Menu Forum

RD Rýmařov a zkušenosti s nimi?

3. pro 2016  • 
 Přidej příspěvek
fotoportrét
fotoportrét
kotla
35
Registrovala se 14. června 2013 na modrastrecha.cz. Přidala 408 příspěvků. Má 20 přátel. Region Brno.
fotoportrét
fotoportrét
kotla
35
Registrovala se 14. června 2013 na modrastrecha.cz. Přidala 408 příspěvků. Má 20 přátel. Region Brno.
 @recadv a @campari1 Mně to spíš zaujalo, že se "zbavují" OC, když jsem si představila, že by prodávali to naše, které je v areálu BVV emoticon..možná mají v plánu postavit nový dům a jestliže tento typ tak "nejde na odbyt"...tak možná proto. Je krásně prosvětlený, ale opravdu hodně drahý.
9. bře v 08:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
campari1
7
Registrovala se 15. února 2013 na modrastrecha.cz. Přidala 50 příspěvků. Má 1 přítele. Region Ostrava.
fotoportrét
fotoportrét
campari1
7
Registrovala se 15. února 2013 na modrastrecha.cz. Přidala 50 příspěvků. Má 1 přítele. Region Ostrava.
 @kotla jj, oni budou stavět nové Largo 98 v Ostravě, proto prodávají ten stávající dům - myslím, že v červnu by ho měli mít postavený - to nám bylo řečeno na KS emoticon škoda, že to largo neměli postavené dříve, aspoň jsme si to mohli dopředu ohlídnout emoticon
9. bře v 10:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jimika
1
Registrovala se 12. ledna 2015 na modrastrecha.cz. Přidala 232 příspěvků. Má 4 přátele.
fotoportrét
fotoportrét
jimika
1
Registrovala se 12. ledna 2015 na modrastrecha.cz. Přidala 232 příspěvků. Má 4 přátele.
 na léto necháváte kotel normálně v provozu a stahnete pokoj. termostaty na 0, nebo vypínáte kotel tím hlavním na zdi?
9. bře v 11:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
showme_a
27
Registrovala se 22. července 2015 na modrastrecha.cz. Přidala 210 příspěvků. Má 17 přátel. Region Praha - východ.
  • Zařizuji dům
    Tuřice, Region Mladá Boleslav
fotoportrét
fotoportrét
showme_a
27
Registrovala se 22. července 2015 na modrastrecha.cz. Přidala 210 příspěvků. Má 17 přátel. Region Praha - východ.
  • Zařizuji dům
 Ahojte, kolik jste platili za vícepráce na ZD? Zajímají mě doplatky na rovném pozemku, ne svažitém. Díky
9. bře v 11:51  •  zařizuje dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jimika
1
fotoportrét
fotoportrét
jimika
1
 @viky007 Omlouvám se, většina příspěvku se mi smázla.
My máme od RDR nastavenu teplotu topné vody na kotli na 48st., v pokojích a na přenosném termostatu stejně jak vy. Ale ta spotřeba el. se mi zdá šílená, pravděpodobně to požírá ten elektrokotel. Asi to tedy bude v té teplotě topné vody. Kotel necháváte celou dobu (těch 20 hod.) běžet bez omezení, že se reguluje jen termostaty a HDO, nebo i v nízkém tarifu ho přenosným termostatem nějak regulujete, aby topil pouze od - do.
Na léto snížíte pok. termostaty na 0 a kotel jede normálně - tedy netopí, nebo vypínáte hlavním vypínačem na zdi?
Dík
9. bře v 11:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kotla
35
fotoportrét
fotoportrét
kotla
35
 @showme_a Původně jsme měli mít 3/4 řady ztraceného bednění navíc...pozemek není úplně rovný, ale sklon tam malý je..vícepráce včetně ochrany proti střednímu radonu cca 28 tisíc+ budeme doplácet dalších cca 10 tisíc za další bednění a 5 tisíc za "zásyp"..takže kolem 43 tisíc...co naděláme.
9. bře v 11:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
showme_a
27
  • Zařizuji dům
fotoportrét
fotoportrét
showme_a
27
  • Zařizuji dům
 @kotla my máme rovný pozemek... v místech, kde bude dům máme nerovnost max do 10 cm. Nacenili nám to na 65tic navíc. Měli jsme tam dvě řady ztraceného bednění, takže to už jsem nechala dát pryč. Také máme střední radon. Výkres základové desky Vám dělali z RDR?
9. bře ve 12:01  •  zařizuje dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
atilius
5
Registroval se 18. července 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 1131 příspěvků. Má 4 přátele. Region Hradec Králové.
fotoportrét
fotoportrét
atilius
5
Registroval se 18. července 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 1131 příspěvků. Má 4 přátele. Region Hradec Králové.
 @jimika když netopíme, tak kotel vypnu úplně. Teď už ho mám etřeba vypnutý emoticon // topíme jen v krbovkách....
9. bře ve 12:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
zenny2
3
Registrovala se 20. srpna 2015 na modrastrecha.cz. Přidala 198 příspěvků. Má 4 přátele.
fotoportrét
fotoportrét
zenny2
3
Registrovala se 20. srpna 2015 na modrastrecha.cz. Přidala 198 příspěvků. Má 4 přátele.
 @showme_a
Ohledně základové desky mi bylo řečeno, že projekt dostanu od RDR, ale projektant, který dělá usazení na pozemek by měl udělat "prováděcí projekt", příští týden mám sraz s projektantem na usazení, tak uvidím, mám z toho obavu, pozemek máme cca 30cm utopený pod silnicí, tak se ztracenému bednění navíc nejspíš nevyhneme....
9. bře v 15:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kotla
35
fotoportrét
fotoportrét
kotla
35
 @showme_a To je ale strašně moc! To nechápu, my jsme měli mít původně jen těch 3/4 ZB, nakonec během výstavby ZD nám říkali, že je třeba to navýšit, tedy máme 2 řady..Projekt máme od RDR a také máme stavební dozor, za něj jsem opravdu ráda. Není třeba problém i v hlíně, nemáte jílovitou půdu? Určitě přece musíte mít kalkulaci, tam to jistě bude, za co se připlácí.
9. bře v 17:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
mirekk
13
Registroval se 24. února 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 108 příspěvků. Má 5 přátel. Region Hradec Králové.
fotoportrét
fotoportrét
mirekk
13
Registroval se 24. února 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 108 příspěvků. Má 5 přátel. Region Hradec Králové.
 @jimika jen stáhneme termostaty a kotel necháme zapnutý, již z důvodu preventivního zapínání čerpadla na kotli, které jednou týdne protočí vodu.
9. bře v 18:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jimika
1
fotoportrét
fotoportrét
jimika
1
 @mirekk Jo, díky. A jak máte nastavenou teplotu topné vody a termostaty? Buď s tím neumíme a máme to nějak špatně nastavené nebo .....nevím. Topí nám to dobře, ale postahovala jsem to, že je tu max kolem 20 st. Teprve se zabydlujeme, tedy nic moc nejede. Jen ten kotel, občas mikrovlnka nebo varná konvice a nahřívá bojler, ale ten zatím též moc netočíme. Bohužel spotřeba el. vychází na den cca 50kW v NT a 0-1kW ve VT. Slibovali nám nízkou spotřebu a toto je na mě nějak moc. emoticon Dnes jsem se na to ptala, prý je asi nejlepší zavolat přímo výrobce kotlů a nechat si zkontrolovat, zda je to dobře zapojené.
Jak to tu pročítám, nikdo nemá takovou spotřebu jak my, já už raději i svítím svíčkami a troubě se vyhýbám. Kam by ta elektrika mohla mizet? Pravděpodobně to vše žere kotel. Nebo něco špatně chápu?
9. bře v 18:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
farka
28
Registrovala se 2. července 2013 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 290 příspěvků. Má 10 přátel. Region Brno.
fotoportrét
fotoportrét
farka
28
Registrovala se 2. července 2013 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 290 příspěvků. Má 10 přátel. Region Brno.
 @showme_a rovný pozemek s jednou řadou bednění:
- provedení zápichu do terénu ( na 1 řadu ztraceného bednění ) 4 900,00 Kč
- příprava pro hromosvod 7 800,00 Kč
- přisávání ke krbu 1 100,00 Kč
- izolace proti střednímu radonu - Glastek mineral special 8 900,00 Kč
vše bez DPH
9. bře v 18:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
showme_a
27
  • Zařizuji dům
fotoportrét
fotoportrét
showme_a
27
  • Zařizuji dům
 Zemnící pásek 1 ks 6 900,00 Kč
Protiradonová izolace 1 ks 6 400,00 Kč
Ztracené bednění + beton 21 000,00 Kč
Přívod vzduchu komín 1 000,00 Kč
Nadstandartní vrstva podkladního betonu 1,775m3 4 881,25 Kč
Hloubění základových pásů 12,566m3 4 523,76 Kč
Kari síť v podkladovém betonu 0,094t 3 158,40 Kč
Zádveří 3,355m2 9 058,50 Kč
Nadstandartní kvalita betonu v pásech 17,75m3 2 218,75 Kč

@kotla
@farka Díky holky. Zádveří tam nebude, teď už ani ta druhá řada bednění a nadstandartní kvalita... čekám, jak nám to teď po předělání výkresu ZD nacení. Půdu máme takovou míchaninu.
9. bře v 19:33  •  zařizuje dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
viky007
14
Registrovala se 17. dubna 2012 na modrastrecha.cz. Přidala 235 příspěvků. Má 4 přátele.
fotoportrét
fotoportrét
viky007
14
Registrovala se 17. dubna 2012 na modrastrecha.cz. Přidala 235 příspěvků. Má 4 přátele.
 @jimika Nic už s ničím neděláme. Máme nastaveno jak jsem popisovala dříve a nijak jinak nic neupravujeme. V létě jen vypínáme pokojové termostaty na nulu. Kotel necháváme jak je. Dodávali jsmesi kotel sami, ne přes RDR, a když nám ho pán zapojoval, tvrdil, že není dobré jej na léto vypínat, lépe je nechat tak jak je. Pro jistotu ale i na přenosném termostatu nastavujeme přes léto teplotu na cca 19 stupňů, abychom netopili, když se náhodou udělá chladno. Nevím, jakou máte spotřebu vy, ale my se už třetím rokem pohybujeme +- 24 tis. za rok/za celý dům se vším všudy.
9. bře v 19:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kubis631
1
Registroval se 25. února 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 108 příspěvků. Region Frýdek-Místek.
fotoportrét
fotoportrét
kubis631
1
Registroval se 25. února 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 108 příspěvků. Region Frýdek-Místek.
 @showme_a mírně svažitý pozemek nerovnost cca 1m diagonálně ZD, doplatek 36140 Kč., mírný radon. Ty vaše doplatky mě děsí emoticon
9. bře v 19:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
showme_a
27
  • Zařizuji dům
fotoportrét
fotoportrét
showme_a
27
  • Zařizuji dům
 @kubis631 Asi jsme udělali chybu, že jsme nenechali udělat výkres ZD od projektanta RDR. Asi by jsme to nemuseli předělávat dle jejich standartů. Každopádně když se po novém nacenění dostaneme do 20tis., tak budu ráda emoticon
9. bře ve 20:01  •  zařizuje dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jimika
1
fotoportrét
fotoportrét
jimika
1
 @viky007 Nevíš, jakou máte přibližně spotřebu teď v zimních měsících?
9. bře ve 20:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
farka
28
fotoportrét
fotoportrét
farka
28
 @showme_a ty vaše ceny to je mazec ...

přiznejte se, kdopak z vás byl dneska u nás na kukandu? emoticon jestli je to vůbec možné se potkat i tu emoticon
9. bře ve 20:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
viky007
14
fotoportrét
fotoportrét
viky007
14
 @jimika Mám-li být upřímná, tak nevím. My tohle moc nesledujem, zajímá nás až konečné vyúčtování a z toho pak vycházíme, ale že bychom si denně zapisovali kolik spotřebujem elektřiny, tak to ne.
9. bře ve 20:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jimika
1
fotoportrét
fotoportrét
jimika
1
 @viky007 Nevadí, i tak díky. emoticon
9. bře ve 20:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
angus88
12
Registroval se 24. ledna 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 495 příspěvků. Má 4 přátele. Region Praha.
  • Stavím dům
    Jirny, Region Praha - východ
fotoportrét
fotoportrét
angus88
12
Registroval se 24. ledna 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 495 příspěvků. Má 4 přátele. Region Praha.
  • Stavím dům
    Jirny, Region Praha - východ
 Nemá prosím někdo venkovní žaluzie? Je lepší nechat je od RDR nebo vyjdou dodatečně levněji?
9. bře ve 21:45  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petrsv1000
230
Registroval se 11. srpna 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 4235 příspěvků. Má 32 přátel. Region Mladá Boleslav.
  • Zařizuji dům
    Mnichovo Hradiště
fotoportrét
fotoportrét
petrsv1000
230
Registroval se 11. srpna 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 4235 příspěvků. Má 32 přátel. Region Mladá Boleslav.
  • Zařizuji dům
    Mnichovo Hradiště
 @jimika 24tis za komplet elektřinu není nic tragického.... my měli cca 19tis a to ještě topíme dřevem, takže asi stejné... jinak elektroměr opisuju každej měsíc, tabulku ti můžu poslat.... průměr VT 30Kw NT 600-1500Kw v zimě v létě pak kolem 300Kw
@showme_a desku je lepší když si zařídite sami, jednak to máte pod kontrolou a můžete ušetřit a když si troufnete tak se do toho pustíte sami emoticon :
http://www.modrastrecha.cz/blog/petrsv1000/album/zakladova-deska/
9. bře ve 23:14  •  zařizuje dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jimika
1
fotoportrét
fotoportrét
jimika
1
 @petrsv1000 Pošli, díky.
10. bře v 08:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kotla
35
fotoportrét
fotoportrét
kotla
35
 @farka My byli v Holasicích, projeli jsme kolem 77čky a tradá pryč emoticon, k vám bych si netroufla, určitě bysme byli také viděni emoticon
10. bře v 09:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
mirekk
13
fotoportrét
fotoportrét
mirekk
13
 @jimika ahoj, termostaty u topení máme naplno, termostat na topení máme na 21-22 stupňů, jak kdy dopeledne méně na21 odpoledn více 22, jen jsem laboroval s křivkou na topení a tu máme E3, P6 a maximum otopné vody je na 80stupních.
10. bře v 11:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
terkakl03
4
Registrovala se 23. listopadu 2015 na modrastrecha.cz. Přidala 125 příspěvků a 1 album. Má 11 přátel. Region Brno.
  • Sním o domě
    Rebešovice, Region Brno
fotoportrét
fotoportrét
terkakl03
4
Registrovala se 23. listopadu 2015 na modrastrecha.cz. Přidala 125 příspěvků a 1 album. Má 11 přátel. Region Brno.
  • Sním o domě
    Rebešovice, Region Brno
 měla bych dotaz ohledně výstavby...koukám na většinu fotek při stavbě RD, letos bychom taky měli postavit, ale přemýšlím nad jednou věcí a to, jak se RDR vypořádá s elektrickými dráty (kvůli jeřábu), které nám vedou přímo před domem..měl to tak taky někdo? na většině fotek mají všichni elektrické vedení na druhé straně silnice.
10. bře v 15:21  •  sní o domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
lissie
Registrovala se 2. července 2014 na modrastrecha.cz. Přidala 74 příspěvků. Má 1 přítele.
fotoportrét
fotoportrét
lissie
Registrovala se 2. července 2014 na modrastrecha.cz. Přidala 74 příspěvků. Má 1 přítele.
 @terkakl03 Ahoj. Tak to u nás byl problém, protože u nás vede vzduchem el. kabel křížem přímo přes příjezdovku už před domem (v té době ještě budoucím). Prostě plot, pak cca 20 m dlouhý příjezd, přes kterým jde křížem el. kabel (propojuje dům vedle a el. sloup až za námi). Raději radím, upozorni na to dopředu. My to fotili, posílali a pak se ještě na to přijeli podívat a vyměřovali to. Vyšlo to přesně na pár cm, že se postavil kamion, pak vede ten kabel, za něj jeřáb a překládal části domu. Bylo to úplně těsně, i tak párkrát štrejchli, ale oba (překladač a hlavně jeřábník) byli fakt machři (všichni tak super nebyli) a dali to. Kdyby to nevyšlo, tak záleží samozřejmě na tom, co tam vede a jak to řešit. Překládka do země je šíleně drahá a málokdy to Eon/Čez zaplatí. A trvá to šílené věky. U nás bylo ve hře, že by se dočasně (pár dnů) stáhl, ale musí se o to žádat a samozřejmě to je pak ve hře to, od čeho, jestli by to šlo. U nás by to šlo, ale byla by to velká komplikace.
10. bře v 15:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
terkakl03
4
  • Sním o domě
    Rebešovice, Region Brno
fotoportrét
fotoportrét
terkakl03
4
  • Sním o domě
    Rebešovice, Region Brno
 @lissie vypadá to přesně takto: https://mapy.cz/zakladni?x=16.6388755&y=49.1070447&z=18&l=2&pano=1&pid=8488727&yaw=3.487&fov=1.257&pitch=-0.104&source=stre&id=142805 - dům bude stát vlevo hned jak je sloup, tak za těmi tůjemi, které půjdou pokácet.
10. bře v 15:56  •  sní o domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
lissie
fotoportrét
fotoportrét
lissie
 A kde má stát kamion? Nacpe se vám na pozemek nebo má stát na té silnici (nebo co to je) před? Protože jestli na té silnici i s jeřábem, tak to můžou překládat přes ty dráty asi? Jestli ten kamion na vašem pozemku, tak to by zase byl asi dotaz na někoho technicky zdatnějšího než jsem já, jestli kamion pod tím projede. Řekla bych, že běžně ano, přes silnice přece taky vedou el. kabely. U nás byl problém, že ten kabel je dost nízko a ještě prověšený. Ale fakt bych normálně prokonzultovala na OC, buď vás uklidní neb dají dotaz dál a by budete řešit už s nimi. Jinak moc krásná ulice, zelená.
10. bře v 16:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš