Menu Forum

RD Rýmařov a zkušenosti s nimi?

9. pro 2016  • 
 Přidej příspěvek
fotoportrét
fotoportrét
recadv
Registroval se 17. června 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 65 příspěvků. Region Mladá Boleslav.
  • Zařizuji dům
    Region Mladá Boleslav
fotoportrét
fotoportrét
recadv
Registroval se 17. června 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 65 příspěvků. Region Mladá Boleslav.
  • Zařizuji dům
    Region Mladá Boleslav
 Zítra to má u nás vypuknout. Lešení stojí, Toika položená, jeřáb a kamion1 jsou na místě. Ale když kouknu z okna, tak je mi ouzko - prší a prší. To nám to pěkně začíná...
No nic, zítra na 6:00 budu na místě, uvidíme co na to stavbyvedoucí. Jistě máte někdo podobnou zkušenost?
28. únor ve 20:39  •  zařizuje dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
stepaxxx
2
Registroval se 7. dubna 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 24 příspěvků. Region Brno.
  • Zařizuji dům
    Region Brno
fotoportrét
fotoportrét
stepaxxx
2
Registroval se 7. dubna 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 24 příspěvků. Region Brno.
  • Zařizuji dům
    Region Brno
 @petrsv1000 No neřekl bych, že je jen tak zapíchnutý. A i kdyby, tak chránička od rozvaděče mi ze ZD vystupuje jinde a to tam, kde dle projektu má být.. Uzemnění z desky je tam, kde bude rozvaděč.
Na této straně, co je na fotce, má být jen vývod kanalizace a chránička pro protažení trubky na vodu. Vývod kanalizace tu je, trubka na vodu rovnou v základech (bez chráničky) a navíc tady ten oblouk.
28. únor ve 20:49  •  zařizuje dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petrsv1000
230
Registroval se 11. srpna 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 4235 příspěvků. Má 32 přátel. Region Mladá Boleslav.
  • Zařizuji dům
    Mnichovo Hradiště
fotoportrét
fotoportrét
petrsv1000
230
Registroval se 11. srpna 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 4235 příspěvků. Má 32 přátel. Region Mladá Boleslav.
  • Zařizuji dům
    Mnichovo Hradiště
 @recadv zrovna koukám z okna a říkám si že počasí na stvabu nic moc, ráno bude snad líp, ale na odpoledne hlásí snežení, tak nevím co je horšího... Při velkým dešti stavbu odkládají, ale to zítra snad nehrozí emoticon
@stepaxxx tak se jich jedině zeptat co tím autor chtěl říci....
28. únor ve 20:54  •  zařizuje dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
recadv
  • Zařizuji dům
    Region Mladá Boleslav
fotoportrét
fotoportrét
recadv
  • Zařizuji dům
    Region Mladá Boleslav
 @petrsv1000 Jj, dny, týdny a měsíce příprav a nakonec mě rozhodí počasí. Nějak se mi nechce věřit, že ani malý déšť nebude vadit těm dílcům s lepším sádrokartonem (rozuměj Fermacelem) na povrchu nebo těm trámům bez PÚ. Předpokládám ale, že nebudou chtít nabrat časovou ztrátu hned na začátku a budou chtít začít stůj co stůj...
Za chvíli se tam zajedu podívat a poklouzat se na tom našem krásném jíluemoticon
28. únor ve 21:15  •  zařizuje dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
fialka1122 (28 r.)
19
Registrovala se 1. ledna 2013 na modrastrecha.cz. Přidala 152 příspěvků. Má 18 přátel. Region Brno.
  • Stavím dům
    Region Brno
fotoportrét
fotoportrét
fialka1122 (28 r.)
19
Registrovala se 1. ledna 2013 na modrastrecha.cz. Přidala 152 příspěvků. Má 18 přátel. Region Brno.
