Menu Forum

RD Rýmařov a zkušenosti s nimi?

5. pro 2016  • 
 Přidej příspěvek
fotoportrét
fotoportrét
recadv
Registroval se 17. června 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 65 příspěvků. Region Mladá Boleslav.
  • Zařizuji dům
    Region Mladá Boleslav
fotoportrét
fotoportrét
recadv
Registroval se 17. června 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 65 příspěvků. Region Mladá Boleslav.
  • Zařizuji dům
    Region Mladá Boleslav
 @zmrz_lina V tom případě je to nějak jinak, než to bylo u nás. My jsme začínali tenkrát na KUBISu 631, kde byly v základu taktéž přímotopy s řídící jednotkou Synco, která měla řídit i to kurvítko v podkroví/na půdě. Když jsem chtěl změnu za FENIX, odečetli mi jak přímotopy, tak i tu jednotku Synco. Záloha za FENIX byla už včetně té jednotky BMR.
Možná udělal kalkulátor v RDR chybu? Zeptal bych se na to...
22. bře ve 20:10  •  zařizuje dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
zmrz_lina
59
Registrovala se 21. května 2008 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 1286 příspěvků. Má 67 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
zmrz_lina
59
Registrovala se 21. května 2008 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 1286 příspěvků. Má 67 přátel.
 @recadv uz to řešíme. Ale pri prvním pohledu se o me pokoušel infarkt. Chyb v kalkulaci je víc.
22. bře ve 20:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pavelcent
35
Registroval se 7. února 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 1028 příspěvků. Má 13 přátel.
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
pavelcent
35
Registroval se 7. února 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 1028 příspěvků. Má 13 přátel.
  • Již bydlím v domě
 @zmrz_lina
Kontrolovat, kontrolovat a kontrolovat. Co se vám nezdá, čemu nerozumíte ihned se ptejte a chtějte vysvětlení. Mají toho v RDR všichni moc, jsou to jen lidi a ti dělají chyby, i když by neměli. Současná situace, s enormním množstvím zakázek těmto chybám přímo nahrává. Podle mě vám neodečetli to řízení Synco. Po jeho odečtení budete na cca 110tis bez dph, ne? A pořád je to záloha, ne konečná cena.
22. bře ve 21:13  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petrsv1000
230
Registroval se 11. srpna 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 4235 příspěvků. Má 32 přátel. Region Mladá Boleslav.
  • Zařizuji dům
    Mnichovo Hradiště
fotoportrét
fotoportrét
petrsv1000
230
Registroval se 11. srpna 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 4235 příspěvků. Má 32 přátel. Region Mladá Boleslav.
  • Zařizuji dům
    Mnichovo Hradiště
 @lutik jojo sami, ještě před stavbou damu, viz fotky, ale většinou se dělá až po stavbě domu, materiál cca 5tis + pak něco navrch, to zatím nemám a moje práce emoticon
http://www.modrastrecha.cz/blog/petrsv1000/album/zakladova-deska/
22. bře ve 22:33  •  zařizuje dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
6
Registroval se 20. října 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 463 příspěvků. Má 2 přátele.
  • Stavím dům
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
6
Registroval se 20. října 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 463 příspěvků. Má 2 přátele.
  • Stavím dům
 @zmrz_lina @pavelcent
to synco tam podla mna naozaj nema co robit (pokial sa nim neovlada este nieco dalsie, ale zjavne nie ked tam je len ten fenix), elektricka podlahovka sa stale ovlada cez BMR co by malo byt zapocitane uz v tej zalohe. Cize to Synco malo byt odpocet...
23. bře v 00:44  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kubis631
1
Registroval se 25. února 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 108 příspěvků. Region Frýdek-Místek.
fotoportrét
fotoportrét
kubis631
1
Registroval se 25. února 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 108 příspěvků. Region Frýdek-Místek.
 @zmrz_lina Nerozumím, co tu všichni řešíte, to není KS, ale jen nástřel pro hypotéky A tam je důležitější hlavně, co nejvíce.
23. bře v 06:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
zmrz_lina
59
fotoportrét
fotoportrét
zmrz_lina
59
 @kubis631 no sorry, ale já nepodepisu sosb a případně sod na základě této kalkulace. Pak mi řeknou, ze to tak stojí a "ze sem to přeci odsouhlasila" a ja se nebudu stacit divit ne? Proste "per huba" je hezká domluva, ale platí to, co je na papíře... Obzvlášť, kdyz to mam podepsat emoticon
23. bře v 08:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
thomas_
10
Registroval se 27. ledna 2013 na modrastrecha.cz. Přidal 41 příspěvků. Má 2 přátele. Region Beroun.
fotoportrét
fotoportrét
thomas_
10
Registroval se 27. ledna 2013 na modrastrecha.cz. Přidal 41 příspěvků. Má 2 přátele. Region Beroun.
 @zmrz_lina Naprosto chápu tvoji opatrnost. Zrovna RDR se bát nemusíš, jsou VELMI solidní. Cena se upravuje pri jednotlivých nabídkách. Definitivně se cena.zafixuje až po ks. Předtím je to jen diskuse o možnostech, které si objednáš. Můžeš přijít jenom o tu zalohu 36tis, pokud by ses rozhodla, že s nimi vůbec stavět nebudeš. Já jsem hodně opatrný člověk, jim naprosto důvěřuju.
23. bře v 10:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
zmrz_lina
59
fotoportrét
fotoportrét
zmrz_lina
59
 @thomas_ jasně, já to tak i beru, ale pořádek dělá přátele. A já prostě v těchto věcech opravdu čtu, co podepisuji a když se mi něco nezdá, tak to řeším a zjišťuji. Mám v rodině případ, kdy člověk důvěřoval (a také to byla ověřená firma) a pak naletěl a platil i to, co slíbili, že platit nebude. A nechci dopadnout tak,že budu počítat s tím, že se vlezeme do určité částky a pak po KS zjistím, že ne, protože to podlahové topení místo slibované částky stojí 2x tolik. Nejedná se o pětikorunu.
Jinak ale pro všechny - rozpočtář se spletl, aktuálně je cena 120 bez DPH (s rezervou) + synco 700 za 40 bez DPH. Zjistím ale, co to ještě všechno umí a proč se tam dává, když vy máte fénix s jiným systémem emoticon
23. bře v 10:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
recadv
  • Zařizuji dům
    Region Mladá Boleslav
fotoportrét
fotoportrét
recadv
  • Zařizuji dům
    Region Mladá Boleslav
 @zmrz_lina Že by u Siemensu přišli na to, jak regulovat produkty FENIXu? Moc nechápu, proč to nešlo už dříve, v zásadě se jedná taky o přímotop, je tam jen víc snímacích prvků.
23. bře v 10:56  •  zařizuje dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
6
  • Stavím dům
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
6
  • Stavím dům
 Tak to dufam ze mne nebudu tiez chciet nanutit to synco, to je snad 2x tak drahe ako BMR, navyse BMR ma skvele a prehladne ovladanie cez web zalozene na jQuery, cize univerzalne.
23. bře ve 12:56  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
recadv
  • Zařizuji dům
    Region Mladá Boleslav
fotoportrét
fotoportrét
recadv
  • Zařizuji dům
    Region Mladá Boleslav
 @tojojot Ale to by si pak musel ozelet ovladani te "vsespasne" vetraci jednotky na pude😊 Protoze to zase neumi BMR... Nicméně já se s tím asi naučím žít a jestli se to nekdy rozhodnu pouzivat, tak jedine na vypinac nebo casovou zasuvku. Ale tak pro lidi, kteri umeji a jsou zvyknuty vetrat oknem je to vec k nicemu. Odecist mi to ale nechteli...
23. bře ve 13:05  •  zařizuje dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kubis631
1
fotoportrét
fotoportrét
kubis631
1
 @zmrz_lina SOSB je jen cár papíru děvenko, KS je určující a k tomu příslušný dodatek ke smlouvě. Věř již prověřenému emoticon
23. bře ve 13:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kubis631
1
fotoportrét
fotoportrét
kubis631
1
 @recadv ano samotná větrací jednotka je k hovnu a žrout energie
23. bře ve 13:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
zmrz_lina
59
fotoportrét
fotoportrét
zmrz_lina
59
 @kubis631 my jsme spolu husy nepásli emoticon Vy si věřte čemu chcete, já budu věřit tomu, co mám na papíře. emoticon
23. bře ve 13:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
atilius
6
Registroval se 18. července 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 1131 příspěvků. Má 4 přátele. Region Hradec Králové.
fotoportrét
fotoportrét
atilius
6
Registroval se 18. července 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 1131 příspěvků. Má 4 přátele. Region Hradec Králové.
 @kubis631
@recadv
Máte ji? Nemyslím, že je k ničemu. A nemyslím, že je to nějaký žrout energie. Pokud topíte elektřinou, tak je jedno jestli si ten vzduch předehříváte topnou spirálou nebo následně fenixem/elektrokotlem/přímotopem.

Moje zkušenost je taková, že i když jsme zvyklí větrat (běžně máme okna otevřená celou noc), tak jak je dům zatěsněný, tak bez puštěné jednotky je cítit o dost víc vlhký vzduch např po příchodu domů z práce. A i objektivně je dlouhodobě v domě vyšší vlhkost cca o 10%.
Neříkám, že je to nějaký zázrak, ale rozhodně bych netvrdil, že to je k ničemu.
23. bře ve 13:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kubis631
1
fotoportrét
fotoportrét
kubis631
1
 @atilius Nevím, spíš mám pocit, že vzduch je u nás sušší a stačí si pomoci oknem. Nicméně nemohu se zbavit dojmu, že ventiálory si dělají, co chtějí, když měřím vlhkost jsem na 30% a oni jedou.
23. bře ve 14:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
atilius
6
fotoportrét
fotoportrét
atilius
6
 @kubis631 ventilátory od nuceného větrání jsou nezávislé na vlhkosti, pouze ventilátory v koupelně mají čidlo vlhkosti.
23. bře ve 14:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kubis631
1
fotoportrét
fotoportrét
kubis631
1
 @zmrz_lina nějaká úzkoprsá emoticon kykyryk
23. bře ve 14:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kubis631
1
fotoportrét
fotoportrét
kubis631
1
 @atilius nepochopil jsem ten předehřev, topím foliema a čistě větrací jednotka je energie navíc...
23. bře ve 14:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kubis631
1
fotoportrét
fotoportrét
kubis631
1
 @atilius však ty v koupelně myslím...
23. bře ve 14:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
atilius
6
fotoportrét
fotoportrét
atilius
6
 @kubis631 buď si pustím bez předehřevu studený vzduch do domu a pak ho elektřinou (folii) muísm ohřát na teplotu interieru nebo ho topnou spirálou předehřeju uvnitř jednotky a pustím ho do interieru.
23. bře ve 14:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
atilius
6
fotoportrét
fotoportrét
atilius
6
 @kubis631 ty v koupelně, ale vůbec nesouvisí s nuceným větráním.
23. bře ve 14:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kubis631
1
fotoportrét
fotoportrét
kubis631
1
 @atilius vím to je odbočka, která mě trápí...
23. bře ve 14:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
margot_ka
35
Registrovala se 15. března 2012 na modrastrecha.cz. Přidala 369 příspěvků. Má 36 přátel. Zlín, Region Zlín.
fotoportrét
fotoportrét
margot_ka
35
Registrovala se 15. března 2012 na modrastrecha.cz. Přidala 369 příspěvků. Má 36 přátel. Zlín, Region Zlín.
 @kubis631 proc uzkoprsa? Osloveni devenko by urazilo asi kazdou... Jen proto,ze je internet anonymni,neni treba pristupovat k oslovovani zeny,kterou navi osobne neznate, takovym zpusobem,ktery pusobi nadrazene nebo pejorativne emoticon je to otazka slusnosti...
23. bře v 15:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
ondra11
Registroval se 20. ledna 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 12 příspěvků.
fotoportrét
fotoportrét
ondra11
 @atilius Vy máte nějaký ventilátory nuceného větrání? My máme jen ventilátor v každé koupelně a když přivřu oči, tak ještě ventilátor v kuchyni (digestoř). O žádným jiným nevím...
23. bře v 15:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
ondra11
fotoportrét
fotoportrét
ondra11
 @atilius Mimochodem ještě dotaz k tomu předehřevu vzduchu. Já mám předehřev teď v zimě nastaven na maximum a i tak z toho fouká docela studený vzduch. Jak to funguje vám? Popravdě už od začátku přemýšlím, jestli nám to vůbec funguje. Ani nejsem schopen rozeznat jestli je rozdíl v teplotě přiváděného vzduchu, když je předehřev na maximum nebo je úplně vypnutý. Možná snad jen minimální.
23. bře v 15:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
atilius
6
fotoportrét
fotoportrét
atilius
6
 @ondra11 pokud máte dům ve standardu měl by být Elmet umístěný na půdě a výdech někde na stropě. Ventilátor je v té bedně na půdě.
23. bře v 16:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
atilius
6
fotoportrét
fotoportrét
atilius
6
 @ondra11 Já poznám, že předehřev funguje tak, že se nám na tom výstupu, kovovém talířku, nesráží voda. Když byl předehřev vypnutý, tak se na tom dělaly kapky. Navíc ten ventilátor pouští do interieru různé objemy vzduchu podle vnější teploty, nejvic tuším od 12 do 20.
23. bře v 16:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
farka
28
Registrovala se 2. července 2013 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 290 příspěvků. Má 10 přátel. Region Brno.
fotoportrét
fotoportrét
farka
28
Registrovala se 2. července 2013 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 290 příspěvků. Má 10 přátel. Region Brno.
 @kubis631 a už jsi našel návod a zkusil si je seštelovat? případně přepnout pouze na ruční ovládání?
ad. jednotka řízeného větrání za nás rozhodně k prdu není, jsem doma a pravidelně dopoledne větrám a odpo pouštím jednotku, na noc vypínám a konečně!!! nemáme mokrá okna! jakmile nestíhám větrat nebo zapomenu pustit jednotku, jsou do druhého dne okna orosená...asi tak...

? V horní koupelně nám již měsíc teče slabší proud ze sprchové hlavice - bez ní teče silný proud z hadice i u kohoutku, jakmile vyměním za hlavici ze spodní koupelny kde není problém, tak ani ta najednou nemá nahoře takový proud jako dole (očividně úžasná hadice ze Sika není tak úžasná) a dotaz je, máme to vyměnit sami nebo i na toto se volá RDR v rámci oprav do 2 let? díky emoticon
23. bře v 16:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš