RD Rýmařov a zkušenosti s nimi?

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahojky, stavíte někdo s RD Rýmařov? Případně jaké máte zkušenosti atd. atd. :)
Odpovědět
@amari SIKO jednoznačně Elements je předražený některé stejně věci rozdíl 3-4 tis. Teď čekám na kalkulaci od SIKA.
Odpovědět
Profilova fotka
@amari vizualizace si nechte udělat u obou 2 x je to zdarma.
Odpovědět
@erik1991 hmm... tak to je zajímavé, nás to taky čeká, tak jsem zvědavá jak dopadneme. máme KS až v dubnu, čeká nás teprve siko. Kdy nejlépe oslovit banku kvůli odhadu? Až bude konečná specifikace?
Odpovědět
Profilova fotka
@helisek85 My jsme měli hypotéku vyřízenou už před KS. Myslím, že to nehraje roli, mají své regule a ničím si nepomůžete, když budete čekat. Starostí a vyřizování pak bude až až, takže si hypotéku vyřiďte klidně hned teď, dokud je klid.
Odpovědět
Ahoj, musíme mít ale odhad a k němu smlouvu- máme pouze smlouvu o smlouvě budoucí, kde je uvedená jen základní cena- cena bude samozřejmě vyšší. Jak jste toto řešili?
Odpovědět
Profilova fotka
@helisek85 vy si v bance určitě kolik chcete, kolik potřebujete my si brali o 50 tisíc víc. A v první smlouvě byla o 100 tisíc nižší. Musíte si to cca připočítat
Odpovědět
@amari my jsme si nechali udělat vizualizaci u obou a pak jsme se rozhodli pro Siko, cenově to vyšlo plus minus stejně, ale Siko se nám líbilo více (měli i větší výběr mi přijde) :-)
Odpovědět
Tak takhle to bude u nás vypadat
Odpovědět
@erik1991 Finanční poradce - zkusil bych popřemýšlet nad tím, jestli finanční poradce nebude spíš překážkou pro získání lepší úrokové sazby. On ten FP jistě nebude pracovat zadarmo, tj. někdo mu musí uhradit provizi za případné vyřízení HÚ. A vsadil bych se, že to bude právě na váš úkor - banka vám to prostě "naúčtuje" v sazbě. Nebo si nechá zaplatit za odhad, vyřízení úvěru, čerpání na návrh na vklad a dalších všemožných poplatkách, které se však dají jistě nejen i u KB odpustit. Pokud banka udělala odhad jaký udělala, pochybuji, že ho bude měnit. Nejste-li v KB spokojen, zkuste to prostě jinde. I když bych o moc pro vás "výhodnější" odhad nečekal...
Odpovědět
Profilova fotka
@helisek85 My si nechali nacenit co možná nejvíce věcí, co to šlo a s tím šli žádat o hypo. Nakonec nám to ještě stouplo. Ale hodně věcí jsme si financovali sami. I když o hypo bych taky mohla povídat. Žádali jsme u spořky a tam to bylo opravdu o nervy. ]-( Nakonec máme hypo jinde a vyřízeno během 14 dní včetně 1 čerpání.
Odpovědět
Profilova fotka
@recadv Ono také záleží co daný člověk, který žádá o nějaké peníze může nabídnout, zda má čím jistit, jaké jsou jeho aktuální hmotné statky atd. Jedná se o výši platu, případnou prodejnost dané nemovitosti a spoustu dalších věcí, které zvyšují/snižují jeho bonitu. Je těžké někomu na dálku radit, když nevíme, jak na tom je a co daná banka považuje za stěžejní pro udělení hypotéky.
Odpovědět
@kotla Ano, to určitě. Je to dost individuální záležitost... Jen jsem se snažil napsat, že FP - kteří se velmi rádi a často nazývají jako nezávislí - tak takoví vůbec nejsou a v podstatě spíš než to, že jsou schopni vyhádat něco "lepšího" než klient banky samotný, tak bych viděl jejich přínos v času, který jsou nám tou jejich službou schopni ušetřit. Možná to ode mě působí až příliš negativně, ale nějakou zkušenost s FP mám a upřímně mě to dost znechutilo.
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@recadv Zcela souhlasím.
Odpovědět
Tak KB to nebude CSOB už mi nabídlo nabídku s kterou jsem spokojen a pan finanční poradce má pro mě ještě lepší nevím do čeho jít.
Odpovědět
Profilova fotka
@erik1991 tak asi do te nejvyhodnejsi, kde vam daji spravny odhad a dobry urok,ne? ;-)
Odpovědět
Přidali nám 220 tis a úrok snížili na 1,89%
Odpovědět
Mate niekto dvojgaraz s jednymi vratami? Aka je minimalna vhodna a optimalna sirka vrat pre dvojgaraz? Zaujimali by ma hlavne prakticke skusenosti, ked to niekto ma, ci mu staci sirka aku ma alebo by si po skusenostiach urobil sirsie vrata alebo ci naopak sa mu zdaju zbytocne siroke atd... Ide mi hlavne o tie vrata, vnutornu sirku neriesim (t.j. ta bude siroka az-az :-)
Odpovědět
@tojojot Zdravím, minimální vhodná šíře vrat je tak 475-480cm, optimální 500 cm. Není zač... :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@silenoz Dobrý den mohu se zeptat na tu rekuperaci, pročítám si jednotlivé komentáře a dost se tu píše,že rekuperaci né? Můžete nám říc prosím na to vy názor? Bral by sjte jiné řešení? My bohužel musíme mít vše na elektřinu ,plyn nemáme :)
Odpovědět
@lopp dakujem, mne sa totiz aj tych 5 metrov zda malo, aspon ked to vidim nakreslene v podoryse, kedze garaz bude siroka 7m, aby tie dve auta nestali zbytocne v strede blizko seba, pripadne sa nemuselo pri vjazde zlozito manevrovat aby auto stalo blizsie k bocnej stene. Ale mozno to je len vizualny dojem z podorysu, nazivo som ziadnu taku garaz nevidel.
Odpovědět
@tojojot Já už jich pár viděl :-) Záleží co tam budete parkovat, ale běžně má auto do 190cm. Samozřejmě je možné si udělat vrata i širší, max je tak 6 metrů, bude se vám pak lépe parkovat u stěny, ale často to bývá, že u stěny stejně jsou pak kola, sekačka či podobné věci, tudíž se stejně parkuje více na střed. Každopádně drtivá většina takto velkých vrat se prodává v rozměru 500cm a je to dostačující, respektive nikoho jsem neslyšel si stěžovat na to, že by to bylo nepohodlné. Takže závěrem: Pokud chcete parkovat u stěny, bude širší samozřejmě lepší (taky dražší :-) ), pokud ne, tak 500cm je šíře pro dostatečně pohodlné vjíždění i pro manželky ... :-D
Odpovědět
Ok, dik :-)
Odpovědět
Máte někdo garáž nezateplenou? Ve standartní nabídce je strop i zdi bez izolace... máte někdo zkušenost?
Odpovědět
Profilova fotka
@angus88 máme nezateplenou, dokonce ještě ani není podlaha takže pod vraty jsou škvíry, teplota stejná jak venku, záleží co tam chceš mít...časem chceme aspoň trochu zateplit...
Odpovědět
jsem tu po nějaké době (již máme postaveno) ale stale mě překvapuje, že se tu objevují "nářky" nad odhadem nemovitosti, ale odhad souvisí s pořizovací cenou domu jen okrajově. Stejný a stejně vybavený RD postavený v lukrativní lokalitě v Praze bude mít výrazně větší odhad než RD postavený v nějaké zapadlé pohraniční vísce (to je tedy takový extrémní příklad). Odhadce odhaduje prodejní cenu a ta se může lišit klidně o million.
Odpovědět
@farka: chci tam mít auto :) Ale ne, je jasné, že dnes je teplota venku/uvnitř stejná, ale co až bude -10C? Kolik bude v nezateplené garáži? Zajímá mě jak moc je to zateplení znát BTW, nevím jak ostatní domy, ale NOVA 101 má v garáži stěny bez vnitřní izolace. Tedy mezi trámy je prázdno. Nedovedu si moc představit jak toto chcete ddatečně zateplovat, když budou stěny uzavřené sádrokartonem? Možná se ale pletu a u jiných domů je to jinak
Odpovědět
Mohu se prosím zeptat majitů, kteří mají teplovodní podlahové vytápění jakou mají sazbu na elektřinu? Naivně jsem si myslel, že pokud budu elektřinou ohřívat bojler na TUV a také elektřinou ohřívat vodu do podlahového topení tak dostanu sazbu d45, tedy 20hod NT. Bohužel mám dle ČEZ nárok pouze na 24d, tedy 8hod denně NT. To znamená, že 8hod denně mi poběží bojlery na ohřev a jinak budou vypnuty?
Odpovědět
@angus88 Určitě máte nárok na D45, ale až doložíte revizní zprávu, kde bude jasně uvedeno, že se dům vytápí elektro kotlem.
Odpovědět
@angus88 začínáme se stavbou 23.2. a tarif už máme na CEZ nasmlouvany : d45 :) topení po celém domě teplovodní podlahovka!!!! A žádnou revizní zprávu jsme nedodavali, žádnou ještě nemáme :):)
Odpovědět
Profilova fotka
@brett @angus88 Ze začátku jsme byli připojení na sousedy, jakmile to korespondovalo s podmínkami Čez dostali jsme revizi a připojili se. Jedeme na tarif D45. Máme vše na elektriku. Ale paní v jednu chvíli vypadala, že nám to snad ani nechce dát.
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?