  • Stavím dům
    Region Brno
 @recadv u nás to stejné.. pršelo od rána... náš dozor řekl hned, že v tomto se nemontuje, až nebude pršet vůbec a tak se čekalo.. hraniční byla 14h, kdyby do té doby nezačalo, posune se o den.. jinak kamiony na cestě apod.. jj, super nervy :D držím palce, i u nás se počasí nakonec umoudřilo a začalo se
28. únor ve 22:32  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petrsv1000
230
  • Zařizuji dům
    Mnichovo Hradiště
fotoportrét
fotoportrét
petrsv1000
230
  • Zařizuji dům
    Mnichovo Hradiště
 @recadv jo na to jak se furt říká, že je sucho tak bláta je tu až až... teď zatím neprší , tak snad to do rána vydrží a nezačne emoticon Tak ať vám to vyjde emoticon
28. únor ve 22:53  •  zařizuje dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
nickspring
4
Registroval se 4. října 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 81 příspěvků a 1 album. Region Praha - východ.
fotoportrét
fotoportrét
nickspring
4
Registroval se 4. října 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 81 příspěvků a 1 album. Region Praha - východ.
 Chtěl bych se zeptat ohledně vzdání se odvolání. Mám stavební povolení a nyni beží lhůta na doručení a odvolání. Většina účastníků se komunikuje přes dat. schránky. Jak v tomto případě získávát vzdání se odvolání? Napsat do datové schránky? emoticon
29. únor v 09:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
terkakl03
5
Registrovala se 23. listopadu 2015 na modrastrecha.cz. Přidala 125 příspěvků a 1 album. Má 11 přátel. Region Brno.
  • Sním o domě
    Rebešovice, Region Brno
fotoportrét
fotoportrét
terkakl03
5
Registrovala se 23. listopadu 2015 na modrastrecha.cz. Přidala 125 příspěvků a 1 album. Má 11 přátel. Region Brno.
  • Sním o domě
    Rebešovice, Region Brno
 @showme_a Aha, tak to moc děkuji za radu..příjde mi taky zbytečné na tu chvíli žádat o krátkodobé připojení.. Má někdo konkrétně s e-onem zkušenost?
29. únor v 10:30  •  sní o domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
fialka1122 (28 r.)
19
  • Stavím dům
    Region Brno
fotoportrét
fotoportrét
fialka1122 (28 r.)
19
  • Stavím dům
    Region Brno
 @terkakl03 Dávali jsme přímo žádost o smlouvu a staveništní přípojku nám sami navrhli, že ten normální tarif může být až po tom, co máme elektrokotel a bydlíme ;)
29. únor v 11:19  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
atilius
6
Registroval se 18. července 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 1137 příspěvků. Má 4 přátele. Region Hradec Králové.
fotoportrét
fotoportrét
atilius
6
Registroval se 18. července 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 1137 příspěvků. Má 4 přátele. Region Hradec Králové.
 @terkakl03 Já jsem řešil přípojku před rokem a půl s čezem, ale počítám, že to bude stejné. Chtěl jsem taky rovnou sazbu na přímotop, ale když přijel montér, tak to odmítl zapojit, že to nesmí. Musí být nejprve D01 (tuším), stavební tarif. A teprve když dům stojí, tak to změnit na jiný. Ale žádosti se dají psát obě už najednou.

...ten normální tarif nemuís být, až když bydlíte, ale když je osazené topení a funkční topná soustava.
29. únor v 11:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
farka
28
Registrovala se 2. července 2013 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 296 příspěvků. Má 10 přátel. Region Brno.
fotoportrét
fotoportrét
farka
28
Registrovala se 2. července 2013 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 296 příspěvků. Má 10 přátel. Region Brno.
 @terkakl03 my jsme u E.ONu...za nás vyřizovala inženýrka, měli jsme krátkodobé připojení podepsané, ale jelikož se celá stavba posunula o půl roku, tak jsme ho nevyužili, takže za nás zbytečnost a rovnou bych volila dlouhodobé připojení...většinu papírování vyřešili do 10ti dnů, montáž elektroměru záleží kolik mají naobjednaných lidí, my čekali 14 dní...jinak spokojenost emoticon
29. únor v 11:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
silenoz (33 r.)
1
Registroval se 7. dubna 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 227 příspěvků. Má 2 přátele. Region Plzeň.
fotoportrét
fotoportrét
silenoz (33 r.)
1
Registroval se 7. dubna 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 227 příspěvků. Má 2 přátele. Region Plzeň.
 @atilius diky moc, zadal jsem jiz poptavku na kamnare a uvidim ;)
29. únor ve 12:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
terkakl03
5
  • Sním o domě
    Rebešovice, Region Brno
fotoportrét
fotoportrét
terkakl03
5
  • Sním o domě
    Rebešovice, Region Brno
 @farka Moc děkuji, tak to nějak zkusíme..paní na e-onu mi řekla, že musím dát prvně krátkodobou...tak to nějak podáme emoticon
29. únor v 15:04  •  sní o domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
thomas_
10
Registroval se 27. ledna 2013 na modrastrecha.cz. Přidal 41 příspěvků. Má 2 přátele. Region Beroun.
fotoportrét
fotoportrét
thomas_
10
Registroval se 27. ledna 2013 na modrastrecha.cz. Přidal 41 příspěvků. Má 2 přátele. Region Beroun.
 @fialka1122 nic si z toho nedělej, nám montáž začala minulé pondělí, nepršelo, ale foukalo tak strašně, že museli montáž stoupnout. Když jsme přijeli odpoledne, už měli část stěn namontovanou. Oni čekají a jakmile se počasí jen trochu zlepsi, hned začnou. Buďte optimisti.
29. únor v 15:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
recadv
  • Zařizuji dům
    Region Mladá Boleslav
fotoportrét
fotoportrét
recadv
  • Zařizuji dům
    Region Mladá Boleslav
 @thomas_ Tak venku padá sněhodéšťemoticon Bohužel předpověď těm věštcům docela vyšla... Staví krov a prý to nyní nejde ani zakrýt, takže se jede dál. Tak nevím, jestli spoléhat na to že ví co dělají, nebo si mám myslet, že honí termíny... emoticon
29. únor v 17:35  •  zařizuje dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
thomas_
10
fotoportrét
fotoportrét
thomas_
10
 @recadv Určitě ví, co dělají.
29. únor ve 21:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
fialka1122 (28 r.)
19
  • Stavím dům
    Region Brno
fotoportrét
fotoportrét
fialka1122 (28 r.)
19
  • Stavím dům
    Region Brno
 @thomas_ jo, to je pro @recadv ;) já už si z toho nic nedělám, nám předávají dům v pátek ;)
29. únor ve 21:30  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
thomas_
10
fotoportrét
fotoportrét
thomas_
10
 @fialka1122 Nám v sobotuemoticon
29. únor ve 21:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
sar12
7
Registrovala se 24. dubna 2013 na modrastrecha.cz. Přidala 10 příspěvků. Má 4 přátele. Region Frýdek-Místek.
fotoportrét
fotoportrét
sar12
7
Registrovala se 24. dubna 2013 na modrastrecha.cz. Přidala 10 příspěvků. Má 4 přátele. Region Frýdek-Místek.
 @recadv Úplně rozumím Tvým obavám, nám přijdou montovat 7. 3. a to také hlásí stálý déšť. Počasí na draka.

@fialka1122 Prosím, dělali v tomto počasí fasádu?
29. únor ve 21:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
fialka1122 (28 r.)
19
  • Stavím dům
    Region Brno
fotoportrét
fotoportrét
fialka1122 (28 r.)
19
  • Stavím dům
    Region Brno
 @sar12 Zatím nemáme, není u nás stabilně nad 5°C. Ale jelikož u nás bylo dost složité dát lešení, tak ho u nás nechají a hned jak to půjde, tak udělají. Do pátku se to asi nestihne teda.
29. únor ve 22:04  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
sar12
7
fotoportrét
fotoportrét
sar12
7
 @fialka1122 Moc děkuji za odpověď.
29. únor ve 22:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
patatas
2
Registroval se 12. června 2010 na modrastrecha.cz. Přidal 2 příspěvky.
fotoportrét
fotoportrét
patatas
2
Registroval se 12. června 2010 na modrastrecha.cz. Přidal 2 příspěvky.
 @pavelcent
Díky za přínosné snímky z termokamery! Říkal jsem si, jak asi obstojí dřevostavba versus "inovovaná" klasika, která bohužel stále vítězí v okolí i mezi přáteli )-: Trochu mne mrzí, že je stále hodně lidí, kteří dřevostavbu považují za dům na pár let. A na druhou stranu se nepozastaví nad tím, že téměř každý zděný dům má dřevěné krovy se sádrokartonem... Každopádně případné váhající mohu uklidnit, že naše dřevěná Nova 101 z roku 2009 stále stojí (v Dobroslavicích, kousek za Ostravou) a stále ne a ne spadnout (-: Ani ve větru se nekymácí, po těch letech. A nelituji ani absence komínu, podlahového topení a plynu, neboť náklady na bydlení 4 členné rodiny jsou srovnatelné jako v našem družstevním bytě v roce 2008.

Je dobré, že se na fóru stále něco děje.
29. únor ve 23:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jadviga
Registrovala se 23. ledna 2006 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 1 příspěvek. Má 1 přítele. Region Brno.
  • Již bydlím v domě
    Region Brno
fotoportrét
fotoportrét
jadviga
Registrovala se 23. ledna 2006 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 1 příspěvek. Má 1 přítele. Region Brno.
  • Již bydlím v domě
    Region Brno
 Dobrý den, chci se zeptat jestli tu někdo z Vás momentálně nestaví Novu 101 v okolí Brna?? Uvažujeme o stavbě a chtěli bychom to okouknout. Děkuji emoticon
1. bře v 09:54  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
fialka1122 (28 r.)
19
  • Stavím dům
    Region Brno
fotoportrét
fotoportrét
fialka1122 (28 r.)
19
  • Stavím dům
    Region Brno
 @jadviga My, v pátek nám dům předávají.
1. bře v 10:40  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
zenny2
3
Registrovala se 20. srpna 2015 na modrastrecha.cz. Přidala 200 příspěvků. Má 4 přátele.
fotoportrét
fotoportrét
zenny2
3
Registrovala se 20. srpna 2015 na modrastrecha.cz. Přidala 200 příspěvků. Má 4 přátele.
 @patatas
Dobrý den,jen prosím o informaci čímpak topíte?
1. bře ve 12:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
terkakl03
5
  • Sním o domě
    Rebešovice, Region Brno
fotoportrét
fotoportrét
terkakl03
5
  • Sním o domě
    Rebešovice, Region Brno
 Je tu prosím někdo, kdo má postavený KUBIS 631 v okolí Brna? na okouknutí... emoticon
1. bře ve 13:15  •  sní o domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
haveja
1
Registroval se 16. února 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 5 příspěvků. Region Benešov.
  • Stavím dům
    Region Benešov
fotoportrét
fotoportrét
haveja
1
Registroval se 16. února 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 5 příspěvků. Region Benešov.
  • Stavím dům
    Region Benešov
 Tak se hlasím z skoro dokončené stavby NOVA 101, v pátek by mělo být hotové a předané. Chlapi makaj rychle a dobře. a chci se zeptat jak jste řešili zapojení televizní antény na stožáru a natažení kabelu na střeše? chlapi říkali, že stačí vyvrtat díru na stožáru a tam natahnout kabel. nemá někdo přes větrací střešní tašky natažené kabely?
1. bře ve 20:05  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
angus88
12
Registroval se 24. ledna 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 507 příspěvků. Má 5 přátel. Region Praha.
  • Stavím dům
    Jirny, Region Praha - východ
fotoportrét
fotoportrét
angus88
12
Registroval se 24. ledna 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 507 příspěvků. Má 5 přátel. Region Praha.
  • Stavím dům
    Jirny, Region Praha - východ
 Prosím, nyní si necháváme zpracovat projekt spodní stavby. Je nutné kromě usazení,vyskopisu a radonu mít i projekt oplocení? V našem případě se jedná o přední plot s bránou a brankou. Je to nutné pro souhlas se stavbou?
1. bře ve 23:23  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
fialka1122 (28 r.)
19
  • Stavím dům
    Region Brno
fotoportrét
fotoportrét
fialka1122 (28 r.)
19
  • Stavím dům
    Region Brno
 @angus88 myslím ne, ale ještě hydrogeologický průzkum. My tam měli i ty ploty, protože jsme žádali o výjimku z urbanistické studie.
1. bře ve 23:33  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pavelcent
35
Registroval se 7. února 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 1043 příspěvků. Má 13 přátel.
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
pavelcent
35
Registroval se 7. února 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 1043 příspěvků. Má 13 přátel.
  • Již bydlím v domě
 Vážení kolegové , tak jako v minulých letech jsem přidal do fotoblogu další tabulku se spotřebou el. energie za rok 2015. Snad to někomu v něčem pomůže emoticon
http://www.modrastrecha.cz/blog/pavelcent/album/tabulka-spotreby-el-energie-za-12-mesic-5yjqvf/
2. bře v 10:18  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš