Menu Forum

RD Rýmařov a zkušenosti s nimi?

5. pro 2016  • 
 Přidej příspěvek
fotoportrét
fotoportrét
erik1991
Registroval se 25. července 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 314 příspěvků. Má 2 přátele. Region Frýdek-Místek.
fotoportrét
fotoportrét
erik1991
Registroval se 25. července 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 314 příspěvků. Má 2 přátele. Region Frýdek-Místek.
 @janaa1 počítal jsem to a odečíst by měli cca 25-30tis
17. únor v 10:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
peval
15
Registroval se 16. listopadu 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 18 příspěvků. Má 3 přátele. Region Šumperk.
fotoportrét
fotoportrét
peval
15
Registroval se 16. listopadu 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 18 příspěvků. Má 3 přátele. Region Šumperk.
 @atilius Ahoj, to jsou kamna Gronland? Jak jste spokojeni? Také o nich uvažujeme, ještě se nám líbí Island 5 s mastkem.
17. únor v 11:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
atilius
6
Registroval se 18. července 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 1131 příspěvků. Má 4 přátele. Region Hradec Králové.
fotoportrét
fotoportrét
atilius
6
Registroval se 18. července 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 1131 příspěvků. Má 4 přátele. Region Hradec Králové.
 @peval Jo, Gronland. Topíme s nimi od konce října každý den.Líbí se nám a spokojeni jsme. Máme je u schodů v obýváku a vytopí v pohodě vršek i spodek. Chytají na jedno škrtnutí, dám tam kousek tuhého zapaloveče, obložím většinou třemi poleny a kamna jedou jako splašený.
17. únor ve 12:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petrskalka
Registroval se 13. června 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 17 příspěvků.
fotoportrét
fotoportrét
petrskalka
Registroval se 13. června 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 17 příspěvků.
 @atilius U nás s komínem úplně stejná situace a podobné řešení revizním kominíkem.
18. únor v 08:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
alecram66
33
Registrovala se 12. března 2012 na modrastrecha.cz. Přidala 63 příspěvků. Má 16 přátel. Region Jablonec nad Nisou.
fotoportrét
fotoportrét
alecram66
33
Registrovala se 12. března 2012 na modrastrecha.cz. Přidala 63 příspěvků. Má 16 přátel. Region Jablonec nad Nisou.
 @angus88 My máme průchod též - zrušeny jsou dveře do horní komory a z průchodu jsou dveře do místnosti nad garáží. Vznikl nám senzační prostor pro návštěvy. Fotky mám v albu.
18. únor v 16:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
matyasek34
11
Registrovala se 3. března 2015 na modrastrecha.cz. Přidala 24 příspěvků. Má 7 přátel. Region Liberec.
fotoportrét
fotoportrét
matyasek34
11
Registrovala se 3. března 2015 na modrastrecha.cz. Přidala 24 příspěvků. Má 7 přátel. Region Liberec.
 @kacka2 skoda,ze nemate nejake fotecky,me neprijde nejak maly ,skoro 30 m2 obyvak s kuchyni to je fajn
18. únor ve 20:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
angus88
12
Registroval se 24. ledna 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 499 příspěvků. Má 4 přátele. Region Praha.
  • Stavím dům
    Jirny, Region Praha - východ
fotoportrét
fotoportrét
angus88
12
Registroval se 24. ledna 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 498 příspěvků. Má 4 přátele. Region Praha.
  • Stavím dům
 Prosím, má někdo hypotéku od KB? Řešíme jaké podklady potřebují, aby nám hypotéku oznali.

Skutečně je nutné předložit Smlouvu o dílo? Smlouva o dílo se podepisuje až po KS, tedy ke konci tohoto roku. Doufal jsem, že pro přiznání hypotéky bude stačit projektová dokumentace, ohlášení stavby, smlouva o smlouvě budoucí a předběžná kalkulace. Není tomu tak?

Velmi děkuji
19. únor v 17:20  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
6
Registroval se 20. října 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 463 příspěvků. Má 2 přátele.
  • Stavím dům
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
6
Registroval se 20. října 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 463 příspěvků. Má 2 přátele.
  • Stavím dům
 KS sa spisuje az po Zmluve o dielo, nie? Aspon tak som to ja pochopil, najprv musis podpisat ze nieco kupis, az potom to dospecifikujes...
19. únor v 17:40  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
angus88
12
Registroval se 24. ledna 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 499 příspěvků. Má 4 přátele. Region Praha.
  • Stavím dům
fotoportrét
fotoportrét
angus88
12
Registroval se 24. ledna 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 498 příspěvků. Má 4 přátele. Region Praha.
  • Stavím dům
 Já to chápu jinak.
1. Smlouva o smlouvě budoucí
2. Projekt, povolení
3. Konečná specifikace
4. Smlouva o dílo (obsahuje cenu z KS)

Není to tak?
19. únor v 18:19  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
gustinovi
9
Registrovala se 15. července 2007 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 172 příspěvků. Má 12 přátel. Region Karviná.
fotoportrét
fotoportrét
gustinovi
9
Registrovala se 15. července 2007 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 172 příspěvků. Má 12 přátel. Region Karviná.
 Není, nás nechtěli pustit k ks protoze jsme nechtěli podepsat smlouvu o dilo a to protoze nemáme ještě schválenou hypotéku tak jsme chtěli mit zadní vrátka. KDYBY nám hypo neschválili tak co budeme dělat s podepsanou smlouvou, kde se jim upisujeme ze jim budeme platit? Nám termín ks posunuli. Do Te doby by mela byt hypo vyřízena. Ale je tu pár případů co vím že jim dovolili podpis az po ks.
19. únor v 18:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
angus88
12
  • Stavím dům
fotoportrét
fotoportrét
angus88
12
  • Stavím dům
 Ve smlouvě o dílo je ale konečná cena, která musí být RDR dodržena. Co pak až bude KS a ta zvedne cenu o 100tis?

Takže Vám hypotéku schválili ještě před smlouvou o dílo a KS?
19. únor v 19:04  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
recadv
Registroval se 17. června 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 65 příspěvků. Region Mladá Boleslav.
  • Zařizuji dům
    Region Mladá Boleslav
fotoportrét
fotoportrét
recadv
Registroval se 17. června 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 65 příspěvků. Region Mladá Boleslav.
  • Zařizuji dům
    Region Mladá Boleslav
 @angus88 Bude dodatek smlouvy - cenový dodatek. Právě na základě ocenění domu po KS. Naše banka chtěla znát konečnou cenu domu, takže až cenu po KS. Ale to je asi individuální - podle toho, jak velkou částí chcete dům financovat z HÚ...
19. únor v 19:13  •  zařizuje dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jimika
1
Registrovala se 12. ledna 2015 na modrastrecha.cz. Přidala 234 příspěvků. Má 4 přátele.
fotoportrét
fotoportrét
jimika
1
Registrovala se 12. ledna 2015 na modrastrecha.cz. Přidala 233 příspěvků. Má 4 přátele.
 @angus88 My měli hypo před KS. Když budete vědět, co chcete, tak už ta cena tolik nenaskočí. Máte předběžné nacenění od OC.
19. únor v 19:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
angus88
12
  • Stavím dům
fotoportrét
fotoportrét
angus88
12
  • Stavím dům
 Takže hypotéku schválili před KS a před Smlouvou o dílo? Děkuji
19. únor v 19:34  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jimika
1
Registrovala se 12. ledna 2015 na modrastrecha.cz. Přidala 234 příspěvků. Má 4 přátele.
fotoportrét
fotoportrét
jimika
1
Registrovala se 12. ledna 2015 na modrastrecha.cz. Přidala 233 příspěvků. Má 4 přátele.
 @angus88 Ano, měli jsme smlouvu o smlouvě budoucí, ale každá banka má trochu jiné podmínky. U nás byl důležitý odhad.
19. únor v 19:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
erik1991
fotoportrét
fotoportrét
erik1991
 U nás banku zajímá aby byli hotové přípojky na pozemku. Pozemek už je převeden na stavební parcelu
20. únor v 10:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
angus88
12
  • Stavím dům
fotoportrét
fotoportrét
angus88
12
  • Stavím dům
 Pozemek je předveden na stavební parcelu? My máme IS na pozemku a máme typ orná půda. Ani nemáme v úmyslu to měnit. K čemu je nutné to předvádět na stavební parcelu?
20. únor v 15:50  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
slabici
29
Registrovala se 25. listopadu 2014 na modrastrecha.cz. Přidala 1783 příspěvků. Má 10 přátel. Region Praha - východ.
fotoportrét
fotoportrét
slabici
29
Registrovala se 25. listopadu 2014 na modrastrecha.cz. Přidala 1780 příspěvků. Má 10 přátel. Region Praha - východ.
 @angus88 není to nutný, většina lidí staví na orné půdě
20. únor v 15:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
atilius
6
fotoportrét
fotoportrét
atilius
6
 @gustinovi My jsme tedy měli určitě nejdřív v půlce září KS, v prosinci jsem vyřizoval hypotéku a v únoru nám stavěli. Smlouvu jsem podepisoval někdy v prosinci.
20. únor v 16:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kateeka
16
Registrovala se 20. listopadu 2013 na modrastrecha.cz. Přidala 41 příspěvků. Má 4 přátele.
fotoportrét
fotoportrét
kateeka
16
Registrovala se 20. listopadu 2013 na modrastrecha.cz. Přidala 41 příspěvků. Má 4 přátele.
 Ke schválení hypotéky stačila Smlouva o smlouvě budoucí. Smlouva o dílo byla podmíka ČERPÁNÍ hypotéky (uvolnění peněz).
20. únor v 17:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
showme_a
27
Registrovala se 22. července 2015 na modrastrecha.cz. Přidala 211 příspěvků. Má 17 přátel. Region Praha - východ.
  • Zařizuji dům
    Tuřice, Region Mladá Boleslav
fotoportrét
fotoportrét
showme_a
27
Registrovala se 22. července 2015 na modrastrecha.cz. Přidala 211 příspěvků. Má 17 přátel. Region Praha - východ.
  • Zařizuji dům
 @angus88 My máme hypo u KB. Smlouvu o dílo jsme dostali s poslední sumou z kalkulace, abychom si to pročetli. Banka ji chtěla orientačně vidět. V podmínkách čerpání máme, že ji potom dodáme podepsanou. Hádám, že SoD budeme podepisovat v dubnu při KS.
20. únor ve 23:05  •  zařizuje dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
farka
28
Registrovala se 2. července 2013 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 290 příspěvků. Má 10 přátel. Region Brno.
fotoportrét
fotoportrét
farka
28
Registrovala se 2. července 2013 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 290 příspěvků. Má 10 přátel. Region Brno.
 Máme KB - chtěli konečnou cenu, tedy 4/2015 po KS jsme věděli kolik to bude, do banky šla SoSB + poslední nacenění + územní rozhodnutí + potvrzení z práce o příjmu + doložení zbylého financování domu (brali jsme 85%), podepsal se HÚ a pak teprve se podepisovala SoD....podepsat SoD když nevíš, jestli ti to banka dát, je kravina, už i ta SoSB je částečně risk....
21. únor v 10:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
showme_a
27
  • Zařizuji dům
fotoportrét
fotoportrét
showme_a
27
  • Zařizuji dům
 @angus88 Ještě mě napadá... Kdyby banka chtěla SoD, tak to udělejte jako my. Nechejte si připravit s posledním naceněním. Banka nám stejně k čerpání na dům nenapsala do výše úvěru tuto cenu, ale o něco vyšší, takže máme rezervu na KS. emoticon
21. únor ve 12:45  •  zařizuje dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
fialka1122 (28 r.)
19
Registrovala se 1. ledna 2013 na modrastrecha.cz. Přidala 152 příspěvků. Má 18 přátel. Region Brno.
  • Stavím dům
    Region Brno
fotoportrét
fotoportrét
fialka1122 (28 r.)
19
Registrovala se 1. ledna 2013 na modrastrecha.cz. Přidala 152 příspěvků. Má 18 přátel. Region Brno.
  • Stavím dům
    Region Brno
 já myslím, že i RDR s tím tak trochu počítá a u nás byl vždy nástřel ceny v sosb vyšší a ve finále nižší. dokládali jsme SoSB
21. únor v 15:02  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
luji
26
Registrovala se 1. března 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 196 příspěvků.
fotoportrét
fotoportrét
luji
26
Registrovala se 1. března 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 196 příspěvků.
 Nereklamoval tady nekdo pruzici podlahu v koupelne? Bydlime 5.rok a ted se nam uvolnilo hekolik dlazdic v prizemni koupelne.sparovacka popraskana, misty vydrolena...kachlicky evidrntne drzi jen na dobre slovo....kdyz jsme si zavolali obkladace, at na to mrkne, zjiszili jsme, ze podlaha pruzi az o nekolik mm...v patek maji přijet obhlidnout misto z RDR.reklamovali jsme to jako vadu kobstrukce.
22. únor v 16:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
silenoz (33 r.)
1
Registroval se 7. dubna 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 227 příspěvků. Má 2 přátele. Region Plzeň.
fotoportrét
fotoportrét
silenoz (33 r.)
1
Registroval se 7. dubna 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 227 příspěvků. Má 2 přátele. Region Plzeň.
 Zdravim,
jak vam jdou otevirat okna v horni koupelne? Taky tak malo jako nam - prekazi dlazdice?
http://foto-tykvart.rajce.idnes.cz/NOVA_101_-_nedodelky/#koupelnaP1100909.jpg

Diky za info.
23. únor v 15:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jahooodka
116
Registrovala se 1. srpna 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 576 příspěvků. Má 47 přátel. Region Praha - západ.
fotoportrét
fotoportrét
jahooodka
116
Registrovala se 1. srpna 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 574 příspěvků. Má 47 přátel. Region Praha - západ.
 @silenoz Dnes jsem dorazila dříve z práce a hned jsem se šla mrknoutemoticon Jojo, máme to stejněemoticon A v kuchyni parapet taky tak, což si myslím je ok, jinak by se vám tam asi pod parapet nevešla linka, protože my máme 90 cm vysokou kuchyni emoticon
23. únor v 15:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jitule23
106
Registrovala se 19. října 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 997 příspěvků a 7 alb. Má 25 přátel.
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
jitule23
106
Registrovala se 19. října 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 997 příspěvků a 7 alb. Má 25 přátel.
  • Již bydlím v domě
 @silenoz To máme také, i když se otevře ještě o malinko více. Dívala jsem se i na další fotky v albu nedodělků - zárubně v kombinaci s koberci máme také tak. Ale není to tak vidět, takže jsme neřešili. Zásuvka pro myčku vedle vody je u nás také, ale nikdo neřešil, pravda kolaudovali jsem, když už tam byla linka. Ty dlaždice bych nechala předělat. Zámky vyměnit asi také nebude problém.
23. únor v 16:23  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
dan007
Registroval se 24. ledna 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 42 příspěvků. Má 1 přítele. Region Prostějov.
fotoportrét
fotoportrét
dan007
Registroval se 24. ledna 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 42 příspěvků. Má 1 přítele. Region Prostějov.
 @luji tento problém s drolením spár mezi dlažbu máme po 14 dnech užívaní, psal jsem na rekalmace, tak předpkládám, že se ovzou.
23. únor v 16:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pavelcent
35
Registroval se 7. února 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 1028 příspěvků. Má 13 přátel.
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
pavelcent
35
Registroval se 7. února 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 1028 příspěvků. Má 13 přátel.
  • Již bydlím v domě
 @silenoz
Ahoj, díval jsem se na tvoje nedodělky a vady na rajceti a docela by mě zajímalo jak jsi s nima uspěl. Jak se k nim RDR postavilo? Docela mě zarazilo, jak některé detaily udělali amatérsky. To, že někde chybí pěna mezi deskou a domem je to nejmenší. Navíc je to vše z venku a dopěnění je brnkačka. Zevnitř to nejspíš bude zapěněné. Měl jsem to podobně i když ne tak moc. Spíš mě zaráží ty zárubně a dveře. To je podle mě totálně špatně. Dlažba v obýváku by měla být taky v rovině. Nenacházím jediné vysvětlení, kterým tu tuto nerovnost vysvětlovali. Dokončení soklu u terasových dveří - no to bych neudělal tímto způsobem jako amatér emoticon . Přikládám fotky našeho zapravení lištou, která je silnější a krásně tam sedí. Ten sokl by měl být až k rámu dveří. Navíc estetika tmelení je na taky na štíru s profesionálním provedením. Poškrábaný schod by měl být naprosto bez debat opraven. Zajímalo by mě jak se k těmto vadám postavili, protože tu povětšinou RDR chválím, ale za tohle bych je pochválit teda nemohl. Jestli je to daň za obrovské množství práce, tak je to smutné, že by kvantita vítězila nad kvalitou. Osobně bych ty zárubně a dveře nezkousl a nerovnost podlah taky ne.
23. únor v 16:31  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš