Menu Forum

RD Rýmařov a zkušenosti s nimi?

9. pro 2016  • 
 Přidej příspěvek
fotoportrét
fotoportrét
kristynr1
47
Registrovala se 19. března 2015 na modrastrecha.cz. Přidala 459 příspěvků a 3 alba. Má 27 přátel. Region Brno.
fotoportrét
fotoportrét
kristynr1
47
Registrovala se 19. března 2015 na modrastrecha.cz. Přidala 459 příspěvků a 3 alba. Má 27 přátel. Region Brno.
 @helisek85 vy si v bance určitě kolik chcete, kolik potřebujete my si brali o 50 tisíc víc. A v první smlouvě byla o 100 tisíc nižší. Musíte si to cca připočítat
8. únor ve 14:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
campari1
7
Registrovala se 15. února 2013 na modrastrecha.cz. Přidala 50 příspěvků. Má 1 přítele. Region Ostrava.
fotoportrét
fotoportrét
campari1
7
Registrovala se 15. února 2013 na modrastrecha.cz. Přidala 50 příspěvků. Má 1 přítele. Region Ostrava.
 @amari my jsme si nechali udělat vizualizaci u obou a pak jsme se rozhodli pro Siko, cenově to vyšlo plus minus stejně, ale Siko se nám líbilo více (měli i větší výběr mi přijde) emoticon
8. únor ve 14:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
erik1991
Registroval se 25. července 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 314 příspěvků. Má 2 přátele. Region Frýdek-Místek.
fotoportrét
fotoportrét
erik1991
Registroval se 25. července 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 314 příspěvků. Má 2 přátele. Region Frýdek-Místek.
 Tak takhle to bude u nás vypadat
8. únor v 16:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
recadv
Registroval se 17. června 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 65 příspěvků. Region Mladá Boleslav.
  • Zařizuji dům
    Region Mladá Boleslav
fotoportrét
fotoportrét
recadv
Registroval se 17. června 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 65 příspěvků. Region Mladá Boleslav.
  • Zařizuji dům
    Region Mladá Boleslav
 @erik1991 Finanční poradce - zkusil bych popřemýšlet nad tím, jestli finanční poradce nebude spíš překážkou pro získání lepší úrokové sazby. On ten FP jistě nebude pracovat zadarmo, tj. někdo mu musí uhradit provizi za případné vyřízení HÚ. A vsadil bych se, že to bude právě na váš úkor - banka vám to prostě "naúčtuje" v sazbě. Nebo si nechá zaplatit za odhad, vyřízení úvěru, čerpání na návrh na vklad a dalších všemožných poplatkách, které se však dají jistě nejen i u KB odpustit.
Pokud banka udělala odhad jaký udělala, pochybuji, že ho bude měnit. Nejste-li v KB spokojen, zkuste to prostě jinde. I když bych o moc pro vás "výhodnější" odhad nečekal...
8. únor v 19:01  •  zařizuje dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pafipaf2
39
Registrovala se 30. ledna 2015 na modrastrecha.cz. Přidala 366 příspěvků. Má 20 přátel. Lanškroun.
fotoportrét
fotoportrét
pafipaf2
39
Registrovala se 30. ledna 2015 na modrastrecha.cz. Přidala 366 příspěvků. Má 20 přátel. Lanškroun.
 @helisek85 My si nechali nacenit co možná nejvíce věcí, co to šlo a s tím šli žádat o hypo. Nakonec nám to ještě stouplo. Ale hodně věcí jsme si financovali sami. I když o hypo bych taky mohla povídat. Žádali jsme u spořky a tam to bylo opravdu o nervy. emoticon Nakonec máme hypo jinde a vyřízeno během 14 dní včetně 1 čerpání.
8. únor v 19:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kotla
35
Registrovala se 14. června 2013 na modrastrecha.cz. Přidala 408 příspěvků. Má 20 přátel. Region Brno.
fotoportrét
fotoportrét
kotla
35
Registrovala se 14. června 2013 na modrastrecha.cz. Přidala 408 příspěvků. Má 20 přátel. Region Brno.
 @recadv Ono také záleží co daný člověk, který žádá o nějaké peníze může nabídnout, zda má čím jistit, jaké jsou jeho aktuální hmotné statky atd. Jedná se o výši platu, případnou prodejnost dané nemovitosti a spoustu dalších věcí, které zvyšují/snižují jeho bonitu. Je těžké někomu na dálku radit, když nevíme, jak na tom je a co daná banka považuje za stěžejní pro udělení hypotéky.
8. únor v 19:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
recadv
  • Zařizuji dům
    Region Mladá Boleslav
fotoportrét
fotoportrét
recadv
  • Zařizuji dům
    Region Mladá Boleslav
 @kotla Ano, to určitě. Je to dost individuální záležitost... Jen jsem se snažil napsat, že FP - kteří se velmi rádi a často nazývají jako nezávislí - tak takoví vůbec nejsou a v podstatě spíš než to, že jsou schopni vyhádat něco "lepšího" než klient banky samotný, tak bych viděl jejich přínos v času, který jsou nám tou jejich službou schopni ušetřit. Možná to ode mě působí až příliš negativně, ale nějakou zkušenost s FP mám a upřímně mě to dost znechutilo.
8. únor v 19:45  •  zařizuje dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kotla
35
fotoportrét
fotoportrét
kotla
35
 @recadv Zcela souhlasím.
8. únor ve 21:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
erik1991
fotoportrét
fotoportrét
erik1991
 Tak KB to nebude CSOB už mi nabídlo nabídku s kterou jsem spokojen a pan finanční poradce má pro mě ještě lepší nevím do čeho jít.
9. únor ve 12:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
margot_ka
35
Registrovala se 15. března 2012 na modrastrecha.cz. Přidala 372 příspěvků. Má 36 přátel. Zlín, Region Zlín.
fotoportrét
fotoportrét
margot_ka
35
Registrovala se 15. března 2012 na modrastrecha.cz. Přidala 372 příspěvků. Má 36 přátel. Zlín, Region Zlín.
 @erik1991 tak asi do te nejvyhodnejsi, kde vam daji spravny odhad a dobry urok,ne? emoticon
9. únor ve 12:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
erik1991
fotoportrét
fotoportrét
erik1991
 Přidali nám 220 tis a úrok snížili na 1,89%
9. únor ve 13:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
6
Registroval se 20. října 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 482 příspěvků. Má 2 přátele.
  • Stavím dům
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
6
Registroval se 20. října 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 482 příspěvků. Má 2 přátele.
  • Stavím dům
 Mate niekto dvojgaraz s jednymi vratami? Aka je minimalna vhodna a optimalna sirka vrat pre dvojgaraz? Zaujimali by ma hlavne prakticke skusenosti, ked to niekto ma, ci mu staci sirka aku ma alebo by si po skusenostiach urobil sirsie vrata alebo ci naopak sa mu zdaju zbytocne siroke atd...
Ide mi hlavne o tie vrata, vnutornu sirku neriesim (t.j. ta bude siroka az-az emoticon
9. únor ve 14:10  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
lopp
8
Registroval se 10. dubna 2013 na modrastrecha.cz. Přidal 646 příspěvků. Má 1 přítele. Region Praha.
fotoportrét
fotoportrét
lopp
8
Registroval se 10. dubna 2013 na modrastrecha.cz. Přidal 644 příspěvků. Má 1 přítele. Region Praha.
 @tojojot Zdravím, minimální vhodná šíře vrat je tak 475-480cm, optimální 500 cm. Není zač... emoticon
9. únor ve 14:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
matyasek34
11
Registrovala se 3. března 2015 na modrastrecha.cz. Přidala 27 příspěvků. Má 7 přátel. Region Liberec.
fotoportrét
fotoportrét
matyasek34
11
Registrovala se 3. března 2015 na modrastrecha.cz. Přidala 27 příspěvků. Má 7 přátel. Region Liberec.
 @silenoz Dobrý den mohu se zeptat na tu rekuperaci, pročítám si jednotlivé komentáře a dost se tu píše,že rekuperaci né? Můžete nám říc prosím na to vy názor? Bral by sjte jiné řešení? My bohužel musíme mít vše na elektřinu ,plyn nemáme emoticon
9. únor ve 14:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
6
  • Stavím dům
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
6
  • Stavím dům
 @lopp dakujem, mne sa totiz aj tych 5 metrov zda malo, aspon ked to vidim nakreslene v podoryse, kedze garaz bude siroka 7m, aby tie dve auta nestali zbytocne v strede blizko seba, pripadne sa nemuselo pri vjazde zlozito manevrovat aby auto stalo blizsie k bocnej stene. Ale mozno to je len vizualny dojem z podorysu, nazivo som ziadnu taku garaz nevidel.
9. únor v 15:24  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
lopp
8
Registroval se 10. dubna 2013 na modrastrecha.cz. Přidal 646 příspěvků. Má 1 přítele. Region Praha.
fotoportrét
fotoportrét
lopp
8
Registroval se 10. dubna 2013 na modrastrecha.cz. Přidal 644 příspěvků. Má 1 přítele. Region Praha.
 @tojojot Já už jich pár viděl emoticon Záleží co tam budete parkovat, ale běžně má auto do 190cm. Samozřejmě je možné si udělat vrata i širší, max je tak 6 metrů, bude se vám pak lépe parkovat u stěny, ale často to bývá, že u stěny stejně jsou pak kola, sekačka či podobné věci, tudíž se stejně parkuje více na střed. Každopádně drtivá většina takto velkých vrat se prodává v rozměru 500cm a je to dostačující, respektive nikoho jsem neslyšel si stěžovat na to, že by to bylo nepohodlné.

Takže závěrem: Pokud chcete parkovat u stěny, bude širší samozřejmě lepší (taky dražší emoticon ), pokud ne, tak 500cm je šíře pro dostatečně pohodlné vjíždění i pro manželky ... emoticon
9. únor v 15:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
6
  • Stavím dům
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
6
  • Stavím dům
 Ok, dik emoticon
9. únor v 15:40  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
angus88
12
Registroval se 24. ledna 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 507 příspěvků. Má 5 přátel. Region Praha.
  • Stavím dům
    Jirny, Region Praha - východ
fotoportrét
fotoportrét
angus88
12
Registroval se 24. ledna 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 504 příspěvků. Má 5 přátel. Region Praha.
  • Stavím dům
 Máte někdo garáž nezateplenou? Ve standartní nabídce je strop i zdi bez izolace... máte někdo zkušenost?
9. únor v 16:22  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
farka
28
Registrovala se 2. července 2013 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 296 příspěvků. Má 10 přátel. Region Brno.
fotoportrét
fotoportrét
farka
28
Registrovala se 2. července 2013 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 296 příspěvků. Má 10 přátel. Region Brno.
 @angus88 máme nezateplenou, dokonce ještě ani není podlaha takže pod vraty jsou škvíry, teplota stejná jak venku, záleží co tam chceš mít...časem chceme aspoň trochu zateplit...
9. únor v 16:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
delano
Registroval se 16. září 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 20 příspěvků. Region Praha.
fotoportrét
fotoportrét
delano
Registroval se 16. září 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 20 příspěvků. Region Praha.
 jsem tu po nějaké době (již máme postaveno) ale stale mě překvapuje, že se tu objevují "nářky" nad odhadem nemovitosti, ale odhad souvisí s pořizovací cenou domu jen okrajově. Stejný a stejně vybavený RD postavený v lukrativní lokalitě v Praze bude mít výrazně větší odhad než RD postavený v nějaké zapadlé pohraniční vísce (to je tedy takový extrémní příklad). Odhadce odhaduje prodejní cenu a ta se může lišit klidně o million.
9. únor v 17:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
angus88
12
Registroval se 24. ledna 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 507 příspěvků. Má 5 přátel. Region Praha.
  • Stavím dům
fotoportrét
fotoportrét
angus88
12
Registroval se 24. ledna 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 504 příspěvků. Má 5 přátel. Region Praha.
  • Stavím dům
 @farka: chci tam mít auto emoticon Ale ne, je jasné, že dnes je teplota venku/uvnitř stejná, ale co až bude -10C? Kolik bude v nezateplené garáži? Zajímá mě jak moc je to zateplení znát

BTW, nevím jak ostatní domy, ale NOVA 101 má v garáži stěny bez vnitřní izolace. Tedy mezi trámy je prázdno. Nedovedu si moc představit jak toto chcete ddatečně zateplovat, když budou stěny uzavřené sádrokartonem? Možná se ale pletu a u jiných domů je to jinak
9. únor v 17:16  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
angus88
12
  • Stavím dům
fotoportrét
fotoportrét
angus88
12
  • Stavím dům
 Mohu se prosím zeptat majitů, kteří mají teplovodní podlahové vytápění jakou mají sazbu na elektřinu? Naivně jsem si myslel, že pokud budu elektřinou ohřívat bojler na TUV a také elektřinou ohřívat vodu do podlahového topení tak dostanu sazbu d45, tedy 20hod NT. Bohužel mám dle ČEZ nárok pouze na 24d, tedy 8hod denně NT. To znamená, že 8hod denně mi poběží bojlery na ohřev a jinak budou vypnuty?
9. únor v 17:18  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
ramokry
18
Registroval se 5. května 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 163 příspěvků a 1 album. Má 6 přátel. Velké Pavlovice, Region Břeclav.
  • Již bydlím v domě
    Velké Pavlovice, Region Břeclav
fotoportrét
fotoportrét
ramokry
18
Registroval se 5. května 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 163 příspěvků a 1 album. Má 6 přátel. Velké Pavlovice, Region Břeclav.
  • Již bydlím v domě
    Velké Pavlovice, Region Břeclav
 @angus88 Určitě máte nárok na D45, ale až doložíte revizní zprávu, kde bude jasně uvedeno, že se dům vytápí elektro kotlem.
9. únor v 19:21  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
brett
Registrovala se 26. prosince 2015 na modrastrecha.cz. Přidala 12 příspěvků.
fotoportrét
fotoportrét
brett
 @angus88 začínáme se stavbou 23.2. a tarif už máme na CEZ nasmlouvany : d45 emoticon topení po celém domě teplovodní podlahovka!!!! A žádnou revizní zprávu jsme nedodavali, žádnou ještě nemáme emoticonemoticon
9. únor v 19:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pafipaf2
39
fotoportrét
fotoportrét
pafipaf2
39
 @brett
@angus88 Ze začátku jsme byli připojení na sousedy, jakmile to korespondovalo s podmínkami Čez dostali jsme revizi a připojili se. Jedeme na tarif D45. Máme vše na elektriku. Ale paní v jednu chvíli vypadala, že nám to snad ani nechce dát.
9. únor ve 20:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
brett
fotoportrét
fotoportrét
brett
 @pafipaf2 tomu vůbec nerozumím.vše jsem řešila prez CEZ Online a zadny problém.
9. únor ve 20:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pafipaf2
39
fotoportrét
fotoportrét
pafipaf2
39
 @brett Nám to dělal částečně elektrikář a vyplnil nám vše. Ale paní si vše přepočítávala, jestli to opravdu máme tak jak je uvedeno. ale nakonec po prověření prý ok.to mě tak připomíná, že se musím registrovat. emoticon
9. únor ve 20:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
silenoz (33 r.)
1
Registroval se 7. dubna 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 227 příspěvků. Má 2 přátele. Region Plzeň.
fotoportrét
fotoportrét
silenoz (33 r.)
1
Registroval se 7. dubna 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 227 příspěvků. Má 2 přátele. Region Plzeň.
 @matyasek34 Zdravim, domek mame predany pres tyden. Jeste nebydlime a tak nemam rekuperaci pustenou. Takze zatim nemohu rici svuj postreh. Ale jsem nadseny z jednoducheho ovladani, vymeny filtru apod. Pokud nemate rekuperaci, doporucuji meric CO2 a hlidat si hladinu nad cca 2000-2500 a pak jit vetrat. Nyni jsem jeste ve zdenem dome, kde jsou dost naakumulovane zdi. Takze vetram docela casto na hodnotu 700-800, ale za cca hodinu ve dvou lidech v mistnosti o 25m2 je hodnota uz cca 1800 a za dve hodiny je 2500-3000 (rano po pobruzeni je nedychatelno). V drevostavbe takto vetrat, tak jen dotapim a nedoplatim se. Jak je na tom v zakladu dodavane rizene vetrani netusim, ale vzhledem k cene to zadna spasa asi nebude.
Kde jste se docetla, ze rekuperaci ne? Jake byly nevyhody, to by me opravdu zajimalo ;)
9. únor ve 20:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jitule23
106
Registrovala se 19. října 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 997 příspěvků a 7 alb. Má 25 přátel.
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
jitule23
106
Registrovala se 19. října 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 997 příspěvků a 7 alb. Má 25 přátel.
  • Již bydlím v domě
 @angus88 Máme Novu 101 5 let a garáž máme ve standartním provedení. Zvenku zateplení je i když slabší a myslím, že i ve vnější stěně. I v mrazech nám tam nikdy nemrzlo a teplota neklesla pod 8 st. Okna máme samozřejmě v mrazech zavřená. Dá se to ale vyřešit malým radiátorem i z jedné desky, ale podle mě je to zbytečné. Auto to vydrží.
9. únor ve 20:47  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
brett
fotoportrét
fotoportrét
brett
 @pafipaf2 a paní to prepocitavala z jakých informací. Co měla k dispozici? To by mne zajímalo emoticon
9. únor ve 20:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš