel. Zlín, Region Zlín.
fotoportrét
fotoportrét
margot_ka
35
Registrovala se 15. března 2012 na modrastrecha.cz. Přidala 370 příspěvků. Má 36 přátel. Zlín, Region Zlín.
 @charlie79 nerekla bych,ze zumpa vyjde levneji...na porizovaci naklady ano,ale vyvoz? Pokud nebudete precistenou vodu vsakovat (pokud vam povoli,povoluji to jen v prip verejneho zajmu,aspon tak nam to rekli) a vyvazet jen kal,tak se taky pekne prohnete...
Například:
Rodinný dům, 4 osoby.
To je 4 x 120 litrů = 480 litrů odpadních vod denně.
0,480 x 365 = 175 kubíků odpadních vod ročně.

Vezmeme-li jímku o objemu 10 kubíků (m3), budeme ji vyvážet 18krát ročně (to je každé tři týdny).
Při ceně jednoho vývozu 1.500-2.500,- korun, vydáme za provoz jímky 27-45 tisíc korun ročně !!

My treba mame pri 2 dospelych a 1 prckovi spotrebu mensi,ale i tak bychom byli na 20 tis rocne a samo s rim jsou starosti...zumpu bych dala jen na chatu, k baraku nikdy
23. led ve 21:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
atilius
6
Registroval se 18. července 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 1131 příspěvků. Má 4 přátele. Region Hradec Králové.
fotoportrét
fotoportrét
atilius
6
Registroval se 18. července 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 1131 příspěvků. Má 4 přátele. Region Hradec Králové.
 @charlie79 My máme podle stavebního povolení taky jen žumpu a vyřešili jsme to tak, že žumpa je realizovaná čističkou a za ní nádrž na přečištěnou vodu. A tou v létě zaléváme zahradu. Navíc, když ta čistička správně funguje, tak je to opravdu dost čistá voda (obsahuje samozřejmě bakterie), ale na zalévání zahrady, trávníku je to dobré. Nemá se tím zalévat zelenina. Případně se musí důkladně omýt. Je to takhle určitě dražší, než samotná žumpa. Ale rozhodně to není pak potřeba tak často vyvážet, protože čisté vody se "zbavíte" lehčeji.
23. led ve 21:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
zenny2
3
fotoportrét
fotoportrét
zenny2
3
 @charlie79 @margot_ka, .....no, já jsem to asi napsala moc překotně, myslela jsem pořizovací náklady, že vyjdou levněji u žumpy, jinak ten vývoz není samozřejmě levná záležitost. Pak jak píšu, dle zkušeností záleží na podloží a na tom, co povolí odbor životního prostředí (vsak, pokud je možnost vypouštění do vodoteče, případně čistička s jímkou a přečištěnou vodou poté zalévat okrasnou zahradu, trávník.....)
23. led ve 21:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
charlie79
fotoportrét
fotoportrét
charlie79
 Taky se spíše přikláníme k čov. Posudek hadrogeologa ještě nemáme, takže uvídíme co nám řekne. Hlavně jsme ale chtěli vědět jak je to s těmi čistícími prostředky, praním v pračce a mytí v myčce.
23. led ve 21:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
farka
28
Registrovala se 2. července 2013 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 290 příspěvků. Má 10 přátel. Region Brno.
fotoportrét
fotoportrét
farka
28
Registrovala se 2. července 2013 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 290 příspěvků. Má 10 přátel. Region Brno.
 já teda přidám za nás...kontejner 2x vyvezen, stál u nás od 2. dne až měsíc po předání (borci ho nepotřebovali) a platili jsme 2.500kč s potvrzením o vývozu emoticon
máme jímku 9m3, kterou jsme zatím vyváželi po 2 měsících poprvé a teď počítáme, že to bude dříve za cenu 850,- , jsme v domě 2+1 prcek a kočka...budeme se muset časem napojit na obecní čov, proto investice do naší čov by byla zbytečná...
jinak máme stále mokrá okna všude, někde i kaluže pod okny, na půdě okolo větrací jednotky mokrá podlaha, větrání jede celý den (na noc vypínam) a přes den dělám velké větrání emoticon emoticon emoticon
23. led ve 22:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pajami
27
Registrovala se 3. ledna 2011 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 83 příspěvků a 1 album. Má 4 přátele.
  • Již bydlím v domě
    Region Praha - východ
fotoportrét
fotoportrét
pajami
27
Registrovala se 3. ledna 2011 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 83 příspěvků a 1 album. Má 4 přátele.
  • Již bydlím v domě
    Region Praha - východ
 @farka jak mate mokra okna a kaluže?
23. led ve 23:49  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jitule23
106
Registrovala se 19. října 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 997 příspěvků a 7 alb. Má 25 přátel.
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
jitule23
106
Registrovala se 19. října 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 997 příspěvků a 7 alb. Má 25 přátel.
  • Již bydlím v domě
 @charlie79 Máme čov už 5 let a při běžném provozu domácnosti s ní není problém. Většina čistících prostředků čov nevadí (jar, finisch, na praní persil, ariel, atd...)Nemají se používat pouze prostředky na bázi chloru - savo a nesmí tam přijít velké množství tuku - např. olej ze smažení a vlhčené ubrousky a vlhčený toaletní papír. Na to nás při instalaci výslovně upozornili. Ale nám jinak funguje velmi spolehlivě.
24. led v 07:57  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
mysskyna
Registrovala se 8. února 2012 na modrastrecha.cz. Přidala 153 příspěvků. Má 43 přátel.
  • Sním o domě
fotoportrét
fotoportrét
mysskyna
Registrovala se 8. února 2012 na modrastrecha.cz. Přidala 153 příspěvků. Má 43 přátel.
  • Sním o domě
 Hezký den. Uvažujeme o koupi RDR. zajímají mě celkové náklady na provoz. můžete mi je prosím někdo přiblížit? Počítáme s krbovými kamny. jen ještě nejsme rozhodnutí, zda jít do bungalovu nebo do patra. děkuji za vaše postřehy.
24. led v 09:06  •  sní o domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pavelcent
35
Registroval se 7. února 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 1028 příspěvků. Má 13 přátel.
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
pavelcent
35
Registroval se 7. února 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 1028 příspěvků. Má 13 přátel.
  • Již bydlím v domě
 @mysskyna
No , RDR asi na prodej nebude emoticon emoticon emoticon
Nějakej jejich dům určitě. Náklady na provoz mám tady - s krbovkama by to bylo o něco méně.

http://www.modrastrecha.cz/blog/pavelcent/album/tabulka-spotreby-el-energie-za-12-mesic-5yjqvf/
24. led ve 13:30  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
7karel7
Registroval se 7. června 2012 na modrastrecha.cz. Přidal 21 příspěvků. Má 3 přátele. Region Praha - západ.
fotoportrét
fotoportrét
7karel7
Registroval se 7. června 2012 na modrastrecha.cz. Přidal 21 příspěvků. Má 3 přátele. Region Praha - západ.
 @pavelcent Takhle je vyúčtování docela přijatelné. Otázka je, jak s ním od příštího roku zamíchá ERÚ. http://www.novatarifnistruktura.cz/nn.php?typ=doma
24. led ve 14:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pafipaf2
39
fotoportrét
fotoportrét
pafipaf2
39
 Setkal jste se tady prosim nekdo s tim, ze by se Vam drolila ZD? Dneska jsme odklizeli snih a v miste. Pod koupelnou se opravdu dost droli... ZD máme v ceně domu, takže jsme si desku nedělali sami.
24. led v 16:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pafipaf2
39
fotoportrét
fotoportrét
pafipaf2
39
 Pro predstavu fotky.
24. led v 16:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
farka
28
fotoportrét
fotoportrét
farka
28
 @pajami orosená cca 3 cm a stéká voda pod okno a na parapetu zůstávají loužičky vody - obcházím s ručníkem a utírám...dnes nebyla v noci taková kosa, takže okna nejsou tolik orosená...
24. led v 16:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
krony
  • Stavím dům
fotoportrét
fotoportrét
krony
  • Stavím dům
 Přitopte si, taky nám to dělalo, zvýšil jsem teplotu ve všech místnostech o 0,5°C a už to nedělá.
24. led v 16:55  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš