Menu Forum

RD Rýmařov a zkušenosti s nimi?

5. pro 2016  • 
 Přidej příspěvek
fotoportrét
fotoportrét
jsemzpet
Registroval se 24. února 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 7 příspěvků. Region Ostrava.
fotoportrét
fotoportrét
jsemzpet
Registroval se 24. února 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 7 příspěvků. Region Ostrava.
 @barca_h 6cm, i když já to přejel a hovno se stalo...
24. únor ve 22:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
zenny2
3
Registrovala se 20. srpna 2015 na modrastrecha.cz. Přidala 198 příspěvků. Má 4 přátele.
fotoportrét
fotoportrét
zenny2
3
Registrovala se 20. srpna 2015 na modrastrecha.cz. Přidala 198 příspěvků. Má 4 přátele.
 Po dlouhém studování různých diskuzí se chci optat, jestli je tu někdo, kdo si nechával skutečně v celém domě přímotopy? A jaké s tím máte zkušenosti. Zjišťuji, že lidé, kteří to takto z počátku chtěli, většinou postupem času dospěli minimálně k podlahovému vytápění v přízemí.....Prosím o osobní zkušenosti. Díky.
25. únor v 00:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
silenoz (33 r.)
1
Registroval se 7. dubna 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 227 příspěvků. Má 2 přátele. Region Plzeň.
fotoportrét
fotoportrét
silenoz (33 r.)
1
Registroval se 7. dubna 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 227 příspěvků. Má 2 přátele. Region Plzeň.
 @jahooodka Diky moc. My taky mame linku vysokou 90 cm a proto jsme nnchteli parapet. Truhlar by vyriznul pracovni desku i s parapetem - nebyl by tedy schod.
25. únor v 09:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
silenoz (33 r.)
1
fotoportrét
fotoportrét
silenoz (33 r.)
1
 @pavelcent
Ahoj, brzy vse nafotim a 90% je jiz opraveno.
Kriva podlaha opravena - vysekany 2-3 dlazdice, jiz rovne
V prizemi mam dlazbu, tudiz tam nenam listy jako ty (musim pochvalit vyborne udelanou praci). Dlazdice opravili, vypada to ted o dost lepe
WC zamek doinstalovan do obou koupelen
Zarubne dveri jsou vysse, jelikoz mam Atreu a tak musi byt pod dverma cca 1 cm...vyreseno nastrihanymi koberci, lepsi ale zadny zazrak emoticon
Estetika tmeleni, ta se nejak nezlepsila :/ Jednu dlazdici dali o kousek vysse nevim proc to remeslinik nevidel...ale to uz asi pretru bilou barvou a tak to zarovnam...

Ted uz jen resim, proc mi udelali na vysku o cca 5 cm nizsi okno v kuchyni...chtel jsem (pri specifikaci) pracovni desku rovnou s parapetem.
25. únor v 09:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
silenoz (33 r.)
1
fotoportrét
fotoportrét
silenoz (33 r.)
1
 Chtel bych se zeptat,
taky mate za priplatek prenosny bezdratovy termostat k elektrokotli? + 1.950,-
25. únor v 09:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
smok
4
Registroval se 10. července 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 102 příspěvků a 1 album. Má 12 přátel. Region Mladá Boleslav.
fotoportrét
fotoportrét
smok
4
Registroval se 10. července 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 102 příspěvků a 1 album. Má 12 přátel. Region Mladá Boleslav.
 V čem vadí el.podlahové vytápění třeba pod skříní? Co když se rozhodnu za 5 let pokoj předělat, tak budu mít místa kde to najednou nebude topit?
25. únor v 10:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
6
Registroval se 20. října 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 463 příspěvků. Má 2 přátele.
  • Stavím dům
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
6
Registroval se 20. října 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 463 příspěvků. Má 2 přátele.
  • Stavím dům
 @smok myslim ze preto ze sa to potom na tom mieste prehrieva a moze dojst k poskodeniu alebo prepaleniu toho topneho dratu vo folii, resp. rohozi
25. únor v 10:49  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
angus88
12
Registroval se 24. ledna 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 498 příspěvků. Má 4 přátele. Region Praha.
  • Stavím dům
    Jirny, Region Praha - východ
fotoportrét
fotoportrét
angus88
12
Registroval se 24. ledna 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 498 příspěvků. Má 4 přátele. Region Praha.
  • Stavím dům
 @smok Elektro kabely mají velké mínus (proto jsme šli do teplovodního) a to je to, že nesmí být pod nábytkem, který nemá nožičky. Takže bud se musí již při návrhu myslet na místa kde bude třeba kuchyn a tam se kabely nepodloží nebo se musí všechno dávat na nožičky. Nejde pak o poškození topného kabelu, ale k vytvoření teplého místa a k vypnutí termostatu (popisuji to laicky). Proto bych do elektro nikdy nešel, je to velmi limitující (a to vůbec nemluvím o závislosti pouze na jednom zdroje energie)
25. únor v 11:28  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
atilius
6
Registroval se 18. července 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 1131 příspěvků. Má 4 přátele. Region Hradec Králové.
fotoportrét
fotoportrét
atilius
6
Registroval se 18. července 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 1131 příspěvků. Má 4 přátele. Region Hradec Králové.
 @angus88 A na co máte teplovodní topení napojené?
25. únor v 11:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
terkakl03
4
Registrovala se 23. listopadu 2015 na modrastrecha.cz. Přidala 125 příspěvků a 1 album. Má 11 přátel. Region Brno.
  • Sním o domě
    Rebešovice, Region Brno
fotoportrét
fotoportrét
terkakl03
4
Registrovala se 23. listopadu 2015 na modrastrecha.cz. Přidala 125 příspěvků a 1 album. Má 11 přátel. Region Brno.
  • Sním o domě
    Rebešovice, Region Brno
 Dobrý den, chtěla bych poprosit o radu. Týká se to formuláře pro EON-žádost o krátkodobé připojení odběrného místa. Vyplňoval to někdo? ani na rýmařově mě nebyli schopni poradit.... emoticon
25. únor v 11:49  •  sní o domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
angus88
12
  • Stavím dům
fotoportrét
fotoportrét
angus88
12
  • Stavím dům
 @atilius máme to na elektrokotel v základu, ale do budoucna je řešení ve výměně zdroje např. na plyn, tepelné čerpadlo, kolektory... Při elektro kabelech moc možností není
25. únor v 11:49  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
atilius
6
fotoportrét
fotoportrét
atilius
6
 @angus88 Nicméně je to pořád závislost na elektrice emoticon I ten plynový kotel potřebuje elektriku, takže z tohoto pohledu je to jedno ....
25. únor ve 12:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
smok
4
fotoportrét
fotoportrét
smok
4
 @angus88 Děkuji za odpoveď. Tak třeba kuchyň mi je jasná. Víc mě to štve v případě pokojů a rozmístění skříní. Budu vědět,že dám skříň do bodu A a zruším tam podlahovku. Ale za 4 roky skříň přestěhuji a už tam budu mít místo bez vytápění....
25. únor ve 12:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
6
  • Stavím dům
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
6
  • Stavím dům
 @angus88 tak ja som si doteraz myslel ze to je kvoli tomu prehrievaniu... teraz tomu teda nerozumiem, ta regulacia sa predsa riadi vzduchovym cidlom, pripadne podlahovym ktore ale samozrejme nieje nikde pod skrinou, tak preco by mal termostat vypinat ked na nejaku cast postavis skrinu?

@smok no jedine mat skrine na nozickach, ak tam je priestor na prudenie vzduchu tak je to v poriadku. alebo nechat vsade kde by sa eventualne niekedy mohli nachadzat skrine prazdne miesto, aj keby si nechal okolo celej miestnosti pol metra bez folie tak by to nemalo vadit, samozrejme ak miestnost nema 2x3 metre. To sa urcite da prepocitat.
25. únor ve 12:36  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jsemzpet
fotoportrét
fotoportrét
jsemzpet
 @smok a tak skříň je na nožičkách přece. Elektriky se není třeba bát. Nedoporučuji spát na matraci, kterou máte přímo na podlaze, jinak je to OK.
25. únor ve 12:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
angus88
12
  • Stavím dům
fotoportrét
fotoportrét
angus88
12
  • Stavím dům
 @atilius Ano, i plynový kotel je na elektriku. I tepelné čerpadlo je na elektriku. Není to o tom se odstřihnout ze sítě, ale o to změnšit spotřebu hlavního zdroje. Pokud bude stát elektřina za 10let o mnoho více než nyní, mám možnost ohřívat jinak ikdyž samozřejmě minimální spotřebu budu mít na elektro. Je to spíše o tom nebýt svázán. Je to hodně diskutabilní, toto je pouze můj názor emoticon
25. únor ve 13:09  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
hondrle
Registroval se 13. listopadu 2012 na modrastrecha.cz. Přidal 268 příspěvků. Region Brno.
fotoportrét
fotoportrét
hondrle
Registroval se 13. listopadu 2012 na modrastrecha.cz. Přidal 268 příspěvků. Region Brno.
 @angus88 nevím jak je to u krbů, ale v dnešní době skoro u všeho je potřeba nějaký zdroj el. energie. Takže i když máte plyn, tak bez elektřiny nic neuděláte.
25. únor ve 13:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
angus88
12
  • Stavím dům
fotoportrét
fotoportrét
angus88
12
  • Stavím dům
 @hondrle Souhlasím, viz. můj příspěvek výše emoticon
25. únor ve 13:38  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
atilius
6
fotoportrét
fotoportrét
atilius
6
 @angus88 Jde o to, že např. u plynového kotle vám musí jít plyn i elektrika. Navíc se teď ukazuje, že bude tendence platit víc za přípojku, než spotřebu, pak už to bude vůbec jedno. A pokud bych měl zajít do extrému, pokud dlouhodobě lehne elektrika, tak lehne celá západní civilizace....to budeme řešit úplně jiné věci počínaje třeba dodávkou vody, nedostatkem potravin a tak emoticon
25. únor ve 13:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
dan007
Registroval se 24. ledna 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 42 příspěvků. Má 1 přítele. Region Prostějov.
fotoportrét
fotoportrét
dan007
Registroval se 24. ledna 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 42 příspěvků. Má 1 přítele. Region Prostějov.
 @barca_h maximálně 5cm, poté je fólie (parozábrana) takže delší vruty nedávat. Stačí provrtat fermacel, ten je široký 1,5cm a poté dát hmoždínku. Dle RDR hmoždínka na sádrokarton unese 50kg, a nebo přímo vruty max. délky 5cm na ten se dá zavěsit max zátěž 30kg. .
25. únor ve 13:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pavelcent
35
Registroval se 7. února 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 1028 příspěvků. Má 13 přátel.
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
pavelcent
35
Registroval se 7. února 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 1028 příspěvků. Má 13 přátel.
  • Již bydlím v domě
 @angus88
Je úplně jedno, jaký typ podlahového topení se zvolí. To že nemá být pod nábytkem bez nožiček není kvůli přehřívání a následného poškození, ale kvůli tomu, že by se v tom místě mohla udržovat zkondenzovaná vzdušná vlhkost, z důvodu neodebírání tepla přirozeně proudícím vzduchem. Vzniká možnost vzniku plísní a následného poškození podlahové krytiny. A je naprosto lhostejné je li teplo produkováno elektrickou nebo teplovodní podlahovkou.
Závislost na jediném zdrojji energie jsem tu popisoval a srovnával několikrát. Elektřinu do domu zavést musíte, plyn můžete. Když zvolíte elektrickou podlahovku odpadají náklady na přípojku plynu, revize plynu, stálé platby za plynoměr, pořízení plynového kotle, teplovodní systém je o dost dražší. Pokud vedle sebe postavíte pořizovací, servisní, provozní náklady na oba systémy jasně uvidíte výhodu elektřiny. Cena el. energie je taková jaká je a je naprosto bláhové si myslet, že pokud by šla cena této energie dramaticky nahoru, cena plynu by zůstávala stejná, nebo by šla dolů. To je můj osobní a mnohokrát propočítávaný názor. Pokud máte jiný, podložený relevantními argumenty, všichni ti, co se rozhodují, co pořídit, budou velmi vděční, když je zde popíšete.
25. únor v 18:08  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
showme_a
27
Registrovala se 22. července 2015 na modrastrecha.cz. Přidala 211 příspěvků. Má 17 přátel. Region Praha - východ.
  • Zařizuji dům
    Tuřice, Region Mladá Boleslav
fotoportrét
fotoportrét
showme_a
27
Registrovala se 22. července 2015 na modrastrecha.cz. Přidala 211 příspěvků. Má 17 přátel. Region Praha - východ.
  • Zařizuji dům
 @tojojot napsala jsem si o to a asi někdy po jednom až dvou týdnech od schválení mi to poslal.
25. únor ve 20:20  •  zařizuje dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
showme_a
27
  • Zařizuji dům
fotoportrét
fotoportrét
showme_a
27
  • Zařizuji dům
 @terkakl03 nevím, zda má rada nebude špatná, protože jsem řešila čez, ale tehdy mi paní přímo na pobočce poradila, ať krátkodobé připojení vůbec neřešíme a dáme rovnou to dlouhodobé a první ten stavební tarif, který potom jen převedeme na jiný po stavbě.
25. únor ve 20:30  •  zařizuje dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
6
  • Stavím dům
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
6
  • Stavím dům
 @showme_a aha vdaka za info, tak to tak asi aj ja urobim.
25. únor ve 21:32  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
angus88
12
  • Stavím dům
fotoportrét
fotoportrét
angus88
12
  • Stavím dům
 @pavelcent S Vaším názorem souhlasím. Původně jsem byl rozhodnutý pro FENIX elektrické, ale nakonec jsem se rozhodl pro teplovodní. Proč? Líbí se mi možnost využít tepelné čerpadlo, líbí se mi možnost využít solární kolektory , líbí se mi možnost ohřívat vodu nad krbovou vložkou... Akočliv náklady na realizaci jsou pro teplovodní vyšší, celková spotřeba za rok by měla být menší (nemám zkušenost, je to informace od projektanta) a po cca 10ti letech by se mělo teplovodní vyplatit.

At si každý zvolí co mu vyhovuje, oboje má své pro a proti. Mě se líbí teplovodní, které použiji společně s kolektory a ohřevem z krbu. Uvidíme po letech na kolik vyjde provoz emoticon
25. únor ve 22:20  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pavelcent
35
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
pavelcent
35
  • Již bydlím v domě
 @angus88
Ano, celková spotřeba za rok bude o trochu nižší. Dám příklad. El . vytápění mě stálo 130.000,- v pořizovacích nákladech. Teplovodní + obyčejný elektrokotel by stálo cca 220.000,- pokud použiju TČ pořizovací náklady stoupnou min. o 100.000,- regulační prvky nebudou taky zadarmo. Pokud do tohoto systému budu chtít vřadit krbovou vložku s výměníkem připočítám velmi střízlivých 75.000,- a další regulační prvky. Pořizovací náklady jsou opravdu vysoké. Co mi to přinese? Dobrý pocit high-tech systému, úsporu vytápění. Jak velkou? Já Fénixem protopím cca 11.000,-/rok. Kdyby úspora byla 50% o čemž pochybuji, jednalo by se o 5.500,-Kč/rok !! Jak dlouho, se budou vracet ty vysoké pořizovací náklady ? Spočítá si každý sám. Nehledě na to, že systém je plný regulačních prvků, které se v průběhu let budou kazit (další náklady) a bude problém ten systém jednoduše regulovat. Takže, ano chápu Váš názor o tom co se Vám líbí, ale ekonomicky mi to smysl nedává. Stejně jako se mi líbí Ferrari, Bentley apod., ale ekonomicky smysl nemají. emoticon
25. únor ve 23:13  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kubis631
1
Registroval se 25. února 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 108 příspěvků. Region Frýdek-Místek.
fotoportrét
fotoportrét
kubis631
1
Registroval se 25. února 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 108 příspěvků. Region Frýdek-Místek.
 Ještě bych ti doporučil větrnou elektrárnu. emoticon Jak říká Pavel a ještě k tomu cent RDR standardně jsou dělány pro El. Nejlépe. Fénix. Ostatní je ekonomický nesmysl.
25. únor ve 23:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
angus88
12
  • Stavím dům
fotoportrét
fotoportrét
angus88
12
  • Stavím dům
 @kubis631 Myslím, že není potřeba dělat narážky. Nebylo to myšleno, že bych měl vše najednou. Já osobně jsem Fénix zamítl, stejně jako spousta lidí v mém okolí. Někdo prostě preferuje teplovodní, někdo kabely. Hold jsem se jako spousta dalších uživatelů rozhodl se ekonomicky zruinovat... Už je to pro vás lepší? emoticon
25. únor ve 23:44  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pavelcent
35
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
pavelcent
35
  • Již bydlím v domě
 @angus88
Shrnul bych to takto:
z ekonomického servisního, komfortního hlediska a jednoduchou obsluhou vyhrává el. podlahovka
pokud prostě bez toho nemůžu být, doplněna o samostatná krbová kamna,krbovou vložku, jako doplňkové topidlo nezávislé na regulaci podlahovky.
Pokud CHCI prostě něco extra pořídím teplovodní podlahovku s TČ doplněnou o krbovou vložku s výměníkem a BUDU to mít ať to stojí co to stojí. Ročně možná něco ušetřím, ale 5x tolik vrazím do psychiatra, až mi hrábne z toho, že ten systém nemůžu vyregulovat a manželka (výjimky prominou) si topení sama nepustí emoticon emoticon emoticon . To je samozřejmě nadsázka. Není to nic proti ničemu, ale taky na nic emoticon . Jak se říká, proti gustu ..... však to znáte. emoticon . Přeju všem hezký dnešní den. A ty ostatní taky emoticon
26. únor v 06:50  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jahooodka
116
Registrovala se 1. srpna 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 574 příspěvků. Má 47 přátel. Region Praha - západ.
fotoportrét
fotoportrét
jahooodka
116
Registrovala se 1. srpna 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 574 příspěvků. Má 47 přátel. Region Praha - západ.
 @silenoz Ano, i před 4 lety to tak byloemoticon
26. únor v 07:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš